Αποστολέας Θέμα: The Art of Navigating By the stars - Sieges Even  (Αναγνώστηκε 4780 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Balleader

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • With tired eyes,mind,soul I ...slept
    • Προφίλ
The Art of Navigating By the stars - Sieges Even
« στις: 06/11/05, 21:41 »
Παιδια μηπως εχετε ακουσει το σι ντι.Στο Ροκιν το αποθεωνει κυριολεκτικα.Ειναι τοσο καλο πραγματικα?(στο Μετροπολις που πηγα παντως δεν το ειχε).Κ ποιοι ειναι αυτοι οι Sieges Even.Χανω τπτ που δεν τους ξερω ???
« Τελευταία τροποποίηση: 04/01/06, 16:00 από Balleader »
665 neighbor of the Beast

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: The Art of Navigation By the stars - Sieges Even
« Απάντηση #1 στις: 07/11/05, 14:51 »
Μη τρελαίνεσαι ούτε εγώ τους έχω ξανακούσει  ;D

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: The Art of Navigation By the stars - Sieges Even
« Απάντηση #2 στις: 07/11/05, 14:55 »
Θεοι ειναι...εχω ενα παλιο cd τους και μου άρεσε πάρα πολυ.

Αποσυνδεδεμένος Highway_Star

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • Is there anybody in there?
    • Προφίλ
Απ: The Art of Navigation By the stars - Sieges Even
« Απάντηση #3 στις: 07/11/05, 19:11 »
Progressive Metal παίζουν αλλά όχι στυλ Pain Of Salvation,μοιάζουν με Watchtower,Spastic Ink,Theater στα παλαβά σημεία τους.Γερμανική μπάντα,παίζουν οι αδελφοί Holzwarth και κςντάνε κυριολεκτικά,ήταν διαλυμένοι για αρκετά χρόνια και δεν ήξερα ότι είχαν επαναδραστηριοποιηθεί.Μάλλον θα πάω να τσιμπήσω το δισκάκι...
It's a helluva start, it could be made into a monster
if we all pull together as a team.

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Απ: The Art of Navigation By the stars - Sieges Even
« Απάντηση #4 στις: 07/11/05, 21:19 »
Θεοι ειναι...εχω ενα παλιο cd τους και μου άρεσε πάρα πολυ.
Ασφαλως και ειναι θεοι ΔΕΝ χωραει καμια αμφιβολια.... Τωρα για το καινουργιο cd, επειδη εχω ακουσει μονο 1 κομματι προτεινω σε οποιον θελει να τους δωσει μια ευκαιρια, ας τους ακουσει πρωτα γιατι ΔΕΝ ειναι ευκολο σαν ακουσμα.... Αν λοιπον καποιος θελει ας παει στο site τους και ας κατεβασει το κομματι για το οποιο μιλαω (και λεγεται the weight).
Eμενα αυτο που ακουσα μου αρεσε και θα το αγορασω το δισκακι (ως καλο prog freak που ειμαι.... ;D ). Αυτο που νομιζω ειναι οτι ειναι ενα κλικ λιγοτερο πολυπλοκο απο τα παλιοτερα, δλδ ειναι λιγο πιο προσιτο και φιλικο στα αυτια των ανυποψηαστων ακροατων. Φυσικα σε οποιον αρεσει το καινουργιο album προτεινω να παει να παει και να παρει την φοβερη δισκαρα που λεγεται A Sense Of Change - οποιος εχει εντρυφησει λιγο στο progressive καταλαβαινει γιατι πραγμα μιλαω.... Ο Highway_Star εχει δικιο που τους παραλληλιζει με τους Watchtower αν και θα ελεγα οτι οι Sieges εχουν λιγοτερη επιθετικοτητα σε σχεση με αυτους.... Τωρα αν καποιος βλεποντας τα ονοματα των αδερφων Holzwarth νομιζει οτι θα ακουσει Power Μetal απαταται οικτρα (γιατι ο μεν μπασιστας παιζει στους Blind Guardian και ο drummer στους Rhapsody).... Οι τυποι παιζουν φοβερη μουσικη και φυσικα ειναι ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ....... Αυτα και οποιος τους γνωρισει θα καταλαβει γιατι ειναι τοσο μεγαλη μπαντα.... ;)
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Απ: The Art of Navigation By the stars - Sieges Even
« Απάντηση #5 στις: 18/12/05, 21:36 »
Εχοντας ακουσει πλεον ολοκληρο το album μπορω να επιβεβαιωσω πλεον την αρχικη μου εντυπωση... Το album ειναι μεγαλη δισκαρα, ανταξιο του ονοματος τους και ισαξιο των παλιοτερων υπερ-ποιοτικων δισκων τους.... Οποιος αφιερωσει χρονο σε αυτο το album θα αποζημιωθει πληρως.........  ;)
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Kostas Ladopoulos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • 81db alternative progressive rock/metal
Απ: The Art of Navigation By the stars - Sieges Even
« Απάντηση #6 στις: 22/12/05, 18:00 »
O diskos einai kalos an kai protimw ta sophisticated kai uneven.O diskos aftos mou thimizei perissotero to A Sense of Change pio "moderno."oi idioi exoun apokyrixei afto to styl tou sophisticated alla emena m'aresei! :)
padws o diskos axizei!
kapoios pu pige sto live tous na mas pei???
« Τελευταία τροποποίηση: 22/12/05, 18:01 από subnormal »

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Απ: The Art of Navigation By the stars - Sieges Even
« Απάντηση #7 στις: 22/12/05, 18:34 »
Θα συμφωνησω και γω με τον subnormal για τον παραλληλισμο με το A Sense.... Οπως και να χει παντως ο δισκος αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω.........
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Απ: The Art of Navigation By the stars - Sieges Even
« Απάντηση #8 στις: 23/12/05, 12:15 »
Κατι που μαλλον κανεις μας δεν προσεξε ειναι οτι ο Balleader εκανε λαθος τον τιτλο του album: Το cd λεγεται The Art Of Navigating By The Stars και οχι The Art Of Navigation.......... ;D Δεν το λεω για να σου την πω, σε καμια περιπτωση, απλα μια παρατηρηση εκανα...........μην παρεξηγησαι...... ;D
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος Balleader

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • With tired eyes,mind,soul I ...slept
    • Προφίλ
Απ: The Art of Navigation By the stars - Sieges Even
« Απάντηση #9 στις: 04/01/06, 16:00 »
Κατι που μαλλον κανεις μας δεν προσεξε ειναι οτι ο Balleader εκανε λαθος τον τιτλο του album: Το cd λεγεται The Art Of Navigating By The Stars και οχι The Art Of Navigation.......... ;D Δεν το λεω για να σου την πω, σε καμια περιπτωση, απλα μια παρατηρηση εκανα...........μην παρεξηγησαι...... ;D

Ωχ δικιο εχεις.Τεσπα το εφτιαξα.Ευχαριστω για την διορθωση ;D
665 neighbor of the Beast

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: The Art of Navigation By the stars - Sieges Even
« Απάντηση #10 στις: 21/01/06, 22:11 »
Θεοι ειναι...εχω ενα παλιο cd τους και μου άρεσε πάρα πολυ.
Ασφαλως και ειναι θεοι ΔΕΝ χωραει καμια αμφιβολια.... Τωρα για το καινουργιο cd, επειδη εχω ακουσει μονο 1 κομματι προτεινω σε οποιον θελει να τους δωσει μια ευκαιρια, ας τους ακουσει πρωτα γιατι ΔΕΝ ειναι ευκολο σαν ακουσμα.... Αν λοιπον καποιος θελει ας παει στο site τους και ας κατεβασει το κομματι για το οποιο μιλαω (και λεγεται the weight).
Eμενα αυτο που ακουσα μου αρεσε και θα το αγορασω το δισκακι (ως καλο prog freak που ειμαι.... ;D ). Αυτο που νομιζω ειναι οτι ειναι ενα κλικ λιγοτερο πολυπλοκο απο τα παλιοτερα, δλδ ειναι λιγο πιο προσιτο και φιλικο στα αυτια των ανυποψηαστων ακροατων. Φυσικα σε οποιον αρεσει το καινουργιο album προτεινω να παει να παει και να παρει την φοβερη δισκαρα που λεγεται A Sense Of Change - οποιος εχει εντρυφησει λιγο στο progressive καταλαβαινει γιατι πραγμα μιλαω.... Ο Highway_Star εχει δικιο που τους παραλληλιζει με τους Watchtower αν και θα ελεγα οτι οι Sieges εχουν λιγοτερη επιθετικοτητα σε σχεση με αυτους.... Τωρα αν καποιος βλεποντας τα ονοματα των αδερφων Holzwarth νομιζει οτι θα ακουσει Power Μetal απαταται οικτρα (γιατι ο μεν μπασιστας παιζει στους Blind Guardian και ο drummer στους Rhapsody).... Οι τυποι παιζουν φοβερη μουσικη και φυσικα ειναι ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ....... Αυτα και οποιος τους γνωρισει θα καταλαβει γιατι ειναι τοσο μεγαλη μπαντα.... ;)
Φϊλε Samdreamth μόλις μπήκα στην ιστοσελίδα τους και μπήκα στα downloads μπας να κατεβάσω κανένα τραγούδι τους και γράφει: "Sorry, thanks to GEMA there's nothing here!"!!! Ποια είναι αυτή η GEMA ρε παιδιά και τι ρόλο βαράει? ελπίζω να μην είναι ό,τι υποψιάζομαι:καμιά εταιρία-οργανισμός δηλαδή που έχει βαλθεί να εξαφανίσει τα τσαμπέ downloads μέσω internet!

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Απ: The Art of Navigating By the stars - Sieges Even
« Απάντηση #11 στις: 22/01/06, 13:17 »
Φιλε newGuitarMan καταρχην καλως ηρθες στο forum..... Tσεκαρα αυτο που ειπες (οτι δεν υπαρχει πλεον για κατεβασμα το τραγουδι) και δυστυχως διαπιστωσα οτι εχεις δικιο.....  :( Τωρα τι συμβαινει ΔΕΝ ξερω......???
Ελπιζω και γω να μην ειναι αυτο που λες (εταιρια που κυνηγαει τσαμπε downloads κλπ.....)........
Ειναι κριμα πραγματικα........ Α και για οποιον θελει να μπει και να δει το site τους, ειναι αυτο:
http://www.siegeseven.com
Ξεχασα να το γραψω στα αρχικα μου post..... ;D
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: The Art of Navigating By the stars - Sieges Even
« Απάντηση #12 στις: 31/01/06, 20:34 »
Φιλε newGuitarMan καταρχην καλως ηρθες στο forum..... Tσεκαρα αυτο που ειπες (οτι δεν υπαρχει πλεον για κατεβασμα το τραγουδι) και δυστυχως διαπιστωσα οτι εχεις δικιο.....  :( Τωρα τι συμβαινει ΔΕΝ ξερω......???
Ελπιζω και γω να μην ειναι αυτο που λες (εταιρια που κυνηγαει τσαμπε downloads κλπ.....)........
Ειναι κριμα πραγματικα........ Α και για οποιον θελει να μπει και να δει το site τους, ειναι αυτο:
http://www.siegeseven.com
Ξεχασα να το γραψω στα αρχικα μου post..... ;D

Ωπ, σόρυ φίλε που άργησα να απαντήσω δεν το είχα ξανακοιτάξει το θέμα μέχρι τώρα! Λοιπόν καλώς σας βρήκα :) όσο για το download ακόμα είναι ανενεργό. Άμα βρω τίποτα για την GEMA θα ενημερώσω. Προς το παρόν limiewirie!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
3313 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/04, 16:20
από mystic
9 Απαντήσεις
6526 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/07, 01:23
από Joevaicci
1 Απαντήσεις
1834 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/11, 01:54
από master of puppets
2 Απαντήσεις
2045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/11, 20:28
από Stinky
0 Απαντήσεις
12652 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/12, 18:34
από DreamRiff
2 Απαντήσεις
3869 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/03/19, 07:23
από panixgr