Αποστολέας Θέμα: Συμβουλες/γνώμες για το αν αξίζει να ασχοληθώ με το τρα  (Αναγνώστηκε 22323 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Panteliskous

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Καλησπέρα , ονομάζομαι Παντελήσ ειμαι 17,5 και ασχολουμε ερασιτεχνικά με το τραγούδι δλδ τραγουδάω σε παρέες κτλπ.Ταυτοχρονα παίζω κιθάρα την οποια μαθαίνω μόνος μου.Θελω αν γίνετε απο κάποιον που γνωρίζει και ειναι έμπειρος να μου δώσει μια διεύθυνση Mail του για να τους στειλω ενα ακαπέλλα που εχω ετοιμάσει απο ενα τραγούδι ώστε να μου πουν γνώμη. Ειναι σίγουρο πως χρίαζομαι δουλειά απλα απο αποψη χροιάς χρίαζομαι να μου πουν αν αξίζει να το δουλέψω και να ασχοληθώ σοβάρα.
 
ευχριστω πολυ για τον χρονο σας το email μου ειναι αυτο: greekprommos@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Καλωσόρισες Παντελή. Πόσταρε εδώ ένα δείγμα ωστε να πάρεις γνώμες.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος Panteliskous

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Δε γνωρίζω το κομμάτι για σου πω αν το είπες σωστά. Έχεις κάποια θεματάκια τονικότητας κυρίως σε καταλήξεις φράσεων αλλά δεν είσαι παράφωνος. Θα προτεινα να ψαχτεις να κανει καποια μαθήματα τα οποία σίγουρα θα σε βοηθήσουν στη συνέχεια.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος talfarlow

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μα καλά, διάλεξες να "τραγουδήσεις" κάτι που έχει πει ο πλέον άφωνος παντελίδης.Ο άνθρωπος δεν έχει ούτε μια οκτάβα έκταση, πιο πολύ μιλάει παρά τραγουδάει.Το ίδιο και εσύ στο δείγμα που ανέβασες.Αν σε ενδιέφερε το τραγούδι σίγουρα θα γοητευόσουν από κάποιον πραγματικό τραγουδιστή.Αν ήταν ατυχής η επιλογή διάλεξε να πεις κάτι πιο σόι.Και φωνάρα να έχεις, λέγοντας τέτοια κομμάτια δεν πρόκειται ποτέ να την αναδείξεις.
Αν τώρα σε ενδιαφέρει μόνο αυτό το πράγμα, το είπες τέλεια.Αν ακούσεις τον παντελίδη live θα δεις ότι κάνει πιο πολλά φάλτσα από εσένα.

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Μα καλά, διάλεξες να "τραγουδήσεις" κάτι που έχει πει ο πλέον άφωνος παντελίδης.Ο άνθρωπος δεν έχει ούτε μια οκτάβα έκταση, πιο πολύ μιλάει παρά τραγουδάει.Το ίδιο και εσύ στο δείγμα που ανέβασες.Αν σε ενδιέφερε το τραγούδι σίγουρα θα γοητευόσουν από κάποιον πραγματικό τραγουδιστή.Αν ήταν ατυχής η επιλογή διάλεξε να πεις κάτι πιο σόι.Και φωνάρα να έχεις, λέγοντας τέτοια κομμάτια δεν πρόκειται ποτέ να την αναδείξεις.
Αν τώρα σε ενδιαφέρει μόνο αυτό το πράγμα, το είπες τέλεια.Αν ακούσεις τον παντελίδη live θα δεις ότι κάνει πιο πολλά φάλτσα από εσένα.

μάλλον δεν πήρες χαμπάρι ότι πριν κάποιους μήνες ο Παντελίδης σκοτώθηκε . οπότε γράψε στον αόριστο και στον παρατατικό
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος talfarlow

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μα καλά, διάλεξες να "τραγουδήσεις" κάτι που έχει πει ο πλέον άφωνος παντελίδης.Ο άνθρωπος δεν έχει ούτε μια οκτάβα έκταση, πιο πολύ μιλάει παρά τραγουδάει.Το ίδιο και εσύ στο δείγμα που ανέβασες.Αν σε ενδιέφερε το τραγούδι σίγουρα θα γοητευόσουν από κάποιον πραγματικό τραγουδιστή.Αν ήταν ατυχής η επιλογή διάλεξε να πεις κάτι πιο σόι.Και φωνάρα να έχεις, λέγοντας τέτοια κομμάτια δεν πρόκειται ποτέ να την αναδείξεις.
Αν τώρα σε ενδιαφέρει μόνο αυτό το πράγμα, το είπες τέλεια.Αν ακούσεις τον παντελίδη live θα δεις ότι κάνει πιο πολλά φάλτσα από εσένα.

μάλλον δεν πήρες χαμπάρι ότι πριν κάποιους μήνες ο Παντελίδης σκοτώθηκε . οπότε γράψε στον αόριστο και στον παρατατικό


Με το ίδιο σκεπτικό η πρόταση σου θα έπρεπε να ήταν ως εξής:

"Μάλλον δεν είχες πάρει χαμπάρι ότι πριν από κάποιους μήνες ο παντελίδης είχε σκοτωθεί"

Μια χαρά κατάλαβα πάντως τι εννοούσες.

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ

"Μάλλον δεν είχες πάρει χαμπάρι...

θα έστεκε αν εντωμεταξύ είχες ενημερωθεί . απ'ότι φαίνεται από μένα το έμαθες.

πριν από κάποιους μήνες ο παντελίδης είχε σκοτωθεί"


είχε σκοτωθεί και τώρα ζει; ούτε αυτό στέκει

αν θες να με διορθώσεις διόρθωσέ με λέγοντάς το σωστά. ειρωνείες τύπου "Μια χαρά κατάλαβα πάντως τι εννοούσες." δεν ταιριάζουν
το μήνυμά μου ήταν για να σε ενημερώσω οτι ο συγκεκριμένος τραγουδιστής δε βρίσκεται πλέον εν ζωή , όχι για να σε διορθώσω συντακτικά.
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος talfarlow

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το ότι ο Παντελίδης δεν ζει πια είναι γνωστό αφού είχε βουίξει όλος ο ντουνιάς.

Σε ευχαριστώ για τις διορθώσεις.Θα τις λάβω υπ' όψιν.

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Ετσι δεν βοηθαμε το παλικαρι.Δηλαδη τι σαν τραγουδισε παντελιδη;αφου αυτο του αρεσει
The μπασό is the law

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
32 Απαντήσεις
23959 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/07, 13:01
από dunkan
9 Απαντήσεις
4484 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 15:41
από Back_For_More
27 Απαντήσεις
8647 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/09, 21:04
από hot_sauce (φλουτσ)
8 Απαντήσεις
3774 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/09, 22:12
από Panos the Greek
43 Απαντήσεις
13123 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/09, 22:53
από Napoleon66
22 Απαντήσεις
12382 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/10, 05:45
από TheVrachnoprofiter
31 Απαντήσεις
14003 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/10, 18:19
από master of puppets
3 Απαντήσεις
2758 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/11, 23:44
από Μelexdy
1 Απαντήσεις
37208 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/11/12, 03:29
από hot_sauce (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
5504 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/15, 18:22
από Ioannis Anastassakis