Αποστολέας Θέμα: Με 2000-3000 ευρώ τι;...  (Αναγνώστηκε 22353 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Με 2000-3000 ευρώ τι;...
« Απάντηση #25 στις: 05/07/05, 17:47 »
Πάντως είναι νομίζω βλακία να κρατίσεις την κιθάρα που έχεις...καλύτερα ξόδεψε κανα 1000 στην κιθάρα....γιατι με τα ξύλα και τους μαγνήτες που έχει θα είναι κρίμα ο ενισχυτής των 3000
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

psomas

  • Επισκέπτης
Απ: Με 2000-3000 ευρώ τι;...
« Απάντηση #26 στις: 05/07/05, 21:05 »
Πάντως είναι νομίζω βλακία να κρατίσεις την κιθάρα που έχεις...καλύτερα ξόδεψε κανα 1000 στην κιθάρα....γιατι με τα ξύλα και τους μαγνήτες που έχει θα είναι κρίμα ο ενισχυτής των 3000
αν βάλω στην κιθάρα emg μαγνήτες,τα ξύλα δεν θα επηρεάζουν πολύ τον ήχο...οπότε καλύτερα να διαθέσω όλα τα χρήματα για έναν πολύ καλο ενισχυτή...  ;)

Great Cornholio μόλις ανέβω αθήνα,αν βέβαια μπορείς, ίσως κανονίσουμε να βρεθούμε για να ακούσω τον vetta...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Με 2000-3000 ευρώ τι;...
« Απάντηση #27 στις: 05/07/05, 23:36 »
...γιατι με τα ξύλα και τους μαγνήτες που έχει θα είναι κρίμα ο ενισχυτής των 3000...

Αμελεις το γεγονος οτι μια καλη κιθαρα σε εναν κακο ενισχυτη θα ακουγεται παντα μετρια, ενω μια μετρια κιθαρα σε εναν καλο ενισχυτη ακουγεται τουλαχιστον...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Με 2000-3000 ευρώ τι;...
« Απάντηση #28 στις: 05/07/05, 23:46 »
Μην αρχισουμε τωρα...
Λεμε καταπληκτικος ηχος, αλλα δεν εβγαινε μονο απο εναν ενισχυτη...
Εξαλλου αν εχει το παιδι χρηματα για να παρει τα οσα , δεν θα ρωταγε...
Απλη λυση...
Επαιρνε τον VH4 και καμπινα και εφφε Lexicon και πεταλιερα midi κτλ και ησυχαζε...
lol...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Με 2000-3000 ευρώ τι;...
« Απάντηση #29 στις: 06/07/05, 00:44 »
Loipon sou exoun proteinei apo laney kai vetta mexri VH4 kai Soldano........................................................................ ............................................................................... ..................................me ola ta endiamesa......................

Grapstous olous kai emena mazi........phgaine se osa perissotera magazia mporeis, kata protimhsh me th kithara sou, dokimase osous perissoterous enisxutes mporeis kai mhn akous kanenan ti sou proteinei apo th "proswpikh" tou empeiria.......oti einai kalo gia emena mporei gia esena na einai mapa..................thimisou na pareis ta autia sou mazi sou..............mono auta na empisteuesai........................sto katw katw esy tha zhseis me auton ton enisxuth gia xronia kai oxi o ekastote sumboulatoras sou............

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Με 2000-3000 ευρώ τι;...
« Απάντηση #30 στις: 06/07/05, 01:45 »
Εγώ πάλι θα πω όχι σε modelling...
Στο κάτω κάτω τι να τους κάνεις τόσους ήχους μαζί?Περισσότερο μπέρδεμα μου μυρίζεται...
Πάρε έναν από τους προαναφερθέντες ενισχυτές και μετά σου μένει αν θες και ένα καλό effects unit και ξεμπέρδεψες... ;) Τόσο απλά... 8)


Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Με 2000-3000 ευρώ τι;...
« Απάντηση #31 στις: 06/07/05, 17:15 »
Eγς παλι θα συμφωνησω με τον fenderiarh που πολυ συχνα συμφωνουμε...
Ολα οσα ακους εδω μεσα ειναι υποκειμενικες γνωμες του καθενα και τπτ παραπανω...
Το καλυτερο ειναι να ακουσεις μονο τα αυτια σου...
Και μην κολλας σε λαμπες/digital modelling/ψηφιακους κτλ
Ολα αυτα ειναι αηδιες και περιιτα αν βρεις τον ηχο που θες, οπου και αν τον βρεις...
Απλο...
Εγω απλα ανεφερα την προσωπικη μου εμπειρια και τπτ παραπανω...
Φυσικα οποτε ερθεις Αθηνα, κανε μου pm και τα λεμε...  ;)
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Με 2000-3000 ευρώ τι;...
« Απάντηση #32 στις: 06/07/05, 19:46 »
...γιατι με τα ξύλα και τους μαγνήτες που έχει θα είναι κρίμα ο ενισχυτής των 3000...

Αμελεις το γεγονος οτι μια καλη κιθαρα σε εναν κακο ενισχυτη θα ακουγεται παντα μετρια, ενω μια μετρια κιθαρα σε εναν καλο ενισχυτη ακουγεται τουλαχιστον...

(Η παραθεση της παράθεσης.... btw ειχα γράψει πολλά αλλά έπεσε το ρεύμα λίγο πριν το στείλω...σιωνιστές...δεν πρόκειται να κάτσω να τα ξαναγράψω όλα, αλλά μόνο ότι θυμάμαι τώρα...)

Και εγώ μαζί σου Arg0 αλλά με κακούς μαγνήτες αν ο ενισχυτής είχε στόμα θα φώναζε....
Και επειδή μαγνήτες θα αλλάξει σίγουρα και θα δώσει υποθέτω καπου στα 300€ γιατί να μη δώσει την Ibanez που έχει 200-250€ και με αλλά 200 παραπάνω κάνει μια κάλη επένδυση για τον ενισχυτή που θα πάρει αλλά και γενικότερα....νομίζω πως κοντά σε αυτά τα λεφτά μπορεί να βρει μια κιθάρα με καλούς μαγνήτες,tremolo κλπ.
Γιατί ό,τι και να πάρει με αυτά τα λεφτά καλά θα ακούγεται αλλά τι να το κάνει αμα μπουκώνει ή έχει κακό gain λόγο κακής πηγής......

Εγώ πάντως στη χειρότερη θα έπαιρνα ενισχυτή αλλά δε θα άλλαζα τους μαγνήτες...θα κράταγα λεφτά για άλλη κιθάρα....

Και εγώ πάντως νομίζω πως εφόσον ο vetta κάνει τόσο καλό modelling είναι καλύτερη λύση αφού θα δώσει πολύ περισσότερες επιλογές από έναν soldano ας πούμε (ακόμα και αν είχε τα χρήματα για αυτόν). Για να πάρεις έναν τέτοιο ενισχυτή μάλλον θα πρέπει να περάσεις αρκετή ώρα μαζί του και με άλλους για να έχεις καλή άποψη για το τι σου δίνει και τι θές....
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος EasYSleazY

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
  • T.N.T o i o i o i T.N.T
    • Προφίλ
Απ: Με 2000-3000 ευρώ τι;...
« Απάντηση #33 στις: 14/07/05, 01:50 »
Δεν έχω και πολύ έμπειρία στο θέμα ενισχυτών τέτοιου βεληνελούς. Αφού όμως βαράς metal θα σου πρότεινα να τσεκάρεις οπωσδήποτε τους ENGL (έχω ακούσει δύο διαφορετικά μοντέλα σε δύο συναυλίες, στην μία συναυλία μάλιστα ακουγόταν μόνο ο engl που έπαιζε ένας τυπάς grindcore ΧΩΡΙΣ πετάλια ή πεταλιέρες και έβγαινε ήχος με απίστευτα αρχ...α) και τους Randall (τον Warhead πιο συγκεκριμένα για Panterικές φάσεις). Από Marashall δεν ξέρω την τύφλα μου. Το ίδιο και από Mesa Boogie. Οι Line 6 είναι πολύ καλή φάση όμως έχω ακούσει ότι δεν συνεργάζονται καλά (όσον αφορά το συνολικό ηχητικό αποτέλεσμα) με διαφορετικής μάρκας ενισχυτές. Αν θέλεις όμως να έχεις και κάτι από Line 6 πάρε ότι είναι να πάρεις και αργότερα πάρε ένα PODxt που θα μπορείς να το συνδέεις στην καμπίνα του ενισχυτή. Έτσι θα έχεις και από τα δύο ;D ;D ;D
Open Wide And Eat The Worms Of The Enemy
We Are The Enemies Of Reality

Αποσυνδεδεμένος sokob

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Με 2000-3000 ευρώ τι;...
« Απάντηση #34 στις: 04/06/07, 23:50 »
έχω σοβΑΡΉ ΠΡΟΤΑΣΗ
6974609815
ΔΗΜΉΤΡΗς
ΠΑΡΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Με 2000-3000 ευρώ τι;...
« Απάντηση #35 στις: 24/06/07, 18:02 »
Φιλε Ψωμάς που διαμένεις αν επιτέπεται?
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
5182 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/08, 23:52
από Kli Klis
10 Απαντήσεις
4980 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/08, 03:06
από jim.ni
6 Απαντήσεις
3869 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/08, 12:59
από music massacre
7 Απαντήσεις
4702 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/09, 00:21
από ΕΛΛΙΑΝΙΟΣ
6 Απαντήσεις
3904 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/10, 10:19
από Dr Wolf
54 Απαντήσεις
13241 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/11, 03:05
από zeromancer
10 Απαντήσεις
6489 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/06/11, 23:30
από Stamos4
-Gnx 3000 WorkStation-

Ξεκίνησε από Tasos_G Εφέ

0 Απαντήσεις
2362 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/12, 19:52
από Tasos_G
25 Απαντήσεις
15500 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/14, 16:04
από Απόλλων
9 Απαντήσεις
6846 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/07/15, 21:26
από Jezus