Αποστολέας Θέμα: ΠΩΣ ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ  (Αναγνώστηκε 41565 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Κάτι παλιόπαιδα πριν από κάτι χρόνια με μύησαν στις ροκκιές!  :P

Αποσυνδεδεμένος drummer_boy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Λίγο από φίλους λίγο από τον πατέρα μου και το τελευταίο είδος που ανακάλυψα (progressive metal) μόλις άκουσα dream theater!

Αποσυνδεδεμένος Scarsick

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm going slightly mad
    • Προφίλ
Εγώ απο τον πατερα μου (κλασικος ροκας) και απο ενα μεγαλύτερο ξαδελφο μου.
Together we stand, divided we fall

Αποσυνδεδεμένος Traveller in time

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να 'ναι καλά οι φίλοι μου και η περιέργειά μου!!!! :) :)
And then there was silence!!!

Just a voice from the other land....!!!!

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Ξαδερφια, αιρον μεηντεν κ μιντλαιφ κραισις!!
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
ακουσα πρωτη φορα 13 χρονων το SLTS των NIRVANA και στο καπακι το hiway star-deep purple...
θυμαμαι τον εαυτο μου να αναρρωτιεται τι στο καλο ειναι αυτο το γκαν γκαν που ακουγεται!!!!(σημ. ηλεκτρικη κιθαρα ηταν!!! ;D 8))
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος Ιμπανεζιος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Me ton pleon koufo tropo...Otan imoun prwti lykeiou(propersi dld) mia fora pou eixame mousiki sto sxoleio,enas summathitis mou eixe ferei to "THE WALL" kai sto telos tis wras mas evale i kathigitria na akousoume to Another brick in the wall...E,loipon,to mesimeri pou gyrisa spiti mou,epsaksa oli ti mousiki pou eixe o aderfos mou sto pc(milame gia polla giga rock) gia na akousw to WALL.Entelws tyxaia omws,ekeini ti mera epesa sto Smoke on the water...Ti synexeia fantazomai mporeite na tin katalavete...ROCK ROCKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ρωτησα το Αγιο Πνευμα αν υπαρχει σωτηρια και μου ειπε:"Γουτ γουτ..."

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Με ενδιαφέρει η Τζαζ πάρα πολύ. Άρχισε να με ενδιαφέρει από τότε που άρχισα Αρμονία. Συνθέτω συνέχεια κι επειδή το μυαλό μου δεν πάει μέχρι εκεί που πάει το μυαλό του πιανίστα που παίζει τζαζ, μ' ενδιαφέρει πολύ να τη μάθω, καίγομαι! Δεν ξέρω γιατί όμως μάλλον έχω έμμονη ιδέα ότι η τζαζ είναι εξελιγμένη νοοτροπία, δαν διαδοχή βαθμίδων, συγχορδιών κτλ. Επίσης, μ' ενδιαφέρει η Fusion. Άρχισα να την ακούω από τότε που άκουσα για πρώτη φορά σε ένα καφέ-κλαμπ, ένα συγκρότημα Fusion από Μυτιλήνη (τους Johnny And The Monsters) και μετά ανακάλυψα τον Jaco Pastorius. Βασικός λόγος που μ' ενδιαφέρει: έχει πάάάρα πολύ ωραία κι εξηζητημένη μπασογραμμή και ''ντραμερογραμμή''!

Αυτά από Δύση. Από Ανατολή, μ' ενδιαφέρει πάάάρα πολύ να μυηθώ στα Μακάμια! Άρχισε να μ' ενδιαφέρει αυτή η μουσική από τότε που άκουσα κάτι ζόρικα σόλος του Πάππου κι ένα δίσκο των ΤΑΚΙΜ (που ακόμη τον ψάχνω  :( ) που έκαναν κάτι γκλισάντα με το Ούτι θεϊκά κι έπαιζαν νότες έξω απ' το 12φθογγο. Μ' ενδιαφέρει να γίνω κάποτε ο ''μάγκας'' μουσικός που θα μπορεί να παίζει στο ασυγκέραστο σύστημα ;D

Και γενικά, βλέπω ότι με ενδιαφέρει πάρα πολύ να ακούω ό,τι με δυσκολεύει ;D ;D :P :P

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Α ρε Κιράτζο! Επιτέλους να ένα ωραίο θέμα!
Καταρχάς από τον πατέρα μου...!!!! Τρελός Ροκάς στα νιάτα του!! :) :) ;) ;)Έχουμε καμιά 500-600 δίσκους!! Κόλλημα!!
Ε και με μύησε και 'μένα από μωρό σχεδόν...!!
Με όποιον δάσκαλο καθίσεις... :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
οταν ημουν στο δημοτικο..ο αδερφος μου ηταν εφηβος....και τοτε οι εφηβοι ακουγαν κλασικους ελληνες ροκαδες...και τοτε ο αδερφουλις (παλι καλα) ηταν κολλημενος με τον Σιδηροπουλο...μετα στο γυμνασιο αποφασισα οτι δεν θα μου βαζαν φραγμους στο τι ακουω...(γιατι ολοι μου λεγαν τι ειναι αυτα που ακους μικρο κοριτσι)..οποτε αρχισα ξανα να ακουω Παυλαρα και σιγα σιγα ανακαλυψα και τους λοιπους...μετα λογο των πειραματων του παυλαρα ακουω και ρεμπετιες και λαϊκα παλια....Σημειωση:ο αδερφος σημερα ειναι σκυλας αλλα εγω παρεμεινα στις αξιες μου.... :D ;D :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Με βοήθησε πολύ το Fear of the Dark και το Fade to Black.

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Κάποια στιγμή (όταν ήμουν 13) βαρέθηκα να ακούω τα ίδια και τα ίδια και άρχισα να ψάχνομαι... Από τότε ακούω φανατικά Ιωαννίδη, Μάλαμα και Παπακωνσταντίνου (Θανάση).

Αποσυνδεδεμένος HeavyHead

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    • Προφίλ
απο τους γονεις μου που ειχαν απο τα νιατα τους κατι ροκ δισκους..
anathema-amehtana

Αποσυνδεδεμένος vangeliz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ενδιαφέρον θέμα..

περίπου 9 χρονών, ανάμεσα στους δίσκους των maiden και sodom του μεγάλου μου αδερφού(αρχές 1990) βλέπω παραμελλημένη μια κασσέτα με ένα βαμμένο τυπά να κάθετε σε μια γωνία, με ξεσκιμένα ρούχα κλπ(που να ήξερα ότι έτσι ραβόντουσαν εκείνα τα πανιά) να κρατάει ένα μεγάλο κόκκαλο στο χέρι.

Ο τίτλος της κασσέτας ήταν "STAY HUNGRY" και ναι φίλοι μου, ξεκίνησα με TWISTED SISTER, είμαι και εγώ ένας SMF!!!!
ε απο εκεί και πέρα προχώρησα με gammaray και τώρα έχουν επεκταθεί οι ορίζοντες αρκετά..

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Γράφτηκα στο Ωδείο και μου άνοιξαν τα μάτια. ;)

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Μέχρι τη 2α γυμνασίου (αν θυμάμαι καλά) άκουγα διάφορα τραγούδια του 3μήνου ή του 6μήνου. Θυμάμαι ότι από το δημοτικό μου άρεσαν οι one ( :-X ) και είχα φάει κόλλημα. Όμως μετά από 2-3 χρόνια διαλύθηκαν και κατάλαβα ότι τέτοιου είδους καλλιτέχνες δεν είναι για τπτ. Οπότε στη 2α γυμνασίου πέρασα μια φάση κατά την οποία δεν άκουγα μουσική, δεν μ άρεσε τπτ. Στην 3η γυμνασίου ξεκίνησα να μαθαίνω κιθάρα κ ο δάσκαλός μ μ πρότεινε κάποιους καλλιτέχνες να ακούσω (αρβανιτάκη, κατσιμιχαίους, αλεξίου, πυξ λαξ, κότσιρα κ.λπ.) γιατί του είχα πει ότι δεν ακούω μουσική και τ έκανε εντύπωση (λογικό). Μετά από καιρό τους βαρέθηκα κ αυτούς. Εκείνη την περίοδο ο αδερφός μ άκουγε πολύ Αλκίνοο κ εγώ τον έβριζα κιόλας γτ τον έβαζε κ δυνατά στ σπίτι κ νευριάζα κ αν τον έδειχνε καμιά φορά στην τηλεόραση άφριζα από το κακό μου γτ δεν ήθελα ούτε να τον βλέπω ούτε να τον ακούω. Με επηρέασε όμως η κολλητή μου και σιγά σιγά άρχισα να τον συμπαθώ και στο τέλος κατέληξα να τον ακούω φανατικά!! Επίσης από τον αδερφό μου επηρεάστηκα και τώρα ακούω φανατικά θανάση παπακωνσταντίνου!! Ακόμη από τότε που αγόρασα το dvd από τη συναυλία του Αλκίνοου με τον Μάλαμα και την Αλεξίου, έφαγα σκάλωμα και με τον Μάλαμα. Ε, όταν τον είδα και σε συναυλία μαζί με τον αλκίνοο πια κόλλησα. Από ξένη μουσική ακούω πολλά έπικ μέταλ συγκροτήματα (epica, lacrymosa, saviour machine, xandria), γιατί επηρεάστηκα από τον μεταλά ξάδερφό μ heavy head. Τέλος, τον τελευταίο καιρό μου αρέσει πάρα πολύ ο Παυλός Σιδηρόπουλος...

Αυτά τα λίγα...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος HeavyHead

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    • Προφίλ
Μέχρι τη 2α γυμνασίου (αν θυμάμαι καλά) άκουγα διάφορα τραγούδια του 3μήνου ή του 6μήνου. Θυμάμαι ότι από το δημοτικό μου άρεσαν οι one ( :-X ) και είχα φάει κόλλημα. Όμως μετά από 2-3 χρόνια διαλύθηκαν και κατάλαβα ότι τέτοιου είδους καλλιτέχνες δεν είναι για τπτ. Οπότε στη 2α γυμνασίου πέρασα μια φάση κατά την οποία δεν άκουγα μουσική, δεν μ άρεσε τπτ. Στην 3η γυμνασίου ξεκίνησα να μαθαίνω κιθάρα κ ο δάσκαλός μ μ πρότεινε κάποιους καλλιτέχνες να ακούσω (αρβανιτάκη, κατσιμιχαίους, αλεξίου, πυξ λαξ, κότσιρα κ.λπ.) γιατί του είχα πει ότι δεν ακούω μουσική και τ έκανε εντύπωση (λογικό). Μετά από καιρό τους βαρέθηκα κ αυτούς. Εκείνη την περίοδο ο αδερφός μ άκουγε πολύ Αλκίνοο κ εγώ τον έβριζα κιόλας γτ τον έβαζε κ δυνατά στ σπίτι κ νευριάζα κ αν τον έδειχνε καμιά φορά στην τηλεόραση άφριζα από το κακό μου γτ δεν ήθελα ούτε να τον βλέπω ούτε να τον ακούω. Με επηρέασε όμως η κολλητή μου και σιγά σιγά άρχισα να τον συμπαθώ και στο τέλος κατέληξα να τον ακούω φανατικά!! Επίσης από τον αδερφό μου επηρεάστηκα και τώρα ακούω φανατικά θανάση παπακωνσταντίνου!! Ακόμη από τότε που αγόρασα το dvd από τη συναυλία του Αλκίνοου με τον Μάλαμα και την Αλεξίου, έφαγα σκάλωμα και με τον Μάλαμα. Ε, όταν τον είδα και σε συναυλία μαζί με τον αλκίνοο πια κόλλησα. Από ξένη μουσική ακούω πολλά έπικ μέταλ συγκροτήματα (epica, lacrymosa, saviour machine, xandria), γιατί επηρεάστηκα από τον μεταλά ξάδερφό μ heavy head. Τέλος, τον τελευταίο καιρό μου αρέσει πάρα πολύ ο Παυλός Σιδηρόπουλος...

Αυτά τα λίγα...
χαιρομαι που εκανα κ κατι καλο ;D stay cool,stay heavy
anathema-amehtana

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Είναι ένα συνδυασμός πραγμάτων .Τη δεκαετία του 70 που ήμουνα παιδί , τη Κυριακή στη μετάδοση του ποδοσφαίρου , το μουσικό σήμα της εκπομπής  ήταν τα instrumental μέρη του Highway Star των Deep Purple , με τα οποία είχα φάει κόλλημα. Μετά ήταν ο Σαββόπουλος στο ράδιο με το Λαύριο.Καπάκι η μεγάλη μου αδελφή έγραψε σε κασσέτα το Breakfast in America των Supertramp και μετά απο λίγο καιρό, ο μεγάλος μου ο αδελφός φέρνει το CITY 1 .Μπαίνω στη εφηβεία και με το χαρτζιλίκι μου αγοράζω το Piece of mind των Iron Maiden.Και εκεί τελειώσαν όλα και δεν υπήρχε δρόμος επιστροφής...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος vangeliz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
... αγοράζω το Piece of mind των Iron Maiden.Και εκεί τελειώσαν όλα και δεν υπήρχε δρόμος επιστροφής...

είναι δυνατόν να μπορείς να γυρίσεις πίσω μετά το PIECE OF MIND!?!?!

και απαντώ στον εαυτό μου " όχι φυσικά(...) "

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
'Αστα να πάνε . Και τη ζημιά την έπαθε μια ολόκληρη παρέα... Να καταλάβεις είμασταν τέσσερις φίλοι που ακούμε ακόμα ροκ , δεν αγοράσαμε ποτέ ούτε μισό σκυλάδικο και η "δόση" απ'ότι φαίνεται θα κρατήσει μέχρι να μπούμε στα Κ.α.π.η !!! Μέταλλα και ροκάδες στο καφενείο του 2040 , θα παίζουμε τάβλι και πρέφα ακούγοντας "Die with your boots on"!!!
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
'Αστα να πάνε . Και τη ζημιά την έπαθε μια ολόκληρη παρέα... Να καταλάβεις είμασταν τέσσερις φίλοι που ακούμε ακόμα ροκ , δεν αγοράσαμε ποτέ ούτε μισό σκυλάδικο και η "δόση" απ'ότι φαίνεται θα κρατήσει μέχρι να μπούμε στα Κ.α.π.η !!! Μέταλλα και ροκάδες στο καφενείο του 2040 , θα παίζουμε τάβλι και πρέφα ακούγοντας "Die with your boots on"!!!
Μπορει σε καποιους να ακουγεται χαζο..Παντως σε παω! ;)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Μέχρι τη 2α γυμνασίου (αν θυμάμαι καλά) άκουγα διάφορα τραγούδια του 3μήνου ή του 6μήνου. Θυμάμαι ότι από το δημοτικό μου άρεσαν οι one ( :-X ) και είχα φάει κόλλημα. Όμως μετά από 2-3 χρόνια διαλύθηκαν και κατάλαβα ότι τέτοιου είδους καλλιτέχνες δεν είναι για τπτ. Οπότε στη 2α γυμνασίου πέρασα μια φάση κατά την οποία δεν άκουγα μουσική, δεν μ άρεσε τπτ. Στην 3η γυμνασίου ξεκίνησα να μαθαίνω κιθάρα κ ο δάσκαλός μ μ πρότεινε κάποιους καλλιτέχνες να ακούσω (αρβανιτάκη, κατσιμιχαίους, αλεξίου, πυξ λαξ, κότσιρα κ.λπ.) γιατί του είχα πει ότι δεν ακούω μουσική και τ έκανε εντύπωση (λογικό). Μετά από καιρό τους βαρέθηκα κ αυτούς. Εκείνη την περίοδο ο αδερφός μ άκουγε πολύ Αλκίνοο κ εγώ τον έβριζα κιόλας γτ τον έβαζε κ δυνατά στ σπίτι κ νευριάζα κ αν τον έδειχνε καμιά φορά στην τηλεόραση άφριζα από το κακό μου γτ δεν ήθελα ούτε να τον βλέπω ούτε να τον ακούω. Με επηρέασε όμως η κολλητή μου και σιγά σιγά άρχισα να τον συμπαθώ και στο τέλος κατέληξα να τον ακούω φανατικά!! Επίσης από τον αδερφό μου επηρεάστηκα και τώρα ακούω φανατικά θανάση παπακωνσταντίνου!! Ακόμη από τότε που αγόρασα το dvd από τη συναυλία του Αλκίνοου με τον Μάλαμα και την Αλεξίου, έφαγα σκάλωμα και με τον Μάλαμα. Ε, όταν τον είδα και σε συναυλία μαζί με τον αλκίνοο πια κόλλησα. Από ξένη μουσική ακούω πολλά έπικ μέταλ συγκροτήματα (epica, lacrymosa, saviour machine, xandria), γιατί επηρεάστηκα από τον μεταλά ξάδερφό μ heavy head. Τέλος, τον τελευταίο καιρό μου αρέσει πάρα πολύ ο Παυλός Σιδηρόπουλος...

Αυτά τα λίγα...
χαιρομαι που εκανα κ κατι καλο ;D stay cool,stay heavy

Καλά μη χαίρεσαι, δεν τρελαίνομαι κιόλας για την έπικ, όπως τρελένομαι για τον Θανάση, αλλά τέσπα...
« Τελευταία τροποποίηση: 07/11/07, 14:54 από Πριγκηπέσα »
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Λιγο οι γονεις μου (πορωμενοι χιπιδες γενια '68 με ροκ ν ρολ ακουσματα) & κατι φιλοι τους (εν μερει νταλικιεριδες ;D) με πιο βαρυ ροκ ρεπερτοριο,

κατι λιγο η κολλητη & 2 χρονια συγκατοικος μου Γιανινα με ροκ & εντεχνο ελληνικο

κ το τελειωτικο "χτυπημα" (στα 16 μου) απο τον πρωην (πορωμενος ροκομεταλας). Εφτασα μαλιστα σε σημειο να κολλησω περισσοτερο απ'αυτον :P! Ενα απο τα λιγα (μα πααααρα πολυ λιγα) πραγματα για τα οποια συνεχιζω να του οφειλω ευγνωμοσυνη ;D
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
'Αστα να πάνε . Και τη ζημιά την έπαθε μια ολόκληρη παρέα... Να καταλάβεις είμασταν τέσσερις φίλοι που ακούμε ακόμα ροκ , δεν αγοράσαμε ποτέ ούτε μισό σκυλάδικο και η "δόση" απ'ότι φαίνεται θα κρατήσει μέχρι να μπούμε στα Κ.α.π.η !!! Μέταλλα και ροκάδες στο καφενείο του 2040 , θα παίζουμε τάβλι και πρέφα ακούγοντας "Die with your boots on"!!!
Μπορει σε καποιους να ακουγεται χαζο..Παντως σε παω! ;)

Να' σαι καλά , δεν είναι χαζό...Όχι γιατί σώνει και καλά πρέπει να με πηγαίνεις, αλλά γιατί αν έχουμε κάτι καλό να πούμε ας το λέμε ,δε τρέχει και τίποτα. Εξάλλου και εγώ σε πάω από αυτά που γράφεις και διαβάζω ,κατά καιρούς .

UP THE IRONS!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 09/11/07, 11:11 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Εγώ πάλι στα 9 μου, μαζί με το πρώτο μου τραγικό κασσετοφωνάκι (κόκκινου χρώματος παρακαλώ!  ;D ) πήγα σ'ένα δισκοπωλείο για την πρώτη μου κασσέτα, κι ως παιδάκι κι εγώ με τράβηξε το σχεδιάκι του Triump of steel των Manowar. Από 'κεί και πέρα άρχισαν τα πρώτα maiden, metallica κλπ κλπ κλπ. Μετέπειτα αρχίσα ν'ακούω και τα υπόλοιπα "ψαγμένα" και μη. Ουσιαστικά ένα σχέδιο με τράβηξε, και το γεγονός ότι ναί μεν η μουσική μ'άρεσε υπερβολικά τότε, αλλά επίσης έσπαγα τα νεύρα και των δικών μου που με πρήζανε!  ;D  ;D  ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
77 Απαντήσεις
31320 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/07, 18:14
από Ommadawn
1 Απαντήσεις
5357 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/03, 15:51
από Πέτροc
331 Απαντήσεις
84206 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/08, 02:25
από Jezus
0 Απαντήσεις
3764 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/05, 12:43
από asxhmos
356 Απαντήσεις
90836 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/09, 16:38
από Garvin
77 Απαντήσεις
23306 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/08, 11:18
από giorgos_z
17 Απαντήσεις
6931 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/07, 19:31
από George_JimMorrison
40 Απαντήσεις
12580 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/08, 21:09
από whammypedaller
11 Απαντήσεις
3909 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 23:08
από Καθόδιος (φλουτσ)
25 Απαντήσεις
8261 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/10, 21:18
από Guitarholic_punk