Αποστολέας Θέμα: 'Δεν είσαι εδώ' συνεργασία Μουσικόφιλη και vst@vros  (Αναγνώστηκε 11426 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μουσικόφιλη

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αύριο είναι μια καινούρια μέρα!!!
    • Προφίλ
Γεια σας!
Κατ' αρχήν θέλω να πω ένα πάρα μα πάρα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον Στάυρο που μελοποίησε αυτούς εδώ τους στίχους, Δεν είσαι εδώ και έκανε ένα όνειρό μου πραγματικότητα!

Όταν μου έστειλε το τραγούδι τραγουδισμένο απ' τον ίδιο, ενθουσιάστηκα πάρα πολύ καθώς ήταν η πρώτη φορά που άκουγα δικούς μου στίχους παντρεμένους με μουσική!! Βέβαια η χαρά μου έγινε ακόμη πιο μεγάλη όταν μου ζήτησε να το τραγουδήσω κι όλας!

Επίσης πρέπει να πω ότι όλη τη δουλειά την έκανε ο Σταύρος! Εγώ απλά τραγούδησα το τραγούδι και αυτός στη συνέχεια έκανε όλη την επεξεραγσία!!

Θα θέλαμε πολύ να ακούσουμε και τη δική σας γνώμη για τη συνεργασία μας!
http://rapidshare.de/files/26153863/LILITden_eisai_edo_S170706.mp3.html
http://www.soundclick.com/bands/songInfo.cfm?bandID=308105&songID=4205403
« Τελευταία τροποποίηση: 19/07/06, 12:01 από Μουσικόφιλη »

stavros75

  • Επισκέπτης
Καταρχήν συγχαρητήρια παιδιά για την προσπάθεια! Μου άρεσε πολύ η μελωδία και η μουσική ενορχήστρωση... Το μόνο που ίσως θα έπρεπει να βελτιωθεί είναι η φωνή της Μουσικόφιλης, η οποία φαντάζομαι οτι έκανε μεγάλη προσπάθεια και το τραγουδάει με πάθος, αλλά σε μερικά σημεία έχω την αίσθηση οτι υπάρχουν μερικά λάθη, ειδικά η μετάβαση σε ψιλές (πρίμες) νότες που πρέπει να διορθώσει. Κατά τ' άλλα είναι από τα καλύτερα homemade τραγούδια που έχω ακούσει στο κιθάρα.γρ
Συγχαρητήρια...
« Τελευταία τροποποίηση: 19/07/06, 12:40 από Black Sheep »

Αποσυνδεδεμένος DHMHTROS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεσα μου ειναι ο δρομος...
    • Προφίλ
    • A Kapela on Facebook
Χαιρετω και τον σταυρο τον γκαζιαρη και τη μουσικο φιλη μου :)

Αυτο που μου εμεινε ειναι η ιδιαιτερη χροια της φωνης. Μ αρεσε αν και μου ακουστηκε καπως ακατεργαστη... Το κομματι εχει πολυ ωραια ενορχηστρωση. Γουσταρα πολυ με τα ααα πριν απο τον 1ο και 3ο στιχο καθε στροφης.

Καλη συνεχεια και εις ανωτερα!

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Να πω και εγω κάτι;

@ Μουσικόφιλη: Λιλίτ να 'σαι καλα...και εγω σε ευχαριστω που συνεργαστήκαμε ...ειναι κατι που μου αρέσει  :)

@ Black sheep: σε ευχαριστώ πολυ ... εχω κανα δυο χρόνια που ασχολόυμε με την ενορχήστρωση...βεβαια πάντα αυτοδίδακτος...  8)

@ DHMHTROS: ευχαριστώ....συναδελφε γκαζιάρη τι κανεις; τα ααα του τραγουδιού μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις οταν θα μπαινεις σε μια στροφή με γκαζια...  ;D

Πραγματικά η χροια της Μουσικόφιλης ειναι μοναδική...τωρα οσον αφορά στην βελτίωση της, αυτό θα ερθει με την δουλειά...ακόμη μικρή ειναι...αλλα ξερω οτι ειναι σε καλό δρόμο...

η παραγωγή του τραγουδιού αυτού ειναι καθαρα αποτελεσμα διαδυκτιακής συνεργασίας...και ειναι το πρωτο που κανω ετσι... 8)

« Τελευταία τροποποίηση: 21/07/06, 11:09 από vst@vros »

Αποσυνδεδεμένος Μουσικόφιλη

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αύριο είναι μια καινούρια μέρα!!!
    • Προφίλ
Να μαι και εγώ!  :D
Black Sheep σε ευχαριστώ και εγώ που το άκουσες, έχεις δίκαιο η φωνή μου έχει αρκετά λάθη στο κομμάτι, αλλά και το κομμάτι είναι λίγο ζόρικο έχει πολλές χαμηλές και ψηλές και λίγες μεσαίες!! Να σαι καλά! :)

DHMHTROS Σε ευχαριστώ πολύ και εσένα! Τραγουδάω πολύ καιρό από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, αλλά μόλις πριν 4 μηνες άρχισα να κάνω φωνητική και να τραγουδάω σωστά, οπότε είναι ακόμα ακατέργαστη η φωνή μου! ;)

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Γλυκιά μελωδία, τρυφεροί οι στίχοι της Λιλίτ, καλή συνέχεια και στους δυο σας!  :)
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Ηρθε και ο κακος της παρεας. Νομιζω οτι θελει αρκετη δουλεια η φωνη σου Μουσικοφιλη. Το ειχα ξαναπει και σε καποιο παλιο κομματι που ειχες ανεβασει, αλλα προσωπικα δεν διαπιστωσα καμια ουσιαστικη αλλαγη στο τροπο τραγουδιου, ή στον τροπο που κανεις τις μεταβασεις σου. Πχ, το κομματι θελει λιγο πιο "γκαζατη" και κομμενη φωνη, ομως ειναι λαϊκα τραγουδισμενο. Πιστευω οτι δεν ειναι μεσα στο στυλ σου, γι'αυτο ακουγεται και ετσι! Καλο θα ηταν στο μελλον να επιλεξεις ακριβως σε τι ειδος θα αφοσιωθεις, μιας και η φωνη σου εχει μια ιδιαιτερη χροια για το λαϊκο. Παντως, για να γινω απολυτα κακος, τραγουδας με τη μυτη και χανεις σε παρα πολλα σημεια μεσα στο κομματι. Δεν ξερω ποσες φορες ηχογραφηθηκε, αλλα το αποτελεσμα δεν δικαιωνει το κομματι.
Οσον αφορα τη συνθεση. Μ'αρεσει που φορτωνει στο ρεφραιν και γινεται πιο ηρεμο στα κουπλε. Επισης, εξυπνη ιδεα το μικρο riff της ακουστικης κιθαρας.
Γενικα το κομματι θελει διαφορετικη προσεγγιση στη φωνη για να φανει σε πληρη ισχυ.
Ειμαι κακος,ε?!
( συγνωμη που δεν κρινω στιχους, αλλα δεν ειμαι ο πλεον καταλληλος γι'αυτο )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Θανάση...δεν νομιζω να εισαι κακός...

αν και αναφέρεσαι στη Μουσικόφιλη...θα απαντησω απο πλευρά μου σχετικά...
αυτά που εχεις επισημάνει παραπανω ειναι σωστά...
και η Μουσικόφιλη ξερει τα αδύνατα της σημεία...και απο οτι ξερω τους τελευτάιους μήνες εχει αρχίσει μαθηματα φωνητικής...

πολυ καλα εκανες και ανεφερες την αποψή σου και δεν νομίζω να φαινεται καποια κακία.. 8)
προσωπικα εγω τις αρνητικές παρατηρήσεις τις συμπαθω περισσοτερο απο τις θετικές...[κανονικά επρεπε να πληρώνεται καποιος για να κανει αρνητικές παρατηρήσεις... ;D ;D ,αν και  βγαζει γελιο αυτό που λεω τωρα...ειναι πολυ σοβαρο...απο εκει μαθαίνουμε]

πιστευω το αποτέλεσμα θα ηταν πολύ καλύτερο αν ηχογραφούσαμε τη φωνή στο δικό μου Home studio..
θα ειχα την δυνατότητα να της πω π.χ.: εδω πες το ετσι...οχι ετσι εδω αλλα ετσι κτλ...

αλλα ηταν δουλειά με ανταλλαγη αρχείων μεσω Internet...


Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Γλυκιά μελωδία, τρυφεροί οι στίχοι της Λιλίτ, καλή συνέχεια και στους δυο σας!  :)

σε ευχαριστω Μαργαρίτα ;)

Αποσυνδεδεμένος Μουσικόφιλη

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αύριο είναι μια καινούρια μέρα!!!
    • Προφίλ
Μαργαρίτα μου, ευχαριστώ πολύ και εγώ για το σχόλιο! ::)

freemind φυσικά και δεν γινεσαι κακός, όπως είπε και ο Σταύρος ξέρω καλά ότι έχει πολλά λάθη το κομμάτι και εγώ πολλές αδυναμίες!! Και φυσικά δεν βάλαμε το κομμάτι για να μας πούνε όλοι μπράβο, γνώμες θέλουμε να ακούσουμε! Ευχαριστώ και εγώ για το σχόλιο και τον χρόνο σου... :)

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Μ άρεσε η σύνθεση και οι στίχοι.

Δουλέψτε το λίγο ακόμα και θα γίνει πολύ καλύτερο.
Μπράβο και στους δυο σας.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Πολυ καλη η προσπαθεια σας παιδια...
Χρειαζεται λιγη δουλιτσα σε σημεια αλλα γενικα ειναι καλο και σας αξιζει ενα μπραβο...
keep it up,
Alex

Αποσυνδεδεμένος Μουσικόφιλη

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αύριο είναι μια καινούρια μέρα!!!
    • Προφίλ
FSL και Alex ευχαριστούμε πάρα πολύ για τον χρόνο σας... Να στε καλά!! :)

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Μ'άρεσε πολύ η σύνθεση. Μ'άρεσε και η φωνή, ζεστή φωνή, συναισθηματική... αλλά κάπου χάνει λίγο...., πχ. στο ααα... το οποίο είναι κατά τ'άλλα πολύ καλό τμήμα του τραγουδιού και το χρωματίζει έντονα.

Σε γενικές γραμμές έμεινα πολύ ικανοποιημένος από το άκουσμα αυτό, και ελπίζω να το ξανακούσω ... ακόμα καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος Bah

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
  • It's unπίστευταμπλ.
    • Προφίλ
Εγώ θα συμφωνήσω με τον freemind ότι μοιάζεις να τραγουδάς με τη μύτη, δεν ξέρω αν έτσι τραγουδάς πάντα ή έτσι βγήκε η ηχογράφηση. Πάντως και εγώ πιστεύω πως αν εξασκηθείς παραπάνω θα είχαμε καλύτερο αποτέλεσμα, γιατί από άποψη χροιάς δεν τίθεται θέμα, άψογη.

Με αγάπη...
                                    Βασίλης


Γκάζιαααααααααααααααααα...................
Του άρεσε η μουσική
τον θάμπωσε το κάλλος
μπουζούκι έπαιζε μικρός
μπουζούκι και μεγάλος...

Αποσυνδεδεμένος Μουσικόφιλη

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αύριο είναι μια καινούρια μέρα!!!
    • Προφίλ
Βραζίλη ευχαριστώ πολύ για το σχόλιό σου, δεν περίμενα τόσο καλά λόγια από σένα ;D ;D ;D Να σαι καλά!

Bah Κατ' αρχήν καλώς ήρθες και ευχαριστώ για το σχόλιο.. Τώρα για το αν τραγουδάω απ τη μύτη.. δεν τραγουδάω, τουλάχιστον στη φωνητική αυτό που έμαθα και δεν ήξερα, είναι να τραγουδάω απ το διάφραγμα, και αν τραγουδούσα απ τη μύτη σίγουρα θα μου το χε πει η καθηγήτριά μου, ισως ακούγεται έτσι επειδή κάποιες νότες είναι πολύ χαμηλές, δεν ξέρω.. anyway ευχαριστώ και πάλι! :)

Αποσυνδεδεμένος Bah

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
  • It's unπίστευταμπλ.
    • Προφίλ
Ευχαριστώ για το καλοσόρισμα και ανταποδίδω.

Μην το πάρεις πάνω σου αυτό που είπα, μπορεί να είναι ιδέα μου.
Μπορεί έτσι να είναι η φωνή σου, μπορεί έτσι να το αποδίσει η κάρτα ήχου μου, μπορεί να φταίει η ηχογράφηση, μπορεί μπορεί μπορεί... χίλια μπορεί.
Μάλλον έτσι είναι η φωνή σου και επαναλαμβάνω πως είναι άψογη, θα σου το έχει πεί και η καθηγήτριά σου.

Εξ'άλλου αυτή ξέρει πολλά παραπάνω από μένα.

Με αγάπη...
                                        Βασίλης
Του άρεσε η μουσική
τον θάμπωσε το κάλλος
μπουζούκι έπαιζε μικρός
μπουζούκι και μεγάλος...

Αποσυνδεδεμένος Μουσικόφιλη

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αύριο είναι μια καινούρια μέρα!!!
    • Προφίλ
Bah σε ευχαριστώ και πάλι πολύ!! Μην ανησυχείς,δεν το παίρνω πάνω μου.. όπως είπα και πριν δεν με πειράζουν καθόλου τα αρνητικά σχόλια ;) ... Να σαι καλά και καλή συνέχεια στο forum :D!!
« Τελευταία τροποποίηση: 20/07/06, 02:56 από Μουσικόφιλη »

Αποσυνδεδεμένος Bah

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
  • It's unπίστευταμπλ.
    • Προφίλ
 :)Να σαι καλά... :)
Του άρεσε η μουσική
τον θάμπωσε το κάλλος
μπουζούκι έπαιζε μικρός
μπουζούκι και μεγάλος...

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
FSL, Alex, Βασίλη, Bah, να πω και εγώ ευχαριστούμε… και θα συνεχίσουμε να κάνουμε τραγούδια … γιατί είναι ωραίο χόμπυ!!!  8)

Και κάτι για το τραγούδι…σίγουρα η Μουσικόφιλη θα συνεχίσει να το δουλεύει αφού της έχω στείλει την ‘πλάτη’ του τραγουδιού…

Τώρα, πιστευω πως το τραγουδι θα πάρει αλλη εικόνα αν ανεβει κανα δυο-τρεις  τόνους ψηλότερα ώστε τα κουπλέ και η πρώτη φορά του ρεφρέν να τραγουδιέται μια οκτάβα κάτω και η επανάληψη του ρεφρέν να ανεβαίνει μια οκτάβα… από ότι θυμάμαι …η έκταση της φωνής τότε γίνεται 2 οκτάβες και κάτι… :P

Γι’ αυτό Λιλιτ ανέβα στο Ψηλορείτη και κάνε εκεί ασκήσεις φωνητικής  ;D ;D  :o


Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Νάμαι και γω  ;D

Να αρχίσω με τα θετικά: Μπράβο και στους 2 σας κατ'αρχήν γιατί είναι δύσκολο το εγχείρημα να γράφεις μουσική διαδυκτιακά χωρίς να συναντιούνται τα 2 άτομα που συμμετέχουν.

Λιλιτάκι, η φωνή σου έχει μια πολύ όμορφη χροιά στο έχω ξαναπεί.  :)
Σταύρο συνέχισε έτσι, η ενορχήστρωση σου πάει γάντι (όπως και το μπουζούκι)  ;)

Πάμε στα αρνητικά:

Λιλιτάκι όντως τραγουδάς με μύτη και λαιμό. Αυτό φαίνεται και από την αρχή στα ουου, όπως και στο "σε φέρνει" κτυπά πολύ! Οι δάσκαλοι φωνητικής δεν διδάσκουν να τραγουδάς με το λαιμό. Κοίτα μήπως έχεις καταλάβει λάθος, αλλιώς σόρι που το λέω αλλά άλλαξε δάσκαλο γιατί θα την καταστρέψεις τη φωνή σου!

Επίσης, πρόσεχε πως προφέρεις τα φωνήεντα: Το "ε" ακούγεται σαν "α" κάποιες φορές.
Επίσης ( ;D) πρόσεξε τις ανάσες σου. Ο λόγος που φεύγεις τονικά σε κάποια σημεία είναι γιατί είτε παίρνεις μικρή ανάσα και δεν σου φτάνει ο αέρας είτε παίρνεις μεγάλη ανάσα με αποτέλεσμα να μην έχεις την κατάλληλη στήριξη στις νότες σου  ;)

Συνεχίστε την καλή δουλειά παιδιά και τις καλές συνεργασίες μεταξύ σας  :) ;)

Αποσυνδεδεμένος Μουσικόφιλη

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αύριο είναι μια καινούρια μέρα!!!
    • Προφίλ
Παρηδιοοο ;D σε ευχαριστώ πολύ βρε... επίσης ευχαριστώ και για τις συμβουλές, θα το ψάξω αυτό που λες!! ;)

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Σταύρο συνέχισε έτσι, η ενορχήστρωση σου πάει γάντι (όπως και το μπουζούκι)  ;)


Χα χα ...Πάρη σε ευχαριστώ... Ρε συ δεν ξερω μπουζουκι...κανα χρόνο ειναι που το εχω αγοράσει και παιζω που και που... :P  αλλα ...αν ειναι ετσι να αρχισω εντατική μελετη να γινω πρωτο ονομα μπουζουκι πιστα ;D

Αποσυνδεδεμένος alex68

  • Ο μπαγλαμάς
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Άντρας
  • e, loipon nai
    • Προφίλ
επιτέλους σας ακουσα
πολύ όμορφο αποτέλεσμα μπράβο και στους δυο
λιλ εχεις πολυ ζεστή και ώριμη φωνή
αντε και στα επόμενα
...ωραίο πράγμα να γρατζουνάς ...

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ-kouzoulotetia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...and so it begins...
    • Προφίλ
να' μαι κι εγω...

καταρχην,και μονο η προσπαθεια της συνεργασιας ειναι αξιεπαινη  ;)

εχουμε και λεμε:
μουσικη: πολυ ωραια μελωδια,Σταυρο και η ενορχηστρωση πολυ ταιριαστη με τη μελωδια.το βασικο ομως για μενα ειναι οτι υποστηριζουν και τα δυο τους στιχους! μπραβο!

στιχος: κοριτσακι,ωραιοι οι στιχοι σου..συνεχισεε

φωνη: θα συμφωνησω στις παρατηρησεις που ανεφεραν οι παραπανω,καποιες διορθωσεις χρειαζονται,ειδικα στη χρηση του λαιμου,οχι για να ακουγεται απλα καλη η φωνη,αλλα για να γινεις οσο το δυνατον καλυτερη! και ειμαι σιγουρη οτι δεν προκειται να το αφησεις ετσι...ξερεις εσυ  ;)

εχω ομως να πω το εξης:
νομιζω, ειμαι το μοναδικο μελος του φορουμ που εχει την τυχη να ακουσει την Λιλιτ live και σας διαβεβαιω οτι live ειναι ακομα καλυτερη!

καλα..που να την δειτε να παιζει πιανο και να τραγουδαει..  :D

καλη συνεχεια και στους δυο σας!! και περιμενουμε κι αλλα.. ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
29 Απαντήσεις
8398 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/06, 00:13
από konstadina
31 Απαντήσεις
11280 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/08, 22:21
από SWEET*STRINGS
0 Απαντήσεις
2144 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/08, 11:17
από Southernrock.gr
122 Απαντήσεις
33337 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/09, 10:30
από AtticanSky
1 Απαντήσεις
30799 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/14, 10:15
από sakis.
0 Απαντήσεις
28822 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/14, 12:36
από VERMEER
0 Απαντήσεις
3021 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/15, 01:09
από ΠΟΙΟΣ
1 Απαντήσεις
2997 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/16, 21:58
από el enano
0 Απαντήσεις
2228 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/16, 18:37
από paokz
3 Απαντήσεις
3980 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/17, 12:12
από panixgr