Αποστολέας Θέμα: Φόρος για αγορά κιθάρας μέσω internet  (Αναγνώστηκε 15244 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
THELW NA AGORASW MIA STRATO MESW INTERNET APO TH MUSIC123.MHPWS XEREI KANEIS SAS KATA TH PARALLABH THS EDW STHN ELLADA TI FORO PLHRWNW GIA TON EKTELWNISMO THS?
« Τελευταία τροποποίηση: 18/10/03, 17:06 από Ο Νέος Κιθαρωδός »

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:AGORA KITHARAS
« Απάντηση #1 στις: 27/09/03, 02:00 »
4% φόρος + 18% ΦΠΑ....
Όμως να υπολογίζεις περίπου από 100 έως και 150 Εuro μεταφορικά...
Να μην σου την στείλουν με ταχυδρομείο γιατί μάλλον θα την πάρεις του χρόνου...Με UPS καλύτερα....

Πάντως αν δεν κάνω λάθος δεν δέχονται πληρωμή με πιστωτικές για εκτός USA+Canada...Πρέπει να κάνεις κατάθεση σε Αμερικάνικη τράπεζα....

Ψαξτο λίγο...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:AGORA KITHARAS
« Απάντηση #2 στις: 28/09/03, 00:20 »
kata synepeia me tous forous kai ton ektelwnismo kai me UPS apostolh ellada h kithara kostizei 1224.6 EURW
otan o stollas th dinei 1893eurw

DEN TO SUZHTW........................

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αγορά μέσω internet
« Απάντηση #3 στις: 01/10/03, 22:16 »
EXEI AGORASEI KANEIS MESW INTERNET KITHARA H KATI ALLO APO TH MUSIC123?EXOUN PAEI OLA KALA?
« Τελευταία τροποποίηση: 18/10/03, 17:22 από Ο Νέος Κιθαρωδός »

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:AGORA MESW INTERNET
« Απάντηση #4 στις: 01/10/03, 23:58 »
Εγώ την πήρα την κιθάρα μου μέσω internet.κανένα πρόβλημα αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι έτσι και αλλιώς δεν πήρα και καμοιά μάρκα και επιπλέον είμαι αρχάριος οπότε δεν μπορώ να ξέρω αν είναι πατάτα η κιθάρα.Δεν νομίζω όμως.Όλα καλά.Πάντως αν μπορείς να το αποφύγεις μήν πάρεις.
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
Re:AGORA MESW INTERNET
« Απάντηση #5 στις: 02/10/03, 14:35 »
  Εγω εχω αγορασει τη fender μου μεσω διαδυκτιου και μαλιστα χωρις τη χρηση πιστωτικης καρτας.Ολα καλα και αρκετα πιο φθηνα απο την Ελλαδα ;)...Η αληθεια ειναι οτι μαλλον θαπρεπε να ψωνιζουμε απο Ελληνικα μαγαζια αλλα ;D...Παντως αν καποιος ξερει τη τιμη που θα τη παρει απο το internet μπορει να τη διαπραγματευτει και στη ντοπια αγορα και μαλλον θα πετυχει πολυ καλη τιμη. 8)
  Για οποιον ενδιαφερεται εγω την αγορασα απο το www.thomann.de :).
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Gant

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Η καλύτερη εμπειρία είναι τα live !
    • Προφίλ
Re:AGORA MESW INTERNET
« Απάντηση #6 στις: 02/10/03, 15:08 »
 Εγω εχω αγορασει τη fender μου μεσω διαδυκτιου ...
  Για οποιον ενδιαφερεται εγω την αγορασα απο το www.thomann.de :).


O Τhomann έχει μια τεράστια αποθήκη σε ένα δάσος της Βαυαρίας. Αγοράζει μεγάλες ποσότητες και για αυτό μπορεί και πουλάει φτηνά. Θα τον συνιστούσα περισσότερο από μια αμερικάνικη/βρετανική εταιρία, γιατί μπορεί να στείλει στην Ελλάδα οδικώς (οκ, μεσω Αδριατικής) και δεν έχεις φασαρίες με μετατροπές συναλλάγματος, φόρους, εκτελωνισμούς κτλ. Από τα καλά του Ευρώ  ;) ...

Καλές αγορές!
Φρόντισε αυτά που θα κάνεις σήμερα να αξίζουν τη μία μέρα από τη ζωή σου που θα τους αφιερώσεις

Exiled_Archangel

  • Επισκέπτης
Re:AGORA MESW INTERNET
« Απάντηση #7 στις: 03/10/03, 13:16 »
 Εγω εχω αγορασει τη fender μου μεσω διαδυκτιου και μαλιστα χωρις τη χρηση πιστωτικης καρτας.Ολα καλα και αρκετα πιο φθηνα απο την Ελλαδα ;)...Η αληθεια ειναι οτι μαλλον θαπρεπε να ψωνιζουμε απο Ελληνικα μαγαζια αλλα ;D...Παντως αν καποιος ξερει τη τιμη που θα τη παρει απο το internet μπορει να τη διαπραγματευτει και στη ντοπια αγορα και μαλλον θα πετυχει πολυ καλη τιμη. 8)
  Για οποιον ενδιαφερεται εγω την αγορασα απο το www.thomann.de :).


Ενδιαφερομαι να αγορασω και εγω απο Thomann. Πως πληρωσες; Τι παραπανω εξοδα εχει αυτος ο τροπος (φοροι, μεταφορικα κλπ);

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
Re:AGORA MESW INTERNET
« Απάντηση #8 στις: 03/10/03, 14:11 »
 Μετα απο e-επικοινωνια με το thomann.de μου εδωσαν καποιους αριθμους:Παραγγελιας,λογαριασμο τραπεζης κλπ και πληρωσα μεσω Εθν.Τραπεζας. Τα παραπανισια που πληρωσα ηταν περιπου 23 ευρω για τα μεταφορικα και περιπου 20 ευρω για τα εξοδα τραπεζης.Αψογη και γρηγορη επικοινωνια,τελειο αμπαλαζ και παραλαβη μεσω ΕΛΤΑ. :D
  Οτι αλλο χρειαστεις στη διαθεση σου... 8)
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:AGORA MESW INTERNET
« Απάντηση #9 στις: 03/10/03, 14:18 »
Μετα απο e-επικοινωνια με το thomann.de μου εδωσαν καποιους αριθμους:Παραγγελιας,λογαριασμο τραπεζης κλπ και πληρωσα μεσω Εθν.Τραπεζας. Τα παραπανισια που πληρωσα ηταν περιπου 23 ευρω για τα μεταφορικα και περιπου 20 ευρω για τα εξοδα τραπεζης.Αψογη και γρηγορη επικοινωνια,τελειο αμπαλαζ και παραλαβη μεσω ΕΛΤΑ. :D
  Οτι αλλο χρειαστεις στη διαθεση σου... 8)


kai sou irthan olla kanonika? diladi kanena problima?
ayto poy parigkiles ayto irthe?
 

po po! me bazeis se skepseis.
thelei ntoukou ta gkafra omos,e?
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
Re:AGORA MESW INTERNET
« Απάντηση #10 στις: 04/10/03, 14:52 »
 Φυσικα και ηρθαν κανονικοτατα :)...Εγω παραγγειλα τη Fender,μια θηκη και 3 πενες...Αυτο που θα συμβουλευα οποιον θελει να κανει παραγγελια ειναι να βαλει οσα περισσοτερα μικροπραγματα μπορει...Δηλ πενες,χορδες,καποταστο,καθαριστικα κλπ γιατι ετσι κι αλλιως τα εξοδα μεταφορας ειναι τα ιδια!!  ;) :D

 Φιλε karharia τα γκαφρα ειναι ντουκου και μαλιστα πριν τα παραλαβεις... >:(Εκτος κι αν θες να τα παραγγειλεις μεσω πιστωτικης οποτε... ;)
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:AGORA MESW INTERNET
« Απάντηση #11 στις: 06/10/03, 10:22 »
Φυσικα και ηρθαν κανονικοτατα :)...Εγω παραγγειλα τη Fender,μια θηκη και 3 πενες... ;)


3 PENNES!!!!!!!!!!!
kala milas sobara tris penes? po po! thelo kai ego na paragkeilo 3 pennes!

plaka kano.  ;D ;D ;D


i alitheia einai  i EPIPHONE LES PAUL ZAKK WYLDE exei sxedon 700 euro eno stin ellada exei 1200-1300 eyro. sxedon 2 perneis!!!
to idio montelo se GIBSON giati den to exei. na kanoume mia proxeiri syngrisi. pantos stin ellada exei MONO 7500 euro!!!!
ax.....

Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Re:AGORA MESW INTERNET
« Απάντηση #12 στις: 08/10/03, 12:21 »
exoun parei dyo filoi mou apo to thomann ...ola kala..alla an psaksete na vreite times se ellinika magazia isws vreite fthinoteres se kapoia...px pira apo edw enan marshall mg-30 225 eurw kai sto thoman  ton eixe tote 280

Αποσυνδεδεμένος ASSOS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Του μοιάζω μόνο στα μαλιά!!!! :)
    • Προφίλ
Re:Φόρος για αγορά κιθάρας μέσω internet
« Απάντηση #13 στις: 04/03/04, 04:47 »
Προτείνετε αγορά ακουστικής από Thoman - Γερμανία? Τελικά ότι τιμή βλέπω στο site να προσθέτω μόνο 43 Euro για μεταφορά και τράπεζα?
Ακόμα και 'ετσι να είναι σε όλα σχεδόν τα προϊόντα δεν βλέπω μεγάλη διαφορά από Ελλάδα.... και να φανταστείτε συγκρίνω με Stolla.com "Στόλλας" που δεν είναι και ο πιο φτηνός.
Δηλαδή για 20 εώς 60 Euro και στην πιο ακραία περίπτωση ακόμα και 90 Euro διαφορά (ελάχιστες περιπτώσεις) δεν λέει να διακινδυνέψεις καταθέτοντας σε μια τράπεζα τα λαλά σου!!!!  ;D
Εσείς τι λέτε?
« Τελευταία τροποποίηση: 04/03/04, 05:26 από ASSOS »
Τα έχω με τη Νότα. Κάθε μέρα κάνουμε έρωτα και τα παιδιά μας τα ονομάζουμε μουσική :)

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Φόρος για αγορά κιθάρας μέσω internet
« Απάντηση #14 στις: 05/03/04, 00:41 »
Παρήγγειλα από τον thomman έναν ενισχυτή MG100DFX 2 καλώδια και ένα σετ χορδές.
Τα πήρα μετά από 10-15 μέρες και έλειπαν τα καλώδια και οι χορδές.
Τους έστειλα ένα μαιλ χωρίς να ελπίζω να γίνει κάτι.
Μετά από 10 μέρες μου τα έστειλαν χωρίς να το συζητήσουν καν.
Δεν θέλω να σκέφτομαι τι διαλόγους θα είχα σε Ελληνικό μαγαζί.
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος ASSOS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Του μοιάζω μόνο στα μαλιά!!!! :)
    • Προφίλ
Re:Φόρος για αγορά κιθάρας μέσω internet
« Απάντηση #15 στις: 05/03/04, 01:08 »
Φαντάζομαι όμως ότι ακόμα και σήμερα δεν θα ήθελες να σου ξανασυμβεί. Στο μαγαζί το βλέπεις και πέρνεις....
Εξάλου όπως έγραψα δεν νομίζω ότι και γλυτώνεις και πολλά....
Πόσα πλήρωσες επιπλέον στην τιμή των προϊόντων?
Πες μας εαν είναι δυνατόν την διαδικασία.... ας την έχουν ξαναπεί και άλλοι θα βοηθήσεις αρκετά πιστεύω αυτούς που θέλουν να αγοράσουν online
THX
Τα έχω με τη Νότα. Κάθε μέρα κάνουμε έρωτα και τα παιδιά μας τα ονομάζουμε μουσική :)

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Φόρος για αγορά κιθάρας μέσω internet
« Απάντηση #16 στις: 05/03/04, 23:52 »
Πληρωσα με πιστωτική άρα γλυτωσα τα κερατιάτικα της τράπεζας.
Παραπάνω πλήρωσα 23 ευρώ για μεταφορικά.
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος noumourouz

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:Φόρος για αγορά κιθάρας μέσω internet
« Απάντηση #17 στις: 06/03/04, 00:43 »
Στο http://www.musicorama.gr θα βρεις αρκετές ηλεκτρικές. Ας βοηθήσουμε κ τα ελληνικά online καταστήματα

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Φόρος για αγορά κιθάρας μέσω internet
« Απάντηση #18 στις: 06/03/04, 14:11 »
Στο http://www.musicorama.gr θα βρεις αρκετές ηλεκτρικές. Ας βοηθήσουμε κ τα ελληνικά online καταστήματα


Χμ... δεν έχει και πολύ ποσότητα και οι τιμές είναι το ίδιο "τσουχτερές" με τα υπόλοιπα Ελληνικά καταστήματα. Δεν είναι ότι δεν θέλουμε να βοηθήσουμε την ελληνική αγορά αλλά αν δεν βοηθήσει και αυτή κατεβάζοντας τις τιμές ώστε να γίνει ανταγονιστική και στην Ευρώπη... μάλλον αδύνατο.

Δεν θα κρατίσει για πολύ ακόμη αυτό, σε λίγο καιρό το να παραγκείλεις από Γερμανία, Αγγλία, Ρουμανία θα είναι παιχνιδάκι... να δω τότε τι θα κάνουν. :)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος ASSOS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Του μοιάζω μόνο στα μαλιά!!!! :)
    • Προφίλ
Re:Φόρος για αγορά κιθάρας μέσω internet
« Απάντηση #19 στις: 06/03/04, 16:06 »
Η Takamine G530SC έχει κάτά μέσο όρο στην Ευρώπη 499 Euro + Έξοδα αποστολής.
Ο Στόλλας που είναι αντιπρόσωπος της Τακα την έχει 513 Euro εάν θυμάμαι καλά. Οπότε δεν νομίζω να συμφέρει να πάρεις από το εξωτερικό πολλές φορές. Χρειάζετε ψάξιμο καλό.

Πιστεύω ότι σιγά-σιγά θα συγχρωνηστούν οι τιμές της Ελλάδας με τις Ευρώπης και μετά δεν θα χρειάζεται να αγοράζουμε καθόλου από το εξωτερικό.
Τα έχω με τη Νότα. Κάθε μέρα κάνουμε έρωτα και τα παιδιά μας τα ονομάζουμε μουσική :)

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Φόρος για αγορά κιθάρας μέσω internet
« Απάντηση #20 στις: 06/03/04, 18:28 »
Καλά δεν λέω ότι όλα μα όλα είναι φτηνότερα από έξω. Σίγουρα υπάρχουν και ευκαιρίες στις οποίες δεν αξίζει να πάρεις κάτι από έξω ή και να το βρεις ακριβότερο ακόμα.
Σε γενικά πλαίσια όμως η ελληνική αγορά είναι πολύ ακριβότερη από την ευρωπαϊκή.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος ASSOS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Του μοιάζω μόνο στα μαλιά!!!! :)
    • Προφίλ
Re:Φόρος για αγορά κιθάρας μέσω internet
« Απάντηση #21 στις: 06/03/04, 19:23 »
Συμφωνώ.... Επίσης στην Αμερική όπου και κατασκευάζονται τα περισσότερα από αυτά τα προϊόντα οι τιμές είναι πολλές φορές απίστευτα χαμηλότερες. Τα έξοδα για να φέρεις όμως και η απόσταση πάλι είναι ένα φρένο για να αγοράσεις από εκεί.
Όσο αφορά που λενε κάποιοι φίλοι για την ενίσχυση των ελληνικών καταστημάτων έχω να πω ότι ας κάνουνε καλύτερες τιμές εκεί που μπορούν και ας μην κοιτάνε πως θα βγάλουν ακόμα και 100% επάνω σε ορισμένα προϊόντα.
Επίσης η τεχνική υποστήριξη που παίζει μεγάλο ρόλο στην αγορά δεν νοείτε κατά πολλές περιπτώσεις να είναι καλύτερη ενώς e-shop εξωτερικού από ένα κατάστημα στην χώρα σου.
Τα έχω με τη Νότα. Κάθε μέρα κάνουμε έρωτα και τα παιδιά μας τα ονομάζουμε μουσική :)

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Φόρος για αγορά κιθάρας μέσω internet
« Απάντηση #22 στις: 08/03/04, 17:09 »
Συμφωνώ.... Επίσης στην Αμερική όπου και κατασκευάζονται τα περισσότερα από αυτά τα προϊόντα οι τιμές είναι πολλές φορές απίστευτα χαμηλότερες. Τα έξοδα για να φέρεις όμως και η απόσταση πάλι είναι ένα φρένο για να αγοράσεις από εκεί.
Όσο αφορά που λενε κάποιοι φίλοι για την ενίσχυση των ελληνικών καταστημάτων έχω να πω ότι ας κάνουνε καλύτερες τιμές εκεί που μπορούν και ας μην κοιτάνε πως θα βγάλουν ακόμα και 100% επάνω σε ορισμένα προϊόντα.
Επίσης η τεχνική υποστήριξη που παίζει μεγάλο ρόλο στην αγορά δεν νοείτε κατά πολλές περιπτώσεις να είναι καλύτερη ενώς e-shop εξωτερικού από ένα κατάστημα στην χώρα σου.

Να αλλά να μην ξεχνάμε ότι το μαγαζί δεν τα αγοράζει στην τιμή που θα τα αγόραζες εσύ, τα "ταχυδρομικά" δεν είναι τα ίδια, διότι δεν πέρνει μόνο ένα πράγμα αλλά ποσότητα.
Service παρέχουν ελάχιστα ελληνικά καταστήματα, άσε που τα περισσότερα δεν αναγνωρίζουν την εγκύειση και αν γίνει κάτι σου λένε ότι εσύ φτες.
Ξέρω κατάστημα που παραγκέλνει από τον Thomman και τα πουλάει 3πλάσια... γιατί να μην πάρω και εγώ από τον Thomman?
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος ASSOS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Του μοιάζω μόνο στα μαλιά!!!! :)
    • Προφίλ
Re:Φόρος για αγορά κιθάρας μέσω internet
« Απάντηση #23 στις: 08/03/04, 20:08 »
Συμφωνώ με τα περισσότερα από αυτά που λες. Εγώ πάντως μια κιθάρα Taka που έχει το γερμανικό site 499Euro την βρήκα στο Stolla 513Euro. Αυτό σημαίνει ότι ό Στόλλας την φέρνει στην ίδια τιμή με αυτή που την εισάγουν και οι Γερμανοί. Γιατί να πάρω από Γερμανία? Άρα θέλει ψάξιμο
Τα έχω με τη Νότα. Κάθε μέρα κάνουμε έρωτα και τα παιδιά μας τα ονομάζουμε μουσική :)

Αποσυνδεδεμένος DimitrisT

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:Φόρος για αγορά κιθάρας μέσω internet
« Απάντηση #24 στις: 04/05/04, 22:04 »
Λοιπον Γεια Χαρα και απο μενα
Εκανα παραγγελια απο το music123 την Ovation EliteLX μαζι με μερικα άλλα καλουδια (4 σετ χορδες Elixir, μια ζωνη, αρκετες διαφορετικες πενες Dunlop, εναν ηλεκτρονικο μετρονομο BOSS και ενα αναλογιο) και πληρωσα τα εξης. Στο καταστημα 1039€ + μεταφορικα με UPS 88€ και για εκτελωνισμό 221€ δηλαδη συνολο 1348€
Ενδεικτικα σας αναφέρω τιμές μονο για την κιθάρα Ovation η οποία όπως μου απάντησαν με mail ύστερα απο σχετικη ερωτηση μου επειδη ειναι made in USA συμπεριλαμβανεται στην τιμη και αυθεντικη σκληρη θηκη της Ovation.
Εχουμε και λέμε λοιπον τιμες
music123 878€
Thomann 1499€
jhs.co.uk (Αγγλια) 2294€
Ζοζεφ (Ελλαδα) ούτε που μπήκαν στον κόπο να μου απαντησουν μετα απο δύο mail που τους έστειλα γιατι δεν λειτουργει το site τους.
Λέω εγω τωρα. Μηπως τελικά συμφερουν οι αγορες απο USA?

ΥΓ.1 Απο την ημερα παραγγελίας απο το music123 (με πιστωτικη) μεχρι την ημερα παραλαβης περασαν μονο 8 ημερες και ολα τα πραγματα ηρθαν σε φοβερη συσκευασια και δεν ελειπε τιποτα. Επαθα πλάκα.
ΥΓ.2 Επειδη έχω αγοράσει παρα πολλες φορές κυριως ηλεκτονικα απο USA (βλέπετε έχω και άλλα χομπυ, ψηφιακη φωτογραφια, βιντεο, μουσικη, DVD) πάντα με χρηση πιστωτικης καρτας δεν έχω αντιμετωπισει το παραμικρο προβλημα και πάντα έχω βρει τις καλύτερες τιμές.
Σας το λέω επειδη το έχω ψαξει πολύ το θεμα, άσε που πολλες φορές δεν πληρωνα καν τελωνειο (δεν ξερω τον λογο).
Αυτα τα ολιγα
Ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
8602 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/08/02, 14:36
από anastasioujim
1 Απαντήσεις
2127 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/08, 19:31
από indie-anos laternative
4 Απαντήσεις
4589 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/08, 13:34
από BluesMe
8 Απαντήσεις
3746 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/09, 02:07
από gourou
11 Απαντήσεις
4212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/03/10, 19:58
από dmantsio
24 Απαντήσεις
13842 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/10, 16:23
από master of puppets
8 Απαντήσεις
2922 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/10, 17:03
από markos_geo
3 Απαντήσεις
3432 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/13, 16:12
από MarakiMariw
11 Απαντήσεις
4596 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/11/13, 21:26
από mrzolazola
2 Απαντήσεις
5863 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/14, 15:52
από pan0ss