Αποστολέας Θέμα: Αγορα Synth-Ακουστικων  (Αναγνώστηκε 14755 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Apatilos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Αγορα Synth-Ακουστικων
« στις: 16/12/09, 14:39 »
Ξεκίνησα από πιάνο (6χρονια) μετά πήρα ηλεκτρική(4χρόνια) και τώρα θέλω να ασχοληθώ και με τα synthesizer σαν χόμπυ.Αλλά είμαι άσχετος με το άθλημα.
Ακούω κυρίως metal.Το ποσό που μπορώ να δώσω είναι 1000Ε.Θα ήθελα να με βοηθήσετε να διαλέξω synthesizer

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #1 στις: 16/12/09, 15:08 »
Το πιο σημαντικο βημα για την αγορα ενος οργανου ειναι να μπεις στη διαδικασια προσωπικης αναζητησης του.
Εαν εισαι απο τους τυχερους που μενουν Αθηνα θα σου προτεινα να επισκεφτεις τα εξης μαγαζια:

Bon Studio
http://www.bonstudio.gr/default.asp
Διεύθυνση: Παγγαίου 12 – 118 55 – Βοτανικός
Τηλ: 210 3417200 – 1
Fax: 210 3471955

Διαμαντοπουλος
http://www.idiamantopoulos.gr/Homepage.asp?ITMID=2
ΣΟΛΩΝΟΣ 137 10677 ΑΘΗΝΑ
Τηλέφωνο: +30 210 3301389
Fax: +30 210 3301412

Νακας
http://www.nakas.gr/
Ναυαρίνου 13 & Μαυρομιχάλη, Κέντρο Αθήνας
Τηλ: 210-3647111
Fax: 210-3642521
Τ.Κ 10680

Tonys Keyboards
http://www.tonyskeyboards.gr/

Στουρνάρη 20
106 82 Αθήνα

ΑΤΤΙΚΗ
Τηλ./Fax : 210-6450796

Midi Club
http://www.midiclub.gr/
ΘΕΡΜΟΠΥΛΩΝ 49, ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ - ΑΘΗΝΑ 10435 ΤΗΛ: 210-5221220

Εφοσον εισαι νεος στο ειδος, σου προτεινω να δοκιμασεις οσα μπορεις στα λεφτα που θες, ωστε να εχεις μια εικονα της αγορας απο μονος σου και να μη στηριζεσαι σε αποψεις τριτων. Εξαλλου, οπως και στους κιθαριστες, ο καθε πληκτρας εχει προτιμησεις σε συγκεκριμενες εταιριες και μπορει οι αποψεις πολλων να σε μπερδεψουν ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Apatilos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #2 στις: 16/12/09, 15:27 »
Ευχαριστώ για την άμμεση απάντηση.Δυστυχώς είμαι από θεσνίκη αλλα και εδώ έχουμε αρκετά μαγαζιά.Βασικά θα τα δοκιμάσω,απλά έχω ένα κόλημα με korg δεν ξέρω γιατί :D και θα ήθελα να ρωτήσω αν τα χαρακτηριστικά του Μ50 είναι αρκετά καλύτερα από του Χ50 ώστε να αξίζει τα παραπάνω λεφτά.Αυτό με το πλήθος των ήχων κτλ δεν μπορώ να το κρίνω μέσα σε λίγα λεπτά που θα είμαι εκεί αφού είμαι και άσχετος με τα synthesizer ;D

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #3 στις: 16/12/09, 15:56 »
Επειδη προσωπικα δεν μ'αρεσει η Korg, θα σου προτεινα να περιμενεις απαντηση απο συγκεκριμενο πληκτρα που τη λατρευει ( korgy ακους ;) )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Apatilos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #4 στις: 16/12/09, 16:12 »
χαχα καλό ;D

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #5 στις: 16/12/09, 17:02 »
καλησπερα.

το μ50 με το χ50 εχει μεγαλη διαφορά  στις επιλογές .στην καλυψη ήχων καθώς και sto interface.  γενικα το χ50 ειναι ο φτωχος συγγενής με κακιστο κλαβιέ και λιγες Ι/Ο.  Καλύτερα για Μ50   ή  Juno G .  Πρώτα ακου τα κ δες πιο σε ικανοποιει
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος Apatilos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #6 στις: 02/01/10, 08:53 »
ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση.το κλαβιέ θα το καταλάβαινα αλλά τις δυνατότητες όχι.θα πάω αυτές τις μέρες να δοκιμάσω ότι είναι κοντά στο χιλιάρικο :)
Καλή χρονιά σε όλους!Μπορεί να μου πει κάποιος αν όπως βλέπει τα spec του kurzweil pc3le6 αξίζει να το περιμένω για να το δοκιμάσω και αυτό?Πως είναι οι δυνατότητες του σε σχέση με το korg m50,roland juno g ,yamaha mo6?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #7 στις: 02/01/10, 11:55 »
Ακολουθει προσωπικη αποψη:

Εχοντας παιξει με το PC3x σου προτεινω ανεπιφυλακτα να προχωρησεις στην αγορα του διοτι στην κατηγορια των low budget πληκτρων ειναι η κορυφη. Ολες οι υπολοιπες εταιριες δε σου δινουν ουτε καλο κλαβιε, ουτε καλους ηχους σε αυτη την κατηγορια ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Apatilos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #8 στις: 02/01/10, 12:02 »
Ευχαριστώ πολυ για τη συμβουλή  :) Γιατί δεν έχω την εμπειρία να κρίνω τα spec

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #9 στις: 02/01/10, 12:03 »
Μπορεις ομως να κρινεις την ποιοτητα του κλαβιε και των ηχων οπως τους ακους για πρωτη φορα ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #10 στις: 03/01/10, 13:19 »
αν αντεχει η τσεπη σου το νεο κουρζβαιλ   τοτε παρτο αμεσως.πολυ καλα σπεκς κ φυσικα b3 mode.   (αλλα βλέπω πως θα εχει στριτ πραις 1500 ε πρπ :-[)
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #11 στις: 03/01/10, 13:21 »
Bon Studio
http://www.bonstudio.gr/default.asp
Διεύθυνση: Παγγαίου 12 – 118 55 – Βοτανικός
Τηλ: 210 3417200 – 1
Fax: 210 3471955


ρε αθεοφοβε αυτη η διευθυνση ανοίκει στο σερβις παραρτημα.το στοκ-ντεμο ρουμ ειναι στη Ζαίμη 6 Εξάρχεια.
επίσης μπορεις να δοκιμασεις κ εξωτικά είδη κ στον Παναγόπουλο στην Τζώρτζ  αλλά και στο ρολαντ πλάνετ στην Στουρνάρη!
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος Apatilos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #12 στις: 21/01/10, 10:06 »
http://www.kurzweilmusicsystems.com/Product.php?id=198 γι αυτό το kurzweil λέω είναι καινούργιο και έχει πιο χαμηλή τιμή,αλλά λείπουν κάποια χαρακτηριστικά από το pc361.λέει ότι κάνει 1500$ αλλά το πουλάνε 1300$=900E
Φίλε korgy τελικά είχες δίκαιο 1300ε στο musicstore :(
Γεια σας,ξέρω σας έχω πρήξει λίγο αλλά είναι το πρώτο μου synthesizer..
Πέρασε και η NAMM και δεν βγήκε τίποτα καινούργιο και ήρθε η ώρα να πάρω.Για οικονομικούς λόγους θα "πέσω" στην κατηγορία των φτηνών synth τελικά.Με βάση τα spec,όσο μπορώ να καταλάβω,μου γυάλισε το roland juno di,αλλά δεν το βρίσκω να το δοκιμάσω στη θεσσαλονίκη όπου είμαι,θα ψάξω ακόμα μήπως το βρω πουθενά για δοκιμή.
1)Είναι καλό για τα λεφτά του,έτσι?
2)Θα μπορώ να το συνδέω με τον ενισχυτή της κιθάρας και αν ναι θα χάνει πολύ?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρον.Και συγχωρέστε με αν σας κούρασα


Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #13 στις: 21/01/10, 16:44 »
καλυτερα ψαξε για κανα μεταχειρο yamaha mo6 /roland juno G / korg TR
ασε το Di. ειναι απλα ψευτικο  και με μικρή δυνατοτητα να σε βοηθησει στην εξελιξη των γνωσεων σου περι sound design κ.λπ
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #14 στις: 21/01/10, 17:06 »
Θα συμφωνησω πως το Di ειναι μια ελαφροτερη και χειροτερη εκδοση του Juno G.

Οσον αφορα για τη συνδεση ενισχυτη κιθαρας με πληκτρο θα σου προτεινα να την αποφυγεις, εκτος εαν θελεις να πειραματιστεις με τον ηχο. Αλλα για ασφαλεια του ενισχυτη ( κυριως ) καλο ειναι να μη το κανεις!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Apatilos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #15 στις: 21/01/10, 17:41 »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τους δύο.Θα αποφύγω τη σύνδεση δεν ήξερα οτι μπορεί να κάνει και κακό.Θα το ψάξω λίγο ακόμη πριν πάρω,θα δω τι μπορώ να κάνω για κανένα juno g αν και οι δικοί μου (είμαι φοιτητής βλέπετε)είπαν για όσο πιο οικονομικά γίνεται τελικά.
Δηλαδή μπορεί να ξενερώσω σε κανένα τρίμηνο με αυτό απο ότι καταλαβα ε?Επειδή θα έχει λιγότερες δυνατότητες

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #16 στις: 21/01/10, 17:47 »
Το synth hobby ειναι αρκετα ακριβο. Ενδεχομενως δε ξερεις τι ακριβως να περιμενεις αφου αυτη τη στιγμη ξεκινας να μπαινεις στο τοπιο.
Κι οπως σε ολα τα hobby, καλο ειναι να ξεκινας απο κατι απλο ωστε να αντιληφθεις οχι μονο τα βασικα στοιχεια του, αλλα και για να δεις εαν ειναι αυτο που περιμενες ;)
Οποτε μια αγορα ενος ακριβου μηχανηματος μπορει να σε ξενερωνε ακομα πιο ευκολα, εφοσον αντι να πιεις τον αφρο της μπυρας, προτιμας να ξεκινησεις απο τον πατο....πνιγοντας τον εαυτο σου!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Apatilos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #17 στις: 21/01/10, 17:57 »
χαχα καλό.Γι αυτό και εγώ δεν επέμενα πολύ για ακριβό γιατι δεν ξέρω τι γίνεται καν.Έτσι συμφώνησα να πάρω αυτό και μετά αν μου αρέσει το σπορ πάω για κάτι καλύτερο ξέροντας πια τι ζητάω.Το κακό είναι ότι δεν το έχουν για δοκιμή στη Θεσσαλονίκη.Αλλά δεν πήρα τηλέφωνο και σε όλους ακόμα  ;D.Αλλά πουλάει αρκετά το άτιμο από ότι βλέπω γενικά

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #18 στις: 21/01/10, 18:43 »
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #19 στις: 21/01/10, 18:58 »
Οποτε μια αγορα ενος ακριβου μηχανηματος μπορει να σε ξενερωνε ακομα πιο ευκολα, εφοσον αντι να πιεις τον αφρο της μπυρας, προτιμας να ξεκινησεις απο τον πατο....πνιγοντας τον εαυτο σου!


εδω θα διαφωνησω σαν καλος μπυρογνωμων και συνθακιας.

ο ΠΑΤΟΣ ΕΙΔΙΚΑ... στις μπυρες ειναι η μαγεία και η ζάλη, και ας μεθύσεις....
δεν νομιζω σε εναν πρωταρη να αρεσε ο αφρος μιας weisse αλλά το ίζημα..... ;D ;D ;D ;D
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #20 στις: 21/01/10, 19:47 »
Μπορει, ομως για εναν νεο στο χωρο θα ηταν δυσκολο να συνηθισει τις βαθυτερες εννοιες της δημιουργιας ενος ηχου οταν θα ειχε ενα θηριωδες μηχανημα στα χερια του, σε αντιθεση με τις ευκολοπεπτες κι αρχικες εννοιες ενος μετριου μηχανηματος ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #21 στις: 21/01/10, 19:58 »
ρε Θανάση εδώ δεν λεμε να αρχίσει απο Buchla,Ob-matrix και γενικα απο αρρωστες καταστάσεις Oasys /modular κλπ.

ενα απλο μετριου επιπέδου workstation λεμε όχι ενα skateboard με προυτς μπλικα και ήχους πιάνου (aka juno Di ,mm6 κλπ.)
μια χαρά θα κατσει ενα απο τα προαναφερθέντα.δεν θα βαρεθεί γρήγορακαι έχουν ικανή ποιότητα κατασκευής και ήχου ωστε να ΜΗΝ ξενερώσει αμέσως


 ;D
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος Apatilos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #22 στις: 24/01/10, 10:12 »
Καλημέρα.Έχω μια απορία τα ηχεία που κάνουν για synthesizer είναι τα ηχεία monitor πχ αυτά http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Recording/Monitor-Speakers/with%28sort=priceasc%29.htm ?Υπάρχουν και ενισχυτές για keyboards έτσι ?Ποια είναι η διαφορά τους στην πράξη?
« Τελευταία τροποποίηση: 24/01/10, 10:21 από Apatilos »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #23 στις: 24/01/10, 11:29 »
Καλο ειναι να αποφυγεις την αγορα monitors απο καποιο ελληνικο μαγαζι υπολογιστων και να προτιμησεις καποια πιο εξειδικευμενη αγορα, οπως απο τον thomann, το musicstore, κλπ.

Η διαφορα τους ειναι αρκετα μεγαλη. Και ως προς τα watt που αποδιδει το καθε ηχειο κι ως προς την ευχερεια και την ποιοτητα ηχου.

Προσωπικα θα προτεινα την αγορα ενος ζευγαριου monitors ωστε να ακους στερεοφωνικα και καλα ποιοτικα τον ηχο σου. Ειναι σημαντικο για ενα στερεοφωνικο οργανο οπως ειναι το synth να εχεις κι ενα καλο στερεοφωνικο ηχο.

Απο εκει και περα ειναι δικη σου επιλογη και σαφως δικη σου τσεπη ( αν και σιγουρα οι ενισχυτες θα ειναι πιο ακριβοι και δυσχρηστοι ).


Korgy η διαφορα στην αποψη μας εγκειται στο γεγονος πως ο Apatilos ( και καθε νεο μελος/πληκτρας που αναζηταει μια αρχη ) ξεκιναει απο το μηδεν και οσο πιο πολυπλοκο ειναι το μηχανημα που θα αποκτησει, τοσο πιο δυσκολη θα ειναι και η κατανοηση βασικων αρχων της δημιουργιας ηχων. Το βλεπω τελειως παιδαγωγικα κι οχι τοσο εμπειρικα ή παικτικα ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Apatilos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Synth-Ακουστικων
« Απάντηση #24 στις: 24/01/10, 11:39 »
Ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση.Να πω ότι τελικά κατέληξα στο juno di.Τα ηχεία monitor πάνε καρφί στο synthesizer έτσι δεν χρειάζεται τίποτα άλλο δηλαδή?Βασικά θέλω ότι πιο φθηνό και από Θεσσαλονίκη,δεν έχουμε πιστωτική και ούτε θέλει από εξωτερικό ο πατέρας μου.πχ http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Recording/Monitor-Speakers/Behringer-Studio-Monitor-Ms-16-544-BEH-035.htm κάνουν δουλειά?Τα καλώδια είναι τα ίδια με αυτά της ηλεκτρικής?Ευχαριστώ απίστευτα για την βοήθεια

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
59 Απαντήσεις
51096 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/03/08, 12:22
από Tempus
αγορά synth

Ξεκίνησε από sfyrdim Πλήκτρα

2 Απαντήσεις
3067 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/09, 12:17
από TheRach3
4 Απαντήσεις
4124 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/05/09, 11:23
από chriskar
8 Απαντήσεις
4756 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/11, 21:18
από metalmike
20 Απαντήσεις
5531 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/11, 16:52
από noe13
9 Απαντήσεις
6586 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/14, 21:55
από hot_sauce (φλουτσ)
8 Απαντήσεις
4100 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/05/15, 12:47
από saved
9 Απαντήσεις
8573 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/17, 07:14
από panixgr
1 Απαντήσεις
5837 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/18, 15:24
από hot_sauce (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
1354 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/20, 14:32
από Dagoth