Ψηφοφορία

Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
38 (39.2%)
ΟΧΙ
37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97

Αποστολέας Θέμα: Ολυμπιακος  (Αναγνώστηκε 272533 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #575 στις: 09/11/08, 22:47 »
αυτα το τελευταιο δειχνει ποσο λιγος ειναι ο προπονητης.... και οχι μονο αυτο ... ουσιαστικα δε βοηθαει την ομαδα και απο τον παγκο.... ελαχιστες ειναι οι αλλαγες που του εχουν βγει....

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #576 στις: 09/11/08, 22:53 »
Ψοφιμια..Ντροπη για μενα που ειμαι Ολυμπιακος..Ντροπη και για τους αλλους που δεν καταφεραν να μας κερδισουν ετσι..
siga re file xalarwse



mia xara paiksame,mas voleve to x
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #577 στις: 09/11/08, 23:00 »
Ψοφιμια..Ντροπη για μενα που ειμαι Ολυμπιακος..Ντροπη και για τους αλλους που δεν καταφεραν να μας κερδισουν ετσι..

siga re file xalarwse



mia xara paiksame,mas voleve to x

Άλλα είπε ο Βαλβέρδε πάντως..

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #578 στις: 09/11/08, 23:12 »
Ψοφιμια..Ντροπη για μενα που ειμαι Ολυμπιακος..Ντροπη και για τους αλλους που δεν καταφεραν να μας κερδισουν ετσι..
siga re file xalarwse



mia xara paiksame,mas voleve to x

Εγω φιλε χαλαρος ειμαι..Και καταλαβαινω πληρως οτι μας συμφερει ενα x στον εκτος εδρας αγωνα βαθμολογικα..
Ομως αν και ναι μεν οπαδος της μιας ομαδας,δεν ανηκω σε αυτους που θα λενε μονο καλα λογια για την ομαδα τους αν ολα πηγαινουν σκατα..
Τι να το κανω πχ αν παρουμε το πρωταθλημα και δεν εχω δει ιχνος μπαλας ολο το χρονο απο την ομαδα μου..Η βλεπουμε μπαλα η παμε για κανα ταβλι που εχει περισσοτερη δραση στη συγκεκριμενη περιπτωση..
Μου φενεται θα αρχιζω να υποστηριζω καμια ομαδα σαν την Ανορθωση που τουλαχιστον λειτουργει σαν ομαδα και γουσταρει ακομα να παιζει..

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #579 στις: 10/11/08, 00:10 »
Να κάνω μιά ερώτηση και εγώ που το είδα από τη τηλεόραση; Από πότε επιτρέπετε ένας παίκτης (ο Λέτο συγκεκριμένα) να λέει καμμιά δεκαριά φορές, μέσα στα μούτρα του διαιτητή "fuck you" και "fuck off" και να την βγάζει καθαρή; Έχουν αλλάξει οι κανονισμοί και δεν το πήρα χαμπάρι μήπως; Αν το κάνει και ο Para της Λάρισας για παράδειγμα την επόμενη αγωνιστική θα μείνη ατιμώρητος; Τόσο αναξιοπρέπεια κύριε Δαλούκα; :P
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #580 στις: 10/11/08, 00:44 »
Εκανα το λαθος για αλλη μια φορα ( απο περσι ) να δω αγωνα αιωνιων αντιπαλων!

Το μονο αιωνιο που ειδα, ηταν η βαριεμαρα μου, η απειρια του διαιτητη που μοιραζε καρτουλες και προς το τελος εχασε τελειως το ματς, οι ουνοι κλασσικοι οπαδοι ( κι οχι φιλαθλοι ) που εκπροσωπουν ολες τις ομαδες με τον ιδιο τροπο και ενα Χ που μεχρι να φτασει στο τελος του, ειχαμε ξεχασει την αρχη του!

Ε, οποιος ειναι ικανοποιημενος γενικα, τοτε αλλον αγωνα βλεπαμε :D

Χιλιες φορες να το παρει ο ΠΑΟΚ ή η Ξανθη, μπας και στρωσουν μερικοι ποποι στο...κεντρο.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #581 στις: 10/11/08, 01:01 »
Λοιπόν 2 λόγια για το παιχνίδι..

Καταρχάς ήταν ένα άσχημο παιχνίδι με πολύ λίγες φάσεις και μεγάλες διακοπές ρυθμού από τον διαιτητή.. Ο Ολυμπιακός έδειξε για ακόμα μια φορά το φετινό εκτός έδρας πρόσωπο του, δηλαδή χάλια.. Ελάχιστες πρωτοβουλίες από τους παίχτες του με φανερή αμυντική νοοτροπία.. Ήταν βέβαιο ότι ο Ολυμπιακός θα έπαιζε έτσι από τη στιγμή που είναι 5 βαθμούς μπροστά και έβλεπε τον ΠΑΟ να έρχεται... με φόρα από Ν. Σμύρνη και Βρέμη.. Αντίθετα ο ΠΑΟ, προσπάθησε να φτιάξει παιχνίδι, κέρδισε τις περισσότερες μονομαχίες δημιουργήσε μερικές (όχι πολλές) ευκαιρίες αλλά λυπάμαι που θα το πω, με τέτοιες εμφανίσεις (δηλαδή κρύες και χωρίς ψυχή) δεν παίρνεις πρωτάθλημα.. Θέλει μεγαλύτερες "μπάλες" για να βγεις πρώτος την τελευταία αγωνιστική.. Ο Τεν Κάτε με συνταγή Βρέμης δεν έκανε κάτι το παράλογο και οι αλλαγές του ήταν εύστοχες (τον Ρουκάβινα βέβαια μπορούσε να τον βάλει λίγο νωρίτερα) αλλά απ' ότι φαίνεται αρχίζει η ομάδα να αποκτά κορμό.. Παρόλα αυτά, το πρωτάθλημα έχει δρόμο μπροστά του και προβλέπονται αρκετές γκέλες... από όλους..

Τώρα, κάποια παράπονα..

1) Το πέταλο πραγματικά σήμερα έκανε ζημιά στον ΠΑΟ.. Η διακοπή του αγώνα σε εκείνο το σημείο ήταν ότι χειρότερο για τους παίχτες του ΠΑΟ.. Ήμουνα σχεδόν απέναντι (στην θ. 22) και δεν μπορούσα να δω τι καίγανε αλλά μύριζε έντονα πλαστικό και γεμίσαμε κάπνα.. Αν δεν φύσαγε δεν νομίζω ότι ο αγώνας θα ξανάρχιζε γρήγορα..

2) Δεν σχολιάζω ποτέ την διαιτησία και δεν θα το κάνω και τώρα.. Απλά ο διαιτητής σφύριζε περίεργα.. Έκοβε πάρα πολύ το ρυθμό, έδινε τα φάουλ ανάποδα, δεν άφηνε τα πλεονεκτήματα... Δεν βοηθήκε και από τους επόπτες του βέβαια.. Του επόπτη που ήταν στη μεριά του ΠΑΟ στο πρώτο ημίχρονο, πραγματικά θέλω να δω τα διαπιστευτήρια του.. Τραγικός!! Γενικά ο διαιτητής χωρίς να "έπαιξε" κάποια ομάδα εξώφθαλμα, ζημιά έκανε στον ΠΑΟ γιατί όταν κόβεις τον ρυθμό βλάπτεται η ομάδα που προσπαθεί να παίξει και όχι η ομάδα που προσπαθεί να αμυνθεί.. Πολύ λίγος για ένα ντέρμπι..

3) Δεν ξέρω ποιος είχε τη φαεινή ιδέα στο τέλος του παιχνιδιού να κλείσουν όλες οι έξοδοι εκτός από την κεντρική στη δάδα (δίπλα στο γήπεδο του μπάσκετ).. Πραγματικά όλοι κάναμε απίστευτα μέτρα πορείας μέχρι τη μοναδική έξοδο του σταδίου ενώ είχαν βάλει κιόλας και κάγκελα και είχαν μειώσει τη διάμετρο του χώρου εκτός των θυρών και έτσι ο ένας κουτούλαγε στον άλλο.. Οι αστυνομικοί δεν υπήρχαν ούτε για δείγμα για να μας πούνε από που θα βγούμε με αποτέλεσμα μια διαδρομή ενός λεπτού να την κάνουμε ένα τέταρτο.. Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γινόταν αν ο ΠΑΟ είχε χάσει και τα νεύρα ήταν τεντωμένα..

4) Με το θέμα Νικοπολίδη και το μέτωπο που έχει ανοίξει με τους οπαδούς του ΠΑΟ δίνω στον πρώτο χίλια δίκια και δεν χρειάζεται να εξηγήσω το γιατί.. Κάθε νοήμων άνθρωπος το καταλαβαίνει.. Αλλά πραγματικά οι ενέργειες του σήμερα ήταν εμετικές.. Βέβαια το κάθε πράγμα στη φύση είναι δράση-αντίδραση αλλά υποτίθεται ότι ο Νικοπολίδης έχει και ένα status.. Επίσης ο Ντιόγο όσο καλός παίχτης είναι, τόσο χαλάει το image του με το να πέφτει συνέχεια.. Πρέπει κάποιος να του μιλήσει περί τούτου γιατί προβλέπω να γίνεται Καραγκούνης πολύ γρήγορα.. Τουλάχιστον ο Καραγκούνης πέφτει θεαματικά αλλά 8 στις 10 φάσεις του έχουν κάνει φάουλ (δεν δικαιολογώ βέβαια τον ψεύτικο τρόπο που πέφτει αλλά τα φάουλ θα σφυρίζονταν έτσι και αλλιώς).. Ο Ντιόγο πέφτει συνήθως στη διεκδίκηση και μετά από τζατζάρισμα χωρίς λόγο.. Ο διαιτητής στη αρχή έπεσε στην παγίδα αλλά στο δεύτερο κατάλαβε τα κολπάκια του Βραζιλιάνου και το σταμάτησε.. Έριξε και μερικές "ψιλές" εκτός φάσεως στους αμυντικούς του ΠΑΟ αλλά εικάζω ότι ήταν πάνω στη ένταση της στιγμής.. Πιστεύω ότι έκανε ένα από τα χειρότερα του παιχνίδια..

Σε γενικές γραμμές, έχουμε το ποδόσφαιρο, τις ομάδες και τη διαιτησία που μας αξίζει.. Αν καίμε πανό και καθίσματα μην περιμένουμε να δούμε μπαλίτσα γιατί και για τους παίχτες κάπου χάνεται η έννοια του παιχνιδιού.. Φάνηκε καθαρά ότι η ίδια ενδεκάδα με τη Βρέμη δεν άντεξε 2 ενενηντάλεπτα αλλά χίλιες φορές να βρεθεί ένας κορμός και να γίνονται μικρές προσθαφαιρέσεις παιχτών παρά να τελειώσει ο ΠΑΟ το πρωτάθλημα με 32 διαφορετικές ενδεκάδες..
Χαχα...μονο δυο λογια ε?;D
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #582 στις: 10/11/08, 10:33 »
zeromancer,  τα 2 λόγια αναφέρονταν στη πρώτη παράγραφο όπου κάνω τη δική μου κριτική στον αγώνα.. Τα παράπονα που γράφω μετά, εκπίπτουν από τα "2 λόγια"..  :P

Εντάξει, παραδέχομαι ότι το κούρασα πάντως..

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #583 στις: 10/11/08, 11:09 »
Ειδατε? Χ το ματς..Ανιαρο πραγματικα ηταν
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Jacksonized

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #584 στις: 10/11/08, 11:49 »
Κλασσικο ανιαρο ντερμπυ αιωνιων. Η μαλλον κλασσικο ανιαρο Ελληνικο ποδοσφαιρο.

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #585 στις: 10/11/08, 12:20 »
χωρις να ειμαι οπαδος ουτε της μιας ουτε της αλλη ομαδας λεω οτι ολοι μαζι θα φιλησετε τον σταυρο. Χ δηλ

καλα προφητης ειμαι? χεχε
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Vicarious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #586 στις: 10/11/08, 13:04 »
Αφού συμφωνήσω 100% για την διαιτησία με τον faser,
και προσθέσω στους ολυμπιακούς που διαμαρτύρονται ότι από τις 7 κίτρινες που πήραν οι παίκτες του ΟΣΦΠ, τουλάχιστον οι 3 ήταν για διαμαρτυρία,
θα μιλήσω ποδοσφαιρικά.

Ο ολυμπιακός κατέβηκε πολύ αμυντικά, και έχει πολύ μεγάλη ευθύνη για το θέαμα που παρακολουθήσαμε χθες.
Δεν θυμάμαι άλλη ομάδα να έχει κατέβει τόσο αμυντικά φέτος στο ΟΑΚΑ. Εκπλήσσομαι απο την δήλωση του Βαλβέρδε που είπε ότι:
"δεν είμαι χαρούμενος γιατί ήθελα τους 3 βαθμούς."
Μα καλά έτσι θα τους πάρεις τους 3 βαθμούς? με 10 παίκτες πίσω από την μπάλα για τουλάχιστον 60 λεπτά?

Πιστεύω ότι αφού είδε ο Τεν Κάτε ότι είχαμε την κατοχή στο κέντρο, και ότι ο ντιόγκο δεν μπορούσε να κάνει πολλά πράγματα με γεμίσματα από πίσω,
ο μπελούτσι ήταν καλά κλεισμένος, ο γκαλέτι ήταν ανύπαρκτος και ο Λέτο ανούσιος,
επρέπε να "ρισκάρει" και να βάλει στη θέση του Σιλβα ή του Τζιώλη (που μάταια προσπαθούσαν να κάνουν παιχνίδι, δεν είναι αυτή η δουλειά τους),
 τον Κλέιτον ή τον Ρουκάβινα.
Η μεταφορά της μπάλας από την αμυνα στην επίθεση θα ήταν πολύ ευκολότερη,
και θα μπορούσαν να αλλάζουν θέση οι 3 μεσοεπιθετικοί, με τον 1 από αυτούς να μπαίνει σαν 2ος κυνηγός στην περιοχή πίσω από τον Μαντζιο που ήταν και πάλι πολύ μόνος.
Χάσαμε πολλές φορές την μπάλα από άσκοπα γεμίσματα από την άμυνα, και από επιπολαιότητες του Σίλβα, ενώ θα μπορούσαμε να κυκλοφορήσουμε την μπάλα πολύ καλύτερα με χαμηλές πάσες.

Στην βρέμη μας έκανε και η ισοπαλία και δεν είμασταν έμεις που έπρεπε να κυνηγήσουμε το σκορ, ενώ χθες θέλαμε αποτέλεσμα.


Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #587 στις: 10/11/08, 14:02 »
Πραγματικά πολύ χάλια αγώνας... εγώ επειδή είμαι λίγο άρρωστος και τον είδα κουκουλομένος στον καναπέ δυστηχώς ομολογώ ότι με πήρε για κανένα μισάωρο ο ύπνος... Σαν φιλαθλος του παναθηναικού πάντως θα προτιμούσα να χάναμε με 4-5 παρά τα χθεσινά χάλια...
Θα σταθώ λίγο στις καθυστερήσεις του 2ου ημιχρόνου που πιστεύω πως έπρεπε να δήξει τουλάχιστον άλλα 3 λεπτα... το σκηνικό με τον καπνό, τόσες αλλαγές, οι καθυστερήσεις του νικοπολίδη...

1) Το πέταλο πραγματικά σήμερα έκανε ζημιά στον ΠΑΟ.. Η διακοπή του αγώνα σε εκείνο το σημείο ήταν ότι χειρότερο για τους παίχτες του ΠΑΟ.. Ήμουνα σχεδόν απέναντι (στην θ. 22) και δεν μπορούσα να δω τι καίγανε αλλά μύριζε έντονα πλαστικό και γεμίσαμε κάπνα.. Αν δεν φύσαγε δεν νομίζω ότι ο αγώνας θα ξανάρχιζε γρήγορα..

Δεν ξέρω πλέον τι να πω... ΕΛΕΟΣ!!! Ήταν το μοναδικό διάστημα που θα μπορούσαμε να βάλουμε γκολ... Πως σκέφτοντε κάποιοι άνθρωποι όσο και να προσπαθώ δεν το καταλαβαίνω... Βέβαια παίζει να έγινε και κατα λάθος, δηλαδή να έπεσε φωτοβολίδα σε κάποιο πανο αλλα και πάλι θα μπορούσαν να το σβήσουν κατευθείαν....

και πιστευω πως ο ΠΑΟΚ μπορει να τον απειλησει....εμας δεν μας βλεπω καλα αν συνεχισουμε ετσι....

Δυστηχώς η ιστορία λέει πως ομάδες όπως ο παοκ και η ξανθη π.χ. κάποια στιγμή ξεφουσκώνουν... Πάντως από τον ολυμπιακό καλύτερα ο παοκ  :P
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #588 στις: 10/11/08, 14:18 »
Πραγματικά πολύ χάλια αγώνας... εγώ επειδή είμαι λίγο άρρωστος και τον είδα κουκουλομένος στον καναπέ δυστηχώς ομολογώ ότι με πήρε για κανένα μισάωρο ο ύπνος... Σαν φιλαθλος του παναθηναικού πάντως θα προτιμούσα να χάναμε με 4-5 παρά τα χθεσινά χάλια...
Θα σταθώ λίγο στις καθυστερήσεις του 2ου ημιχρόνου που πιστεύω πως έπρεπε να δήξει τουλάχιστον άλλα 3 λεπτα... το σκηνικό με τον καπνό, τόσες αλλαγές, οι καθυστερήσεις του νικοπολίδη...

1) Το πέταλο πραγματικά σήμερα έκανε ζημιά στον ΠΑΟ.. Η διακοπή του αγώνα σε εκείνο το σημείο ήταν ότι χειρότερο για τους παίχτες του ΠΑΟ.. Ήμουνα σχεδόν απέναντι (στην θ. 22) και δεν μπορούσα να δω τι καίγανε αλλά μύριζε έντονα πλαστικό και γεμίσαμε κάπνα.. Αν δεν φύσαγε δεν νομίζω ότι ο αγώνας θα ξανάρχιζε γρήγορα..

Δεν ξέρω πλέον τι να πω... ΕΛΕΟΣ!!! Ήταν το μοναδικό διάστημα που θα μπορούσαμε να βάλουμε γκολ... Πως σκέφτοντε κάποιοι άνθρωποι όσο και να προσπαθώ δεν το καταλαβαίνω... Βέβαια παίζει να έγινε και κατα λάθος, δηλαδή να έπεσε φωτοβολίδα σε κάποιο πανο αλλα και πάλι θα μπορούσαν να το σβήσουν κατευθείαν....

και πιστευω πως ο ΠΑΟΚ μπορει να τον απειλησει....εμας δεν μας βλεπω καλα αν συνεχισουμε ετσι....

Δυστηχώς η ιστορία λέει πως ομάδες όπως ο παοκ και η ξανθη π.χ. κάποια στιγμή ξεφουσκώνουν... Πάντως από τον ολυμπιακό καλύτερα ο παοκ  :P
φιλε sakman ενταξει ο αγωνας δεν ειναι και απο τους καλυτερους αλλα δεν ηταν και πολυ χαλια οπως λες......ειχε φασεις,ειχε μονομαχιες ενταξει ηταν ενας κλασσικος αγωνας αιωνιων.....(εχουμε δει και καλυτερους αλλα οκ).....ευελπιστω οτι ο αγωνας στο καραισκακη θα ειναι καλυτερος και με ενα καλο αποτελεσμα για τον ολυμπιακο...παντος οτι και να λετε το αποτελεσμα πιστευω οτι ηταν δικαιο........δεν ξεχωρισε πολυ η μια ομαδα απο την αλλη ουτε ειχε πολλες ευκαιριες....απο οτι θυμαμαι τα στατιστικα του 1ου ημιχρονου ηταν τα ακριβως τα ιδια.......μονο που ο ολυμπιακος ειχε ποιο πολλα φαουλ....

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #589 στις: 10/11/08, 15:12 »
φιλε sakman ενταξει ο αγωνας δεν ειναι και απο τους καλυτερους αλλα δεν ηταν και πολυ χαλια οπως λες......ειχε φασεις,ειχε μονομαχιες ενταξει ηταν ενας κλασσικος αγωνας αιωνιων.....(εχουμε δει και καλυτερους αλλα οκ).....ευελπιστω οτι ο αγωνας στο καραισκακη θα ειναι καλυτερος και με ενα καλο αποτελεσμα για τον ολυμπιακο...παντος οτι και να λετε το αποτελεσμα πιστευω οτι ηταν δικαιο........δεν ξεχωρισε πολυ η μια ομαδα απο την αλλη ουτε ειχε πολλες ευκαιριες....απο οτι θυμαμαι τα στατιστικα του 1ου ημιχρονου ηταν τα ακριβως τα ιδια.......μονο που ο ολυμπιακος ειχε ποιο πολλα φαουλ....

Όντως ήταν μοιρασμένο το παιχνίδι... δεν θα μπω στον κόπο να πω για την διαιτησία και τα πέναλντι... δεν πιστεύω πως ήταν ο κύριος λόγος που είδαμε τέτοιο παιχνίδι... αυτό που με νευριάζει εμένα είναι η νοοτροπία με την οποία κατεβαίνουν να παίξουν... και οι δυο τους...

Να κάνω μιά ερώτηση και εγώ που το είδα από τη τηλεόραση; Από πότε επιτρέπετε ένας παίκτης (ο Λέτο συγκεκριμένα) να λέει καμμιά δεκαριά φορές, μέσα στα μούτρα του διαιτητή "fuck you" και "fuck off" και να την βγάζει καθαρή; Έχουν αλλάξει οι κανονισμοί και δεν το πήρα χαμπάρι μήπως; Αν το κάνει και ο Para της Λάρισας για παράδειγμα την επόμενη αγωνιστική θα μείνη ατιμώρητος; Τόσο αναξιοπρέπεια κύριε Δαλούκα; :P

Και εγώ έπαθα πλάκα όταν έβλεπα το σκηνικό... αλλά αναρρωτιόμουνα μήπως έλεγε φαουλ...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #590 στις: 10/11/08, 15:43 »
καλο το παιχνιδι παιδια με φασεις δυνατες μονομαχιες....ολα οκ.....και το αποτελεσμα καλο ειναι πιστευω....και οι 2 ομαδες παιξαμε καλα και το αποτελεσμα πιστευω πως ειναι δικαιο..........εσεις τι πιστευετε??
τι καλο ρε μαστορα???που το ειδες το καλο???εμενα μου ερχοταν να σπασω την τ.β...
αμυνα-αμυνα-αμυνα ο ολυμπιακος και ας'τον ντιογο να παλευει κ οτι βγει...
φοβος-φοβος-φοβος ο παναθηναικος να ρισκαρει και να βγει μπροστα...ελεος...παιζεις στην εδρα σου με φουλ ψυχολογια,εξτρα πριμ σε περιπτωση νικης,ομαδα κομπλε και παιζεις ετσι?
απαραδεκτοι κ οι δυο..
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος Child_In_Time

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
  • The child is grown, the dream is gone..
    • Προφίλ
    • El sombrero
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #591 στις: 10/11/08, 17:27 »
Καλό;;;;  ;D
Παράθεση
Σαββάτο απόγευμα, σχολιάζω την διαφορά του Άρσεναλ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με το πρόσφατο Ολυμπιακός-ΑΕΚ. Μια μέρα και 90 ανούσια ποδοσφαιρικά λεπτά γεμάτα γκρίνιες, κίτρινες κάρτες και ημιτελείς προσπάθειες, αργότερα, ο Galanis Sports Data, μας δίνει τα ίδια στατιστικά πάνω-κάτω, με αυτά του τυχαίου παραδείγματος του Σαββάτου! Και αυτήν την φορά, τα στατιστικά λένε την αλήθεια..

Όσο στην Ελλάδα, η πίεση της μη ήττας από τον αιώνιο αντίπαλο, θα εξαφανίζει κάθε διάθεση για επιθετικό ποδόσφαιρο και η λογική "φύλαγε τα ρούχα σου, να έχεις τα μισά, γιατί αλλιώς τα πρωτοσέλιδα της επόμενης μέρας θα σε εμφανίσουν γυμνό" θα υπερισχύει της διάθεσης να βγεις για να 'σαρώσεις' τον αντίπαλο με διαρκή επίθεση, τόσο τα ντέρμπι μας θα έχουν αυτήν την άγευστη εικόνα, κατά την οποία 22 ακριβοπληρωμένοι ποδοσφαιριστές, αδυνατούν να φτιάξουν μια ωραία φάση!

Μια ολόκληρη χώρα, 'δέσμια' της ίδιας της, της νοοτροπίας ακόμα και στο ποδόσφαιρο της. Γιατί ο φαύλος κύκλος της πίεσης, ξεκινάει από τον οπαδό, περνάει στον δημοσιογράφο, γίνεται τίτλος σε πρωτοσέλιδο, συνεχίζει στον παράγοντα, χώνεται στα αποδυτήρια, γίνεται σημάδι στον μαυροπίνακα της τακτικής, επηρεάζει τον αγώνα και επιστρέφει μετά σαν οπτικό ..έκτρωμα στα μάτια του θεατή ή τηλεθεατή!

Όσο θα διαιωνίζεται αυτός ο φαύλος κύκλος, την επόμενη μέρα, χιλιάδες άνθρωποι και δεκάδες άθρα και συνεντεύξεις, θα αναζητούν αγωνιωδώς με το 'μικροσκόπιο' το ποιος, στο διάολο, ήταν ο "νικητής" αυτού που είδαμε, με τον ίδιο τρόπο που το κάνουν και την επόμενη μέρα των εκλογών! Γιατί το ποδόσφαιρο, είναι εξαιρετικά σπάνιο να 'κερδίσει' σ'αυτήν την χώρα, στην οποία ψάχνεις με το ζόρι να βρεις ένα γκολ, να του αποδώσεις το 'sombrero of the week'...
Πηγή: el sombrero
We are just a moment in time,
A blink of an eye,
A dream for the blind,
Visions from a dying brain,
I hope you don't understand..
Ποδοσφαιρικό blog: el sombrero

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #592 στις: 10/11/08, 19:13 »
καλο το παιχνιδι παιδια με φασεις δυνατες μονομαχιες....ολα οκ.....και το αποτελεσμα καλο ειναι πιστευω....και οι 2 ομαδες παιξαμε καλα και το αποτελεσμα πιστευω πως ειναι δικαιο..........εσεις τι πιστευετε??
τι καλο ρε μαστορα???που το ειδες το καλο???εμενα μου ερχοταν να σπασω την τ.β...
αμυνα-αμυνα-αμυνα ο ολυμπιακος και ας'τον ντιογο να παλευει κ οτι βγει...
φοβος-φοβος-φοβος ο παναθηναικος να ρισκαρει και να βγει μπροστα...ελεος...παιζεις στην εδρα σου με φουλ ψυχολογια,εξτρα πριμ σε περιπτωση νικης,ομαδα κομπλε και παιζεις ετσι?
απαραδεκτοι κ οι δυο..
ΠΩΣ ΦΑΙΝΕΣΕ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ..... ;D ;D ;D ;D ;D ;D :P :P :P.....πονεσε η ισοπαλια ε;

Αποσυνδεδεμένος SPIROS26

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #593 στις: 10/11/08, 22:31 »
Εκανα το λαθος για αλλη μια φορα ( απο περσι ) να δω αγωνα αιωνιων αντιπαλων!

Ε, οποιος ειναι ικανοποιημενος γενικα, τοτε αλλον αγωνα βλεπαμε :D

Χιλιες φορες να το παρει ο ΠΑΟΚ ή η Ξανθη, μπας και στρωσουν μερικοι ποποι στο...κεντρο.

Φιλε μου αν και βαζελος ειμαι 100% μαζι σου!!! Ειναι καιρος να παρει και μια αλλη περαν των 3 του κεντρου, ενα πρωταθλημα....και ξερεις κατι,δεν ειναι μονο θεμα ποσο θα την σπρωξουν τα κορακια για να το παρει,αλλα πως ο καθε παικτης της μεγαλομεσαιας(αν μιλαμε για ΠΑΟΚ) η της μικρομεσαιας(αν μιλαμε για Ξανθη) θα αποκτησει την νοοτροπια την καταλληλη ουτως ωστε ακομα και μετα απο ενα στραβο αποτελεσμα να μην τον παρει απο κατω αλλα να συνεχισει να μαχεται!!! Δες ΟΛΕΣ τις ομαδες περαν του κεντρου που ξεκινανε καλα το πρωταθλημα και εν συνεχεια,οπως λενε και οι ρουφιανο-δημοσιογραφοι ;D, "ξεφουσκωνουν"!!!! Αναρωτηθειτε γιατι μπορει να γινει αυτο....ΜΗΝ μου πει καποιος πως δεν εχουν ποιοτητα παικτων γιατι με τις ομαδες που εχουν οι ΟΣΦΠ,ΠΑΟ,ΑΕΚ τα 2 τελευταια(τουλαχιστον..) χρονια αν ειχαν ενα σοβαρο αντιπαλο θα βγαιναν απο την 3η θεση και κατω και οι 3 τους!!!!!!
Αυτα

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #594 στις: 12/11/08, 22:02 »
καλο το παιχνιδι παιδια με φασεις δυνατες μονομαχιες....ολα οκ.....και το αποτελεσμα καλο ειναι πιστευω....και οι 2 ομαδες παιξαμε καλα και το αποτελεσμα πιστευω πως ειναι δικαιο..........εσεις τι πιστευετε??
τι καλο ρε μαστορα???που το ειδες το καλο???εμενα μου ερχοταν να σπασω την τ.β...
αμυνα-αμυνα-αμυνα ο ολυμπιακος και ας'τον ντιογο να παλευει κ οτι βγει...
φοβος-φοβος-φοβος ο παναθηναικος να ρισκαρει και να βγει μπροστα...ελεος...παιζεις στην εδρα σου με φουλ ψυχολογια,εξτρα πριμ σε περιπτωση νικης,ομαδα κομπλε και παιζεις ετσι?
απαραδεκτοι κ οι δυο..
ΠΩΣ ΦΑΙΝΕΣΕ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ..... ;D ;D ;D ;D ;D ;D :P :P :P.....πονεσε η ισοπαλια ε;
:o :o :o την παλευεις ρε???  >:( >:( >:(
τι παναθηναικος???δεν τρελαθηκα ακομα!
ΑΕΛΑΡΑ καργα κ τρελα στα μυαλα!ΑΕΛ και μονο ΑΕΛ παντου και παντα!
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #595 στις: 15/11/08, 14:23 »
ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ......ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ??

Αποσυνδεδεμένος vartanis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεγαλωσα.....
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #596 στις: 15/11/08, 14:36 »
Καιρος να  κατεβετε. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

ΜΜΜΠΑΟΚ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ( με λιγο σαλαμακι) :P :P
Ανοιξαμε και σας περιμενουμε:
www.myspace.com/vartanis

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #597 στις: 18/11/08, 14:29 »
....για την μπουνιά του παλληκαρά τίποτα?αν φόραγε κόκκινα ο μποξέρ θά'χανε ανάψει τα δικαστήρια!!!!τόσοι αντικειμενικοί που κρύφτηκαν?

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #598 στις: 23/11/08, 14:05 »
....για την μπουνιά του παλληκαρά τίποτα?αν φόραγε κόκκινα ο μποξέρ θά'χανε ανάψει τα δικαστήρια!!!!τόσοι αντικειμενικοί που κρύφτηκαν?
Απ ότι έμαθα φίλε μου πήρε 3 αγωνιστηκές ο garcia, και λίγο ήταν.Τα δικαστήρια δεν θα είχανε αναψει αν φόραγε κόκκινα ο μποξέρ,γιατι?γιατι πολυ απλά θα φορούσε κόκκινα.
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #599 στις: 23/11/08, 15:01 »
Το θέμα φαντάζομαι πως δεν είναι η χρωματική διάκριση της τιμωρίας, αλλά τι θα έπρεπε να συμβαίνει σε κάθε περίπτωση. Τουλάχιστον ο ΖιΖού, όταν έριξε την κουτουλιά το έκανε με σαφείς προθέσεις μπροστά στο θύμα κι απέναντι στους πάντες. Όχι με μια ύπουλη διάθεση, για να φέρει εις πέρας το έργο του δίχως επιπτώσεις. Το κρίμα δε είναι πως αρκετοί στάθηκαν στο γεγονός πως "προκλήθηκε", αντί να στηλιτεύσουν τέτοια φαινόμενα.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22599 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
46 Απαντήσεις
18609 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ