Αποστολέας Θέμα: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009  (Αναγνώστηκε 54109 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #50 στις: 23/03/09, 14:31 »
Εχει ερθει ναι. Ηταν πριν 4 χρονια αν θυμαμαι καλα. Ειχα παει εδω θεσσαλονικη στην Υδρογειο.
Επρεπε να βαλουν και τον Rarebell να γινει all-star line up ;D

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #51 στις: 23/03/09, 17:31 »
.....απο την αλλη νομιζω οτι δεν μπορεις ή δεν θες να καταλαβεις αυτο που θελω να πω......οταν ενα συγκροτημα εχει ενα ονομα στην ευρωπη π.χ εξοριστοι ή firewind σημαινει πως υπαρχει κοσμος εκει εξω που ειναι φανατικοι οπαδοι τους....οπως εμεις οι ελληνες στους scorpions,deep purple,acdc k.a


Επειδη εγω δεν ειμαι τοσο σπιρτο και δυσκολευομαι...ο Βασιλης Παπακωνσταντινου δεν μπορει να συγκριθει με Scorpions, ενω εξοριστοι ανετα συγκρινονται με acdc, deep purple κλπ...? Οοοοοοοκ ::)
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #52 στις: 23/03/09, 22:42 »
.....απο την αλλη νομιζω οτι δεν μπορεις ή δεν θες να καταλαβεις αυτο που θελω να πω......οταν ενα συγκροτημα εχει ενα ονομα στην ευρωπη π.χ εξοριστοι ή firewind σημαινει πως υπαρχει κοσμος εκει εξω που ειναι φανατικοι οπαδοι τους....οπως εμεις οι ελληνες στους scorpions,deep purple,acdc k.a


Επειδη εγω δεν ειμαι τοσο σπιρτο και δυσκολευομαι...ο Βασιλης Παπακωνσταντινου δεν μπορει να συγκριθει με Scorpions, ενω εξοριστοι ανετα συγκρινονται με acdc, deep purple κλπ...? Οοοοοοοκ ::)
ειπα εγω κατι τετοιο;

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #53 στις: 26/03/09, 00:41 »
τι διαβασα ρε παιδια;ο παπακωσταντινου θα ανοιξει την συναυλια;ΕΕΕΕΕΕΕΕΛΛΛΛΛΛΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣ.........τι κανει αυτος με τους θεους.......το πολυ πολυ να παιξει σε κανα μαγαζακι.........και οχι σε σταδιο με 20 χιλιαδες κοσμο......
Συνέχισε, τα λες ωραία!! ;D :o ;D

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #54 στις: 26/03/09, 05:16 »
μετα απο αυτο θα δουμε scorpions headliners στο φεστιβαλ της κνε.. ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #55 στις: 26/03/09, 05:18 »
ουτε το δεξι αρ____δι του κλαους δεν ειναι οποτε........
δλδ θεωρείς πως δν έχει κάνει τίποτα ο Παπακωνσταντίνου μουσικά?
και μάλλον θα θεωρείς πως Βίσση και Βανδή που απ'ότι έχει ακουστεί τις έχει παίξει και ένα κλαμπ στη Νέα Υόρκη είναι καλύτερες και πιο καταξιωμένες μουσικοί? ε?

σορρυ αλλα η βισση εχει βαφτισει και το γιο του cornell. απο τοτε την ακουω φανατικα.

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #56 στις: 26/03/09, 07:33 »
θα ερθουν κ λαρισα στο no budget fest που διοργανωνει καθε χρονο η ΠΑΕ..
περισυ Headliners τα Μωρα και φετος οι scorps!!
tzami!!
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #57 στις: 28/03/09, 02:15 »
μετα απο αυτο θα δουμε scorpions headliners στο φεστιβαλ της κνε.. ;D ;D

mpaaaa.....σε λίγο θα παίζουν στον παπαγαλο καθε πέμπτη.... :P

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #58 στις: 28/03/09, 02:38 »
μετα απο αυτο θα δουμε scorpions headliners στο φεστιβαλ της κνε.. ;D ;D

mpaaaa.....σε λίγο θα παίζουν στον παπαγαλο καθε πέμπτη.... :P

xaxaxaxaxa!!!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #59 στις: 28/03/09, 08:53 »
μετα απο αυτο θα δουμε scorpions headliners στο φεστιβαλ της κνε.. ;D ;D

mpaaaa.....σε λίγο θα παίζουν στον παπαγαλο καθε πέμπτη.... :P
μην το γελάς...θα παίρνουν το τζετάκι τους κάθε μέρα και εύκολα! ;D

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #60 στις: 28/03/09, 15:47 »
καλα ναι συνεχιστε να λετε μαλακιες........

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #61 στις: 28/03/09, 16:17 »
μαλ***ες

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #62 στις: 29/03/09, 00:32 »
μαλα***ς

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #63 στις: 29/03/09, 00:53 »
*α*α*ι*ς

Αποσυνδεδεμένος exapodic

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #64 στις: 10/05/09, 19:45 »
Επειδή ειπώθηκαν πολλά για τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου παραπάνω,σας διαβεβαιώνω πως η μουσική που παίζει ο Βασίλης και η χροιά της φωνής του είναι ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΗ.Ο Klaus Meine τραγουδάει ωραία,αλλά δεν μπορεί να φτάσει τον Βασίλη.Πέρα από αυτό που μπορεί να είναι υποκειμενικό,ως Έλληνες θα έπρεπε ΟΛΟΙ να υποστηρίζουμε τον Βασίλη γιατί όσα πέτυχε,τα πέτυχε με μεγάλη προσπάθεια και είναι προς το παρόν ο καλύτερος ροκάς που έχουμε σαν Ελλάδα, είναι ηλίθιο να υποστηρίζουμε με τα λεφτά μας ξένους και να μην υποστηρίζουμε τους δικούς μας καλλιτέχνες ώστε να γίνουν ευρύτερα γνωστοί.Αν ο Βασίλης είχε τοσο marketing και διαφήμιση που είχαν οι scorpions θα ήταν μεγαλύτερος από τους scorpions.Και ξέρετε και κάτι ακόμα;Ο Βασίλης τραγουδάει στη γλώσσα του,τραγουδάει για εμάς,τραγουδάει για την παρτη μας σαν Έλληνες και μόνο.Οι scorpions τραγουδάνε στα αγγλικά(ενώ θα έπρεπε στα γερμανικά-και μετά θα βλέπαμε αν θα γίνονταν οι scorpions που ξέρουμε),τραγουδάνε για τα λεφτά πλέον,κάποτε ίσως τραγουδούσαν για την πάρτη τους άλλα αυτές οι εποχές τελείωσαν γύρω στο '90 όταν βγάλανε το κύκνειο άσμα τους - άλμπουμ και τραγούδι - wind of change(που λίγοι από εσάς ξέρετε σε τι αναφέρεται αυτό το τραγούδι που κατατάσετε στις μπαλάντες λόγω του ρυθμού του).
Ο Βασίλης είναι σταθερή αξία,γεμίζει γήπεδα και 20 και 30 χιλιάδες και όσο θες, αλλά ο σκοπός του δεν είναι τα λεφτά,είναι η διασκέδασή μας,λέει αυτά που διστάζουμε εμείς οι κότες να πούμε,μιλάει για εμάς όποτε ανεβαίνει στη σκηνή!
"Χαιρετίσματα λοιπόν στην εξουσία,εγώ κρατάω την ουσία και ονειρεύομαι,παίρνω την κιθάρα μου και τραγουδάω,ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ μα δεν παντρεύομαι."
Βρείτε στίχους των scorpions που να αναφέρονται στο κοινό τους με ανάλογο τρόπο και τα ξαναλέμε...
Υ.Γ.:και μην ανησυχείτε,θα δείτε στο τέλος της συναυλίας για ποιόν θα μιλάνε πιο πολύ...Για τους scorpions που θυμήθηκαν και φέτος το καλοκαίρι την Ελλαδίτσα, ή τον Βασίλη που δεν μας ξέχασε ποτε και που κατάφερε να παίξει side to side με ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα της rock της εποχής μας?
Στον τάφο μου δεν θέλω εγώνα καίει το καντήλι,μονόχα ένα stereo να ακούω το Βασίλη.

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #65 στις: 10/05/09, 20:19 »
Να ακούσω τον Βασίλη να τραγουδάει το Another piece of meat κι ας πεθάνω  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #66 στις: 11/05/09, 13:01 »
Επειδή ειπώθηκαν πολλά για τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου παραπάνω,σας διαβεβαιώνω πως η μουσική που παίζει ο Βασίλης και η χροιά της φωνής του είναι ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΗ.Ο Klaus Meine τραγουδάει ωραία,αλλά δεν μπορεί να φτάσει τον Βασίλη.Πέρα από αυτό που μπορεί να είναι υποκειμενικό,ως Έλληνες θα έπρεπε ΟΛΟΙ να υποστηρίζουμε τον Βασίλη γιατί όσα πέτυχε,τα πέτυχε με μεγάλη προσπάθεια και είναι προς το παρόν ο καλύτερος ροκάς που έχουμε σαν Ελλάδα, είναι ηλίθιο να υποστηρίζουμε με τα λεφτά μας ξένους και να μην υποστηρίζουμε τους δικούς μας καλλιτέχνες ώστε να γίνουν ευρύτερα γνωστοί.Αν ο Βασίλης είχε τοσο marketing και διαφήμιση που είχαν οι scorpions θα ήταν μεγαλύτερος από τους scorpions.Και ξέρετε και κάτι ακόμα;Ο Βασίλης τραγουδάει στη γλώσσα του,τραγουδάει για εμάς,τραγουδάει για την παρτη μας σαν Έλληνες και μόνο.Οι scorpions τραγουδάνε στα αγγλικά(ενώ θα έπρεπε στα γερμανικά-και μετά θα βλέπαμε αν θα γίνονταν οι scorpions που ξέρουμε),τραγουδάνε για τα λεφτά πλέον,κάποτε ίσως τραγουδούσαν για την πάρτη τους άλλα αυτές οι εποχές τελείωσαν γύρω στο '90 όταν βγάλανε το κύκνειο άσμα τους - άλμπουμ και τραγούδι - wind of change(που λίγοι από εσάς ξέρετε σε τι αναφέρεται αυτό το τραγούδι που κατατάσετε στις μπαλάντες λόγω του ρυθμού του).
Ο Βασίλης είναι σταθερή αξία,γεμίζει γήπεδα και 20 και 30 χιλιάδες και όσο θες, αλλά ο σκοπός του δεν είναι τα λεφτά,είναι η διασκέδασή μας,λέει αυτά που διστάζουμε εμείς οι κότες να πούμε,μιλάει για εμάς όποτε ανεβαίνει στη σκηνή!
"Χαιρετίσματα λοιπόν στην εξουσία,εγώ κρατάω την ουσία και ονειρεύομαι,παίρνω την κιθάρα μου και τραγουδάω,ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ μα δεν παντρεύομαι."
Βρείτε στίχους των scorpions που να αναφέρονται στο κοινό τους με ανάλογο τρόπο και τα ξαναλέμε...
Υ.Γ.:και μην ανησυχείτε,θα δείτε στο τέλος της συναυλίας για ποιόν θα μιλάνε πιο πολύ...Για τους scorpions που θυμήθηκαν και φέτος το καλοκαίρι την Ελλαδίτσα, ή τον Βασίλη που δεν μας ξέχασε ποτε και που κατάφερε να παίξει side to side με ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα της rock της εποχής μας?
Στον τάφο μου δεν θέλω εγώνα καίει το καντήλι,μονόχα ένα stereo να ακούω το Βασίλη.

50 omg και 100000000000LLLLLLLLOOOOOOOOLLLLLLLLLLL.........XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D..........ποσες μαλακιες θα διαβασω ακομα ο ανθρωπος........πωωω πανε τα ματακια μου......

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #67 στις: 11/05/09, 13:11 »
3 μαλ***ες ακόμα για τον philip the great...



πσ...άμα θες να διαβάσεις κι άλλες πες μου να σου σερβίρω....

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #68 στις: 11/05/09, 14:17 »
και ποιος ορισε τον <<γατζο>> να διεκδικει τα χαμενα δικαιωματα μας???
Αυτο-διοριστικε κ αυτος.. αλλος ενας συγχρονος μεσσιας που παλευει για τη ρουφιανα κενονια...

Ρε πλακα που γινεται.......

Τι τρελες συγκρισεις ειναι αυτες που κανετε.... τι δουλεια εχουν οι scorpions με τον Τσιλια?????
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #69 στις: 11/05/09, 14:22 »
Κάνετε σαν χουλιγκαν ποδοσφαιρικών ομάδων... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!! Η μουσική πρέπει να πρεσβεύει τα ακριβώς αντίθετα από αυτά που βλέπουμε σε αυτό το θέμα...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Weird_angel

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #70 στις: 18/05/09, 11:12 »
Στο στάδιο Καραϊσκάκη, για όσους δεν ξέρουν, Παπακωνσταντίνου και Scorpions μαζί...!! Κάπου διάβασα οτι θα κάνουν κοινή εμφάνιση κάποια στιγμή επι σκηνής..
Μην το χάσετε (όσοι έχετε rock ακούσματα) Θα είναι εκπληκτικό...!
Αυτός που δεν μπορεί να καταλάβει την σιωπή σου.. Δεν μπορει να καταλάβει ούτε τα λόγια σου...!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #71 στις: 18/05/09, 11:41 »
ευχαριστούμε αλλά υπάρχει ήδη θέμα! :)
http://forum.kithara.gr/index.php?topic=72306.25

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #72 στις: 18/05/09, 12:06 »
Προσωπική γνώμη: Αμα ακούσω medley "Still loving you" με "Ακόμα σε αγαπώ", απλά αξίζει το κόπο για το cult του ζητήματος...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #73 στις: 18/05/09, 12:28 »
Επειδή ειπώθηκαν πολλά για τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου παραπάνω,σας διαβεβαιώνω πως η μουσική που παίζει ο Βασίλης και η χροιά της φωνής του είναι ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΗ.Ο Klaus Meine τραγουδάει ωραία,αλλά δεν μπορεί να φτάσει τον Βασίλη.Πέρα από αυτό που μπορεί να είναι υποκειμενικό,ως Έλληνες θα έπρεπε ΟΛΟΙ να υποστηρίζουμε τον Βασίλη γιατί όσα πέτυχε,τα πέτυχε με μεγάλη προσπάθεια και είναι προς το παρόν ο καλύτερος ροκάς που έχουμε σαν Ελλάδα, είναι ηλίθιο να υποστηρίζουμε με τα λεφτά μας ξένους και να μην υποστηρίζουμε τους δικούς μας καλλιτέχνες ώστε να γίνουν ευρύτερα γνωστοί.Αν ο Βασίλης είχε τοσο marketing και διαφήμιση που είχαν οι scorpions θα ήταν μεγαλύτερος από τους scorpions.Και ξέρετε και κάτι ακόμα;Ο Βασίλης τραγουδάει στη γλώσσα του,τραγουδάει για εμάς ναι με 170€ το μπουκάλι σίγουρα για εμάς τραγουδάει...,τραγουδάει για την παρτη μας σαν Έλληνες και μόνο.Οι scorpions τραγουδάνε στα αγγλικά(ενώ θα έπρεπε στα γερμανικά-και μετά θα βλέπαμε αν θα γίνονταν οι scorpions που ξέρουμε),τραγουδάνε για τα λεφτά πλέον,κάποτε ίσως τραγουδούσαν για την πάρτη τους άλλα αυτές οι εποχές τελείωσαν γύρω στο '90 όταν βγάλανε το κύκνειο άσμα τους - άλμπουμ και τραγούδι - wind of change(που λίγοι από εσάς ξέρετε σε τι αναφέρεται αυτό το τραγούδι που κατατάσετε στις μπαλάντες λόγω του ρυθμού του).
Ο Βασίλης είναι σταθερή αξία,γεμίζει γήπεδα και 20 και 30 χιλιάδες και όσο θες, αλλά ο σκοπός του δεν είναι τα λεφτά,είναι η διασκέδασή μας,λέει αυτά που διστάζουμε εμείς οι κότες να πούμε,μιλάει για εμάς όποτε ανεβαίνει στη σκηνή!
"Χαιρετίσματα λοιπόν στην εξουσία,εγώ κρατάω την ουσία και ονειρεύομαι,παίρνω την κιθάρα μου και τραγουδάω,ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ μα δεν παντρεύομαι."
Βρείτε στίχους των scorpions που να αναφέρονται στο κοινό τους με ανάλογο τρόπο και τα ξαναλέμε...
Υ.Γ.:και μην ανησυχείτε,θα δείτε στο τέλος της συναυλίας για ποιόν θα μιλάνε πιο πολύ...Για τους scorpions που θυμήθηκαν και φέτος το καλοκαίρι την Ελλαδίτσα, ή τον Βασίλη που δεν μας ξέχασε ποτε και που κατάφερε να παίξει side to side με ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα της rock της εποχής μας?
Στον τάφο μου δεν θέλω εγώνα καίει το καντήλι,μονόχα ένα stereo να ακούω το Βασίλη.


Εγώ ξέρω ότι με 60€ πριν τρία χρόνια είδα τον Slash, τον Zakk Wylde και τους Black Sabbath με τον Ozzy και την Παρασκευή που μας πέρασε έδωσα 62€ (ολογράφως ΕΞΗΝΤΑ ΔΥΟ) για να δω τον Βασίλη και την παρέα του (Ζουγανέλης, Μπουλάς, Θηβαίος και Κλοουνάτσης - Καλυβάτσης). Μη τους χ***ω δηλαδή που θα τους στηρίξω κιόλας... Μου θέλανε και δύο μπασίστες (ο Θηβαίος είχε τον δικό του, λες και δεν μπορούσε ο μπασίστας του Παπακωνσταντίνου να μάθει τα τραγούδια του Θηβαίου). Είχανε βιολιτζού που δεν ακουγόταν ΚΑΘΟΛΟΥ και δυο τρεις ακόμη που (υποτίθεται) κάναν δεύτερα (πέμπτα) φωνητικά και κουνούσαν πράγματα που κάνουν τσίκι τσίκι στο μικρόφωνο. Για να έχουν λοιπόν τη μεγάλη μπάντα τους αυτοί οι κύριοι, χρεώναν 170€ (!!) τη φιάλη, 190€ (!!!) τη σπέσιαλ και 90€ το κρασί. Χώρια που στα πρώτα τραπέζια (δηλαδή αυτά που φτάναν μέχρι τη μέση του μαγαζιού!!) σου φέρναν θες δε θες και κρύα πιάτα που τα χρεώναν 10€ (!!!) στο άτομο. Αν αυτός είναι ροκάς (που χρεώνει το μπουκάλι πιο ακριβά από τη Ζήνα και το Χριστοδουλόπουλο) τότε οι Scorpions τι είναι?
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #74 στις: 18/05/09, 15:19 »
Επειδή ειπώθηκαν πολλά για τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου παραπάνω,σας διαβεβαιώνω πως η μουσική που παίζει ο Βασίλης και η χροιά της φωνής του είναι ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΗ.Ο Klaus Meine τραγουδάει ωραία,αλλά δεν μπορεί να φτάσει τον Βασίλη.Πέρα από αυτό που μπορεί να είναι υποκειμενικό,ως Έλληνες θα έπρεπε ΟΛΟΙ να υποστηρίζουμε τον Βασίλη γιατί όσα πέτυχε,τα πέτυχε με μεγάλη προσπάθεια και είναι προς το παρόν ο καλύτερος ροκάς που έχουμε σαν Ελλάδα, είναι ηλίθιο να υποστηρίζουμε με τα λεφτά μας ξένους και να μην υποστηρίζουμε τους δικούς μας καλλιτέχνες ώστε να γίνουν ευρύτερα γνωστοί.Αν ο Βασίλης είχε τοσο marketing και διαφήμιση που είχαν οι scorpions θα ήταν μεγαλύτερος από τους scorpions.Και ξέρετε και κάτι ακόμα;Ο Βασίλης τραγουδάει στη γλώσσα του,τραγουδάει για εμάς,τραγουδάει για την παρτη μας σαν Έλληνες και μόνο.Οι scorpions τραγουδάνε στα αγγλικά(ενώ θα έπρεπε στα γερμανικά-και μετά θα βλέπαμε αν θα γίνονταν οι scorpions που ξέρουμε),τραγουδάνε για τα λεφτά πλέον,κάποτε ίσως τραγουδούσαν για την πάρτη τους άλλα αυτές οι εποχές τελείωσαν γύρω στο '90 όταν βγάλανε το κύκνειο άσμα τους - άλμπουμ και τραγούδι - wind of change(που λίγοι από εσάς ξέρετε σε τι αναφέρεται αυτό το τραγούδι που κατατάσετε στις μπαλάντες λόγω του ρυθμού του).
Ο Βασίλης είναι σταθερή αξία,γεμίζει γήπεδα και 20 και 30 χιλιάδες και όσο θες, αλλά ο σκοπός του δεν είναι τα λεφτά,είναι η διασκέδασή μας,λέει αυτά που διστάζουμε εμείς οι κότες να πούμε,μιλάει για εμάς όποτε ανεβαίνει στη σκηνή!
"Χαιρετίσματα λοιπόν στην εξουσία,εγώ κρατάω την ουσία και ονειρεύομαι,παίρνω την κιθάρα μου και τραγουδάω,ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ μα δεν παντρεύομαι."
Βρείτε στίχους των scorpions που να αναφέρονται στο κοινό τους με ανάλογο τρόπο και τα ξαναλέμε...
Υ.Γ.:και μην ανησυχείτε,θα δείτε στο τέλος της συναυλίας για ποιόν θα μιλάνε πιο πολύ...Για τους scorpions που θυμήθηκαν και φέτος το καλοκαίρι την Ελλαδίτσα, ή τον Βασίλη που δεν μας ξέχασε ποτε και που κατάφερε να παίξει side to side με ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα της rock της εποχής μας?
Στον τάφο μου δεν θέλω εγώνα καίει το καντήλι,μονόχα ένα stereo να ακούω το Βασίλη.


κουπονάκια έχεις;  ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
37 Απαντήσεις
13314 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/03, 08:18
από Βραζίλης
12 Απαντήσεις
17671 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/07, 15:14
από get down
61 Απαντήσεις
42732 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/09, 14:55
από PapaRoach
13 Απαντήσεις
5371 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/07, 23:20
από ilianthos-Kanlis
111 Απαντήσεις
45795 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/08, 23:41
από Mrs Brightside
17 Απαντήσεις
12089 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/08, 14:54
από gers
3 Απαντήσεις
3230 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/08, 22:40
από morpheas
25 Απαντήσεις
11535 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/09, 10:12
από philip the great
16 Απαντήσεις
12457 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/08/09, 14:56
από felecaster
28 Απαντήσεις
11498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/14, 02:43
από roussos