Αποστολέας Θέμα: Ανέκδοτα για μπασίστες  (Αναγνώστηκε 6425 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Ανέκδοτα για μπασίστες
« στις: 06/09/12, 17:04 »
Το Pro guitar δημοσίευσε τα 10 καλύτερα ανέκδοτα για μπασίστες. Τα παραθέτω αμετάφραστα, εσείς συμπληρώστε!


10. Did you hear about the bassist who was so out of tune his band noticed?
9. -How can you tell the stage is level at a gig?    -The bassist drools outta both sides of their mouth.
8.  -what do you call it when two upright bassists playing in unison?     -A minor second.
7.  -Why couldn’t the bassist get through the front door?     -He couldn’t find the key and didn’t know when to come in!
6. A Bass Teacher is excited about getting a new, young student.  The kid is comes in for his first lesson and learns all the notes on the E string. Next week he comes in and the instructor shows him all of the notes on the A string. The third week comes, the teacher is waiting, but  the kid never shows up. Annoyed, he calls him to see where he is. The kid picks up and says, "Oh, sorry man, I got a gig..."
5. Why can’t bassists tell jokesTiming.
5. -Did you hear about the drummer who locked his keys in his car?    -It took him four hours to get the bass player out.
4.  -How many bassists does it take to change a light bulb?      -Just one, but the guitarist has to show him how to do it first.
3.  -How many country-western bass players does it take to change a light bulb?     -1 - 5 - 1 - 5 - 1 - 5
1. A man goes on a vacation to a tropical island.  As soon as the plane lands, he gets off and hears drumming.  At first, he thinks, “This is pretty cool”.  He ends up going to a luau and hears the drumming.  He eats lunch and hears the drums.  He goes to the beach and hears the drums.  He tries to sleep, but can’t because of the constant drumming.
The drumming goes on for four days.  The guy has to go down to the front desk because he can’t sleep.  He asks the manager “What is the deal with these drums! Make them stop.  I haven’t got any sleep this whole week!”
The manager of the hotel says “No. Drums don’t stop.  You don’t want the drums to stop, sir.”
“Why?”
“Because when drums stop… Bass solo begins!”
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Ανέκδοτα για μπασίστες
« Απάντηση #1 στις: 06/09/12, 17:05 »
11.  -Τί διαφορά έχει ένα φέρετρο από ένα κοντραμπάσο;
       -Στο κοντραμπάσο ο νεκρός είναι απ' έξω!
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: Ανέκδοτα για μπασίστες
« Απάντηση #2 στις: 06/09/12, 17:29 »
Ειναι ενα ζευγαρι παντρεμενοι και εχουν σταματησει να μιλανε μεταξυ τους εδω και χρονια.
Καποιος του συμβουλευει να πανε σε ενα συμβουλο γαμου.
Πανε λοιπον σε εναν, καθονται διπλα διπλα (κουβεντα καμια μεταξυ τους) τους ακουει ο συμβουλος εναν εναν να λενε τα προβληματα τους, τους δινει καποιες συμβουλες και ξαναδινουν ραντεβου.
Στο επομενο ραντεβου τους ρωταει αν μιλησανε, αλλα τιποτα. Ξαναδινει συμβουλες κλπ, ξανα ραντεβου, τιποτα.
Μετα αλλαζουν συμβουλο και εκει τα ιδια.
Πηγανε παντου ωσπου τους λενε να πανε σε εναν στη Νεα Υορκη που ειναι πολυ προχω.
Πανε, καθονται του τα λενε, ο συμβουλος τους ακουει και στο τελος ανοιγει μια ντουλαπα και βγαζει ενα μπασο.
Αρχιζει και κανει ενα σολο στο μπασο.
Μετα απο 2 λεπτα το ζευγαρι, αρχιζει να συζηταει σαν να μην ειχε συμβει τιποτα ποτε.
Συμπερασμα: οταν κανει σολο το μπασο, ολοι μιλανε.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
35 Απαντήσεις
21613 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/07, 16:23
από Giorgos K.
35 Απαντήσεις
11058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/08, 21:02
από papous
0 Απαντήσεις
3458 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/04/08, 04:11
από SaturnOfBass
17 Απαντήσεις
6347 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/08, 14:56
από RORY GALLAGHER
1 Απαντήσεις
8033 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/08, 23:05
από bassman(4 String Suicide!)
10 Απαντήσεις
5341 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/09, 20:37
από dora
0 Απαντήσεις
5960 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/08/09, 00:20
από lordi13