Σελίδες:
  • #1 από Fteo στις 22 Feb 2006
  • Ενα καμματι που εφτιαξα πριν μισο χρονο περιπου κ προσφατα ειπα να το ολοκληρωσω... Τα φωνητικα ειναι απο τους τιτλους της ανιμε ταινιας Ghost in the shell (εξου κ το ονομα) κ εγω απλα εβαλα τη μουσικη. Τα σχολια δικα σας...
    Soundclick
    Rapidshare
  • #2 από NickNT στις 23 Feb 2006
  • Μου άρεσε αρκετά. Άλλωστε, τώρα τελευταία με κάτι τέτοια καταπιάνομαι από μουσικής απόψεως (αν και μπασσίστας)

    Γύρω στο 1:30 κάτι αρχίζει να λουπάρει λίγο άχρονα βέβαια, αλλά μπορεί να είναι ζήτημα άποψης! Πάντως από ατμόσφαιρα είναι πολύ καλό, και τα φωνητικά βεβαίως είναι all time anime classic.

    Απλά, επειδή σαν άκουσμα είναι πολύ ενδιαφέρον, ίσως θα μπορούσες να το προχωρήσεις αρκετά περισσότερο- σε διαφορετικά πλαίσια βέβαια. Η μπασογραμμή είναι πολύ πιασάρικη παρεμπιπτόντως!
  • #3 από Fteo στις 23 Feb 2006
  • Ευχαριστω συναδελφε (κ εγω μπασιστας ειμαι  :P) για τα καλα σου λογια... Αυτο που λουπαρει αχρονα πρεπει να ειναι το double bass με το ακυρο delay πανω. Εμενα δεν μου ακουγεται ασχημα, δεν ξερω... Ευχαριστω για το χρονο σου παντως!
  • #4 από parlats στις 23 Feb 2006
  • Αρα ο Fteo δεν φταίει για τη λούπα αλλά το μηχάνημα του διαβόλου  ;D ;D

    Μου άρεσε πολύ εμένα πάντως, αν και από ενορχήστρωση δεν κατέχω ούτε τα βασικά.
    Επίσης κατεβασα και τα αλλα 2 που ειχες στο soundclick τα οποια επίσης ήταν πολύ ωραία.

    Μπράβο σου και περιμένουμε και άλλα δείγματα  :) ;)
  • #5 από Fteo στις 23 Feb 2006
  • Βασικα δεν ειναι λουπα, αλλα κανονικο live μπασο... Απλα δεν ειναι συγχρονισμενο σωστα το delay. Το εγραψα με το preset στην πεταλιερα ενος φιλου που χρησιμοποιει για να παιζει u2!  κ αφου μου αρεσε το αποτελεσμα το κρατησα...
    parlats on the edge
    Αν θες μπορεις να γραψεις τα σχολια σου για τα υπολοιπα τραγουδια στα αντιστοιχα θεματα... Σε ευχαριστω για το χρονο σου κ τα σχολια σου
  • #6 από Ommadawn στις 26 May 2006
  • Ώπα, τι παίζει εδώ ρε παιδιά?
    Μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ..Πωωω, ωραίος ήχος. Μου άρεσε το "χάσιμο" που είχε. Σα μαστούρα ήταν φίλε, μπράβο σου. Ωραίος.
    Μπράβο, μπράβο, μπράβο..
  • #7 από Mana Sama στις 30 May 2006
  • Φίλε fteo... Το εν λόγω τραγούδι απ'το Ghost In The Shell το λατρεύω ούτως ή άλλως αλλά η δική σου έκδωση μαμεί και δέρνει. Φίλε μου, συγχαρητίρια και μπράβο σου... Περιμένω να ακούσω κι άλλα.
Σελίδες: