Σελίδες:
  • #51 από Απόλλων στις 11 Jan 2009
  • Πάντως την Υamaha θα μπορούσες εύκολα να τη δοκιμάσεις σε κάποιο κατάστημα μουσικών ειδών στην Αθήνα ή και τον Πειραιά, αντίθετα με τις Cort και Kramer που ίσως δεν είναι τόσο εύκολο να βρεις. Και σαν πρώτη κιθάρα, μια Pacifica θα ήταν παραπάνω από επαρκής.
  • #52 από kara1991 στις 11 Jan 2009
  • Πάντως την Υamaha θα μπορούσες εύκολα να τη δοκιμάσεις σε κάποιο κατάστημα μουσικών ειδών στην Αθήνα ή και τον Πειραιά, αντίθετα με τις Cort και Kramer που ίσως δεν είναι τόσο εύκολο να βρεις. Και σαν πρώτη κιθάρα, μια Pacifica θα ήταν παραπάνω από επαρκής.
    Μου φαινεται πιο ωραια εξωτερικα η yamaha...κοιτα,το να την δοκιμασω λιγο δυσκολο,γιατι οπως εχω ξαναπει δεν εχω ιδεα απο κιθαρες,σε λιγες μερουλες ξεκιναω μαθηματα...
    Τωρα,οσον αφορα τα αξεσουαρ κτλ...ενταξει θα αγορασω μια θηκη για την κιθαρα...τι αλλο χρειαζεται?Καλωδια τα αγοραζω ξεχωριστα?Πεννες?
  • #53 από Απόλλων στις 11 Jan 2009
  • Καλώδιο και πένες εννοείται ότι θα χρειαστείς οπωσδήποτε, όπως και θήκη αν πρόκειται να κουβαλάς την κιθάρα σου στα μαθήματα ή οπουδήποτε αλλού. Από εκεί και πέρα, κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστείς ζώνη, αν δεν σκοπεύεις να παίζεις πάντα καθιστός, και ένα κουρδιστήρι για να κουρδίζεις σωστά την κιθάρα σου. Όλα αυτά δεν νομίζω ότι συμπεριλαμβάνανται στην αγορά κιθάρας ή ενισχυτή, εκτός αν πάρεις κάποιο σετ (κιθάρα, ενισχυτή και αξεσουάρ) ή αν αγοράσεις κιθάρα από το Playback, όπου δίνουν κάποια αξεσουάρ (accessories pack) μαζί με την αγορά κάθε κιθάρας.
  • #54 από metalmike στις 11 Jan 2009
  • ...αντίθετα με τις Cort και Kramer που ίσως δεν είναι τόσο εύκολο να βρεις...

    Kιθαρες Cort εχει ο Λογοθετης (Χαριλαου Τρικουπη & Μεθωνης 23)
  • #55 από kara1991 στις 11 Jan 2009
  • Τελικα αποφασισα να παρω την kramer...στο site λεει πως τα μεταφορικα εξοδα ειναι £15.65...σε ευρω ποσα ειναι αυτα ακριβως??
  • #56 από kara1991 στις 13 Jan 2009
  • Λοιπον,ειμαι ετοιμος να παραγγειλω κιθαρα,ενισχυτη,κουρδιστηρι,θηκη,ζωνη και πενες απο το dv247.com.Ωστοσο,ο ενισχυτης και το κουρδιστηρι γραφει στο σιτε:usually shipped in 3 to 12 days ενω ολα τα αλλα in stock.Ποια η διαφορα?Να τα παραγγειλω ολα μαζι ή θα υπαρξει καποιο προβλημα?
  • #57 από Ogun-Sotis στις 13 Jan 2009
  • Τελικα αποφασισα να παρω την kramer...στο site λεει πως τα μεταφορικα εξοδα ειναι £15.65...σε ευρω ποσα ειναι αυτα ακριβως??

    http://www.google.com/search?q=15.65+pounds+to+euros&sourceid=navclient-ff&ie=UTF-8&rlz=1B2GGGL_enGR202GR202
     
Σελίδες: