Αποστολέας Θέμα: AC/DC 28 ΜΑΙΟΥ 2009 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ (ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ)  (Αναγνώστηκε 76061 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος riffraff

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • pirate
    • Προφίλ
Γνωριζετε ποσα εισιτιρια πουληθηκαν?

Αποσυνδεδεμένος delos999

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace dude:)
    • Προφίλ
 http://s599.photobucket.com/albums/tt77/delos666/?action=view&current=071.jpg&newest=1
 http://s599.photobucket.com/albums/tt77/delos666/?action=view&current=102.jpg&newest=1

Οριστε παιδια οι φωτος απο την πενα...ο,τι μπορουσα εκανα,με το κινητο τις τραβηξα... :)
......................................

Αποσυνδεδεμένος Nady

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Do you think we're forever...?
    • Προφίλ
http://s599.photobucket.com/albums/tt77/delos666/?action=view&current=071.jpg&newest=1
 http://s599.photobucket.com/albums/tt77/delos666/?action=view&current=102.jpg&newest=1

Οριστε παιδια οι φωτος απο την πενα...ο,τι μπορουσα εκανα,με το κινητο τις τραβηξα... :)


καλα εισαι και πολυ κωλοφαρδος φιλαρακι!! θελω κ γωωωωωωω :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Live που πάς Πέμπτη και είσαι άρρωστος μέχρι την Κυριακή.

Ότι καλύτερο έχω δεί και δύσκολα θα επαναληφθεί.

Όσοι το χάσατε επειδή δεν μπορούσατε (χρόνος, λεφτά κλπ) είστε άτυχοι, όσοι επειδή βαρέθηκαν ή θεώρησαν ότι δεν άξιζε αδικαιολόγητοι.  ;D


« Τελευταία τροποποίηση: 31/05/09, 23:24 από Gabriel6th »
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος t.montanagr

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Hard Rock music from a.o.r to sleaze!!!
    • Προφίλ
Live που πάς Πέμπτη και είσαι άρρωστος μέχρι την Κυριακή.

Ότι καλύτερο έχω δεί και δύσκολα θα επαναληφθεί.

Όσοι το χάσατε επειδή δεν μπορούσατε (χρόνος, λεφτά κλπ) είστε άτυχοι, όσοι επειδή βαρέθηκαν ή θεώρησαν ότι δεν άξιζε αδικαιολόγητοι.  ;D





Ας πρόσεχαν φίλε μου!!!
If you haven't listen to Motley Crue while you were young...then your youth was wasted!!!

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Θυμαται κανεις το playlist?

Τελικα δεν επαιξαν και πολυ παντως - πολυ γρηγορα τελειωσε  :(

Μάλλον θες να πεις ότι ήθελες κι άλλο... γιατί έπαιξαν σχεδόν 2 ώρες και το setlist ήταν αυτό που έπαιξαν στις περισσότερες χώρες...
αντιγραφή από το rocking...

Set list:
01. Rock N' Roll Train
02. Hell Ain't A Bad Place To Be
03. Back In Black
04. Big Jack
05. Dirty Deeds Done Dirt Cheap
06. Shot Down In Flames
07. Thunderstruck
08. Black Ice
09. The Jack
10. Hells Bells
11. Shoot To Thrill
12. War Machine
13. Dog Eat Dog
14. Anything Goes
15. You Shook Me All Night Long
16. T.N.T.
17. Whole Lotta Rosie
18. Let There Be Rock
---------------------------------------
19. Highway To Hell
20. For Those About To Rock (We Salute You)
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος boxer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep on rocking in a free world
    • Προφίλ
Συγνωμη που παρεμβαινω αλλα



τον ηχο που ηταν Γ Τ Π κανενας δεν τον προσεξε ;

Οποιος ειδε εδω στη Ελλαδα Rolling Stones , U2 , George Michael η Metallica καταλαβαινει τι παει να πει ηχος κρυσταλο και δυνατος σα κεραυνος.

Κριμα......θα μπορουσε να ειναι η καλυτερη συναυλια ever αλλα δεν ηταν....

Κατα τα αλλα συμφωνω....τα σπασανε......We've been THUNDERSTRUCK






και λιγο εκτος θεματος αλλα βλεπω τον Ντεμη οτι εβγαλε στην Ισπανια να τα τρωει στην Eleven.

Αν δεν το γεμισανε οι ACDC πως θα το γεμισει ο Santana ;
« Τελευταία τροποποίηση: 01/06/09, 22:02 από boxer »

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Συγνωμη που παρεμβαινω αλλα

Οποιος ειδε εδω στη Ελλαδα  Metallica καταλαβαινει τι παει να πει ηχος κρυσταλο και δυνατος σα κεραυνος.
αν εννοείς στο rockwave πρόπερσι μάλλον δεν ήσουν στη συναυλία.....η μπότα κάλυπτε τα πάντα όλα....


Τεσπα....για να πω κι εγώ τη γνώμη μου.....οι answer τραγικοί...δεν θα επεκταθω παραπανω....

οι ac/dc μας τιναξαν τα μυαλά στον άερα και τα ψάχναμε.....κανενα πρόβλημα με τον ήχο (ήμουν αρένα περίπου έξι σειρές απο τα κάγκελα..)


p.s.1 πόσο καθυστερημένοι και άμπαλοι μπορεί να ειναι κάποιοι? ειναι δυνατόν να πετάς μπουκάλια με νερά στη σκηνή την ώρα που τραγουδάει μπάντα (στους answer εγινε αυτό)..επίσης πετάχτηκε και κάτι σαν μικρό ξυλαράκι το οποίο βρήκε τον τραγουδιστή στο κεφάλι (που νταξ...δεν ενιωθε και πολλά....αλλα και πάλι ειναι ντροπή...)

p.s.2 είναι δυνατον να μην μπαίνουν δυο μαμημένα δρομολόγια παραπάνω για τον ηλεκτρικό...? πως θα φύγει τόσος κόσμος...επαιζε και ο γαύρος με τον βάζελο στο σεφ....χαμος....

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
p.s.1 πόσο καθυστερημένοι και άμπαλοι μπορεί να ειναι κάποιοι? ειναι δυνατόν να πετάς μπουκάλια με νερά στη σκηνή την ώρα που τραγουδάει μπάντα (στους answer εγινε αυτό)..επίσης πετάχτηκε και κάτι σαν μικρό ξυλαράκι το οποίο βρήκε τον τραγουδιστή στο κεφάλι (που νταξ...δεν ενιωθε και πολλά....αλλα και πάλι ειναι ντροπή...)

Επίσης πόσο καθυστερημένος μπορεί να είναι κάποιος για να ρίχνει το πράσινο λέιζερ στον ποπο του ανγκους την ώρα που έκανε το στριπτιζ? ΈΛΕΟΣ... Δηλαδή πληρώνεις 80€ για να παίξεις με το λειζερ? Εγώ θα τον δικαιολογούσα αν έφευγε επιτόπου...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος boxer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep on rocking in a free world
    • Προφίλ

αν εννοείς στο rockwave πρόπερσι μάλλον δεν ήσουν στη συναυλία.....η μπότα κάλυπτε τα πάντα όλα....


Ριζουπολη το 99 εννοουσα

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Επίσης πόσο καθυστερημένος μπορεί να είναι κάποιος για να ρίχνει το πράσινο λέιζερ στον ποπο του ανγκους την ώρα που έκανε το στριπτιζ? ΈΛΕΟΣ... Δηλαδή πληρώνεις 80€ για να παίξεις με το λειζερ? Εγώ θα τον δικαιολογούσα αν έφευγε επιτόπου...

Καλα αυτους με τα λειζερ αν τους εβρισκα ακομα θα τους εδερνα >:D

Συγνωμη που παρεμβαινω αλλα

τον ηχο που ηταν Γ Τ Π κανενας δεν τον προσεξε ;

Φιλε boxer, ο ηχος ηταν οντως Γ Τ Π οπως λες και συ :P αλλα πιστευω πως λιγοι το προσεξαν...γιατι ειχαν μπροστα τους, τους ΑC/DC!!! ;D
Δηλαδη πιστευω πως ακομα και να μη παιζαν τιποτα και να κανανε βολτες στη σκηνη, παλι χαμος θα γινοταν ;D
Οντως κριμα που ηταν λιγο ασχημος και ασυμετρος ο ηχος, αλλα μικρο το κακο!!Κανεις απο αυτους που την ειδε δε θα την ξεχασει ποτε :)
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος stefanosreiv

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Παιδιά, ο ήχος προσέχτηκε από πολλούς ανθρώπους (τουλάχιστον από φίλους που κατ' ιδίαν έχω μιλήσει...)...

Ωστόσο, you're missing the point!!! Όλος αυτός ο κόσμος πήγε στη συναυλία για θρησκευτικούς λόγους και όχι για διασκέδαση...

Κάθε πότε κατεβαίνουν οι θεοί του ροκ να παίξουν στην Ελλαδίτσα μας, ε;...

Τα λέηζερ κι αυτά είναι όντως παναγία σώσε, αλλά και πάλι, δε νομίζω να μας εκπλήσσει το γεγονός! Και πάλι λέω: Ελλάντα!!!

Το live πάντως στο σύνολό του ήταν απλά οκ, εκτός από την σκηνοθεσία που ΤΑ ΕΣΠΑΓΕ!!!

Αποσυνδεδεμένος boxer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep on rocking in a free world
    • Προφίλ
Παιδιά, ο ήχος προσέχτηκε από πολλούς ανθρώπους (τουλάχιστον από φίλους που κατ' ιδίαν έχω μιλήσει...)...

Ωστόσο, you're missing the point!!! Όλος αυτός ο κόσμος πήγε στη συναυλία για θρησκευτικούς λόγους και όχι για διασκέδαση...

Κάθε πότε κατεβαίνουν οι θεοί του ροκ να παίξουν στην Ελλαδίτσα μας, ε;...


Θρησκευτικοι λογοι με αναγκαζουν να θελω το κεφαλι του ηχοληπτη επι πινακι διοτι δεν μπορει να μου στερει το σολο του Back in Black και αλλα σολα μεχρι το TNT . Ηθελα να φυγω με πονοκεφαλο απο την ενταση.

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
αν αξιολογησω την συναυλια θα ελεγα το εξης:ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ . ενταξει μεσα σε τοσο κοσμο παντα υπαρχουν μ******ες.
ετυχε να δω μια κοπελιτσα που ηταν με τον πατερα της ,μολις ξεκινησε η φαση αυτη αρχισε να κλαιει και ο πατερας της προσπαθουσε πανικοβλητος να απομακρυνθει.εγω ημουν καπου στα 8-10 μετρα απο την σκηνη.αν ειχα κορη δεν θα την πηγαινα τοσο κοντα ,αλλα αν δεν υπηρχαν οι κλασικοι μαστουρωσυναυλιακηδες θα ημουν στο 1 μετρο.τελως παντων.
ο ηχος εμενα μου ακουστηκε παρα πολυ καλος.σε καποια φαση μονο δεν δουλευε ολοκληρη η δεξια στηλη αλλα σε κανα 10 λεπτα επανηλθε.
η μπαντα ηταν τελεια.!!! μην πατε πολυ πισω και συγκρινεται αλλες εποχες και καταστασεις.
κατι ακομα.δεν καταλαβα ποτε γιατι η ανακοινωση στον πινακα του σταδιου ελεγε 00:04 το τελευταιο μετρο και εγω το πηρα 00:30. ::)

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Για τον ήχο να αναφέρω ότι στο ΟΑΚΑ έχει μεγάλη διαφορά η θέση που κάθεσαι ( άλλο να είσαι στην αρένα μπροστά και άλλο στις κερκίδες στο πέταλο επάνω)...
επίσης για την ένταση, να θυμήσω ότι έφαγαν κάποιες μηνύσεις ( νομίζω στο μόναχο ) και ίσως γι αυτό να μην τον είχαν πάρα πολύ δυνατά... εμένα πάντως λόγο της πόρωσης ηχητικά δεν με ενόχλησε τίποτα...

Πάρτε και μερικές photo και από εμένα για να ζηλέψετε εσείς που δεν ήρθατε  :P ;D :P









BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
η πρώτη φώτο σου τα σπασε σακμαν...

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
οντως! ωπ!!...καμερες βλεπω...ποιος δηλαδη το τραβηξε το Live? που θα το βρουμε ρε παιχτες μου ???? :love :love

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
οντως! ωπ!!...καμερες βλεπω...ποιος δηλαδη το τραβηξε το Live? που θα το βρουμε ρε παιχτες μου ???? :love :love

Αυτοί που βλέπεις είναι οι επαγγελματίες φωτογράφοι ( εφημερίδες, sites κτλ. )... δυστηχώς αυτοί μόνο φωτο έπαιρναν και μόνο στα 3 πρώτα τραγούδια... τώρα αν υπάρχει κάποιος που να έκανε επαγγελματική βιντεοσκόπηση δεν το ξέρω και δεν το νομίζω  :( :( :( ... συνήθως όμως μετά από καιρό για τέτοια live βρίσκεις στο net μια έκδοση είτε από θεατή είτε από το επίσημο fan club...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Οι κάμερες ήταν για τις οθόνες, (χρησιμοποιούνται κάθε βράδυ) όμως δεν είναι σπάνιο το φαινόμενο να κρατούν αυτά τα πλάνα και μάλιστα οι AC/DC α χρησιμοποίησαν αρκετά στο Plug Me In DVD. Το αρνητικό είναι ότι είναι συνήθως αποκλειστικά "κοντινά" πλάνα. Επίσης συχνά επιτρέπουν την επαγγελματική βιντεοσκόπηση των πρώτων 1-2 τραγουδιών για χρήση στο δελτίο ειδήσεων, κάτι το οποίο έγινε από τη ΝΕΤ, όπου είδα πλάνα από το R N R Train (έχει γίνει και σε άλλες χώρες και σε προηγούμενες περιοδείες).

Να αφήσω κι εγώ το γενικότερό μου σχόλιο ως άρρωστος AC/DC-άκιας εδώ και 11 χρόνια.. Μπορεί ο ήχος να'ταν λασπωμένος, τα δάχτυλα του ανγκους να "κόλλαγαν", ο μπραιαν να ήταν εκτός χρόνου στα πρώτα 5 τραγούδια και να "τα φτυσε" ύστερα, γίναμε μάρτυρες ενός τεράστιου φαινομένου, το τελευταίο αληθινό ροκ εντ ρολλ συγκρότημα με όλη τη σημασία της λεξης και στη μουσική και στη στάση ζωής τους. Μιλάμε για τάξη μεγέθους μπιτλς και στοουνς σε παγκόσμια κλίμακα και είμαστε αληθινά τυχεροί που τους απολαύσαμε από κοντά. Μόνο αρνητικό για μένα οι άπλυτοι μεταλλάδες που σε μαστίγωναν με το μαλλί κάνοντας χεντμπανγκινγκ, αλλά ακόμη κι αυτοί δε μου χάλασαν το κέφι για πρώτη φορά σε συναυλία. Ήταν μια καταπληκτική βραδιά και μακάρι να ξαναζήσουμε κάτι παρόμοιο!

Αποσυνδεδεμένος SGACE

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
σαν fan να πω και εγω την αποψη μου....

ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟΙ

απλα αξεπεραστοι ως διασκεδαστες.

Πιστευω οτι οσοι πηγαμε καταλαβαμε οτι τιμουν με το παραπανω την δουλεια τους..

Συγκρινοντας την πρωτη συναυλια που τους εχω δει στο Manchester το 1996 για το Ballbreaker Tour με την φετινη, εχω να πω οτι ο Angus επαιξε με μεγαλυτερη διαθεση και τοσο ο ηχος του οσο και το παιξιμο του ηταν σαφως καλυτερα.

Απο εκει και περα ασπαζομαι την αποψη προηγουμενου συμφορουμιτη οτι ακομα και απλα να περπατουσαν στην σκηνη χωρις να παιξουν, παλι θα γινοταν ο χαμος..





 

Αποσυνδεδεμένος t.montanagr

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Hard Rock music from a.o.r to sleaze!!!
    • Προφίλ
Παιδιά καθαρά συναυλιακοί χώροι δεν υπάρχουν στην Ελλάδα,απλά κάποιοι μετατρέπονται.Είχα δεί τους AC/DC το 2000 στο Wembley Arena.O ήχος ήταν τόσο τέλειος που άκουγές την πένα του Angus.Eγώ εδώ ήμουν αρένα και δεν ξέρω αν ο ήχος ήταν κακός ή όχι.Αυτό που ξέρω ήταν πως μετά το πέρας της συναυλίας έβλεπα παντού χαμόγελα.Όσοι μπορούσαν να έρθουν και δεν ήρθαν...ας πρόσεχαν...
If you haven't listen to Motley Crue while you were young...then your youth was wasted!!!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ

και λιγο εκτος θεματος αλλα βλεπω τον Ντεμη οτι εβγαλε στην Ισπανια να τα τρωει στην Eleven.

Αν δεν το γεμισανε οι ACDC πως θα το γεμισει ο Santana ;

Στον Santana θα είναι στημένο για 35.000 κόσμο κι όχι 75.000 κόσμο...  ;)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1866 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/08, 20:00
από DREAM AWAY
6 Απαντήσεις
3891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/09, 02:10
από zeromancer
10 Απαντήσεις
5410 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/09, 08:32
από philip the great
160 Απαντήσεις
53890 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/09, 03:15
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
3446 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/08, 19:52
από Βραζίλης
94 Απαντήσεις
29436 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/09, 00:14
από taxfreesax
47 Απαντήσεις
15560 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/09, 20:59
από D@ve Murray
73 Απαντήσεις
19810 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/09, 14:47
από hoba
155 Απαντήσεις
38152 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/09, 21:19
από Spell@lchemist!
182 Απαντήσεις
53640 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/09, 04:36
από Vaiking