Αποστολέας Θέμα: Schoolwave 2007  (Αναγνώστηκε 43143 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rolander

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
  • E N T R O D U C E R
    • Προφίλ
    • ENTROPIA
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #100 στις: 25/06/07, 16:02 »
Βασικα παρολο που δν μου αρεσει το ειδος της μουσικης που παιζουν οι dbd η παρουσια τους ειναι πολυ καλη κ αυτο που κανουν το κανουν καλα..κ επισης εχουν πολυ κοσμο που τους ακουει κ αυτο οι schooligans το βλεπουν μεσω myspace κλπ πιστευω κ γνωριζουν οτι θα φερουν πολυ περισσοτερο κοσμο απο οτι καποιοι που παιζουν εστω το ιδιο καλα αλλα ειναι το πρωτο τους live ξερω γω..
τωρα ο ορος ισαξιοι κ γενικα την αξια ενος συγκροτηματος δν νομιζω οτι μπορει να την κρινει μια επιτροπη ειναι κατι πολυ σχετικο κ πιστευω την οριζει η εκτιμηση του κοσμου..κ μιας κ ανεφερες κ τους steel blood νομιζω οτι ειναι ακριβως στο ιδιο επιπεδο με DBD απλα ο καθενας στο ειδος του..κ θα συμφωνησω με αυτο που ειπες μια απ τα ιδια αλλα το εχουν...αυτο ισχυει κ για τους DBD..

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #101 στις: 26/06/07, 01:42 »
λοιπον σημερα περασα για λιγο και προλαβα να δω τους no profile και τους definite x.οι πρωτοι νομιζω οτι ηταν σε καλυτερη κατασταση απο περυσι και γενικοτερα τα πηγαν καλα.απαραδεκτο παντως το γεγονος να τους πετανε συνεχως μπουκαλια απο κατω,ελεος με τους καραγκιοζηδες.

με τους definite x γουσταρα τρελα και πιστευω οτι ηταν οτι καλυτερο ειδα αποι το φετινο schoolwave(7 την πρωτη,2 την τριτη μερα).ειδικα ο τραγουδιστης τους με ενθουσιασε,πολυ καλη φωνη για αυτο που παιζουν

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #102 στις: 26/06/07, 01:51 »
δν ευχαριστιομαστε μερικοι απο μας να ξαναβλεπουμε καποιους που ειδαμε κ περσι κ προπερσι,καποιοι κ μαλλον κ περισσοτεροι το προτιμουν απ το να εβλεπουν νεα groups που δν βρισκονται στο ιδιο επιπεδο με τα παλια(αν κ αυτο ειναι κ λιγο υποκειμενικο κ σχετικο)τεσπα..αυτη ειναι η αποψη μου..
φιλικα παντα..

Εγώ μίλησα... τώρα να προβάλλεται πάντα αυτό το επιχείρημα.... Απλά δεν στέκει... Και δεν μιλάω μόνο για τους DbD... Πάρα πολλές μπάντες, ειδικά φέτος απο την πρώτη μέρα... Κιράτζο νομίζω οι DBD είναι το λιγότερο "κακό" (που για μένα δεν είναι κάν κακό)... Ξεκόλλα λίγο παιδί μου  :P  ::)
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #103 στις: 26/06/07, 10:33 »
Ρε κλι τους dbd σαν παραδειγμα τους φερνω για ολους ισχυει απλα βαζω αυτους επειδη βλεπω πανζρουλισμο για παρτυ τους.Οι heaven shall burn Και οι caliban θα γινονταν τερασιτοι αν τους ακουγανε ολοι αυτοι :P

Πηγα και χτες λοιπον.Ειδα τα μισα γκρουπς.Οι sober ηταν και οι καλυτεροι που ειχα δει μεχρι στιγμης αν και εφερναν υπερβολικα σε tool.Ο μπασιστας μου φανηκε πολυ καλος οπως και ο τραγουδιστης.Οι νοporfile μια απο τα ιδια με αυτο το Guns n roseswannabeμευναικειαφωνητικα στυλακι δεν μου λενε τιποτα.Μετα οι ραπκοραδες αρκετα καλοι αν  δν ακουω αυτη τη μουσικη....Παντως η παραμεγαλωσα για το schoolwave η το schoolwave παραμεγαλωσε..Μαλλον δεν ειναι για μενα..Πραγματικα περναω πολυ καλυτερα σε μικρες συναυλιες χωρις να εχουν καποιο γκρουπ που να τα σκιζω..

Και ρε γ**ωτο πατε γυμνασιο δεν εεχετ ξαναπαει σε συναυλια.Δεκτον.Πρεπει να πατε για να παιξετε ξυλο???Οχι χτυπημα αλλα ξυλο.Ελλεεινοι απλα ειστε.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #104 στις: 26/06/07, 12:39 »
Και ρε γ**ωτο πατε γυμνασιο δεν εεχετ ξαναπαει σε συναυλια.Δεκτον.Πρεπει να πατε για να παιξετε ξυλο???Οχι χτυπημα αλλα ξυλο.Ελλεεινοι απλα ειστε.

Ναι ρε τα παιδακια δεν εχουν ξαναπαει σε συναυλια... Καποιοι περνανε φορα και σκαγανε γονατιες,μπουνιες. Εφαγα και κουτακι sprite στη μαπα. ΟΚ παιδια...ΟΧΙ! Ουτε στους Slipknot τετοια φαση...

Αποσυνδεδεμένος tim_

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #105 στις: 26/06/07, 14:24 »
pws ta eidate ta sigrotimata x8es paidia??scarlets  kai no prof??

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #106 στις: 26/06/07, 17:31 »
Και ρε γ**ωτο πατε γυμνασιο δεν εεχετ ξαναπαει σε συναυλια.Δεκτον.Πρεπει να πατε για να παιξετε ξυλο???Οχι χτυπημα αλλα ξυλο.Ελλεεινοι απλα ειστε.

Ναι ρε τα παιδακια δεν εχουν ξαναπαει σε συναυλια... Καποιοι περνανε φορα και σκαγανε γονατιες,μπουνιες. Εφαγα και κουτακι sprite στη μαπα. ΟΚ παιδια...ΟΧΙ! Ουτε στους Slipknot τετοια φαση...
Εμα μαλακιες!Δεν λεω παιξτε και ξυλο αλλα οχι μλοις αρχιζουν να παιζουν να βγαινουν γελωντας αντε παμε να χτυπησουμε >:(...Αυτα καντε τα σε μια βδομαδα απο τωρα ;D!!!!Παντως εριξα κατι γ**ωσταβριδια γτ χτες ειχα χτυπησει στο σππιτι και ουτε να σπρωξω δεν μπορουσα :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #107 στις: 29/06/07, 04:23 »


Που να ηταν και κανονικη συναυλια δλδ...

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #108 στις: 29/06/07, 05:46 »
εμενα δυστυχως αυτο που μου μενει απο φετος ειναι μονο αυτο... 

Αποσυνδεδεμένος Corky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Φύλο: Άντρας
  • I belong to everything I believe...
    • Προφίλ
    • Psychorchestra
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #109 στις: 29/06/07, 11:29 »
Καλά παίδες αυτό που έγινε με τους Delirium είναι ανεπίτρεπτο έτσι.. Να τους κόψουνε πάνω που ξέσκιζαν, έλεος.. Και τώρα βγαίνουν στο site τους και απολογούνται.. Τα παιδιά ούτε 19 λεπτά δεν έπαιξαν όταν τους έκοψαν και αυτοί λένε 24.. Έλεος.. Γιατί να γίνει κάτι τέτοιο? Εμένα πάντως μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί κανένα συγκρότημα δεν έχασε τραγούδι επειδή έπαιξαν λίγο περισσότερο οι Delirium. Μήπως επειδή τα έσπαγαν τα παιδιά?

btw ούτε που τα ξέρω τα παιδιά για να μην παρεξηγηθώ κιόλας..

edit: ξέρει κανείς τι πετάλια χρησιμοποιούσε ο Απόλλωνας και ο μπασίστας των Musica Ficta και έβγαζαν αυτούς τους ήχους??
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/07, 00:57 από corky »
Definite an' immortal freedom is all we want. Just free soul and free way of thinking.But can we achieve this?

Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #110 στις: 29/06/07, 22:19 »
Toλμω να πω οτι η συμπεριφορα μεγαλης μεριδας του κοινου στο schoolwave ειναι η χειροτερη που εχω δει σε συναυλια.Ουτε στο rockwave τετοιος χαμος.Ελεος  :o.Παρακολουθουσα ενα συγκεκριμενο μπουγιο 4-5 14χρονων μπροστα μου απο την αρχη της 3 μερας του φεστιβαλ.Τα παιδια ηταν τρεντακια(αυτο δεν πολυμετραει,αλλα η εμφανιση τους αρχικα δεν εδειχνε κατι απο το τι στο καλο θα καναν,δλδ τετοια συμπεριφορα που ειδα θα την περιμενα απο πανκια πχ.),απο το πρωτο κιολας γκρουπ και ακομη και στα πιο ηρεμα τραγουδια χτυπιοντουσαν σα τρελαμενα μεταξυ τους,ξυλο κανονικο οχι αστεια!!!!!!!!!!!!Να βαραει ο ενας τον αλλο και να σπρωχνουν-ριχνουν αναποδες και στους γυρω.Εγω ημουν με την παρεα μου και ειχαμε μαζι μας και το 9χρονο αδερφακι του ενος.Τα λαλακισμενα επεσαν 10 φορες πανω σε μενα και στους φιλους μου  με φορα.Καποια στιγμη,οταν ειδα πως το αγριεμενο βλεμμα δεν πιανει αρχιζω το βρυσιδι σε ενα απο αυτα σε εντονο υφος(βασικα  χειρονακτικο βρυσιδι ηθελε αλλα δεν ειμαι πατερας του για να το συμμορφωσω οπως του πρεπει).Μαλλον πηρε μπρος ο εγκεφαλος του και δεν ξαναπλησιασε χοροπηδωντας.Βρηκαν αλλου χαρα,πεφταν πανω σε αλλη παρεα και συνεχιζαν τα μπουνιδια.Το αδερφακι του παιδιου ειχε ''μεινει'' κανονικοτατα και πως να του εξηγησεις οτι αυτη δεν ειναι κανονικη συμπεριφορα κοινου αλλα κανιβαλισμοι ορισμενων κακομαθημενων.Τελικως,μου χαλασαν ολη  τη βραδυα και το στραβο ειναι οτι και τις 2 προηγουμενες μερες ειμασταν στο ιδιο μερος και δεν ειχαμε τετοια νουμερα.Και αυτα χαιρονταν μεσα στον ακαταληπτο μαζοχισμο τους :o.Αισχος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τωρα οσων αφορα τα γκρουπ ξεχωρισα definite x,sagga(αν και αλλα περιμενα να ακουσω βαση του ειδους που λεγαν οτι παιζουν),sober,delirium.Τεσπα,ντροπη σε ολα τα χαζοκαγκουροχτυπημενα που κυκλοφορουν ελευθερα σε συναυλιακους χωρους. :P :P :P :P :P >:( 8).Να σημειωσω ,τελος,πως το φετινο schoolwave ηταν χειροτερο απο το περσινο.  :-X 8)
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #111 στις: 01/07/07, 19:17 »
http://www.youtube.com/watch?v=KcR4v48Cet8

Που να ηταν και κανονικη συναυλια δλδ...

Ναι αυτη κατασταση μου θυμιζει λιγο παραλιακη σε ελληναδικο...Σηκωθειτε ολοι να χωρεψετε... ???
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος CH

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #112 στις: 02/07/07, 16:27 »
Γεια σας!Μηπως ξερει καποιος απο εσας κατι για τον Απολλωνα των Μυsica Ficta,υπαρχει καποιος τροπος να επικοινωνησω μαζι του?Μενω Μυτιληνη και ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΩ!!!Ευχαριστω προκαταβολικα. :'(

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #113 στις: 02/07/07, 17:36 »
Γεια σας!Μηπως ξερει καποιος απο εσας κατι για τον Απολλωνα των Μυsica Ficta,υπαρχει καποιος τροπος να επικοινωνησω μαζι του?Μενω Μυτιληνη και ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΩ!!!Ευχαριστω προκαταβολικα. :'(
::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #114 στις: 02/07/07, 17:50 »
Παιδια αμα ενδιαφερεσται και μενα απολλωνα με λενε και ειμαι διαθεσιμος ;D ;D ;D ;D
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος CH

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #115 στις: 03/07/07, 01:44 »
Μηπως θυμαται κανεις ποια τραγουδια ειπε ο Απολλωνας στο schoolwave? :)

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #116 στις: 03/07/07, 05:21 »
Μηπως θυμαται κανεις ποια τραγουδια ειπε ο Απολλωνας στο schoolwave? :)
catch the egg and cut its hair

Αποσυνδεδεμένος CH

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #117 στις: 03/07/07, 10:29 »
Τι ειναι αυτα,ποιος τα λεει? ::)4 τραγουδια δεν ειχε πει?Μηπως θυμασαι και τα αλλα?Thanks!

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #118 στις: 05/07/07, 00:22 »
ΧαχαΧΑΑχΑχαχΑΧΑΧΑΧΑχΑΧαχΑχΑχαχαχαχαχ   ΤΡΕΛΟ!!! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #119 στις: 05/07/07, 02:14 »
Εγώ το έχω διασκευάσει και στα Ελληνικά. ;D

Πιασ' το αυγό και κούρεφ' το...

 8)

Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #120 στις: 09/07/07, 21:59 »
Εγώ το έχω διασκευάσει και στα Ελληνικά. ;D

Πιασ' το αυγό και κούρεφ' το...

 8)
Γι'αυτο σε θαυμαζω,γι'αυτο εισαι ο αγαπημενος μου ''διασκευαστης''... :P :P :P :P :P :P.Μπουχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχα.Μεγαλο κομματι,πριν και μετα τη διασκευη. 8) :P ;D
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2007
« Απάντηση #121 στις: 10/07/07, 05:40 »
gtpk η ολη φαση.  ;D ;D ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
39 Απαντήσεις
14553 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/07, 08:00
από Ο Νέος Κιθαρωδός
319 Απαντήσεις
91905 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/07, 00:18
από spoilt
10 Απαντήσεις
4741 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/07, 23:34
από ilianthos-Kanlis
550 Απαντήσεις
142562 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/07, 15:38
από Moonchild_
4 Απαντήσεις
3404 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/07, 00:50
από Αλκιβιάδης
32 Απαντήσεις
11028 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/07, 04:07
από Chris2004
34 Απαντήσεις
11291 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/07, 12:12
από rania_roxx
0 Απαντήσεις
3608 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/09, 18:01
από MUSICPOST
1 Απαντήσεις
2193 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/10, 14:10
από Dimitris12345
1 Απαντήσεις
15680 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/12, 15:25
από Metal_Throne