Αποστολέας Θέμα: Βασίλης Παπακωνσταντίνου ο βασιλιάς πέθανε??  (Αναγνώστηκε 31692 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zaf1981

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
  • BE ROCK OR BE DEAD
    • Προφίλ
Όσο για μένα... "ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ λοιπόν στην εξουσία..."

Αποσυνδεδεμένος placebo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
zei ke vasilevei!!!  ;) ke para tin ilikia tou, i 3exoristi ke athanati foni tou stolizi ta tragoudia tou, nea ke palia o vasilias zei
Poses fores den eftasa ekei,
pou ixa pei pos tha vro sigouria na xotho,
kati pou oloi mas leme limani,
ma den ida karavi pote pou afto na tou ftani...
*Synitheis Ypoptoi - Xristos Thiveos*

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
...kai ton kosmo kyrieyei. Anti gia ton Koko, Papakwnstantinou for King  :P

Edit: Twra pou to skeftomai einai o,ti prepei gia na parei to rolo tou "Marmarwmenou Vasilia"  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 08/12/02, 23:39 από bluewind »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ

Anti gia ton Koko, Papakwnstantinou for King  :P


Ψωμί, ελιά και Παπακωνσταντίνου βασιλιά;  Δεν με ενθουσιάζει ιδιαίτερα...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Ti les gia: Pswmi, Elia kai Billy Vasilias?...safws pio eyhxo!

Kai den mporeis na peis...h myth tou prosdidei mia kapoia aiglh kai kyros.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ

Ti les gia: Pswmi, Elia kai Billy Vasilias?...safws pio eyhxo!


Τέλειο!  Αυτό μάλιστα, είναι ένα σύνθημα το οποίο μπορεί να περάσει με επιτυχία στις μάζες.  Eνώνω λοιπόν κι εγώ τη φωνή μου με αυτές των bluewind, placebo και φαντάζομαι χιλιάδων άλλων, στην προσπάθεια αναγόρευσης του Billy σε νέο μονάρχη της Ελλάδας.  Ελπίζω ο σεπτός άναξ να μην εκφράσει κάποια ουσιαστική ή τυπική διαφωνία (π.χ. "δε με λένε Βill"...)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Λέτε να ζητήσει και .............βασιλική περιουσία ;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος petros t.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια!!!!!!!!
    • Προφίλ
    • ellines foithtes tergesths
loipon etsi gia na to ksana sobarepsoume: dilwnw fanatikos thaymastis toy papakwnstantinoy kai episis dilwnw apogoiteymenos apo tis 2 teleytaies doulkeies toy (prosexw distixws-xamenes agapes) dilwnw apogoiteymebos apo tisprospathies toy paersi i propersi sti sfenyona na apodeiksei oti einai akoma rokas alla dilwnw katagoiteymenos apo ti fwni toy kai stis dia aytes douleies kai stis stigmes toy live opoy tragoudouse monos tou(sxedon!) me mia kithara kai se epiane anatrixila!
thelw na kataliksw loipon legwntas oti mporei na exei kanei polles lathos epiloges stin epilogi tou profil tou pros ta eksw kai isws i prospatheia toy na parameinei ston throno (prospathwntas na palepsei akoma me ta opla poy diethete stin arxi kai sto korifoma tis karieras toy) gyrise mpoumerang kai ton ereikse akoma pio katw gia mena omws ws ermineytis kai mono ws ermineytis(oxi diladi san profil manager ktl ktl) einai o basilias tin ellinikis skinis!

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Εμενα ο Βασίλης μου άρεσε παλιά, ως ερμηναυτής κυρίως του Λοίζου...Μετά τα κανε σκατά πιστεύω...Το προσέχω δυστυχώς όμως ήταν αρκετά αξιόλογο
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος S.B PERAMA

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΡΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΦΙΕΡΩΣΩ ΤΟ ΡΕΦΡΕΝ(ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΛΑΘΗ).ΓΙΑΤΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΨΑΞΕΙ ΚΑΝ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΠΑΜΕ ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΒΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΙΤΡΙΝΑ.ΟΥΤΕ ΕΓΩ  ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.Ο ΧΡΟΝΟΣ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΜΑΓΚΕΣ.
« Τελευταία τροποποίηση: 13/04/04, 20:07 από S.B PERAMA »
Η ΖΩΗ ΗΤΑΝ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΡΟΚ

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
o vasilis zei kai tha zei gia oso tha akougontai ta tragoudia tou,eite palia eite kainoyria...opote den ifistantai tetiou eidous dilimata! :-*

osoi diafwnoun as onomasoun kapoion ellina-rocka isaxio toy,i estw ikano diadoxo toy thronou toy!
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

psomas

  • Επισκέπτης
παιδιά αν και τον θεωρώ απ τους μεγαλύτερους ροκ καλλιτέχνες της ελλάδας προσωπικά γουστάρω λίγα απ τα τραγούδια του. Δεν προκειται δηλ να πάρω να ακούσω ολόκληρο cd του.

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Αν και μου αρεσει πολυ και ως τραγουδιστης και ως καλιτεχνης γενικα (ως ροκ παρουσια) ειναι μερικα πραγματα που δε μπορω να του τα συγχωρησω...

ενα απ αυτα και το "SEBASTIAN"

Φυσικα γνωρίζεται οτι ειναι τραγουδι των "REBEL COC KNEY" και η αποδοση του μου φανηκε απλα βεβήλωση...

καλο ειναι να σεβομαστε μερικα πραγματα και να μη τα θυσιαζουμε ολα στην ιδεα οτι πρεπει να τα πουμε ΟΛΑ....

μερικα πραγματα δε μας πανε... ή πιο απλα... ειναι πολυ ψηλα τοποθετημενα και ειναι αδυνατο να τα πλησιασουμε.

συγνωμη απο τους fun του Β.Π. ... δηλωνω θαυμαστρια του, αλλα αμεροληπτη

και φυσικα θα τον κρινω...οσο εκτιθεται!!

« Τελευταία τροποποίηση: 16/04/04, 15:27 από holliday »
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
ενα απ αυτα και το "SEBASTIAN"

Φυσικα γνωρίζεται οτι ειναι τραγουδι των "REBEL thingyNEY" και η αποδοση του μου φανηκε απλα βεβήλωση...


Γιατί είχα την εντύπωση ότι το κομμάτι είναι του Chris de Burgh?  8)

Αποσυνδεδεμένος Τσάκι

  • Ο ονειροπόλος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 285
  • Φύλο: Άντρας
  • Ειμαι αυτο που κυνηγαω....
    • Προφίλ
    • tsaki's musicpage
Αν και μου αρεσει πολυ και ως τραγουδιστης και ως καλιτεχνης γενικα (ως ροκ παρουσια) ειναι μερικα πραγματα που δε μπορω να του τα συγχωρησω...

ενα απ αυτα και το "SEBASTIAN"

Φυσικα γνωρίζεται οτι ειναι τραγουδι των "REBEL thingyNEY" και η αποδοση του μου φανηκε απλα βεβήλωση...

καλο ειναι να σεβομαστε μερικα πραγματα και να μη τα θυσιαζουμε ολα στην ιδεα οτι πρεπει να τα πουμε ΟΛΑ....

μερικα πραγματα δε μας πανε... ή πιο απλα... ειναι πολυ ψηλα τοποθετημενα και ειναι αδυνατο να τα πλησιασουμε.

συγνωμη απο τους fun του Β.Π. ... δηλωνω θαυμαστρια του, αλλα αμεροληπτη

και φυσικα θα τον κρινω...οσο εκτιθεται!!


βασικα ειναι τραγουδι του steve halrey -κοκνευ rebel  νομιζω....
« Τελευταία τροποποίηση: 16/04/04, 15:24 από Τσάκι »
Ολα τελειώνουνε κι όλα περνάνε...

Αποσυνδεδεμένος Τσάκι

  • Ο ονειροπόλος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 285
  • Φύλο: Άντρας
  • Ειμαι αυτο που κυνηγαω....
    • Προφίλ
    • tsaki's musicpage
Ο Βασίλης για τον Μάνο Λοϊζο

"...Τώρα που τα πολυβόλα ξαναρχίσαν.
Τώρα που ο Μπράουν, ο Φίσερ κι ο Κράφτ
φτιάχνουν έξυπνα όπλα κι όχι τανκς.
Τώρα που ο Τσε έμεινε μόνος.

Τώρα που τα εμβατήρια που μας μαθαίνουν
είναι τηλεοπτικές σκυλοτροφές.
Τώρα που τον νέγρο Τζο τον ήρωα και Κουλοχέρη
τον ξαναστέλνουν στη Γιουγκοσλαβία, το Αφγανιστάν
και στο Ιράκ για το δεύτερο χέρι.

Τώρα που ο μικρός καφενές έγινε "Τουριστικά Είδη".
Τώρα που τα πουλιά τα βρίσκει ο Χάρος
στο πετρέλαιο και όχι στο φτερό.
Τώρα που ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΟΚ και ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ.
Τώρα που το ακκορντεόν σωπαίνει για να περάσει ο φασισμός.

Τώρα που ο Κουταλιανός μασάει τσίχλα
γιατί τα ρίχνει στη Μπάρμπη.
Τώρα που σε ψάχνουμε στα λαμπρά σφαγεία των δρόμων.

Τώρα που όλα σε θυμίζουν απλά κι αγαπημένα...

ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ

Ο Βασιλάκος σου,
Βασίλης Παπακωνσταντίνου...
Ολα τελειώνουνε κι όλα περνάνε...

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Αν και μου αρεσει πολυ και ως τραγουδιστης και ως καλιτεχνης γενικα (ως ροκ παρουσια) ειναι μερικα πραγματα που δε μπορω να του τα συγχωρησω...

ενα απ αυτα και το "SEBASTIAN"

Φυσικα γνωρίζεται οτι ειναι τραγουδι των "REBEL thingyNEY" και η αποδοση του μου φανηκε απλα βεβήλωση...

καλο ειναι να σεβομαστε μερικα πραγματα και να μη τα θυσιαζουμε ολα στην ιδεα οτι πρεπει να τα πουμε ΟΛΑ....

μερικα πραγματα δε μας πανε... ή πιο απλα... ειναι πολυ ψηλα τοποθετημενα και ειναι αδυνατο να τα πλησιασουμε.

συγνωμη απο τους fun του Β.Π. ... δηλωνω θαυμαστρια του, αλλα αμεροληπτη

και φυσικα θα τον κρινω...οσο εκτιθεται!!


βασικα ειναι τραγουδι του steve halrey -κοκνευ rebel  νομιζω....

Μα ναι ειναι των ΡΕΜΠΕΛ ΚΟΚΝΕΥ... δε ξερω γιατι μου μετετρεψε το αγγλικο ονομα σε (thingy). To διορθωσα καπως...  :-\ κλαψ

Υπαρχουν πολλα sites.. το επισημο ειναι ( για οσους ενδιαφερονται )  www.steveharley.com/

εχει μεγαλο ενδιαφερον ο τυπος..!!

« Τελευταία τροποποίηση: 16/04/04, 15:34 από holliday »
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος Τσάκι

  • Ο ονειροπόλος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 285
  • Φύλο: Άντρας
  • Ειμαι αυτο που κυνηγαω....
    • Προφίλ
    • tsaki's musicpage
ναι ναι εχεις δικιο επεσε παλι λογοκρισια   :(
Ολα τελειώνουνε κι όλα περνάνε...

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
ναι ναι εχεις δικιο επεσε παλι λογοκρισια   :(

ιιιιιιιιιιιιιιιιιι ντροπηηηηηηηη δε το φανταστηκα  :(
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος rebel2000

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Dream on...
    • Προφίλ
Γεια χαρά αυτό είναι το πρώτο μου ποστ και δεν θα μπορούσε να μιλάει για τίποτα άλλο παρά για τον Βασίλη….!!
Να πω καταρχήν ότι ο Βασίλης είναι ένας από τους αγαπημένους μου καλλιτέχνες και όπως είναι φυσικό όταν μπαίνει το συναίσθημα η λογική κάνει στην άκρη, άρα μη περιμένετε ορθολογικές απόψεις και αντικειμενικότητα..!!! :D
Το να συγκρίνεις τον  Βασίλη του χτες με τον Βασίλη του σήμερα είναι ένα τριπάκι στο οποίο οφείλω να παραδεχτώ ότι έχω πέσει και γω…..και αυτό γιατί έρχονται στιγμές που ακούς δίσκους όπως τη Διαίρεση και το ομώνυμο και αναρωτιέσαι που έχει χαθεί αυτός ο Βασίλης ο Βασίλης της αμφισβήτησης, της ανατροπής και της επανάστασης…
Ο Βασίλης που αγαπήσαμε τότε δεν χάθηκε απλά μεγάλωσε….από τότε που ξεκίνησε πέρασαν 30 χρόνια ούτε 5 ούτε 10…αλλά 30! Ο Βασίλης τότε τραγουδούσε Δεν Υπάρχω και Άσε με να κάνω Λάθος  ενώ τώρα πλέον είναι ένας 54χρονος οικογενειάρχης με άλλες προτεραιότητες και άλλα  θέλω και είναι απόλυτα φυσιολογικό να μην αισθάνεται το ίδιο εκείνα τα τραγούδια. Άρα πιστεύω ότι δίσκοι όπως τότε δεν θα ξαναγίνουν γιατί τίποτε δεν είναι πλέον το ίδιο…Άλλωστε μη ξεχνάμε ότι ποτέ δε δήλωσε ρόκάς αλλά ότι είναι ένας ερωτικός τραγουδιστής.
Αυτό δε σημαίνει ότι οι τελευταίοι του δίσκοι είναι για πέταμα κάθε άλλο.. απλά είναι διαφορετικοί και καθαρά προσωπική μου άποψη είναι ότι μόνο το προσέχω δυστυχώς δεν είναι τόσο αντιπροσωπευτικό album.
Άρα για μένα ο Βασίλης ζει και βασιλεύει όχι μόνο για την εκπληκτική του φωνή και τις τρομερές του ερμηνείες αλλά γιατί σε κάθε του τραγούδι βάζει και ένα κομμάτι από την ψυχή του και δεν υπάρχουν πολλοί καλλιτέχνες που το κάνουν αυτό…και αν που και που μας απογοητεύει με τους δίσκους του τότε μας το ξεπληρώνει και με το παραπάνω στις συναυλίες του!!
Βασίλη να σαι πάντα καλά και να ξέρεις ότι σ’ αγαπάμε ότι επιλογές και να κάνεις αρκεί να μη προδώσεις αυτό που είσαι.



Όσο για μένα είμαι πάντα εδώ με των ματιών σας τη φωτιά σημαία
ην’ όμορφα απόψε που ανταμώσαμε, μ’ αρέσει να αρμενίζουμε παρέα…
Σ'αυτό το πολύ βιαστικό πέρασμα μας απο τη γή
καθένας μας αφήνει μιαν ανάσα,μια πνοή...

Αποσυνδεδεμένος Small_Prince

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
paidia kaka ta psemata o basilhs axizei mono otan erminevei loizo. apo ta metepeita cd axizoyn to xamenes agapes kai to de shkwnei. skeyteite... o basilias siga siga pethainei................. h nea tou douleia kalh einai alla den exei na prosferei kai pola.

Αποσυνδεδεμένος Jo.

  • Great Melaggeus
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ανάγκη ν' αγαπάω.....
    • Προφίλ
Gia alli mia fora to gousto ginete kritirio kai malista katakritirio gia tin poreia enos kalitexni,gia alli mia fora o kathenas mas exei kai tin apopsi tou pou theoroume kai antikeimeniki tromara mas.
As sovareytoume ligo kai as koitaxoume ta pragmata ligo pio psyxrema,kai an den mas aresei kati min to katakrinoume
Call me Jo

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Ο Παπακωνσταντίνου,σαν φωνή...θα είναι πάντα ο Παπακωνσταντίνου !!!!!!!!!
Αυτό που οφείλει να προσέξει είναι οι επιλογές των κομματιών του και των συνεργατών του !!!
Για να μας θυμίζει τις παλιές καλές ημέρες.... ;)
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Acid Rain

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • kian eimai rock....
    • Προφίλ
    • Greek Rock Portal Site
O Vasilis itan einai kai tha einai "o tragoudistis twn efivwn" ta tragoudia tou opos "xairetismata" , "efiva gerakia" , "puerto rico" , "ase me na kanw lathos" (opos kai alla polla) pistevo oti ine ta katallila tragoudia pou kathe efivos prepi na (alla den) akuei... tora oso anafora tin teleftea tou doulia, ego prosopika tin vriskw xalia, alla sevomai tin apofasi tou vasili na kanei mia strofi pros to entexno, kai tou exw apolyti empistosini. H (tulaxisto gia mena) apotixia tou vasili ston telefteo disko den mou kovei tin fora.. akoma ton akolouthw, akoma pigenw stis sinavlies tou, akoma niothw to "rigos" kai to pathos pou eniotha me ta tragoudia tou.
Panta aplos , asximos me megali miti kai anakatemena malia, panta me ta idia jeans, panta me tin idia emfanisi, o vasilis tou rock , o vasilis tis mpalantas , o vasilis tou laikou , tou epanastatikou, akoma kai tou erwtikou ... aftos ine o ROCK tragoudistis, tulaxisto etsi pistevw ego..kai isws kanw lathos.. giafto xeretate ironika tin e3ousia.. kratate tin ousia kai oneirevestai

vasili s'euxaristw pou iparxeis  :)
Poutanes oi elpides mou..
me olous exoun paei..

Αποσυνδεδεμένος geokats

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
    • Προφίλ
    • ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΚΡΟΚΙΔΗΣ
loipon epeidi sunexeia akouo oti o vasilis fthinei kai fthinei...

kathe fora pou vgazei mia nea douleia akomi kai oi fan tou den akoume auto to kati parapano pou perimenoume gia to logo oti exoume thesei polu ipsila stantar gia to vasili!meta to pes mou ena psema na apokimitho eixe katakrithei omos kapoia tragoudia ginane pleon klasika kai auta kai apodeixthkan tragoudia me polu noima(anoikse mou na krifto,den paei allo,eutuxos,oi psuches kai oi agapes+mpagasas kai lina pou anikoun ston asimo)vgike to na me fonakseis ton katakriname. omos kai pali me to perasma tou xronou ta tragoudia tou meinane(antexw,kamparntina,s'agapw na prosexeis kai kata ti gnwmi iparxoun kai alla aksiologa pou den paizei o vasilis sta live kai pou den exoun paixtei toso)!vgike to thalassa sti skala opou ekei irthe kai to kati parapano xari kai sti sumvoli tou mikroutsikou kai etsi den akoustikan polles grinies!akolouthise to xamenes agapes to opoio polloi viastikan na to kapsoun omos meta apo kapoia xronia meinane polles tragoudares(xamenes agapes den exw alli upomoni pes tou na paei ,niotho megali monaksia,exo anagki,papse)ustera irthe to prosexo distixos apo to opoio isos itan kata ti gnomi mou mia apotuximeni douleia(ta opoia paroti eixan aksiologo stixoden tairiazan sto stul kai ton ixo tou vasili me apotelesma to mono tragoudi pou emeine na einai to enoxos xwris aitia)omos akomi kai auti i douleia apodeiknuei oti o vasilis psaxnetai kai den menei kollimenos!thelei panta kati parapano!ustera irthe i teleutaia douleia fresko xioni i opoia dextike ti ligotero arnitiki kritikh apo kritikous kai mh kai polloi exoun pei oti prokeitai gia mia apo tis kaluteres douleies pou exoun vgei apo oses anefera parapano!pisteuo oti iparxoun tragoudia pou tha meinoun kai to perasma tou xronou tha to deiksei!me ola auta den thelo na deikso oti o vasilis den exei kanei lathos i oti den tha mporouse na exei kanei kaluteres epiloges alla thelo na deikso poso ipsila einai ta stantar pou exoume thesei emeis oi akroates gia to vasili meta apo 30 xronia!parakoloutho to vasili apo polu konta kai exo ti dinatotita na ksero polles leptomereies gia to vasili!i alitheia einai oti to teleutaio diastima exei kanei kapoies lathos epiloges:1on sto thema tis mpantas opou kitharistas kai drummer den antapokrinontai gia to vasili eno kakos stamatise ti sunergasia tou me to krokidi(o opoios pistepste me itan o fulakas-sumvoulos tou) 2on i douleia prosexo distixos vgike veviasmena kai eno eixe alli douleia etoimi pou den kikloforise kai pisteuo oti itan kaliteri 3on itan lathos i sunergasia tou me tin euridiki opos epishs itan apotiximeno to rockmetour fetos(periorismenes sunauulies me euridiki korgiala aloupogianni ziogala).4on exei kanei lathos epilogi manager o opoios eksipiretei politika kai prosopika tou sumferonta se varos tou vasili.5on na papsei na pinei toso polu giati iparxoun fores pou vgainei xalia sti skini
i alitheia einai oti o vasilis odeuei pros to telos tou sti mousiki skini!eftase 54 xronon!tha prepei na frontisei na exei ena oraio telos sti mousiki skini giati tou aksizei kai  mporei na to petuxei an proseksei ta parapano pou anefera!
ola auta apo enan pragmatika fan tou 19 xronon pou ton akouei kai ton akolouthei apo to 1989!!!

vasili konta sou eimaste paidia sou!
« Τελευταία τροποποίηση: 12/09/04, 17:33 από geokats »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
2642 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/09, 00:49
από Αnthia
3 Απαντήσεις
3717 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/09, 21:42
από GermanRock
0 Απαντήσεις
1702 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/10, 17:39
από GermanRock
0 Απαντήσεις
2032 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/11, 18:43
από Transformer
1 Απαντήσεις
3664 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/12, 15:04
από Θοδωρής
1 Απαντήσεις
4776 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/13, 22:03
από gas-13
0 Απαντήσεις
1956 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/18, 18:14
από tolisguitar12
3 Απαντήσεις
7264 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/06/19, 11:12
από AsimosKrok
1 Απαντήσεις
7093 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/19, 11:58
από bironi
0 Απαντήσεις
5472 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/19, 21:38
από AsimosKrok