Αποστολέας Θέμα: Schecter C-1 Hellraiser  (Αναγνώστηκε 10908 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Schecter C-1 Hellraiser
« στις: 13/07/12, 04:46 »
Έχοντας διαβάσει όλα τα reviews και τα σχόλια για το πόσο φοβερή και value for money κιθάρα είναι η Schecter Hellraiser αποφάσισα να πάω να την τσεκάρω. Πήγα λοιπόν σε ένα μαγαζί και βρήκα μία σε κόκκινο χρώμα με floyd rose. Aφού έμεινα μ@λ@κ@ς από το απίστευτο finish τη συνέδεσα σε ένα randall και άρχισα να παίζω. γ**άτος λαιμός, γ**άτη ταστιέρα, όγκος, βρωμιά, καλά clean με τους μονούς... ενθουσιάστικα... μου έκανε και καλύτερη τιμή οπότε είπα να υπερβώ λίγο το budget και να την πάρω χωρίς το floyd rose. Μόνο που δεν την είχε σε κόκκινο χώρις fr οπότε θα έπρεπε να περιμένω κανα τρίμηνο και μετά μπορει να μην ίσχυε η τιμή που μου είχε πει... Τέλος πάντων αφού μου είχε αρέσει τόσο πολύ αποφασίζω να την πάρω άμεσα σε μαύρο. Και εκεί αρχίζουν τα άσχημα...

Πήγα προχθές την αγόρασα και δυστυχώς απογοητεύτηκα. Πρώτα απ' όλα το binding της κιθάρας είναι πράσινο (χωρίς υπερβολή!!!) ενώ σύμφωνα με τη schecter θα έπρεπε να είναι gray pearl και σύμφωνα με αυτά που εγώ είχα δει σε φωτογραφιές και video θα έπρεπε να δείχνει άσπρο... Είναι όντως όλα τα μοντέλα σε μαύρο έτσι?? Υπάρχει περίπτωση για κάποιο μυστήριο λόγο να είναι μόνο στη δικιά μου? Επίσης το logo στο headstock έχει ατέλειες όπως και το truss rod εκεί που γράφει hellraiser. Η κιθάρα επιπλέον είναι ασετάριστη παρ' όλο που μου είπε ότι την σέταρε σε d-standard. Αυτή τη στιγμή έχω την έκτη σε C και είναι πολύ χαλαρή με αρκετό fret buzz. Και σαν να μην έφταναν αυτά έχω και θέμα με τους μαγνήτες... Δεν μπορώ να το περιγράψω αλλά δε θυμίζουν σε τίποτα EMGs. Κρύα και ουδέτερα clean, λίγος όγκος και καθόλου καθαρός ήχος... Όλα αυτά στον line6 μου και σε μία καμπίνα marshall mg σε ένα στουντιο. Το προφανές είναι να φταίει η μπαταρία αλλά δεν ξέρω ακόμα... Αγόρασα μία των 9V να το τσεκάρω αλλά μαλλον δεν ήταν συμβατή γιατί δεν εφάρμοζε τέλεια και η κιθάρα δεν έβγαζε καθόλου ήχο  :-\

Απο εκεί που πίστευα ότι βρήκα την κιθάρα που έψαχνα απογοητεύτηκα τελείως...
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #1 στις: 13/07/12, 08:39 »
Έχω κάποιες απορίες. Όλα αυτά τα προβλήματα που αναφέρεις (χρώμα του binding, ατέλειες στο headstock και στο truss rod cover, σετάρισμα) δεν τα πρόσεξες πριν την πάρεις; Έπαιξες καθόλου με την κιθάρα που αγόρασες ή βασίστηκες μόνο στη δοκιμή που είχες κάνει την πρώτη φορά που πήγες στο κατάστημα; Ακόμα και αν δεν την έπαιξες, δεν την επιθεώρησες έστω και λίγο;

Όσο για τον ήχο, δεν έχω κάποιο σχόλιο. Άλλαξε την μπαταρία και αν δεν δεις βελτίωση δοκίμασε την κιθάρα σε έναν καλύτερο ενισχυτή. Μετά το ξανασυζητάμε...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #2 στις: 13/07/12, 10:45 »
Επίσης από Randall (φαντάζομαι καλό ενισχυτή) σε line6(spider να φανταστώ) & marshall mg είναι ένα τεράστιο χάος.

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #3 στις: 13/07/12, 14:30 »
Τελικά όντως είχε πρόβλημα η μπαταρία... η καινούρια που είχα αγοράσει δεν εφάρμοζε καλά οπότε πείραξα λίγο τις υποδοχές και τώρα κάθεται κομπλέ και ευτυχώς παίζει όπως έπρεπε να παίζει...

Η έκτη παραμένει τελείως χαλαρή οπότε μάλλον πάω για άλλες χορδές... Τι προτείνετε για drop-c και d-standard?

Aπολλων όχι τις ατέλειες δεν τις είχα προσέξει... το binding φυσικά το πρόσεξα αλλά συμβιβάστηκα γιατι μου άρεσε πολύ σαν κιθάρα... απλά το ανέφερα γιατι πραγματικά μου κάνει εντύπωση... πως γίνεται να διαφέρουν έτσι τα κομμάτια μεταξύ τους?

Τέλος πάντων αφού διορθώθηκε το θέμα με τους μαγνήτες κάτι είναι και αυτό


The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #4 στις: 13/07/12, 14:50 »
όλα αυτά τα είπες στο μαγαζάτορα?

μπορεί να μην το είχε σετάρει το κομμάτι....

όσο για το χρώμα....δες τις εκδόσεις του μοντέλου στο σάιτ της εταιρείας (λίγες ατέλειες ακόμα και θα άρχιζα να σκέφτομαι πως σου πούλησε μαϊμού)

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #5 στις: 13/07/12, 15:18 »
Η έκτη παραμένει τελείως χαλαρή οπότε μάλλον πάω για άλλες χορδές... Τι προτείνετε για drop-c και d-standard?


http://www.thomann.de/gr/dunlop_heavy_core_heavier.htm ή για πιο χοντρές http://www.thomann.de/gr/dunlop_heavy_core_heaviest.htm (τα σπάνε οι συγκεκριμένες...για metal και drop tunings είναι ότι πρέπει)!

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #6 στις: 13/07/12, 15:57 »
Πολύ θα ήθελα να τις δοκιμάσω τις Heavy Core, αλλά δεν τις έχω βρει ποτέ σε κατάστημα στην Ελλάδα διαθέσιμες, τουλάχιστον σε Θεσσαλονίκη, Λάρισα και Ξάνθη.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #7 στις: 13/07/12, 16:04 »
Σχετικά με το binding, αν θυμάμαι καλά στις Hellraiser είναι από abalone, το οποίο είναι φυσικό υλικό και δεν θα ήταν παράξενο να διαφέρει αρκετά από κομμάτι σε κομμάτι. Καμιά φορά μπορεί να έχει μια πράσινωπή ιριδίζουσα χροιά, αλλά δεν θα μπορούσε να φανταστώ ότι είναι και καταπράσινο. Πάντως πολλοί ίσως να το θεωρούσαν πλεονέκτημα, από την άποψη ότι ίσως πράγματι να είναι μια σπάνια ιδιομορφία. Ίσως θα βοηθούσε αν έβαζες κάποια φωτογραφία για να δούμε πώς ακριβώς είναι...

Όσο για τις χορδές, λογικά το πρώτο πράγμα που θα έπρεπε να είχες κάνει είναι μια αλλαγή χορδών. Και το συγκεκριμένο πρόβλημα (σε συνδυασμό με τη μπαταρία) μάλλον αποτελεί μια επιπλέον ένδειξη ότι η κιθάρα δεν έχει σεταριστεί, οπότε ένα καλό σετάρισμα μπορεί να τη βελτιώσει ακόμα περισσότερο.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #8 στις: 13/07/12, 16:23 »
γιατι δεν πας στο μαγαζι που την πηρες για τα σχετικα? θα σου κανουν το setup που επρεπε να ειχαν κανει...

Αποσυνδεδεμένος Seth21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #9 στις: 13/07/12, 17:59 »
όσο για το χρώμα....δες τις εκδόσεις του μοντέλου στο σάιτ της εταιρείας (λίγες ατέλειες ακόμα και θα άρχιζα να σκέφτομαι πως σου πούλησε μαϊμού)

Να ηταν καμια γκιμπσον η ιμπανεζ να λεγα οκ αλλα για σεκτερ μαιμου δεν εχω ακουσει ποτε. Δεν νομιζω να υπαρχει τετοιο προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #10 στις: 13/07/12, 18:13 »
Λοιπόν η κιθάρα είναι ασετάριστη και οι χορδές είναι από το εργοστάσιο... του είχα πει να μου την κάνει d-standard οπότε υπέθεσα ότι την είχε σετάρει... μου είπε να παίξω κανα μήνα να κάτσουν πρώτα τα τάστα και μετά να του την πάω να την σετάρει και να βάλει και καινούριες χορδές... Τελικά πολλή φασαρία για το τπτ... Απλά έπεσαν όλα μαζεμένα και οι μαγνήτες και όλα και έφτασα να πιστεύω ότι ήταν fake

Όσο για το binding εντάξει δεν είναι καταπράσινο αλλά σε καμία περίπτωση γκριζολευκό... Αντιπροσωπευτικές φωτογραφίες είναι αυτές που βρήκα σε μία αγγελία 
http://peristeri.olx.gr/schecter-hellraiser-c1-iid-107989982

Eγώ ας πούμε περίμενα κάτι τέτοιο http://www.gearorphanage.com/images/Schecter.HELLRAISER.SOLO-6.BLK_Gear%20Orphanage_05.jpg

Τέλος πάντων θα την παλέψω
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #11 στις: 13/07/12, 18:40 »
To binding της Hellraiser είναι abalone, το αναμενόμενο είναι να πρασινίζει, ανάλογα και με το φωτισμό, από άσπρο μέχρι τελείως πράσινο.

Άμα αφήσεις παλιές χορδές ακόμα ένα μήνα πάνω στην κιθάρα, παίζει να σου φάνε τάστα όσο παίζεις, εγώ θα έλεγα άλλαξέ τες έτσι κι αλλιώς. Κι επίσης, σετάρισμα D με 9άρες ή 10άρες που σίγουρα φόραγε από εργοστάσιο ισοδυναμεί με ΠΟΛΥ buzz.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #12 στις: 13/07/12, 19:37 »
Aπλά να ξεκαθαρίσω για να μην έχουμε καμιά παρεξήγηση ότι το binding της hellraiser στο μαύρο χρώμα δεν είναι εκείνο το περίεργο κοραλί abalone που έχει το κόκκινο χρώμα και παίρνει πολλές αποχρώσεις ανάλογα με το φωτισμό. Στο μαύρο χρώμα το binding είναι σχετικά απλό περίπου σαν τα inlays. Οπότε ο φωτισμός δεν παίζει και πολύ σημαντικό ρόλο. Σε μένα είναι απλά πρασινωπό ανεξαρτήτως φωτισμού
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος emg

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #13 στις: 13/07/12, 19:41 »
Μιας και πριν 2 χρόνια περίπου είχα αγοράσει μια schecter hellraiser την deluxe όμως όχι την c1 από μαγαζί της Αθήνας να πω και γω τα εξής. Το binding είναι λευκό,η κιθάρα μου έχει χρώμα black cherry, επειδή τη έλεγξα εξονυχιστικά πριν την πάρω,ατέλειες σε headstock, γραμματοσειρά δεν υπάρχουν,με μια πολύ προσεκτική ματιά όμως μπορεί να ανακαλύψεις μικροατέλειες(πολύ πολύ μικρές) οι οποίες δεν φαίνονται εύκολα.Πριν την πάρω την δοκίμασα αρκετή ώρα,όπως και την c1.H κιθάρα έπαιζε ήδη πολύ καλά με τις χορδές που είχε πάνω, την υπάρχουσα μπαταρία και δεν μου έδωσε ποτέ την εντύπωση ότι ήταν ασετάριστη,τα ίδια μπορώ να πω ότι ίσχυαν και για τη c1.Bέβαια μετά από 1 μήνα περίπου η κιθάρα σεταριστηκε από το μαγαζί δωρεάν,αλλάχτηκαν χορδές και μπαταρία.
Οι συγκεκριμένες κιθάρες πλέον δεν φτιάχνονται μόνο στη Ν.Κορέα,αλλά σε Κίνα και Ινδονησία.Θα έπρεπε για εμένα πριν την πάρεις να την δοκιμάσεις και να την ελέγξεις αρκετά,ποιοτικά είναι πολύ καλές αλλά θέλουν έλεγχο.Το ότι την αγοράζεις ασετάριστη δεν σημαίνει ότι οι χορδές θα είναι κουρέλι,η μπαταρία θα είναι οφ και γενικώς δεν θα παίζεται..Εγώ προσωπικά για τις ατέλειες που αναφέρεις σε χεντστοκ κλπ θα προσπαθούσα να την αλλάξω.
Τέλος να πω ότι κατέληξα στην deluxe διότι ήταν φτηνότερη,εξίσου ποιοτική,περίπου ίδιο ήχο(με ίσως πιο στακάτο ήχο καθότι bolt on)αν και οι διαφορές ανεπαίσθητες και παρότι ελάχιστα βαρύτερη και χωρίς coil split την προτίμησα...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #14 στις: 13/07/12, 19:48 »
Τέλος πάντων θα την παλέψω

Eντάξει, μην τα δραματοποιείς τα πράγματα. Τι θα παλέψεις; Εμφανισιακό είναι το ζήτημα (αν θεωρήσουμε ότι υπάρχει ζήτημα) και όχι λειτουργικό. Για να μη σού πω ότι, αν η δική σου κιθάρα είναι όπως αυτή στην αγγελία, μού φαίνεται πιο ωραία από το βαρετό γκριζωπό χρώμα της άλλης κιθάρας που παραθέτεις. Κάνε ένα σωστό σετάρισμα στην κιθάρα σου και απόλαυσέ την. Είναι ένα πολύ καλό όργανο και είμαι σίγουρος ότι όταν ξεπεράσεις την απογοήτευση από τις όποιες αισθητικές της ατέλειες, θα σε ικανοποιήσει απόλυτα. Αν δεν μπορείς να το ξεπεράσεις, την επιστρέφεις και τελειώνει η ιστορία.

Aπό περιέργεια, μπορώ να ρωτήσω πόσο σού στοίχισε η κιθάρα...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #15 στις: 13/07/12, 19:59 »
Με ένα πρόχειρο ψάξιμο βλέπω ότι η deluxe δεν έχει abalone binding... Οπότε λογικά σε σένα θα έχει το κλασσικό cream binding. Διόρθωσε με αν κάνω λάθος
Δυστυχώς το πρόβλημα στο headstock δεν το πρόσεξα επί τόπου... Υπάρχει περίπτωση να μου την αλλάξει??
Επίσης η δικιά μου λέει crafted in South Korea.

Aπόλλων σίγουρα το ζήτημα είναι απλά εμφανισιακό αλλά όταν δίνεις τόσα λεφτά θες να είσαι ικανοποιημένος από όλες τις απόψεις... 770 την πήρα

The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος emg

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #16 στις: 13/07/12, 20:32 »
Με ένα πρόχειρο ψάξιμο βλέπω ότι η deluxe δεν έχει abalone binding... Οπότε λογικά σε σένα θα έχει το κλασσικό cream binding. Διόρθωσε με αν κάνω λάθος
Δυστυχώς το πρόβλημα στο headstock δεν το πρόσεξα επί τόπου... Υπάρχει περίπτωση να μου την αλλάξει??
Επίσης η δικιά μου λέει crafted in South Korea.

Aπόλλων σίγουρα το ζήτημα είναι απλά εμφανισιακό αλλά όταν δίνεις τόσα λεφτά θες να είσαι ικανοποιημένος από όλες τις απόψεις... 770 την πήρα
Nαι έτσι είναι,αλλά και η c1 δεν είχε πράσινο abalone (black cherry και αυτή),ήταν όμορφο.Δοκίμασε να στην αλλάξει,κανονικά έτσι πρέπει,διότι έχει ελλάτωμα έστω και μικρό..και την καινούργια με το καλό δοκίμασέ την πρώτα και έλεγξε την καλά.Το ότι λέει south korea εντάξει,και china η indonesia μη σε αποτρέψει αν όλα είναι καλά (σ' αυτήν την περίπτωση προσπάθησε για ακόμα καλύτερη τιμή),η δικιά μου κινέζα είναι και είναι μια χαρά όπως η south korea c1...

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #17 στις: 13/07/12, 20:56 »
Φωτογραφία του headstock
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #18 στις: 13/07/12, 21:33 »
ΟΚ, αν αυτό που φαίνεται στη φωτογραφία ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα (καμιά φορά ο φακός παίζει τα δικά του παιχνίδια), τότε είναι αυτό που περίμενα εξ αρχής. Το binding έχει μια ελαφρά πρασινωπή χροιά, αλλά όχι σε υπερβολικό βαθμό. Προσωπικά δεν θα με πείραζε ιδιαίτερα. Και ποιά είναι η ατέλεια στο logo που ανέφερες;

Όσο για την τιμή, ρωτάω γιατί υπάρχει ένας Αμερικανός πωλητής στο ebay που πουλάει κιθάρες B-stock (δηλαδή δεύτερης διαλογής, με μικρά ελαττώματα) μεταξύ των οποίων και Schecter σε τιμές πολύ χαμηλότερες από τις προτεινόμενες για καινούργια μοντέλα. Αν το ψάξεις, μπορεί να βρεις πολύ καλές ευκαιρίες που πιθανόν να σού στοιχίσουν φτηνότερα απ' όσο πλήρωσες για τη συγκεκριμένη κιθάρα, ακόμα και αν συνυπολογίσεις τα μεταφορικά και τους τελωνειακούς δασμούς. Eδώ είναι και το σχετικό link...

http://www.ebay.co.uk/sch/mauery21804/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος geo_lateralus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #19 στις: 13/07/12, 22:09 »
Bασικά στην πραγματικότητα το binding είναι ακόμα πιο πράσινο... Στη φωτογραφία φαίνεται κάπως άσπρο λόγω του φλας του κινητού
Όσο για το headstock το πρόβλημα είναι αυτές οι άσπρες πινελιές (δεν μπορω να σκεφτώ άλλη λέξη...). Είναι σαν να είναι ξυσμένο το logo.
Υπάρχει περίπτωση να καταφέρω τπτ αν την πάω πίσω??
The art of shredding...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #20 στις: 13/07/12, 22:17 »
Bασικά στην πραγματικότητα το binding είναι ακόμα πιο πράσινο... Στη φωτογραφία φαίνεται κάπως άσπρο λόγω του φλας του κινητού
Όσο για το headstock το πρόβλημα είναι αυτές οι άσπρες πινελιές (δεν μπορω να σκεφτώ άλλη λέξη...). Είναι σαν να είναι ξυσμένο το logo.
Υπάρχει περίπτωση να καταφέρω τπτ αν την πάω πίσω??

φυσικά....ντάξει...δεν είναι και το τέλος του κόσμου...και θα πρεπε να τα χεις δει κι εσύ....αλλά σεβόμενος το αρκετά μεγάλο ποσό που έδωσες....ναι...να την πας και να το συζητήσετε...

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #21 στις: 14/07/12, 03:05 »
Πολύ θα ήθελα να τις δοκιμάσω τις Heavy Core, αλλά δεν τις έχω βρει ποτέ σε κατάστημα στην Ελλάδα διαθέσιμες, τουλάχιστον σε Θεσσαλονίκη, Λάρισα και Ξάνθη.

Eγώ τις παίρνω από το thomann με παραγγελία του Korgy αν και τις έχω βρει κι εδώ σε κάποια καταστήματα. Θες να πάρω κάνα δυο σετάκια και να σου τις στείλω να τις δοκιμάσεις; :)

Αποσυνδεδεμένος antonis_mh

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • It's more than a feeling!!
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #22 στις: 14/07/12, 13:23 »
Πολύ θα ήθελα να τις δοκιμάσω τις Heavy Core, αλλά δεν τις έχω βρει ποτέ σε κατάστημα στην Ελλάδα διαθέσιμες, τουλάχιστον σε Θεσσαλονίκη, Λάρισα και Ξάνθη.

Eγώ τις παίρνω από το thomann με παραγγελία του Korgy αν και τις έχω βρει κι εδώ σε κάποια καταστήματα. Θες να πάρω κάνα δυο σετάκια και να σου τις στείλω να τις δοκιμάσεις; :)


Άν και δεν τις έχω δοκιμάσει ούτε εγώ,αλλά λίγο οι πάρα πολύ καλές κριτικές που έχω ακούσει από γνωστούς,λίγο ότι το 012-016-020-032-042-054 του πακέτου Heaviest είναι αυτό που θέλω για το drop C  κούρδισμα που έχω,λίγο ότι έχω διαβάσει πως οι χορδές Dunlop γενικότερα κάνουν καλό συνδιασμό με active μαγνήτες,παρήγγειλα 5 σετάκια από Thomann προχθές(μιας και στην Κόρινθο δεν υπάρχουν αυτές αλλα και επειδή παίρνω σπάνια από Thomann) και τις περιμένω για να τις φορέσω στην LTD μου,μαζί με τους καινούριους Blackouts που τσίμπησα από αγγελία!  ;D Μακάρι metalmike να με εντυπωσιάσουν και εμένα,και ίσως αποχωριστώ τις Ernie Ball που χρησιμοποιώ από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου με κιθάρα!
https://www.facebook.com/infertilemetal
http://infertile.bandcamp.com/

LTD F-250 with Seymour Duncan Blackouts
ENGL Fireball 60
Custom Made 2x12 semi-closed cabinet with Celestion G12t75

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #23 στις: 14/07/12, 15:48 »
Μακάρι metalmike να με εντυπωσιάσουν και εμένα,και ίσως αποχωριστώ τις Ernie Ball που χρησιμοποιώ από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου με κιθάρα!

Κι εγώ μέχρι να χρησιμοποιήσω τις Dunlop Heavy Core χρησιμοποιούσα τις αντίστοιχες χοντρές Ernie Ball για drop tunings :) Άνοιξε κάνα θέμα και κάνε review μόλις τις πάρεις και τις δοκιμάσεις, αν θες και μπορείς βέβαια ;)

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Hellraiser
« Απάντηση #24 στις: 15/07/12, 12:26 »
Aν δε θα σε βάλω σε κόπο mike, την επόμενη φορά που θα παραγγείλετε με τον Korgy, ρίξε ένα πμ. ;)
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
88 Απαντήσεις
29826 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/12, 00:29
από Michalis G
4 Απαντήσεις
3389 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/09, 18:58
από xTitan
38 Απαντήσεις
12528 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/12, 12:13
από DaniTheDawg
2 Απαντήσεις
1940 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/10, 16:54
από metalmike
0 Απαντήσεις
1578 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/11, 00:21
από PapaRoach
10 Απαντήσεις
3345 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/11, 20:35
από hot_sauce (φλουτσ)
7 Απαντήσεις
2792 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/12, 21:47
από let me know 796
10 Απαντήσεις
3648 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/12, 17:03
από let me know 796
2 Απαντήσεις
3347 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/13, 14:24
από Απόλλων
3 Απαντήσεις
6047 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/17, 17:52
από Yannis Kapa