Αποστολέας Θέμα: Rockwave Festival 2007  (Αναγνώστηκε 143388 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος boxer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep on rocking in a free world
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #475 στις: 04/07/07, 10:23 »
Οσον αφορα τον R.Plant.
Εχουν οι καλλιτεχνες το εξης προβλημα.
Νομιζουν οτι ολες τους οι δημιουργιες ειναι καταπληκτικες.
Ε δεν ειναι , πως να το κανουμε.

Αν και επαιξε αρκετους Zeppelin δεν επαιξε τα πρωτοκλασσατα. Καλα καλα δεν επαιξε το δικο του χιτ δεν θυμαμαι και πως το λενε τωρα.
Τελικα μονο το whole lotta love ηταν καλο ενω στο black dog κατεστρεψε λιγο το ριφακι.

O C.Cornel ηταν σουπερ

Σε αντιθεση με τους Metallica οι οποιοι ηρθανε , παιξανε αυτα που ηθελε ο κοσμος και μονο αυτα , και με λιγα λογια μαμησανε .

Metallica anytime , anyplace

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #476 στις: 04/07/07, 11:07 »
εμαθε κανεις ποσο κοσμο ειχε χτες?

χαλαρα 20χιλιαρικα εε?

μονο εγω ημουνα....2 ατομα.. :P
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #477 στις: 04/07/07, 12:57 »
Εγω παντως ημουν χιλια κομματια.Μαστερ της που**νας το καγκελο και ο Τζαμες απο οτι καταλαβα ειχε πωρωθει



ΥΓ.Hail στην Βιολετα!!Ξερει αυτη(οχι οτι θα το δει βεβαια αλλα τιμης ενεκεν :))
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #478 στις: 04/07/07, 13:10 »
Ναι ειμαι ζωντανος!!!!!!!!!

Λοιπον!
-Τους Ελληνες δεν τους προλαβα
-Ειδα το μισο σετ απο mdb οι οποιοι ειχαν πολυ καλο ηχο και ο aaron(ετσι δεν λεγεται?) ειναι εντελως ψυχακιας αλλα δεν ειμαι και ιδιαιτερα φαν τους οποτε ενταξει..
Μικρη αναμονη
-Η μεγαλη στιγμη!!!!Μαστοντον!!!!!!Τα χυσανε!!!Μας διαλυσανε!Επιτελους ο ηχος που τους αξιζε αν και απο το μεσο και μετα καπως χαλασε!!!
Run with deaeaeaeaeath!!!!
Μεγαλυτερη αναμονη και.....
-Βγαινουν..Ο ηχος ειναι μαπα στηνα ρχη και δεν ακουγεται τπτ.Σιγα σιγα φτιαχνει!Με αλλαγμενο το σετ τους απο εκεινο που ειχαμε δει.Μας σκισανε επισης!!!Δεν εχω και πολλα λογια απλα μια συναυλια που θα θυμαμαι πολυ καιρο!

και τωρα αναλυτικα ;D
+
Οι μαστοντον
Οι μεταλικα ;D
το colony of birchmen(ξεσκιστηκαμε με τον ρουφους!!!-οι διπλανοι νομιζαν οτι κατι παιρναμε!)
Το γεγονος οτι ημασταν αρκετα μπροστα και δεν ημασταν σαρδελες!
Οι ευχαριστες γνωριμιες ;D
και οι συναντησεις
Το fade to black και το enter sadman ta εσκισαν-καλυτερες στιγμες!!!
Το μεγαλο σετ των μεταλικα(σχεδον 2 1/2 ωρες 8))
Ο μεγαλυτερος κυκλος που εχω δει σε συναυλια!!!


-
Καλα ενα ταπητα δεν μπορειτε να στρωσετε?Δεν φτανει που κανουμε τα κοροιδα(προβατα ηλιθιοι και πολλα αλλα χοντρυτερα) και δινουμε 2 1/2 μεροκαματα για μια συναυλια..
Η σκονη
Ο πονοκεφαλος απο τη σκονη που δεν με αφησε να χτυπηθω >:(
Οι αυτοσχεδιασμοι κρατησαν αρκετη ωρα και δεν χρειαζονταν
Θα μπορουσαν να χαν παιξει και αλλα κομαμτια ανετα(αντι για αυτοσχεδιασμους)
Το περπατημα
Το σκασμενο λαστιχο στην εθνικη :P :P :P
Που καποια στιγμη πριον το τεος ακουστηκε το Jump ine the fire αλλα δεν επαιξε >:(


PS σορυ για την ασχετοσυνη μου αλλα ποιο ηταν το προτελευταιο κομματι? ::)..Ισως εφταιγε και ο πνοκεφαλος ::)(whiplash εεε..Thnx apollona :P  τελικα ειχα χοντρο πονοκεφαλο!!!)



« Τελευταία τροποποίηση: 04/07/07, 13:21 από Kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #479 στις: 04/07/07, 13:22 »
ACTING LIKE A MANIAC!!!!    WIPLASH!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #480 στις: 04/07/07, 13:23 »
Απαιτω το Μπαναρισμα του Κιρατζου!!Κοιταχτε ποσα αρνητικα εβαλε.Δλδ ειχες το κουραγιο μετα απο αυτα που ειδεσ να κατσεις να τα γραψεις!!!Ελεος!Ντροπη!! ;D ;D ;D ;D :P :P
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #481 στις: 04/07/07, 13:26 »
Απαιτω το Μπαναρισμα του Κιρατζου!!Κοιταχτε ποσα αρνητικα εβαλε.Δλδ ειχες το κουραγιο μετα απο αυτα που ειδεσ να κατσεις να τα γραψεις!!!Ελεος!Ντροπη!! ;D ;D ;D ;D :P :P

To 'χασα...

Kiratzoban τώρα!!

Πάρε πόδι!Κλοτσά!! ;D

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #482 στις: 04/07/07, 13:38 »
Α και τωρα που το θυμηθηκα το Ιντρο τα σπασε αν και δεν ειδα την εισοδο τους γιατι οταν σηκωναν ολοι τα χερια δεν εβλεπα τπτ!! ;D
Πιστευω μπαινει στο σετλιστ κανονικα the ecstasy of gold
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #483 στις: 04/07/07, 14:50 »
Όνειρο!!! Κρίμα που δεν μπορούσα να ακούσω τον James στο nothing else matters 
 
ΥΓ Πωπωπω πως τα εσπασε ετσι το Fade to black και το sad but true ...
« Τελευταία τροποποίηση: 04/07/07, 14:56 από Mιάου »

Αποσυνδεδεμένος abysmo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • MySpace
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #484 στις: 04/07/07, 23:11 »
Οι Metallica ήταν απλώς απίστευτοι...Εγώ δε θα αναφέρω τπτ αρνητικό.Από τη στιγμή που τους είδα live για 2.5 ώρες,κ μάλιστα με τέτοιο απίστευτο setlist,δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ απολύτως παράπονο. (Πραγματικά τα pit που είχαν γίνει χθες ήταν φοβερά!!!) Επίσης να αναφέρω ότι οι My Dying Bride είναι θεοί!Τι κ αν είναι ψυχάκιας ο Aaron?  :P Ο τύπος είναι απλά μορφή.Προσωπικά τον θεωρώ από τους καλύτερους frontmen στο χώρο του metal.
  ;)

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #485 στις: 04/07/07, 23:27 »
METALLICA ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!ΑΠΛΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ!!ΤΕΛΟΣ!!!

PS.Ηταν κανεις σε εκεινο το καταραμενο παρκινγκ που καναμε να φυγουμε 2 ωρες? ::) ;D

Ναι ρε να πάρει εγώ, έριξα έναν ωραίο ύπνο στο αυτοκίνητο.
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος abysmo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • MySpace
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #486 στις: 04/07/07, 23:42 »
Ξέρει κανένας αν έχει ανέβει σε κανα site το live για κατέβασμα? (Η σε torrent...)

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #487 στις: 04/07/07, 23:55 »
Masteeerrrrrrrr ....τι αλλο να λέμε....εσπειραν....να μην ειμασταν και τοσο καφροι οσον αφορά το ξύλο...και θα ηταν τελεια. τα υπολοιπα....οι ελληνες καλυτεροι αποτι περιμενα. ΟΙ MDB παλι καλα που ειχα και φαγητο...οι μαστροντον....τι να πω ρε παιδια....ο νανος με τα γενια και το κοκκινο κεφαλι που ειχε φαει φασολαδα μαλλον....τι να πεις....βαρατε δεν με νοιαζει...μου φανηκαν χαλια....
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #488 στις: 05/07/07, 01:00 »
METALLICA ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!ΑΠΛΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ!!ΤΕΛΟΣ!!!

PS.Ηταν κανεις σε εκεινο το καταραμενο παρκινγκ που καναμε να φυγουμε 2 ωρες? ::) ;D

Ναι ρε να πάρει εγώ, έριξα έναν ωραίο ύπνο στο αυτοκίνητο.

XAXAXAXA!!γ**ω τα γελια ειχε παντως..Να διοργανωσουμε ενα παρτακι..Ξερεις οσοι ηταν στο παρκινγκ το σαββατο εκει! ;D ;D
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #489 στις: 05/07/07, 01:19 »
οπως προειπε καποιος...


εχει ανεβει σε κανενα tracker η συναυλια παιδια?
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #490 στις: 05/07/07, 02:05 »
Σε κατι μερες θα την εχει στο livemetallica.com με γαματη ποιοτητα για κατεβασμα αλλα οχι τσαμπα (κλασσικα). Οποιος την κατεβασει αν μπορει ας τη μοιραστει... Share the love with the brothers!!

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #491 στις: 05/07/07, 12:14 »
Παντως τωρα που το σκεφτομαι η βραδυα σηκωνε κανα Last caress η κανα So what ετσι να γινοτανε τρελη κολαση(λες και δεν εγινε ;D)
Αντε αργει το ανεβασμα?? :P
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #492 στις: 05/07/07, 12:28 »
Πσσσσσσσσςςςςςς.... πριν απο Seek το Last Caress θα ηταν τελειο... αλλα και το wiplash θεικο τι να λεμε τωρα...

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Γκρίνια για Rockwave Festival 2007...
« Απάντηση #493 στις: 05/07/07, 14:31 »
Τώρα που καταλάγιασε λίγο ο ενθουσιασμός, κ μπορούμε όλοι να ασκήσουμε αντικειμενική κριτική, θα ήθελα να θίξω 2-3 ζητήματα:

1ον) Το θέμα της διοργάνωσης

Ο χώρος του rock-metal, είτε μιλάμε για ραδιόφωνο είτε για τηλεόραση, πάντα στην χώρα μας βρίσκεται στο περιθώριο λόγω αφενός της παραδοσιακής λαικής μουσικής (που είναι προνόμιο για τον λαό μας να την έχουμε) αλλά κ από το 1970 κ μετά, της "διασκεδαστικής" λαικής μουσικής με κύρια έκφανση της, τα σκυλάδικα-μπουζούκια.

Ακριβώς λόγω αυτής της περιθωριοποίησης, πάντα τα άτομα του χώρου στέκονταν σαν μια γροθιά απέναντι στους υπόλοιπους, πολλές φορές με άσχημο τρόπο, αλλά η ουσία παρέμενε: το ροκ δεν είναι μόνο μουσική αλλά νοοτροπία.
Στο ραδιόφωνο υπήρχαν εκπομπές που διατηρούσαν φανατικό κοινό, στην τηλεόραση πάλι τα παραδείγματα είναι ελάχιστα (πχ. jammin'/ΕΤ3).

Τα τελευταία χρόνια, έχω παρακολουθήσει γύρω στις 30 μεγάλες συναυλίες, ελλήνων κ ξένων. Έχω παρεβρεθεί σε συναυλίες σχεδόν όλων των διοργανωτών. Κ βλέπω ότι το κέρδος σαν λογική, ενώ ίσως δεν υπήρχε τόσο παλιότερα, έχει καθιερωθεί πλέον παντού. Θα μου πείτε, τώρα ξύπνησες;

Ίσως είναι λίγο ρομαντικό, αλλά πιστεύω τα πράγματα παλιότερα γίνονταν με περισσότερο μεράκι, υπήρχε σεβασμός ακριβώς λόγω της νοοτροπίας που ανέφερα παραπάνω.

Κ επειδή φλυάρησα αρκετά, καταλήγω στο φετινό rockwave: από τη στιγμή που πάτησα το πόδι μου, μέχρι τη στιγμή που βγήκα από το χώρο, ένιωθα μάτια γύρω μου να με περιεργάζονται σαν κινούμενα ευρώ.
Αν εξαιρέσουμε τον κόσμο, που ουσιαστικά για μένα κράτησε σε υψηλό επίπεδο το όλο event με την προσέλευση του, δεν υπήρχε τίποτα που να δικαιολογεί τα ποσά που μας ζητήθηκαν.
Ούτε περιφερικά events, ούτε, ούτε...
Μάρκες, δολλάρια, προφυλακτικά, vive cuervo, ευρώ, μπλουζάκια, κ ένα stand του rock hard κάπου χαμένο...
Ως αποζημίωση, απλά θα έλεγα μόνο η εμφάνιση των αγαπημένων συγκροτημάτων.
Ο ήχος κάκιστος (κ προσωπική μου άποψη, οφείλεται στη διοργάνωση κ όχι στα crews).
Ο διαχωρισμός των πληβείων από τους ευγενείς.
Σκόνη με το κιλό.
Ιατρική φροντίδα; Μισή ώρα έκανε το φορίο να έρθει να πάρει ένα παιδί που λιποθύμησε από τη σκόνη κ τη ζέστη.
Στην αποχώρηση, η τροχαία φύλαγε τις εισόδους της εθνικής, ενώ 1000+ αμάξια ήταν αποκλεισμένα στα πάρκινγκ.
Ο συντονισμός των λεωφορείων που συνέδεσαν την Μαλακάσα με το κέντρο της Αθήνας; Ας μη μιλήσω καλύτερα.

Τελικά πού καταλήγω: για μένα έχει χαθεί πια το ροκ αίσθημα, του ίσου προς ίσο (μπορεί να λέω μπούρδες αλλά έτσι νιώθω...). Αιτία πιθανή, η ανάληψη της διοργάνωσης από άτομα που ουδεμία σχέση έχουν με το χώρο, κρύβονται πίσω από ονόματα εταιριών, κ σκοπό έχουν το χρήμα, όπως κ αν προέλθει αυτό...

2) Το θέμα της επιλογής των συγκροτημάτων

Ας πάρουμε για παράδειγμα έναν οπαδό των Black Sabbath. Πάντα αυθαίρετα, ο οπαδός αυτός θα έχει ακούσματα σίγουρα από τη δεκαετία του '70, λογικά κ από τα hard rock/poser συγκροτήματα της δεκαετίας του '80.
Οι DT πού κολλάνε στην υπόθεση; Οι ICED EARTH?
Ομοίως, οι Europe με τον Robert Plant?
Δεν ξέρω αλλά πιστεύω η τυχαία( ; ) αυτή επιλογή οδηγεί σε κριτικές του στυλ:

Παράθεση
Στους Iced Earth δεν κοιμήθηκα εξαιτίας του Ripper, ενώ οι DT με άφησαν αδιάφορο. Οι Sabbath θεοί, απίστευτοι κοκ.
ή
Παράθεση
Ποιός είναι ο Chris Cornell?

Αν αποτελεί αναγκαιότητα, τότε καταργήστε τα support, μειώστε τα εισιτήρια, κάντε το 5 ή 6 μέρες με ένα όνομα τη μέρα, να μπορεί ο καθένας να επιλέξει ανάλογα με τα γούστα του.

3) Ο χώρος

2 πράγματα με ενοχλούν: η θέση της σκηνής, είναι πολύ χαμηλά, με αποτέλεσμα, ο κόσμος πίσω να αναγκάζεται να βλέπει από τις γιγαντο-οθόνες (αν λειτουργούν).
Η θέση του ηχολήπτη μέσα στη μέση που δυσκολεύει τη μετακίνηση, κ μειώνει την οπτική σε όσους βρίσκονται πιο πίσω.
Υπάρχουν πολλά μέρη στην Ελλάδα, πολύ καλύτερα από αυτό. Δεν χρειάζεται να γίνονται όλα δίπλα στην Αθήνα.

ΥΓ: Συγγνώμη για το μέγεθος.
« Τελευταία τροποποίηση: 05/07/07, 14:54 από Zeppelin »
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Corky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Φύλο: Άντρας
  • I belong to everything I believe...
    • Προφίλ
    • Psychorchestra
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #494 στις: 05/07/07, 14:40 »
Πολύ καλά τα λες φίλε μου ( δεν κάνω παράθεση για προφανείς λόγους) αλλά ποιος να σε ακούσει? Σε μια κοινωνία που όλοι κοιτούν το κέρδος τους περισσότερους ευνοεί αυτή η κατάσταση του rockwave και λιγότερους ενοχλεί. Μόνο τον κόσμο που δίνει το μεροκάματό του ενοχλεί βασικά.. Και αυτό με τον χώρο είναι ένα τεράστιο πρόβλημα. Εμείς που είμαστε από Θεσσαλονίκη, Σέρρες, Λάρισσα, Ηράκλειο κτλ γιατί να χάσουμε την ευκαιρία να δούμε αυτά τα καταπληκτικά συγκροτήματα? Ακόμη και αν έχουμε την οικονομική δυνατότητα είναι τεράστια ταλαιπωρία να κατέβουμε μεχρι την Αθήνα. Εδώ εσείς οι Αθηναίοι και γκρινιάζεται για το πάρκιν. Εμείς που έχουμε 3-9 ώρες τρένο, ύπνο ελάχιστο και τόσα άλλα έχουμε και το πάρκιν τί πρέπει να πούμε.. Γι'αυτό σου λέω η κατάσταση δεν νομίζω ότι μπορεί να αλλάξει..
Definite an' immortal freedom is all we want. Just free soul and free way of thinking.But can we achieve this?

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #495 στις: 05/07/07, 15:13 »
Κάτι το οποίο ξέχασα, κ χρήζει αναφοράς:

4) Η τηλεοπτική προβολή-κάλυψη
Εγώ προσωπικά φέτος δεν είδα πουθενά μα πουθενά αναφορά σχετική με το rockwave.
Νομίζω σπόνσορας ήταν το MAD, το οποίο στην Βόρεια Ελλάδα δεν πιάνουμε εκτός εξαιρέσεων.

Κ πραγματικά θλίβομαι, όταν υπάρχουν θέματα για συναυλίες της Γαλάνη, της Πρωτοψάλτη, του Μάλαμα, του Ιωαννίδη, της Jennifer Lopez, της Beyonce στα κεντρικά δελτία ειδήσεων, ενώ αναφορά στο rockwave πουθενά.
Δηλαδή η μουσική "μας" είναι για τα σκουπίδια.

Οι Scorpions πολύ έξυπνα κατ' εμέ το πιάσανε το υπονοούμενο κ βγήκαν κ στον Αρναούτογλου, να διαφημίσουν το Scorp Fest. Εκεί πρέπει να φτάσουμε;
Δηλαδή, τί είναι στην rock-metal που πειράζει όλους αυτούς τους κυρίους στα αυτιά;

Στην Ελλάδα δυστυχώς επικράτησε η (αντι)αισθητική της χούντας με άρτο κ θεάματα.
Το βλέπουμε γύρω μας, στο ποδόσφαιρο, στα βραβεία Αρίων-MAD, στα βραβεία των τηλεοπτικών προσώπων της χρονιάς, όπου πηγαίνουν κ αλληλοσυγχαίρονται για το μοίρασμα της πίτας, που οι ίδιοι έφτιαξαν, χώρισαν σε κομμάτια κ έφαγαν.

Εγώ λυπάμαι γιατί αγνοούν κάτι ωραίο, κ μακάρι να υπήρχε τρόπος να αλλάξει αυτό, γιατί αυτό είναι φίλε Corky, που δεν αλλάζει με τίποτα: η δικτατορία της τηλεόρασης.
Άνθρωποι με μεράκι κ αγάπη, προσπάθησαν αλλά κατέληξαν νηστικά αρκούδια σε δημόσια κανάλια. Δεν τους κατηγορώ, απλά το σύστημα τους πέταξε απ' έξω!

Ευχαριστώ για την προσοχή σας όλους!
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #496 στις: 05/07/07, 16:17 »
Πολυ καλα τα λες ολα φιλε Ζεπελιν αλλα πιστευω στο μερος που γινεται η συναυλια εχεις λαθος αποψη.Δλδ για μια εμφανιση ερχονται που θα παιξουν αμα δεν παιξουν στην πρωτευουσα εκει οπου θα εχει και τον περισσοτερο κοσμο??Αυτο ειναι απλη λογικη αμα σκεφτεις οτι στην Αθηνα βρισκεται σχεδον το 50% του πληθυσμου!!(κατι εντελως απαραδεκτο αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα προς συζητηση)
Για ολα τα αλλα συμφωνω μαζι σου ειδικα στο θεμα με τα τηλεοπτικα
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #497 στις: 05/07/07, 16:51 »
λοιπον να πω και εγω:
το live δν μπορει να περιγραφει με απλα λογια.μονοι οσοι ηταν εκει μπορει να καταλαβουν τι εγινε.αν και ο ηχος ειχε αρκετα προβληματα δν εφυγε κανεις παραπονεμενος.απο το setlist και μονο βγαινουν αρκετα συμπερασματα
 
σε αυτα που λεει ο zeppelin εχει δικιο,αλλα η κατασταση με το terravibe δυσκολα αλλαζει,καθως δν νομιζω το rockwave να φυγει απο την didi.παντως το parking ηταν μια προοδος σε σχεση με περσυ.για τη σκηνη διαφωνω.ηταν στο καλυτερο κατ εμε υψος.τωρα αν ειχε ερθει κανας διμετρος μπροστα σου αλλαζει το πραγμα

Υ.Γ.οταν τα νεα και ελπιδοφορα συγκροτηματα με 5 χρονια καριερα παιζουν μιαμισυ ωρα οι μεταλικα παιζου διομισυ χωρις διαλλειμα.κατα τα αλλα ειναι τελειωμενοι...

Αποσυνδεδεμένος mpamps

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #498 στις: 05/07/07, 18:14 »
Υ.Γ.οταν τα νεα και ελπιδοφορα συγκροτηματα με 5 χρονια καριερα παιζουν μιαμισυ ωρα οι μεταλικα παιζου διομισυ χωρις διαλλειμα.κατα τα αλλα ειναι τελειωμενοι...
Αυτό δε σημαίνει ότι τα ελπιδοφόρα συγκροτήματα δεν μπορούν να παίξουν 2 1/2 ώρες. Μπορούν και παραμπορούν.
Και δε φαντάζομαι ότι το "τελειωμένοι" που λένε κάποιοι για τους Metallica έχει να κάνει με το πόση ώρα αντέχουν να παίξουν στη σκηνή, αλλά με το πόσο έχουν να προσφέρουν ακόμα δισκογραφικά...και νομίζω ότι ο επόμενος δίσκος θα μας δείξει αν τελικά το 'χουν ακόμα....που ελπίζω να το 'χουν και να διαλύσουν χαρακτηρίσμούς τύπου "τελειωμένοι" κτλ. που εν πολλοίς ενισχύθηκαν μετά το St. Anger.
« Τελευταία τροποποίηση: 05/07/07, 18:23 από mpamps »

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #499 στις: 05/07/07, 20:12 »
Ακουσα πως στον επομενο δισκο τους οι Metallica θα συνεργαστουν με την Britney Spears ....Μπαμπη ισχυει?  :P

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
11180 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:59
από HeavyHead
45 Απαντήσεις
17905 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/07, 01:19
από dead_men_walking
84 Απαντήσεις
29523 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/07, 16:54
από Staggάρης
8 Απαντήσεις
4567 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/07, 10:33
από Fteo
31 Απαντήσεις
11849 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
179 Απαντήσεις
57711 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
151 Απαντήσεις
41370 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 12:33
από stepap#12
104 Απαντήσεις
41900 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
47 Απαντήσεις
15481 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/11, 19:23
από gers
1 Απαντήσεις
5812 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/15, 08:11
από Βραζίλης