Αποστολέας Θέμα: Scorpio Festival 18-6-2007  (Αναγνώστηκε 29303 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος King_of_Angmar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #25 στις: 03/06/07, 10:57 »
Αυτοι ξεπέρασαν floyd, purple
ρε ελεος τι αλλο θα ακουσουμε???
Ακριβώς!
btw. Γτ στικώθηκε το τοπικ?
« Τελευταία τροποποίηση: 03/06/07, 11:01 από King_of_Angmar »

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #26 στις: 05/06/07, 17:05 »
Ναι ομως μεσα στα 42 χρονια ποσα μελη αλλαξαν?? Ηρθαν, εφυγαν, ξαναηρθαν,, ξαναεφυγαν...
Δε λεω καλοι ειναι, αλλα πλεον λεγωντας σκορπιονς εννοεις τους 3 φροντμαν (meine, schenker, jabs) δλδ τους παλιοτερους
ενταξει,ο μπασίστας και ο ντραμιστας{με εξαιρεση π.χ. τους cream,iron maiden και who αντίστοιχα}δεν είναι και απο τα σημαντικότερα μέλη σ' ένα συγκρότημα.
αν και o Rarebell στους Scorpions εχει συμβαλει λιγο συνθετικά!
Εισαι τοσο σιγουρος γι'αυτο που λες? Περα απο τις συγχορδιες και μια ωραια μελοδικη γραμμη ξερεις τι ειναι αυτο που διαχωριζει τις μπαντες και τα τραγουδια μεταξυ τους?

Αποσυνδεδεμένος KostasVap

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #27 στις: 17/06/07, 08:19 »
Σε λίγες ώρες φεύγω για Αθήνα!! Αϊ, να δούμε τι θ' ακούσουμε αύριο...Περιμένω πολλά πράγματα, εν αντιθέσει με πέρυσι.. :)
« Τελευταία τροποποίηση: 17/06/07, 08:22 από crissoliva »
"...life imitates art far more than art imitates life."

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #28 στις: 17/06/07, 12:36 »
Ναι, κι εγώ είμαι περίεργη τι θα ακούσουμε.  Φέτος έχουμε περισσότερες απαιτήσεις.  Τους zippo μην ξεχάσουμε.  Eλπίζω μόνο μην έχω ξενερώσει μέχρι να βγουν οι Scorps...  :-\
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #29 στις: 19/06/07, 18:55 »
Πώς σας φάνηκε τελικά η συναυλία;  Εγώ πέρασα πολύ καλύτερα από πέρσι, αν και ο Uli Roth δε νομίζω να ήταν τελικά πολύ καλή ιδέα...   ::)
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #30 στις: 19/06/07, 19:30 »
Γιατι??Δεν πηγα αλλα φανταζομαι οτι αφου ηταν ο roth παιξαν ολες αυτες τις κομματαρες της εποχης του.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #31 στις: 19/06/07, 19:34 »
Κι εγώ δεν μπορώ να το εξηγήσω...  Ο Roth βγήκε λίγο μετά την έναρξη του προγράμματος και ο κόσμος ήταν πολύ ανεβασμένος.  Είπαν μαζί του 3-4 τραγούδια που ήταν πολύ γνωστά και πολύ καλά, όπως το Dark Lady και το Speedy is coming.  Ε, το πρόγραμμα έκανε κοιλιά και είδανε και πάθανε να ξανανεβάσουν τον κόσμο...
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #32 στις: 19/06/07, 19:37 »
Α ενταξει ευκολο.Απλα οπως και περσυ αυτοι που ηταν να πανε παραλιακη πηγαν scorpions για να ακουσoυν wind of change και still loving you και τους επεσαν βαρια τα αλλα.. :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #33 στις: 19/06/07, 19:41 »
Ας πρόσεχαν...

Τί να πούμε κ εμείς που θέλαμε αλλά δεν μπορούσαμε να δούμε Scorps με Roth ίσως για τελευταία φορά;
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #34 στις: 19/06/07, 19:48 »
Όχι, όλα τα άλλα καλά τους έκατσαν φέτος, κάηκε το πελεκούδι!  Η καλύτερη και πιο ζεστη συναυλία από τις τρεις που έχουν δώσει.  Είπαν επιτέλους και το Send me an angel, το οποίο ήταν και εκτός λίστας.
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #35 στις: 19/06/07, 23:26 »
εδω εχω βαλει μερικες φωτο οποιος θελει να δει!

http://www.flickr.com/photos/80708573@N00/

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #36 στις: 20/06/07, 02:23 »
εδω εχω βαλει μερικες φωτο οποιος θελει να δει!

http://www.flickr.com/photos/80708573@N00/


golfακιας ε?? :D :D :D

χτες ισως αξιζε αλλα εχει παραγίνει αυτο.
oi scorpions ειναι εμπορικοι στο Max
και μαζευουν ολοι οι ασχετοι με το συγκροτημα για να ακουσουν το wind of change!
δεν ειμαι κατα του τρεντισμου αλλα εχει παραγινει το κακο!
και στους guns περσι οι μισοι εκει μεσα μονο στο dont cry τραγουδαγαν.
δεν το παιζω σκληρος αλλα η συναυλία ειναι να πας να δεις αυτον που σου
αρεσει και οχι να πας επειδη το εχει διαφημιση στο Mad.
Λες και αμα ρωταγες καποιον εκει περα ποιος ειναι ο roth
θα ξεραν ολοι ποιος ειναι και γιατι ειναι σημαντικο που επαιξε αποψε μαζι τους!
δεν τα λεω απο κακια αλλα πιστευω με καταλαβαινετε.

γιατι εγινε sticky Ομως το τοπικ??
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος KostasVap

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #37 στις: 20/06/07, 03:11 »
Να ριξω και γω μια μικρη κριτική ;D  Εφτασα στο Καραϊσκάκη μολις άρχισε ο Cocker..Η φωνή του πολύ καλά διατηρημένη και δεν το περίμενα..Η μπάντα του πολύ καλή. Και ο κόσμος αρκετά ανεβασμένος.  Οι Scorpions παίξαν ακριβώς όπως περίμενα. Δηλαδή προσωπικά μου πέρασαν τελείως αδιάφοροι εκτος απο τα κομμάτια με  roth που πραγματικα εξτασιάστηκα (ως κολημμένος ροθακιας ;D ;D) Τα κομμάτια του νέου album τ' ακουσα στο live πρωτη φορα.. Δεν μ ενθουσίασαν. Σε ενα κομμάτι μάλιστα, το riff ήταν τόσο doomila, που εψαχνα στη σκηνή μπας και δω καναν  zakk wylde ;D ;D  Στα κομματια με roth  πάντως, έπρεπε να αλλάξουν και drummer ::) ::)
"...life imitates art far more than art imitates life."

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #38 στις: 20/06/07, 22:43 »
Οι Hannibal έπαιξαν?
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Aggelo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #39 στις: 21/06/07, 14:35 »
Ναι, και έπαιξαν και ωραία. Εμένα τουλάχιστον μου άρεσαν αρκετά !!

Και οι Juliet and the licks μου άρεσαν πάρα πολύ και δεν καταλαβαίνω γιατί μερικά ζώα πέταγαν μπουκάλια. Είχαν ενέργεια στη σκηνή, ωραία κομματάκια κλπ. Επειδή δλδ, γούσταραν Scorpions πρέπει να τους υποτιμάς έτσι τους άλλους ;

Αποσυνδεδεμένος Uli Roth

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #40 στις: 21/06/07, 15:02 »
Πώς σας φάνηκε τελικά η συναυλία;  Εγώ πέρασα πολύ καλύτερα από πέρσι, αν και ο Uli Roth δε νομίζω να ήταν τελικά πολύ καλή ιδέα...   ::)
δε θέλω να σε προσβαλλω αλλα μαλλον θα είσαι μια απο τις πολλες που ηταν στη συναυλια που ξερανε μονο το rock you like a hurricane,still loving you και τα λοιπά εμπορικά τραγουδια τους.Δε λεω κομματάρες ειναι κι αυτα αλλα μην υποτιμάμε τον Roth.ο Roth είναι guitar hero κοπελιά και ηρθε με τους Scorpions.
εσυ φαντάζομαι οτι μετά θα πήγες στα μπουζουκια στην παραλιακή.ακου κακη ιδεα ο Roth.Εδω πέρα ειναι guitar forum.δεν ειναι για ανίδεους.εστω και λίγο να έπαιζες κιθάρα θα ηξερες τι σημαίνει Uli Roth.του χρόνου π.χ. αν έρθουνε με τον Μ. Schenker θα πεις πάλι οτι ειναι κακη ιδέα?ικάνη σ' εχω.σορυ αν σε πρόσβαλα αλλα με αυτα που ακούω τι να κάνω!
Godin και τα μυαλά στα κάγκελα...

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #41 στις: 21/06/07, 17:23 »
Πώς σας φάνηκε τελικά η συναυλία;  Εγώ πέρασα πολύ καλύτερα από πέρσι, αν και ο Uli Roth δε νομίζω να ήταν τελικά πολύ καλή ιδέα...   ::)
δε θέλω να σε προσβαλλω αλλα μαλλον θα είσαι μια απο τις πολλες που ηταν στη συναυλια που ξερανε μονο το rock you like a hurricane,still loving you και τα λοιπά εμπορικά τραγουδια τους.Δε λεω κομματάρες ειναι κι αυτα αλλα μην υποτιμάμε τον Roth.ο Roth είναι guitar hero κοπελιά και ηρθε με τους Scorpions.
εσυ φαντάζομαι οτι μετά θα πήγες στα μπουζουκια στην παραλιακή.ακου κακη ιδεα ο Roth.Εδω πέρα ειναι guitar forum.δεν ειναι για ανίδεους.εστω και λίγο να έπαιζες κιθάρα θα ηξερες τι σημαίνει Uli Roth.του χρόνου π.χ. αν έρθουνε με τον Μ. Schenker θα πεις πάλι οτι ειναι κακη ιδέα?ικάνη σ' εχω.σορυ αν σε πρόσβαλα αλλα με αυτα που ακούω τι να κάνω!

Δωσε!μαζι σου!

+1000000000000
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #42 στις: 21/06/07, 17:49 »
Ρε παιδιά τι είναι αυτά που λέτε?? Tι πάει να πει "ξέρεις ποιος είναι ο Roth"?Επειδή ο Roth είναι guitar hero για σας, σημαίνει ότι πρέπει να αρέσει σε όλο τον κόσμο?? Προσωπικά προτιμώ χίλιες φορές τους Scorps με τον Jabs!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #43 στις: 21/06/07, 17:58 »
δε θέλω να σε προσβαλλω αλλα μαλλον θα είσαι μια απο τις πολλες που ηταν στη συναυλια που ξερανε μονο το rock you like a hurricane,still loving you και τα λοιπά εμπορικά τραγουδια τους.Δε λεω κομματάρες ειναι κι αυτα αλλα μην υποτιμάμε τον Roth.ο Roth είναι guitar hero κοπελιά και ηρθε με τους Scorpions.
εσυ φαντάζομαι οτι μετά θα πήγες στα μπουζουκια στην παραλιακή.ακου κακη ιδεα ο Roth.Εδω πέρα ειναι guitar forum.δεν ειναι για ανίδεους.εστω και λίγο να έπαιζες κιθάρα θα ηξερες τι σημαίνει Uli Roth.του χρόνου π.χ. αν έρθουνε με τον Μ. Schenker θα πεις πάλι οτι ειναι κακη ιδέα?ικάνη σ' εχω.σορυ αν σε πρόσβαλα αλλα με αυτα που ακούω τι να κάνω!

Απο όλο το ποστ, 2 είναι οι κορυφαίες φράσεις:
δε θέλω να σε προσβαλλω
σορυ αν σε πρόσβαλα αλλα με αυτα που ακούω τι να κάνω!
Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δεχτείς την άποψη του συνομιλητή σου. Το μόνο που έκανες ήταν να προσβάλλεις.Εγω που δεν ξέρω τί είναι ο Uli Roth, είμαι ανίδεος ,και δεν αξίζω να γράφω εδω δλδ? Να προσέχουμε λίγο πως πετάμε τους χαρακτηρισμούς μας.

Απο την άλλη, δεν τιμάει κανέναν μουσικά, να ακούει κάποια κομμάτια επειδή παίζει κάποιος συγκεκριμένος σε αυτά. Τη μουσική την ακούμε για να την απολαμβάνουμε, όχι για να προσκυνάμε guitar/bass/bouzouki heroes.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #44 στις: 21/06/07, 18:08 »
δε θέλω να σε προσβαλλω αλλα μαλλον θα είσαι μια απο τις πολλες που ηταν στη συναυλια που ξερανε μονο το rock you like a hurricane,still loving you και τα λοιπά εμπορικά τραγουδια τους.Δε λεω κομματάρες ειναι κι αυτα αλλα μην υποτιμάμε τον Roth.ο Roth είναι guitar hero κοπελιά και ηρθε με τους Scorpions.
εσυ φαντάζομαι οτι μετά θα πήγες στα μπουζουκια στην παραλιακή.ακου κακη ιδεα ο Roth.Εδω πέρα ειναι guitar forum.δεν ειναι για ανίδεους.εστω και λίγο να έπαιζες κιθάρα θα ηξερες τι σημαίνει Uli Roth.του χρόνου π.χ. αν έρθουνε με τον Μ. Schenker θα πεις πάλι οτι ειναι κακη ιδέα?ικάνη σ' εχω.σορυ αν σε πρόσβαλα αλλα με αυτα που ακούω τι να κάνω!

Απο όλο το ποστ, 2 είναι οι κορυφαίες φράσεις:
δε θέλω να σε προσβαλλω
σορυ αν σε πρόσβαλα αλλα με αυτα που ακούω τι να κάνω!
Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δεχτείς την άποψη του συνομιλητή σου. Το μόνο που έκανες ήταν να προσβάλλεις.Εγω που δεν ξέρω τί είναι ο Uli Roth, είμαι ανίδεος ,και δεν αξίζω να γράφω εδω δλδ? Να προσέχουμε λίγο πως πετάμε τους χαρακτηρισμούς μας.

Απο την άλλη, δεν τιμάει κανέναν μουσικά, να ακούει κάποια κομμάτια επειδή παίζει κάποιος συγκεκριμένος σε αυτά. Τη μουσική την ακούμε για να την απολαμβάνουμε, όχι για να προσκυνάμε guitar/bass/bouzouki heroes.
Πεστα Χρυσοστομε!

Αποσυνδεδεμένος vivakis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #45 στις: 21/06/07, 18:13 »
Παράθεση
δε θέλω να σε προσβαλλω αλλα μαλλον θα είσαι μια απο τις πολλες που ηταν στη συναυλια που ξερανε μονο το rock you like a hurricane,still loving you και τα λοιπά εμπορικά τραγουδια τους.Δε λεω κομματάρες ειναι κι αυτα αλλα μην υποτιμάμε τον Roth.ο Roth είναι guitar hero κοπελιά και ηρθε με τους Scorpions.
εσυ φαντάζομαι οτι μετά θα πήγες στα μπουζουκια στην παραλιακή.ακου κακη ιδεα ο Roth.Εδω πέρα ειναι guitar forum.δεν ειναι για ανίδεους.εστω και λίγο να έπαιζες κιθάρα θα ηξερες τι σημαίνει Uli Roth.του χρόνου π.χ. αν έρθουνε με τον Μ. Schenker θα πεις πάλι οτι ειναι κακη ιδέα?ικάνη σ' εχω.σορυ αν σε πρόσβαλα αλλα με αυτα που ακούω τι να κάνω!


Απο όλο το ποστ, 2 είναι οι κορυφαίες φράσεις:

Παράθεση από: Uli Roth στις Σήμερα στις 15:02
δε θέλω να σε προσβαλλω

Παράθεση από: Uli Roth στις Σήμερα στις 15:02
σορυ αν σε πρόσβαλα αλλα με αυτα που ακούω τι να κάνω!

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δεχτείς την άποψη του συνομιλητή σου. Το μόνο που έκανες ήταν να προσβάλλεις.Εγω που δεν ξέρω τί είναι ο Uli Roth, είμαι ανίδεος ,και δεν αξίζω να γράφω εδω δλδ? Να προσέχουμε λίγο πως πετάμε τους χαρακτηρισμούς μας.

Απο την άλλη, δεν τιμάει κανέναν μουσικά, να ακούει κάποια κομμάτια επειδή παίζει κάποιος συγκεκριμένος σε αυτά. Τη μουσική την ακούμε για να την απολαμβάνουμε, όχι για να προσκυνάμε guitar/bass/bouzouki heroes.


+1000

Αποσυνδεδεμένος King_of_Angmar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #46 στις: 21/06/07, 18:19 »
Πώς σας φάνηκε τελικά η συναυλία;  Εγώ πέρασα πολύ καλύτερα από πέρσι, αν και ο Uli Roth δε νομίζω να ήταν τελικά πολύ καλή ιδέα...   ::)
δε θέλω να σε προσβαλλω αλλα μαλλον θα είσαι μια απο τις πολλες που ηταν στη συναυλια που ξερανε μονο το rock you like a hurricane,still loving you και τα λοιπά εμπορικά τραγουδια τους.Δε λεω κομματάρες ειναι κι αυτα αλλα μην υποτιμάμε τον Roth.ο Roth είναι guitar hero κοπελιά και ηρθε με τους Scorpions.

Ως εδώ συμφωνούμε...

Παράθεση
εσυ φαντάζομαι οτι μετά θα πήγες στα μπουζουκια στην παραλιακή.ακου κακη ιδεα ο Roth.Εδω πέρα ειναι guitar forum.δεν ειναι για ανίδεους.εστω και λίγο να έπαιζες κιθάρα θα ηξερες τι σημαίνει Uli Roth.του χρόνου π.χ. αν έρθουνε με τον Μ. Schenker θα πεις πάλι οτι ειναι κακη ιδέα?ικάνη σ' εχω.σορυ αν σε πρόσβαλα αλλα με αυτα που ακούω τι να κάνω!

Αυτό δεν χρειαζόταν ;)

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #47 στις: 21/06/07, 21:20 »

δε θέλω να σε προσβαλλω αλλα μαλλον θα είσαι μια απο τις πολλες που ηταν στη συναυλια που ξερανε μονο το rock you like a hurricane,still loving you και τα λοιπά εμπορικά τραγουδια τους.

Για να "αξίζει" κάποιος να παρεβρεθεί σε μια συναυλία πρέπει να ξέρει απ' έξω την ιστορία του γκρούπ, αλλιώς δεν;;

εσυ φαντάζομαι οτι μετά θα πήγες στα μπουζουκια στην παραλιακή
Αν κάποιος μετά απο μια συναυλία πάει σε χώρο όπου παίζεται άλλο είδος μουσικής διαπράτει μήπως το υπέρτατο μουσικό έγκλημα;;;;

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #48 στις: 21/06/07, 21:42 »
Ο Joe Cocker ήταν όλα τα λεφτά. Φοβερός για live. Η Juliette μου άρεσε, χωρίς να μ'εντυπωσιάσει όμως. Ένα μπουκάλι προσγειώθηκε στη κιθάρα του lead κιθαρίστα της. Μιλάμε για τραγελαφικές καταστάσεις. Μετά όμως μη ξαφνιαστείτε αν δεν έρχονται γνωστά συγκροτήματα...
Οι Scorpions έτσι κι έτσι. Τέλος η ακουστική του γηπέδου είχε τα χάλια της.

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #49 στις: 21/06/07, 22:20 »
Τέλος η ακουστική του γηπέδου είχε τα χάλια της.

σαυτο εχεις απολυτα αδικο και μαλλον εισαι βαζελος!( ;D ;D ;D ;D)Το καραισκακη ειναι απο τα λιγα γημεδα στην ευρωπη που εχεο τετοια ακοθστικη..για υτο και 33000 μεσα ακουγμαστε σα 60000.Εγω που ημουν στο πεταλο τερμα πανω ακουγα τον ηχο καμπανα

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
11001 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:59
από HeavyHead
45 Απαντήσεις
17720 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/07, 01:19
από dead_men_walking
550 Απαντήσεις
142550 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/07, 15:38
από Moonchild_
9 Απαντήσεις
5427 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/07, 16:41
από Zeppelin
79 Απαντήσεις
26123 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/08, 20:34
από Σταυροφόρος
16 Απαντήσεις
7819 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/07, 22:27
από sanders
8 Απαντήσεις
4536 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/07, 10:33
από Fteo
138 Απαντήσεις
37926 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/10, 04:35
από YmiRLinG
1 Απαντήσεις
2373 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/10, 15:23
από Neikos
6 Απαντήσεις
4514 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 17:18
από Kiratzoharris