Αποστολέας Θέμα: τι γνωμη εχετε για τις πεταλιερες της zoom g.7 & g9.2.  (Αναγνώστηκε 3981 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος js

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Παιδιά, εχει κανενας καποια από αυτες τις πεταλιερες της zoom; Τι γνωμη εχετε;

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Γενικα δεν πολυσυμπαθω τις πεταλιερες αλλα ναι ειναι βολικες,
Εχω παιξει με την zoom g.2 ενος φιλου πολλες φορες και παρολο που δεν ειμαι φαν της εταιρειας πρεπει να πω οτι με αρκετους ηχους εντυπωσιαστηκα για την κατηγορια,νομιζω οτι πετυχαν κατι καλο αυτη τη φορα,τσεκαρε τη οπωσδηποτε.

Αποσυνδεδεμένος Veldrin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Tech Freak
    • Προφίλ
Την είχα την g9.2tt ,την είχα αγοράσει την πρώτη μέρα κυκλοφορίας της και τη γύρισα πίσω 4 μέρες μετα. Είχα γράψει τοτε το λόγο αλλα βλέπω αυτά τα θέματα σβηστηκαν με τον καιρό. Η πεταλιέρα δεν έκανε save τις εντάσεις που έδινες στις λάμπες απο τα ποτενσιόμετρα με συνέπεια κάθε φορά που άλλαζες δραστικά εφφε να ήθελε και λίγο σκύψιμο να ξαναφτιάξεις τα ποτενσιόμετρα ανάλογα με το τι ήθελες να ακούς. Δεν ξέρω αν με κάποιο καινούριο firmware η νεότερη έκδοση αυτό έφτιαξε αλλα τοτε ήταν δραματική παράλειψη γιατί η πεταλιέρα ηταν παρα μα παρα πολύ καλή στους ήχους της. Αλλο ενα μείον ήταν οτι είχε μονο μια εξομείωση καμπίνας.

Γενικά για χαζές λεπτομέρειες τα χαν καταφέρει να τη θάψουν.

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Τα zoom τα θεωρώ τα χειρότερα μηχανήματα στον πλανήτη, κι όπως ξέρει κι ο Απόλλων, σκοπεύω σύντομα να την κλείσω την εταιρία.  ;D  Φυσικά ο καλύτερος κριτής είναι τ'αυτί σου, οπότε πάνε δοκίμασε όποια μπορείς, και άμα σου αρέσει εσένα εμείς περισσεύουμε.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Τα zoom τα θεωρώ τα χειρότερα μηχανήματα στον πλανήτη, κι όπως ξέρει κι ο Απόλλων, σκοπεύω σύντομα να την κλείσω την εταιρία. ;D Φυσικά ο καλύτερος κριτής είναι τ'αυτί σου, οπότε πάνε δοκίμασε όποια μπορείς, και άμα σου αρέσει εσένα εμείς περισσεύουμε.

Εγώ πάντως πρόλαβα το επικείμενο κλείσιμο της εταιρίας από τον Gothic και αγόρασα την G2.1u. Μπορώ να πω ότι για τα λεφτά της είναι πολύ ικανοποιητικό μηχάνημα, με πολλές επιλογές χωρίς να είναι υπερβολικά περίπλοκη. Το manual είναι πολύ σωστά διαρθρωμένο, σαφές και επεξηγηματικό, και βοηθάει να μπει κανείς στο πνεύμα της πεταλιέρας και να αρχίσει να πειραματίζεται πολύ γρήγορα. Εν κατακλείδι μού προσφέρει αυτά που ήθελα, δηλαδή ευκολία χρήσης, καλή ποιότητα ήχου, drums και δυνατότητα σύνδεσης με το PC σε ένα μικρό και φορητό πακέτο. Η G7.1ut ήταν μεσα στις αρχικές επιλογές μου αλλά τελικά απορρίφθηκε όχι λόγω ποιότητας (μού άρεσε ηχητικά) αλλά γιατί αποφάσισα ότι στην παρούσα φάση χρειάζομαι κάτι πιο απλό. Αν κάποια στιγμή όμως αποφασίσω ότι χρειάζομαι κάτι σε αυτό το επίπεδο, σίγουρα η Ζοοm θα είναι μια από τις μάρκες που θα σκεφτώ σοβαρά.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Έχω άδικο ή όλοι υπήρξαν κάτοχοι κάποιας πεταλιέρας Zoom?

Κακά τα ψέματα, όλοι από κάπου ξεκινάμε... ;)
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος js

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Ευχαριστώ για τις μεχρι τώρα απόψεις..keep posting  ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
31 Απαντήσεις
14424 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/06, 16:03
από Johnie Darko
37 Απαντήσεις
13242 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/08, 20:28
από Giorgos K.
11 Απαντήσεις
5477 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/11/08, 17:15
από Jezus
3 Απαντήσεις
3488 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/09, 20:25
από Jezus
30 Απαντήσεις
9889 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/09, 19:48
από bassakos
7 Απαντήσεις
3938 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/10, 22:24
από Jezus
8 Απαντήσεις
4053 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/07/10, 18:08
από moutoulos
8 Απαντήσεις
3902 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/13, 15:09
από Sandman1_1
2 Απαντήσεις
6756 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/14, 02:12
από ScorpionsManiac
19 Απαντήσεις
9303 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/15, 17:34
από metalmike