Αποστολέας Θέμα: Iron Maiden νεο cd το 2010  (Αναγνώστηκε 45181 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #50 στις: 29/12/09, 22:05 »
Έχει σημασία?  ::)

Θα ηταν καλο αν ηξερα  ;D
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #51 στις: 30/12/09, 01:07 »
Δεν ξέρω.  Βασικά είχα την εντύπωση ότι μπήκαν (σχετικά πρόσφατα πάντως θυμάμαι ότι μπήκαν σε κάτι τέτοιο)...

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #52 στις: 30/12/09, 07:35 »
Eddie Maiden...


Οι Maiden δεν είναι στο Hall of Fame γιατί (απο στατιστικής άποψης) έχουν κάνει μόνο ένα Νο 1....το bring your daughter to the slaughter. Μπορεί να είναι τεράστιο κεφάλαιο για το Metal...αλλά στατιστικά (που είναι βασικό κριτήριο για το Hall of Fame) δεν έχουν κάνει πολλά πράγματα. Είναι καθαρά θέμα (ας πούμε) εμπορικό.
Σύγκρινε εδώ  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_awards_and_nominations_received_by_Iron_Maiden

και μετά δες κι εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_awards_and_nominations_received_by_Metallica...

Σου παραθέτω για σύγκριση τους Metallica επειδή μπήκαν πρόσφατα και πάνω κάτω μετράνε τα ίδια χρόνια ιστορίας με τους Maiden...

Όπως και να 'χει το θέμα...μην το παίρνεις προσωπικά..... :P :P :P
« Τελευταία τροποποίηση: 30/12/09, 07:37 από P.D.L. »
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #53 στις: 30/12/09, 14:41 »
P.D.L ευχαριστω για την κατατοπιστικη απαντηστη  ;D

Υ.Γ  ~  Μια απορια ειχα δν θα βγω και στο συνταγμα γυμνος να διαμαρτυρηθω (ή γτ οχι  >:D)
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #54 στις: 23/01/10, 16:30 »
πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ακομα σας απασχολουν αυτα τα τοσο γερμασμενα συγκροτηματα...
υπαρχουν ακομα ως φορος τιμης για το παρελθον τους... υπαρχει τοσο ωραια και αναλογα δυνατη μουσικη εκει εξω...

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #55 στις: 23/01/10, 19:52 »
Ελπίζουμε μπας και γίνει η έκπληξη. Χλωμό βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις....

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #56 στις: 24/01/10, 09:31 »
σοβαρα τωρα το πιστευεις?
οι ανθρωποι βγαζουν τον ιδιο δισκο εδω και 100 χρονια...

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #57 στις: 24/01/10, 11:24 »
Φιλε Neikos ενταξει δν σου εβρισε και κανα συγγενη την γνωμη του ειπε και μαλιστα συμπληρωσε λεγοντας
Χλωμό βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις....

Αν λοιπον εσενα δν σου αρεσει το BNW,DOD,AMOLAD με γεια σου με χαρα σου ασε τον αλλο να ακουει τα ιδια και τα ιδια, μν προσπαθεις να τον πεισεις να μν του αρεσουν!!!


Υ.Γ ~ Σε παρακαλω για να μν παει το θεμα στον καδο... αν θες να συνεχισεις να γραφεις στο θεμα καντο λιγο πιο χαλαρα.
Υ.Γ.2 ~ Ολα τα παραπανω ηταν με φιλικη διαθεση
  ;)
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #58 στις: 24/01/10, 14:20 »

οι ανθρωποι βγαζουν τον ιδιο δισκο εδω και 100 χρονια...
Fail...

Το οτι βγαινει τοση ωραια μουσικη εκει εξω ειναι γεγονος.Το οτι ενα συγκροτημα που εχει προσφερει τοσα πολλα σε αυτη τη μουσικη(σ αρεσουν δεν σ αρεσουν πρεπει να το πιστεψεις) βγαζει καινουριο δισκο ειναι ενα γεγονος απο μονο του και καλα κανει και απασχολει τοσο κοσμο και ειδικα παιδια που τωρα αρχιζουν να ασχολουνται με το μεταλ.Εκτος αυτου οι Maiden ευτυχως δεν εχουν δωσει κατι απογοητευτικο(οπως πολλοι αλλοι δεινοσαυροι) απλα καποιες πιο μετριες δουλειες..
Επισης δεν θα τους ειχα σε καλυτερη εκτιμιση αν πχ στα 90s ειχαν προσπαθησει να σταθουν στη πρωτοπορια(και να διατηρησουν τις πωλησεις τους) και το γυρνουσαν στο euro-power στο industrial ή στο goth με αιθερια φωνητικα..

Ενταξει τα τρια τελευταια μειντεν αλμπουμς δεν ηταν κατι που θα μνημονευεται ισως εκτος απο το brave new world που αν το χε βγαλει καποια μικροτερου βεληνεκους μπαντα θα θεωρουταν παρα πολυ καλο.

Οσον αφορα το αλμπουμ τωρα ελπιζω να ναι το τελευταιο τους(και να γυρναει στα 80s λιγο) και ελπιζω να κανουν μια περιοδεια της προκοπης.Τουτεστιν να στρωσουν τον κωλο τους κατω και να θυμιθουν κανενα αλλο κομματι εκτος τα 5-6 κλασικα που εχουμε βαρεθει να ακουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: 24/01/10, 23:06 από Kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #59 στις: 24/01/10, 14:24 »
Το Brave New World μου είχε φανεί πολύ καλό πάντως.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #60 στις: 24/01/10, 15:33 »

οι ανθρωποι βγαζουν τον ιδιο δισκο εδω και 100 χρονια...
Fail...

Το οτι βγαινει τοση ωραια μουσικη εκει εξω ειναι γεγονος.Το οτι ενα συγκροτημα που εχει προσφερει τοσα πολλα σε αυτη τη μουσικη(σ αρεσουν δεν σ αρεσουν πρεπει να το πιστεψεις) βγαζει καινουριο δισκο ειναι ενα γεγονος απο μονο του και καλα και απασχολει τοσο κοσμο και ειδικα παιδια που τωρα αρχιζουν να ασχολουνται με το μεταλ.Εκτος αυτου οι Maiden ευτυχως δεν εχουν δωσει κατι απογοητευτικο(οπως πολλοι αλλοι δεινοσαυροι) απλα καποιες πιο μετριες δουλειες..
Επισης δεν θα τους ειχα σε καλυτερη εκτιμιση αν πχ στα 90s ειχαν προσπαθησει να σταθουν στη πρωτοπορια και το γυρνουσαν στο euro-power στο industrial ή στο goth με αιθερια φωνητικα..

Ενταξει τα τρια τελευταια μειντεν αλμπουμς δεν ηταν κατι που θα μνημονευεται ισως εκτος απο το brave new world που αν το χε βγαλει καποια μικροτερου βεληνεκους μπαντα θα θεωρουταν παρα πολυ καλο.

Οσον αφορα το αλμπουμ τωρα ελπιζω να ναι το τελευταιο τους(και να γυρναει στα 80s λιγο) και ελπιζω να κανουν μια περιοδεια της προκοπης.Τουτεστιν να στρωσουν τον κωλο τους κατω και να θυμιθουν κανενα αλλο κομματι εκτος τα 5-6 κλασικα που εχουμε βαρεθει να ακουμε.
Δεν άντεξες ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #61 στις: 25/01/10, 12:29 »
παιδες δεν εγραψα με σκληρο υφος και σορρυ αν το εκλαβατε ετσι...
σε καμια περιπτωση δεν θελω πεισω καποιον να ακουσει κατι που δεν του αρεσει... ποσο μαλλον οσα ακουω εγω ή καποιος αλλος...
απλα νομιζω πως ειναι ατοπο να μιλαμε για maiden το 2010 οταν αυτοι σταματησαν να βγαζουν καλους δισκους απο τα τελη της δεκαετιας των 90...
αλλα ακομα και αν αρεσει σε καποιον... ε ενταξει πια... καταντα κουραστικο δεν βρισκετε? δλδ η μεγαλειοτητα τους καλυπτει πολυ καλες μπαντες που ναι μεν ειναι στο προσκυνειο παγκοσμειως αλλα στην ελλαδα δεν λεμε να τους μαθουμε...
αν οι αποψεις μου σας φαινονται τοσο ακραιες... τι να πω... γυρναω στο καβουκι μου...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #62 στις: 25/01/10, 14:38 »
Oχι ρε ουτε εγω :)..Καταλαβαινω τι λες και συμφωνω εν μερη..Απλα δεν συμφωνω με την απαξιωση σε πληρη μορφη που λεει αυτοι καποτε δημιουργησαν τωρα τελειωσαν-αφηστε τους.Διοτι η μουσικη δεν ειναι ετσι..Και οι Beatles και οι Pink floyd καποτε δημιουργησαν αλλα καθε τους κινηση(των beatles εις την χλοερη γη) σημαινει πολλα για το κοσμο διοτι αυτα που δημιουργησαν τοτε αλλα ακομα και αυτα που δημιουργουν ακομα εκαναν τοσο κοσμο να αγαπησει αυτη τη μουσικη.Και οχι μονο εκαναν κοσμο να ακουσει λιγο ροκ.Αλλα εκαναν κοσμο να δημιουργησει μουσικη..Τη σημερινη μουσικη..Δες για παραδειγμα ποσοι σημερινοι πρωτοποριακοι καλλιτεχνες στο ροκ δηλωνουν ως αγαπημενο τους συγκροτημα τους iron maiden..

Αλλωστε εγω περισσοτερο διαφωνω στη προταση
Παράθεση
οι ανθρωποι βγαζουν τον ιδιο δισκο εδω και 100 χρονια...
που δειχνει η οτι δεν εχεις ακουσει αρκετα το συγκροτηαμα για να πεις κατι τετοιο ή απλα ποτε δεν σ αρεσαν.Γιατι απλα δεν ισχυει. ;)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #63 στις: 25/01/10, 15:08 »
ρε kiratzo αφου γενικα τα βρισκουμε τωρα γιατι μου τα χαλας...
οταν λεω οτι βγαζουν τον ιδιο δισκο 100 χρονια τωρα, εχει να κανει με την συνταγη που ακολουθουν τυφλα εδω και ποσο καιρο... ξερουν τι κανουν και γιατι το κανουν...

τωρα για το γεγονος οτι πολλες μπαντες σημερα αναφερονται σε αυτο το συγκροτημα ή σε καποιο αλλο ιστορικο συγκροτημα, ε δεν ειναι και τοσο αναπαντεχο... με αυτη την μουσικη μεγαλωσαν... αυτα τα ερεθισματα ειχαν... δεν σου λεει κατι ομως οτι πηγαν το ολο θεμα πιο περα?

αυτο που με απασχολει περισσοτερο δεν ειναι που βγαζουν ακομα εναν δισκο, που κατα την ταπεινη μου αποψη δεν θα διαφερει σε τιποτα απο τους προηγουμενους, αλλα το γεγονος οτι ο ελληνας, και ναι... πιστευω πως ειναι κουσουρι του ελληνα... δεν θα προσεξει τι αλλο θα κυκλοφορησει μεσα στο '10... δεν θα υποστηριξει τιποτα αλλο συναυλιακο μεσα στο '10 παρα τις 3-4 μεγαλς συναυλιες που θα γινουν...

αφου εχουμε τα ιδια βιωματα... που δεν με πιανεις?

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #64 στις: 25/01/10, 18:06 »
Mα σε πιανωωωωω ;D

Απλα δεν πιστευω οτι ουτε ο Ελληνας πλεον ειναι τοσο κατακαθι..Γινονται μπολικες συναυλιες,το συνολικο κοινο ειναι σχετικα μεγαλο αλλα καταφερνει και γεμιζει πολλες απο αυτες παρολο που και μεχρι προτινος(τωρα τελευταια κατι γινεται) μας ξεπαραδιαζαν και δεν εχουμε μια(αλλα η καταναλωτικη μας μανια υπερισχυει 8))..Αλλωστε οι Maiden οπου και οποτε να κανουν συναυλια γεμμιζουν μηνες ρπριν(βλ.Σουηδια) οποτε αν το θεωρησεις σαν προβλημα αυτο σιγουρα δεν ειναι ελληνικο.Τελος παντων..Ισως φταιεi που ειμαι φανμπους(οχι δεν αγοραζω ουτε τα λαιβ ουτε τα ντιβιντι τους :P) και οσα χρονια και αν περασουν θα τους αγαπαω(βασιλακης καιλας). :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος unholy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #65 στις: 04/02/10, 19:30 »
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά στην τελευταία του συνέντευξη ο Nicko δήλωσε πως το album θα έχει κυκλοφορήσει μέχρι το 2011.Κρίμα και ήλπιζα μέχρι το καλοκαίρι που θα περιοδεύουν να ακούσουμε νέα τραγούδια live.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #66 στις: 05/02/10, 17:30 »
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά στην τελευταία του συνέντευξη ο Nicko δήλωσε πως το album θα έχει κυκλοφορήσει μέχρι το 2011.Κρίμα και ήλπιζα μέχρι το καλοκαίρι που θα περιοδεύουν να ακούσουμε νέα τραγούδια live.

θα περιοδευσουν το καλοκαιρι, θα περιοδευσουν και οταν βγει ο δισκος, θα περιοδευσουν και το επομενο καλοκαιρι, θα περιοδευσουν και τον επομενο χειμωνα, θα βγαλουν κι ενα dvd, θα βγαλουν κι ενα ενα live, προσπαθουν να βγαλουν τα συνταξιμα οποτε ας μην τους αδικουμε!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #67 στις: 05/02/10, 18:14 »
Μεινετε στο θεμα σας παρακαλω και μην τολμησει κανεις να προσβαλει αλλο μελος χωρις κανενα λογο. Το χιουμορ επιτρεπεται, οχι ομως και τα υβριστικα μηνυματα κατα μελων που αξιοποιουν το χιουμορ.

Οποιοδηποτε μηνυμα παραβιασει αυτο το κανονα θα διαγραφεται.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #68 στις: 05/02/10, 18:22 »
Ποιός έβρισε?

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #69 στις: 05/02/10, 18:23 »
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά στην τελευταία του συνέντευξη ο Nicko δήλωσε πως το album θα έχει κυκλοφορήσει μέχρι το 2011.Κρίμα και ήλπιζα μέχρι το καλοκαίρι που θα περιοδεύουν να ακούσουμε νέα τραγούδια live.

θα περιοδευσουν το καλοκαιρι, θα περιοδευσουν και οταν βγει ο δισκος, θα περιοδευσουν και το επομενο καλοκαιρι, θα περιοδευσουν και τον επομενο χειμωνα, θα βγαλουν κι ενα dvd, θα βγαλουν κι ενα ενα live, προσπαθουν να βγαλουν τα συνταξιμα οποτε ας μην τους αδικουμε!

 :blah :blah :blah σταματα αυτα τα μνμτ!!!!!
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος bobkatsionis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • To avoid criticism: Do nothing and be nothing.
    • Προφίλ
    • Find me at Myspace!
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #70 στις: 06/02/10, 05:20 »
Ρε BEETHOVEN oλοι!!!!

ας βγαλουν και αλλους 15 δισκους οι maiden,μην τους ακουσετε.
Απλα παρτε δειτε το "IRON MAIDEN-FLIGHT 666"  DVD τους και μετα πιπιλα.

καντε ενα τεστακι:

πειτε στην τυχη νουμερα απο το ενα μεχρι το 10-12 και παρτε απο καθε δισκο των Iron Maiden το αντιστοιχο τραγουδι.
Στη συνεχεια σκεφτειτε ενα live τους με αυτο το playlist.

ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΟ Ε?


λεω στην τυχη το 4(που συνηθως ειναι η μαλακια του δισκου πριν τελειωσει η πρωτη πλευρα δλδ το 5ο) και παμε να δουμε τι βγαινει:

-Phantom of the Opera
-Another Life
-22 Acacia Avenue
-Die With Your Boots On
-Flash of the Blade
-Heaven Can Wait
-The Evil That Men Dο
-Public Enema Number One
-Fear Is the Key
-The Clansman
-Blood Brothers
-Montségur
-The Pilgrim

Η το "7" επισης συνηθως "filler" κομματι:

-Charlotte the Harlot
-Killers
-Gangland
-Quest for Fire
-Powerslave
-Déjà Vu
-The Clairvoyant
-Run Silent Run Deep
-The Fugitive
-Judgement of Heaven
-Don't Look to the Eyes of a Stranger
-The Fallen Angel
-New Frontier
-The Reincarnation of Benjamin Breeg

 WOW????

Για οσους βεβαια εχουν μεινει στο "The Trooper" και δεν εχουν ΑΚΟΥΣΕΙ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ τα τελευταια τους αλμπουμς τοτε φυσικα η συζητηση ειναι απλα ΑΚΥΡΗ.

UP THE FUCKIN' IRONS!
Keyboard and Guitar player of FIREWIND & OUTLOUD.

Recording Engineer,Director,Photographer for PROGRESSIVE VISION GROUP.

www.myspace.com/katsionis
www.myspace.com/soundsymmetrystudio
www.facebook.com/bobkatsionis

E-mail : bob_katsionis@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #71 στις: 06/02/10, 09:50 »
καλα το γεγονος οτι καποια μπαντα βγαζει δισκους που πουλανε δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι και ποιοτικοι...
να σου θυμησω αγαπητε οτι υπαρχει και το marketing... γενικα σε ολη την υπολοιπη ευρωπη πνεει αυτος ο ανεμος του νεου ηχου... ποτε θα ξεβουλωσουμε τα αυτια μας για να φυσηξει και κατα δω...

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #72 στις: 06/02/10, 10:22 »
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #73 στις: 06/02/10, 13:07 »
Χαλαρώστε ρε σεις.  Πάντως τα περί 2011 δεν ισχύουν.  Απλά λένε ό,τι τους κατέβει.  Στην ραδιοφωνική του εκπομπή ο Ντίκινσον είπε ότι ολοκληρώθηκε το αλμπουμ,  που πάλι δεν παίζει να ισχύει διότι είναι υπερβολικά γρήγορα.  Μάλλον εκ παραδρομής θα ήθελε να πει "όπου ηχογραφούμε το άλμπουμ".

Αποσυνδεδεμένος fertis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden νεο cd το 2010
« Απάντηση #74 στις: 07/02/10, 05:11 »
ξερει κανει το κονσεπτ του καινουργιου δισκου?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
76 Απαντήσεις
30642 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/07, 16:37
από Vaiking
19 Απαντήσεις
6985 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/06, 16:30
από Μαρμελακι
0 Απαντήσεις
2480 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/07, 23:39
από gers
0 Απαντήσεις
2232 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/08, 13:39
από blackie
0 Απαντήσεις
2135 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/08, 02:09
από davemurrayaris
4 Απαντήσεις
3446 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/08, 22:01
από davemurrayaris
4 Απαντήσεις
4237 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/09, 21:28
από Garvin
56 Απαντήσεις
17907 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/09, 07:56
από Kli Klis
62 Απαντήσεις
17732 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 13:12
από Neikos
8 Απαντήσεις
5433 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/16, 09:44
από panixgr