Ψηφοφορία

Ψηφοφορια Διαγωνισμου

1
9 (20.5%)
2
6 (13.6%)
3
0 (0%)
4
4 (9.1%)
5
0 (0%)
6
12 (27.3%)
7
5 (11.4%)
8
1 (2.3%)
9
4 (9.1%)
10
3 (6.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 44

Η ψηφοφορία έληξε: 10/07/07, 22:57

Αποστολέας Θέμα: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!  (Αναγνώστηκε 24237 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #50 στις: 10/07/07, 23:33 »
#7.
#7

Ρε παιδιά όλοι το 7 ψηφίσαμε ? :D

Την επόμενη φορά να απαγορευτεί στον Scullshot να συμμετάσχει  :D

Αποσυνδεδεμένος the bard

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #51 στις: 10/07/07, 23:47 »
Kι εγω το 7 ψηφισα ;D

Αποσυνδεδεμένος zaeko

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • When the going gets tough, the tough gets going
    • Προφίλ
    • Riverbed
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #52 στις: 11/07/07, 00:29 »
Ψήφισα το 6 γιατί ήταν πολύ δουλεμένο και άψογα εκτελεσμένο, μου άρεσαν πάρα πολύ το 7 και το 4.

Αποσυνδεδεμένος ScullShot

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • The Economy Picker!
    • Προφίλ
    • MySpace page
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #53 στις: 11/07/07, 01:09 »
οχ! Πάλι εμένα βγάλατε?  ::)  :D
χαίρομαι που σας άρεσε το παίξιμό μου :D δεν περίμενα να βγω πάντως αυτή τη φορά γιατί υπήρχαν πάρα πολύ όμορφες ιδέες και παιξίματα στα κομμάτια που πήραν μέρος συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!
προσωπικά ξεχώρισα 2! του Jimi Pap και του King Lui μ'άρεσαν και τα 2 πάρα πολύ το καθένα για διαφορετικούς λόγους
Επίσης ζήλεψα πολύ τον ήχο του Jimi Pap  ;D πάρα πολύ καλός απο τους ήχους που θα ήθελα να έχω
και πάλι μπράβο σε όλους  :)
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former: Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #54 στις: 11/07/07, 01:46 »
Α μωρε, δεν είμαι γω για αυτά... Καλύτερα να κάτσω στη κλασσική... Ευχαριστώ πάντως για τα καλά σου λόγια... Προσωπικά ψήφισα το 6...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #55 στις: 11/07/07, 02:57 »
Πολλα μπραβο στον Scullshot και σε ολα τα παιδια!! Ευχαριστω πολυ οσους με ψηφισαν αλλα και γενικα οσους εκαναν τον κοπο να ακουσουν τα κομματια και να ψηφισουν. Προσωπικα μου αρεσαν πολυ του King Lui και του Scullshot! Μπραβο μικρε πολυ ωραιες major pentatonic φρασεις και φυσικα τα sweep σου σκοτωνουν οπως θα ξερεις αλλωστε! Gambale rules! Ο ηχος μου δεν ηταν τπτ σπουδαιο απο αποψη ενισχυτη, ενα vamp 2 ηταν direct σε ενα παλιο οχτακαναλο, μαλλον η les paul εκανε τη δουλεια και ακουγοταν ο ηχος σχετικα παχυς και στρογγυλος.

Οσον αφορα οσα ειπωθηκαν για shreddin και ελλειψη μπλουζ παιξιματος θα διαφωνησω λιγο...νομιζω οτι τα περισσοτερα tracks ειχαν λογικη αναλογια πεντατονικων/blues φρασεων και γρηγορων πεντατονικων ή μη φρασεων που δινουν εναν αλλο χαρακτηρα.Αλλωστε υπαρχει το μπλουζ του BB King, υπαρχει και το μπλουζ του Gary Moore ή το bluesy παιξιμο του Satch! Μην ξεχνατε οτι εξαρταται και απο το backing track το οποιο σε προδιαθετει για πιο γρηγορα παιξιματα! Σιγουρα εαν δινοταν ενα πιο αργο backing τα περισσοτερα παιδια θα επαιζαν τελειως διαφορετικα. Και εν τελει διαγωνισμος αυτοσχεδιασμου ηλεκτρικης κιθαρας ειναι...πρεπει και σε καποια σημεια να παιξεις γρηγορα για να εχεις ελπιδες!

Anyway η ολη φαση ηταν πολυ διασκεδαστικη και σιγουρα στον επομενο διαγωνισμο αυτοσχεδιασμου θα ξαναλαβω μερος...Ανυπομονω! Και παλι μπραβο σε ολα τα παιδια. :)

Αποσυνδεδεμένος ScullShot

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • The Economy Picker!
    • Προφίλ
    • MySpace page
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #56 στις: 11/07/07, 03:49 »
Γι αυτό τις πάω τις Les paul  8) ο ήχος τους έχει όγκο γουστάρεις να τις ακούς και άμα και ο παίκτης αναδεικνύει με τις ικανότητες του το όργανο τότε το αποτέλεσμα είναι ακόμα καλύτερο  ;)
Μ'άρεσαν κι εμένα πολύ οι φράσεις σου και τα περάσματα από minor pentatonics se mixolydian είναι απο τους αγαπημένους μου συνδυασμούς Α! και πολύ ωραία και καθαρά λεγκάτα  :)
και πάλι μπράβο σε όλα τα παιδιά
« Τελευταία τροποποίηση: 11/07/07, 03:51 από ScullShot »
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former: Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #57 στις: 11/07/07, 07:17 »
Αν και ημουν μεταξυ 6 και 9 , εγω ψηφισα το 9.. ΠΑρολ'αυτα, μιας και ηταν η δευτερη μου επιλογη (ισως εαν ψηφιζα αλλη μερα να ηταν πρωτη) μπραβο σου Scullshot!!!

Αποσυνδεδεμένος Vaisilis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #58 στις: 11/07/07, 10:30 »
και γω το 6! φοβερη δουλεια πραγματικα εντυπωσιαστηκα! συγχαρητηρια πραγματικα πολυ καλα ολα αλλα το 6 μ κολλησε παραπανω απο τ'αλλα σε σχεση με το κομματι! και παλι συγχαρητηρια!

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #59 στις: 11/07/07, 11:26 »
εγώ ψήφισα το 2 - το 6 δεν το είχα καν στην 3-αδα(γούστα είναι αυτά)!


υ.γ. επίσης παρακαλώ αν ξαναγίνει διαγωνισμός πιστεύω ότι πρέπει να γίνονται αποδεκτά τα κομμάτια που έχουν γραφτεί με την μια και οχι κόψε ράψε διπλές κιθάρες e.t.c. - αυτό είναι διαγωνισμός, κάθομαι στην καρέκλα και με ακούνε!
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #60 στις: 11/07/07, 11:33 »
Προσωπικά μου άρεσε το 4 πάρα πολύ και απο ήχο, τεχνική και συνθετική άποψη. Απο την άλλη εμένα μου έκανε αρνητική εντύπωση ότι τα περισσότερα Tracks (και το 4) τελείωναν με Fade out.
Δεν ξέρω μου δίνει την αίσθηση ότι ή δεν ήξεραν πότε τελειώνει το Track, ή ότι δεν μπορούν να βάλουν μια φράση για κλείσιμο.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος playloud

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
  • POWER TO THE MUSIC IN THE STREETS (Motley Crue)
    • Προφίλ
    • http://www.myspace.com/rocklabplayloud
Thanx a lot guys....
« Απάντηση #61 στις: 11/07/07, 11:36 »
Γεια χαρα σε ολους,

θελω πραγματικα να ευχαριστησω ολους (-ες???) που μου εδωσαν την ψηφο τους και να δωσω συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια και ειδικα τον scullshot που "το πηρε". Κι εγω αυτον ψηφισα (καθ οτι να μην ψηφιζουμε τον εαυτο μας  ;D). Να σας δωσω μονο λιγες πληροφοριες για την "ηχογραφηση". Κιθαρα charvel model 2 (πειραγμενη), tonelab καρφι στην καρτα ηχου, ημιτονιο κατω (γατος το παιδι που το ανεφερε) και ηταν το ΠΡΩΤΟ και το ΜΟΝΑΔΙΚΟ take (γι αυτο και συνεχισα αφου τελειωσε το κομματι). Οπως βγηκε βγηκε. Ο ορισμος του πραγματικου jam. Το μοναδικο που προσθεσα μετα ηταν η δευτερη κιθαρα γιατι βρηκα ωραια την ιδεα της δισολιας (Thin Lizzy fan). Ειχε πλακα. Ευχαριστω και παλι για την τιμη (Ρε πως δεν βγηκα πρωτος αφου ολοι εμενα ψηφισατε?? :D). Καλο καλοκαιρι  8)
« Τελευταία τροποποίηση: 11/07/07, 11:44 από playloud »

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #62 στις: 11/07/07, 12:17 »
εγω η το 1 η το 6 θα ψηφιζα..
αλλα μολις ακουσα στο 6 sweep,λεω ο Scullshot ειναι...και λογω του οτι ειμαι ψιλοfan του παιξιματος του,η ψηφος μου πηγε αυτοματα...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #63 στις: 11/07/07, 12:34 »
Πράγματι το Sweep ήταν άψογο, αν και κατα τ'άλλα δεν με εντυπωσίασε ιδιαίτερα (γούστα είναι αυτά) το Sweep κέρδισε τις εντυπώσεις.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #64 στις: 11/07/07, 13:22 »
Προσωπικά μου άρεσε το 4 πάρα πολύ και απο ήχο, τεχνική και συνθετική άποψη. Απο την άλλη εμένα μου έκανε αρνητική εντύπωση ότι τα περισσότερα Tracks (και το 4) τελείωναν με Fade out.
Δεν ξέρω μου δίνει την αίσθηση ότι ή δεν ήξεραν πότε τελειώνει το Track, ή ότι δεν μπορούν να βάλουν μια φράση για κλείσιμο.


Καλημερα..
Ο ακατανομαστος ειμαι εγω αν και η συμμετοχη μου σε αυτον τον διαγωνισμο ηταν καθαρα σαν συμπληρωμα..
Υπαρχει μια ψιλη παρατυπια στο συγκεκριμενο track που θα εξηγησει και την ερωτηση σου...
H ηχογραφηση για αυτο εγινε στην Γερμανια πριν απο 3-4 χρονια..Με φιλοξενουσε ενας φιλος κατασκευαστης ενισχυτων και καποια στιγμη αποφασισαμε να το γραψουμε αυτο για να εχουμε κατι να θυμομαστε.. :)
Λοιπον..Ο συγκεκριμενος τυπος ειναι τρελος fan των Thin Lizzy οπως και εγω του Gary Moore που ηταν σημαντικο μελλος τους..
Οποτε ουσιαστικα στο πρωτο μισο του track την πρωτη κιθαρα την παιζει αυτος ο τυπος..Και επειδη ηταν φυσικο σαν γνησιοι Lizzy fans επρεπε να κανουμε μια αρμονια..Οποτε πηρα αυτο το 1 μισο που εγραψε αυτος και το εναρμονισα με 2-3 κιθαρες ακομα..
Μετα στο αλλο μισο μου ζητησε απλα να "shred-αρω" οποτε και μπηκα λιγο "με μισος" :D αν και κανονικα θα αντιμετωπιζα αυτο το backing λιγο διαφορετικααν το ξαναεγραφα σημερα...
Ο ηχος ηταν αρκετα μετριος και γραψαμε προχειρα με μια πεταλιερα του τυπου..
Αλλα επειδη ετσι γραφτηκε αρχικα δεν ηθελα να το αλλαξω η να προσθεσω κατι...Αυτη ειναι η ιστορια..
Γενικα μου αρεσε αυτο το backing και θεωρησα πως ηταν μια καλη ευκαιρια να το χρησιμοποιουσαμε εδω...

Γενικα να πω παλι ενα μπραβο σε ολους..Μου αρεσαν ολα τα takes,ξεχωρισα καποια απο αυτα περισσοτερο και ψηφισα τελικα ενα..
Αυτο που ψηφισα ηταν του King Lui για το ολο στυλ,φρασολογια καθως και τον ηχο του...Ακολουθουσε του Scullshot που και να μην διοργανωνα την ολη ιστορια θα καταλαβαινα αμεσως το παιξιμο του διοτι εχει ενα χαρακτηριστικο στυλ και αυτο ειναι παρα πολυ καλο..Ειμαι σιγουρος πως εχει μεγαλο μελλον μπροστα του ο "πιτσιρικας".. ;)
Alex

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #65 στις: 11/07/07, 14:05 »
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στον Scullshot που το "πήρε"  :)
Alex, ήμουν έτοιμος να postάρω ότι το είχα παράπονο επειδή λόγω του ότι διοργάνωνες τον διαγωνισμό δεν θα συμμετείχες. Μόλις διάβασα το προηγούμενο μήνυμα. Το 4 ήταν αυτό που με εντυπωσίασε περισσότερο. Μου άρεσε το μινόρε ας πούμε ύφος, κάτι που το διαφοροποιεί αρκετά από τα υπόλοιπα tracks καθώς και η πολύ καλή τεχνική σε συνδυασμό με το feeling. Μπράβο Alex και ευχαριστώ και για τη δικιά σου ψήφο όπως και των υπολοίπων.  :)
Μου άρεσε πολύ του Scullshot ειδικά στην αρχή (πολύ blues παίξιμο μου θύμισε κάτι από ZZ Top). Και btw ο ήχος του είναι μια χαρά έχει αυτή την βρώμα των ZZ Top που μου αρέσει πολύ.
Καταπληκτικό και "χορταστικό" ας πούμε και του Jimi Pap. Μου άρεσε ιδιαίτερα η αλλαγή ύφους στο 0:43 (θυμίζει κάτι από Satriani).
Ο δικός μου ήχος είναι αυτός που χρησιμοποιώ σχεδόν σε όλα τα κομμάτια μου: Gibson Les Paul Standard με Boss GT6 κατευθείαν μέσω της ψηφιακής εξόδου στην κάρτα ήχου (Soundblaster Audigy 2 Pro ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων...)
Ανυπομονώ και για τον επόμενο διαγωνισμό.
Και πάλι συγχαρητήρια σε όλους και ειδικά στον Alex για την πρωτοβουλία.

Απο την άλλη εμένα μου έκανε αρνητική εντύπωση ότι τα περισσότερα Tracks (και το 4) τελείωναν με Fade out.
Δεν ξέρω μου δίνει την αίσθηση ότι ή δεν ήξεραν πότε τελειώνει το Track, ή ότι δεν μπορούν να βάλουν μια φράση για κλείσιμο.

Σε αυτό μάλλον φταίει ότι το track που δόθηκε εξ'αρχής τελειώνει με fade out.
« Τελευταία τροποποίηση: 11/07/07, 19:24 από King Lui »
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος mpamps

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #66 στις: 11/07/07, 14:32 »
Συγχαρητήρια στον Scullshot!!!... Αν και αυτή την φορά δεν τον φήφισα. Ο λόγος είναι ότι δεν μου αρέσουν τα sweep και το κομμάτι του είχε μπόλικα από δαύτα.Και δε μου αρέσουν όχι επειδή δε μπορώ να τα παίξω(που ομολογουμένως δε μπορώ), απλά δε μου κάθονται καλά στο αυτί...?!?!?....

Στις προτιμήσεις μου πρώτα ήταν του Jimi Pap(1) και του King Lui(2). Τελικά ψήφισα του Jimi Pap, γιατί μου φάνηκε καλύτερα παιγμένο(και σε σημεία μου θύμισε λίγο Satch). Κάποια(ελάχιστα) "πατήματα" του King Lui δε μου άρεσαν αν και μου άρεσε πολύ το στυλ του και πολλές φράσεις του.

Επίσης μου άρεσαν αρκετά του Alex(4) και του playloud(7).

Συγχαρητήρια σε όλους που πήραν μέρος...


« Τελευταία τροποποίηση: 11/07/07, 14:47 από mpamps »

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #67 στις: 11/07/07, 14:37 »
Συγχαρητήρια και απο μένα στον νικητή και σε όσους συμμετείχαν.
Θεωρώ καλύτερα τα κομμάτια 1,9,10. Τελικά ψήφισα το 9. Ένα ιδιαίτερα όμορφο κομμάτι ήταν και το 4, αλλά δεν το ψήφισα γιατί μου έδωσε την εντύπωση να μην ταιριάζει με το backing track.

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #68 στις: 12/07/07, 01:21 »
Χαχαχαχαχαχα!!! ;D ;D ;D Μόλις γύρισα από διακοπές και γέμισα με υπερηφάνεια.. Νόμιζα ότι θα είχε περισσότερες συμμετοχές και θα γλίτωνα το διασυρμό :-[.. Τέλος πάντων, ούτως ή άλλως συμμετείχα για εκπαιδευτικούς λόγους, για να βρω ένα κίνητρο να μελετήσω καμιά κλίμακα, να δουλέψω πάνω σε backing track, έτσι να αποκτήσω εμπειρία..
Τα κομμάτια δεν τα άκουσα ακόμη, καθότι συνδέομαι στην ιλιγγιώδη ταχύτητα των 28,8ΚΒS, θα σας πω εντυπώσεις..
Όσο για την ηχογράφηση, έγινε με μικροφωνάκι από mp3 player, και αφού ηχογράφησα 10 φορές, και έφτασα σε σημείο να ξενερώσω και να μην έχω άλλη όρεξη να παίξω κράτησα την πιο αξιοπρεπή..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #69 στις: 12/07/07, 12:45 »
Πάντως να πω την αλήθεια, το κομμάτι του scullshot δε με τρέλανε κι όλας.. :-\
Μου φάνηκε πιο πολύ σαν επίδειξη τεχνικής (την οποία κατέχει και με το παραπάνω ο scullshot) παρά σαν μια καλή σύνθεση! :-\
Στην αρχή ήταν καλό αλλά τα sweep στο τέλος νομίζω πως δεν ταίριαζαν και πολύ... ::)

Δεν πρόλαβα να ψηφίσω γιατί δεν είχα ακούσει όλα τα κομμάτια (ακόμα και τώρα έχω ακούσει 5-6)!
Απ αυτά τα 5-6 ξεχώρισα κάπως του Jimy Pap.

Αν τα ακούσω όλα θα ποστάρω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη! ;)

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #70 στις: 12/07/07, 13:36 »
Πάντως να πω την αλήθεια, το κομμάτι του scullshot δε με τρέλανε κι όλας.. :-\
Μου φάνηκε πιο πολύ σαν επίδειξη τεχνικής (την οποία κατέχει και με το παραπάνω ο scullshot) παρά σαν μια καλή σύνθεση! :-\
Στην αρχή ήταν καλό αλλά τα sweep στο τέλος νομίζω πως δεν ταίριαζαν και πολύ... ::)

Δεν πρόλαβα να ψηφίσω γιατί δεν είχα ακούσει όλα τα κομμάτια (ακόμα και τώρα έχω ακούσει 5-6)!
Απ αυτά τα 5-6 ξεχώρισα κάπως του Jimy Pap.

Αν τα ακούσω όλα θα ποστάρω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη! ;)
καλα του jimy pap τα εσπαγε...
απλα του Scullshot με εκανε να κρεμασω ενα χαμογελο,επειδη επαιζε ωραια καθαρα και ας το γεμισε με sweepακια....
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #71 στις: 12/07/07, 13:48 »
Εγώ ψήφισα το 2 αλλά ήταν δύσκολη η επιλογή τα άκουγα ξανά και ξανά ως που να αποφασίσω τελικά.
Είχα βάλει στην άκρη τα 1-2-6-7-10 ώς πιο αξιόλαγα σύμφωνα με τα δικά μου γούστα.
Κάποια αδικήθηκαν λόγω κακής ηχογράφησης βέβαια.
Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες και φυσικά στον Scullshot!

Αποσυνδεδεμένος ScullShot

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • The Economy Picker!
    • Προφίλ
    • MySpace page
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #72 στις: 12/07/07, 17:53 »
gers Αυτό είναι και το ελάττωμά μου στην κιθάρα δεν αντέχω αν δεν βάλω καπου στο κομμάτι έστω κι ένα μικρό sweepaki είμαι εξαρτημένος :P και αυτό ίσως να προδίδει το παίξιμό μου. Όσο για το τέλος που σου φένεται να μην ταιριάζει, όντος δεν ταιριάζουν πολύ οι νότες  ;D αλλά ήταν επιλογή μου να βγει λίγο out στο τέλος

Spell@lchemist! Χαίρομαι που σ'άρεσε  :D είσαι fun των arpegios φαίνεται  ;D

Ίσως να το παράκανα κιόλας στα sweepia δεν ξέρω  :P
« Τελευταία τροποποίηση: 12/07/07, 17:56 από ScullShot »
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former: Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #73 στις: 12/07/07, 17:57 »
gers Αυτό είναι και το ελάττωμά μου στην κιθάρα δεν αντέχω αν δεν βάλω καπου στο κομμάτι έστω κι ένα μικρό sweepaki είμαι εξαρτημένος :P και αυτό ίσως να προδίδει το παίξιμό μου.

Spell@lchemist! Χαίρομαι που σ'άρεσε  :D είσαι fun των arpegios φαίνεται  ;D

Ίσως να το παράκανα κιόλας στα sweepia δεν ξέρω  :P

Το ωραιο με τα sweep που κανεις ειναι οτι δεν ειναι τα νεοκλασσικα 1/3/5/1/3/5/1 που προσωπικα δε μου αρεσουν καθολου!!!Τα χρωματιζεις ωραια με ενδιαμεσα διαστηματα και ειναι αλλο πραμα! ;D

Αποσυνδεδεμένος ScullShot

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • The Economy Picker!
    • Προφίλ
    • MySpace page
Απ: Νεος διαγωνισμος ταλεντων!
« Απάντηση #74 στις: 12/07/07, 17:59 »
ε! Gambale Rulez όπως είπες  :P μ'έχει επηρεάσει πολύ
« Τελευταία τροποποίηση: 12/07/07, 18:01 από ScullShot »
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former: Albert Einstein

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
19 Απαντήσεις
16599 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/02, 19:53
από D@ve Murray
201 Απαντήσεις
56860 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/07, 18:04
από Lo.Lee.Ta
59 Απαντήσεις
19398 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/07, 15:12
από Βραζίλης
21 Απαντήσεις
7007 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/08, 14:44
από lavigne
55 Απαντήσεις
15558 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/08, 17:25
από Joevaicci
134 Απαντήσεις
58370 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/09, 13:37
από kakoulis
0 Απαντήσεις
6397 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 19:22
από Βραζίλης
76 Απαντήσεις
27857 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 17:43
από lampros.
4 Απαντήσεις
4767 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/09, 11:52
από Dio4Ever♕
17 Απαντήσεις
12233 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/09, 18:54
από nead