Αποστολέας Θέμα: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb  (Αναγνώστηκε 10046 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« στις: 02/06/09, 11:48 »
Γεια σας ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ...Για καθε σπουδαιο αντρα ερχεται μια στιγμη που δεν ξερει τι να κανει,που εχουν ολα γινει δυσκολα και που η ομιχλη στο μυαλο του ειναι τοσο πυκνη σαν...κατι πολυ πυκνο(εχω μια παρομοιωση αλλα ειναι σοκινγκ).Σε αυτη τη φαση ειμαι εγω σημερα και θελω την βοηθεια ΟΛΩΝ αυτων που θα διαβασουν αυτο το θεμα.οπως πολυ ωραια εχω γραψει και στον τιτλο ειμαι σε αυτο το δυσκολο σταυροδρομη της ζωης
IPOD TOUCH(me touch me i want to fell your body) 8gb VS IPOD CLASSIC(nescafe) 120gb..τι λενε τα ζουζουνια του φορουμ??...α και γιατι το λενε.
Μη φοβασαι να απαντησεις...η γνωμη σου μετραει...μπορεις να αλλαξεις το τοπιο...εγω και εσυ μαζι για ενα καλυτερο IPOD...απαντησε γιατι δεν θα σταματησω να γραφω μαλ***ες...
                                                                            με πολλη αγαπη ο Zeromancer της γειτονιας σου
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/09, 13:37 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #1 στις: 02/06/09, 11:52 »
χεχεχεχε
είχες τρελά κέφια όταν έγραφες το ποστ ε? :P

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #2 στις: 02/06/09, 12:08 »
Οχι απλα ειμαι απελπισμενος γιατι αν δεν ειχα γραψει ολες αυτες τις μλκς κανεις δεν θα απαντουσε :P :P :P
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #3 στις: 02/06/09, 12:20 »
ενώ τώρα... :P

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #4 στις: 02/06/09, 12:35 »
αχαχαχαχχααχααχαχαααχαχα ρε zeromancer στο έχω πει, είσα θεός!!! ;D :roll :roll


Δες αυτά τα links, αν και μάλλον τα έχεις δει...
http://forums.ilounge.com/showthread.php?t=226024
http://www.associatedcontent.com/article/475597/ipod_classic_vs_ipod_touch_the_perfect.html
http://www.sport24.gr/html/ent/022/ent.296022.asp

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #5 στις: 02/06/09, 12:46 »
ναι εχεις δικιο Hot τωρα προλαβαινω να διαβαζω ποστ...το ενα μετα το αλλο σαν βροχη πεφτουν..γμτ φταει η ωρα. δεν ειναι ωρα αιχμης για το κιθαρα τωρα..μετα το κεντρικο δελτιο θα ποσταρω νεα θεματα απο εδω και περα..

ευχαριστω GERS για τα ποστ..οχι ρε συ δεν τα εχω δει βαριεμαι λιγο και δεν εψαξα τρελα.περιμενα απο τα ζουζουνια του κιθαρα να μου πουν γιατι τα εμπιστευομαι(ε μετα και απο αυτο αν δεν γραψουν ολοι ειλικρινα θα παρω οτι να ναι..Ι-DOPE θα παρω)

το τελευταιο ποστ με βοηθισε παρα πολυ...δεν τα ηξερα ολα αυτα αληθεια.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..μη στελνετε αλλα ολα εγιναν καθαρα τωρα
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/09, 12:48 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #6 στις: 02/06/09, 13:17 »
Και εγώ (ο κρετίνος της γειτονιάς) σε ένα παρόμοιο δίλλημα ήμουν πριν 2 χρόνια. Μεταξύ ipod nano 4 GB και ipod classic πολλών GB στα ίδια περίπου λ7. Τελικά προτίμησα το nano και δεν το μετάνιωσα. 120 GB είναι παααρα πολλά. Στο κάτω κάτω πώς θα δεις ταινία από την 3.5 ιντση οθόνη?

Αυτή ήταν η απάντησή μου στο θέμα. Την βλέπετε?

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #7 στις: 02/06/09, 13:37 »
το touch ειναι γκατζετια αγρια..πιστευω πως τα 8 γιγα ειναι καλα για μουσικη και απο θεμα ποσοτητας αλλα και διαχειρισης γιατι με παρα πολλα γιγα το να βρεις κομματι ειναι σπαστικο...1500 κομματια=κοντα στους 150 δισκους αρα καλο ποσο για τον δρομο...τωρα κανοντας και καποιες περικοπες πεταω μεσα και καμια ταινια ε?????ε?????
Raz!!!για ποια απαντηση λες???
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/09, 13:39 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #8 στις: 02/06/09, 13:53 »
Εγω εχω τα 160gb.Εχω γεμισει τα 100 αλλα ζηημα να τα ακουω ολα ;D


Ο αδερφος μου εχει τα 32gb του Touch και ειναι τρελη γκατζετια.Ασε που οι μισοι το περνανε για iphone.Δηλαδη βγαινεις με γκομενα και για μοστρα κανεις οτι μιλας στο Ιphone σου. ;D ;D


Το tocuh αν θες εχει να βαλεις και παιχνιδια και εφαρμγες και ειναι αρκετα ευχαριστο το να περνας την ωρα σου με αυτα.Εχει και Crash Rally και παιζεις κουνοντας το ipod

Και τα δυο ειναι πολυ καλα και δεν  ξερεις πραγματικα ποιο να διαλεξεις.Αν θες τρελο γκατζετ παρε το touch.Αν θες χωρο παρε το classic

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #9 στις: 02/06/09, 14:08 »
Γιατι ρε παιδια να κοιτατε μονο τα i-pod?? :P
Χαθηκαν ολες οι αλλες οι εταιριες??
Εγω προσωπικα εχω Creative...αλλα αυτο που ειδα και ακουσα και ΕΠΑΘΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ηταν ενα Cowon, που δε κυκλοφορουν Ελλαδα, αλλα στο εξωτερικο Αμερικη και Κινα κυριως εχει γινει ΧΑΜΟΣ!!!

Κοιταξε το λιγο ειναι απλα απιστευτα!!Και επειδη προκειται να δωσεις πολυ χρημα...καλο θα ταν να παρεις το καλυτερο δυνατο ;)
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #10 στις: 02/06/09, 14:12 »
Εγω πιστευω πως σε αυτα τα λεφτα καλο ειναι να κοιταξεις προς Ibanez μερια...
Καλυτερα ξυλα καλυτερος ηχος, μεγαλυτερη χωρητικοτητα.


































Ο ΑΚΥΡΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ;D ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #11 στις: 02/06/09, 14:23 »
Εγω πιστευω πως σε αυτα τα λεφτα καλο ειναι να κοιταξεις προς Ibanez μερια...
Καλυτερα ξυλα καλυτερος ηχος, μεγαλυτερη χωρητικοτητα.

Ο ΑΚΥΡΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ;D ;D ;D ;D

Ναι και γω ειμαι μαζι με τον G.K Greek (μεγαλο μπλιντερι οπως απεδειξε :)) να παρεις ibanez mp3 player, λογω ξυλων κυριως, γιατι ειναι πολλα τα λεφτα!!
Βεβαια θα μπορουσες να παρεις κατι σε Fender για ποιο vintage ηχο και πιο ανοιχτες μεσσαιες...αλλα θα πρεπει να συμβιβαστεις με τα bolt-on ακουστικα...
Ως επιλογη φυσικα θα μπορουσε να ειναι και το νεο mp3 της Gibson, με πολυ βαρυ ηχο λογω κατασκευης απο μαονι, και φυσικα το μεγαλο πλεονεκτημα των set-through ακουστικων τα οποια ειναι πραγματικα ενσωματωμενα στην συσκευη!!!

Διαλεγεις και περνεις ;D
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #12 στις: 02/06/09, 14:31 »
Εγω πιστευω πως σε αυτα τα λεφτα καλο ειναι να κοιταξεις προς Ibanez μερια...
Καλυτερα ξυλα καλυτερος ηχος, μεγαλυτερη χωρητικοτητα.

Ο ΑΚΥΡΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ;D ;D ;D ;D

Ναι και γω ειμαι μαζι με τον G.K Greek (μεγαλο μπλιντερι οπως απεδειξε :)) να παρεις ibanez mp3 player, λογω ξυλων κυριως, γιατι ειναι πολλα τα λεφτα!!
Βεβαια θα μπορουσες να παρεις κατι σε Fender για ποιο vintage ηχο και πιο ανοιχτες μεσσαιες...αλλα θα πρεπει να συμβιβαστεις με τα bolt-on ακουστικα...
Ως επιλογη φυσικα θα μπορουσε να ειναι και το νεο mp3 της Gibson, με πολυ βαρυ ηχο λογω κατασκευης απο μαονι, και φυσικα το μεγαλο πλεονεκτημα των set-through ακουστικων τα οποια ειναι πραγματικα ενσωματωμενα στην συσκευη!!!

Διαλεγεις και περνεις ;D

XAXAXAXAXAXAXAXA ;D
Εσυ πηρες μια ασιστ και εβαλες 3 γκολ!!
Φιλε zeromancer ελπιζω να μην παρεξηγησες τα ποστ αυτα, απλα ειδα οτι ειχες κεφια και ειπα να παρεμεινω στο κλιμα!


Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #13 στις: 02/06/09, 14:41 »
XAXAXAXAXAXAXAXA ;D
Εσυ πηρες μια ασιστ και εβαλες 3 γκολ!!
Φιλε zeromancer ελπιζω να μην παρεξηγησες τα ποστ αυτα, απλα ειδα οτι ειχες κεφια και ειπα να παρεμεινω στο κλιμα!

Nαι φιλε Zeromancer μην μας παρεξηγεις  ;D
Βρηκαμε την ευκαιρια να παιξουμε λιγο ποδοσφαιρο με το Γιωργο :P


Σοβαρα ομως τωρα σου εδωσα πιο πανω την απαντηση μου ;)
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #14 στις: 02/06/09, 15:09 »
Οχι ρε συ δεν παρεξηγω ετσι κ αλλιως δεν εχω σκοπο να παρω τιποτα...ετσι εκανα το θεμα για να αυξησω τα ποστ μου για να πιστευουν ολοι οτι ειμαι πολυ ψαγμενος σε θεματα κιθαρας... >:D >:D
 
εεε πλακα εκανα ε???οσον αφορα γιατι δεν κοιταω αλλα mp3 γιατι πολυ απλα το ipod εχει τον καλυτερο ηχο(ετσι εχω δει σε διαφορα τεστ,αλλα και απο δικη μου εμπειρια σε creative και sony)και επειδη εχω ηδη ενα nano και το γουσταρα παρα πολυ...με εβγαλε και χρονια χωρις κανεν προβλημα
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/09, 15:11 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #15 στις: 02/06/09, 15:14 »
Οχι ρε συ δεν παρεξηγω ετσι κ αλλιως δεν εχω σκοπο να παρω τιποτα...ετσι εκανα το θεμα για να αυξησω τα ποστ μου για να πιστευουν ολοι οτι ειμαι πολυ ψαγμενος σε θεματα κιθαρας... >:D >:D

ΘΕΟΣΣΣΣ!!! ;D


Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #16 στις: 02/06/09, 16:21 »
το θέμα απλά κάηκε ευχάριστα! ;D

Αποσυνδεδεμένος delos999

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace dude:)
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #17 στις: 02/06/09, 16:26 »
εγω παντως σημερα παρήγγειλα το classic 120Gb...:)
......................................

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #18 στις: 02/06/09, 18:59 »
Το touch είναι για γκατζετακιδες... εγώ με αυτά τα λεφτα θα έπαιρνα το classic γιατί όπως και να το κάνουμε τα 120gb είναι τεράστια διαφορά από τα 8gb...

Εγώ σκέφτομαι να πάρω το nano που βγαίνει και σε φοβερά χρώματα, το έχει κανένας? κολλάω λίγο σε κάτι λειτουργίες που έχει όπως το shake shuffle... τι λέτε?
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #19 στις: 02/06/09, 19:48 »
ρε συ το νανο ειναι 50 ευρω πιο φθηνο απο το touch...κανε υπομονη...για μενα η νεα γενια του nano δεν λεει καθολου...ασε που ειναι κακασχημο
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #20 στις: 03/06/09, 00:26 »
Ως κάτοχος και των 2 τύπων ipod (8άρι touch και 4άρι nano το οποίο το θεωρώ ένα μικρό classic) έχω να πω ότι προσωπικά με έχει βολέψει περισσότερο το δεύτερο, και εξηγούμαι.. Στην αρχή αγόρασα ένα μικρό classic έτσι ώστε να παίζω εύκολα τα backing tracks όταν κάνω practice.. Η "ροδέλα" του classic, είναι ίσως το πιο lovely control που έχω χρησιμοποιήσει.. Σχεδόν μαγική.. Η εναλλαγή των τραγουδιών γίνεται πολύ εύκολα ακόμα και αν το classic είναι μέσα στην τσέπη.. Πολύ βολικό..

Μετά από ένα χρόνο, αγόρασα το touch.. Θα μου πείτε τι να το κάνω αφού είχα ήδη ένα ipod.. Ακόμα δεν έχω βρει την απάντηση.. Anyway.. τις πρώτες μέρες πραγματικά χάθηκα.. Δεν είναι μόνο το internet browsing που μπορείς να κάνεις, αλλά κυρίως το jailbreaking.. Κοινώς δηλαδή το ξεκλειδώνεις και μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποια εφαρμογή υπάρχει διαθέσιμη.. Από το να τρέχεις μια εφαρμογή που να σου βρίσκει αυτομάτως τους στίχους του τραγουδιού που ακούς μέχρι σημειωματάρια, χάρτες, προγνώσεις καιρού (αυτά είναι τα απλά) και λεξικά, βιβλία σε pdfs, λοιπες τρελές εφαρμογές τις οποίες δεν θυμάμαι γιατί εχω πολύ καιρό να το ψάξω αλλά είναι εκατοντάδες, αλλά και παιχνίδια σε αυτούς που αρέσκονται (με αναλογικά πολύ καλά γραφικά).. Πραγματικά αν κάνει κάποιος μια "βόλτα" στο τι είναι είναι διαθέσιμο σαν εφαρμογή θα βρει πολλές που θα του ταιριάζουν (εμένα ας πούμε με βολεύει μια εφαρμογή που μου λέει κάθε μέρα πόσων ημερών είναι η Σελήνη και πότε εμφανίζεται στον ουρανό)..

Μετά βέβαια από λίγο καιρό (και όπως συμβαίνει με τα περισσότερα πράγματα) όλα αυτά τα βαριέσαι, εκτός αν είσαι κανένας 12χρονος που το έχει περάσει για psp :D.. Χρησιμοποιείς το touch για τραγούδια, αλλά δυστυχώς το touch control έχει τα αρνητικά του.. Το πρωϊ που οδηγώ για τη δουλειά δεν μπορώ εύκολα να πατάω στην οθόνη για να επιλέξω τι θα ακούσω γιατί πρέπει να προσέχω και το δρόμο ;D.. Με το classic απλά γυρνάς τη ροδέλα και πατάς τα 2 standard κουμπιά για το προηγούμενο και το επόμενο.. Με το touch, πρέπει να ξεκλειδώσεις την οθόνη, να πατήσεις μερικές φορές στα ανάλογα σημεία της οθόνης για να διαλέξεις music, το δίσκο που θες να ακούσεις, το κομμάτι και να πατήσεις το play.. Γενικά είναι μπελάς αν προσπαθείς στα τυφλά.. Ντρέπομαι που θα το πω, αλλά πλέον χρησιμοποιώ κατά 80% το classic, ενώ η μόνη χρησιμότητα του touch είναι όταν θέλω να βρω κάτι γρήγορο στο internet (και δεν θέλω να ανοίξω τον υπολογιστή) αλλά κυρίως για να με βοηθάει στη αναπαράσταση παρτίδων όταν διαβάζω σκακιστικά βιβλία (έχει μια ωραία εφαρμογή για edit position στο σκάκι).. Μπορεί να είμαι περίπτωση, αλλά βάζω στοίχημα, ότι 7 στους 10, θα τους βολεύει περισσότερο η ροδέλα παρά το touch..

Εν κατακλείδει.. Αν σου αρέσουν τα gadgets και τα χρησιμοποιείς αρκετά, το touch θα σου ταιριάξει.. Αν θέλεις όμως να ακούς μουσική στο αυτοκίνητο, στο τρένο, στο περπάτημα τότε το classic είναι η καλύτερη επιλογή.. Το γεγονός ότι το ένα είναι 8gb και το άλλο 120gb εμένα δεν μου λέει τίποτα μιας και τα 8 είναι υπεραρκετά.. Αν βαρεθείς τους δίσκους που έχεις μέσα (και χωράει αρκετούς δίσκους το 8άρι) απλά τους αλλάζεις μέσω itunes.. Οπότε νομίζω ότι αυτός δεν είναι καθοριστικός παράγοντας..

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #21 στις: 03/06/09, 00:30 »
......
μετα απο το ολοκληρο κειμενο που εγραψες δεν μπορω παρα μονο να σε ευχαριστησω.να σου πω την αληθεια νοιωθω λιγο 12χρονος αλλα δεν ξερω ακομα..
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #22 στις: 03/06/09, 00:34 »
......
μετα απο το ολοκληρο κειμενο που εγραψες δεν μπορω παρα μονο να σε ευχαριστησω.να σου πω την αληθεια νοιωθω λιγο 12χρονος αλλα δεν ξερω ακομα..
Σιγά το μεγάλο βρε.. Νομίζω ότι μένεις Ιταλία αλλά αν σε φέρει ο δρόμος σου σύντομα (πριν αγοράσεις ένα από τα δύο δηλαδή) στην Αθήνα, μπορείς να περάσεις από εδώ να τα δεις και από κοντά ;).. Δηλαδή να δεις το touch με την ησυχία σου, γιατί το nano φαντάζομαι το έχεις δει..

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #23 στις: 03/06/09, 00:45 »
ναι εχεις δικιο ιταλια ειμαι..το νανο το εχω αλλα το παλιο το 2γιγα.να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ αλλα με τρωνε τα χερια μου και λεω να το παρω μεσα στην βδομαδα....
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: IPOD TOUCH 8gb VS IPOD CLASSIC 120gb
« Απάντηση #24 στις: 03/06/09, 01:53 »
Στο καινούριο nano η ροδέλα δεν είναι touch?
faser για να μπεις στο ιντερνετ χρειάζεται να κάνεις κάποια σύνδεση?

ρε συ το νανο ειναι 50 ευρω πιο φθηνο απο το touch...κανε υπομονη...για μενα η νεα γενια του nano δεν λεει καθολου...ασε που ειναι κακασχημο

Έχω ένα πρόβλημα με τα touch... δεν τα πολυπάω...
Ψήνομαι πάρα πολύ να πάρω το πορτοκαλι νανο... είναι μικρό και αγαπησιάρικο  ;) ( γούστα είναι αυτά! )

Από ιντερνετικά καταστήματα με ηλεκτρονικά είδη πιο προτείνετε?
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
2083 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/05, 19:47
από ερεβος
0 Απαντήσεις
2274 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/10/07, 18:24
από mpamps
11 Απαντήσεις
4310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/11/07, 10:31
από pa...
2 Απαντήσεις
2987 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/08, 18:55
από Alex Flouros
4 Απαντήσεις
2960 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/08, 03:00
από agrammatos
0 Απαντήσεις
2439 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/12/08, 18:19
από Mean
7 Απαντήσεις
3935 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/09, 23:56
από groovymood
0 Απαντήσεις
1912 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/09, 15:16
από faser
8 Απαντήσεις
3159 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/10, 20:12
από zeromancer
29 Απαντήσεις
8723 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/10, 01:53
από Fteo