Αποστολέας Θέμα: ΤΡΕΛΟJAMOΚΟΜΜΑΤΑ LIVE απο το βραδυ της πρωτομαγιας με Under Pleasure & 4Bitten  (Αναγνώστηκε 5218 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Λοιπον...Μολις καταφερα και τελειωσα το ripping απο το συγκεκριμενο live..
Στο συγκεκριμενο live παιξαμε μαζι οι Under Pleasure,με τους 4Bitten στο Lazy και ηταν αρκετα "περιπετειωδης" βραδια.. :)
Και μια και ειχα πει στο θεμα της ανακοινωσης του live οτι θα εκανα ποστ μερικα βιντεακια οταν ειναι ετοιμα,σας παρουσιαζω εδω τα 2 απο τα 3 κομματια που παιξαμε προς το τελος της βραδιας μαζι με τον Γιωργο Μαρουλη(Butler εδω στο φορουμ και κιθαριστα των 4Bitten) και την Φωφη (τραγουδιστρια των 4Bitten)..
Τα κομματια αυτα ειναι το Gimme Gimme των Abba σε μια διασκευη περισσοτερο γνωστη απο τον Malmsteen και το Get The Funk Out των Extreme (η αλλιως για εμας το παντοφλοκομματο ;D..Δειτε και θα καταλαβετε)..

Μερικες επισημανσεις..
Οπως θα δειτε το stage ειναι σχετικα μικρο και 8 ατομα πανω στη σκηνη δημηιουργουν εναν πανικο! :) Ο ηχος δεν ειναι ιδανικος αλλα μαλλον ολα ακουγονται σχετικα καλα..
Αριστερα ειμαι εγω ενω δεξια ο Μαρουλος..

enjoy..
Αlex

Gimme Gimme



Get The Funk Out



EDIT:Εφτιαχνα τωρα και τα κομματια των 4Bitten που τραβηξαμε με την καμερα μας και επεσα πανω στο Rocking in a free world του Neil Young το οποιο ανεβηκα και επαιξα μαζι με τους 4Bitten στο πρωτο μερος του σετ..
Ο μαρουλμαν ΣΠΕΡΝΕΙ σε αυτο και ειπα να το μοιραστω και αυτο μαζι σας για να δειτε γιατι τον βριζω¨τον τσογλανο..  ;D



Πολυ μπουρμπουληθρα ρε Μαρουλ!Πρεπει να χαλαρωσουμε λιγο σε αυτα τα jams.. ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 07/05/08, 11:22 από Alex Flouros »

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p

Αποσυνδεδεμένος butler

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγω ειπα ΜΕ ΦΛΟΥΡΟ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΙΖΩ εκτος του οτι πρεπει νε εισαι τιγκα μεθυσμενος για να ανεβεις στο stage μαζι του οταν βλεπεις μετα και τα video ξαναμεθας για να ξεχασεις...... ;D ;D ;Dτην επομενη φορα alex λεω να ερθω με αδιαβροχο!
φιλια

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Οσοι δεν ήρθατε ξαναλέω, χάσατε πραγματικά. Το βίντεο τα λέει όλα πιστεύω.

Οσο για τις αγριοφωνάρες που ακούτε μαζί με το τραγουδιστή και τη τραγουδίστρια, είμαστε εμείς απλά κοντά στην κάμερα  ;D

Οι 2 αυτές μπάντες είναι απλά φοβερές και η Φώφη και ο Αρης που τραγουδάνε είναι από τις καλύτερες φωνές που προσωπικά άκουσα στην Ελλάδα. :)

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Εγω ειπα ΜΕ ΦΛΟΥΡΟ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΙΖΩ εκτος του οτι πρεπει νε εισαι τιγκα μεθυσμενος για να ανεβεις στο stage μαζι του οταν βλεπεις μετα και τα video ξαναμεθας για να ξεχασεις...... ;D ;D ;Dτην επομενη φορα alex λεω να ερθω με αδιαβροχο!
φιλια

 ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Night.Crawler

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
παραλήρημα...που λέει και ένας φίλος...
κορυφή... ζηλεύω...που τα χάνω αυτά! :o
Xhris.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
δεν ξερω γιατι,αλλα ο συμφωνα με τα βιντεο,αν ειχα να επιλεξω καποιον απο τους 2,που δεν υπαρχει κατι τετοιο,γιατι αλλο στυλ ο ενας,αλλο στυλ ο αλλος,ομολογω πως θα επελεγα τον Γιωργο τον Μαρουλη..ισως επειδη εχω ακουσει πολυ το παιξιμο του Φλουρου,και εχω κουραστει ανα σημεια(αυτο ειναι δικο μου προβλημα,απλα θελω κατι να ανανεωνεται και να μην μενει σταθερο,και προβλεψιμο για μενα)...ο Μαρουλης εχει αυτο το bluesιστικο το Πορωτικο ομως...εχει απιστευτο vibrato κατ εμε,και ειναι πολυ stable παιχτης..θα ηθελα σιγουρα να τον γνωρισω απο κοντα να μου δειξει καποια Licks και να με βοηθησει σε πολλα πραγματα....
αυτα απο μενα..
μπραβο σας,φαινεται οτι ειχε τρελη φαση!συνεχιστε ετσι!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος johnnys s

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
δεν ξερω γιατι,αλλα ο συμφωνα με τα βιντεο,αν ειχα να επιλεξω καποιον απο τους 2,που δεν υπαρχει κατι τετοιο,γιατι αλλο στυλ ο ενας,αλλο στυλ ο αλλος,ομολογω πως θα επελεγα τον Γιωργο τον Μαρουλη..ισως επειδη εχω ακουσει πολυ το παιξιμο του Φλουρου,και εχω κουραστει ανα σημεια(αυτο ειναι δικο μου προβλημα,απλα θελω κατι να ανανεωνεται και να μην μενει σταθερο,και προβλεψιμο για μενα)...ο Μαρουλης εχει αυτο το bluesιστικο το Πορωτικο ομως...εχει απιστευτο vibrato κατ εμε,και ειναι πολυ stable παιχτης..θα ηθελα σιγουρα να τον γνωρισω απο κοντα να μου δειξει καποια Licks και να με βοηθησει σε πολλα πραγματα....
αυτα απο μενα..
μπραβο σας,φαινεται οτι ειχε τρελη φαση!συνεχιστε ετσι!

ενταξει λιγο ελεος!!τι συγκριση ειναι αυτη????????το εν λογω βιντεακι δεν νομιζω οτι ανεβηκε για να δουμε και να κρινουμε ποιος ειναι καλυτερος κιθαριστας(Φλουρος-Μαρουλης)!!!και πως εσυ μπορεις να κρινεις τον Φλουρο απο την στιγμη που εσυ δεν εχεις κανει τιποτα........ανεβασες ενα βιντεο και το κατεβασες μεσα σε λιγες ωρες επειδη πηρες ενα αρνητικο σχολιο!!!
και θα ηθελα πολυ να μαθω σε ποια σημεια ειναι κουραστικος ο Φλουρος(κατ εσε)??????????????

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
δεν ξερω γιατι,αλλα ο συμφωνα με τα βιντεο,αν ειχα να επιλεξω καποιον απο τους 2,που δεν υπαρχει κατι τετοιο,γιατι αλλο στυλ ο ενας,αλλο στυλ ο αλλος,ομολογω πως θα επελεγα τον Γιωργο τον Μαρουλη..ισως επειδη εχω ακουσει πολυ το παιξιμο του Φλουρου,και εχω κουραστει ανα σημεια(αυτο ειναι δικο μου προβλημα,απλα θελω κατι να ανανεωνεται και να μην μενει σταθερο,και προβλεψιμο για μενα)...ο Μαρουλης εχει αυτο το bluesιστικο το Πορωτικο ομως...εχει απιστευτο vibrato κατ εμε,και ειναι πολυ stable παιχτης..θα ηθελα σιγουρα να τον γνωρισω απο κοντα να μου δειξει καποια Licks και να με βοηθησει σε πολλα πραγματα....
αυτα απο μενα..
μπραβο σας,φαινεται οτι ειχε τρελη φαση!συνεχιστε ετσι!

ενταξει λιγο ελεος!!τι συγκριση ειναι αυτη????????το εν λογω βιντεακι δεν νομιζω οτι ανεβηκε για να δουμε και να κρινουμε ποιος ειναι καλυτερος κιθαριστας(Φλουρος-Μαρουλης)!!!και πως εσυ μπορεις να κρινεις τον Φλουρο απο την στιγμη που εσυ δεν εχεις κανει τιποτα........ανεβασες ενα βιντεο και το κατεβασες μεσα σε λιγες ωρες επειδη πηρες ενα αρνητικο σχολιο!!!
και θα ηθελα πολυ να μαθω σε ποια σημεια ειναι κουραστικος ο Φλουρος(κατ εσε)??????????????
δεν ειπα τετοιο πραγμα..πολυ απλα..ειπα οτι σαν κιθαριστα παω υπερβολικα τον μαρουλη!αν εσυ το ερμηνευσες αλλιως τοτε οκ...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website

Ο Φλούρος είναι κουραστικός μόνο αν κάτσει πάνω σου... αντιθέτως, αν φορέσει κιθάρα αναπνέεις αλλιώς...

Αγάπημένη εκτέλεση: get the funk out
Aγαπημένος φλούρος: Gimme
Aγαπημένος Μαρούλης: Keep on rockin...

Μπράβο παιδιά, πολυ ωραία όλα και όλοι!!!
Αν κρινώ από τον ήχο της κάμερας, στο μαγαζί πρεπει να βγαίναν όλα πολύ καλα... κι απο κέφι άλλο τπτ!!!

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
δεν ξερω γιατι,αλλα ο συμφωνα με τα βιντεο,αν ειχα να επιλεξω καποιον απο τους 2,που δεν υπαρχει κατι τετοιο,γιατι αλλο στυλ ο ενας,αλλο στυλ ο αλλος,ομολογω πως θα επελεγα τον Γιωργο τον Μαρουλη..ισως επειδη εχω ακουσει πολυ το παιξιμο του Φλουρου,και εχω κουραστει ανα σημεια(αυτο ειναι δικο μου προβλημα,απλα θελω κατι να ανανεωνεται και να μην μενει σταθερο,και προβλεψιμο για μενα)...ο Μαρουλης εχει αυτο το bluesιστικο το Πορωτικο ομως...εχει απιστευτο vibrato κατ εμε,και ειναι πολυ stable παιχτης..θα ηθελα σιγουρα να τον γνωρισω απο κοντα να μου δειξει καποια Licks και να με βοηθησει σε πολλα πραγματα....
αυτα απο μενα..
μπραβο σας,φαινεται οτι ειχε τρελη φαση!συνεχιστε ετσι!

Χαχα..Και εγω μαζι σου..
Κοιτα..Το θεμα αυτο δημιουργηθηκε για να μοιραστουμε μαζι σας μια βραδια στην οποια διασκεδασαμε πολυ παιζοντας μαζι στην ιδια σκηνη..
Δεν εγινε ως ενα poll για να εκλεξουμε τον καλυτερο κιθαριστα μεταξυ μας η συγκριτικα με καποιον αλλο..
Δυστυχως η ευτυχως δεν εχω ιχνος ζηλιας και κομπλεξ μεσα μου σε αυτα τα θεματα και δεν αντιδρω διοτι θιχτηκε το εγω μου με το να αρχιζω να πεταω "τσοκαρα" προς καθε κατευθυνση..Τις κατινιες παντος τυπου τις αφηνουμε σε αλλους που εχουν μια εφεση στο ολο θεμα...
Δεν εχω τιποτα να χωρισω με τον Γιωργο και προσωπικα απλα χαιρομαι οταν λεγεται ενας καλος λογος για οσα παιδια το αξιζουν στον χωρο μας οπως ο Γιωργος,ο Μυρωνας,ο Κωστας Β. κλπ..Οποτε οπως σου ειπα και αρχικα..Μαζι σου! Μονο τα καλυτερα θα ελεγα και εχω ηδη πει για να ειμαι ακριβης,για ολους..
Πιστεψε με ειναι μεγαλη μου χαρα να μπορω να μοιραζομαι την ιδια σκηνη κατα καιρους με ολα αυτα τα παιδια..Γιατι απο τους καλους(η τους καλυτερους αν θες) μαθαινεις και με τους οποιους το χαιρεσαι περισσοτερο..

Αποσυνδεδεμένος yancim

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τα βιντεο πραγματικά τα ευχαριστήθηκα. Μπράβο ρε μάγκες....

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ωραιες φάσεις ρε παιδιά!

Που ταν αυτα τα μαγαζιά που εγώ έτρεχα συνέχεια εκεί στην βουλιαγμένης κι άκουγα Αλκίνοο Ιωαννίδη με σολο από Michael Angelo απο πίσω?? (όποιος καταλαβε καταλαβε!!!)

Ωραία covers! Ιδιαιτερα με το extreme χτυπήσατε ευαισθητο σημειο μου!

MIKE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
4152 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/05, 23:41
από Πέτροc
15 Απαντήσεις
5444 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/05, 15:38
από jazzer_n_rocker
8 Απαντήσεις
6087 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/08, 21:10
από Mike Moss
15 Απαντήσεις
6528 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/08, 21:16
από ogyon21
42 Απαντήσεις
14488 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/08, 18:26
από butler
26 Απαντήσεις
10479 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/09, 02:20
από Alex Flouros
16 Απαντήσεις
5206 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/09, 01:49
από Kelly Z
6 Απαντήσεις
3676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 18:26
από Alex Flouros
5 Απαντήσεις
3649 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/09, 14:29
από parlats
3 Απαντήσεις
3658 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/09, 20:48
από butler