Αποστολέας Θέμα: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)  (Αναγνώστηκε 29380 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης (Gear)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψευδοπροφήτης
    • Προφίλ
    • Ψευδοπροφήτες
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #50 στις: 05/12/07, 11:50 »
Θα πρέπει να βγούνε και διάφορα άλλα αυτοκόλλητα, όπως "είμαι γάιδαρος και οδηγάω όπως γουστάρω" ή όπως "μαλ**ας στο τιμόνι" κλπ.

Από τα αγαπημένα μου είναι όταν σταματάω σε διάβαση να περάσουνε πεζοί και κάποιος κόπανος από πίσω αρχίζει να κορνάρει. Του φέρνεις το κράνος στο κεφάλι ανάποδα ή όχι;

Όσο για αστυνομία, εκεί έχουμε το μεγάλο ανέκδοτο. Χθές περπατώντας από το στούντιο προς το σπίτι μου, μπροστά στην ΕΤ3 (Θεσσαλονίκη) που μονίμως έχει μια κλούβα χαραμοφάϊδων, περνάει ένας τύπος με κόκκινο απλά και όμορφα και φυσικά οι αγαπημένοι υπηρέτες του νόμου και τις τάξης κάνανε το καθήκον τους με το να μη κάνουνε τίποτα και απλά να συνεχίσουνε να τα ξύνουνε.

Επίσης αυτοί οι αγαπημένοι υπηρέτες είναι πάμπολλες φορές υπεύθυνοι για κυκλοφοριακά προβλήματα στην Αγγελάκη αλλά και στην Τσιμισκή (βλέπε πάλι κλούβες).
Ψευδοπροφήτες

το νέο E.P των Ψευδοπροφητών "τρέξε" είναι πλέον διαθέσιμο από το site μας.

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #51 στις: 05/12/07, 19:37 »


ρε χρηστο ομως... οταν παιρνεις το διπλωμα, υποτειθεται σου μαθαινουν οτι οι πεζοι εχουν την προτεραιοτητα...  :-\


Αυτο ειναι σχετικο...Προταιρεοτητα εχουν στις διαβασεις...Δλδ αμα εγω ειμαι με 50 στην Εγνατια και μου πεταχτει καποιος μπροστα μου τι εχει προτεραιοτητα????? Δλδ να πεσω εγω να σκοτωθω για να μην περιμενει 10 δευτερολεπτα ο καθε ηλιθιος??? Ο ανθρωπος φρεναρει ακαριαια τα οχηματα οχι!
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #52 στις: 05/12/07, 21:26 »

Αυτο ειναι σχετικο...Προταιρεοτητα εχουν στις διαβασεις...Δλδ αμα εγω ειμαι με 50 στην Εγνατια και μου πεταχτει καποιος μπροστα μου τι εχει προτεραιοτητα????? Δλδ να πεσω εγω να σκοτωθω για να μην περιμενει 10 δευτερολεπτα ο καθε ηλιθιος??? Ο ανθρωπος φρεναρει ακαριαια τα οχηματα οχι!

ναι ναι, χρηστο.. και γω για τις διαβασεις λεω...

κ γενικα δε μιλαω για δρομους οπως η Εγνατια με τοση κινηση...
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #53 στις: 06/12/07, 22:29 »
Παιδιά είμαι κάθετα αντίθετος με τα αυτοκόλλητα αυτά.

Συγκεκριμένα ήμουν αυτόπτης μάρτυρας σε έναν π**άρα που κατέβηκε από το αυτοκίνητο και κόλλησε σε ένα άλλο που ήταν σταθμευμένο στις διαβάσεις στην Αριστοτέλους.Τι πράγματα είναι αυτά ρε παιδιά!;Απαράδεκτο!Τι θα γίνει δηλαδή εάν αρχίσουμε να παίρνουμε εδώ όλοι τον νόμο στα χέρια μας και να "τιμωρούμε" τον κάθε παραβάτη;Ή κράτος αναρχίας ή Ζωνιανά και Μυλοπόταμος. Στο κάτω κάτω, την επόμενη φορά που θα σας προσπεράσουν αντικανονικά πάρτε ένα σοτγκαν και αρχίστε...ναι είναι υπερβολή, αλλά είναι η αλήθεια.
Και να σας πω κάτι άλλο πολύ απλό.Άιντε ο άλλος που κατέβηκε να πάρει τσουρέκι και σταμάτησε πάνω στις διαβάσεις να πω εντάξει. Ο άλλος που σταμάτησε για να πάρει ας πούμε το ανάπηρο παιδί του;Πρέπει να χαίρει ίδιας αντιμετώπισης;Ας σοβαρευτούμε λίγο...Αν βγαίνει όμως  η αστυνομία και αρχίζει τις κλήσεις είναι κακοί οι μπάτσοι.Τεσπα Ελλαδιστάν!
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #54 στις: 06/12/07, 22:38 »
Τεσπα Ελλαδιστάν!

Φίλε μου (αν το nickname σου αντιστοιχεί στην κιθάρα σου, σε ζηλεύω όσο δε φαντάζεσαι),

 αυτό λέω κι εγώ.
Μονίμως μπροστά στο σπίτι μου είναι παρκαρισμένα αυτοκινητα με τρόπο τέτοιο που να κλείνουν ΟΛΟΚΛΗΡΟ το πεζοδρόμιο.
Σήμερα το πρωί είχαν και κέφια: εκτός από τους προαναφερθέντες που τους έχουμε σχεδόν συνηθίσει πλέον, ήταν παρκαρισμένα (επί της Κλεάνθους) ένα τζιπάκι κι ένα Golf και με τους τέσσερεις τροχούς στο πεζοδρόμιο κατά μήκος. Από δίπλα, φυσικά ήταν τα νόμιμα σταθμευμένα οχήματα και μετά απ'αυτά άλλα δύο διπλοπαρκαρισμένα. Το διαννοείσαι; ΤΡΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ, με τρόπο τέτοιο που για να διασχίσεις την Κλεάνθους έπρεπε να φτάσεις Καλαμαριά. Κι άντε καλά εγώ (και όλα τα παιδάκια απ'τα σχολεία που είναι εκεί δίπλα): σκέφτηκα ότι αν τύχαινε ένας κακομοιρης με καροτσάκι, έπρεπε να ξανανέβει ως την Παπάφη (50 μέτρα ανηφόρα), να διασχίσει και να ξανακατέβει απ,την άλλη, μια που του ήταν αδύνατο να συνεχίσει την πορεία του στο ίδιο πεζοδρόμιο.
 Χώρια που όλοι είναι διπλοπαρκαρισμένοι "για πέντε λεπτά" με τ'αλάρμ ν'αναβοσβήνουν.
Γαΐδαρο, γαΐδαρο, γαΐδαρο!
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #55 στις: 06/12/07, 22:59 »
Παιδιά είμαι κάθετα αντίθετος με τα αυτοκόλλητα αυτά.

Συγκεκριμένα ήμουν αυτόπτης μάρτυρας σε έναν π**άρα που κατέβηκε από το αυτοκίνητο και κόλλησε σε ένα άλλο που ήταν σταθμευμένο στις διαβάσεις στην Αριστοτέλους.Τι πράγματα είναι αυτά ρε παιδιά!;Απαράδεκτο!
Δηλαδή ο πα*** ήταν αυτός που κόλλησε το αυτοκόλλητο και όχι αυτός που παρκαρε το αυτοκίνητο στη διάβαση??????!!!!!!!!
 Ωραία με τέτοια λογική να μην μιλάμε όταν ο άλλος παρκαρει μπροστά από το σπίτι μας, όταν παρκάρει πάνω σε μπάρες  για αναπήρους  και γενικά όταν δείχνει την καφρίλα του με κάθε τρόπο...!
Και ναι συμφωνώ στο ότι μπορεί κάποιος να θέλει να πάρει το άρρωστο παιδί του, αλλά πόσοι παρκάρουν έτσι γιαυτό??? Όταν ας πούμε κάποιος είναι παρκαρισμένος για μισή μέρα πάνω σε μια διάβαση, τι δικαιολογία μπορεί να έχει???
 Να υπάρχουν και να παραυπάρχουν!Όταν η ίδια η αστυνομία τα ξύνει και δεν κάνει τίποτα, και βάζι κλήσεις μόνο εκει που θελει, πρεπει εποτέλους οι πολίτες να παίρνουν το νόμο στα χέρια τους αφού δεν τον παίρνει κανένας άλλος!!!Άντε μπας και ξυπνήσουν και καποιοι που νομίζουν ότι ο κόσμος τους ανήκει και μπορούν να κάνουν ό,τι θελουν!!!!
 Σαλινας συμφωνώ με αυτό που έγραψες... ;)Και σε μας εδω το ιδιο συμβαίνει, και είμαστε και χωριό!!! >:(

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #56 στις: 06/12/07, 23:21 »
Και σε μας εδω το ιδιο συμβαίνει, και είμαστε και χωριό!!! >:(

Πως να μη συμβαίνει, ρε Μίκα όταν κάθε άτομο αντιστοιχεί σε ένα αυτοκίνητο: τους είδες ποτέ στο κέντρο; Όλα τ'αυτοκίνητα έχουν ένα μόνο επιβάτη: τον οδηγό ο οποίος διαμαρτύρεται μονίμως για την κίνηση, την έλλειψη πάρκινγκ και (κλασσικά) την απουσία του κράτους, ενώ ο ίδιος δε συμβιβάζεται, δε σου λέω να πάρει λεωφορείο/ποδήλατο/περπατήσει (ουαί κι αλλοίμονο), αλλά ούτε καν να παρκάρει δέκα μέτρα πιο πέρα από κει που θέλει να πάει: καλύτερα διπλοπαρκαρισμένος "για πέντε λεπτάκια" κι όλοι οι υπόλοιποι ας πάνε να πνιγούν. Λοιπόν, εγώ από τότε που αποφάσισα να κυκλοφωρώ με πόδια/λεωφορείο ρίχνω πολύ γέλιο με όλους αυτούς.
 Και φυσικά στα μικρά μέρη και την επαρχία είναι χειρότερα τα πράγματα. Στη Βέροια, πλέον (που η μεγαλύτερη απόσταση αντιστοιχεί σε Τούμπα-Κέντρο) δεν κουνιέται φύλλο, κι όμως όλοι θέλουν αμάξι, παίρνουν αμάξι κι επιμένουν να μετακινούνται με το ρημάδι το αμάξι.
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #57 στις: 06/12/07, 23:34 »
Και σε μας εδω το ιδιο συμβαίνει, και είμαστε και χωριό!!! >:(

Πως να μη συμβαίνει, ρε Μίκα όταν κάθε άτομο αντιστοιχεί σε ένα αυτοκίνητο: τους είδες ποτέ στο κέντρο; Όλα τ'αυτοκίνητα έχουν ένα μόνο επιβάτη: τον οδηγό ο οποίος διαμαρτύρεται μονίμως για την κίνηση, την έλλειψη πάρκινγκ και (κλασσικά) την απουσία του κράτους, ενώ ο ίδιος δε συμβιβάζεται, δε σου λέω να πάρει λεωφορείο/ποδήλατο/περπατήσει (ουαί κι αλλοίμονο), αλλά ούτε καν να παρκάρει δέκα μέτρα πιο πέρα από κει που θέλει να πάει: καλύτερα διπλοπαρκαρισμένος "για πέντε λεπτάκια" κι όλοι οι υπόλοιποι ας πάνε να πνιγούν. Λοιπόν, εγώ από τότε που αποφάσισα να κυκλοφωρώ με πόδια/λεωφορείο ρίχνω πολύ γέλιο με όλους αυτούς.
 Και φυσικά στα μικρά μέρη και την επαρχία είναι χειρότερα τα πράγματα. Στη Βέροια, πλέον (που η μεγαλύτερη απόσταση αντιστοιχεί σε Τούμπα-Κέντρο) δεν κουνιέται φύλλο, κι όμως όλοι θέλουν αμάξι, παίρνουν αμάξι κι επιμένουν να μετακινούνται με το ρημάδι το αμάξι.
Πωω ναι και αυτό...Αυτό και αν είναι σπαστικό....Όλοι πια γίναμε του καναπέ, μην τυχόν και περπατήσουμε 10 μέτρα!!!  >:( Εδώ που μένω δίπλα μας είναι τα σχολεία!Και το τι γίνεται το πρωί δεν μπορείτε να φανταστείτε!!! Και εκτός των άλλων είναι και οι περισσότεροι άσχετοι οδηγοί!! Μιλάμε για να πάρουν μια στροφή κάνουν 10 ώρες και έχουν ουρές πίσω να περιμένουν να περάσουν!! Για να ην σχολιάσω το ότι τα παιδιά τους πρέπει να τα αφήνουν μπροστά στα σχολεία!!Στην πόρτα!! Σιγα ρε μεγάλε και εμείς πώς θα περάσουμε να πάρει!! Ενας δρόμος είναι σε εκείνο μέρος!!Δεν μπορεί δηλαδή να περπατήσει το παιδί 10 μέτρα να μην κλείνεις και εσύ αυτό το ρημαδι το πέρασμα????!!  >:(
 Α και με το λεοφωρείο!! Καλά ρε συ στο 3αρι μιλάμε είναι κόλαση!! Εδω που τα λεμε και εγω καμιά φορά προτιμώ να γυρίσω με ρα ταξί παρά να πάρω λεοφωρείο από το κέντρο!! Περνάει από παντού και κάνει και άπειρες ώρες!!! Κόψιμο φλέβας τελείως!!! Και σε αυτό φταίει φυσικά η αυξημένη κίνηση και τα αυτοκίνητα που είναι παρκαρισμένα και στις 2 πλευρές στο δρόμο και στις λεωφορειογραμμές!!!!!! >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος villis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #58 στις: 07/12/07, 00:06 »
ολα ειναι θεμα παιδειας!
αλλα οταν σε αυτη τη χωρα δινουμε το 2,5 % στην παιδεια και το αλλο στην μασα ή στο στρατο(που δεν νομιζω) μην παραπονιεστε και ειδικοτερα οσοι τους ψηφιζουν

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #59 στις: 07/12/07, 09:48 »
CUENCA είναι ελάχιστοι αυτοί που έχουν σοβαρό λόγο που κάνουν τέτοιου είδους παρανομίες.
Κάθε πρωί που πάω στη δουλειά αναγκάζομαι να βγω στη λεωφόρο Θησέως στην Καλλιθέα για όσους ξέρουν να περπατήσω έστω και για 10 μέτρα όπου οι οδηγοί δεν πάνε με 30 χλμ επειδή το φορτηγό του σουπερ μαρκετ βασιλοπουλος που είναι διπλα στην εταιρεια παρκάρει κάθετα στο πεζοδρόμιο γιατί έτσι βολεύει.Αν πάω όμως και του κολλήσω ένα αυτοκόλλητο όσο το παρμπριζ του θα τον δω πόσο θα τον βολέψει.Είναι και επαγγελματίες τρομάρα τους.
Καλό θα ταν να μπορούμε να το κολλάμε και εν κινήσει.Σ αυτούς τους ξύπνιους που δεν τους αρέσει η ουρά στο φανάρι και πάνε μπροστά όμως με τον κώλο του αυτοκινήτου κλείνουν άλλη μια λωρίδα και τσαντίζονται κιόλας που τους κορνάρουν.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #60 στις: 07/12/07, 14:14 »
Θυμάμαι ένα παράδειγμα στην αρχή της Παπάφη (ανάμεσα από την Καυταντζόγλου και την Εγνατία για τους Θεσσαλονικείς), η οποία σε εκείνο το σημείο τέλος πάντων έχει παρκαρισμένα αριστερά και δεξιά, αν όχι νόμιμα ας πούμε "αποδεκτά" και μία λωρίδα κυκλοφορίας. Κάπου λίγο πριν την Εγνατία έχει και ένα περίπτερο. Ήταν ένας τύπος μπροστά μου και ήθελε να πάρει τσιγάρα, οπότε "φυσιολογικότατα" σταματάει μπροστά στο περίπτερο στη ΜΕΣΗ του δρόμου ενώ στα δύο μέτρα μετά το περίπτερο είχε ΔΥΟ (2) θέσεις και δεν χρειαζόταν ούτε να κάνει καν όπισθεν για να σταματήσει. Αρχίζω εγώ να του δείχνω και να λέω "να έχει εκεί μπροστά θέση" και η απάντηση φυσικά "εντάξει ρε φίλε ηρέμησε..."
Αυτός θέλει έναν γάιδαρο στο αυτοκίνητο και έναν στο κούτελο ή όχι?
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #61 στις: 07/12/07, 14:17 »
γαιδούρια παντού ρε... ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #62 στις: 07/12/07, 14:31 »
Θυμάμαι ένα παράδειγμα στην αρχή της Παπάφη (ανάμεσα από την Καυταντζόγλου και την Εγνατία για τους Θεσσαλονικείς), η οποία σε εκείνο το σημείο τέλος πάντων έχει παρκαρισμένα αριστερά και δεξιά, αν όχι νόμιμα ας πούμε "αποδεκτά" και μία λωρίδα κυκλοφορίας. Κάπου λίγο πριν την Εγνατία έχει και ένα περίπτερο. Ήταν ένας τύπος μπροστά μου και ήθελε να πάρει τσιγάρα, οπότε "φυσιολογικότατα" σταματάει μπροστά στο περίπτερο στη ΜΕΣΗ του δρόμου ενώ στα δύο μέτρα μετά το περίπτερο είχε ΔΥΟ (2) θέσεις και δεν χρειαζόταν ούτε να κάνει καν όπισθεν για να σταματήσει. Αρχίζω εγώ να του δείχνω και να λέω "να έχει εκεί μπροστά θέση" και η απάντηση φυσικά "εντάξει ρε φίλε ηρέμησε..."
Αυτός θέλει έναν γάιδαρο στο αυτοκίνητο και έναν στο κούτελο ή όχι?
Αυτός θέλει ολόσωμο αυτοκόλλητο....χαχ ;D

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #63 στις: 07/12/07, 14:37 »
Αν δεν έχετε δει παρκάρισμα σε λαϊκή, δεν έχετε δει τίποτα!
Πριν από δύο χρόνια, κάποια ήθελε - όπως και πολλοί άλλοι - να παρκάρει ακριβώς μπροστά από τους πάγκους. Κάνοντας μανούβρες, τρακάρει με... το καρότσι που έσερνα!!!! Βγάζει το κεφάλι από το παράθυρο, γουρλώνει τα μάτια κι αρχίζει τα συγνώμη. Εγώ μόνο την κοίταζα, αλλά κάποιος κύριος της είπε "Σκέφτεσαι τι μπορεί να γινόταν αν έπεφτες πάνω σε καρότσι με παιδάκι;"
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #64 στις: 08/12/07, 18:13 »
 Πριν απο αρκετα χρονια στην Αγ. Παρασκευη ενας απιστευτος γαιδαρος δεν ειχε παρκαρει απλα πανω σε πεζοδρομιο.. ειχε παρκαρει πανω σε ραμπα για ατομα με ειδικες αναγκες. Μια κυρια σε καροτσακι προσπαθουσε απεγνωσμενα να ανεβει στο πεζοδρομιο μα δε μπορουσε. προσφερθηκα να τη βοηθησω μα μου απαντησε σοβαρα:"σας ευχαριστω πολυ κυριε, μα δε θελω να με βοηθησετε, θελω να μπορω να ανεβαινω στο πεζοδρομιο μονη μου!" Ντραπηκα φοβερα για λογαριασμο αυτου του καφρου!!!! Και ντραπηκα επισης που η πρωτη μου σκεψη ηταν να τη βοηθησω ενω θα επρεπε να κανω κατι για αυτο τον τυπο.. Της ζητησα συγγνωμη, της ειπα πως δε θα τη βοηθησω αλλα θα παρω την τροχαια τηλεφωνο και θα μεινω μαζι της μεχρι να ερθει και να τακτοποιησει το αυτοκινητο αυτου του "κυριου"! Και ετσι κι εγινε.. ηρθε ο γερανος μετα απο καμποση ωρα και το πηρε, ενω αυτος ο υπεργαιδαρος δε φανηκε πουθενα... και καλυτερα για εκεινον γιατι ειχα θυμωσει τοσο πολυ που δεν ηξερα τι θα γινοταν αν εμφανιζοταν.. Επρεπε να εχω μαζι μου ομως 5-6 αυτοκολλητα να του το διακοσμησω... αναλογως!!!
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #65 στις: 09/12/07, 18:05 »
Παράθεση
Φίλε μου (αν το nickname σου αντιστοιχεί στην κιθάρα σου, σε ζηλεύω όσο δε φαντάζεσαι),

 αυτό λέω κι εγώ.
Μονίμως μπροστά στο σπίτι μου είναι παρκαρισμένα αυτοκινητα με τρόπο τέτοιο που να κλείνουν ΟΛΟΚΛΗΡΟ το πεζοδρόμιο.
Σήμερα το πρωί είχαν και κέφια: εκτός από τους προαναφερθέντες που τους έχουμε σχεδόν συνηθίσει πλέον, ήταν παρκαρισμένα (επί της Κλεάνθους) ένα τζιπάκι κι ένα Golf και με τους τέσσερεις τροχούς στο πεζοδρόμιο κατά μήκος. Από δίπλα, φυσικά ήταν τα νόμιμα σταθμευμένα οχήματα και μετά απ'αυτά άλλα δύο διπλοπαρκαρισμένα. Το διαννοείσαι; ΤΡΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ, με τρόπο τέτοιο που για να διασχίσεις την Κλεάνθους έπρεπε να φτάσεις Καλαμαριά. Κι άντε καλά εγώ (και όλα τα παιδάκια απ'τα σχολεία που είναι εκεί δίπλα): σκέφτηκα ότι αν τύχαινε ένας κακομοιρης με καροτσάκι, έπρεπε να ξανανέβει ως την Παπάφη (50 μέτρα ανηφόρα), να διασχίσει και να ξανακατέβει απ,την άλλη, μια που του ήταν αδύνατο να συνεχίσει την πορεία του στο ίδιο πεζοδρόμιο.
 Χώρια που όλοι είναι διπλοπαρκαρισμένοι "για πέντε λεπτά" με τ'αλάρμ ν'αναβοσβήνουν.
Γαΐδαρο, γαΐδαρο, γαΐδαρο!

Offtopic: Στην κιθάρα μου αντιστοιχεί ναι. Και παρεπιπτόντως μένεις τρεις στάσεις μακριά από μένα, απο την κάτω μεριά. Εγώ κατεβαίνω Θεαγένειο και ανεβαίνω μετά Παπαφη όπου μένω στην ίδια ευθεία. Τρελό;


Ontopic

Παράθεση
CUENCA είναι ελάχιστοι αυτοί που έχουν σοβαρό λόγο που κάνουν τέτοιου είδους παρανομίες.
Κάθε πρωί που πάω στη δουλειά αναγκάζομαι να βγω στη λεωφόρο Θησέως στην Καλλιθέα για όσους ξέρουν να περπατήσω έστω και για 10 μέτρα όπου οι οδηγοί δεν πάνε με 30 χλμ επειδή το φορτηγό του σουπερ μαρκετ βασιλοπουλος που είναι διπλα στην εταιρεια παρκάρει κάθετα στο πεζοδρόμιο γιατί έτσι βολεύει.Αν πάω όμως και του κολλήσω ένα αυτοκόλλητο όσο το παρμπριζ του θα τον δω πόσο θα τον βολέψει.Είναι και επαγγελματίες τρομάρα τους.
Καλό θα ταν να μπορούμε να το κολλάμε και εν κινήσει.Σ αυτούς τους ξύπνιους που δεν τους αρέσει η ουρά στο φανάρι και πάνε μπροστά όμως με τον κώλο του αυτοκινήτου κλείνουν άλλη μια λωρίδα και τσαντίζονται κιόλας που τους κορνάρουν.

Καλά τα επαγγελματικά αυτοκίνητα τον θέλουν τον γαιδαράκο τους γιατί μόνοι τους απέκτησαν το δικαίωμα, να σταματούν όπου και όποτε τους καυ...Εκεί, μαζί σου, αλλά δεν μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρη ότι είναι όλοι η παράνομα παρκαρισμένοι τέτοια περίπτωση.
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #66 στις: 09/12/07, 19:06 »
Offtopic: Στην κιθάρα μου αντιστοιχεί ναι. Και παρεπιπτόντως μένεις τρεις στάσεις μακριά από μένα, απο την κάτω μεριά. Εγώ κατεβαίνω Θεαγένειο και ανεβαίνω μετά Παπαφη όπου μένω στην ίδια ευθεία. Τρελό;

Οπότε να υποθέσω ότι ξέρεις που είναι ο "Εύξεινος";
Ελπίζω να βρεθούμε πουθενά: άντε, το άλλο Σάββατο έχουμε κρασοκατάνυξη οι Θεσσαλονικείς.
Ψήσου.
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #67 στις: 19/12/07, 23:12 »
Σχετικό με τη συζήτηση που είχαμε...φαίνεται πως ο νόμος είναι μονομερής ο άτιμος:

"Ασυνείδητος… πεζός στα Εξάρχεια

Δεν άντεξε την ασυνειδησία και αποφάσισε να περάσει πάνω από ένα παράνομα παρκαρισμένο όχημα. Αυτή ήταν η αντίδραση του Τάσου Πουλιάση όταν είδε ένα μεγάλου κυβισμού αυτοκίνητο να είναι παράνομα παρκαρισμένο πάνω σε ένα πεζοδρόμιο στην περιοχή των Εξαρχείων με συνέπεια να του εμποδίζει το δρόμο.

Ο εν λόγω κύριος λοιπόν, μη μπορώντας προφανώς να αντέξει την ασυνειδησία κάποιων οδηγών στην Αθήνα, αποφάσισε να περάσει κυριολεκτικά πάνω από το σταθμευμένο όχημα, δείχνοντας ουσιαστικά με αυτό τον τρόπο τη διαμαρτυρία του για το “χάος” που επικρατεί στους Αθηναϊκούς δρόμους.

Αμέσως μετά το περιστατικό ο ιδιοκτήτης του οχήματος που είδε τι συνέβη, κάλεσε την αστυνομία η οποία συνέλαβε τον «δράστη» καθώς και την κοπέλα που ήταν μαζί του.

Σε δηλώσεις που έκανε μετά το συμβάν ο κ. Πουλιάσης, είπε: «Δε μπορούσα να περάσω με άλλο τρόπο γιατί το τζιπ είχε παρκάρει κυριολεκτικά πάνω στο πεζοδρόμιο. Στη συνέχεια εκνευρίστηκα και αποφάσισα να περάσω από πάνω του, με αποτέλεσμα να του κάνω ένα ελαφρύ βαθούλωμα στο καπό. Τώρα θα πρέπει να δικαστώ για φθορά ξένης περιουσίας, όμως η αστυνομία δεν ενοχλήθηκε και αποφάσισε να μην τιμωρήσει την παράβαση του οδηγού αυτού». Το περίεργο αυτό συμβάν βρίσκεται σε περίοπτη θέση και στις ιστοσελίδες ξένων ειδησεογραφικών πρακτορείων, όπου γίνεται λόγος για την ασυνειδησία και την αδιαφορία των ελλήνων οδηγών όσων αφορά τις «κακές» συνήθειές τους στο παρκάρισμα.

http://www.cosmo.gr/OddlyEnough/Hellas/180397.html"

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #68 στις: 20/12/07, 12:13 »
 Νομιζω πως καποιος Γερμανος το κανει αυτο εδω και χρονια με προσοχη ομως για να μην κανει ζημια στα αυτοκινητα. Στο δικαστηριο νομιζω πως αθωωθηκε και εχει δημιουργηθει κινημα που κανει ακριβως το ιδιο πραγμα. Μπραβο στον κυριο Πουλιαση! Και εναν τεραστιο γαιδαρο στον τυπο που νομιζει πως επειδη εχει τζιπ, ολος ο κοσμος του ανηκει και οτι ειναι υπερανω του νομου!!!
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #69 στις: 20/12/07, 14:29 »
Πράγματι υπάρχει κίνημα στο εξωτερικό, αλλά υποτίθεται πως ευαισθητοποιεί. Εδώ είμαστε άλλος κόσμος, όταν οι ίδιοι οι αστυνομικοί τιμωρούν τον παραβάτη πεζό κι αφήνουν να ζει και να βασιλεύει η νοοτροπία του παράνομου αυτοκινητιστή. Τι διάολο παράδειγμα περνάνε οι άθλιοι!

Αποσυνδεδεμένος KOYPEAS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Καλύτερα Πειρατής Παρά Τηλεθεατής
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #70 στις: 30/05/08, 17:04 »
Σειρα μου να απαντησω σαν πεζος κ σαν οδηγος...

Πρωτα απολα,ειναι λανθασμενη η χρηση της λεξης "καφρος" για τον χαρακτηρισμων αυτων των ανθρωπων!!!Μαλακες εινια οι ανθρωποι,οχι καφροι!!Για φιλοσοφηστε το λιγο...καφρος με 4Χ4 δεν υφισταται!!!Κανα καμενο Yugo θα οδηγανε η κανα μεταχειρισμενο η κανενα καημενο!!!

Η αστυνομια υπαρχει παντου,μονο για να υπαρχει.Η δουλεια τους ειναι να αφαιρουν πινακιδες κ να κοβουν κλησεις σε εκεινους που δεν σεβαστηκαν το τεραστιο οριο των 2 ωρων σε περιοχες ελεγχομενης σταθμευσης κ αναλογης σημανσης,καθως κ της μετατροπης ενος κομματιου ενος τεραααααστιου πεζοδρομου-πλατειας σε παρκινγκ.Οταν εχεις 5 στρεμματα πλατεια το ενα αστο για αυτοκινητα!!Κ μην ξεχναμε την διαφημιση "κοντα στον πολιτη για την ασφαλεια του" της δημοτικης αστυνομιας...εγω τους αποκαλω "οι φιλοι μας τα ζωα"...Ψιτ,ψιτ!!Friskies!!

Τα παρκινγκ φυσικα κ βγαζουν χρυσα λεφτα.Ειναι κατασταση η πρωτη ωρα να ειναι 3-4€,η δευτερη 2 κ καθε επομενη 1.60?Το πλυσιμο πιο φτηνο ειναι!!!Κ να μην πω για τις περιοχες που μετατρεπονται σε παρκινγκ δικυκλων!!(*βλ. Πρασσα-ο αγαπητος μας Παπαγεωργοπουλος εβγαλε 15 αυτοκινητα για να βαλει 5 το πολυ μηχανες κ ενα τρειλερ!!!Οι Θεσσαλονικεις γνωριζουν πιστευω...)

Σαν πεζος κ γω προτιμω να κανω ενα ελαφρυ σλαλομ αναμεσα απο μηχανακια αλλα οχι κ να κινουνται στο πεζοδρομια για να γλιτωσουν ενα φαναρι.Γιαυτο πιστευω το ειπαν κ πεζο-δρομιο.Οσο για τα παρκαρισμενα αυτοκινητα...ενταξει,οχι να εχουμε κ διοδο προς το δρομο καθε 40 αυτοκινητα!!Εχω περασει κ γω πανω απο αυτοκινητο,κ αφησα την πανεμορφη Adidas-πατημασια μου στο πορτ παγκαζ του.Επισης ενταξει οι δυο ροδες επανω,ειδικα σε στενους δρομους αλλα οχι χε στενα πεζοδρομια!!ΠΟΤΕ ομως ολοκληρο αυτοκινητο επνανω στο πεζοδρομιο!!Μου φαινεται θα εξοπλιστω κ γω τετοια αυτοκολλητα!!(ευχαριστω για την αρχη Βαλια!!)

Σαν οδηγος σεβομαι παντα τους πεζους,κ ενας λογος παραπανω ειναι οτι ειμαι κ γω πεζος.Προτιμω να αφησω το αυτοκινητο μου 20 τετραγωνα μακρια-κ να γινω κ γω περισσοτερο πεζος-παρα να κλεισω ραμπα για αναπηρους.οχι οτι κ αυτες απο μονες τους ειναι καλοφτιαγμενες αλλα ας μην το κανουμε χειροτερο.Μπορει ανα πασα ωρα κ στιγμη να μας τη βγει καποιο αλλο αυτοκινητο κ να ειμαστε εμεις στη θεση να μετακινουμαστε με αμαξιδιο.

Οδηγαμε ενα θανατηφορο μηχανημα,ας το καταλαβουμε,ας προσεχουμε κ ας σεβομαστε τους αλλους.

Ειμαι τελιεως υπερ του αυτοκολλητου για το λογο που αναφερεται επανω:Την ωρα που κερδισες ωστε να παρκαρεις εκει,χαστη βγαζοντας το αυτοκολλητο...μια κ αστυνομια ξυνει τα μεγαααααλα της π**αρια...κ αν ποτε παρκαρω πανω σε ραμπα ή να κλεινω τελειως πεζοδρομιο...εγω θα μου το κολλησω!!

Μετα σεβασμου,
---------->ΚΟΥΡΕΑΣ.

« Τελευταία τροποποίηση: 30/05/08, 17:09 από KOYPEAS »
Αξίζει να υπάρχεις για ένα όνειρο
Collect some stars...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #71 στις: 30/05/08, 17:19 »
Εγω δε μπορω να πω πολλα, καθως γαιδουροφερνω και παρκαρω σχεδον οπου βρω ::)...ποτέ σε αναπηρικες θεσεις και σε πεζοδρομια, αλλα εχω κανει κατι παρκαρισματα που ειναι για φωτογραφια...οσο για το δρομο, εννοειτε οτι παντα προσεχουμε, δεν τρεχουμε και κραταμε αποστασεις...αυτα ειναι τα βασικα, για τα αλλα ο Θεος βοηθος!!
« Τελευταία τροποποίηση: 01/06/08, 12:39 από KAMELOT (...σκέτο!) »

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #72 στις: 31/05/08, 14:23 »
ε εισαι γαιδαρος....

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #73 στις: 31/05/08, 19:18 »
Πραγματικά, το ότι το παραδέχεσαι δεν το κάνει πιο χαριτωμένο, κόψ΄το..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: "Είμαι γάιδαρος και παρκάρω όπου βρω!" :-)
« Απάντηση #74 στις: 01/06/08, 12:09 »
και εγω ειχα κανει ενα παρκαρισμα για φωτογραφια

ολα τα αμαξια παρκαρισμενα παραλληλα με το δρομο και το δικο μου παραλληλα μεν αλλα καβαλα στο πεζοδρομιο οι δυο ροδες

ημουν ο μοναδικος καβαλα αλλα δεν το κανα επιτηδες γιατι μπηκα λαθος και ηθελε πολυ μανουβρα για να το φτιαξω οποτε το αφησα ετσι.. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
30 Απαντήσεις
17484 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 04:49
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
17 Απαντήσεις
12207 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
1 Απαντήσεις
4288 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
2 Απαντήσεις
7066 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/06, 12:38
από ship_me_out!!!
12 Απαντήσεις
13155 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
16 Απαντήσεις
17024 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/06, 23:19
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
15 Απαντήσεις
10933 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 00:59
από zoltan
11 Απαντήσεις
6341 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/07, 20:48
από penoktonos
48 Απαντήσεις
19483 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/09, 07:56
από sof1a
1 Απαντήσεις
3764 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/11, 13:48
από groovymood