Αποστολέας Θέμα: Κιθαρα και PC ( συνδεσεις-προβληματα-προτασεις )  (Αναγνώστηκε 72202 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nicktgr15

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Green can only hold you in the garden...
    • Προφίλ
Το παιχνιδι παιζεται στην πεταλιερα και στα καλωδια... Με μια καλη πεταλιερα με ψηφιακη η USB εξοδο, εχεις λυσει το προβλημα σου...

Αλλα επιμενω οτι δεν εχω ακουσει καλη παραμορφωση απο υπολογιστη ακομα...  ;)

Το distortion που δίνει π.χ. το cooledit είναι απαράδεκτο. Απο την άλλη τα real time εφέ που δίνει μια soundblaster audigy που έχω είναι καλούτσικα.  Πάντως εγώ συνδέω την κιθάρα στο line in και δεν είχα ποτε κάποιο πρόβλημα. Εντάξει η ποιότητα δεν είναι και ότι καλύτερο. Αυτα.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Cool Edit? Δεν ξέρω τι εφφέ έχει, για Cubase μιλάω
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Όποτε πάω να παίξω κάτι ακούγεται σαν να έχω βάλει echo με feedback 200%. Αυξάνεται συνέχεια η ένταση και μετά από 1-2'' πρέπει να κλείσω τα ηχεία.

Αυτο παθαινω κι εγω τωρα με τους kX. Οταν τους πρωτοεβαλα, δεν υπηρχε το προβλημα. Μαλλον χαλασε μετα απο διαφορους πειραματισμους στις ρυθμισεις (προσπαθωντας να ρυθμισω το ASIO στο Cubase).

Τωρα, δε δουλευει τιποτα, ουτε stand-alone προγραμματα εφφε (κανουν αυτο το feedback) ουτε Cubase (πρωτα ειχα εισοδο αλλα δεν περναγε προς το VST, τωρα δεν φαινεται ουτε σημα εισοδου)
Καταλαβαινω οτι δεν μπορει κανεις να κανει διαγνωση με τοσα λιγα δεδομενα. Ας πει καποιος τι μπορει να φταιει για αυτο το feedback(?), γιατι θελω να παιξω real-time με καποιο stand alone προγραμμα, οποιοδηποτε, και τα υπολοιπα θα τα βρω σιγα-σιγα...

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Καταρχάς, θα πρέπει να ρυθμίσεις το latency του kx ASIO. Δεξί κλικ στον kx manager στο tray, settings=>ASIO control panel. Γενικά, μια πολύ καλή τιμή για τις Sound Blaster είναι τα 5.33msec, αλλά θα πρέπει να έχεις CPU πάνω από 2GHz με τουλάχιστον 512MB RAM για να μην σου κάνει σπασίματα ο ήχος. Αλλιώς βάλτο στα 10.66msec, δεν θα έχεις πρόβλημα με τον συγχρονισμό του ήχου. Όπως μάλλον θα ξέρεις, όσο μικρότερο latency, τόσο καλύτερα. Οπότε, πειραματίζεσαι σε ποιά ρύθμιση δεν θα σου κάνει σπασίματα.

Υποψιάζομαι ότι το πρόβλημά σου σχετίζεται με την επανάληψη του σήματος από τον mixer του kx (εκτός από το VTS, το οποίο μας ενδιαφέρει). Για δοκίμασε να κάνεις το εξής :
Δεξί κλικ στον kx manager στο tray, kx DSP. Θα πρέπει να κόψεις τις συνδέσεις του prolog με το xrouting που αφορούν την είσοδο του σήματός σου. π.χ. Άν χρησιμοποιείς το kx ASIO και συνδέεις την κιθάρα στο line-in της Sound Blaster, θα πρέπει να πάς με το mouse στο pin του xrouting που λέει "In0", να κάνεις δεξί κλικ και να πατήσεις "disconnect input". Το ίδιο και για το αμέσως αποκάτω pin, το "In1".
Αντίστοιχα, αν χρησιμοποιείς άλλη είσοδο, θα πρέπει να βρείς και να κόψεις τις συνδέσεις στα αντίστοιχα pins της εισόδου που χρησιμοποιείς. Εγώ, π.χ. χρησιμοποιώ το line-in 2/guitar-in του front panel (Audigy Drive) της Audigy, οπότε κόβω τα "In8" και "In9".
Τα pins που πρέπει να αποσυνδέσεις τα βρίσκεις από το DX/VST πρόγραμμα που έχεις για τα effects, στο οποίο επιλέγεις ποιές ASIO εισόδους θα χρησιμοποιήσεις (για το line-in είναι συνήθως οι είσοδοι 0 και 1).

Αν δεν φτιάξει με αυτό, δοκίμασε να κάνεις επανεγκατάσταση των kx drivers.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Τελικα εφτιαξε... Δεν ειμαι σιγουρος τι εκανα. Επαιξα με πολλα κουμπακια, εκανα και επανεγκατασταση...

Τωρα μπορω και παιζω cubase + amplitube με 5.33 msec latency! Δόξα τώ kX driver!

Οσοι εχετε soundblaster και θελετε να παιζετε με real-time effects, βαλτε kX! Το'λεγε ο candlemass & αλλοι και δεν το πιστευα... Κι εχω ενα ταπεινο  AMD 1250MHz & 256MB RAM...

Candlemass, απο το kx DSP δεν καταλαβα σχεδον τιποτα, αλλα οκ, αφου παιζει δεν το πειραζω!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Για οσους θελουν να γραψουν κιθαρα στο PC τους ας χαζεψουν λιγο το πακετακι αυτο απο την Line6. 

http://line6.com/rifftracker/

8)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Riverson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν η μουσική είναι η ζωή σου, μη την σκοτώνεις!!!
    • Προφίλ
Και πόσο κοστίζει αυτό το "εργαλείο"?
Κάνε το δάκρυ σου νερό
μπορεί να είναι στιφό μα μέρες θα κερδίσεις!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-175383.html
198 Ε στον Thomann
Το εχει ακουσει κανενας? Απο ποιοτητα τη λεει?

Αποσυνδεδεμένος Riverson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν η μουσική είναι η ζωή σου, μη την σκοτώνεις!!!
    • Προφίλ
Αυτό μπορεί κάποιος μπορεί να το χρησιμοποιήσει και για ηλ.ακουστική κιθάρα ή είναι μόνο για ηλεκτρική?
Κάνε το δάκρυ σου νερό
μπορεί να είναι στιφό μα μέρες θα κερδίσεις!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Κατα το site και ηλεκτρικη και ακουστικη, μεχρι και πληκτρα γραφεις...

Αλλα γιατι δεν κοιτας το site να δεις και μονος σου?  ;)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
twra pou to 8ymh8hka, ayta pou sou elega Basilh gia to kX DSP synopsizontai stis parakatw eikones :


To routing einai kapws etsi normally. emeis estiazoume thn prosoxh mas sta pins pou shmeiwnw ston kokkino kyklo


etsi prepei na kanoume to routing an den 8eloume epanalhpsh tou shmatos kai apo ton DSP tou kX kai apo to VST host programma. aposyndeoume ta In0 kai In1 (gia to aplo line-in), alliws ta In8 kai In9 (liga pins parakatw an prokeitai gia to line-in2 tou panel ths audigy platinum)
« Τελευταία τροποποίηση: 27/04/05, 18:59 από Candlemass »

Αποσυνδεδεμένος SAMSONIC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
  • SavaGods Rule
    • Προφίλ
εγώ το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι: όταν συνδέω την κιθάρα απευθίας ή με το zoom 505II που έχω και παίζω καθαρά έχω μια καλή ηχογράφηση. όταν όμως χώνω effects από το zommaki η ηχογράφηση είναι χάλια, μπουκομένη. έχω δοκιμάσει με το volume του cool edit 2000 να παίξω λίγο και να ακούγετε λίγο καλήτερα αλλά και πάλι όταν χρησιμοποιώ το studio plugin και παίζουν 2-3 ηχογραφήσεις παρόλες τις ρυθμίσεις μου στα volumes πάλι χάλια βγένει ρε γμτ!!!! καμιά λύση? το zoomaki είναι ψιλομουφα γιαυτά ε? (εκτός από γενικότερα :( ) καμιά πρόταση από ππρογράμματα ή κάτι άλλο παιδία?
Got A Complaint In The System

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
poia eisodo xrhsimopoieis? an syndeeis to zoom sto mic-in, logiko einai na sou mpoukwnei giati to mic-in exei extra proenisxysh...

Αποσυνδεδεμένος SAMSONIC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
  • SavaGods Rule
    • Προφίλ
Candlemass: όντως! αλλά από το Settings του Cool Edit 2000 που να βάλω να γράφει από το Line In? η κάρτα μου είναι Realtek onboard(και τραβάει και φρήκες και δεν ακούγετε τπτ μέχρι να κάνεις επανεκίνηση) μάπα το καρπούζι αλλά ευελπιστώ να πάρω καμια Audigy  ::)
Got A Complaint In The System

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Βασικά το θέμα είναι για το FAQ, αλλά εκεί δεν μπορείς να δημιουργήσεις νέο...
Τες πα, θέλω να περάσω τον ήχο που βγάζει ο ενισχυτής μου κατευθείαν στον υπολογιστή(μέσω καλωδίου). Βασικά είχα συνδέσει ακουστικά στον ενισχυτή μου και θέλω να ηχογραφήσω αυτόν ακριβώς τον ήχο που άκουγα από αυτά! Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να προκύψει κάποιο πρόβλημα και αν αλλιώνεται ο ήχος από τον ενισχυτή(κάτι που θέλω όμως!). ???
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Θα βάλεις ένα καλώδιο στο Headphone του ενισχυτή (ή στο Output αν έχει είναι καλύτερα) και θα στείλεις στο In του υπολογιστή σου. Γράψε και πες και σε μας αν είναι καλύτερα ή όχι. Δεν πιστεύω να φαντάζεσαι ότι υπάρχει κάποιος που να σου δώσει απάντηση ΝΑΙ ή ΟΧΙ για κάτι τέτοιο.
Καταρχήν δεν είπες καν τι ενισχυτής είναι, τι κάρτα ήχου έχεις ακόμα και με τι καλώδιο θα γράψεις... ;D Αλλά και να τα πεις, στην πράξη θα μάθεις ;)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Λοιπόν, ο ενισχυτής είναι ένας 16άρης KUSTOM με Headphone (χωρίς Output), κάρτα ήχου η SB Audigy 2 και καλώδιο ένα ελλεϊνό, σαν αυτά των ακουστικών που συνδέει κανονικά CD player με ηχειάκια. Σύνδεσα πριν από λίγο το καλώδιο με αντάπτορα Jack στο Headphone και από εκεί σε όλες τις εισόδους της κάρτας μία-μία αλλά δεν ακουγόταν τπτ, εκτός από το Mic In, όπου ακουγόταν η κιθάρα από το υπερπέραν, μες στα παράσιτα... Λογικά θα φταίει το καλώδιο, αλλά τότε γιατί στα ακουστικά ακούγεται μια χαρά; Αν συνδέσω την κιθάρα απευθείας με το καλώδιό της λογικά θα ακούγεται αλλά δεν θα ακούγεται όπως από τα ακουστικά. Θα το δοκιμάσω το απόγευμα και θα επανέλθω...
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
(σχολιο διαγραφηκε)
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/09, 11:28 από marmelaki »

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Καλυτερα συνδεσε τον ενισχυτη απο στο mic in, απλα χρειαζεται ενισχυση το σημα γιατι ειναι σχετικα ασθενες αφου προοριζεται για τα ακουστικα... Αυτος ειναι μαλλον ο λογος που ακουγεται απο το υπερπεραν. Δοκιμασε να δυναμωσεις την ενταση του ενισχυτη σου

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Αν δυναμώσω τον ενισχυτή δε θα ακούγονται απλά παράσιτα, θα είμαι εγώ πια το παράσιτο!!!
Μαρμελάκι, τα έλεγξα αυτά αλλά γιοκ.
Τες πα, θα τα δοκιμάσω όλα αυτά ξανά και θα σας πω.
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Αν δυναμώσω τον ενισχυτή δε θα ακούγονται απλά παράσιτα, θα είμαι εγώ πια το παράσιτο!!!
Μαρμελάκι, τα έλεγξα αυτά αλλά γιοκ.
Τες πα, θα τα δοκιμάσω όλα αυτά ξανά και θα σας πω.
Δηλαδη οταν συνδεεις καλωδιο στο headphone output δεν κανει Mute το ηχειο του ενισχυτη????? ???

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Κατ' αρχας αν εχεις ενα κασσετοφωνο κανε μια συνδεση, οπως θα την εκανες στο PC και μια δοκιμαστικη ηχογραφηση...

Εκει θα καταλαβεις αν φταιει το καλωδιο η η καρτα ηχου...

Απο 'κει και περα, οπως σου λεει ο Μαρμελακι καλυτερα αποτελεσματα θα εχεις αν συνδεσεις ενισχυτη στο line-in παρα στο mic-in...

Αν ο ενισχυτης εχει speaker output, μπορεις να δοκιμασεις και αυτο αλλα με πολυ προσοχη, διοτι βγαζει δυνατο σημα.

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Δηλαδη οταν συνδεεις καλωδιο στο headphone output δεν κανει Mute το ηχειο του ενισχυτη????? ???

Κάνει, ο Μαρμελάκι ρώτησε μήπως έχει γίνει mute στο Line-In του υπολογιστή.
Λοιπόν πήρα αντάπτορα και σύνδεσα την κιθάρα κατευθείαν στον Η/Υ στο Line-In, αλλά, όπως φοβόμουν, δεν ακούγεται όπως από τα ακουστικά. Μπορώ να βάλω εφέ στην κιθάρα μέσω του Cubase και να ακούγονται την ώρα που παίζω(δηλ. να μην χρειάζεται να ηχογραφήσω για να τα ενσωματώσω);
Το πιθανότερο είναι να φταίει το καλώδιο, αφού τώρα σύνδεσα το καλώδιο της κιθάρας μου.

Το κατάφερα τελικά! Σύνδεσα την κιθάρα με τον ενισχυτή κανονικά και μετά τον ενισχυτή με το pc από το Headphone με ένα καλώδιο κιθάρας(και όχι με το λεπτό των ακουστικών, που τελικά ήταν υπεύθυνα για τα παράσιτα), χρησιμοποιώντας τον αντάπτορα που αγόρασα, στο Line-In! Thanxs guys!
« Τελευταία τροποποίηση: 23/02/06, 20:01 από Unknown Artist »
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Λοιπόν, ο ενισχυτής είναι ένας 16άρης KUSTOM με Headphone (χωρίς Output), κάρτα ήχου η SB Audigy 2 και καλώδιο ένα ελλεϊνό, σαν αυτά των ακουστικών που συνδέει κανονικά CD player με ηχειάκια. Σύνδεσα πριν από λίγο το καλώδιο με αντάπτορα Jack στο Headphone και από εκεί σε όλες τις εισόδους της κάρτας μία-μία αλλά δεν ακουγόταν τπτ, εκτός από το Mic In, όπου ακουγόταν η κιθάρα από το υπερπέραν, μες στα παράσιτα... Λογικά θα φταίει το καλώδιο, αλλά τότε γιατί στα ακουστικά ακούγεται μια χαρά; Αν συνδέσω την κιθάρα απευθείας με το καλώδιό της λογικά θα ακούγεται αλλά δεν θα ακούγεται όπως από τα ακουστικά. Θα το δοκιμάσω το απόγευμα και θα επανέλθω...
Αυτό κάτι μου θυμίζει.. το είχε ρωτήσει πρόσφατα και κάποιος άλλος.. μήπως είσαι από Σέρρες?
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Μπα... Άλλωστε δεν είμαι ο μόνος με 16άρη Kustom, Sb Audigy 2 και... ελλεϊνά καλώδια! ;D
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
11807 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/11, 09:08
από hot_sauce (φλουτσ)
10 Απαντήσεις
8023 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/04/03, 11:42
από kabamaru-x-
136 Απαντήσεις
69296 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/12, 14:29
από geovo
2 Απαντήσεις
26266 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/09, 14:09
από Απόλλων
12 Απαντήσεις
5865 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/09, 09:52
από AtticanSky
1 Απαντήσεις
2906 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/10, 20:33
από Wintermute23
4 Απαντήσεις
4334 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/11, 13:56
από diwattos
7 Απαντήσεις
6304 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/12, 16:37
από geopaok
0 Απαντήσεις
34542 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/13, 16:49
από Spyros Delta
4 Απαντήσεις
6348 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/16, 14:30
από neeckos