Αποστολέας Θέμα: Rockwave 2009  (Αναγνώστηκε 41192 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Τζογαδόρος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #100 στις: 29/06/09, 20:47 »
Όταν οι τιμές των συναυλιών συγκρίνονται μ'αυτές του εξωτερικού τότε νομίζω πως έχω κάθε δικαίωμα να διαμαρτύρομαι κ γω κ άλλοι τόσοι για τις συνθήκες που επικρατουύν. Κ ναι κ να βρέχει αν ξέρεις πως η συναυλία θα γίνει κανονικά τότε ξεκινάς. Κ μην παραβλέπετε κ το γεγονός πως κάποιο έρχονται κ από άλλα μέρη πλην της Αθήνας...Γι'αυτούς είναι δύσκολο να ξανάρθονυ(λόγω χρημάτων κατά βάση)όταν κ αν αποφασιστεί να γίνει η συναυλία. Όπως κάποιοι λοιπόν τα σκάνε κ έρχονται έτσι κ οι διοργανωτές πρέπει να είναι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν τα καιρικά φαινόμενα κ η συναυλία να πραγματοποιηθεί βρέξει χιονίσει...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #101 στις: 29/06/09, 20:55 »
Όπως κάποιοι λοιπόν τα σκάνε κ έρχονται έτσι κ οι διοργανωτές πρέπει να είναι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν τα καιρικά φαινόμενα κ η συναυλία να πραγματοποιηθεί βρέξει χιονίσει...

Απολύτως δεκτά όλα, αλλά θα μου πείς πως μπορείς να προφυλάξεις τον κόσμο από τον καιρό σε ανοιχτό χώρο? Η προτείνεις όλες οι συναυλίες να γίνονται σε κλειστούς χώρους?
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Τζογαδόρος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #102 στις: 29/06/09, 21:12 »
Θα μπορούσα να απαντήσω απλώς πως δεν είναι δική μου αρμοδιόπτητα αλλά δε θέλω να το κάνω γιατί με απασχολέι κ μένα αυτό που λες. Ωστόσο τώρα μιλάμε θεωρητικά γιατί νομίζω πως καμιά απ'τις2 μέρες που ακυρώθηκε το φεστιβάλ δεν έβρεχε την ώρα των συναυλιών. Άρα είναι θέμα ανικανότητας κ μηδαμινής πρόληψης. Για το άλλο τώρα όπως σου είπα κ παραπάνω αν  κ μ'απασχολεί δεν εχω βρει τρόπο αλλά πιστεύω πως το κοινό που πάει να δει μότλει κρου ή μονστερ μάγκνετ για παράδειγμα δε νομίζω να νοιαστειι ιδιαίτερα  για τη  βροχή κ σίγουρα αν γίνει κανονικά η συναυλία δε θα τα ρίξει στη διοργανώτρια παρά μόνο για το χώμα κάτω. 

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #103 στις: 29/06/09, 21:34 »
Eνταξει μην φτανουμε να υποστηριζουμε την didi τωρα αν ειναι δυνατον!
Με βροχες 15 λεπτων να καταστρεφεται ολοκληρο το φεστιβαλ τους!!!ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΛΗΨΗ ΚΑΜΙΑ!!!Οι δικαιολογιες περι του αν θα πηγαινε το κοινο με βροχη ειναι ΑΛΛΟ(αλλωστε δδεν εβρεξε κατα τη διαρκεια).Το εισιτηριο εχετε δει τι λεει απο πισω ετσι?Υπο οποιεσδηποτε συνθηκες!χεχεεχεχε...Βραχηκαν τα μηχανηματα..Εγινε κωλος το κωλοχωραφι τους.Αλλα σου λεει καλοκαιρι στην Ελλαδα σιγα μη βρεξει..Ας μειωσουμε το κοστος και ας μη παρουμε προφυλαξεις yeah..

Εγω σημερα πηγα εκει εγινα μουσκεμα και γυρισα.Καλα που ειχα παρει κοψοχρονιας το τικετ.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #104 στις: 29/06/09, 21:41 »
Όταν οι τιμές των συναυλιών συγκρίνονται μ'αυτές του εξωτερικού τότε νομίζω πως έχω κάθε δικαίωμα να διαμαρτύρομαι κ γω κ άλλοι τόσοι για τις συνθήκες που επικρατουύν.

Και ξαναλέω... είναι εντελώς διαφορετικά τα μεγέθη.... σε φεστιβαλ του εξωτερικού η προσέλευση πολλές φορές μετριέται με 6ψήφια νούμερα... εδώ μιλάμε για 20000 στις καλύτερες των περιπτώσεων... καταλαβαίνεις τι σημαίνει ότι είμαστε η μοναδική χώρα από μια περιοδεία 100+ εμφανήσεων των ac/dc που δεν ήταν sold out?
είναι πολύ απλό... λιγότερος πληθυσμός - λιγότερα εισιτήρια - μικρότερο μπάτζετ - χαμηλότερου επιπέδου οργάνωση...
ή νομίζεις ότι τα συγκροτήματα πληρώνονται με ποσοστά από τις εισπράξεις? είναι πολύπλοκη και δύσκολη η διοργάνωση συναυλιών με τέτοια ονόματα στην ελλάδα... αν δεν ήταν λέτε να μην υπήρχαν 2-3 άλλες εταιρίες που θα ξεφτίλιζαν τη ντιντι?
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Αύγουστος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Άντρας
  • STRATOCASTER ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
    • Προφίλ
    • Στάθης Δρογώσης Unofficial
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #105 στις: 29/06/09, 21:46 »
Είναι η 13η χρονιά γι' αυτό  ;D
" Ο Θεός κινεί τον παίκτη κι αυτός το πιόνι.
  Μα ποιος Θεός πίσω απ' το Θεό το νήμα υφαίνει;"

Αποσυνδεδεμένος Spiral-Architect

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #106 στις: 29/06/09, 21:50 »
Ας μειωσουμε το κοστος και ας μη παρουμε προφυλαξεις yeah..  χαχαχα εγραψε!!!!Ετσι ακριβως ειναι να κονομανε αυτοι και ποιος νοιαζεται για το κοινο..υστερα λενε σας φερνουμε ονοματα και γκρινιαζετε,ναι ρε φιλε καντε κατι για το προιον σας εστω αστεια πραγματα ειναι αυτα.
For all the caterwauling that has gone on about new musicians that have shown up in recent years being touted as the "next Miles"
or "Duke Ellington of their generation", Jaco outranks them all.
-Pat Metheny

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #107 στις: 29/06/09, 22:18 »
Το meteo.gr παντως για αυριο δινει καταιγιδα στις 9 το βραδυ... Ελπιζω να μην φαμε καμια ηττα πριν τους slipknot

http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=88
http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=86.
Αν ισχύει το πρώτο είναι ok.



μαγκες τσεκαρετε λιγο και αυτο.http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=34 και αυτο http://www.meteo.gr/AlertWindow.html
 μην κοιτατε μονο τα βορεια προαστια
καντε και ενα υπολογισμο με τον ανατολικο που δινει. δεν ξερω κιολας τι παιζει στην περιοχη με τα θερμικα που ισως να βοηθανε στις καταιγιδες
παντως ειναι κριμα να χαλαει η φαση.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #108 στις: 29/06/09, 22:26 »
Βασικα ναι Μαλακασα με τιποτα δεν πρεπει να την πιανουμε στα βορεια προαστια καταρχας γιατι δεν ειναι μεσα σε αστικο ιστο(που αλλαζουν τα δεδομενα) και κατα δευτερον γιατι εχει μικροκλιμα απο μονη της.Αποδειξη τα χιονια καθε χρονο και το κλεισιμο του δρομου.

Μακαρι να γινει αυριο.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #109 στις: 29/06/09, 22:47 »
 μπειτε εδω http://www.poseidon.hcmr.gr/weather_forecast_gr.php?area_id=gr#selectParameter
 και αλλαξτε την επιλογη Επιλέξτε Παράμετρο  σε βροχοπτωση (χιλ.ανα 3ωρο)
πατηστε κατω χαμηλα που λεει βημα χρονου για να δειτε την μεταβολη ανα 3 ωρες


Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #110 στις: 29/06/09, 22:54 »
παλι ο ιδιος καιρος προβλεπεται παντως...μακαρι κατι να αλλαξει γιατι πολλύς κόσμος θα ξενερώσει αν ακυρωθει ΚΑΙ αυριο το rockwave, εξαιτίας μιας ΒΡΟΧΗΣ!

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #111 στις: 30/06/09, 09:57 »
Με βροχες 15 λεπτων να καταστρεφεται ολοκληρο το φεστιβαλ τους!!!ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΛΗΨΗ ΚΑΜΙΑ!!!

Πέρα από αυτά που λέει η Didi η ουσία είναι αυτή! Η 2η μέρα ακυρώθηκε λόγω (ισχυρής είναι αλήθεια) βροχής 15 λεπτών, η οποία όμως έπεσε πολλές ώρες πριν την έναρξη. Ήμουν στην περιοχή και ξέρω. Αν αυτό δεν είναι στοιχειώδης έλλειψη προληπτικών μέτρων τότε τι είναι; Ειδικότερα όταν γνωρίζεις από την ΕΜΥ ότι υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες για τέτοιες καταιγίδες.
Αν είχαν προνοήσει καλύτερα η 2η μέρα θα γινόταν χωρίς πρόβλημα γιατί μετά την καταιγίδα εκείνη το μεσημέρι, δεν έβρεξε ξανά.

Η ζημιά που παθαίνει η Didi είναι προφανώς μεγάλη, όμως υπάρχει και κόσμος που μετακινήθηκε από επαρχία όπως εγώ (και ξέρω και αρκετούς άλλους) που έκανε ένα σωρό έξοδα χωρίς λόγο. Ειδικότερα αν είναι η 2η φορά που γίνεται αυτό σε μικρό χρονικό διάστημα (Depeche Mode - Rockwave).
Ας πούμε ότι την 1η φορά λόγω του προβλήματος υγείας του Gahan υπήρξε "ανώτερη βία". Τώρα όμως η ευθύνη είναι 100% της Didi.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #112 στις: 30/06/09, 11:04 »
Παντως ως παροντας στο Terra Vibe σχεδον απο το πρωι, δε στεναχωριεμαι που τελικα δεν επαιξα (πραμα που το ηθελα παρα πολυ) αντιθετος χαιρομαι που δεν πνιγηκα..........
ΑΑαα και που η κιθαρα μου δε χρησιμοποιηθηκε για κουπι εκτακτης αναγκης.

slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #113 στις: 30/06/09, 11:16 »
Περα απο τη πλακα ηταν μια πραγματικη θεομηνια, υπηρχε κινδυνος ηλεκτροπληξιας, ειχαν πλημμυρισει τα ΠΑΝΤΑ λογω των νερων που κατεβαζε το βουνο. Και ηταν δεδομενο οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να γινει καμια συναυλια..!!! (τουλαχιστον για τις 28 που θα συμμετειχα)
Δε μπορω να καταλαβω γιατι λενε (ακομα κ το δελτιο τυπου της εταιριας) οτι η βροχη κρατησε 50 λεπτα!!!! Σας διαβεβαιωνω ως παθων :) οτι κρατησε αρκετα παραπανω.
Δε νομιζω οτι τιθεται θεμα διοργανωσης.. με τετοιου ειδους καιρο δε γινεται συναυλια πουθενα στο κοσμο.
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #114 στις: 30/06/09, 11:46 »
Η 2η μέρα ακυρώθηκε λόγω (ισχυρής είναι αλήθεια) βροχής 15 λεπτών, η οποία όμως έπεσε πολλές ώρες πριν την έναρξη. Ήμουν στην περιοχή και ξέρω.

Περα απο τη πλακα ηταν μια πραγματικη θεομηνια, υπηρχε κινδυνος ηλεκτροπληξιας, ειχαν πλημμυρισει τα ΠΑΝΤΑ λογω των νερων που κατεβαζε το βουνο. Και ηταν δεδομενο οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να γινει καμια συναυλια..!!! (τουλαχιστον για τις 28 που θα συμμετειχα)
Δε μπορω να καταλαβω γιατι λενε (ακομα κ το δελτιο τυπου της εταιριας) οτι η βροχη κρατησε 50 λεπτα!!!! Σας διαβεβαιωνω ως παθων :) οτι κρατησε αρκετα παραπανω.
Δε νομιζω οτι τιθεται θεμα διοργανωσης.. με τετοιου ειδους καιρο δε γινεται συναυλια πουθενα στο κοσμο.

Ήμουν στον Κάλαμο με παρέα. Είχαμε έρθει από Γιάννενα. Τρώγαμε το μεσημεράκι και μετά θα ανηφορίζαμε για Μαλακάσα. Στον Κάλαμο έβρεξε ακριβώς 15 λεπτά! Ο κόσμος που έκανε μπάνιο έκανε πλάκα αν είναι καλύτερα μέσα ή έξω από τη θάλασσα. Μετά σταμάτησε τελείως.

Αν στη Μαλακάσα έκανε θεομηνία, τότε πάω πάσο και παίρνω πίσω αυτά που είπα για 100% ευθύνη της Didi.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #115 στις: 30/06/09, 11:58 »
Την κυριακή έβρεχε για πάνω απο δυο ώρες συνεχόμενα... είμαι 22 και μπορώ να πω ότι τέτοια καταιγίδα έχω δει ελάχιστες φορές στη ζωή μου...
όσο για χθες δευτέρα... έβρεξε μια ώρα γύρω στη 13:00 - 14:00 και άλλη μια ώρα γύρω στις 16:00 - 17:00...

τώρα ξεκινάω πάλι για μαλακάσα και ελπίζω σήμερα να τα ξαναπούμε αργά το βράδυ και όχι νωρίς το απογευμα  ;)
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #116 στις: 30/06/09, 12:25 »
Παιδια χτες εβρεξε 15-20 λεπτα!Θα μπορουσε να σταματησει η συναυλια και να ξαναρχισει ΑΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΙ ΥΠΟΔΟΜΕΣ.Στις υπολοιπες ευρωπαικες χωρες βρεχει πολυ παραπανω και οι συανυλιες γινονται.Πολλοι που εχουν παει εξωτερικο θα σας το επιβεβαιωσουν.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #117 στις: 30/06/09, 15:31 »
Όπως κάποιοι λοιπόν τα σκάνε κ έρχονται έτσι κ οι διοργανωτές πρέπει να είναι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν τα καιρικά φαινόμενα κ η συναυλία να πραγματοποιηθεί βρέξει χιονίσει...

Απολύτως δεκτά όλα, αλλά θα μου πείς πως μπορείς να προφυλάξεις τον κόσμο από τον καιρό σε ανοιχτό χώρο? Η προτείνεις όλες οι συναυλίες να γίνονται σε κλειστούς χώρους?

αφου εγινε θεμα να πω και εγω την αποψη μου.ο λογος που δεν ανεβηκα Αθηνα για το φεστιβαλ ηταν μονο και μονο οτι φοβομουν οχι την βροχη που το ειχα ψαξει, αλλα τις αναβολες.ευτυχως για εμενα δικαιωθηκα,δυστυχως ομως για πολυ κοσμο που ταξιδεψε και ταλαιπωρηθηκε αδικα.
οση βροχη και να επεσε δεν δικαιολογειται  η didi  να μην το ειχε τσεκαρει.300 υπηρεσιες προβλεψης υπαρχουν ,ακομα και για προβλεψη σε συγκεκριμενα σημεια.
απο οτι λενε τα παιδια δεν εβρεχε δα και ολη την ημερα.
φιλε ΑRGO το Αυγουστο του 69 θυμασαι τι φεστιβαλ εγινε.εβρεχε 3 μερες και δεν αναβληθηκε τιποτα. και εμεις κωλωσαμε το 2009?

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #118 στις: 30/06/09, 15:48 »
φιλε ΑRGO το Αυγουστο του 69 θυμασαι τι φεστιβαλ εγινε.εβρεχε 3 μερες και δεν αναβληθηκε τιποτα. και εμεις κωλωσαμε το 2009?

Δε θυμάμαι, γιατί ούτε Αμερική ήμουν ούτε είχα γεννηθεί τότε...  ;D

Θα ξανατονίσω ότι κανείς δεν μου έχει απαντήσει 2 πράγματα:

1) Πως προφυλάζεις τον κόσμο σε περίπτωση βροχής? Δε μιλάω για τα μηχανήματα αλλά τον κόσμο.
2) Πραγματικά πόσοι πιστεύετε οτι θα ξεκινούσαν για Μαλακάσα έαν τα καιρικά φαινόμενα δεν εστιαζόντουσαν μόνο εκεί αλλά είχαν επεκταθεί σε όλη την Αττική?
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #119 στις: 30/06/09, 16:39 »
καταρχην εννοω το Woodstock Festival δεν μιλαω για Ελλαδα
παμε στην πρωτη ερωτηση σου.γιατι να προφυλαξεις τον κοσμο απο την βροχη?δεν το καταλαβα αυτο.θα πεθανει κανεις αν βραχει λιγο?δεν νομιζω
οτι θα ερχοταν καποιος απο του διαολου την μανα και θα κωλωνε στην βροχη.
δευτερη επιλογη ηταν να επελεγαν αλλες ημερομηνιες,στην τελικη λεφτα δινει ο κοσμος δεν παει τζαμπα.βαζουν μια ημερομηνια και αντε οτι βγει.
η τεχνολογια εχει φτασει στα υψη υπαρχουν πολλα ''μαντεια των Δελφων'' πια.
οσο για την δευτερη ερωτηση θα σου πω το εξης:προσωπικα επειδη εκτος απο την κιθαρα εχω και αλλη μουρλια εχω βαλει αρκετη βροχη στην
πλατη μου.οποτε δεν θα κωλωνα αν ημουν σιγουρος οτι δεν θα αναβληθει η συναυλια.για τους υπολοιπους δεν μπορω να ξερω.
Αrgo συζητηση κανουμε ε! δεν τα χωνω σε εσενα,για να μην στραβωσεις στο λεω :)

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #120 στις: 30/06/09, 19:06 »
δευτερη επιλογη ηταν να επελεγαν αλλες ημερομηνιες,στην τελικη λεφτα δινει ο κοσμος δεν παει τζαμπα.βαζουν μια ημερομηνια και αντε οτι βγει.
η τεχνολογια εχει φτασει στα υψη υπαρχουν πολλα ''μαντεια των Δελφων'' πια.

Δλδ ή θα προβλέψουν το καιρό απο το Φεβρουάριο, ή θα πούνε στους Slipknot "Ξέρετε, καθυστερήστε καμια βδομάδα γιατι θα βρέξει"?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #121 στις: 30/06/09, 21:42 »
ετσι και αλλιως μια ζωη μου βαζουν metal καθημερινες και ολα τα σεξουλιαρικα σαβ/ριακο.λες και μενουμε ολοι Αθηνα και πεταγομαστε μια μεχρι την Μαλακασα την Τριτη !
φιλε Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood  ας βρουνε αυτοι την λυση προβλημα τους ειναι οχι δικο μας.να σαι σιγουρος ακομα και απο τοτε προβλεπαν τον καιρο.φαντασου ενα ωραιο σεναριο να εχει αρχισει η συναυλια με 35.000 κοσμο και στην μεση να γινει η θεομηνια που λενε οσοι ηταν εκει.αν χτυπουσε καποιος,πεθαινε μεσα στον πανικο τι θα ελεγαν τοτε .απλα ακραια καιρικα φαινομενα?δεν ειναι ετσι απλα τα πραγματα εχεις τεραστια ευθυνη σε τετοιες διοργανωσεις και πρεπει να εχεις ενημερωθει για τα παντα.
τελως παντων το ζητημα ειναι οτι ειναι κριμα που χαλαει αυτη η γιορτη που την εχω στηριξει πολλες φορες

Αποσυνδεδεμένος Holyshock

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #122 στις: 30/06/09, 23:39 »
καιρο ειχα να διαβασω τοσο επικες γκρινιες..

ρε παιδια χωρις να παιρνω σε καμια περιπτωση το μερος της εταιριας, αλλα πειτε μου θα θελατε να πατε σε ενα χορο οπως το δασακι που γινεται το rockwave μεσα στη λασπη θα βρεχει, θα φυσαει λιγο θα βρεχει τα μηχανηματα, θα σταματανε αυτα καθε τοσο απο την υγρασια και το νερο και στο τελος θα φευγατε με πνευμονια?

δηλαδη τι υποδομες? θελουμε? να βαλουν ενα σκεπαστρο? τεραστιο να πιανει ολο τον χορο και εμεις να ειμαστε απο κατω?

σιγουρα δεν ειναι και το καλυτερο festival του κοσμου (αν και απο τοτε που ξεκινισε εχει κανει βηματα προς τα μπρος)
αλλα μη λεμε τωρα οτι φταιει η εταιρια που δεν ειχε δει τι μαγικη σφαιρα πριν 3 μηνες που κανονιζε τις πρωτες μπαντες οτι θα ριχνει χαλαζι?   

ασ ημαστε και λιγο λογικοι και εγω ξενερωσα που δεν καταφερα να παω αλλα ας μη λεμε οτι υπερβολη μας ερχεται.. σε εξωτερικο χωρο ειναι, λογικο ειναι να παιζουν και καποιοι παραγωντες παραπανω ρολο..

το θεμα ειναι τωρα η αυτες οι μερες να μετατεθουν, αν και δε ξερω τοσες μπαντες που θα εμφανιζονταν ολο το καλοκαιρι θα κανουν tour στην ευρωπη η να επιστρεψει η εταιρεια τα λεφτα πισω στους δικαιουχους


Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #123 στις: 01/07/09, 01:54 »
DOWN

Τα υπόλοιπα αύριο
HAIL THE LEAF

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2009
« Απάντηση #124 στις: 01/07/09, 03:20 »
Το μονο που αντεχω να πω τωρα ειναι οτι ηταν απλα με διαφορα το καλυτερο rockwave που εχει γινει ever.  Τα υπολοιπα αυριο αν εχω ξεπιαστει
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
11065 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:59
από HeavyHead
550 Απαντήσεις
143181 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/07, 15:38
από Moonchild_
31 Απαντήσεις
11750 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
179 Απαντήσεις
57510 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
160 Απαντήσεις
54094 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/09, 03:15
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
271 Απαντήσεις
76356 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/06/09, 21:36
από Arg0
155 Απαντήσεις
38332 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/09, 21:19
από Spell@lchemist!
104 Απαντήσεις
41647 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
47 Απαντήσεις
15372 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/11, 19:23
από gers
1 Απαντήσεις
5770 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/15, 08:11
από Βραζίλης