Σελίδες:
  • #101 από Ommadawn στις 30 Sep 2005
  • Οκ, αρνούμαι να σκεφτώ ότι στη λίστα των χειρότερων παρέλασε το εκπληκτικό Μεμέντο, το φοβερό Tape, το ανάλαφρο-χαρούμενο-πανέξυπνο Αγάπε με Αν Τολμάς και το μια χαρα Constantine με μια από τις καλύτερες αναπαραστάσεις Κόλασης ever.

    Θα αναφέρω τα δικά μου.
    Ο γητευτής των αλόγων>> Πραγματικά έψαξα βαθιά στο σακουλάκι του ποπ κορν για να βρω την πλοκή. Αλίμονο...δεν την βρήκα πουθενά.
    Ζουν Ανάμεσά Μας>> Η ταινία σου φωνάζει.. ‘ Περνάω για κανονική, αλλά αν υπήρχε χαρακτηρισμός C Movie Θα τον διεκδικούσα‘
    ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ......
    ‘Εγκλημα Στο Γκοσφορντ Παρκ>>> Τίγκα στην κουλτούρα και στις περιγραφές των χαρακτήρων. Δυο ώρες και παραπάνω ταινία. ίσως επειδή είχα πιει...αλλά ο φονος εγινε πανω στη μια μιση ωρα.Απο κει αρχισα να λαγοκοιμαμαι. Δεν μπορω να πω. Του δωσα ευκαιριες.. Το δολοφόνο δεν άντεξα να τον δω. Δεν κατάλαβα ποιος ειναι.
    Μακρια...φτου κακα..
  • #102 από Baphomet (Πέτρος) στις 30 Sep 2005
  • το spider... :-\
  • #103 από Ozz στις 30 Sep 2005
  • Δεν ξέρω! Αν προσπαθουσα να σκεφτώ την χεορότερη ταινία που έχω δει ποτέ τότε σίγουρα αυτή που θα μου ερχόταν στο μυαλό θα ήταν κάποια την οποία θα είχα πάει να δω με αξιώσεις και με άφησε τρελά απογοητευμένο. Ωστόσο πιστεύω ότι έχω καταναλώσει άπειρες ώρες μπροστά από την τηλεόραση παρακολουθώντας ταινίας απίστευτης χαζομάρας και βλακείας (πχ Αγνό αίμα) και χωρίς να νιώσω ούτε καν βαρεμάρα γιατί απλούστατα δεν ήταν εκείνο που με ένοιαζε εκείνη τη στιγμή.
  • #104 από Urharoula στις 02 Oct 2005
  • Θα είδες μάλλον το λάθος Σολαρις. Βρες το ρωσικο του Ταρκοφσκι (καμία σχέση με την αμερικανικη μ..κια)
    και αν μερακλώσεις πάρε και το βιβλίο του Λεμ. ;)
  • #105 από Shanka στις 02 Oct 2005
  • Η χειρότερη ταινία που έχω δει είναι το σκοτεινό χωριό. Μιλάε για ΤΕΡΑΣΤΙΑ βλακεία.
  • #106 από Johnie Darko στις 02 Oct 2005
  • Ολες οι ταινιες του Steve Seagal (δεν ξερω καν πως στο διαολο γραφεται το ονομα του του αχωνευτου)....  :P :P :P
  • #107 από Urharoula στις 02 Oct 2005
  • το birth με την Kidman το είδατέ;
    τις υδάτινες ιστορίες (ή κάπως έτσι) με τον Μπιλ Μάρεϊ;
    Στο δεύτερο δε, κοιμήθηκα στον καναπέ...
  • #108 από Baphomet (Πέτρος) στις 02 Oct 2005
  • Ολες οι ταινιες του Steve Seagal (δεν ξερω καν πως στο διαολο γραφεται το ονομα του του αχωνευτου)....  :P :P :P

    καλά το έγραψες αν και ειναι steven... τι σου εκανε ο aikido master seagal?? ;D ;D
  • #109 από jacksonas στις 02 Oct 2005
  • Ολες οι ταινιες του Steve Seagal (δεν ξερω καν πως στο διαολο γραφεται το ονομα του του αχωνευτου)....  :P :P :P

    καλά το έγραψες αν και ειναι steven... τι σου εκανε ο aikido master seagal?? ;D ;D

    Τον σημαδεύουν 5 δευτερόλεπτα στα μούτρα και δεν του ρίχνουν να τελειώνουμε!!!
    Όταν δε πλησιάσει,τον απειλούν ότι θα τον κοπανίσουν με το όπλο λες και δεν έχει σφαίρες!
    Στο τέλος θα τους δείρει και τους 84 μέχρι να τελειώσει η ταινία!
  • #110 από pegasus στις 02 Oct 2005
  • Προσωπικη χειροτερη ταινια (δηλαδη να καλιω τα λεφτα που εδωσα) ηταν το "Κελι" με την Jennifer Lopez. Απαισια ταινια.
  • #111 από nefelh στις 02 Oct 2005
  • τις υδάτινες ιστορίες (ή κάπως έτσι) με τον Μπιλ Μάρεϊ;
    Στο δεύτερο δε, κοιμήθηκα στον καναπέ...
    πωπω...ναι! τι μπαρούφα ήταν αυτή; βαρετή και χαζή
  • #112 από Shanka στις 02 Oct 2005
  • Α επίσης δεν μου άρεσε καθόλου μα καθόλου το "The Dreamers", ούτε το "Birth" ούτε το "I heart huckabees".... καλύτερα να κάνω μια λίστα....
    The Dreamers
    Birth
    I heart huckabees
    Be Cool
    The door in the floor
    28 Days Later
    the Blair witch project2,book of shadows (όχι οτι το πρώτο πήγαινε πίσω αλλά λέμε!!!!

    Ε αρκετά δεν είναι και έχω και άλλα τόσα (και βααααααααααααααααααααααααααααααάλε). 8)
  • #113 από super_freak_me στις 02 Oct 2005
  • η πιο προσφατη (γλυκαναλατη-ανουσια....κλπ)πατατα στο σινεμα ηταν "η μαγισσα" ή αλλιως "be witched".
  • #114 από cromlech στις 03 Oct 2005
  • απ τις χειροτερες μαπες που εχω δει στο σινεμα ηταν το σκοτεινο χωριο και μια αλλη που μου ρχεται τωρα ειναι το και καλα ψαγμενο dogville που πραγματικα ειναι απ τα χειροτερα εργα γενικως.
  • #115 από juliepaki στις 06 Oct 2005
  • ...Ayti ti stigmi mou ir8e sto mualo to mantolino tou loxagu koreli pou oloi elegan oti einai katapliktiko.KOTSANA!!Entelws moufa tainia itan:ex8ros pro ton pulwn..

    συμφωνώ (άσε που θεωρώ τον Νίκολας Κέιτζ εντελώς ..ατάλαντο , καμιά σχέση με το σπορ να το πω; )

    επίσης ολες με πρωταγωνιστή το Σταλόνε. (δεν μπορώ να δω πάνω από 10 λεπτά. )
  • #116 από SaintVitus στις 06 Oct 2005
  •  Λατρευω οτι μισειτε και μισω οτι αγαπατε...Doom on...
  • #117 από gon στις 06 Oct 2005
  • ο και μια αλλη που μου ρχεται τωρα ειναι το και καλα ψαγμενο dogville που πραγματικα ειναι απ τα χειροτερα εργα γενικως.

    Διαφωνω.Προσωπικα το θεωρω αριστουργημα απο ολες τις αποψεις...
  • #118 από StRiNgBrEaKeR στις 07 Oct 2005
  • χμμ ... το arizona dream ισως, καλη η παρανοια δε λεω ... αλλα με μετρο.
  • #119 από Ommadawn στις 08 Oct 2005
  • Θα διαφωνήσω καθέτως και περιί Dogville και περί Arizona Dream. Το πρωτο ήταν πραγματικά συνταρακτικό και...αποκαλυπτικό για την ανθρώπινη φύση και το δεύτερο ήταν απλά ένα ποίημα. Τι άλλο θέλει κανείς από μια ταινία? Κοστουρίτσα που είναι φοβερός, Depp που είναι καταπληκτικός, Bregovic και Iggy Pop στη μουσική που ήταν απίστευτη (και εξαιρετικά δυσεύρετο soundtrack λογω παύσης κυκλοφορίας για κάμποσο καιρό ). Το Arizona Dream είναι μια ονειρική ταινία για τα όνειρα. Και αν τα στοιχεία σουρεαλισμού σου κάνουν παράνοια....χμ... τότε..οκ. Σορρυ που ξαναπάντησα, αλλά σκέψου το καλύτερα για το Αrizona Dream... ;D ;D
  • #120 από Urharoula στις 09 Oct 2005
  •            6. Το Τρίο της Μπελβίλ (κινούμενα σχέδια για να βαρέσετε ενέσεις)
           

    Mια χαρά ήταν το τριο της Μπελβίλ. Καταπληκτικό σκιτσο, μουσική και ωραίοι χαρακτήρες.
    Εμενα πάλι με "δυσκόλεψε" το Neon Genesis Evangelion.To'χει δεί κανεις;Τι έγινε ρε παιδιά;;;
  • #121 από Con Sugar στις 09 Oct 2005
  • -The killers!!! Το μεγαλυτερο ΒΑΤΟΜΟΥΡΟ που μου εχουν προτεινει απο Video-club και ξενερωσα τη ζωη μου..
  • #122 από *Ελένη* στις 09 Oct 2005
  • Να προσθεσω και κάτι που είδα πρόσφατα¨
    "saint ange" γαλλική ταινία "τρόμου"...
  • #123 από blue_jazz στις 10 Oct 2005
  • Τώρα τελευταία είδα μια πατάτα. Nightwatch (Οι φύλακες της νύχτας)
  • #124 από Fteo στις 10 Oct 2005
  • Mια χαρά ήταν το τριο της Μπελβίλ. Καταπληκτικό σκιτσο, μουσική και ωραίοι χαρακτήρες.
    Εμενα πάλι με "δυσκόλεψε" το Neon Genesis Evangelion.To'χει δεί κανεις;Τι έγινε ρε παιδιά;;;
    Τι εννοεις σε δυσκολεψε? Το τελευταιο επισοδειο ισως ναι, ειναι οτι πιο ψυχεδελικο εχω δει μεχρι στιγμης σε κινουμενο σχεδιο κ οχι μονο, αλλα για μενα το NGE ειναι οτι καλυτερο εχω δει μεχρι στιγμης απο ταινιες κ κινουμενα σχεδια. Πραγματικα με συγκλονισε!!!
  • #125 από Σ.απ.φώΣ στις 12 Oct 2005
  • vanilla sky....
Σελίδες: