Αποστολέας Θέμα: Rainbow - Stranger In Us All  (Αναγνώστηκε 2571 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Rainbow - Stranger In Us All
« στις: 26/02/07, 16:37 »
Το κύκνειο άσμα του Blackmore, πριν εγκαταλείψει την rock σκηνή, κ αφοσιωθεί στο μπάντζο.
Προσωπικά, πέρα από τις επιτυχίες του δίσκου (Ariel, Black Masquerade) ξεχωρίζω τa Silence, Hunting Humans, Wolf To The Moon.
Ο δίσκος υπήρχε καιρό στη δισκοθήκη, απλά δεν είχα χρόνο να τον ακούσω διεξοδικά, όπως αρμόζει σε ότι Blackmorικό έχει βγει.
Στα φωνητικά είναι ο Doogie White (κάποιοι ίσως τον ξέρετε από τη συνεργασία του με Malmsteen).
Όσοι έχετε ακούσει το δίσκο, περιμένω απαντήσεις.

The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Rainbow - Stranger In Us All
« Απάντηση #1 στις: 26/02/07, 23:43 »
 Μετά από 12 ολόκληρα χρόνια το θυμήθηκες?  ;D  ;)
 Τεσπα, ο Blackmore σε αυτό το δίσκο μας είπε εμμέσως πλην σαφώς ότι αυτή θα είναι η τελευταία του Hard Rock δουλειά. Πολύ καλή και αξιόλογη προσπάθεια από έναν άνθρωπο που τα τελευταία 30 χρόνια της μέχρι τότε ζωής του συνήθιζε να γράφει επιτυχίες αλλά - κυρίως - αριστουργήματα! Δεν έλειψαν φυσικά και κάποια σημεία που ο ίδιος αντέγραφε τον εαυτό του, αλλά, όπως δικαιολογήθηκε και ο ίδιος, αυτά είναι αναπόφευκτα...!
 Σε αυτό το δίσκο υπάρχει και η πρώτη δισκογραφική συνεργασία με την Candice Night, αφού αυτή έγραψε τους στίχους του "Ariel", αλλά πρωταγωνιστούσε και στο video clip του τραγουδιού. Επίσης, στις ένθετες φωτογραφίες του cd, μπορεί κάποιος να την δει να ποζάρει μαζί με τον Ritchie μέσα σε μεσαιωνικά ρούχα!
 Εμένα προσωπικά μου άρεσε, ίσως γιατί εκτός των άλλων, ήταν ο πρώτος (και όπως όλα δείχνουν ευτυχώς και ο μοναδικός) δίσκος των Rainbow που αγόρασα την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας του  ;D !
 Δείτε και τι γράφω κάτω από το avatar μου και θα καταλάβετε ότι δε μπορώ να είμαι απολύτως αντικειμενικός!

Το κύκνειο άσμα του Blackmore, πριν εγκαταλείψει την rock σκηνή, κ αφοσιωθεί στο μπάντζο.


 Δεν παίζει κάντρι ο Blackmore και εγώ προσωπικά προτιμώ να βλέπω τους φτασμένους μουσικους να προχωράνε και να μην βασίζονται στο ένδοξο παρελθόν τους παίζοντας τα ίδια και τα ίδια 40 χρόνια (όπως κάνουν μερικοί - μερικοί), άσχετα αν αυτό δεν πολυαρέσει σε όλους...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
6099 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/06, 18:35
από Kiratzoharris
8 Απαντήσεις
3889 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/08, 01:48
από jimmy 1916
7 Απαντήσεις
3012 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/10, 15:00
από Mike Moss
38 Απαντήσεις
13778 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/10, 20:11
από blackmorefan
0 Απαντήσεις
1452 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/10, 02:42
από davemurrayaris
12 Απαντήσεις
4092 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/10, 00:06
από ed_hunter
0 Απαντήσεις
1688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/11/10, 12:36
από blackmorefan
4 Απαντήσεις
2798 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/18, 23:54
από panixgr
2 Απαντήσεις
4323 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/19, 11:09
από phdiam
0 Απαντήσεις
1436 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/23, 22:05
από Mike Moss