Αποστολέας Θέμα: Eurovision 2010  (Αναγνώστηκε 21747 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Eurovision 2010
« στις: 30/05/10, 09:27 »
Έπρεπε να υπάρχει ένα τέτοιο θέμα, έστω και καθυστερημένα!! ;D

Πώς τα βρήκατε τα κομμάτια? Τις παρουσίες? Τον Αλκαίο μας!! ;D
Σοβαρά τώρα, εγώ νομίζω πως το τραγούδι της Ουκρανίας ήταν αρκετά καλό και ξεχώριζε από τα υπόλοιπα.. Εσείς?
« Τελευταία τροποποίηση: 30/05/10, 10:29 από parlats »

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #1 στις: 30/05/10, 12:14 »
Αρχιζοντας απο τη χωρα μας θεωρω πως του Αλκαιου ηταν απο τα πιο ωραια ''παρουσιασμενα'' κομματια. Ο χορος ειχε πολυ παθος και δυναμη ενω και το σκηνικο με τα τυμπανα και τη λυρα προσθεσαν χρωμα σε ενα ''ζωντανο'' και φεστιβαλιακο συνολο. Μου αρεσε επισης που το κομματι ειχε εθνικ ελληνικο χαρακτηρα. Απο τις καλες εμφανισεις της Ελλαδας.


Το κορυφαιο κομματι για μενα ηταν των Τουρκων. Ωραια μελωδια, ωραια παρουσιαση και εντονα φωτα που τραβουσαν την προσοχη.


Το γερμανικο ηταν επιεικως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ αλλα πηρε πολλες ψηφους απο το γλυκαναλατο και συναμα αφελες προσωπακι της τραγουδιστριας, της οποιος βεβαια η προφορα ηταν επισης ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.


Οσο για το ουκρανικο παραηταν καταθλιπτικο για Eurovision. Θα ταιριαζε με μια διαφορετικη εκτελεση σε μπαντα στυλ Anathema...


Τελος θα ειναι ντροπη να μην αναφερουμε την ΚΟΡΥΦΑΙΑ παρουσια της φετινης Eurovision αλλα και των τελευταιων ετων νομιζω.





« Τελευταία τροποποίηση: 30/05/10, 12:17 από G.K. »


Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #2 στις: 30/05/10, 12:18 »
Αν και εμένα πιο πολύ μου άρεσε το κομμάτι του Βελγίου, αυτό που συμπέρανα εχθές θα μπορούσε να παρουσιαστεί σε βιντεάκι του Ράδιο Αρβύλα: "Αν δε μας δώσετε 12άρι στη Eurovision, ΔΕ ΣΑΣ ΔΑΝΕΙΖΟΥΜΕ!!!"
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος edgar_jp ♫

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #3 στις: 30/05/10, 12:29 »
Καλή η σκηνική παρουσία του Αλκαίου και των φίλων του, αλλά το κομμάτι για μένα είναι ότι χειρότερο έχουμε στείλει τα τελευταία χρόνια (μετά του Ρακιντζή φυσικά)

Πιο πολύ μου άρεσαν της Ρωσίας και της Ουκρανίας.
Η ζωή είναι ένα αγγούρι...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #4 στις: 30/05/10, 13:10 »
Aς ποσταρει κ ενας τα τελικα αποτελεσματα για εμας που δε μπορεσαμε να παρακολουθησουμε το event...

Αποσυνδεδεμένος edgar_jp ♫

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #5 στις: 30/05/10, 13:14 »
01. Γερμανία: Lena Meyer-Landrut Satellite [246]
  02. Τουρκία: MaNga We could be the same [170]
  03. Ρουμανία: Ovi & Paula Seling Playing with fire [162]
  04. Δανία: Chanée & N'evergreen In a moment like this [149]
  05. Αζερμπαϊτζάν: Safura Drip Drop [145]
  06. Βέλγιο: Tom Dice Me and my guitar [143]
  07. Αρμενία: Eva Rivas Apricot stone [141]
  08. Ελλάδα: Γιώργος Αλκαίος & Friends OPA! [140]
  09. Γεωργία: Sofia Nizharadze Shine [136]
  10. Ουκρανία: Alyosha Sweet people [108]
  11. Ρωσία: Peter Nalitch bend Lost and forgotten [90]
  12. Γαλλία: Jessy Matador Allez olla olé [82]
  13. Σερβία: Milan Stankoviċ Ovo je Balkan [72]
  14. Ισραήλ: Harel Skaat Milim [71]
  15. Ισπανία: Daniel Diges Algo pequeñito [68]
  16. Αλβανία: Juliana Pasha It's all about you [62]
  17. Βοσνία & Ερζ.: Vukašin Brajiċ Thunder and lightning [51]
  18. Πορτογαλία: Filipa Azevedo Há dias assim [18]
  19. Ισλανδία: Hera Björk Je ne sais quoi [41]
  20. Νορβηγία: Didrik Soli-Tangen My heart is yours [35]
  21. Κύπρος: Jon Lilygreen & Islanders Life looks better in spring   [27]
  22. Μολδαβία: Sunstroke project & Olia Tira Run away [27]
  23. Ιρλανδία: Niam Kavanagh It's for you [25]
  24. Λευκορωσία: 3+2 Butterflies [18]
  25. Ην.Βασίλειο: Jon Dubovie It sounds good to me [10]
Η ζωή είναι ένα αγγούρι...

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #6 στις: 30/05/10, 13:21 »
Οι PoS τελικά αποκλείστηκαν?  ???
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #7 στις: 30/05/10, 13:23 »
Οι PoS τελικά αποκλείστηκαν?  ???

Δν πηγαν καν Εurovision απο οσο ξερω...

Καλα, οι Αγγλοι παλι στον πατο? Πως τα καταφερνουν και πλασαρονται παντα στις τελευταιες θεσεις??
Και την Kυπρο την περιμενα πιο ψηλα...

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #8 στις: 30/05/10, 13:31 »
Γιατί οι Άγγλοι εξάγουν ένα εκατομμύριο άλμπουμς το χρόνο. Νομίζεις ότι τους νοιάζει να πετάξουν λεφτά στο πανηγυράκι της eurovision; Αυτός ο διαγωνισμός είναι για να χαίρονται τα βαλκάνια και το ανατολικό μπλοκ που από άποψη παγκόσμιων πωλήσεων δεν έχουν στο ήλιο μοίρα και θέλουν να νιώσουν Lifestyle και dolce vita.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #9 στις: 30/05/10, 13:35 »
Γιατί οι Άγγλοι εξάγουν ένα εκατομμύριο άλμπουμς το χρόνο. Νομίζεις ότι τους νοιάζει να πετάξουν λεφτά στο πανηγυράκι της eurovision; Αυτός ο διαγωνισμός είναι για να χαίρονται τα βαλκάνια και το ανατολικό μπλοκ που από άποψη παγκόσμιων πωλήσεων δεν έχουν στο ήλιο μοίρα και θέλουν να νιώσουν Lifestyle και dolce vita.

Το πιο σωστο σχολιο εδω μεσα!

Καλα, μουσικοι ανθρωποι, με ακουσματα κι ορεξη για πειραματισμους, καθετε και συζητατε για το πιο mainstream πανηγυρι που γινεται καθε χρονο;  Οχι, περιμεναμε απο τα 12αρια και τα 10αρια της Γερμανιας να αντιληφθουμε πως καθε χρονο απο εδω και μπρος θα το παιρνει και μια χωρα που δεν ειχε ποτε τη τυχη της πρωτης θεσης!!

Το ενδεχομενο να ειναι στημενο κι απο πισω να διακινουνται τεραστια ποσα απο τα στοιχηματα, τις ψηφους μεσω τηλεφωνου με πληρωμη και τα κρατικα κεφαλαια που τρωνε απο τις τσεπες μας, το σκεφτηκατε;

Αλλη δουλεια δεν ειχε ο διαολος.... ;) Κανουμε και κριτικη για το καθε κιτσαριο που στελνουμε σα χωρα!

Ε, μα πια..δε μπορουσα να μη το πω :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #10 στις: 30/05/10, 14:02 »
ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΤΕΛΙΚΟ


τρια πραγματα δε μου αρεσουν καθολου
1.οταν καποιος νικαει κατι χωρις να το αξιζει
2.οταν καποιος κανει τον αλλον να αισθανετε κατωτερος
3.οταν καποιος αποδοκοιμαζετε ιδιαιτερα αν μιλαμε για θεματα γουστου

1.χθες το διαγωνισμο νικησε ενα 19 χρονο κοριτσι η γερμανη λενα,νικησε με 246 ποντους!παρακολουθοντας χθες τον διαγωνισμο παρατηρησα οτι ηταν η πρωτη φορα που ολες οι χωρες ειχαν στειλει εξαιρετικους τραγουδιστες!και μεσα σ αυτους η λενα χανοταν για τη φωνη της καθως σαν νεα που ειναι δε μπορουσε να τραγουδισει σαν τους ποιο εμπειρους η τουλαχιστον τους ποιο "μορφομενους" μουσικα,οταν μιλαμε για ενα πανευροπαικο διαγωνισμο τραγουδιου πιστευω πως δε μπορει να κερδιζει ο οποιοσδηποτε,για αυτο εχω θεσει τα κριτιρια μου που ειναι τα εξης!
α.ο νικητης να εχει ολοκληρωμενη μουσικη παιδια και βεβαια εξαιρετικες ικανοτητες ειτε στο τραγουδι ειτε στη μουσικη
β.θα ηταν πολυ προτιμοτερο ο νικητης να ειχε γραψει ο ιδιος το τη μουσικη κ τους στιχους και οχι να τους εβρισκε ετοιμους απο αλλους
γ.θα ηταν ακομα ποιο προτιμοτερο να υπηρχε κ μια μπαντα με οργανα στη σκηνη και οχι να βρισκετε μονος ο τραγουδιστης

Οπως καταλαβατε η λενα δεν τιρει κανενα απο αυτα τα κριτιρια και ουτε πολλες αλλες χωρες βεβαια η φωνη της δε με εντυπωσιασε ηταν απλα ενα πιασαρικο τραγουδακι που αρεσε στο κοσμο!βαση των κριτιριων μου μονο δυο χωρες αξιζαν την νικη η ρωσσια και η τουρκια ! προς θεου δε λεω βεβαια οτι δεν ηταν ωραιο τραγουδι λεω απλα οτι δεν αξιζε την νικη,καθολου!!!


2.οταν λοιπον τελειωσε η ψηφοφορια η γερμανιδα επιανε το προσωπο της δε μπορουσε να το πιστεψει(ποιος θα μπορουσε αλλωστε)!οταν ανεβηκε να παρει το βραβειο και την ρωτησαν πως αισθανετε το μονο που ειχε να πει ηταν "HI" και ενα χαμογελο!και σκευτηκε ο καλος "ελα μωρε το καημεο 19 χρονων εχει αγχος!τη γλυκουλα" σκευτηκε ομως και ο κακος "καλα μολις νικησε ενα διαγωνισμο που παρακολουθητε απο πανω απο 200.000.000 ανθρωπους παγκοσμιος την ψηφισαν παρα πολυς κοσμος και το μονο που εχει να πει ως νικητρια ειναι για?τι καθηστερημενη ειναι?
τελος παντων το ξεπερασα αλλα μολις τελειωσε το τραγουδι για το κλεισιμο της βραδιας αρχισε να βγαζει μονολογο στα ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ!?δε ξερω για εσας αλλα εγω ενοιωσα ντροπιασμενος και μειωμενος σαν κατοικος της ευρωπης,
η κοπελα ψηφιστηκε απο 39 διαφορετικες χωρες και μας εβγαλε μονολογο στα γερμανικα?ουτε εγω αλλα ουτε και παρα πολυ αλλοι δε καταλαβαιναμε τι λεει!ηταν πραγματικα κατι που ευχομε να μην ξανασυμβει γιατι αποτελει δυσφημιση για την ιδια τη ευρωπη,ντροπη της που εκανε κατι τετοιο .

3.Οπως γνωριζετε χθες οταν το τραγουδι της ρωσσιας επερνε καλους βαθμους απο καποια χωρα αποδοκιμαζοταν!ιδιαιτερα οταν πηρε 12 απο την ουκρανια και τωρα σκευτομαστε, αποδοκιμαστικε επειδη ψηφιστικε απο γειτονα η επειδη ψηφιστικε γενικα,και ρωταω τωρα αποδοκιμαστηκε η κυπρος οταν πηρε 12 απο την ελλαδα?οχι φυσικα!απο αυτο βλεπουμε ποσο υπεροπτες και εγωιστες ειναι αυτοι που αποδοκιμασαν αυτο το αριστουργιμα κατα τη γνωμη μου,φαινετε οτι τους εκανε να βαριουντε και να ξερνανε και ειπαν να το ατιμοσουν,πειτε μου αν κανω λαθος αλλα ο piter nalitch αν οχι τη καλυτερη ειχε μια απο τις καλυτερες φωνες που εχουμε δει εδω και αρκετο καιρο στη eurovision θεωρω για αλλη μια φορα ντροπη και δυσφημιση της ευρωπης αυτο το γεγονος,ο ανθρωπος δε καταλαβαινει οτι κατι που μπορει καποιος να το βρισκει χαλι μαυρο καποιος αλλος να το βρισκει εκπληκτικο,για αυτο λεμε αλλωστε οτι ειναι θεμα γουστου αν σε ολους αρεσαν τα ιδια πραγματα δε θα υπηρχε eurovision...

THE MASTER

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #11 στις: 30/05/10, 14:11 »
τελος παντων το ξεπερασα αλλα μολις τελειωσε το τραγουδι για το κλεισιμο της βραδιας αρχισε να βγαζει μονολογο στα ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ!?δε ξερω για εσας αλλα εγω ενοιωσα ντροπιασμενος και μειωμενος σαν κατοικος της ευρωπης,
η κοπελα ψηφιστηκε απο 39 διαφορετικες χωρες και μας εβγαλε μονολογο στα γερμανικα?ουτε εγω αλλα ουτε και παρα πολυ αλλοι δε καταλαβαιναμε τι λεει!ηταν πραγματικα κατι που ευχομε να μην ξανασυμβει γιατι αποτελει δυσφημιση για την ιδια τη ευρωπη,ντροπη της που εκανε κατι τετοιο .
Δηλαδή έπρεπε να το πει σε Αγγλικά, Γαλλικά, Ελληνικά  ???  Αφού Γερμανικά μιλάει η κοπέλα... ΚΑι για να καταλάβεις γιατί είναι λάθος ο τρόπος που το σκέφτεσαι. Αν νικούσε ο Αλκαίος και έβγαζε λόγο στα Ελληνικά θα γκρίνιαζες;  ;)

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #12 στις: 30/05/10, 14:26 »
ναι αυτη μιλαει γερμανικα, οι 200.000.000 ανθρωποι που την ειδαν και την ψηφισαν δεν μιλανε και τουλαχιστον για αυτο το λογο επρεπε να μιλησει σε μια γλωσσα κατανοητη δηλαδη τα αγγλικα
 
κ ο αλκαιος αλλα και οποιωσδηποτε αλλος δε θα ηταν τοσο βλακας να κανει κατι τετοιο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #13 στις: 30/05/10, 14:35 »
Κανεις δεν αναγκαζει 200,000,000 ζωα να κατσουν και να στραβωθουν μπροστα απο μια τηλεοραση, ενω εξω ηταν μια υπεροχη δροσερη βραδια για βολτα, κουβεντουλα και ανθρωπινη επαφη ( επ, οχι πονηρα )!

Αλλα αφου κατηγοριοποιουμαστε στη κατηγορια "ανεγκεφαλοι θεατες", καλα κανουμε και κρινουμε και για την ποιοτητα της βρωμης που μας πετανε!

Μπεε ρε...μπεΕ!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #14 στις: 30/05/10, 14:46 »
Δωσε βαση
 Το δικο μας το κομματι απο την πρωτη στιγμη για μενα ηταν πατος. Αλλα ο Αλκαιος ειναι πολυ σωστος γιατι καταφερε να παρει εναν πατο και να του βαλει μια ωραια κορδελα.

Το κομματι της Γερμανιας με τραβηξε και μενα με τη μια. Ουτε ηξερα οτι το διαφημηζαν ενα μηνα για πρωτο και δεν το ειχα ακουσει ξανα.
Ηταν ενα ωραιο κοριτσακι, με ενα χαρουμενο τραγουδι, χωρις πολλες σαλτσες, φωτιες, πυροτεχνηματα, μπαλετα. Ειχε μια χαρακτηριστικη γλυκια φωνη και εβγαζε μια αθωοτητα πολυ σπανια. Χαρηκα που κερδισε το συγκεκριμενο

Αρμενια. Ερωτευτικα... Τερμα.... Το κομματι ηταν πολυ καλο, με αγγλικο στιχο αλλα βασισμενο στην παραδοση της Αρμενιας αποτι καταλαβα. Η τραγουδιστρια δε.... NEED!


Τελος μου αρεσε και εκεινη η κοπελιτσα που βγηκε τελειως μονη της και τραγουδισε μια μπαλαντα με μια κουκουλα. Δεν το θυμαμαι αλλα μου θυμισε τερμα cranberries η φαση. Πιασαρικο.


Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #15 στις: 30/05/10, 14:59 »
Τελος μου αρεσε και εκεινη η κοπελιτσα που βγηκε τελειως μονη της και τραγουδισε μια μπαλαντα με μια κουκουλα. Δεν το θυμαμαι αλλα μου θυμισε τερμα cranberries η φαση. Πιασαρικο.
Ουκρανία. Κορυφή ήταν η κοπέλα!

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #16 στις: 30/05/10, 15:11 »
Για μένα το καλύτερο κομμάτι ήταν της Ρωσίας.. Ο Peter Nalisch έχει φωνάρα οπερετικού επιπέδου.. Παρόλα αυτά, επειδή στη Eurovision δεν κερδίζει το καλύτερο κομμάτι αλλά αυτό που έχει λίγο από όλα, πριν τα αποτελέσματα έβλεπα Ουκρανία, Αζερμπαιζάν, Αλβανία και Δανία.. Γενικά δεν έπεσα μέσα, δεν περίμενα να τα πάει τόσο καλά η Τουρκία με το ροκ κομμάτι της.. Βλέποντας Eurovision πάνω από 20 χρόνια ακόμα δεν έχω καταλάβει πως ψηφίζει ο κόσμος.. Το κομμάτι της Γερμανίας ήταν απαράδεκτο.. Δεν είχε ρυθμό, δεν είχε μελωδία, δεν είχε τίποτα.. Μου θύμισε λίγο παδικό τραγούδι και Ζουζούνια του Alter.. Έλεος!

Αποσυνδεδεμένος conny

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #17 στις: 30/05/10, 15:32 »
Η κοπελιά από τη Γερμανία διαθέτει μια πολύ ωραία όσο και χαρακτηριστκή φωνή και στυλ και δεν ήταν τυποποιημένη σαν όλους τους άλλους!Έχει αυτό το κάτι, το ιδιαίτερο, πώς το λένε!Το τραγούδι της ομολογώ ότι δεν ήταν τίποτα το φοβερό, αν και συμπαθητικό!Η Ουκρανή πολύ ωραία,ο Ρώσος...τρελάθηκα!!Η Τουρκία δε με ενθουσίασε...Η Ιρλανδή κι αυτή ωραία και ιδιαίτερη φωνή,αλλά το τραγούδι απολύτως συνηθισμένο και αδιάφορο...Κρίμα...Ο Αλκαίος χάλια, όπως κι όλες οι δικές μας συμμετοχές τελευταία! Το Βέλγιο πάρα πολύ ωραίο!!Τα υπόλοιπα τραγούδια τόσο τυποποιημένα και τόσο γιουροβιζιονοκαλούπια που βαριόσουνα!!!Εκτός από τις εξαιρέσεις, τα μισά ήταν μπαλάντες με πιάνο, ολόιδιες μέχρι Παναγίας και μερικά χαζά ντανς τραγουδάκια!!!Της Γαλλίας όμως οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν πολύ ζωντανό!!!Κι αυτός ο τραγουδιστής...έχει την κίνηση στο αίμα του ρε παιδια!!!Πάντως φέτος πήξαμε στις πιανομπαλάντες με τα βιμπράτα και τις ψηλές!!!!Έλεος!!!Κι όλες καρμπόν!!!!Και γενικά το έρμο το πιάνο το πρήξανε!!!!!Θα έλεγα ότι είχε την τιμητική του αλλά η φραση δεν ταιριάζει γιατί η Γιουροβίζιον μόνο να τιμήσει κάτι δεν μπορεί!!!

Αποσυνδεδεμένος kostas_23!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #18 στις: 30/05/10, 15:49 »

τι καλο, γλυκο κι αθωο το κοριτσακι απο την Γερμανια!!!Φτου μην το ματιασω!!!

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #19 στις: 30/05/10, 16:58 »
   
 

   
δε μπορω να σταματησω να το ακουω τι τραγουδαρα!

φοβερο bass line ,φοβερα αρπισματα,φοβερη φωνη!

ολα ειναι τελεια,γιατι τοσος ξεπεσμος?

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #20 στις: 30/05/10, 18:12 »
       
δε μπορω να σταματησω να το ακουω τι τραγουδαρα!

φοβερο bass line ,φοβερα αρπισματα,φοβερη φωνη!

ολα ειναι τελεια,γιατι τοσος ξεπεσμος?
Πλάκα κάνεις ετσι? ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #21 στις: 30/05/10, 18:35 »
Γαλλια ρε!Αλε αλε αλε αλε ολα ολε κ τετοια!εμενα αυτο μ αρεσε κ τεραστιο ρισπεκτ στην Αρμενια(πεστα στινκι)!!μαλλον πρεπει να ασχοληθουμε περισσοτερο μ αυτη τη χωρα για ευνοητους λογους...Μουφα παντως φετος βαρεθηκα πολυ ουτε καν διασκεδαστικο δν ηταν το μεγαλυτερο μερος..!
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #22 στις: 30/05/10, 18:41 »
Χαχ 21 απαντήσεις σε 8 ώρες.
Οι κιθαρωδοί στηρίζουν φανατικά πανηγυράκια.

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #23 στις: 30/05/10, 18:50 »
Παιδιά, δεν είναι κακό να λέει ο καθένας τί του άρεσε και γιατί, αλλά όλη αυτή η συνομωσιολογία είναι λίγο αστεία...

Κατά τη γνώμη μου νίκησε ένα απο τα λιγότερο κιτς κομμάτια (αν και προσωπικά προτιμούσα του Βελγίου)...

Αυτά τα δύο ήταν απο τα ελάχιστα αγγλόφωνα κομμάτια (εξαιρώ βέβαια τους τραγουδιστές που είναι αγγλόφωνοι, όπως Ιρλανδία, Μ.Βρετανία , Κύπρος...κλπ) που θα μπορούσαν να σταθούν αξιοπρεπώς στην αγορά μιάς αγγλόφωνης χώρας...

Για μένα αυτό είναι ένα ζητούμενο όταν αποφασίζεις να χρησιμοποιήσεις αγγλικό στίχο...

Αλλιώς μην το κάνεις καθόλου και κάνε κάτι ανάλογο σαν αυτό που κάνουν εδώ και χρόνια χώρες όπως πχ η Σερβία...(ασχέτως αν μου αρέσουν ή όχι τα τραγούδια που στέλνει...)
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #24 στις: 30/05/10, 19:11 »
             
δε μπορω να σταματησω να το ακουω τι τραγουδαρα!

φοβερο bass line ,φοβερα αρπισματα,φοβερη φωνη!

ολα ειναι τελεια,γιατι τοσος ξεπεσμος?
Πλάκα κάνεις ετσι? ::)

 
 
 
τι πλακα ρε!?
δεν υπαρχει αυτο το τραγουδι!!! και το ψηφισα μαλιστα αλλα πηγε στραφη η ψηφος...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
57 Απαντήσεις
16894 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/08, 20:40
από Neikos
118 Απαντήσεις
31058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/08, 15:36
από Mrs Brightside
155 Απαντήσεις
38147 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/09, 21:19
από Spell@lchemist!
Α Ρ Η Σ 2009-2010

Ξεκίνησε από bono u2 « 1 2 » Αθλητισμός

28 Απαντήσεις
17554 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:07
από zeromancer
13 Απαντήσεις
8098 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/10, 11:44
από sakman
153 Απαντήσεις
44973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/10, 15:42
από master of puppets
336 Απαντήσεις
86371 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/07/10, 17:30
από blackmorefan
1 Απαντήσεις
2855 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/12, 08:23
από fuZZed
5 Απαντήσεις
5832 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/14, 21:09
από Lo.Lee.Ta
2 Απαντήσεις
2148 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/21, 11:13
από Stratos VR