Αποστολέας Θέμα: Pay Pal Ανάλυση  (Αναγνώστηκε 4361 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος theblind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Pay Pal Ανάλυση
« στις: 21/07/11, 16:16 »
1.Τι είναι το Pay Pal? Πώς λειτουργεί? Είναι ασφαλές? Ποιός είναι ο λάκκος του (γιατί δεν μπορεί,πρέπει να έχει)?
Όποιος ξέρει και έχει όρεξη να απαντήσει ας κάνει έναν κόπο γιατί είμαι έτοιμος για αγορές αλλά έχω τη φοβία της αγοράς μέσω Internet.

2.Αν βγάλω άκρη με το 1ο θέμα λέω να πάρω μια καμπίνα από zilla (http://zillacabs.com/). Συγκεκριμένα λέω για 2x12 Fatboy (metal παίζω - όγκο θέλω) με ένα Celestion V-30 και ένα Greenback. Έστειλα mail και όλο μαζί με μεταφορικά θα έρθει γύρω στα 500.
Θα ήθελα απόψεις και για την καμπίνα αλλά και για το κατάστημα και την αξιοπιστία του.

Thank you very much amigos!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Pay Pal Ανάλυση
« Απάντηση #1 στις: 21/07/11, 22:10 »
Το paypal, για σένα τον  αγοραστή είναι απλά ο ενδιάμεσος ανάμεσα σε εσένα και τον πωλητή. Μόνο το paypal γνωρίζει την πιστωτική σου κάρτα (και την χρεώνει με το ανάλογο ποσό), και σε προστατεύει από απατεώνες.

Το paypal παίρνει την προμήθεια του από τον πωλητή, ένα ποσοστό επί του ποσού της συναλλαγής.

Αν μιλάς για αγορά μέσα από ebay, να προσέξεις την αξιολόγηση του πωλητή, να είναι όσο το περισσότερο θετική.  Αν είναι εκτός ebay, να το σκεφτείς όχι 2, αλλά 10 φορές πριν τον πληρώσεις.

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Pay Pal Ανάλυση
« Απάντηση #2 στις: 28/07/11, 19:22 »
μπραβο ρε βραζιλη..........................ειχα και εγω την ιδια απορια

Αποσυνδεδεμένος Holyshock

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Pay Pal Ανάλυση
« Απάντηση #3 στις: 07/10/11, 22:44 »
και κάτι ακόμα σαν υποσημείωση, πέρα απο πιστωτικές κάρτες το paypal δέχεται και απλές χρεωστικές (debit card) που έχουμε και τραβάμε απο τα ΑΤΜ απλά πρέπει να έχει το σημα της VISA ή MASTER CARD πάνω. κάποιες τράπεζες δεν έχουν χρεωστικές κάρτες με τα δύο αυτά σήματα οπότε πάτε σε λύση προπληρωμένης που ειναι και η πιο ασφαλής λύση και για τους πλέον δυσπιστούς που βγάζουν όλες οι τράπεζες

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2371 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/06/08, 18:14
από Ιππέας
2 Απαντήσεις
22177 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/13, 11:07
από Korgy
4 Απαντήσεις
4983 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/07/14, 00:06
από Lo.Lee.Ta
261 Απαντήσεις
54629 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/20, 22:19
από hot_sauce (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
3666 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/20, 19:06
από hot_sauce (φλουτσ)