Αποστολέας Θέμα: Ερωτησεις για Marshall  (Αναγνώστηκε 15573 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Ερωτησεις για Marshall
« στις: 18/08/03, 21:32 »
thelo ena marshall enisxiti
pia montela mou protinete? kai posa watt?
pros to paron klino pros AVT20 kai MG40
« Τελευταία τροποποίηση: 12/12/03, 03:05 από Dave Murray »
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #1 στις: 02/09/03, 19:39 »
Φιλε εχω ενα σεριφη φουλ λαμπα...ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...απλα δεν εχω μερος να τον τσιτωσω...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος silent

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #2 στις: 06/09/03, 18:56 »
Φιλε,αν δεν εχεις παρει ακομα ενισχυτη, θα σου προτεινω κι εγω full λαμπα κι οχι valvestate,αναλογα βεβαια και την μουσικη που παιζεις..... παντως με full λαμπα θα εχει καλυτερο τονο και καλυτερο σκασιμο αρκει να  τσιτωσεις το volume να αρπαξουν οι λαμπες του τελικου..... κοιταξε τον JCM2000 DSL401(βγαινει και 201 με 20watt και 12αρι ηχειο, που ειναι καλυτερος για οικιακες καταστασεις, αλλα δεν ξερω αν ερχεται ελλαδα...)

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #3 στις: 06/09/03, 20:44 »
koitakse exo exo valvestate. einai o AVT100. poli kalos. einai me lampati proenisxisi. ton peira 900 eyro peripou. o idios me olokliri lampa kostizei sxedon ta diplasia!

den exo kanena problima.paizei fantastika. eite ton tsitoso eite oxi einai poli kalos! tora ti mou lete eseis den ksero. mono pou einai marshall ftanei kiolas.

ton mg40 den ton ksero. pantos oi AVT einai poli kaloi. apolyta eyxaristimenos. kai kati allo. min pareis mono 20 watt! den ksero an ton thes gia to spiti mono i tipota allo alla 20 einai liga. kamia fora tha xreiasteis perissotera kai den tha exeis. pare to ligotero 40 kai osa xoraei i tzepi sou.
ayta
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #4 στις: 07/09/03, 15:25 »
ti diafora exi valvestate apo full lampa? ???
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #5 στις: 07/09/03, 15:39 »
ti diafora exi valvestate apo full lampa? ???

ma to grafo poio pano. oi valvestate exoun proenisxisi lampas mono. oi full lampatoi einai olo lampa, opos leme olo trela, olo solo, olo mesa... kai diafora alla.! ;D ;D

yparxoun enisxites pou einai mono me trantzistor. yparxoun kai kapoioi pou einai mono me lampes. oi marhall kenotomise (den ksero an to kanoun kai alles etairies) kai ebgale kati endiameso. i proenisxisi tou enisxiti einai lampati. o enisxitis einai kanonika me tratzistor. pisteyo na katalabes.

otan leme trantzistor ennooume kati mikra matra tsipakia kai oxi radiakia. an kai o dikos mou poianei kati koufous stathmous ores ores! an den paizo akouo kati poli koufa. pantos den ennooume ta radiakia.
ayta
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #6 στις: 07/09/03, 15:46 »
diafora se ixo omos?
se ti idos mousikis teriazi o kathenas?
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #7 στις: 07/09/03, 15:58 »
edo tha se gelaso kolite! xaxaxa  ;D ;D

o lampatos einai poio rock kata tin gnomi mou. alla oxi kai ollos einai rock. ma ti leme tora. koitakse na deis sxetika einai to idio. den entasontai kapou mousika. o ixos allazei alla prepei na exeis kai ayti kalo. o lampatos otan zestathei kala (diladi meta apo kamia ora to poli) paizei poio kala. tora ti ennoo me ayto?
einai thema peiras, den mporo na sto grapso. fysika kai gi'ayto einai panakribos!
min tin psakseis toso poli me tin diafora. einai psilos sta axyra kata kapoio tropo ektos an thes kai ton psilo. tote pao paso. pantos den eimai o pleon idikos gia na sta eksigiso analytika.
ayta
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Zoso

  • Heartbreaker
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 362
  • Φύλο: Άντρας
  • Our shadows taller than our soul...
    • Προφίλ
    • Zeppelin
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #8 στις: 07/09/03, 21:07 »
thelo ena marshall enisxiti
pia montela mou protinete? kai posa watt?
pros to paron klino pros AVT20 kai MG40

Tα watt εξαρτούνται από σένα... Αν τον θέλεις δηλαδή για το δωμάτιο σου, για το live στο μαγαζί, για το live στο beach party, για το live στο Rio...
''...Πριν αρχίσουν όλα
Είχαν κιόλας αρχίσει
Πριν φτάσω ήμουν ήδη εκεί
Τα ίχνη μου και ο δρόμος προϋπήρχαν
Τ’ ακολούθησα
Βρήκα ένα σπίτι στις φλόγες
Μπήκα μέσα και του 'βαλα φωτιά...''

Αποσυνδεδεμένος jonrav4

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #9 στις: 21/07/04, 13:31 »
 :-[PE ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΜΑΡΣΗΑΛΛ AVT 50 H ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΗΧΕΙΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΝΔΙΑΣΩ ΚΑΤ ΠΡΩΤΙΜΗΣΗ BEHRINGER
ERIC CLAPTON

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #10 στις: 21/07/04, 17:49 »
   απο τοτε που εφυγε ο Rivera η μαρσαλ πηρε το κατηφορο, γιατι ως γνωστο οσο καλος και αν ειναι ο ενισχυτης αμα εχει μαπα τροφοδοτικο, μαπα ηχο θα παρεις! Προτειμησε (αν θες ντε και καλα Μαρσαλ) JCM 900 ή 2000 ή σαν αυτον που εχει ο Dave!

   Ρε παιδες θυμηστε μου (αν εχετε παει) στο noise factory ποιον εχει? Και αυτος πολυ καλος ειναι!

Παράθεση
Καρχαριας

Παράθεση
oi marhall kenotomise (den ksero an to kanoun kai alles etairies) kai ebgale kati endiameso. i proenisxisi tou enisxiti einai lampati. o enisxitis einai kanonika me tratzistor. pisteyo na katalabes.


   ε οχι και η Μαρσαλ καινοτομισε! Οι "υβριδικοι" ενισχυτες υπαρχουν εδω και χρονια και τους "εισηγαγε" η ΑRT μη λεμε και οτι θεμε!
« Τελευταία τροποποίηση: 21/07/04, 18:08 από sotriani »
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #11 στις: 22/07/04, 08:52 »
Δεν ξέρω.. έχεις δίκιο μάλλον. Την ART την ξέρω αλλά νόμιζα ότι το κάνει αυτό σε rack, επίσεις δεν ήξερα ότι είναι η πρώτη..
Δεν λέμε ότι θέλουμε, ότι μαθαίνουμε λέμε και εμείς.. ;D ::)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #12 στις: 22/07/04, 13:33 »
Πραγματι η ΑΡΤ ηταν η πρωτη που το εφτιαξε αυτο...θυμαμαι κατι φανταστικα κομματια της...Distortion 80 /80 ..SGX 2000 ... απιστευτα κομματια...και το κεφαλι του σωτηρη :P ;D ...δεν θυμαμαι αλλα οταν το ειχα δει λαιβ κατι μου ειπε... ;D ...και ειπα...μαμα θελω και εγω τετοιο γκαζι... και αυτη δεν απαντησε... με κοιταξε με νοημα...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #13 στις: 27/08/04, 01:18 »
Παιδια , χωρις παρεξηγηση , αλλα δεν υπαρχει ουδεμια συγκριση μεταξυ λαμπατου ενισχυτη και υβριδικου ...
Και απ'οτι θυμαμαι , λαμπα στην προενισχυση (σημειωση : μια λαμπα , ισα-ισα για διαφημιστικο τρικ περισσοτερο, οι κανονικοι λαμπατοι ενισχυτες εχουν στην προενισχυση απο 3 μεχρι 6 λαμπες και στην τελικη απο 2 μεχρι 4 συνηθως) δεν εχουν ολοι οι valvestate, μονο καποια μοντελα απο καποια watt και πανω απ'οτι θυμαμαι.
Ολα αυτα τα λεω γιατι εχω περασει απο πολλους ενισχυτες και μεχρι προσφατα ειχα ΚΑΙ marshall 40αρη valvestate (με λαμπα στην προενισχυση) , ετσι για να μπορω να τον μετακινω ευκολα , μεχρι που τον πουλησα κι αυτον ...
Δεν συγκρινεται με λαμπατους ενισχυτες ενας υβριδικος, κακα τα ψεματα. Γι αυτο τον λογο ειναι και φθηνοτεροι. Αν κανανε και οι δυο τα ιδια πραγματα , ολοι θα επαιρναν τον φθηνοτερο !
Α! και οι λαμπατοι δεν χρειαζεται να "ζεσταθουν" για να βγαλουν καλυτερο ηχο. Απλως θελουν λιγο χρονο (σε καμια περιπτωση ωρα , αντε κανα 5λεπτο το πολυ) για να ζεσταθουν οι λαμπες (και να κρυωσουν οταν τον κλεινεις , πριν τον μετακινησεις). Προσωπικα τον δικο μου (που ειναι 120w κεφαλη και 4x12 ηχεια) τον αφηνω να ζεσταθει για 2-3 λεπτα max (συνηθως 1-2 λεπτα) και θεριζει... και ουτε αλλαζει ο ηχος προς το καλυτερο με την ωρα , ουτε εχει παθει τιποτε (το παραμικρο) στα 8 χρονια που τον εχω ...
Οχι οτι ειναι λαθος φυσικα να τον ζεσταινεις για περισσοτερη ωρα (ειδικα αν υπαρχει κρυο και υγρασια στον χωρο που παιζεις).
Χιλιες φορες ενας λαμπατος λοιπον και αν θες πιο πολυ βρωμα , παρε και κανενα καλο distortion πεταλακι (θυμαται κανεις τα RAT ;;;)
Τελος , επειδη δεν μας λες για ποσα λεφτα μιλαμε , ψαξτην για Boogie αν θες οπωσδηποτε λαμπατο.
Εγω παντως και για ευκολια χρησης, εφφε ενσωματωμενα και για παρα πολλους τυπους ενισχυτων με πολυ καλο ποιοτικο ηχο , θα σου προτεινα καποιο μοντελο απο line6. (που δεν ειναι λαμπατοι , αλλα ουτε τρανζιστορατοι. Ειναι ψηφιακοι και κανουν modelling των ενισχυτων και οχι εξομειωση). Ακουσε πρωτα και μετα κρινε ... Δεν θα πιστευεις ... και το λεω αυτο εγω που εχω λαμπατο ενισχυτη και μαλιστα κτηνακι !!!
Βεβαια δεν μπορω να σου πω για τα μικρα μοντελα της line6 ,αλλα εγω που εχω το pod pro (σε rack) και το χρησιμοποιω σαν προενισχυση , τσακιζει !!! Εχω ακουσει και τους original , απο μερικους απο τους ενισχυτες που βγαζει και σε πληροφορω οτι πολυ δυσκολα βρισκεις διαφορες ... (τουλαχιστον με τα μηχανηματα που εχω εγω ...)
Να ακους τωρα Mesa Boogie dual rectifier και Soldano να σου τρεχουν τα σαλια ...
« Τελευταία τροποποίηση: 27/08/04, 01:25 από The Great Cornholio »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Petrucci

  • Επισκέπτης
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #14 στις: 05/02/05, 23:09 »
Στην Περιπτοση μου ομως που εχω παρει το POD PRO απο τον Φιλο και συναδελφο κιθαρωδο Great Cornholio εχω εναν ενισχυτη εν ονοματι BULK(xaxaxaxa) Οπως λεει για τον Boogie dual rectifier εγω οταν τον βαζω δεν θελω να τον ακουω...χαχαχα!!!δηλαδη θα σουταρω τον ενισχυτη μου(Bulk) και μαλλον τωρα θα τσιμπισω τον ΑVT150H με καμπινα 4Χ12 για να ακουσω επιτελους καλα τον Μesa Boogie dual rectifier ως mesa boogie οχι ως nutss!!!! :o ;D 8)

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #15 στις: 06/02/05, 00:00 »
κοιταξε τον JCM2000 DSL401(βγαινει και 201 με 20watt και 12αρι ηχειο, που ειναι καλυτερος για οικιακες καταστασεις, αλλα δεν ξερω αν ερχεται ελλαδα...)


Έρχεται στην Ελλάδα BonStudio.gr
Πάντως εγώ που τον άκουσα δεν τρελάθηκα κιόλας... ::)

Για τις διαφορές ValveState και All Valve, περιληπτικά :

ValveState :

Προενίσχυση:Mία λάμπα 12ΑΧ7 (ECC 83 για τους Άγγλους).
Τελικός       :Mosfet (ένα είδος τρανζίστορ) στον Τελικό.

Full Λάμπα :

Προενίσχυση  :2 έως 5 λάμπες 12ΑΧ7 (Πιθανόν και μια 12ΑΤ7-ECC 82). 
Τελικός         :2,4,6 λάμπες EL 34 & EL 84 (για τους made in England) ή 6L6 & 6V6 (για τους made in USA), συνήθως.
Κάποιοι έχουν και τις 5881 στον τελικό (Με τέτοιες έπαιζε ο Clapton στον Marshall του (αντί για EL 34) και ήταν το μικρό του μυστικό.

Αν είναι ΄΄ψαγμένος΄΄ λαμπάτος θα έχει και tube Reverb, όπως και tube Rectifier (Ανορθώτρια) 5U4Z.

Τώρα ποιά είναι η διαφορά τους ακουστικά?
Ένας τρανζίστορ 40 W έχει π.χ 300 Euro.
Ένας Full λάμπα στα ίδια Watt έχει τα τριπλάσια (κατά μέσο όρο).
Οπότε σκέψου...
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος Thunder

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #16 στις: 09/12/05, 15:45 »
Piga se ena magazi kai moy edine ton marshall Valvestate 80W lampato 300e metaxirismeno.ti lete aksizei na ton agoraso?????

Αποσυνδεδεμένος pureanalog

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #17 στις: 09/12/05, 15:47 »
o valvestate den einai lampatos...

poio montelo akribws einai?

1x12? 2x12?

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #18 στις: 09/12/05, 18:18 »
Επειδή κι εγώ ενδιαφέρομαι να πάρω Valestate, τον 20W, ξέρω πως o Valvestate δεν είναι λαμπάτος-έχει απλά προενίσχυση λάμπας.. Πρέπει να έγινε κάποια παρεξήγηση.. Ωστόσο ο ήχος μ'αρέσει πάρα πολύ και τους θεωρώ πολύ αξιόλογα μηχανήματα.. Ο 80W στα 300Ε είναι σίγουρα πολύ καλή προσφορά, χωρίς βέβαια να ξέρω αν ο ενισχυτής είναι σε καλή κατάσταση...
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος morello

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • KNOW YOUR ENEMY
    • Προφίλ
    • SAVAOTH
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #19 στις: 09/12/05, 18:30 »
exo akousi ego marshall valvestate se studio pou kai na mou ton xarizan den tha ton eperna...tora autos mpori na ine se kali katastasi de ksero...o ixos pantos genika den maresi alla an ine se kali katastasi aksizi na ton paris...dokimase ton...akoma gia valvestate 80watt proti fora akouo...an exis kapios kana link as mou dosi na kitakso...ksero gia 20,50,150,2x75 ktl...gia pes akrives montelo..
Solo, I'm a soloist on a solo list
All live, never on a floppy disk
Inka, inka, bottle of ink
Paintings of rebellion
Drawn up by the thoughts I think

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #20 στις: 09/12/05, 23:01 »
Μιλάμε για τη σειρά AVT?
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #21 στις: 09/12/05, 23:10 »
den 3erw an katalava kala gia poion lete, egw pantws ton Valvestate VS30W exw, lampatos den einai, alla otan ton eixa parei eixe 140.000 drx kai ton eixa parei 50.000 apo ena palikari pou klasika phre enisxyth kai kithara kai sto mhna ta parathse...epomenws elege polla kai leei akoma...emena kai o hxos tou mou aresei poli...80Watt kai se tetoia timh pisteyw pws einai poli kala...analogws tis apaithseis pou exeis...as apanthsei pantws kai kapoios allos pou gnwrizei perissotera...apo enisxytes den katexw kai polla milaw apla ws katoxos enos (an ennoeis thn idia seira panta:)
C ya!
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Thunder

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #22 στις: 10/12/05, 11:39 »
ontos den einai lampatos alla exei proenisxisi lampas,tha pao aytes tis meres na ton dokimaso, na do kai pio montelo akribos einai

Αποσυνδεδεμένος pureanalog

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #23 στις: 10/12/05, 15:44 »
Βασικα δεν εχει ουτε προενισχυση λαμπας. Απλά έχει μία λάμπα στην προενίσχυση.  Προενίσχυση λάμπας σημαίνει 3-4 λάμπες συνήθως

Το πιο σωστό είναι να πούμε οτι οι ενισχυτές αυ΄τοί κάνουν προσομοίωση ενισχυτη λυχνίας.

Μερικά μοντέλα που έχω ακούσει είναι καλα, μερικά όχι. Οποτε πες λεπτομέρειες.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για Marshall
« Απάντηση #24 στις: 10/12/05, 23:26 »
Με αυτή την λογική ένα Tube screamer πριν τον ενισχυτή τον κάνει λαμπάτο στην προενίσχυση... ΄Οχι οτι η λάμπα ειναι πανάκεια και δεν υπάρχουν άσχημοι λαμπάτοι ενισχυτές, αλλά τελευταία βαφτίζουμε τα πάντα "λαμπάτα" για να τα πουληθούν....
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
10433 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 14:15
από Fusalida
16 Απαντήσεις
15957 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/06, 17:40
από tziambaz71
7 Απαντήσεις
4070 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/06, 23:56
από Light_Without_Heat
Marshall AVT-275

Ξεκίνησε από paylos87 Ενισχυτές

5 Απαντήσεις
3831 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/08, 12:48
από hammer
0 Απαντήσεις
2354 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/08, 16:20
από Si_rah
19 Απαντήσεις
7270 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/08, 12:20
από Baroness
61 Απαντήσεις
17488 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/02/08, 15:21
από blackie
Marshall 2061x

Ξεκίνησε από SGACE Ενισχυτές

0 Απαντήσεις
2105 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/08, 20:27
από SGACE
19 Απαντήσεις
7747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/09, 17:23
από bassbill
0 Απαντήσεις
1974 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/12, 00:00
από Απόλλων