Σελίδες:
  • #1 από DHMHTROS στις 04 Mar 2007
  • ενα κομματι που ηχογραφησαμε σημερα μαζι με τον φιλο μου τον κωστα ο οποιος διεθεσε τις γνωσεις του, το σπιτι και τον υπολογιστη του και τον ευχαριστω.

    λεγεται μια βαρκα παλια και γραφτηκε το 2005. ειμαι ο υπαιτιος για στιχους, μουσικη, ακουστικη κιθαρα και φωνη.

    ειναι η πρωτη ηχογραφηση που εγινε και θα βελτιωθει και αλλο το κομματι στον ελευθερο μας χρονο.
    οπως ειπε και ο κωστας εχει να περασει απο ακομα 39 κυματα!  :)

    Download-Link #1: http://rapidshare.com/files/19277754/Mia_barka_Palia_-_Panagiotou_Dimitris.mp3.html
  • #2 από freemind στις 05 Mar 2007
  • Μ'αρεσει η ατμοσφαιρα του κομματιου. Αν εξαιρεσει κανεις πως η φωνη ειναι λιγο θαμμενη και χωρις "αερα" ( κυριως πριμα ), νομιζω πως σαν παραγωγη ειναι ωραια. Και η ακουστικη κιθαρα ειναι παρα πολυ καλα παιγμενη!
    Σαν συνθεση μ'αρεσει επισης πολυ! Και οι αλλαγες που γινονται μεταξυ couple και refrain! Παρα πολυ ωραιο κομματι! Εαν ειχε λιγο παραπανω δυναμη στη φωνη, θα ηταν υπεροχο!
  • #3 από Zeppelin στις 05 Mar 2007
  • Κ πάνω που ετοιμαζόμουνα να πω το αντίθετο:

    Μου άρεσε η φωνή αρκετά (χωρίς να είμαι ειδικός, σαν ακροατής το λέω).
    Στην κιθάρα εντόπισα κάποια λαθάκια, όχι σε νότες, αλλά στο άρπισμα  πχ. 0:12-0:15, στο συγχρονισμό με τη φωνή, καθώς κ στο strumming σε συγκεκριμένα σημεία πάλι.
    Πάντως πολύ πετυχημένος ήχος, σε ταξιδεύει.
    Ερώτηση: θα ενορχηστρωθεί το συγκεκριμένο;
  • #4 από DHMHTROS στις 05 Mar 2007
  • Θαναση οντως η φωνη θελει brilliance... :) θα το διορθωσουμε. σ ευχαριστω πολυ για το χρονο σου!

    Ευθυμη στην αρχη η κιθαρα σκοπιμα ακουγεται ετσι... (υπαρχει διακριτικο εφε). θα πειραματιστουμε κι αλλο με το κομματι... μαλλον θα ενορχηστρωθει κιολας... τωρα δε ξερω τι και ποσα οργανα θα βαλουμε. θα δειξει...  :) Θενκ γιου!
  • #5 από parlats στις 07 Mar 2007
  • Εμένα μου άρεσε πολύ το σύνολο. Στίχοι πολύ καλοί, αλλά η μουσική ακόμα καλύτερη. Οσο για τη φωνή και τα εφφέ ας μιλήσουν καλύτερα οι πιο ειδικοί πάντως η φωνή όντως ακούγεται λίγο θαμμένη ειδικά στην αρχή!

    Δημήτρη εγώ θα σου πρότεινα να μείνει το κομμάτι ακουστικό δλδ αν βάλεις περισσότερα όργανα να είναι όλα ακουστικά.  ;)
  • #6 από DHMHTROS στις 07 Mar 2007
  • οκ παρη θα το χω υπ οψη μου... ;)

    να σαι καλα! :)
Σελίδες: