Αποστολέας Θέμα: ΑΕΚ  (Αναγνώστηκε 271054 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1025 στις: 30/11/10, 00:52 »
Βλέπω ανά μήνα περίπου (όσο κάνει δηλαδή το αεκάκι να δει νίκη) γίνεται και νεκρανάσταση του παρόντος thread... 8)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1026 στις: 30/11/10, 01:04 »
Βλέπω ανά μήνα περίπου (όσο κάνει δηλαδή το αεκάκι να δει νίκη) γίνεται και νεκρανάσταση του παρόντος thread... 8)
ναι ναι τραγουδα εσυ
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1027 στις: 30/11/10, 01:07 »
Χμ....αεκάκι.....χμ.....οκ.....

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1028 στις: 30/11/10, 01:20 »
Βλέπω ανά μήνα περίπου (όσο κάνει δηλαδή το αεκάκι να δει νίκη) γίνεται και νεκρανάσταση του παρόντος thread... 8)

Kλασικα, για αεκτζιδες μιλαμε... :P ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1029 στις: 30/11/10, 09:19 »
Δε θα βρούμε κι εμείς ένα χοντρό πρόεδρο κάποια στιγμή? Θα δείτε τότε!

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1030 στις: 30/11/10, 09:25 »
Δε θα βρούμε κι εμείς ένα χοντρό πρόεδρο κάποια στιγμή? Θα δείτε τότε!

Χα χα, καλό.
Μην επιμείνετε και πολύ βέβαια. Κάποτε είχατε έναν ημί-χοντρο (βλ. Ψωμιάδης) και κόντεψε να σας καταστρέψει.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1031 στις: 30/11/10, 10:11 »
Οι πρασινοκόκκινοι έχετε τρελαθεί στα ποστ στα αντίστοιχα threads. Όπως και να 'χει, εδώ είναι μόνο για απλήρωτους και Ευρωπαίους. Που σημαίνει αεκτζήδες και παόκια. Οι υπόλοιποι στο χώρο σας παρακαλώ... >:D 8)
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1032 στις: 05/12/10, 19:42 »
EΛΑ ΜΩΡΗ ΑΕΚΑΡΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΠΛΑΡΑ ΣΤΟ ΣΠΛΙΤ!!! ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1033 στις: 08/12/10, 01:19 »
Το λεπόν...έφτασε ο δεκέμβρης που έλεγε ο χιμένεθ ότι θα φανεί η δουλειά......οπότε πρέπει τώρα να αρχίσουμε και μια άλφα κριτική.......


Αρχικά.....το ρόστερ....είναι φανερό ότι κάποιοι παίχτες δεν κάνουν για την ομάδα.....και θα αναφερθώ ονομαστικά:


Πατσατζόγλου: ο πιο ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ παίκτης σε όλη τη superleague....επικίνδυνος για την ίδια ομάδα...όταν έπαιζε η πλευρά έγερνε....


Γιάχιτς: ο ορισμός του άμπαλου παίκτη....δεν τραβάει το παιδί πως να το κάνουμε...ορισμένες φορές είναι φιλότιμος....απλά δεν ξέρει....


Γκέντσογλου: έχουν πάρει τα μυαλά του αέρα....πολύ αέρα....στο κέντρο έχει το λάθος έτοιμο.....στα τελευταία ματς έχει χάσει τα άχαστα.....πρέπει να αφήσει τα μοντέλα και τα τατουάζ και να παίξει λίγο μπάλα


Έντερ: ..............


Λεονάρντο: λαμόγιο Κομπώτη φέρε τα λεφτά πίσω.... :P


Υπάρχουν και άλλοι ποδοσφαιριστές που είναι άξιοι αναφοράς αλλά για άλλους λόγους...ο Ντιοπ δεν έχει βρει ρυθμό, πολύ βαρής, με πολλά λάθη στις μεταβιβάσεις.....σίγουρα δεν περίμενε κανείς κάτι τέτοιο όλο το καλοκαίρι....Νταντόμο...ακόμα έχω αμφιβολίες ότι ειναι ποδοσφαιριστής...μπορεί να είναι μεταφραστής...ο κολλητός του al pacino στο scarface...πάντως ποδοσφαιριστής δεν πρέπει να είναι....ο Καφές φέτος είναι σε άσχημη κατάσταση, με τραυματισμούς..είναι και η ηλικία.....ο Μάκος...που τον έκραζα όσο δεν πάει πέρυσι....φέτος έχει ανέβει και είναι το καλύτερο αμυντικό χαφ (δυστυχως) αυτή τη στιγμή στην ομάδα...


Πάμε τώρα στον Ισπανό....φαίνεται προπονητής που το κατέει το αντικείμενο....δεν μπορώ να μιλήσω για προσωπικότητα και μαλακιες δημοσιογραφηκές γιατί δεν τον ξέρω τον άνθρωπο... :P  αυτό που βλέπω στο γήπεδο....έχουμε δει ότι όταν παρατάσει την ομάδα με 4-3-3 ή 4-4-1-1 η ομάδα παίζει καλούτσικα....δεν θες να αυτοκτονήσεις ρε παιδί μου....το κακό είναι πως επιλέγει (και αυτός) το 4-2-3-1 πιο συχνά απο ότι θα έπρεπε....η ΑΕΚ δεν έχει τον Νάβας και τον Καπέλ στα άκρα να κάνουν παπάδες....με δυο αμυντικά χαφ δεν μπορεί δημιουργηθεί παιχνίδι (ειδικά όταν τα χαφ είναι ο Μάκος και ο Γκέντσογλου)...
Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω την μόδα των ελληνικών ομάδων να παίζουν 4-2-3-1....Απελπιστικά μόνοι επιθετικοί, γιόμες, κατοχή ανούσια,παράλληλες μπαλιές (και αυτό ισχύει και για τον Παναθηναικό με το συγκεκριμένο σύστημα....)


Για την διοίκηση τώρα...... ο Αδαμίδης έχει κάνει κάποιες πολύ καλές κινήσεις όσον αφορά την ομάδα....ανανέωσε τον Σκόκο (τον βλέπω καθαρά σαν περιουσιακό στοιχείο για την ομάδα αυτόν τον παίχτη...), "ανανέωσε" τον Τζεμπούρ (οι τζίφρες ακόμα μπαίνουν...απο 9 Σεπτέμβρη.....άντε να δούμε)..
Στο επικοινωνιακό κομμάτι...είναι σίγουρο πως κάνει θόρυβο.....και νομίζω πως αν και υπερβολικός...είναι καλό για την ΑΕΚ αυτή τη στιγμή να έχει μετά από τόσα χρόνια έναν πρόεδρο που να μην φοβάται να μιλήσει.....απλά πρέπει να μάθει να το ελέγχει....


Και πάμε και σε κάτι που έσκασε τώρα τελευταία (με καλυτερες προοπτικές...)...το γηπεδικό...προσωπικά αν δεν δω μηχανήματα και εργάτες στη ΝΦ...δεν πιστεύω τίποτα...ΑΛΛΑ...βλέπω μεγάλη κινητικότητα...επαφές με υπουργούς, δημάρχους κτλ κτλ....και πάει να σκάσει λίγο το χειλάκι...απο την άλλη σκέφτομαι και το ενδεχόμενο αποπροσανατολισμού απο τα διάφορα προβλήματα...
Στα πιο τενχικά.....η ΑΕΚ δεν χρειάζεται γήπεδο πάνω απο 30.000 θέσεις.....θέλει ένα γήπεδο 28.000 μέχρι 30.000 θέσεων το πολύ...να είναι καμινάκι....όχι αχανές τερατούργημα....τώρα για τα υπόλοιπα δεν θα εκφέρω άποψη (κλειστό μπάσκετ, πολιτιστικό, συντιβάνια, πάρκινγκ κτλ)....


Συμπέρασμα?


Η ομάδα θέλει δουλειά....το ρόστερ θέλει αλλαγή...γκρέμισμα και χτίσιμο....μέχρι στιγμής τον Χιμένεθ τον πιστεύω.....αν τον βοήθησει η διοίκηση μπορεί να κάνει κάτι καλό.....


Άντε να δούμε....

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1034 στις: 08/12/10, 09:23 »
master συμφωνώ με τα λεγόμενά σου. Μια-δυο σημειώσεις μόνο.

Ο Ντιόπ είναι ποιοτικός παίκτης. Φαίνεται στα καλά του ματς ότι ξέρει τη θέση και ότι έχει κάνει δουλειά σε αυτή στο παρελθόν. Αλλά ώρες ώρες απορώ με κάποιες ανόητες ενέργειές του, π.χ. την αποβολή του στο Περιστέρι (δεν είδα τη φάση αλλά διάβασα ότι τις μάζεψε γρήγορα τις κάρτες και ήταν επιπόλαιος) και το πέναλτι με την Χάιντουκ στο πρώτο ματς στην Αθήνα. Γενικώς, έχει περάσει το 1/3 του πρωταθλήματος, αν περιμένει κάποια ώρα για να στρώσει απόδοση είναι τώρα!

Στον Γκερέιρο δεν αναφέρθηκες που παίρνει 550 χιλ. και περπατάει όταν το κάνει και αυτό. Μπάλα ξέρει αλλά αυτό δε φτάνει. Και ο Μπλάνκο κάθε Κυριακή χάνει 8 κιλά νερό, προσφάτως ξανάρχισε και τα (σημαντικά) γκολ και δε του δίνεις σεντ πάνω απο τα 500. ΔΕΝ προσπαθώ να πω ότι τα 500 είναι ΛΙΓΑ για τον Μπλάνκο, ΜΙΑ ΧΑΡΑ του είναι, απλώς επισημαίνω την αντίθεση με τα του Γκερέιρο.

Ο Αδαμίδης προσπαθεί να αποφύγει αυτό που έγινε τα προηγούμενα 2 χρόνια. Δηλαδή να τον σφάζουν και να μένει στη μούγκα. Κάνει ότι μπορεί με αυτά που έχει, που δεν είναι πολλά, γι' αυτό και ανεβάζει τους τόνους. Εκπλήσσομαι που δουλεύει το κόλπο του όμως. Και στα άλλα το τρέχει καλά το ζήτημα. Για να δούμε αν οι εξελίξεις (γηπεδικό, μετεγγραφές, ανανεώσεις) θα τον δικαιώσουν.

Όσο για το γήπεδο...Αυτό που είπες...Αν δε δω να ξεκινούν τα έργα δεν πιστεύω τίποτα.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1035 στις: 19/01/11, 00:47 »
Βγήκε και ο διαχειριστικός έλεγχος που τόσο ακούγαμε...... ::)

Τώρα τι να πει κανεις? για παίκτες που πληρώθηκαν και δεν ήρθαν? για μανατζερ που τα τσέπωναν απο παντού? για το ότι η ΑΕΚ πλήρωνε τις διακοπές της οικογένειας του ριβάλντο? για τα αλλόγιστα έξοδα στα ευρωπαικά ταξίδια της ομάδας? (για αγώνες πηγαίνετε εκεί κύριοι...όχι για διακοπές)....για τα βιβλία που δεν δώθηκαν στο BDO απο τον λογιστή του ντέμη? για το χρεος του ψωμιάδη που παραγράφτηκε γιατι πολύ απλά "δεν θα το πλήρωνε"?

πραγματικά.....κουράστηκα....απλά κουράστηκα......

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1036 στις: 19/01/11, 00:53 »
για το ότι η ΑΕΚ πλήρωνε τις διακοπές της οικογένειας του ριβάλντο?

Οταν καποιοι φιλαθλοι που τυγχαιναν να ειναι κι Ολυμπιακοι ( οπως ειναι ο υποφαινομενος ) ελεγαν πως ο Ριβαλντο ειναι μια φουσκα που απλως μαζευει μπλουζακια, μπρελοκ και ποπ κορν και παει στην ομαδα που θα του κανει την καλυτερη οικονομικη προταση ( σε αυτη την ηλικια πλεον ), πεφτανε καποιοι να τους φανε γιατι "Ετσουζε που πηγε απο τη μια ομαδα στην αλλη"!

Ε, φαινομενα στυλ Ριβαλντο προτιμω να μην ξαναπατησουν ποτε στην Ελλαδα...ακομα και για τις χαμενες 2-3 θεαματικες φασεις που θα βλεπαμε για ολοκληρη...σεζον!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1037 στις: 19/01/11, 00:57 »
Βγήκε και ο διαχειριστικός έλεγχος που τόσο ακούγαμε...... ::)

Τώρα τι να πει κανεις? για παίκτες που πληρώθηκαν και δεν ήρθαν? για μανατζερ που τα τσέπωναν απο παντού? για το ότι η ΑΕΚ πλήρωνε τις διακοπές της οικογένειας του ριβάλντο? για τα αλλόγιστα έξοδα στα ευρωπαικά ταξίδια της ομάδας? (για αγώνες πηγαίνετε εκεί κύριοι...όχι για διακοπές)....για τα βιβλία που δεν δώθηκαν στο BDO απο τον λογιστή του ντέμη? για το χρεος του ψωμιάδη που παραγράφτηκε γιατι πολύ απλά "δεν θα το πλήρωνε"?

πραγματικά.....κουράστηκα....απλά κουράστηκα......


Αυτό είναι το ελληνικό ποδόσφαιρο,τώρα θα το μάθουμε?Απλά και αυτό είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας μας.Τραγικά πράγματα.Διάβασα για φαινομενική πώληση του Λαγού και για έναν τερματοφύλακα που ποτέ δεν ήρθε.Κρίμα,πραγματικά κρίμα να συμβαίνουν τέτοια πράγματα,αλλά τι να κάνεις,τόσα χρόνια γίνονται και θα γίνονται όσο θα είμαστε όλοι με την ίδια νοοτροπία.


Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1038 στις: 19/01/11, 09:58 »
Πολύ σωστά αυτά που είπατε.

Εγώ έχω μια απορία όμως...Ένα κάρο επιχειρηματίες με επενδύσεις, μετοχές, περιουσία, εταιρείες, καράβια, λεφτά....Και τα εμπιστεύτηκαν όλα τα διαχειριστικά εν λευκώ, σε έναν άνθρωπο πρώην ποδοσφαιριστή που ήθελε να γίνει πρόεδρος της ομάδας του; Απο όπου και να το πιάσεις δε βγάζει νόημα. Εδώ δανείζεις ένα τάλιρο και θες να ξέρεις πού θα πάει. Τι σκεφτόντουσαν;

Αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο είναι ότι τόσα χρόνια τρώγαμε στη μάπα ένα σωρό παίκτες επιπέδου τοπικών για να γίνει εξυγίανση, ενώ απο την άλλη έρρεαν τα φράγκα σε μανατζαραίους και άκυρες εταιρείες κάπου στη Λατινική Αμερική. Α ρε Ντέμη...
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1039 στις: 20/01/11, 20:42 »
Δυστυχως, φιλε parantox, δεν εχει να κανει με το αν ειναι πρωην ποδοσφαιριστης, πρωην κλαρινιστας ή μελλοντικος αλεξιπτωτιστης. Αμα θελει ο οποιοσδηποτε να φαει λεφτα, μπορει να το κανει πισω απο τις κλειστες πορτες των λογιστηριων των ΠΑΕ. Το τρελο γελιο θα πεσει αν γινει οικονομικος απολογισμος και σε αλλες ομαδες, ιδιως στον ΠΑΟ...

Γι' αυτο λεω εγω οτι οποιος αγοραζει διαρκειας ειναι μεγαλο κοροϊδο και συγγνωμη που το λεω, αλλα δυστυχως ετσι ειναι, γιατι εκμεταλλευονται ορισμενοι την αγαπη του για την ομαδα...εγω ουτε 1 ευρω δεν ξαναδινω για να παω να δω ματς Α' Εθνικης. Εξω οι λερες, επιτελους...αν κ εδω που τα λεμε, δυσκολα θα γινει αυτο. Αν εξυγιανθει ο χωρος του αθλητισμου πιο γρηγορα απο αλλους σε αυτη τη χωρα, τοτε θα μιλαμε για θαυμα των θαυματων.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1040 στις: 23/01/11, 18:06 »
Μερικές σκέψεις μετά την ιστορική ήττα από τον Ολυμπιακό Βόλου με 0-4 . Πρώτα απ'όλα για εμένα προσωπικά παρ'όλο το σοκ που προκάλεσε στους φίλους μου ΑΕΚτζήδες, δεν ήταν κάτι που ξεφεύγει από τα όρια της λογικής της σημερινής μας ομάδας. Η ΑΕΚ δεν έχει πλέον καμμιά διαφορά από μιά επαρχιακή ομάδα που κάνει μιά καλή σεζόν κατακτώντας τρίτες ή τέταρτες θέσεις. Κάτι σαν τον ΟΦΗ , τη Λάρισα, τη Ξάνθη ή από Αθήνα τον Αππόλωνα, τον Πανιώνιο ή τον Ιωνικό . Μάλιστα αν δεν είχε αυτή τη φανέλλα και αυτό το κόσμο, η θέση της θα μπορούσε κάλλιστα να είναι από 7η έως 12η .
Η ουσία λοιπόν είναι ότι η ΑΕΚ είναι μιά μικρομεσαία ομάδα πια. Οπότε δεν προκαλεί καμμιά απορία ένα τέτοιο στραβοπάτημα, από μιά αντίστοιχη (και στο συγκεκριμένο ματς καλύτερη) ομάδα.
Το τι φταίει που η ΑΕΚ είναι μιά μικρομεσαία ομάδα πλέον , έχει ειπωθεί, έχει συζητηθεί και δεν θα επεκταθώ άλλο. Το θέμα είναι πως μπορεί να ξαναγίνει μεγάλη ομάδα η ΑΕΚ. Και ο τρόπος είναι ένας , φαινομενικά απλός , αλλά τελικά δύσκολος. Να ηγηθεί της ομάδας ένας παράγοντας με πραγματικά μεγάλη οικονομική επιφάνεια.
Για να μπει όμως ένας τέτοιος παράγοντας θα πρέπει η ομάδα να είναι ελκυστική οικονομικά. Πως θα γίνει αυτό; Μακάρι να'ξερα. Αν ήξερα θα είχα και εγώ λεφτά και πιθανόν να μην ασχολιόμουνα με το κιθάρα, αλλά να έπινα Μαργαρίτες σε κάποια σεζ-λονγκ στο Μαιάμι...
Τέλος πάντων αυτό που λέει το μικρό μου το μυαλό, είναι ότι η ΑΕΚ καταρχάς θα πρέπει να ξεχρεώσει. Και για να γίνει αυτό θα χρειαστούν κι άλλα πέτρινα χρόνια και ίσως χειρότερες ακόμα θέσεις. Αυτά τα χρόνια δεν μπορούν να είναι πάρα πολλά γιατί θα χαθεί και ο κόσμος της μαζί τους. Όμως για τουλάχιστον 5 χρόνια ακόμα η ΑΕΚ πρέπει απλά να συντηρείτε. 
Το δεύτερο είναι ότι θα πρέπει επιτέλους να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με τα περασμένα μεγαλεία και να συνειδητοποιήσουμε τη κατάσταση όλοι οι ΑΕΚτζήδες, ούτως ώστε να μείνει μόνο η καθαρή αγάπη προς την ομάδα και η βοήθεια προς αυτήν. Αυτή είναι η εποχή που η ΑΕΚ δεν έχει σχεδόν τίποτα να μας προσφέρει. Αντίθετα μας χρειάζεται πολύ.
Τέλος θα πρέπει να γίνει πάση θυσία το γήπεδο , γιατί ομάδα χωρίς έδρα δεν πάει πουθενά.


Αυτά πιστεύω, λυπάμαι πολύ για τη θέση της ομάδας μου, εγώ την αγαπάω και θα εξακολουθήσω να την αγαπώ, ακόμα και στη Β' Εθνική , ακόμα και στο Περιφερειακό πρωτάθλημα που λέει ο λόγος. Όχι ότι η ΑΕΚ θα φτάσει ποτέ εκεί. Υπερβάλλω για να καταλάβετε το μέγεθος της αγάπης.





"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1041 στις: 24/01/11, 00:26 »
Βλέπω ανά μήνα περίπου (όσο κάνει δηλαδή το αεκάκι να δει νίκη) γίνεται και νεκρανάσταση του παρόντος thread... 8)

Αν εισαι χαρτινος (blanco). Αν εισαι βαζελος (Λυμπε). Τι αλλα? Ολα καλα?
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1042 στις: 03/02/11, 03:38 »
Έτσι για να πονάει πιο πολύ.......πολύ γλώσσα βγήκε.............αεκάκι.....αεκάκι....αεκάκι.......ΝΑ το ΑΕΚάκι............ας βγει να μιλήσει κάποιος για ανωτερότητα στο γήπδο.....ας βγει να μιλήσει κάποιος για οτιδήποτε.......όλος ο Παναθηναικός ένας Cisse και τίποτα άλλο.....μαγκιά του μεγάλη....αλλά μόνο ο cisse δεν κερδίζει την ΑΕΚ όπως και καμια σοβαρή ομάδα (πράγμα που αποδείχτηκε περίτρανα στο  τσουλου)....και ξαναλέω........έτσι για να πονάει πιο πολύ...................

edit (σε πιο λογικο mode  :P )  :

α) για διαιτησία τα σχολία είναι περιττά έτσι? σας άφησε με έντεκα στο πρώτο δύο φορές.........γκολ οφσαιντ.....ε ναι λοιπόν....τα 30 δευτερόλεπτα παραπάνω είναι πρόβλημα.....

β) ΚΑΚΩΣ οι φίλαθλοι της ομάδας μου μπήκαν στο γήπεδο....ΚΑΚΩΣ γιατί θα τιμωρηθεί η ομάδα σε ένα σημαντικό ματς (λογικα με τον Άρη)....τους τραμπουκισμούς των άλλων όχι και μέσα στο "σπίτι" μας.....

γ) Το μήνυμα μπορεί να σας φανεί κάργα οπαδικό...αλλά το ματς το έβλεπα σε μαγαζί εγώ και ο κολλητός (ΑΕΚ κι αυτός) τίγκα στους Παναθηναικούς.....συνεπώς το "αεκάκι" ακούστηκε πολλές φορές.......

δ) απαράδεκτη γενικά η συμπεριφορά της ομάδας...έχεις υπερ σου το 0-2 του πρώτου αγώνα......βάζεις γκολ στο 13 (ευχαρίστουμε ορέστη...)....και δέχεσαι...δυο ίδια γκολ απο κόρνερ (ξαναλέω το ένα οφσαιντ...) και ένα γκολ επειδή δε βγήκε κάποιος απο την άμυνα να μπλοκάρει το σουτ που αποτέλεσε γκολ της ζωής του gilberto.....

ε) γκολάρα ο ισπανός......το έφερε απο αγγλία μαζί του...ήμουν και στη ξάνθη το σάββατο μέσα στο γήπεδο...και πραγματικά ο τύπος ξέρει πολύ μπάλα...φαίνεται απο τις κινήσεις του στο χώρο...κρίμα που δεν θα αποκτηθεί το καλοκαίρι....

στ) συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για την πρόκριση κόντρα στους 1700 αστυνομικούς και στα 3 ελικόπτερα........ ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 03/02/11, 04:03 από master of puppets »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1043 στις: 03/02/11, 04:03 »
Γι' αυτο λενε για Αεκακι...πας με το 0-2 του πρωτου ματς σε ρεβανς στην εδρα σου, σκοραρεις πρωτος, γινεται 1-3 απο 1-0, ο Βυντρα αποβαλλεται με 2η καρτα για καθυστερηση σε πλαγιο στο 72' (επρεπε να ειχε βγει νωριτερα, αλλα αυτο δε σημαινει οτι ηταν σωστη η αποβολη ετσι οπως ηρθε) και το κανεις 2-3 στο 97'+ με "ομα" του Καρνεζη και πανηγυριζεις...

Δε φτανει η κοκκινη, δε φτανει που οπαδοι της ΑΕΚ ηταν η αιτια για τη διακοπη, δωσ' τους και 7-8 λεπτα μπας και ισοφαρισουν μωρε...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1044 στις: 03/02/11, 04:04 »
Γι' αυτο λενε για Αεκακι...πας με το 0-2 του πρωτου ματς σε ρεβανς στην εδρα σου, σκοραρεις πρωτος, γινεται 1-3 απο 1-0, ο Βυντρα αποβαλλεται με 2η καρτα για καθυστερηση σε πλαγιο στο 72' (επρεπε να ειχε βγει νωριτερα, αλλα αυτο δε σημαινει οτι ηταν σωστη η αποβολη ετσι οπως ηρθε) και το κανεις 2-3 στο 97'+ με "ομα" του Καρνεζη και πανηγυριζεις...

Δε φτανει η κοκκινη, δε φτανει που οπαδοι της ΑΕΚ ηταν η αιτια για τη διακοπη, δωσ' τους και 7-8 λεπτα μπας και ισοφαρισουν μωρε...

θα καλυφτείς απο το edit που έκανα......αλλά.....στο ξαναλέω.....έτσι...για...να...πονάει....πιο...πολύ......... ;)

και τελευτίο edit για να μην το κουράζουμε το θέμα......

πολύ όμορφο ματς...εναλλαγές συναισθημάτων....δυο πανέμορφα γκολ....ένας Cisse που πραγματικά χαίρεσαι να τον βλέπεις στα ελληνικά γήπεδα (κρίμα που και αυτός το καλοκαίρι κουναέι μαντήλι...)...το καλύτερο φετινό ματς του ΠΑΟ δεν ήταν αρκετό...παρακαλώ την ομάδα μου να σταματήσει να είναι τόσο ροκ.....και προς τους πράσινους φίλους που θα "κράξουν"..σοβάρα.....μην μιλήσετε για διαιτησία....θα είναι απλά αστείο.....είναι κρίμα.....
 
« Τελευταία τροποποίηση: 03/02/11, 04:41 από master of puppets »

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1045 στις: 03/02/11, 10:56 »
ΠΟΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ! Κωστα Κατσουρανη κριμα αλλα δεν ξεχναμε τις χτεσινες σου δηλωσεις. Για πες μας και για το γκολ του Βυντρα (που επρεπε να εχει αποβληθει απο το 20 αλλα το αντιπαρερχομαι), καλυπτεται???????????? Ε Κωστακη????? Πραγματικα λυπαμαι για σενα. ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧ ΚΟΥΛΑ.......ΑΧ!
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1046 στις: 03/02/11, 11:03 »
στ) συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για την πρόκριση κόντρα στους 1700 αστυνομικούς και στα 3 ελικόπτερα........ ::)

Απλά δεν μπορείς να φανταστείς τι γινότανε....

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1047 στις: 03/02/11, 11:14 »
στ) συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για την πρόκριση κόντρα στους 1700 αστυνομικούς και στα 3 ελικόπτερα........ ::)

Απλά δεν μπορείς να φανταστείς τι γινότανε....

Eσυ πεταξες το ποτηρι το γυαλινο στον Μιραλα (που λεει κ ο Αλεφαντος)?
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1048 στις: 03/02/11, 13:26 »
ε) γκολάρα ο ισπανός......το έφερε απο αγγλία μαζί του...

Και μετά "γιατί μας λένε αεκάκι"... ;D

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1049 στις: 03/02/11, 14:47 »
Κατ'αρχάς μιά απάντηση για το πότε και το πόσο ασχολούμαστε με το θέμα της ΑΕΚ . Κοιτάω τις απαντήσεις και βλέπω... Θέμα για τον Ολυμπιακό : 1159 απαντήσεις . Θέμα για την ΑΕΚ : 1048 απαντήσεις. Θέμα για τον Παναθηναικό : 547(!) απαντήσεις... Κατ' όπιν τούτου ή νικάμε συχνά, ή ασχολούμαστε. Ένα από τα δύο συμβαίνει. Ή και τα δύο.
 
Για το παιχνίδι. Το κομμάτι διαιτησία. Καθόλου καλή. Ο Παναθηναικός έπρεπε να παίζει από το α' ημίχρονο με 10 ( ή και 9...) παίκτες, αλλά και η ΑΕΚ έπαιρνε κάποια ανάποδα σφυριγματάκια σε κάτι κόρνερ που γινόντουσαν άουτ, ή κάποια πλάγια. Επουσιώδη πράγματα που όμως μπορούνε να φτιάξουνε ή να χαλάσουνε ψυχολογίες.
 
Το θέμα των καθυστερήσεων είναι άλλο. Διακόπτεται ο αγώνας. Κρίνουν οι διαιτητές ότι η διακόπή ήταν ίσως 4 λεπτά. Δίνουν και τα γνωστά 3 λεπτά για τις αλλαγές ή τις τυχόν καθυστερήσεις. Μέσα στις καθυστερήσεις τώρα έχουμε και άλλη μιά διακοπή του Κατσουράνη που είχε "βαβά". Ο διαιτητής κρίνει ότι θα δώσει άλλο ένα λεπτό. Οπότε να τα 8 λεπτά, νομιμότατα και καθαρότατα.
 
Και βέβαια μπορεί να γκρίνιαξε ο Κωστάκης ,αλλά ξέχασε φαίνεται πως έτσι είχε σκοράρει και αυτός στο 98' όταν νικήσαμε τον Ιωνικό το 2007 νομίζω. Και τότε δεν είχε υπάρξει διακοπή, αλλά οι παίκτες του Ιωνικού πέφταν συνέχεια κάτω για να κερδίσουν καθυστερήσεις.
Όμως η καθυστέρηση μέσα στην καθυστέρηση ΕΙΝΑΙ έξτρα χρόνος!
 
Καθαρά για το παιχνίδι τώρα η ΑΕΚ ΔΕΝ άξιζε τη πρόκριση, αλλά είχε έναν Σάχα που καθάρισε ένα σωρό φάσεις και το Θεό μαζί της.
Δεν φταίει η ΑΕΚ για το ότι ο Παναθηναικός δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει τόσες ευκαιρίες. Έτσι μοιραία αφού δεν μπορείς να βάλεις 4,5 ακόμα και 6 γκολ που θα μπορούσες, τρώς ένα στο τέλος από το πουθενά και πάρτους κάτω! Ότι είχαν πάθει και οι Τσέχοι στο Euro 2004 με εμάς. Η μπάλλα όντως είναι πόρνη.
 
Τέλος να πω κάτι για τον Καρνέζη. Δεν τον έχω παρακολουθήσει για να πω αν είναι ή όχι καλός τερματοφύλακας. Το θέμα είναι ότι αυτό το γκολ το έφαγε από απειρία. Έκανε τη κίνηση να βγει προς το πέναλτυ, πιστεύοντας ότι κάπου εκεί θα πάει η μπάλλα, να διώξει με γροθιές και να τελειώσει το ματς, μιας και δεν υπήρχε άλλος χρόνος. Δεν περίμενε ότι η εκτέλεση θα ήταν τόσο κακή (ναι γιατί ήταν κακή μην τρελλαινόμαστε, αυτές οι σέντρες πάνε για το πέναλτυ και όχι για το τέρμα) κι έτσι "κρεμάστηκε" γιατί είχε κάνει ήδη το βήμα μπροστά...Αν όμως θυμηθούμε τι έχουν κάνει κατά καιρούς άλλοι "αξιόπιστοι" τερματοφύλακες όπως ο Νικοπολίδης, πόσα παιχνίδια έχουν σώσει, αλλά και πόσα κουνέλια έχουν πνίξει (Τουρκία 1-4, ΑΕΚ 4-4 αλλά και πολλά άλλα) τότε ας μη του πάρουνε το κεφάλι του παιδιού και ας του δώσουνε ευκαιρίες να αποδείξει ότι είναι καλύτερος από αυτό που έγινε εχθές στο 98'.
 
Αυτά λοιπόν για το ματς, η ΑΕΚ στους "4", τώρα θα παλέψουμε με τον ΠΑΟΚ και ότι γίνει. Και επαναλαμβάνω ότι δεν φταίει η ΑΕΚ που ο Παναθηναικός δεν μπόρεσε να καθαρίσει μιά δικιά του πρόκριση, έτσι όπως τουλάχιστον φάνηκε εχθές μέσα στο γήπεδο.
« Τελευταία τροποποίηση: 03/02/11, 15:06 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/