Αποστολέας Θέμα: ΑΕΚ  (Αναγνώστηκε 270929 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1050 στις: 03/02/11, 16:04 »
ε) γκολάρα ο ισπανός......το έφερε απο αγγλία μαζί του...

Και μετά "γιατί μας λένε αεκάκι"... ;D

φυσα το...δεν κρυώνει με τπτ..........

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1051 στις: 03/02/11, 16:08 »
Γι' αυτο λενε για Αεκακι...πας με το 0-2 του πρωτου ματς σε ρεβανς στην εδρα σου, σκοραρεις πρωτος, γινεται 1-3 απο 1-0, ο Βυντρα αποβαλλεται με 2η καρτα για καθυστερηση σε πλαγιο στο 72' (επρεπε να ειχε βγει νωριτερα, αλλα αυτο δε σημαινει οτι ηταν σωστη η αποβολη ετσι οπως ηρθε) και το κανεις 2-3 στο 97'+ με "ομα" του Καρνεζη και πανηγυριζεις...

Δε φτανει η κοκκινη, δε φτανει που οπαδοι της ΑΕΚ ηταν η αιτια για τη διακοπη, δωσ' τους και 7-8 λεπτα μπας και ισοφαρισουν μωρε...

θα καλυφτείς απο το edit που έκανα......αλλά.....στο ξαναλέω.....έτσι...για...να...πονάει....πιο...πολύ......... ;)

και τελευτίο edit για να μην το κουράζουμε το θέμα......

πολύ όμορφο ματς...εναλλαγές συναισθημάτων....δυο πανέμορφα γκολ....ένας Cisse που πραγματικά χαίρεσαι να τον βλέπεις στα ελληνικά γήπεδα (κρίμα που και αυτός το καλοκαίρι κουναέι μαντήλι...)...το καλύτερο φετινό ματς του ΠΑΟ δεν ήταν αρκετό...παρακαλώ την ομάδα μου να σταματήσει να είναι τόσο ροκ.....και προς τους πράσινους φίλους που θα "κράξουν"..σοβάρα.....μην μιλήσετε για διαιτησία....θα είναι απλά αστείο.....είναι κρίμα.....
 

Nαι, μωρε, λες και εμενα θα αλλαζε η ζωη μου αν περναγε ο ΠΑΟ ;D ...απλα εγω δε θα εβγαινα να πανηγυρισω τετοια προκριση, σε καμια περιπτωση. Να ιδρωνω στο σπιτι μου να καθαρισω μια προκριση που ουσιαστικα ηταν δικη μου απο το πρωτο ματς και να χρειαζομαι 8 λεπτα καθυστερησεις (τις οποιες δν τις προκαλεσε ο αντιπαλος) για να να το κανω 2-3 και να περασω...

Οσο γι' αυτο που λες MAC, τσεκαρε καλα το thread...οι ανανεωσεις, κατα μια περιεργη συμπτωση, 4 στις 5 φορες ειναι μετα απο νικη της ΑΕΚ. ;)

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1052 στις: 03/02/11, 17:59 »
ε) γκολάρα ο ισπανός......το έφερε απο αγγλία μαζί του...

Και μετά "γιατί μας λένε αεκάκι"... ;D

φυσα το...δεν κρυώνει με τπτ..........

Όχι ρε τι να λέμε.. Γκολάρα ο Ισπανός! Τον Καρνέζη που κοίταγε λες και η μπάλα ήταν πεφταστέρι δεν τον σχολίασες όμως... :P

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1053 στις: 03/02/11, 18:11 »
ε) γκολάρα ο ισπανός......το έφερε απο αγγλία μαζί του...

Και μετά "γιατί μας λένε αεκάκι"... ;D

φυσα το...δεν κρυώνει με τπτ..........

Όχι ρε τι να λέμε.. Γκολάρα ο Ισπανός! Τον Καρνέζη που κοίταγε λες και η μπάλα ήταν πεφταστέρι δεν τον σχολίασες όμως... :P

τον καρνέζη δεν τον βάζεις σε τέτοιο ματς...μόλις κάηκε ένας τερματοφύλακας που τόσο καιρό διάβαζα και άκουγα ότι έχει τα προσόντα να εξελιχτεί σε βασικό τερματοφύλακα του ΠΑΟ στο μέλλον....η απειρία του φάνηκε σε όλες τις φάσεις.....στα σουτ που περνούσαν έξω απο την εστία του ΠΑΟ...στα σουτ που πήγαιναν στην εστία του ΠΑΟ.....λίγο έλειψε να βάλει γκολ με την πλάτη ο λυμπερόπουλος.....ήταν τραγική επιλογή να κατεβάσεις βασική δεκάδα και αναπληρωματικό τερματοφύλακα....εγώ πάντως δεν είδα να μπαίνει η ΑΕΚ με τον μοσχονά στο γήπεδο...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1054 στις: 03/02/11, 20:08 »
Νομίζω ότι ο Τζόρβας δεν επιλέχθηκε όχι λόγω επιλογής προπονητή αλλά επειδή τον ταλαιπωρούσε ίωση και έτσι δεν θεωρήθηκε έτοιμος για τον αγώνα.. Ο Καρνέζης μπορεί να είναι ένας πολύ καλός τερματοφύλακας (αμφιβάλλω αλλά δεν τον έχω παρακολουθήσει για να ξέρω) αλλά το timing του goal και το αποτέλεσμα αυτού του λάθους του (αποκλεισμός), θα είναι η αιτία να μην ξαναπαίξει ποτέ σε σοβαρό αγώνα του ΠΑΟ (ίσως και να δοθεί δανεικός και να χαθεί κάπου στις "διαδρομές")..

Στα επί του αγώνα τώρα.. Για διαιτησία δεν μου αρέσει να μιλάω και δεν θα το κάνω ούτε τώρα.. Το μόνο που θέλω να πω είναι ότι ο Παππάς αποδείχθηκε πολύ λίγος σαν διαιτητής διότι εν τέλει και οι δύο ομάδες έχουν παράπονα για τη διαιτησία του.. Ίσως και να αξίζουν στο ελληνικό πρωτάθλημα τέτοιοι διαιτητές αφού οι 2 παραδοσιακά καλύτερες ομάδες μας αποκλείονται από τη φορμαρισμένη Μακάμπι και την εκτυφλωτική Κοπενχάγη.. Γενικά ήταν ένα πολύ ωραίο παιχνίδι που κάποιος ουδέτερος το παρακολουθούσε άνετα και πιστεύω ότι το ευχαριστιότανε.. Σε αυτό φυσικά βοήθησαν και τα λάθη των 2 ομάδων αφού στις περίπτωσεις όπου μια ομάδα κατάφερνε να αλλάξει 5 πάσες χωρίς να κοπεί από αντίπαλο, έδιναν συγχαρητήρια ο ένας στον άλλο.. Μου άρεσε πολύ ο Ντιόπ από ΑΕΚ (ο π@#^ης ήταν παντού) και από ΠΑΟ αν και κανείς δεν διακρίθηκε ιδιαίτερα (πλην του Σισέ που μας έχει πλέον συνηθίσει), η ομάδα έδειξε ότι αν υπάρχει κίνητρο, μπορεί να παίξει και σε λίγο γρηγορότερη ταχύτητα από παλαιμάχους..

Δεν θέλω να τη σπάσω στους ΑΕΚοΠΑΟΚτζήδες, αλλά δεν θα με χάλαγε να το πάρει και μια επαρχιακή ομάδα για αλλαγή (κατ'αντιστοιχία με τη Λάρισα που το πήρε από τον ΠΑΟ πριν μερικά χρόνια και μπορώ να πω ότι κάπου το χάρηκα)..


Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1055 στις: 04/02/11, 07:08 »
Εγώ ξέρω ότι πια κάνουμε θέμα από το οτιδήποτε γιατί δεν έχουμε ποδόσφαιρο να σχολιάσουμε. Άμα αυτή είναι η μπάλα που μπορούν να παίξουν 2 από τις καλύτερες ομάδες του ελληνικού πρωταθλήματος, τότε χαίρομαι απίστευτα που δεν το παρακολουθώ τακτικά. Το ότι το παιχνίδι είχε αρκετά γκολ δεν προσδιορίζει προφανώς και την ποιότητα του αυτό είναι δεδομένο.

Οκ, είμαι γαύρος, μου την έσπασε που χάσαμε από τον ΠΑΟΚ, αλλά να δω και η ΑΕΚ που πέρασε τι θα καταλάβει με τέτοια ομάδα. Γιατί βοήθησε ο Τουτατής τώρα να κάνει την μπούρδα του ο Καρνέζης και η σέντρα να είναι τόσο αποτυχημένη που τελικά να μπει γκολ, αλλά δεν γίνονται κάθε μέρα αυτά και ο ΠΑΟΚ έχει πιο καλοστημένη ομάδα από την ΑΕΚ.

Αλλά πλέον τι σκατά περιμένουμε να δούμε? Συμφωνώ με τον faser, καλύτερα να το πάρει κάποια άλλη ομάδα. Και που τα παίρνουν οι "καλές" ομάδες τι καταλαβαίνουμε? Είναι μπάλα ποιότητας αυτή που βλέπουμε? Που West Ham - Birmingham να δεις την κυριακή θα δεις χίλιες φορές καλύτερη μπάλα κι ας είναι για υποβιβασμό. Έχει καταντήσει πια τόσο πολύ το ελληνικό ποδόσφαιρο που οι μόνοι που φτάιμε πλέον είμαστε εμείς που ασχολούμαστε.

Καθόμαστε τώρα και συζητάμε για το αν ήταν +40 δευτερόλεπτα από τις καθηστερήσεις, για ένα κωλόφαρδο γκολ σε ένα ματς που δεν είχε ποιότητα και που είχε μια τραγική διαιτησία. Άμα το χαίρονται οι ΑΕΚτζίδες δεν θα τους κόψω την χαρά, αλλά παιδιά αυτό δεν είναι πράμα. Πραγματικά εκνευρίστηκα με όλη αυτήν την εξέλιξη στο κύπελο (και ξαναλέω όχι γιατί χάσαμε από τον ΜΠΑΟΚ). Όχι ότι είχα καμιά ελπίδα από το ελληνικό ποδόσφαιρο, αλλά κάθε φορά καταφέρνει να με απογοητεύει.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1056 στις: 04/02/11, 09:48 »
Συμφωνώ με YmiRLinG για το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα, και δε νομίζω να διαφωνεί κανείς. Δεν έχει νόημα να το παρακολουθείς, για πολλούς λόγους ξεκινώντας απο την οργάνωση την ίδια και τη σαπίλα που υπάρχει εκεί μέχρι το ποδοσφαιρικό θέαμα που είναι έρμαιο άμπαλων, κάφρων, κακών γηπέδων, ανίκανων διαιτητών, έλλειψης αθλητικής παιδείας και όλων των συναφών.

Για καλό ή κακό όμως δε μπορούμε να το κόψουμε τελείως, οπότε για να μπω στο θέμα, αυτή ήταν κλασσική ΑΕΚ φέτος. Μία πάνω μία κάτω. Δεν θεωρώ τον Παναθηναϊκό καλύτερη ΟΜΑΔΑ, θεωρώ όμως όπως όλοι πιστεύω πως έχει πιο καλό ΡΟΣΤΕΡ. Το ματς δε το είδα, αποφεύγω να βλέπω ΑΕΚ φέτος, αλλά όπως και να 'χει πέρασε και χάρηκα.

Ο ΠΑΟΚ είναι πιο σταθερή ομάδα απο την ΑΕΚ και δίνει την εντύπωση ότι είναι πιο συμπαγής, ποιοτικά οι παίκτες είναι στο ίδιο επίπεδο κατ'εμέ. Λείπει απο τον ΠΑΟΚ παίκτης όπως ο Λύμπε όμως. Και νομίζω λείπει απο όλες τις ομάδες. Κατα την άποψή μου, το πλεονέκτημά του είναι αφενός η έδρα αφετέρου η σταθερότητα. Του δίνω προβάδισμα.

Αν ξυπνήσει ο Σκόκο ανατρέπονται πολλά. Γιατί μέχρι στιγμής, απο την ανανέωση και μετά, κοιμάται το παλικάρι. Και πήρε και όλο το χαρτί. Για να δούμε.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1057 στις: 14/02/11, 18:46 »
Που πηγαν, ωρε, τα παιδια της ΑΕΚ??? ;D ;D ;D :P

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1058 στις: 14/02/11, 23:39 »
Ήταν groundbreaking αυτό που έγραψα και ψάχνονται όλοι :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1059 στις: 15/02/11, 01:29 »
Που πηγαν, ωρε, τα παιδια της ΑΕΚ??? ;D ;D ;D :P

Ρωτα τον Καρνεζη
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1060 στις: 02/03/11, 19:06 »
Αντε και καλή μας τύχη σήμερα με τον ΠΑΟΚ!Viva ΑΕΚ-ΑΡΑ ;D !
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1061 στις: 04/03/11, 12:17 »
Αν δεν μπορείς να σκοράρεις σε ματς που ο αντίπαλος παίζει 15 ολόκληρα λεπτά με 9 , τότε είσαι άξιος της μοίρας σου. Δεν είναι ΑΕΚ αυτή παιδιά, τέλος στο παραμύθι...Είναι Ξάνθη, είναι Πανιώνιος, πάντως ΑΕΚ δεν είναι. Νομίζω επίσης ότι ήρθε η ώρα να σκεφτούν αν θα πρέπει να σουτάρουν τον Χιμένεθ, να πάρουν έναν καλό Έλληνα (Βλάχος γιατί όχι , ή Κωστένογλου) και με τα λεφτά που θα γλυτώσουν , να κρατήσουν τον Μπλάνκο. Επίσης μιάς και κάναν τη μαλ***α με την ανανέωση του Σκόκο, πρέπει να βρούνε επειγόντως ομάδα να τον πουλήσουν. Το παληκάρι δεν αντέχεται πλέον και θέλει σφαλιάρες...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1062 στις: 05/03/11, 10:11 »
+ 1
 
Έβλεπα το ματς με φίλους ΑΕΚτσήδες και άρχισα να ακούω σχόλια του τύπου "τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά αν έμπαινε μια από τις κεφαλιές του 'γκάμπα γκούμπα', κλπ." και αναρωτιόμουν αν ο κολλητοί μου προσπαθούσαν να κοροϊδέψουν τους εαυτούς τους ή τους άλλους.
 
Η ΑΕΚ δεν βλέπεται φέτος. Παίζει ένα καλό ματς και πέντε χάλια. Φτωχό ρόστερ, φτωχή μπάλα και παίχτες ανύπαρκτοι και χαμένοι πίσω από συμβόλαια (Σκόκο), μη συμβόλαια (Μπλάνκο), γεράματα (μεγάλη λίστα) και ανεπάρκεια (πολύ μεγαλύτερη λίστα).
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1063 στις: 05/03/11, 10:25 »
Η προσφορά στον Μπλάνκο είναι πολύ καλή. 600.000 ευρώ στην τωρινή κατάσταση (αλλά και σε καλύτερη) της ομάδας είναι καλά λεφτά. Η πρόκληση είναι ότι ο Γκερέιρο π.χ. παίρνει 550. Από αυτή τη σκοπιά έχει δίκιο να κλωτσάει ο Αργεντίνος. Δε μπορεί να παίρνει τα ίδια αυτός που και γκολ βάζει και ξεσκίζεται σε κάθε ματς με τον άλλο που παίζει 1 στις 15. Επίσης είχανε κάνει χρυσό τον Τζιμπούρ που τελικά μας άφησε ζημιά μεγάλη από άποψη κόστους-απόδοσης. Τον Σκόκο δεν μπορούσες να τον αφήσεις γιατί θα ήταν σα να υπογράφεις και επίσημα ότι ξεπουλάς στους άλλους δύο. Θα πέφταν και τα τσιμέντα στον Αδαμίδη (που δε φταίει κιόλας πρακτικά) και στους άλλους.

Ο Χιμένεθ βάζει Μπάχα. Δεν τον ξέρω τον παίκτη απο πριν, ίσως έχει δει και καλύτερα φεγγάρια, αλλά εδώ είναι ανύπαρκτος. Ακούγεται πάντως, κάτι που δεν είναι δύσκολο να το σκεφτεί κανείς και μόνος του, ότι τον Μπλάνκο δεν τον ξεκινάει γιατί έχει πάρει γραμμή απο τους εργοδότες του λόγω ανανέωσης, να ρίξουν την αξία του κλπ. Αν ισχύει θλιβερό.

Τώρα για το ματς...Τα ματς ΑΕΚ-ΠΑΟΚ είναι συχνά ξενέρωτα. 1-0, 1-1, 0-0 άντε κανένα 2-0. Ο ΠΑΟΚ είναι πιο δεμένος, δε μου προξενεί εντύπωση το αποτέλεσμα  και για να πω την αλήθεια ούτε το ότι δε βάλαμε γκολ όταν ο αντίπαλος ήταν με 9 μου προκαλεί εντύπωση. Ίσα ίσα η ομάδα αγχώθηκε γιατί αυξήθηκε η πίεση για επίθεση. Απο την άλλη δεν περιμένω να γίνει κάτι συνταρακτικό και στην Τούμπα. Το χέρι μου στη φωτιά δε το βάζω γιατί είναι και κύπελλο, αλλά το βλέπω για χαμηλό σκορ (αν υπάρξει) και πολύ πιθανό πέναλτι. Κι ο ΠΑΟΚ πρέπει να προσέξει γιατί αν το φάει θα θέλει δύο μετά για να περάσει. Και δεν είναι ότι μοιράζει τα γκολ με τη σέσουλα (μέχρι τώρα τουλάχιστον).

@indie-anos με ένα γκολ του Πάπα Μπούμπα (έτσι τον λένε) δεν γινόταν τίποτα, αλλά εάν σκόραρε δις δεν αποκλειόταν η ΑΕΚ. Δεν κοροϊδεύει θεωρώ κανένας τον εαυτό του, και για να στο αποδείξω, και το κύπελλο το ίδιο, ακόμα και η 2η θέση στα play-off δε λύνει κανένα πρόβλημα. Απλά θέλεις να βλέπεις την ομάδα σου να νικάει. Μπάλα είναι, μέτριες/κακές ομάδες κερδίζουν άλλες μέτριες/καλύτερες όλη την ώρα. Εδώ η Ελλάδα πήρε Euro, έγινε και καλύτερη ομάδα;
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1064 στις: 06/03/11, 11:49 »

@indie-anos με ένα γκολ του Πάπα Μπούμπα (έτσι τον λένε) δεν γινόταν τίποτα, αλλά εάν σκόραρε δις δεν αποκλειόταν η ΑΕΚ. Δεν κοροϊδεύει θεωρώ κανένας τον εαυτό του, και για να στο αποδείξω, και το κύπελλο το ίδιο, ακόμα και η 2η θέση στα play-off δε λύνει κανένα πρόβλημα. Απλά θέλεις να βλέπεις την ομάδα σου να νικάει.

Ξέρω πως τον λένε. Οι κολλητοί μου οι ΑΕΚτσήδες τον έχουν βαφτίσει "γκάμπα γκούμπα" από την απογοήτευσή τους. Η μεταγραφή του απίστευτο σήριαλ. Κράτησε όλο το καλοκαίρι και ήρθε με πολλές περγ**ηνές λες και ήταν Μεσσίας. Την αποτελεσματικότητά του ας μην την κρίνω.
 
Κάθε οπαδός θέλει να κερδίζει η ομάδα του ακόμη και όταν είναι χώμα. Θεωρώ όμως ότι πέρα από τα αποτελέσματα ο σωστός οπαδός πρέπει να βλέπει και τα προβλήματα γιατί αυτά αργά ή γρήγορα θα βγουν στην επιφάνεια και τότε θα χαθούν και τα αποτελέσματα.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1065 στις: 07/03/11, 01:49 »
 Για τη σημερινή 4άρα στον ΠΑΟΚ το σχόλιο είναι ένα: "Άμα θέλει το κωλόπαιδο να παίξει..." .
Από εκεί και πέρα ελπίζουμε ο ΠΑΟΚ να είναι τόσο χάλια και στο επόμενο παιχνίδι στη Τούμπα  και να περάσουμε εμείς στον τελικό, όμως εκεί φοβάμαι ότι μπορεί να έρθουμε αντιμέτωποι με τον φετινό μας εφιάλτη και να γράψουμε αρνητική ιστορία...Εφιάλτης; Ο Ολυμπιακός Βόλου φυσικά...Οπότε δεν ξέρω ΤΕΛΙΚΑ  αν θα είναι καλύτερα να περάσουμε...
Αρρώστια η ΑΕΚ και πιο πολύ άρρωστοι εμείς που ασχολούμαστε μαζί της... :-X
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1066 στις: 07/03/11, 03:54 »
  "Άμα θέλει το κωλόπαιδο να παίξει..." .


ωωωωω ναι.....

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1067 στις: 07/03/11, 11:02 »
Ένα μπράβο για την νίκη πρώτα από όλα.

Το θέμα στον ΠΑΟΚ είναι μεγάλο την δεδομένη χρονική στιγμή.Χθες μην ξεχνάμε πως έλειπαν Γκαρσία και Βιεϊρίνια.Η ομάδα έχει δείξει πως παίζει καλά ή μάλλον πολύ καλά εκεί που θέλει.Φάνηκε με την CSKA και την Dynamo αυτό.Και εμφανώς χθες δεν ήθελε.

Είναι τραγικό να συμβαίνει αυτό σε μια ομάδα όπως ο ΠΑΟΚ με ιστορία από πίσω του αλλά συμβαίνει επειδή οι παίκτες δεν πληρώνονται στην ώρα τους.Ξέρω εκ των έσω ότι η ομάδα ή μάλλον οι παίκτες θέλουν κύπελλο για να δείξουν ότι και απλήρωτοι μπορούν,αλλά από την άλλη γράφουν στα @@ τους πρωτάθλημα.Σε 5 ματς έχουμε να βάλουμε γκολ για παράδειγμα.

Δεν είναι ότι η ΑΕΚ είναι ομαδάρα ή ότι ο ΠΑΟΚ είναι κακός.Γνώμη μου είναι ότι είναι ισάξιες από άποψη ρόστερ ομάδες απλά ο ΠΑΟΚ μέχρι στιγμής ήταν πιο σοβαρός.

Πιστεύω ότι στο κύπελλο θα έχουμε ωραίο ματς.

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1068 στις: 07/03/11, 11:07 »
  "Άμα θέλει το κωλόπαιδο να παίξει..." .


ωωωωω ναι.....

+1

Αλλά μη ξεχνάμε ότι τον έβαλε και στη θέση που ΠΡΕΠΕΙ να τον βάζει, έτσι; Ελπίζω να σταματήσουν τα...πειράματα με τη θέση του. Πρέπει να παίζει πίσω απο τον φορ ή επιθετικό. Τον χαραμίζει στα πλάγια. Έχει ρεπερτόριο το τσογ*άνι στις κινήσεις του, σουτ με τα 2 πόδια, προσποίηση, σακούλες, ξέρει να παίζει 1-2. Του τα κόβει στη μέση όταν τον βάζει στη γραμμή.

@indie συμφωνώ μαζί σου. Θα έχεις καταλάβει ότι εδώ πρώτα λέμε τα χάλια που έχει η ΑΕΚ και μετά μιλάμε για προκρίσεις κλπ. Και ο MAC έχει δίκιο για τον Ολυμπιακό Βόλου αλλά θα τα πούμε αυτά εάν περάσει η ΑΕΚ. Όσο για τον Ντιόπ, τον κρατάει πίσω η φυσική του κατάσταση. Σαν παίκτης αξίζει, αλλά θέλει να ελαφρύνει κι άλλο. Αν κάνει καλή σεζόν μέχρι το τέλος και στα play-off πιστεύω πως πρέπει να μείνει και να δουλέψει το καλοκαίρι με το βάρος του.

@Rosstrobon είναι και κουρασμένη η ομάδα σας φίλε. Πολλά παιχνίδια, έχει και μεσοβδόμαδο τώρα, έχει και Ολυμπιακό μετά και δεν έχει βάθος πάγκου, όπως καμία από τις "μεγάλες" ομάδες εδώ.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1069 στις: 07/03/11, 11:23 »
Άσχετο αλλά το ματς με Ολυμπιακό για αναβολή πάει.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1070 στις: 20/03/11, 23:46 »
Επειδή έχει ειπωθεί ότι δεν μιλάμε μετά από ήττες, θα πω εγώ δυό λόγια μετά τη σημερινή ξεφτίλα. Αυτά δεν έχουν να κάνουν με το αγωνιστικό μέρος, μιας και ο αγώνας δεν σηκώνει κριτική. Ο Ολυμπιακός ήταν πολύ καλύτερος, αυτό δεν χωράει συζήτηση.

Αυτό που έχω λοιπόν εγώ να πω είναι ότι σήμερα θα πρέπει να είναι και η τελευταία μέρα που θα υπάρχουν στην ΑΕΚ ο Αδαμίδης , αλλά και ο Χιμένεθ. Ανεξάρτητα για το αν έχουν αποκλειστικά την ευθύνη. Τα μεγάλα σωματεία μετά από τέτοιες ήττες, συνηθίζουν για να ηρεμούν τον κόσμο τους να προβαίνουν και σε παραιτήσεις προέδρων , αλλά και σε απολύσεις προπονητών.

Για τον πρώτο έχω να πω, ότι δεν αρμόζουν σε σοβαρό παράγοντα οι σκηνές που είδαμε στο πούλμαν της ΑΕΚ , κατά την επιστροφή της ΑΕΚ από τη Θεσσαλονίκη πριν από λίγες μέρες. Εκτός από το ηθικά επιλήψιμο του πράγματος, υπάρχει και το ότι δεν μπορείς να δίνεις έξτρα κίνητρο σε έναν αντίπαλο, ο οποίος και φιέστα θέλει να κάνει, αλλά είναι και ανώτερος από εσένα. Πρέπει να ξέρεις, ότι για να έχεις ελπίδα να πάρεις αποτέλεσμα, ή έστω να χάσεις με αξιοπρέπεια, ότι θα πρέπει να τον "κοιμήσεις" και όχι να τον εξαγριώσεις. Δυστυχώς αυτά δεν τα σκέφτηκε ο νεαρός πρόεδρός μας και αφέθηκε να παίξει το ρόλο του οποιουδήποτε πιτσιρικά οπαδού μας.

Για τον δεύτερο ,έχω να πω ότι παρ'όλο ότι έχει φέρει την ομάδα στο τελικό του κυπέλλου και παρ' όλο ότι έκανε κάποια καλά αποτελέσματα, αυτή την ντροπή δεν μπορεί να την ξεπλύνει τίποτα. Πολύ απλά δεν έπρεπε να συμβεί. Κι επειδή ο βασικός υπεύθυνος είναι ο προπονητής, θα πρέπει να παραιτηθεί, μιας και στην ήδη οικονομικά προβληματική ΑΕΚ θα κοστίσει πολύ η τυχόν απόλυσή του. Αλλά ακόμα κι αν κοστίσει, η ηθική βλάβη είναι ακόμα μεγαλύτερη. Δεν μπορώ να δεχθώ ότι θα παραμείνει ο Χιμένεθ, τη στιγμή που οποιοσδήποτε άλλος προπονητής θα είχε παραιτηθεί ήδη από τη συνέντευξη τύπου.

Η φετινή σεζόν για την ΑΕΚ τελείωσε σήμερα. Δεν με ενδιαφέρει καμμιά κατάκτηση κυπέλλου, καμμιά δεύτερη θέση στα play-off .
Το κύπελλο θα το χαρεί πολύ περισσότερο ο κόσμος του Ατρομήτου. Εμείς ξενερώσαμε αφάνταστα. Το champions league δεν έχει επίσης κανένα νόημα, αν δεν πάρει την ομάδα ένας ΑΕΚτζής με πραγματικά μεγάλη οικονομική επιφάνεια , ο οποίος θα αλλάξει το roster κατά 90% και θα έχει πραγματικές φιλοδοξίες. Με τους σημερινούς διαχειριστές απλά δεν πας πουθενά.

Κρίμα για αυτή την ομάδα, κρίμα για την ιστορία της και περισσότερο κρίμα για όλους εμάς που την αγαπάμε και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα , παρά να την παρακολουθούμε να κατρακυλάει, χρόνο με το χρόνο στην ανυποληψία...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1071 στις: 21/03/11, 01:30 »
Να προσθεσω πως ο ΟΣΦΠ σημερα δεν ηταν καλος ή διαφορετικος απο τα αλλα ματς.... Απλως η ΑΕΚ επαιξε χαλια και παραιτηθηκε πριν ακομα ξεκινησει το παιχνιδι...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1072 στις: 21/03/11, 16:25 »
Χωρίς διάθεση σαρκασμού προς τους φίλους της ΑΕΚ, ορίστε ένα σύντομο ανεκδοτάκι που άκουσα :D :
 
Τι είπε ο Σάχα στους συμπαίχτες του μετά το χθεσινό 6-0;
"Μαζί τα φάγαμε"

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1073 στις: 21/03/11, 18:04 »
Το σκορ το δέχτηκα αρχικά με πολύ χιούμορ να πω την αλήθεια...κάθε που έμπαινε γκολ γελούσα....για να μην κλαίω μάλλον...η φετινή ΑΕΚ δείχνει να μην έχει πάτο...
το κύπελλο όπως είπε και ο Μάκης δεν κάνει τπτ...αν τον πρόβλημα της ΑΕΚ είναι μια κούπα....να κάνω δώρω εγώ μια ντουζίνα κούπες του καφέ για να μας φύγει και ο καημός...λυπάμαι πάρα πολύ γιατί απο ότι φαίνεται η γενιά μου είναι και η τελευταία γενιά νέων που θα έχει ΑΕΚτσήδες μέσα....αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα της ΑΕΚ..ο κόσμος φεύγει..

p.s. όπως είπε και ο (ένας απο τους ελάχιστους αξιόλογους αθλητικογράφους) κος Σαμπράκος...η ΑΕΚ φοράει ΠΑΝΤΑ κιτρινόμαυρα....ΠΑΝΤΑ...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #1074 στις: 22/03/11, 23:58 »
το κύπελλο όπως είπε και ο Μάκης δεν κάνει τπτ...αν τον πρόβλημα της ΑΕΚ είναι μια κούπα....να κάνω δώρω εγώ μια ντουζίνα κούπες του καφέ για να μας φύγει και ο καημός...

Μιλάς λες και πήρατε κύπελλο... 8)