Αποστολέας Θέμα: scuffhamamps: νέο ampsim  (Αναγνώστηκε 5396 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
scuffhamamps: νέο ampsim
« στις: 15/05/11, 02:21 »
http://www.scuffhamamps.com/product


Τα demos ακούγονται πολύ καλά αλλά όταν δοκίμασα και την trial version έμεινα έτσι -> :o
(ρε τι πάθαμε ... για αλλού τα μάζευα, αλλού θα τα δώσω. καταραμένο GAS ;D )


ΥΓ Dumble, Plexi, Soldano amp sim με ελάχιστα effects και πολύ καλά cab impulses

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #1 στις: 15/05/11, 10:47 »
http://www.scuffhamamps.com/product


Τα demos ακούγονται πολύ καλά αλλά όταν δοκίμασα και την trial version έμεινα έτσι -> :o
(ρε τι πάθαμε ... για αλλού τα μάζευα, αλλού θα τα δώσω. καταραμένο GAS ;D )


ΥΓ Dumble, Plexi, Soldano amp sim με ελάχιστα effects και πολύ καλά cab impulses


Tα samples μου αρεσαν πολυ παντως πριν τα σκασεις τσεκαρε το th2 overloud  το studio devil η to creme της kuassa .........για πειστικους lead ηχους νομιζω οτι ειναι τα καλυτερα και χωρις πολυ παιδεμα βγαζεις ηχους αρκετα tubey και οργανικους πολυ κοντα στο αυθεντικο.
Βεβαια για μενα αυτο δεν ειναι το προβλημα..πλεον τα amp sims σπερνουν to θεμα ειναι να βγει κανας hardware host για να τα παιρνεις live χωρις pc ;) .
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #2 στις: 15/05/11, 12:11 »
to θεμα ειναι να βγει κανας hardware host για να τα παιρνεις live χωρις pc ;) .
laptop...κάρτα ήχου....και βγήκες...όχι...?

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #3 στις: 15/05/11, 12:25 »
to θεμα ειναι να βγει κανας hardware host για να τα παιρνεις live χωρις pc ;) .
laptop...κάρτα ήχου....και βγήκες...όχι...?
Σωστα απλα το θεμα ειναι να αποφυγεις το...λαπτοπ......να βγει κατι σαν το v-pedal δηλαδη της sm-pro αλλα σε ανθρωπινη τιμή :P .....
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #4 στις: 15/05/11, 12:26 »
to θεμα ειναι να βγει κανας hardware host για να τα παιρνεις live χωρις pc ;) .
laptop...κάρτα ήχου....και βγήκες...όχι...?

E, τι laptop, τι PC, το ιδιο ειναι...ασε που στο Live δε θες με τιποτα να συναντησεις μηνυμα "Run.dll not found"! ;D ;D ;D :P

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #5 στις: 15/05/11, 12:35 »
Σωστα απλα το θεμα ειναι να αποφυγεις το...λαπτοπ......να βγει κατι σαν το v-pedal δηλαδη της sm-pro αλλα σε ανθρωπινη τιμή :P .....
ε για να τρέχει αυτά τα free προγράμματα που είναι γραμμένα από ανεξάρτητους ιδιώτες χωρίς καμία σχέση μεταξύ τους....δε νομίζω να υπάρχει κάτι πέρα από pc που μπορεί να το κάνει....
μετά πεταλιέρες τύπου line 6 που παίρνουν όσες ρυθμίσεις θες (σχεδόν) από χρήστες αλλά οι εξομοιώσεις παραμένουν της εταιρείας....

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #6 στις: 15/05/11, 12:57 »
Σωστα απλα το θεμα ειναι να αποφυγεις το...λαπτοπ......να βγει κατι σαν το v-pedal δηλαδη της sm-pro αλλα σε ανθρωπινη τιμή :P .....
ε για να τρέχει αυτά τα free προγράμματα που είναι γραμμένα από ανεξάρτητους ιδιώτες χωρίς καμία σχέση μεταξύ τους....δε νομίζω να υπάρχει κάτι πέρα από pc που μπορεί να το κάνει....
μετά πεταλιέρες τύπου line 6 που παίρνουν όσες ρυθμίσεις θες (σχεδόν) από χρήστες αλλά οι εξομοιώσεις παραμένουν της εταιρείας....
Το ξερω φιλε μου το ξερω.....απλα λεω ποσο cool θα ηταν να παρακαμψεις ακομα και το λαπτοπ.....γιατι ναι μεν υπαρχει πχ το v-pedal που το κανει ...αλλα στην τιμη του δινεις κατι παραπανω και παιρνεις το axe-fx...απλα λεω οτι θα προτιμουσα μια τετοια...host πεταλιερα.....να φορτωνω vsts παρα ενα pod x3 live px.....η κατι αντιστοιχο.Ετσι και αλλιως vst ειναι το φορματ σε ολα δε νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο να φτιαξουν κατι που να τα φορτωνει(αλλωστε ηδη υπαρχει αλλα πανακριβο).....τελος παντων...μαλλον μας κακομαθανε με τις τοσες επιλογες ;D ....αλλα επειδη μου αρεσει ο μινιμαλισμος ομως το σκεφτομαι.....αντι δηλαδη να επαιρνα μια ακριβη πεταλιερα σιγουρα θα επαιρνα κατι τετοιο....
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #7 στις: 15/05/11, 14:11 »
http://www.scuffhamamps.com/product


Τα demos ακούγονται πολύ καλά αλλά όταν δοκίμασα και την trial version έμεινα έτσι -> :o
(ρε τι πάθαμε ... για αλλού τα μάζευα, αλλού θα τα δώσω. καταραμένο GAS ;D )


ΥΓ Dumble, Plexi, Soldano amp sim με ελάχιστα effects και πολύ καλά cab impulses


Tα samples μου αρεσαν πολυ παντως πριν τα σκασεις τσεκαρε το th2 overloud  το studio devil η to creme της kuassa .........για πειστικους lead ηχους νομιζω οτι ειναι τα καλυτερα και χωρις πολυ παιδεμα βγαζεις ηχους αρκετα tubey και οργανικους πολυ κοντα στο αυθεντικο.
Βεβαια για μενα αυτο δεν ειναι το προβλημα..πλεον τα amp sims σπερνουν to θεμα ειναι να βγει κανας hardware host για να τα παιρνεις live χωρις pc ;) .



Φίλε denisgiann τα έχω τσεκάρει σχεδόν όλα. Παλιότερα ήμουν πολύ χωμένος με αυτά τα κόλπα. Στο studiodevil ειδικά είχα βοηθήσει και στην εξέλιξη και έχω και κανά δυο demos μου στο site τους (και το studiodevil AMP τζαμπέ ως ανταμοιβή  ;D ). Έχω επίσης αγοράσει τα πάντα από amplitube μέχρι τη 2 version. Φυσικά μέχρι κάποια εποχή δεν υπήρχε freebie ή demo που να λείπει από το δίσκο μου. Δεν έχω αφιερώσει ώρες στο scuffham αλλά εντυπωσιάστηκα με το πώς ανταποκρίνεται στο volume της κιθάρας και στο γεγονός ότι δεν έχει artifacts όταν σβήνει η νότα και από overdrive παει μόνη της σε clean. Πιθανόν να πάσχει λίγο σε πολύ high-gain καταστάσεις αλλά δεν είμαι και πολύ φίλος.


ΥΓ Ούτε εγώ θα έβγαινα να παίξω με laptop, αλλά για home recording είναι ότι πρέπει ένα καλό ampsim.

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #8 στις: 15/05/11, 14:19 »


Φίλε denisgiann τα έχω τσεκάρει σχεδόν όλα. Παλιότερα ήμουν πολύ χωμένος με αυτά τα κόλπα. Στο studiodevil ειδικά είχα βοηθήσει και στην εξέλιξη και έχω και κανά δυο demos μου στο site τους (και το studiodevil AMP τζαμπέ ως ανταμοιβή  ;D ). Έχω επίσης αγοράσει τα πάντα από amplitube μέχρι τη 2 version. Φυσικά μέχρι κάποια εποχή δεν υπήρχε freebie ή demo που να λείπει από το δίσκο μου. Δεν έχω αφιερώσει ώρες στο scuffham αλλά εντυπωσιάστηκα με το πώς ανταποκρίνεται στο volume της κιθάρας και στο γεγονός ότι δεν έχει artifacts όταν σβήνει η νότα και από overdrive παει μόνη της σε clean. Πιθανόν να πάσχει λίγο σε πολύ high-gain καταστάσεις αλλά δεν είμαι και πολύ φίλος.


ΥΓ Ούτε εγώ θα έβγαινα να παίξω με laptop, αλλά για home recording είναι ότι πρέπει ένα καλό ampsim.
Συμφωνω....Τσεκαρε παντως και το vintage amp room της softube αφου σου αρεσει αυτο το στυλ......λιγοι εξομοιωτες και καλοι χωρις εφε και διαφορα αλλα.Παντως το scuffham ακουγεται πολυ ρεαλιστικο επισης....ωραια πραγματα.... >:D .
« Τελευταία τροποποίηση: 15/05/11, 14:21 από denisgiann »
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #9 στις: 15/05/11, 14:29 »
παιδιά αυτά που αναφέρετε μπορούν να μπουν σαν vst στο reaper (πχ) ?


Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #10 στις: 15/05/11, 14:35 »
παιδιά αυτά που αναφέρετε μπορούν να μπουν σαν vst στο reaper (πχ) ?
Εννοειται....
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #11 στις: 15/05/11, 14:40 »
παιδιά αυτά που αναφέρετε μπορούν να μπουν σαν vst στο reaper (πχ) ?
Εννοειται....
οκ....τόσο καιρό χρησιμοποιούσα μόνο το guitar rig....θα δοκιμάσω και κάποιο από αυτά να δω τι λένε...
από εφέ κτλ? έχουν ή μόνο παραμορφώσεις?
δηλαδή μπορούν να αντικαταστήσουν το Guitar Rig επάξια?

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #12 στις: 15/05/11, 14:55 »
παιδιά αυτά που αναφέρετε μπορούν να μπουν σαν vst στο reaper (πχ) ?
Εννοειται....
οκ....τόσο καιρό χρησιμοποιούσα μόνο το guitar rig....θα δοκιμάσω και κάποιο από αυτά να δω τι λένε...
από εφέ κτλ? έχουν ή μόνο παραμορφώσεις?
δηλαδή μπορούν να αντικαταστήσουν το Guitar Rig επάξια?
Δεν ξερω ποσα εχεις δοκιμασει αλλα το guitar rig για μενα ειναι ειλικρινα το χειροτερο ολων....το μονο που εχει καλο ειναι τα εφε......αλλα αμα τα amp sims ειναι πλαστικα...τι να τα κανεις τα καλα εφε.....τα free amp sims ειναι καλυτερα απο το guitar rig για πλακα....δοκιμασε πχ το tse x30 η τα plugin του lepou για high gain.......χρησιμοποιησε cabinet impulses....σαν το redwirez....virtual tubescreamer σαν το tse 808 η σουπερ ρεαλιστικες προσομοιωσεις σαν την free σουιτα της simulanalog.......πολυ ωραια πραγματα δωρεαν που το guitar rig δεν τα πλησιαζει καν σε ρεαλισμο......αν δε σου κανουν αυτα τοτε κοιτα παρακατω.... τα επι πληρωμη... overloud(φοβερο) metal amp room(ωραιο αλλα μονο ενας ενισχυτης) revalver(απιστευτα παραμετροποιησιμο αλλα και απιστευτο ψαξιμο)....studio devil(απλο ρεαλιστικο και ωραιο) kuassa amplifikation one(εφαμιλλο των προηγουμενων) και η λιστα παει μακρια.....
« Τελευταία τροποποίηση: 17/05/11, 13:31 από denisgiann »
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #13 στις: 15/05/11, 15:01 »
με γλύτωσες από γράψιμο designgiann. Άλλο ένα -1 κι από μένα για το Guitar Rig. Όσο για το vintage amp room έχω ακούσει κι εγώ πολύ καλά λόγια.
@hot_sauce. Τα effects είναι το εύκολο κομάτι. Υπάρχουν άπειρα και καλά (πολλά από αυτά free). Το δύσκολο μέρος είναι το amp simulator αλλά κι εκεί πλέον υπάρχει πολύ πρόοδος.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #14 στις: 15/05/11, 15:02 »
ωραία.....ευχαριστώ για τη λίστα....
θα κοιτάξω μερικά απ'αυτά....ελπίζω να μην είναι πολύ βαριά γιατί το λάπτοπ ίσα που σηκώνει reaper και guitar rig :P

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #15 στις: 15/05/11, 15:10 »
Η studiodevil έχει και ένα free που προσομοιώνει ένα μόνο ενισχυτή αλλά το κάνει πολύ καλά.


Όσο για λύση onstage υπάρχει κι αυτό http://www.museresearch.com/  (αλλά είναι πολλά τα λεφτά Άρη)

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #16 στις: 15/05/11, 17:42 »
Τσεκάρετε επίσης και το TSE X50, βασισμένο στον Peavey 5150. Kάνει modelling, εκτός του pre-amp, και το power-amp section, με δυνατότητα επιλογής τύπου λυχνίας και ρύθμιση bias! :o .

BTW, για τους πιο μερακλήδες ;D , "βγήκε" πριν λίγες μέρες το AXE FX II, όπου και σε αυτό γίνεται προσομοίωση power amp.

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #17 στις: 16/05/11, 12:31 »
Τσεκάρετε επίσης και το TSE X50



άμα βλέπω demo από Dimi Nalbantov μέσα πρέπει να είναι καλό πράμα (ο τύπος είναι παιχταράς και πολύ καλό παιδί)


Όσο για το scuffham κάτι καλόπαιδα στο KVR έχουν ποστάρει κάτι ωραία demos εδώ http://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?t=316378
Αν και είναι χίλιες φορές καλύτερο να κατεβάσει κανείς το demo και να τσεκάρει μόνος του.
Προσωπικά δεν ξέρω αν θα το αγοράσω ακόμα γιατί έχω στη μέση μια strato-αναβάθμιση αλλά αν έψαχνα τώρα για ampsim θα το χτύπαγα χωρίς δεύτερη σκέψη. Βοηθάει και η πολύ normal τιμή.

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #18 στις: 17/05/11, 02:44 »
Παράθεση
.τα free amp sims ειναι καλυτερα απο το guitar rig για πλακα....δοκιμασε   πχ το tse x30 η τα plugin του lepou για high gain.......χρησιμοποιησε   cabinet impulses....σαν το redwirez....virtual tubescreamer σαν το tse   808 η σουπερ ρεαλιστικες προσωμοιωσεις σαν την free σουιτα της   simulanalog.......πολυ ωραια πραγματα δωρεαν που το guitar rig δεν τα   πλησιαζει καν σε ρεαλισμο.....

+1 εχω να ανοιξω guitar rig και amlitube κανενα χρονο απο τοτε που εμπλεξα με τα παραπανω
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος PlusYeaR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • "Dream Within A Dream"
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #19 στις: 19/05/11, 10:39 »
κατεβασα και εγω το demo για το s-gear
αλλο ενα ωραιο vst
ωραια αποκριση στο volume της κιθαρας ωραια καθαρα κ mid gain καταστασεις


θα παραμεινω πιστος στο revarver mkiii.v ομως   ;)
(δοκιμασα επισης και το amplitube 3.5 (aka custom shop και εξεπλαγην ευχαριστα!!!)

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #20 στις: 19/05/11, 18:56 »
η αλήθεια ειναι οτι απο τα "διάσημα" το μονο που αξίζει και προσομοιώνει καλα λαμπατους ειναι το MKIII
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #21 στις: 19/05/11, 19:17 »
η αλήθεια ειναι οτι απο τα "διάσημα" το μονο που αξίζει και προσομοιώνει καλα λαμπατους ειναι το MKIII

Κοιτα το revalver ειναι κορυφαιο και το βασικο του προσον ειναι οτι ειναι απολυτα παραμετροποιησιμο.......φτιαχνεις λαμπατο κομματι κομματι αν θες... αλλα πλεον δεν ειναι το μονο....τσεκαρε πχ το creme της kuassa η το overloud με την προσθηκη των καινουργιων randall,brunetti και αλλων κορυφαιων tube amps που και εφαμιλλα ειναι..αλλα και πολυ ποιο ευκολα βγαζεις ηχο.......το ωραιο ειναι  οτι πλεον υπαρχουν αρκετες καλες επιλογες.....παντως οπως λες...τα ..."διασημα" για ενα περιεργο λογο ειναι τα χειροτερα...τι να πω τοσο καλο μαρκετινγκ εχουν πια?
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος vartanis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεγαλωσα.....
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #22 στις: 19/05/11, 22:20 »
Αν δεν σας κανει κοπο ρε παιδια, βαλτε κανενα link με συγκεκριμενα  πραγματα αμα γινεται,να μαθαινουμε και εμεις οι ασχετοι.
Τα εψαξα στο googl αλλα χανεσαι στο γενικο χαμο.
Ανοιξαμε και σας περιμενουμε:
www.myspace.com/vartanis

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #23 στις: 20/05/11, 02:17 »
Nα προσθεσω οτι μια καρτα ηχου με καλη εισοδο Hi-Z ειναι απαραιτητη για να παρουμε καλα αποτελεσματα, αν καποιος το βαλει στο mic-in της on-board καρτας ηχου του λαπτοπ του να μην περιμενει και τα καλυτερα, ενω καλα monitor speakers για να ακουμε αυτο που πραγματικα γραφουμε βοηθανε... βεβαια ετσι πλεων δεν ειναι τζαμπα λυση αλλα ακριβη, αλλα αν θελει καποιος απλα να παιζει και να γραφει στο λαπτοπ εχωντας δωσει μηδεν ευρω και να εχει πολλους ηχους, τοτε μια χαρα.
To V-pedal δεν ξερω ποσο εχει, αλλα ενα v-macine σε συνδιασμο με ενα FCB-1010 δεν πανε ακριβα σε σχεση με αυτο που προσφερουν. Μειονεκτημα οτι πρεπει να εχει κατσει στον υπολογιστη, να εχεις φτιαξει εκει ηχουν, να εχεις εκει αρχειοθετησει και μνημονευσει τις μνημες κτλ...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: scuffhamamps: νέο ampsim
« Απάντηση #24 στις: 01/06/11, 08:46 »
Παιδια τον τελευταιο καιρο ψαχνομαι και εγω για audio interface για το laptop και επεσα σε αυτο το zoom:

http://www.thomann.de/gr/zoom_zfx_plugin_control_package.htm
http://www.zoom.co.jp/english/products/zfx/

Κυριως με τραβηξε το γεγονος οτι ειναι σαν πεταλιερα (παιζεις κιθαρα και αλλαζεις τους ηχους στο laptop με το ποδι   ;) ) και εχει και λαμπα (12ΑΧ7) στην προενισχυση (υποθετω καπως θα <ζεσταινει> με φυσικο τροπο τον ηχο αυτο - δεν το εχω ακουσει). Εχει κανεις εμπειρια με αυτο να μας πει εντυπωσεις και κυριως θα συνεργαζεται με ολα αυτα τα υπεροχα προγραμματα modeling που αναφερετε?

(ΥΣ: Η αλλη εναλλακτικη για USB audio interface που θελω ειναι το EMU 0204, το οποιο δεν εχει foot controller... αλλα ειναι USB2.0 και με καλους AD/DA converters)
« Τελευταία τροποποίηση: 01/06/11, 09:03 από Kosthrash »
Life is too short for bad tone