Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 10
1
Και εκεί κολλάει και η υπερτιμολόγηση.
Ουσιαστικά πληρώνεις παραπάνω την εμπειρία του στο να διαμορφώσει ένα όργανο στα προσωπικά του γούστα.

Μια χαρά οργανάρα είναι.

2
Το ότι δεν έχει παίξει ποτέ δεν απαγορεύει το να έχει Custom όργανο.

Tϊποτα δεν σού "απαγορεύει" την αγορά custom κιθάρας εφόσον έχεις τα απαιτούμενα χρήματα. Ο Elyos όμως το σκέφτεται σωστά όταν λέει ότι χρειάζεται εμπειρία κάποιων χρόνων για να φτιάξεις custom όργανο και να είσαι σίγουρος ότι ξέρεις τι ακριβώς θέλεις από μια κιθάρα από πλευράς ήχου, αίσθησης και προδιαγραφών.
3
Όχι, μπήκα για να του πω ότι η τιμή της κιθάρας δεν δικαιολογεί την κατασκευαστική αξία της.

Το ότι δεν έχει παίξει ποτέ δεν απαγορεύει το να έχει Custom όργανο.
Ίσα ίσα που θα τον βοηθήσει να ταιριάξει όπως θέλει αυτός πάνω στο όργανο και όχι κάποιος άλλος.
Η συγκεκριμένη πάντως είναι πάνω στον σωματότυπου του Petrucci, το οποίο και αναφέρει στην παρουσίαση που είχε κάνει για την εταιρία που τον σπονσοράρει.

Όλα αυτά εφόσον διαθέτει ένα ικανοποιητικό ποσό για όργανο και είναι αποφασισμένος ότι θα ασχοληθεί.
Αλλιώς αδελφέ πήγαινε πάρε κάτι απλός καλό για να μάθεις και αν το πας καλά βλέπεις.
4
Εγω που δεν ακουω φωνες,ειμαι κουφαλογο η ασυνειδητος;  0:) 0:) 0:)

! No longer available

5
Βελόνα θα βρεις στην Αθήνα.
Αν δεν βιάζεσαι ΚΑΘΟΛΟΥ όμως, στείλε μερικές φωτογραφίες να δω μήπως έχω καμία...
Απλά δεν ξέρω ΠΟΤΕ θα ψάξω, γιατί δεν τις έχω πρόχειρες...
6
Οταν σε κυριευσει κατι που λεγεται gas,θα καταλαβεις οτι η τελευταια παραγραφος που γραφεις δε παιζει να ισχυσει!

Αυτή είναι η πιο πικρή αλήθεια...  ;D ;D ;D

Είναι το ίδιο με αυτό που λέει και το ρητό: Και τη Μόνικα Μπελούτσι να είχα, θα τη βαριόμουνα...
7
Δικοί μας στίχοι και ποιήματα / ΣΤΟ ΚΕΝΟ
« Τελευταίο μήνυμα από ΠΟΙΟΣ στις Χθες στις 22:43 »
ΣΤΟ ΚΕΝΟ
Και οταν πηδησεις στο κενο
τι ωφελει να μετανιωσεις
το ηξερες οτι δεν ξερεις να πετας
Δεν εχει η πτωση ουρανο
ουτε αγγέλους μοναχος σου να μη νιωσεις
ουτε ορανιο τοξο να κοιτας

Θα εισαι εσυ και φοβος σου
και θα το ζησεις μονος σου

Οταν πηδησεις στο κενο
μην χαραμησεις την κραυγη σου
δεν θα ακουσουν τις κραυγες αν δεν ακούσαν τη σιωπη
οταν πηδησεις στο κενο

παρε μαζι την πιο βαθια πληγη σου
και αστο μαχαιρι καρφωμενο εκει

πισω κανεις να μην κοπει
Κι'άνοιχτα χερια σαν φτερα
για τελευταια σου φορα

Α.Π.
! No longer available
8
Γιατί δε ρίχνεις ένα search στο google για vintage philips turntable; Απ' ό,τι βλέπω υπάρχουν αρκετά αποτελέσματα τόσο σε εικόνες όσο και σε προϊόντα στο ebay. Τουλάχιστον θα μπορούσες να αναγνωρίσεις οπτικά και να μάθεις το μοντέλο σου. Στη συνέχεια βλέπεις πώς θα κινηθείς στο θέμα της βελόνας.
Ακόμα θα μπορούσες να ρωτήσεις σε κάποιο φόρουμ περισσότερο προσανατολισμένο στο hi-fi (πχ στο avclub.gr).
9
Ένα φεγγάρι έπαιρνα και φορούσα κάτι μαύρες κατράμι χορδές που μου άρεσαν μεν πάρα πολύ αλλά σε κάθε πρόβα έσπαγα κανα δύο. Τελικά άλλαξα μάρκα και σταμάτησε το φαινόμενο.
10
Δyστυχως δεν ξερω το μοντελο εχουν σβηστεί τα χαρτιά που έχει μέσα και δεν το θυμάμαι μετα απο τόσα χρόνια.
Είχα παει σε καποια μαγαζιά και μου είπαν πως δεν βγαίνουν πια τέτοιες βελόνες και πως να κοιτάξω για καποιο καινούργιο απο αυτα που έχουν βγει.  ???

Ευχαριστώ ολους για τις απαντήσεις σας.
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 10