Αποστολέας Θέμα: ΑΕΚ  (Αναγνώστηκε 269580 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

ioanna17

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #25 στις: 03/10/04, 23:17 »
. Τώρα για τα διαρκείας πρέπει να λέει τις τιμές στο σαιτ! Θα ψάξω αύριο και θα σου πω(βαριέμαι γαρ!!!)  Παντως νομίζω πως τα φτηνότερα (150 €) εχουν εξαντληθεί!

οκ take your time οταν εχεις χρονος δες και πες μου!!
ευχαριστω :-*

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #26 στις: 03/10/04, 23:20 »
Η ΑΕΚ μονο ονομαστικα συνδεεται με το Βυζαντιο, λογω καταγωγης (Κωνσταντινουπολη) ...
Αυτο ομως που πρεσβευει ειναι οι μυριαδες προσφυγων Ελληνων απο την Κωνσταντινουπολη και την Μ. Ασια ... Κι αυτο ειναι κατι πολυ σημαντικο, ασχετα αν οι γαυροι δεν ενδιαφερονται γι αυτο ...
Αν λοιπον ειναι να αρχισει η καθαρση , τοτε να γινει το εξης, οπως ειχε κανει η Θατσερ στην Αγγλια ...
Να κλεισουν τα συνορα (ποδοσφαιρικα εννοω) , να μην βγαλουμε καμια ομαδα Ευρωπη,  να γινει "κοσκινο" ο "κυριος" Κοκκαλης για τα διαφορα που εχει κανει (απο παραγκες μεσω του Θωμα , μεχρι εσχατη προδωσια κατα του κρατους), να πανε φυλακη ολοι οι Ψωμιαδηδες και ΣΙΑ, να γινει ρυθμιση των χρεων για ολες τις ομαδες με ρεαλιστικα πλανα οικονομικα και οχι "κατα φαντασιαν" και μετα αφου γινουν ολα αυτα , το συζηταμε να πεσουν τα 4/5 των ομαδων στην 4η Εθνικη ...
Αλλα να λες οτι απο καπου πρεπει να αρχισει η καθαρση επιτελους , ε, ας αρχισει απο την ΑΕΚ , αυτο παει πολυ ....
Οχι κυριε, δεν το δεχομαι ... Και το παραδειγμα που εδωσες με τους βιαστες , ειναι τελειως ασχετο ... Εδω μιλαμε πως πανε να καταδικασουν ενα σωματειο που πρεσβευει εκατονταδες χιλιαδες κοσμου και μαζι με τον ΠΑΟΚ τους περισσοτερους προσφυγες στην Ελλαδα, με ευθυνη πολλων αλλων , εκτος απο το σωματειο.
Κανονικα , θα επρεπε να κηνυγησουν τους Ψωμιαδηδες, ΕΝΙΚ , ΝΕΤΜΕΝΤ κτλ (που τοοοσα χρονια δεν πληρωναν φορους και δεν ξερω και εγω τι αλλα που θα επρεπε να πληρωνουν) , καθως και ολους τους υπευθυνους της εφοριας και των διαφορων επιτροπων που επετρεπαν να διαιωνιζεται μια τετοια κατασταση...
Αντι αυτου ομως , ποιον τιμωρουν ; Και απο ποιον περιμενουν και απαιτουν να πληρωσει τα σπασμενα;
Απο το ιδιο το σωματειο και μαλιστα σε μια περιοδο που επιτελους ενας τιμιος ανθρωπος και μια διαφανης ιδιοκτησια την εχουν αναλαβει ... Λες και το κανουν επιτηδες για να αναγκασουν τον Νικολαϊδη και τους συνεργατες του να παρατησουν την ΑΕΚ , για να την πασσαρουν αυτοι σε καποιο δικο τους λαμογιο , για να ειναι η ΑΕΚ μια ζωη ομηρος συμφεροντων και ομαδα της σφαλιαρας.
Κατα τα αλλα , εγκληματιες μαφιοζοι, τυπου Ψωμιαδη και εταιρειες που βρωμανε απο την κορυφη μεχρι τα νυχια σαν την Ενικ , που την κηνυγα ολη η UEFA, μενουν ελευθεροι και εχουν και το θρασσος να παρεμβαινουν κι ολας με δηλωσεις τους κατα καιρους !!!
Ρε ΒΑΛΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΦΥΛΑΚΗ ΝΑ ΣΑΠΙΣΟΥΝ , ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΣΜΟΣ !!!!!
Και μετα ... συζηταμε για 4η Εθνικα και ΑΕΚ ... Αλλα μονο μετα ...

ΕΜΠΡΟΣ , ΑΕΤΕ ΔΙΚΕΦΑΛΕ !!!
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος ikatsoun

  • Ο Βάσκος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 460
  • Φύλο: Άντρας
  • Κόψτε το ρημάδι επιτέλους
    • Προφίλ
    • ATHLETIC CLUB de BILBAO
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #27 στις: 03/10/04, 23:43 »
Διαβάζω εδώ και τόσην ώρα και φυσικά δεν μπορώ να μην πάρω μέρος σε μία καθαρά ποδοσφαιρική συζήτηση.  ;D

Καταρχήν, χαλαρώστε. Η ΑΕΚ δεν πέφτει τρεις κατηγορίες γιατί ζούμε στην Ελλάδα. Αυτά τα πράγματα δεν γίνονται. Αν ήθελαν να την ρίξουνε, θα είχε ήδη πέσει. Άρα για να μένει εκεί και να κάνει ένα κάρο μεταγραφές, σημαίνει ότι δεν έχουνε σκοπό να την ρίξουνε.

Για το θέμα της Original ειλικρινά δεν έχω γνώμη, γιατί δεν ζω στην Αθήνα και δεν έχω πάρε-δώσε με την Original. Γενικά όμως, θα σας πρότεινα να μην σχηματίζετε άποψη για τους συνδέσμους από τα ραδιόφωνα και τις εφημερίδες. Δεν γνωρίζω τι συμβαίνει με την Original "από μέσα", δεν ξέρω τον Χατζηχρήστο, οπότε δεν μιλάω. Αν κρίνω πάντως από τον δικό μου σύνδεσμο, τα ίδια λένε και εδώ πάνω, ότι φταίνε οι αλήτες του Super-3. Αν ακούς ραδιόφωνα και σου διαμορφώνουνε αυτοί την άποψη, γίνεσαι παπαγαλάκι και λες ότι λένε. Γενικώς είμαι υπέρ των συνδέσμων, όχι όλων βέβαια, οπότε αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είμαι υπέρ και της Original ή του Χατζηχρήστου.

Είναι άστοχο να καθόμαστε να ψάχνουμε για την ιστορία της ΑΕΚ ή της οποιασδήποτε ομάδας. Η κάθε ομάδα έχει την ιστορία της και δεν είναι μέγεθος μετρήσιμο για να πούμε ποια είναι πιο ιστορική ομάδα.

Η κάθαρση δεν αρχίζει με υποβιβασμούς. Αυτή είναι η εύκολη και η φτηνή λύση για τους παράγοντες. Το δύσκολο είναι να αποτρέψεις φαινόμενα τύπου Ψωμιάδη (ΑΕΚ), Ζαχουδάνη (Άρη), Αγγελόπουλου (Νέοι Πόροι) και να μην πω και άλλους που είναι ακόμη στα τιμόνια των ομάδων τους.

Δεν είναι πολύ δύσκολο να τελειώσει αυτή η ιστορία με τις ομάδες. Δείτε τι γίνεται στην γειτονική Ιταλία. Το κράτος παίρνει την κυριότητα, πληρώνει τα χρέη και ύστερα εκείνο εκμεταλλεύεται την ομάδα. Αν ποτέ βρεθεί κάποιος να το "αποζημιώσει" η ομάδα σώζεται. Διαφορετικά πέφτει στο τοπικό πρωτάθλημα. Δείτε το παράδειγμα της Φιορεντίνα, της Νάπολι τώρα. Αλλά και εκεί υπάρχουνε "μυστήριες" καταστάσεις (βλέπε Πάρμα).

Τώρ αυτά λίγο ενδιαφέρουνε τους ΑΕΚτσήδες. Εκείνο που σας ενδιαφέρει είναι να σωθεί η ομάδα σας. Η ΑΕΚ λοιπόν, μάθετε πως δεν κινδυνεύει, γιατί για την ΑΕΚ έχει καθαρίσει αυτός που έδιωξε τον Ψωμιάδη. Που είναι ο ίδιος που έφερε τον Ντέμη και πληρώνει για λογαριασμό του. Η ΑΕΚ έχει πλάτες και δεν πέφτει. Μην φοβάστε.

Έχω κι άλλα να πω, τα θυμήθηκα την ώρα που διάβαζα τα ποστ σας, αλλά είναι τόσα πολλά που τα ξέχασα. Αν θυμηθώ θα επιστρέψω..
« Τελευταία τροποποίηση: 03/10/04, 23:45 από ikatsoun »
Δούλεψε για να φας και κλέψε για να έχεις

Δεν είμαι Πόκεμον
Κυκλοφορώ επίσης με τα ψευδώνυμα :
ικα ικα, τσουν τσουν, πικατσουν, πόκεμον, πίκλατσουν (για Κύπριους)

Αποσυνδεδεμένος ikatsoun

  • Ο Βάσκος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 460
  • Φύλο: Άντρας
  • Κόψτε το ρημάδι επιτέλους
    • Προφίλ
    • ATHLETIC CLUB de BILBAO
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #28 στις: 04/10/04, 00:10 »
Δεν τα παίρνει όλα μαζί, οπότε τα βάζω εδώ, σε νέο ποστ.

και τα δοκάρια σπάζουν
Παράθεση
Εμπρός της ΑΕΚ παλλικάρια ,σουτάρετε και σπάστε τα δοκάρια
Να με συγχωράει ο Λευτέρης Παπαδόπουλος, αλλά αν σπάσουνε τα δοκάρια, τότε πώς θα βάλουνε γκολ;  ;D ;D Αστειάκι είναι, για να αποφορτίσω το κλίμα.

Όσο για το τελευταίο που είπες,ο πρόεδρος είναι μέρος της ομάδας και την διοικεί ως προς όφελος της ομάδας και όχι για προσωπικό του όφελος! Όταν όμως κάποιος πρόεδρος έχει εμφανή σκοπό να κατακλέψει την ομάδα δεν είναι δυνατό να φταίει η ομάδα, γιατί ο πρόεδρος το κάνει για προσωπικό όφελος!
χαχαχα!!! ποιος το λέει ότι ο πρόεδρος διοικεί προς όφελος της ομάδας; Γιατί; Μήπως επειδή σέβεται τον κόσμο της; Επιχειρηματίες είναι. Και να σου πω και κάτι άλλο, αυτοί εμάς δεν μας υπολογίζουν εμάς ούτε για ένα ευρώ. Αδίστακτοι είναι, δεν καταλαβαίνουνε τίποτα. Όλα τα μετράνε σε λεφτά. Όπως σου το λέω.

Το δεύτερο που λες, είναι το μεγάλο παράδοξο του ελληνικού ποδοσφαίρου. Σε οποιαδήποτε επιχείρηση, όταν ένας επιχειρηματίας ξεπλύνει χρήμα διώκεται ο ίδιος, όχι η επιχείρηση (κάτι το απρόσωπο δηλαδή). Πρέπει να ξεχωρίσουμε τελικά αν πρόκειται για ανώνυμες εταιρείες, για συλλόγους-ιδέες ή για "αέρα".

Τώρα που είπα "ξεπλύνει", όταν είχα ανοίξει ένα θέμα σχετικό, σε ανύποπτη στιγμή, δεν είχε απαντήσει κανένας ε;... Θα σας μαλώσω...

Αν λοιπον ειναι να αρχισει η καθαρση , τοτε να γινει το εξης, οπως ειχε κανει η Θατσερ στην Αγγλια ...
Να κλεισουν τα συνορα (ποδοσφαιρικα εννοω) , να μην βγαλουμε καμια ομαδα Ευρωπη
Αμάαααν... φτάνει πια αυτό με την Θάτσερ, που το ακούω από την εποχή του Κοσκωτά και του Σαλιαρέλλη. Η Θάτσερ το έκανε σε μια εποχή που δεν υπήρχε το τσάμπιονς λιγκ με την μορφή που υπάρχει σήμερα. Σήμερα τυχόν (π.χ. πενταετής) αποκλεισμός των ομάδων μιας χώρας από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, σημαίνει ταυτόχρονα και αφανισμό της από τον ποδοσφαιρικό χάρτη. Είναι οικονομική καταστροφή και είμαι βέβαιος ότι αν σήμερα ήτανε η Θάτσερ πρωθυπουργός και γινότανε ένα νέο Χέιζελ, δεν πρόκειται να λειτουργούσε με τον ίδιο τρόπο. Σιγά τώρα, μην σταματήσει ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός να παίζουνε τσάμπιονς λιγκ. Θα τα κονομάνε από πού; από τα τηλεοπτικά που θα πέσουνε 10 φορές κάτω;

Εδω μιλαμε πως πανε να καταδικασουν ενα σωματειο που πρεσβευει εκατονταδες χιλιαδες κοσμου και μαζι με τον ΠΑΟΚ τους περισσοτερους προσφυγες στην Ελλαδα
Καλά, αυτό είναι σχετικό. Και η Καλαμαριά διατυμπανίζει ότι είναι προσφυγική ομάδα, αλλά η Καλαμαριά χάλασε από τότε που γέμισε Μερσεντές και ρετιρέ. Δεν υπάρχουνε σήμερα πρόσφυγες, 80 χρόνια μετά.

Κανονικα , θα επρεπε να κηνυγησουν τους Ψωμιαδηδες, ΕΝΙΚ , ΝΕΤΜΕΝΤ κτλ (που τοοοσα χρονια δεν πληρωναν φορους και δεν ξερω και εγω τι αλλα που θα επρεπε να πληρωνουν) , καθως και ολους τους υπευθυνους της εφοριας και των διαφορων επιτροπων που επετρεπαν να διαιωνιζεται μια τετοια κατασταση...
αααααααα; υπάρχουνε τέτοια πράγματα στο ελληνικό ποδόσφαιρο;;; Εγώ ως τώρα ήξερα ότι πήραμε το Γιούρο και όλα είναι μέλι-γάλα. Και με είπανε και μίζερο.........
Δούλεψε για να φας και κλέψε για να έχεις

Δεν είμαι Πόκεμον
Κυκλοφορώ επίσης με τα ψευδώνυμα :
ικα ικα, τσουν τσουν, πικατσουν, πόκεμον, πίκλατσουν (για Κύπριους)

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #29 στις: 04/10/04, 00:33 »
Αν θεωρείς οτι η Θύελλα Ανω Ασσου ή ο Καβαλάρης Κατω Άσσου ειναι το ιδιο πράγμα με τις ομάδες της πρωτης εθνικής ή για να το πω καλυτερα,αν θεωρεις οτι οι μπορουμε να μιλάμε με τους ιδιους όρους για τις ομαδες α'εθνικής και στ'εθνικής τοτε ειναι ανωφελο να συνεχιστεί και η κουβέντα γιατί καλπάζουμε πολύ μακριά απο την πραγματικότητα.


Είναι ανώφελο να συζητάμε, ακριβώς γιατί επικεντρώθηκες στον Ατσαλένιο, όταν εγώ δε δίστασα να αναφέρω και τους ΟΣΦΠ/ΠΑΟ. Να επαναλάβω πως ποσώς με ενδιαφέρει αν μιλάμε για μια ομάδα με ιστορία, με 2 δις κόσμο, με 98% τηλεθέαση και τρελές πωλήσεις σε μπλουζάκια και ρολόγια χειρός. Προτιμώ την επικράτηση κράτους δικαίου (όσο ουτοπικό κι αν ακούγεται), παρά την ικανοποίηση μιας μικρής ή μεγάλης μερίδας κόσμου.

Παράθεση
Απορώ πως εφτασες ως εκει..Νομίζεις οτι αυτά αντιπροσωπευει η ΑΕΚ για εναν οπαδό της;Διαβαζοντάς το απλώς χαμογέλασα ...


Το ίδιο το site της Original21 αναφέρει εκτενώς πως:

"Απρίλιος του 1924. Πρόσφυγες από την Κωνσταντινούπολη, έχουν έλθει στην Αθήνα μερικοί αθλητές και ποδοσφαιριστές, που πριν δύο χρόνια ακόμη, αποτελούσαν ένα μέρος της πιο εκλεκτής νεολαίας της «νεράϊδας του Βοσπόρου»...

...Τρεις απ’ αυτούς, οι αδελφοί Αιμίλιος και Μενέλαος Ιωνάς και ο Κώστας Δημόπουλος είχαν ήδη ανοίξει ένα μαγαζάκι αθλητικών ειδών στην οδό Βερανζέρου. Εκεί, στο μαγαζάκι αυτό, βρίσκονταν τα βράδυα όσοι αθλητές και ποδοσφαιριστές ζούσαν στην Αθήνα και ήταν πρόσφυγες από την Κων/πολη. Στο μαγαζάκι αυτό ρίχτηκε η ιδέα της ίδρυσης της Α.Ε.Κ., ενός σωματείου αποτελούμενου από Κων/λίτες...

...Μέσα σε ατμόσφαιρα ενθουσιασμού και οραματισμών, αποφασίστηκε ομόφωνα όπως ο νέος σύλλογος ονομασθεί Αθλητική Ένωση Κων/πόλεως, με έμβλημα του τον Βυζαντινό (κι όχι αυτόν που έχει σήμερα η διοίκηση της Ερασιτεχνικής στη σφραγίδα του σωματείου) «Δικέφαλο Αετό» και χρώματα το μαύρο και το κίτρινο."

Δεν καταλαβαίνω λοιπόν ποιος ο λόγος που χαμογέλασες, επειδή σύνδεσα την ΑΕΚ με το Βυζάντιο και την Πόλη. Μήπως επειδή δεν ανέφερα το προσφυγικό ζήτημα, που ούτως ή άλλως θέλω να πιστεύω πως αφήνω να εννοηθεί από αυτήν την αναφορά?

Παράθεση
Aς φέρω και εγω ενα ''αναλογικό'' παραδειγμα μηπως και ερθουμε πιο κοντά ετσι στον τροπο σκέψης μας...Ωραιος κόσμος,αγγελικά πλασμένος ,αλλα να ειναι για ολους αγγελικά πλασμένος οχι μονο για τον Αργυρη..."


Μόνο που κάτι ξέχασες. Τοποθετήθηκα όχι ως θιγμένος, ούτε ως θύτης ή συμμετέχων άμεσα στο συγκεκριμένο ζήτημα. Ως τρίτος λοιπόν φυσικά και αξιώνω ισονομία, όπως πολύ εύκολα θα μπορούσα, αν ήμουν εγώ στη θέση του Αργύρη, να έχω ακόμα χειρότερη συμπεριφορά από αυτή που περιέγραψες. Αναφέρεσαι σε απλές ανθρώπινες συμπεριφορές. Αν μου είχαν σκοτώσει το παιδί, το πιθανότερο θα ήταν να επιθυμούσα ακόμα και το θάνατο του δολοφόνου...η επιθυμία/κρίση μου όμως θα ήταν προϊόν συναισθηματικής παρόρμησης κι όχι αντικειμενική θέση που θα ελάμβανα ως τρίτος σε διαφορετική θέση. Αυτό δε θα σήμαινε πως καλώς πράττω στη συνείδηση κάποιου άλλου.

Νομίζω πως στο αρχικό post ζητήθηκε η άποψή μας σχετικά με την κατάσταση της ΑΕΚ. Ως ψυχρός παρατηρητής λοιπόν, που δεν έχει κανένα όφελος από αυτήν την ιστορία, το μόνο που επιθυμώ είναι την τήρηση των κανονισμών από και προς όλους ανεξαιρέτως. Αν ήμουν ο Αργύρης, ένας ΑΕΚτζής ή και αντι-ΑΕΚτζής μπορεί και να ήθελα κάτι άλλο...δεν είμαι όμως. Σόρυ!

Παράθεση
Αλλά για ο,τι και να μιλάς,ειτε για το ενα ,ειτε για το άλλο,εγω προσωπικά θα προσπαθούσα να τον σβησω..Συνήθως δεν κυκλοφορω με μπουκάλια οινοπνευμα στις τσέπες μου και τωρα που το σκεφτομαι(!)δεν εχω δει και κανέναν να το κάνει..Περιεργο ε;;


Μα ήδη έχεις δηλώσει πως δεν είσαι δα και ο πλέον αντιπροσωπευτικός οπαδός. Για ρώτησε εκείνους που ευχόντουσαν τη διάλυση του Ολυμπιακού, μετά τα χρέη της διοίκησης Κοσκωτά και δυσαρεστήθηκαν ιδιαίτερα από την ευνοϊκή μεταχείριση της πολιτείας. Ή για τους άλλους που ευχαρίστως ευχόντουσαν το ίδιο για τον ΠΑΟΚ ή για τον Άρη (πόσοι και πόσοι δεν το καταχάρηκαν που έπεσε Β' Εθνική) ή μήπως δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα?

Με τη λογική που ακολουθήθηκε, καλώς τη γλύτωσε ο Ολυμπιακός λοιπόν μια και έφταιγε ο Κοσκωτάς κι όχι η ομάδα. Γιατί λοιπόν να έπεφτε κατηγορία ή να διαλυόταν, από τη στιγμή που ο αρμόδιος συνελήφθη? Το ίδιο και για τον ΠΑΟΚ πχ που χαρίστηκαν τα χρέη. Σε αυτές τις περιπτώσεις αλλουνού γούνα καιγόταν, αλλά φυσικά ουδείς πρόστρεξε για να τη σβήσει (χαριτωμένη η ειρωνία, αλλά δυσκολεύομαι να πιστεύσω πως δε γνωρίζεις τη φράση). Και δε μιλάω για την πολιτεία, αλλά για όσους εκφέρουν γνώμη τώρα. Όχι απαραίτητα μεμπτό, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε λοιπόν να απολογούμαι εγώ ή κάποιος άλλος που επιδεικνύουμε πλήρη αδιαφορία για το μέλλον της ΑΕΚ (και της κάθε ΑΕΚ), μια και η συζήτηση μαζί σου CHCOME βασίστηκε ακριβώς εκεί.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/10/04, 00:35 από kiseichukan »
Woman was God's second mistake

CHCOME

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #30 στις: 04/10/04, 00:50 »

Δεν καταλαβαίνω λοιπόν ποιος ο λόγος που χαμογέλασες, επειδή σύνδεσα την ΑΕΚ με το Βυζάντιο και την Πόλη. Μήπως επειδή δεν ανέφερα το προσφυγικό ζήτημα, που ούτως ή άλλως θέλω να πιστεύω πως αφήνω να εννοηθεί από αυτήν την αναφορά?
Μα χαμογέλασα επειδη εισαι πολύ μακριά και εξακολουθεις να εισαι..Ισως κάποτε η ΑΕΚ να ηταν μονο αυτά τα πράγματα,αλλα στα πολύ παλιά τα χρόνια..Τωρα εχει γίνει κατι αλλο που δεν έχει καμία σχεση παντως με Βυζάντιο,Κωνσταντινουπολη και πρόσφυγες.Ας πουμε εν συντομία οτι αντιπροσωπευει μια ρομαντική ιδεα.Και αν εφτασε η σειρά σου να χαμογελάσεις τωρα,ισως θα ηταν καλό να χαμογελάσεις πλατιά..
Αν χρειαστει να σου αναλυσω το γιατί ειναι ρομαντική ιδεα το να εισαι οπαδός της ΑΕΚ θα το κανω σε πιο κάτω μηνυμα.
Παράθεση
Μόνο που κάτι ξέχασες. Τοποθετήθηκα όχι ως θιγμένος, ούτε ως θύτης ή συμμετέχων άμεσα στο συγκεκριμένο ζήτημα. .....Αυτό δε θα σήμαινε πως καλώς πράττω στη συνείδηση κάποιου άλλου.
Ισως πρέπει και εγω να σου πω ποσο αδιάφορες μου είναι οι συνειδήσεις των άλλων ειδικά οταν εμπλέκονται σε ζητήματα που δεν απτονται ζωης και θανάτου-δικού μου ή δικού τους-.Επομένως ξαναγυρνάμε στην αρχή.
Ο αμεσα θιγομενος κοιτάζει τον εαυτό του,σωστα το ειπες..Ο τριτος παρατηρει,αλλα ξερεις υπάρχουν πολλά ειδη παρατηρησης.
Παράθεση
Νομίζω πως στο αρχικό post ζητήθηκε η άποψή μας σχετικά με την κατάσταση της ΑΕΚ. Ως ψυχρός παρατηρητής λοιπόν, που δεν έχει κανένα όφελος από αυτήν την ιστορία, το μόνο που επιθυμώ είναι την τήρηση των κανονισμών από και προς όλους ανεξαιρέτως. Αν ήμουν ο Αργύρης, ένας ΑΕΚτζής ή και αντι-ΑΕΚτζής μπορεί και να ήθελα κάτι άλλο...δεν είμαι όμως. Σόρυ!
Δεάρ ιζ νοου προμπλεμ...Ιτσ γιορ οπινιον.. :)
(μονο που μεταξυ μας τωρα,δε μου φαίνεσαι και τόσο ψυχρος...Ψυχρος παρατηρητης εννοω..)


Παράθεση
(χαριτωμένη η ειρωνία, αλλά δυσκολεύομαι να πιστεύσω πως δε γνωρίζεις τη φράση).
Ετσι ειμαι εγω..Γνωρίζω αλλα το παιζω ανηξερη γιατί θελω να την πω την ειρωνία μου..Να την τονίσω.Μου γαργαλάει το στομα να καταλάβεις..Προβλημα.. :P  
Παράθεση
καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε λοιπόν να απολογούμαι εγώ ή κάποιος άλλος που επιδεικνύουμε πλήρη αδιαφορία για το μέλλον της ΑΕΚ (και της κάθε ΑΕΚ), μια και η συζήτηση μαζί σου CHCOME βασίστηκε ακριβώς εκεί.
Κανένας δε σου ζητησε να απολογηθεις(δε θυμάμαι να εκανα τετοιο πράγμα)...Παντως καποιος ο οποιος θελει πράγματι να ονομάζεται αδιάφορος για κάτι δεν κάνει τοσο μεγάλη κουβέντα για αυτο..Δε νομιζω να διαφωνεις σε αυτη μου τη διαπιστωση..
« Τελευταία τροποποίηση: 04/10/04, 00:52 από CHCOME »

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #31 στις: 04/10/04, 01:03 »
Ας πουμε εν συντομία οτι αντιπροσωπευει μια ρομαντική ιδεα.Και αν εφτασε η σειρά σου να χαμογελάσεις τωρα,ισως θα ηταν καλό να χαμογελάσεις πλατιά..
Αν χρειαστει να σου αναλυσω το γιατί ειναι ρομαντική ιδεα το να εισαι οπαδός της ΑΕΚ θα το κανω σε πιο κάτω μηνυμα.

Νομίζω πως δε θα μου περιγράψεις τίποτα περισσότερο από ό,τι θα μου περιέγραφε ο οποιοσδήποτε οπαδός, οποιασδήποτε, πάνω κάτω, ομάδας. Είτε είναι γαύροι, βάζελοι, χανούμια, σκουλήκια, τούρκοι, βούλγαροι (παρακαλώ να μην παρεξηγηθώ για τις ονομασίες) κοκ για μια ρομαντική ιδέα μιλάνε. Συνήθως (και δεν αναφέρομαι σε σένα) ρομαντική είναι μονάχα η θέαση της δικής τους ομάδας. Όταν μιλάμε για άλλους, τότε περνάμε στη γούνα που λέγαμε. ;)

Παράθεση
Παντως καποιος ο οποιος θελει πράγματι να ονομάζεται αδιάφορος για κάτι δεν κάνει τοσο μεγάλη κουβέντα για αυτο..Δε νομιζω να διαφωνεις σε αυτη μου τη διαπιστωση...

Όσο κι αν φωνάξω και διαπληκτισθώ εντός αυτού του forum δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι για το μέλλον της ΑΕΚ ή οποιασδήποτε άλλης ομάδας. Η αδιαφορία μου για το μέλλον μιας ποδοσφαιρικής ανώνυμης εταιρίας, δε συνιστά και αδιαφορία για τις θέσεις μου και πως αυτές γίνονται αντιληπτές από τους άλλους. Να ξαναλέω πως τα ίδια θα έλεγα (ή μάλλον λέω) και για τις υπόλοιπες "μεγάλες" ομάδες, και περιττό το βρίσκω και κουραστικό πλέον.
Woman was God's second mistake

CHCOME

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #32 στις: 04/10/04, 01:14 »
Συνήθως (και δεν αναφέρομαι σε σένα) ρομαντική είναι μονάχα η θέαση της δικής τους ομάδας. Όταν μιλάμε για άλλους, τότε περνάμε στη γούνα που λέγαμε. ;)
Μου φαίνεται οτι έχεις μια εμμονή με τις γούνες..Υπάρχουν και τα δερμάτινα παλτά..  :)...
Γιατι εχεις την εντυπωση οτι ολοι οι οπαδοι μιας ομάδας βλέπουμε παντα εχθρικά τους οπαδούς μιας αλλης;Δε βλέπω γουνες μπροστά μου,βλεπω ανθρωπους, για ονομα του Θεου δηλαδη.. :)
Και δεν κυκλοφορώ με εναν αναπτήρα στην τσεπη για να κάψω γουνες (ουτε εμπρηστης δηλαδη να ημουνα)αλλά και ουτε βλέπω Παναθηναικο η Ολυμπιακό και πετάω φλόγες απο τα αυτια και τα μάτια..Εχεις περιχαρακώσει το λόγο σου και τις ιδεες σου περι ομάδων μεσα στα ακραία πλαίσια που υπάρχουν.

Παράθεση
Η αδιαφορία μου για το μέλλον μιας ποδοσφαιρικής ανώνυμης εταιρίας, δε συνιστά και αδιαφορία για τις θέσεις μου και πως αυτές γίνονται αντιληπτές από τους άλλους. .
Το παραπάνω ομολογώ πως δεν το κατανόησα πληρως..Μου φαινεται λιγο μπερδεμένο.

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #33 στις: 04/10/04, 01:20 »
Και κάλτσες μάλλινες υπάρχουν με διπλοραφή που καίγονται σε χρόνο dt, για να ξεφύγουμε από τις γούνες, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. :)

Να δεχτώ πως ένας μέσος όρος μπορεί να μην επιζητά την καταδίκη της άλλης ομάδας, θα εκφράσει όμως την αδιαφορία του λίγο πολύ για το μέλλον της, όπως ακριβώς έχω κάνει κι εγώ ως τώρα, που δεν είμαι καν οπαδός συγκεκριμένης ομάδας. Τίποτα ακραίο επ' αυτού, αλλά μια συνηθισμένη αντίδραση.

Όσο για το "μπερδεμένο"...είμαι αδιάφορος για το μέλλον της ΑΕΚ, όχι κι αδιάφορος να συζητώ περί αυτού, ειδικά όταν υπάρχουν θέσεις προς συζήτηση κι επεξήγηση.
Woman was God's second mistake

CHCOME

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #34 στις: 04/10/04, 01:30 »
Να δεχτώ πως ένας μέσος όρος μπορεί να μην επιζητά την καταδίκη της άλλης ομάδας, θα εκφράσει όμως την αδιαφορία του λίγο πολύ για το μέλλον της, όπως ακριβώς έχω κάνει κι εγώ ως τώρα, που δεν είμαι καν οπαδός συγκεκριμένης ομάδας.

Α,εδω θα διαφωνήσουμε(ετσι για να έχει και λίγο ποικιλία η συζήτηση :P )...Εαν ηταν να υποβιβαστεί ο ΠΑΟ ή ο ΟΣΦΠ εγω σα μεσος ορος-οπως λες-δε θα εξέφραζα ποτέ την αδιαφορία μου υποστηρίζοντας οτι πρεπει να υποβιβαστουν αφου ετσι λέει ο νόμος..Αυτο μονο αδιαφορία δεν ειναι..
Θα ελεγα μαλλον ''κριμα,καποια λυση πρεπει να βρεθει για να κρατηθουν''..Ισως να μην ημουνα σωστή αλλά αδιαφορία που θα υποστηριζε οτι πρεπει να υποβιβαστει η αλλη ομαδα-οπως κανεις κι εσυ ως τωρα-δε θα υπήρχε..Ασε που ειναι αντικρουόμενα πράγματα..

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #35 στις: 05/10/04, 00:24 »
Το οτι δεν υπαρχουν προσφυγες σημερα 80 χρονια μετα απο την ιδρυση της ΑΕΚ, δεν εχει καμια σχεση Υπαρχουν οι απογονοι τους ... Η ιδεα υπαρχει και παντα θα υπαρχει , γιατι απο αυτους τους ανθρωπους δημιουργηθηκε ... Αν αρνεισαι κατι τετοιο ειναι σαν να αρνεισαι την ιδια την ιστορια σου ...
Και στο κατω κατω η ΑΕΚ με τετοια αντιμετωπιση ειναι σαν προσφυγας μεσα στην ιδια της την χωρα ...
Οσο για τον οικονομικο και ποδοσφαιρικο ολεθρο που θα φερει μια κατασταση τυπου "Θατσερ" στην Ελλαδα ... δεν πειραζει ρε φιλε .... Αν ειναι να φτιαξει το Ελληνικο ποδοσφαιρο ας γινει ... Στο κατω κατω , αυτο δεν λενε οι περισσοτεροι για την ΑΕΚ; (απο καπου πρεπει να αρχισει η καθαρση , ας αρχισει με την ΑΕΚ)
Ε, λοιπον , αν πρεπει να γινει καθαρση στο Ελληνικο ποδοσφαιρο , ας γινει ΠΑΝΤΟΥ και για ΟΛΟΥΣ !!!
Και ας αφησουμε τις συνεπειες απο εξω ... Οχι μονο οπου μας συμφερει και δεν μας ποναει ...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος ikatsoun

  • Ο Βάσκος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 460
  • Φύλο: Άντρας
  • Κόψτε το ρημάδι επιτέλους
    • Προφίλ
    • ATHLETIC CLUB de BILBAO
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #36 στις: 05/10/04, 00:31 »
1o κομμάτι της απάντησής σου. Η ΑΕΚ έπαψε να είναι προσφυγικό σωματείο, από τότε που μπήκανε οι λιμουζίνες, οι σουίτες και τα πολυτελή κρουαζιερόπλοια στην μέση. Αν θες να πιστεύεις ότι σήμερα κάποιος είναι ΑΕΚτζης γιατί νιώθει μέσα του έντονα το συναισθηματικό βάρος της προσφυγιάς, είναι δική σου επιλογή. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να το δεχτώ όμως.

2ο κομμάτι. Λέω ακριβώς το αντίθετο. Αν γίνει μία κίνηση αντίστοιχη της Θάτσερ, πριν 20 χρόνια, τότε δεν θα φτιάξει το ελληνικό ποδόσφαιρο, αλλά θα καταστραφεί και αυτό που υπάρχει τώρα. Η Θάτσερ τα κατάφερε τότε, σήμερα υπάρχουνε άλλοι δρόμοι.

Και στο κάτω-κάτω, για να μην προβληματίζεστε, δείτε ως τώρα πόσες ομάδες έχουνε πληρώσει το μάρμαρο. Πόσοι αλήθεια ως τώρα κατρακύλησαν κατηγορίες;; Και τι δύναμη, τι λαό έχουνε αυτές οι ομάδες; τίποτα. Άρα, μην φοβάστε για την ΑΕΚ, δεν την πειράζει κανείς.
Δούλεψε για να φας και κλέψε για να έχεις

Δεν είμαι Πόκεμον
Κυκλοφορώ επίσης με τα ψευδώνυμα :
ικα ικα, τσουν τσουν, πικατσουν, πόκεμον, πίκλατσουν (για Κύπριους)

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #37 στις: 05/10/04, 00:46 »
Ποτε δεν παυει ενα σωματειο να χανει την ιστορια του , ασχετα με το ποιοι κυκλοφορουν με λιμουζινες κτλ ... Ειναι πολυ αφελες να το λες αυτο ... και ειδικα εσυ που εισαι "Βασκος" ...Η βαση ολου του πληθυσμου της Ελλαδας (οχι μονο της ΑΕΚ) δεν εχει λιμουζινες και ζει πολυ κοντα στα ορια της φτωχειας (εχε χαρη που υπαρχει ακομα ισχυρος ο θεσμος της οικογενειςας στην Ελλαδα , αλλιως ...)
Αλλα επαναλαμβανω : Δεν εχει καμια σχεση αν υπαρχουν λιμουζινες και πλουσιοι προεδροι κτλ με την ιστορια και την καταγωγη μιας ομαδας και την ιστορια της ...
Εγω προσωπικα εγινα ΑΕΚ γιατι ειμαι απογονος προσφυγων και γιατι η ΑΕΚ ειναι ενας "δεσμος" με τις τραγικοτερες στιγμες της συγχρονης ιστοριας μας ...
Αν εσυ εγινες ΑΡΗΣ για οποινδηποτε λογο , ειναι δικο σου προβλημα , αλλα σε πληροφορω , οτι οι περισσοτεροι ΑΕΚτσηδες που ξερω (φυσικα οχι ολοι) , εχουν καποια σχεση με την προσφυγια και την ΜΑ καταστροφη ...
Οποτε μην αμφισβητεις κατι τετοιο ... μπορεις να το κανεις για τον εαυτο σου και το καταλαβαινω ... αλλα δεν μπορεις να περιμενεις το ιδιο και για τους αλλους , επειδη υπαρχουν τωρα απο μερικους πολυτελη αυτοκινητα και κρουαζιεροπλοια (αληθεια , αυτο απο που σου κολησε;)

Το θεμα Θατσερ , ηταν ενα παραδειγμα για να δειξω οτι πρεπει να γινει ΟΛΙΚΗ καθαρση και οχι επιλεκτικα ... Τον τροπο θα τον βρουνε αυτοι ... οχι εγω ...

Το θεμα τελος , δεν ειναι αν θα ριξουν την ΑΕΚ ... Αυτο δεν θα γινει , (εκτος αν την ριξουμε μονοι μας ετσι οπως παει γιατι με τις  ρυθμισεις που προτεινονται απο την κυβερνηση , ειναι καλυτερα να την ριξεις 4η Εθνικη ...).
Μπορουν ομως με τις ρυθμισεις που προτεινουν (και παρουσιαζουν ως την μονη λυση) , να κανουν την ΑΕΚ ανυπαρκτη για τα επομενα 10-15 χρονια ... Τι ειναι χειροτερο δεν ξερω ... Να την ριξουν , ή να την αφηνουν ετσι ;
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος ikatsoun

  • Ο Βάσκος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 460
  • Φύλο: Άντρας
  • Κόψτε το ρημάδι επιτέλους
    • Προφίλ
    • ATHLETIC CLUB de BILBAO
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #38 στις: 05/10/04, 01:05 »
Δεν είπα ότι η ΑΕΚ έχασε την ιστορία της. Μάλιστα νωρίτερα είπα κάπου ότι η κάθε ομάδα έχει την δική της ιστορία και δεν πρέπει να συγκρίνουμε τις ιστορίες, βγάζοντας κάποια ομάδα "ιστορικότερη". Δεν υπάρχει σύγκριση της ιστορίας των ομάδων.

Τα λεφτά δεν υπάρχουνε μόνο στους προέδρους. Αναφέρομαι γενικά και στον κόσμο. Αφελές είναι να χαρακτηρίζουμε ακόμα τους οπαδούς μιας ομάδας "πρόσφυγες" την στιγμή που μέχρι και οι παππούδες τους γεννήθηκαν στην Αθήνα. Η ΑΕΚ είναι προσφυγική ομάδα, ναι, αλλά οι οπαδοί της έχουν πάψει προ πολλού να είναι πρόσφυγες. Νομίζω ότι κάτι τέτοιο προσβάλλει και την ίδια την ιστορία της ΑΕΚ, μειώνουμε τους ΑΕΚτσήδες του τότε.

Δεν καταλαβαίνω την αναφορά σου στους Βάσκους. Υπάρχουνε Βάσκοι που δέχονται την βασιλική κορώνα ως έμβλημα και το έχουνε και για καμάρι, εγώ από αυτούς διαχωρίζω την θέση μου. Δεν μπορώ επίσης να καταλάβω το "Οποτε μην αμφισβητεις κατι τετοιο ... μπορεις να το κανεις για τον εαυτο σου και το καταλαβαινω ... αλλα δεν μπορεις να περιμενεις το ιδιο και για τους αλλους" και σε ποιον βαθμό μου κάνεις επίθεση. Δεν έχω να κρύψω τίποτα και δεν στέκομαι πίσω από τις ελληνικές ποδοσφαιρικές ομάδες. Έπαψαν να εκφράζουνε ιδανικά, τον χαβαλέ μας κάνουμε να έχουμε να ασχολούμαστε, να θυμώνουμε, να χαιρόμαστε. Και φυσικά να βλέπουμε και μπάλα.

[Τα κρουαζιερόπλοια ήτανε μια υπερβολή της στιγμής, στην θέση τους βάλε τάνκερ, αλλά αφορά μεγαλοεπιχειρηματίες που τους ξέρεις πάρα πάρα πολύ καλά και φυσικά όχι τον λαό της ΑΕΚ.]
Δούλεψε για να φας και κλέψε για να έχεις

Δεν είμαι Πόκεμον
Κυκλοφορώ επίσης με τα ψευδώνυμα :
ικα ικα, τσουν τσουν, πικατσουν, πόκεμον, πίκλατσουν (για Κύπριους)

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #39 στις: 05/10/04, 01:24 »
Δεν κανω επιθεση !!! Με παρεξηγησες ... Αναφερω αυτα , για να σου πω οτι οπως ειπες εσυ δεν τα δεχεσαι , αλλα υπαρχουν πολλοι πο οντως εγιναν ΑΕΚ (ή οτιδηποτε αλλο) για τετοιους λογους ...
Δεν ενεφρεα πουθενα οτι ειναι η ΑΕΚ ιστορικοτερη απο αλλες ...Απλα ειπα , οτι μαζι με τον ΠΑΟΚ εκπροσωπουν τους περισσοτερους προσφυγες και τους απογονους τους ...
Επισης προσφυγας δεν ειναι μονο καποιος απο την ΜΑ κτλ ...
"Προσφυγες" ειναι και οι μεταναστες μας σε ολη την υφηλιο ...
Το αν εχουν λεφτα καποιοι δεν σημαινει οτι δεν δικαιουνται να εχουν καποια πιστευω για την ομαδα τους κτλ ... ειτε ειναι οπαδοι , ειτε ειναι προεδροι κτλ ...
Εξαλλου η ΑΕΚ ειναι τωρα σε μια φαση που προσπαθει να γινει ομαδα λαϊκης βασης ... αυτο ειναι το πλανο του Νικολαϊδη ...
Για τους Βασκους το ειπα με την εννοια οτι και σε αυτους υπαρχουνε λεφταδες και λιμουζινες και προεδροι κτλ (απλα ειναι "μικροτεροι" απο τους εκει μεγαλοκαρχαριες) , αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν παυει να ειναι η Bilbao η ομαδα που πρεσβευει τους Βασκους κτλ ...
Δεν ειπα τιποτα απο αυτα για να σου κανω επιθεση , μαλλον το παρεξηγησες ... Ουτε πουθενα ανεφερα οτι κρυβεσαι πισω απο ομαδες !!!
Απλα για σενα οπως ξαναναφερεις, οι ομαδες πλεον δεν εκφραζουν ιδανικα κτλ ... Για μενα ομως η δικη μου ομαδα εκφραζει πολλα περισσοτερα απο απλα μια ομαδα ποδοσφαιρικη και χαβαλε ...
Να σου θυμισω οτι ειναι η μοναδικη ομαδα στον κοσμο που πηγε με οπαδους εν καιρω πολεμου σε αλλη χωρα για να δωσει φιλικο αγωνα με αλλη ομαδα , της χωρας που δεχοταν ανηλεης βομβαρδισμους απο τα γερακια του ΝΑΤΟ ... Κατι τετοια εκφραζουν την δικη μου ΑΕΚ και κατα δευτερον η μπαλα που παιζει (και που οντως ειναι για χαβαλε) ...
Για τα κρουαζιεροπλοια , τωρα καταλαβα τι εννοουσες ...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

CHCOME

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #40 στις: 22/10/04, 09:45 »
Τι ρεζιλίκι ηταν αυτο το χθεσινό...Τι απογοήτευση!
Εντάξει να χασουμε μεσα στη Ρωσία..αλλά και 5-1 :o...
Τα γκολ επεφταν σαν το χαλάζι.. :(

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #41 στις: 22/10/04, 09:51 »
Τι ρεζιλίκι ηταν αυτο το χθεσινό...Τι απογοήτευση!
Εντάξει να χασουμε μεσα στη Ρωσία..αλλά και 5-1 :o...
Τα γκολ επεφταν σαν το χαλάζι.. :(

Χαλαρά..συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες..Θυμίζω πέρυσι..

Μονακό-Λα Κορούνια 8-3  και Ιντερ-Άρσεναλ 1-4.....
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

CHCOME

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #42 στις: 22/10/04, 10:01 »

Μονακό-Λα Κορούνια 8-3  και Ιντερ-Άρσεναλ 1-4.....
Ποσο;;; :o :o :o :o  8-3  :o :o :o ;;;;;;;
Ε,εντάξει...ανάσανα..ειχαμε περιθώρια ακομη.. ;D

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #43 στις: 22/10/04, 16:34 »
απ οτι εμαθα παντως η αεκ επαιξε καταπληκτικο ποδοσφαιρο στο 1 ημιχρονο! και το οτι τους πηρε ο κατηφορος στο δευτερο δειχνει ποσο τους επηρεαζουν τα εξωαγωνιστικα προβληματα
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος ikatsoun

  • Ο Βάσκος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 460
  • Φύλο: Άντρας
  • Κόψτε το ρημάδι επιτέλους
    • Προφίλ
    • ATHLETIC CLUB de BILBAO
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #44 στις: 27/10/04, 12:52 »
Λοιπόν ετοιμαστείτε γιατί σε λίγο χρονικό διάστημα η ΑΕΚ θα χρωστάει μόλις 14 εκατομύρια ευρώ. Είναι θέμα χρόνου η υπαγωγή στο 44. Και θα με χρωστάτε και κέρασμα γιατί σας το είχα πει από καιρό.

Α και ετοιμαστείτε γιατί την Κυριακή στις 10 το βράδυ η ΑΕΚ θα έχει κάνει την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα.  ;D ;D ;D ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 27/10/04, 12:56 από ikatsoun »
Δούλεψε για να φας και κλέψε για να έχεις

Δεν είμαι Πόκεμον
Κυκλοφορώ επίσης με τα ψευδώνυμα :
ικα ικα, τσουν τσουν, πικατσουν, πόκεμον, πίκλατσουν (για Κύπριους)

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #45 στις: 20/12/04, 22:31 »
Τι εγινε;
Αργεί πολύ αυτή η ήττα;
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος ikatsoun

  • Ο Βάσκος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 460
  • Φύλο: Άντρας
  • Κόψτε το ρημάδι επιτέλους
    • Προφίλ
    • ATHLETIC CLUB de BILBAO
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #46 στις: 21/12/04, 22:52 »
 ;D Μωρέ η ήττα δεν ξέρω αν αργεί, το κακό είναι που άργησε η νίκη για την ομάδα μου, που θα ήταν η ομάδα (υποτίθεται) που θα υποχρέωνε την ΑΕΚ στην δικιά της πρώτη ήττα. Το θέμα είναι ότι φτάσαμε βέβαια Χριστούγεννα κι εγώ δεν έχω κάνει ακόμα νίκη στο γήπεδό μου (που θα την έκανα υποτίθεται εκείνο το βράδυ της Κυριακής), ενώ η ΑΕΚ δεν έχει κάνει ήττα γενικώς.  ;D Αφού δεν την κέρδισα εγώ, ας βγάλει την σαιζόν αήτηττη τώρα και ας αργήσει όσο θέλει η ήττα, τι με νοιάζει;
Δούλεψε για να φας και κλέψε για να έχεις

Δεν είμαι Πόκεμον
Κυκλοφορώ επίσης με τα ψευδώνυμα :
ικα ικα, τσουν τσουν, πικατσουν, πόκεμον, πίκλατσουν (για Κύπριους)

Αποσυνδεδεμένος tassarass

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • αν κρεμάσουν τους κιθαρίστες .... εγώ θα πάω άδικα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #47 στις: 03/01/05, 13:08 »
;D Μωρέ η ήττα δεν ξέρω αν αργεί, το κακό είναι που άργησε η νίκη για την ομάδα μου, που θα ήταν η ομάδα (υποτίθεται) εγώ δεν έχω κάνει ακόμα νίκη στο γήπεδό μου (που θα την έκανα υποτίθεται εκείνο το βράδυ της Κυριακής), ενώ η ΑΕΚ δεν έχει κάνει ήττα γενικώς

τι να κάνουμε......... εκτός από υπομονή.........  ήρθε η νίκη με τον Πανιώνιο..... :) ;D
όταν υπάρχει θέληση....υπάρχει και τρόπος

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #48 στις: 12/01/05, 21:03 »
Στο ΑΕΚ - Παναθηναικος τι εγινε?
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #49 στις: 14/01/05, 01:01 »
Βαρέθηκα να περιμένω...
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.