Σελίδες:
  • #26 από pegasus στις 03 Aug 2004
  • Αν κ 21 βρισκομαι μαλλον στο μεταιχμιο... Γιατρε ειμαι σοβαρα????

    Θα περάσετε κύριέ μου από το ιατρείο μου από 08:00-13:00 και από 18:00-20:30  να το κοιτάξουμε

    PS βγάλτε και από την τράπεζα ένα σεβαστό ποσό για να ανταποκριθείτε στις οικονομικές μου απαιτήσεις (τι γηρολόγος είμαι....)
  • #27 από pegasus στις 04 Aug 2004
  • Into the spot -------------------- είν' του Δεσπότ'
    Into you talloom to you -------- είν' του γιού, τ' άλλου μ' του γιού
    To you too funny --------------- του γιού του Φάνη
    Sleep for us --------------------- σλίπ φοράς
    A nice party --------------------- ε, να η Σπάρτη
    F. you fot's ---------------------- έφ'γε ου Φώτ'ς
    She has many ------------------- συ χεσμένη
    Kill kiss --------------------------- Κιλκίς
  • #28 από pegasus στις 04 Aug 2004
  • 10 Ατάκες μιας γυναίκας για να ρίξει Χυλόπιτα (και τι εννοεί...):

    1. Σε βλέπω σαν αδελφό μου (Μου θυμίζεις τον Κουασιμόδο στην Παναγία των Παρισίων).

    2. Έχουμε μια μικρή διαφορά ηλικίας (Συνομήλικος της Ακρόπολης είσαι;).

    3. Δεν με ελκύεις με αυτόν τον τρόπο (Είσαι ο πιο άσχημος τύπος που έχω δει ποτέ μου).

    4. Η ζωή μου είναι ιδιαίτερα πολύπλοκη αυτήν την εποχή (Δεν θέλω να περάσω όλο το βράδυ μαζί σου γιατί θα ακούσεις όλα τα τηλεφωνήματα από τους άνδρες με τους οποίους βγαίνω).

    5. Έχω ήδη ερωτικό δεσμό (Ο οποίος είναι ο αρσενικός μου γάτος και μια μεγάλη σακούλα ποπκόρν).

    6. Δεν βγαίνω ραντεβού με άνδρες από την δουλειά μου (Ακουσε, φιλαράκο, δεν θα έβγαινα μαζί σου ακόμη και αν ήσουν ο τελευταίος άνδρας στο σύμπαν, πόσο μάλιστα στο κτίριο).

    7. Δεν φταις εσύ, εγώ φταίω (Δεν φταίω εγώ, εσύ φταις).

    8. Ασχολούμαι με την καριέρα μου (Ακόμη και κάτι τόσο βαρετό και μη ικανοποιητικό σαν την καριέρα μου είναι καλύτερο από το να βγω μαζί σου).

    9. Δεν θέλω να δεσμευτώ (Έχω ξεκόψει κάτι κρύους σαν και σένα).

    10. Ας μείνουμε φίλοι (Σε θέλω να είσαι κοντά μου για να σου λέω με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες όλα εκείνα που θα γίνονται με τους άλλους άντρες όταν κάνω έρωτα μαζί τους).

  • #29 από pegasus στις 04 Aug 2004
  • Στην ουσία μπορεί όλη η επικοινωνία μεταξύ ανδρών και γυναικών να επικεντρωθει σε πέντε, διαρκώς επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις. Εδώ όμως κρύβεται ταυτόχρονα και ο κίνδυνος: Πώς να απαντήσετε (ως άντρας) σωστά, ωστε να αποφύγετε τα ιπτάμενα πιάτα;

    Αγαπητοί ομοιοπαθούντες, οι πέντε δυσκολότερες ερωτήσεις που θέτουν οι γυναίκες στους άντρες και οι σωστές απαντήσεις:

    Οι ερωτήσεις:
    1. Τι σκέφτεσαι;
    2. Μ' αγαπάς;
    3. Πάχυνα;
    4. Τη βρίσκεις πιο όμορφη από μένα;
    5. Τι θα κάνεις όταν πεθάνω;

    Η δυσκολία αυτών των ερωτήσεων έγκειται στο γεγονός του οτι αν ο άνδρας απαντήσει λάθος (αν πει την αλήθεια δηλαδή) θα ξεκινήσει φασαρία. Γι αυτό, τα μάτια σας δεκατέσσερα!
    Ακολουθεί μια δωρεάν ανάλυση των ερωτήσεων με πιθανές, ακίνδυνες απαντήσεις.

    ΕΡΩΤΗΣΗ 1: Τι σκέφτεσαι;

    Η σωστή, ακίνδυνη απάντηση:
    "Συγγνώμη αγάπη μου, δεν άκουσα την ερώτηση... Ήμουν αφηρημένος! Σκεφτόμουν τι θαυμάσια, πονετική, έξυπνη και όμορφη γυναίκα που είσαι και πόσο τυχερός είμαι που είμαι δίπλα σου." (Προσέχουμε το σωστό τόνο της φωνής μας!)

    Η απάντηση αυτή, δεν έχει βέβαια καμία σχέση με την πραγματικότητα, η οποία μάλλον είναι:

    α) ποδόσφαιρο
    β) πόσο πάχυνες
    γ) πως η άλλη είναι πιο όμορφη τελικά
    δ) πώς θα ξοδέψω την ασφάλεια ζωής σου, όταν πεθάνεις

    ΕΡΩΤΗΣΗ 2: Μ' αγαπάς;

    Η σωστή απάντηση είναι, φυσικά, "ΝΑΙ!" ή, αν έχει κέφια, "ΝΑΙ, θησαυρέ μου!"

    Λάθος απαντήσεις, μ.α.:

    α) νομίζω ναι
    β) θα ένιωθες καλύτερα αν έλεγα ναι;
    γ) εξαρτάται από το τι εννοείς αγάπη
    δ) παίζει κανέναν ρόλο;
    ε) σε μένα μιλάς;

    ΕΡΩΤΗΣΗ 3: Πάχυνα;

    Η σωστή απάντηση είναι: "Όχι, φυσικά!"
    (Ο τόνος της φωνής υποδηλώνει δυσφορία, πώς είναι δυνατόν να ρωτάει κάτι τέτοιο;)

    Λάθος απαντήσεις, μ.α.:

    α) σε σύγκριση με τι;
    β) δεν θα 'λεγα παχιά, αλλά ούτε αδύνατη είσαι...
    γ) τα μερικά κιλάκια παραπάνω σου πάνε
    δ) έχω δει και πιο χοντρές

    ΕΡΩΤΗΣΗ 4: Τη βρίσκεις πιο όμορφη από μένα;

    Όπως και στην ερώτηση 3, η σωστή απάντηση είναι "Όχι φυσικά!" (με τον ίδιο τόνο φωνής).

    Σε καμία περίπτωση δεν απαντάμε:

    α) ναι, αλλά εσύ έχεις καλύτερο χαρακτήρα
    β) όχι ομορφότερη, αλλά πιο αδύνατη
    γ) όχι τόσο όμορφη, όσο ήσουν εσύ στη ηλικία της
    δ) τι εννοείς λέγοντας όμορφη;

    ΕΡΩΤΗΣΗ 5: Τι θα κάνεις όταν πεθάνω;

    Μια πολύ ύπουλη ερώτηση, αφού δεν υπάρχει μια απλή, ικανοποιητική απάντηση.

    Το να απαντήσεις "θα αγοράσω μια Porsche με τα λεφτά της ασφάλειας" είναι θανατηφόρο. Ό,τι και να απαντήσετε, προετοιναστείυτε για έναν μακρύ διάλογο (τουλάχιστο 60 λεπτά), ο οποίος θα εξελιχθεί κάπως έτσι:

    ΓΥΝ.: Θα ξαναπαντρεφτείς;
    ΑΝΤ.: Όχι, σε καμία περίπτωση!
    ΓΥΝ.: Γιατί όχι, δεν σου αρέσει να είσαι παντρεμένος;
    ΑΝΤ.: Πως, μ' αρέσει...
    ΓΥΝ.: Τότε γιατί δεν θα ξαναπαντρευτείς;
    ΑΝΤ.: Καλά, καλά, θα ξαναπαντρευτώ!
    ΓΥΝ.: Θα ξαναπαντρευτείς λοιπόν...
    ΑΝΤ.: Ναι!
    ΓΥΝ.: Θα κοιμάσαι μαζί της στο κρεβάτι μας;
    ΑΝΤ.: Πού αλλού να κοιμάμαι;
    ΓΥΝ.: Θα μαζέψεις όλες τις φωτογραφίες μου και στη θέση τους θα βάλεις δικές της;
    ΑΝΤ.: Λογικό δεν είναι;
    ΓΥΝ.: Θα την αφήνεις να παίζει με τη ρακέτα μου;
    ΑΝΤ.: Δε γίνεται, είναι αριστερόχειρ...
  • #30 από Βραζίλης στις 04 Aug 2004
  • Συγχωνεύτηκαν μερικά θέματα με χιουμοριστικά κείμενα.
    Παρακαλώ μην ανοίγετε νέο θέμα κάθε φορά που βλέπετε κάποιο κειμενάκι σε ιστοσελίδα ή email. Τέτοια κυκλοφορούν χιλιάδες... Λίγη αυτοσυγκράτηση χρειάζεται.

    Καλύτερα δώστε 1-2-3-..100 link για να πάει όποιος θέλει, να διαβάσει όσα και όποια κείμενα θέλει.
  • #31 από atzolina στις 19 Aug 2004
  • Πόσα μέλη κάθε ζωδίου χρειάζονται για να αντικατασταθεί ένας γλόμπος;

    ΚΡΙΟΣ: Μόνο ένας. Θες να το κάνουμε και θέμα;

    ΤΑΥΡΟΣ: Ένας, αλλά προσπάθησε να τους πείσεις ότι ο καμένος γλόμπος είναι άχρηστος και πρέπει να πεταχτεί στα σκουπίδια.

    ΔΙΔΥΜΟΙ: Δύο, αλλά η δουλειά δε γίνεται ποτέ, γιατί συνεχώς συζητούν ποιος από τους δύο πρέπει να το κάνει και πως πρέπει να γίνει!

    ΚΑΡΚΙΝΟΣ: Μόνο ένας. Αλλά χρειάζεται τρία χρόνια ψυχανάλυσης μετά, για να ξεπεράσει την απώλεια.

    ΛΕΩΝ: Ο Λέων δεν αλλάζει γλόμπους, αν και σε μερικές περιπτώσεις ο ατζέντης του θα βρει έναν Παρθένο να κάνει τη δουλειά, όταν εκείνος λείπει.

    ΠΑΡΘΕΝΟΣ: Κατά προσέγγιση 1.000000 με περιθώριο σφάλματος +/- 1 εκατομμυριοστό.

    ΖΥΓΟΣ: Εε, δύο. Ή ένας. Όχι, τώρα που το σκέφτομαι, δύο. Είσαι εντάξει με αυτό;

    ΣΚΟΡΠΙΟΣ: Αυτή η πληροφορία είναι μυστική και θα μοιραστεί μόνο με τους Διαφωτισμένους στην Αστρική Στοά της Αρχαίας Ιεραρχίας.

    ΤΟΞΟΤΗΣ: Ο ήλιος λάμπει, η μέρα τώρα ξεκινά, έχουμε ολόκληρη τη ζωή μπροστά μας, και είστε μέσα και ανησυχείτε για έναν ηλίθιο καμένο γλόμπο;

    ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ: Δε χάνω την ώρα μου με αυτά τα χαζά παιδικά παιχνίδια.

    ΥΔΡΟΧΟΟΣ: Λοιπόν, πρέπει να λαμβάνετε υπόψη ότι τα πάντα είναι ενέργεια, άρα...

    ΙΧΘΥΣ: Γλόμπος; Ποιος γλόμπος;


     ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
  • #32 από juliepaki στις 19 Aug 2004
  • Ο ήλιος είναι στο γέρμα του, η μέρα φεύγει, έχουμε ολόκληρη τη νύχτα μπροστά μας, και είστε μέσα και ανησυχείτε για έναν ηλίθιο καμένο γλόμπο; Ανάψτε ένα κεράκι!  ;D
  • #33 από Νεκταρία στις 20 Aug 2004

  • ΚΑΡΚΙΝΟΣ: Μόνο ένας. Αλλά χρειάζεται τρία χρόνια ψυχανάλυσης μετά, για να ξεπεράσει την απώλεια.

    Καλά ε... άμα χρειαζόμαστε 3 χρόνια ψυχανάλυσης για την απώλεια του γλόμπου, για την απώλεια του γκόμενου, πόσα χρειαζόμαστε γιατρέ μου;;;; :P :P
  • #34 από maria στις 20 Aug 2004
  • Νεκταρίτσα ...δεν υπάρχει θεραπεία νομίζω γι'αυτό !!Σου δίνει αμέσως το εισητήριο για το Δαφνί ! ;D
  • #35 από Νεκταρία στις 20 Aug 2004
  • Μαράκι μου, σιγά μην πάμε στο Δαφνί επειδή απωλέσαμε έναν γκόμενο... υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν... μανταρίνια!!!!  ;D ;D

    Ταγματάρχα μου, φυσικά και το ξεπέρασα!!! Σιγά μην χαλάσουμε την επιδερμίδα μας τώρα γι΄αυτό!!!
    Πάντως 3 χρόνια δεν μου πήρε!!!   ;D
  • #36 από Anastrianna στις 20 Aug 2004
  • ΛΕΩΝ: Ο Λέων δεν αλλάζει γλόμπους, αν και σε μερικές περιπτώσεις ο ατζέντης του θα βρει έναν Παρθένο να κάνει τη δουλειά, όταν εκείνος λείπει.

    ΠΑΡΘΕΝΟΣ: Κατά προσέγγιση 1.000000 με περιθώριο σφάλματος +/- 1 εκατομμυριοστό.


    E vevaia siga min asxoloymaste kai me glompoys emeis oi leontes tora... Ayto eleipe.. Yparxoyn alloi poy asxoloyntai me ayta k ta katafernoyn me megali akriveia... K vevaia o manager moy o Psipsinakis me voithaei sto na toys vro... :P OOoooxi.. den eimaiste psonia oi leontes... :P Apla xeroyme posa axizoyme...
  • #37 από D@ve Murray στις 20 Aug 2004
  • Παντως για τους ταυρους λεει ψεμματα...μας συκοφαντει...πεταει λασπη στο Ζωδιο των Ζωδιων...γκρ...
  • #38 από freemind στις 20 Aug 2004
  • Ε οχι και να μας κατηγορησεις για μασωνικη στοα!!! ;D Για το γλομπο εχουν γραψει τοσοι συγγραφεις-συνωμοσιολογοι...Για την λαμπα ομως ποτε ;)
  • #39 από Arg0 στις 20 Aug 2004
  • Καλά ε... άμα χρειαζόμαστε 3 χρόνια ψυχανάλυσης για την απώλεια του γλόμπου, για την απώλεια του γκόμενου, πόσα χρειαζόμαστε γιατρέ μου;;;; :P :P

    Καλα ρε τι να τον κανεις το γκομενο? Αφου εχεις τον γλομπο...  :P
  • #40 από Τσάκι στις 23 Aug 2004
  • Hail to the glory baby...

    count me in

    liontaraki kai ego vreeee
    kai malista kai oroskopo leon
  • #41 από Asterati* στις 23 Aug 2004
  • Για το ζυγό πάντως δε λέει τίποτα το συνταρακτικό μάλλον επειδή είναι το πιο λογικό (ουυυυυυυυυυυυυυ) ζώδιο  :P :P ::) ::) ::)
  • #42 από Anastrianna στις 23 Aug 2004
  • Oyte to Kolossaio na itan to kithara me tosa polla liontaria edo mesa.. :P
  • #43 από Asterati* στις 24 Aug 2004
  • Εγώ συμπαθώ πολύ τα λιοντάρια επειδή το κολλητάρι μου είναι λέοντας κι είναι το καλύτερο άτομο που γνώρισα....... (μετά από μένα _ΛΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ_ :P :P :P)
  • #44 από Arg0 στις 25 Aug 2004
  • Oyte to Kolossaio na itan to kithara me tosa polla liontaria edo mesa...

    Το ασχημο ειναι οτι αρχιζω να νιωθω σαν Χριστιανος   :-\    :P
  • #45 από Anastrianna στις 27 Aug 2004
  • Oyte to Kolossaio na itan to kithara me tosa polla liontaria edo mesa...

    Το ασχημο ειναι οτι αρχιζω να νιωθω σαν Χριστιανος   :-\    :P



    Χριστιανός????? Στο λακο με τους λεοντες παραυτα...
  • #46 από ερεβος στις 27 Aug 2004
  • Παντως για τους ταυρους λεει ψεμματα...μας συκοφαντει...πεταει λασπη στο Ζωδιο των Ζωδιων...γκρ...

    Πες τα ρε συνζωδιε..... ;D
  • #47 από atzolina στις 27 Aug 2004
  • 1. Την ώρα τοu μεσημεριανού γεύματος, καθήστε σε ενα σταματημένο αυτοκίνητο με γυαλιά ηλίου και στοχεύστε διερχόμενα αυτοκίνητα με ένα στεγνωτήρα μαλλιών. Παρακολουθήστε εάν ελαττώνουν ταχύτητα.

    2. Ζητήστε τον εαυτό σας στο σύστημα ενδοεπικοινωνίας. Μην αλλάξετε τη φωνή σας.

    3. Κάθε φορά ποu κάποιος σας ζητάει κάτι, ρωτήστε τον άμα θέλει και τηγανητές πατάτες με αυτό.

    4. Τοποθετήστε το καλάθι των αχρήστων πάνω στο γραφείο σας και βάλτε ετικέτα ποu να λέει ''εισερχόμενα''.

    5. Βάλτε καφέ χωρίς καφείνη στην καφετιέρα για 3 εβδομάδες.Οταν όλοι ξεπεράσοuν την εξάρτηση τοuς στην καφείνη,αλλάξτε τον με espresso.

    6. Πάνω σε όλες σας τις επιταγές στο memo field, γράψτε "για σεξουαλικές χάρες"

    7. Τελειώνετε όλες σας τις προτάσεις με τη φράση "... Σύμφωνα με την προφητεία"

    8. Μη χρησιμοποιείτε σημεία στίξης

    9. Αντί να περπατάτε, προτιμάτε να πηδάτε, όσο πιο συχνά μπορείτε

    10. Ρωτάτε όλους, τι φύλο είναι. Αμα σας απαντήσουν γελάστε υστερικά.

    11. Στο "drive through"  πείτε τοuς οτι η παραγγελία είναι "to go"

    12. Τραγοuδάτε μαζί με τοuς καλλιτέχνες στην όπερα.

    13. Πηγαίνετε σε ένα recital με ποίηση, και ρωτήστε γιατι τα ποιήματα δεν ομοιοκαταληκτούν

    14. Βάλτε κουνουπιέρα γύρω από το γραφείο σας, και παίζετε τροπικούς ήχους όλη μέρα

    15. Πέντε μέρες πριν, πείτε στους φίλους σας οτι δεν μπορείτε να πάτε στο πάρτυ τους, επειδή δεν έχετε διάθεση

    16. Πείτε στους συναδέλφους σας να σας φωνάζουν με το άνομα ποu σας φωνάζουν στην πάλη, "σκληρός βράχος"

    17. Όταν το μηχάνημα ΑΤΜ βγάλει τα λεφτα, φωνάξτε δυνατά< κέρδισα! κέρδισα! >

    18. Όταν φεύγετε από τον ζωολογικό κήπο, αρχίστε να τρέχετε και να φωνάζετε υστερικά, "Τρέξτε να σωθείτε! Είναι όλα ελεύθερα!

    19. Κατά τη διάρκεια τοu δείπνου πείτε στα παιδιά σας ότι επειδή η οικονομία έχει τα χάλια της, πρέπει να δώσετε ένα από αυτά

    20. Στείλτε αυτό το μήνυμα σε κάποιον για να τον κάνετε να χαμογελάσει. Αυτό ονομάζεται θεραπεία...
  • #48 από Washburn X-20 στις 27 Aug 2004
  • που τα ξερεις αυτα? :o :o με παρακολουθεις ε? >:(
  • #49 από gon στις 27 Aug 2004
  • Να 20 τροποι για να περασεις την ωρα σου ευχαριστα το καλοκαιρι :D
                               ;DΦοβερο ;D
    killer text
  • #50 από Christinaaaa στις 28 Aug 2004
  • ΣΟΥ ΦΩΝΑΖΟΥΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΕΚΕΙ(ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΩΡΑ) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...  :( :( :(
Σελίδες: