Αποστολέας Θέμα: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1  (Αναγνώστηκε 143379 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Christinaaaa

  • Επισκέπτης
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #50 στις: 28/08/04, 21:17 »
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ:
ΠΑΝΤΑ ΑΚΡΙΒΟ ΕΡΧΕΤΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ!!!  :-\  :(

Αποσυνδεδεμένος Makis808

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • mk
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #51 στις: 29/08/04, 02:36 »
1. Υπάρχουν άχρηστα χαρτάκια στο γραφείο και η πρώτη κίνηση που σκέφτεσαι να κάνεις είναι να τα πάρεις με το mouse και να τα βάλεις στον Κάδο Ανακύκλωσης.
2. Έχασες τη μια κάλτσα σου και το πρώτο πράγμα που σου έρχεται να κάνεις είναι να κάνεις search στο yahoo.
3. Σε ρωτάνε: -Όνομα; Απαντάς: (π.χ.) Georgre21
    Σε ρωτάνε: -Επίθετο; Απαντάς: 685945 (password)
4. Έχει κρύο, την έχεις αρπάξει για τα καλά και ψάχνεις τα συρτάρια για ένα κουτάκι που γράφει....Norton!
5. Πατάς το κουμπί του ασανσέρ και περιμένεις να κατεβεί ενώ απορημένος ψάχνεις...το παράθυρο που δείχνει την εξέλιξη του download!
6. Δεν ξέρω για εσάς, εμένα πάντως μερικά από αυτά μου έχουν τύχει. Όπως πριν λίγο που ξέχασα να ζητήσω το τηλ μιας κοπέλας που γνώρισα και τώρα σα μ***** ψάχνω το ....undo!
http://makiskavoukas.bandcamp.com

"Άλλη μια Άνοιξη στη Γη" EP

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #52 στις: 30/08/04, 11:00 »
Χεχε... εγώ μερικές φορές όταν ψάχνω κάτι σε κάποιο τεράστιο βιβλίο (τηλ. κατάλογος, λεξικό, κλπ) φαντάζομαι οτι κάπου πρέπει να έχει ένα κουτάκι για να γράψω κάποια λέξη κλειδή και να κάνω αναζήτηση...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Veron

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στο βυθό της μουσικής συνταξιδεύουμε... (Ο.Ε.)
    • Προφίλ
    • Νίκος Καββαδίας
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #53 στις: 02/09/04, 03:43 »
Παράθεση
19. Κατά τη διάρκεια τοu δείπνου πείτε στα παιδιά σας ότι επειδή η οικονομία έχει τα χάλια της, πρέπει να δώσετε ένα από αυτά


Είναι σοβαρό που η οικογένειά μου είχε την ίδια ακριβώς ιδέα, αλλά όχι λόγω της οικονομικής δυσχέρειας???  ;D ;D
Πούθ' έρχεσαι; -Απ' τη Βαβυλώνα. Πού πας; -Στο μάτι του κυκλώνα.
Ποιαν αγαπάς; -Κάποια τσιγγάνα. Πώς τη λένε; -Φάτα Μοργκάνα.

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #54 στις: 05/09/04, 18:25 »
Κρητικός τρόπος: Βγάζουμε το Ούζι και πυροβολούμε το cd τραγουδώντας σχετική αυτοσχέδια μαντινάδα.

Να γιατί τους πάω τους Κρητικούς ....όλα τα λύνουν τραγουδώντας !!!!! ;D
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #55 στις: 05/09/04, 18:51 »
Δείτε ποιές ασθένειες μας απειλούν τη σήμερον ημέρα... ::)
http://www.e-view.gr/funnyreading.php?id=266
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Zoso

  • Heartbreaker
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 362
  • Φύλο: Άντρας
  • Our shadows taller than our soul...
    • Προφίλ
    • Zeppelin
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #56 στις: 06/09/04, 12:10 »
Κουκλίτσα μου, δεν μου δουλεύει το λινκ... Δεν τις κάνεις κοπυ πειστ σε μήνυμα να γελάσουμε λίγο;
''...Πριν αρχίσουν όλα
Είχαν κιόλας αρχίσει
Πριν φτάσω ήμουν ήδη εκεί
Τα ίχνη μου και ο δρόμος προϋπήρχαν
Τ’ ακολούθησα
Βρήκα ένα σπίτι στις φλόγες
Μπήκα μέσα και του 'βαλα φωτιά...''

Αποσυνδεδεμένος Stefania

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει!!
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #57 στις: 06/09/04, 20:56 »
Γυφτιά είναι:

Να χτίζεις εξοχικό στο Κρυεκούκι /Ζούμπερι / Ξυλόκαστρο / Αλεποχώρι / Κινέτα / Μέθανα και να δίνεις οδηγίες στον αρχιτέκτονα να το κάνει φτυστό σαλέ του Γκστάαντ με σκεπή επικλινή για να φεύγει το χιόνι, «όσο και αν κοστίσει»

Να βουτάς στη Βάρκιζα με πλήρη στολή δύτη, μαχαίρι στο πόδι και ψαροντούφεκο για φαλαινοκαρχαρίες (στη Βάρκιζα ως γνωστόν, οι φαλαινοκαρχαρίες έρχονται μέχρι έξω και τους πετάνε π**άρες οι θαμώνες των παραλιακών ρεστωράν).

Να αφήνεις τη σχάρα του σκι στο αυτοκίνητο όλο το χρόνο. (διότι δεν ξέρεις καμια φορά, στη Μύκονο είναι και πονηρός ο καιρός).

Να έχεις να κάνεις μπάνιο 9μιση εβδομάδες και να φοράς κολόνια να καλύψεις την ιδρωτίλα. (το κουνάβι της περιοχής σας, σας εύχεται καλό 15αύγουστο).

Να έχεις 23 τασάκια μπροστά σου και να πετάς τα τσιγάρα στις γλάστρες. (παρντόν ξεροβήχει η αζαλέα ή μου φαίνεται? Μπα? Παίζει και μπεγλέρι?!)

Να βγάζεις κόσμο έξω για τη γιορτή σου και να τους αφήνεις να πληρώσουν το λογαριασμό. (ευχαριστώ παιδιά, περάσαμε τέλεια, αφού μάλιστα είχε τέτοια επιτυχία λέω να το κάνω συχνότερα, και όπως βγαίνετε πάρτε μου και τσιγάρα. -- Να ζήσεις Μπάμπη μου, να σε χαιρόμεθα και του χρόνου σπίτια μας).

Να είσαι γυναίκα και να μην κάνεις καν την κίνηση να βάλεις το χέρι στην τσάντα όταν έρχεται ο λογαριασμός λες και ο άλλος δίπλα είναι ο νταβατζής και όχι σύντροφος/φίλος/γνωστός (μωρό μου έχεις ψιλά να δώσουμε στο παιδί γιατί έχω 100 ευρώ? --- μα τι λες αγάπη μου δεν κουβαλάω ποτέ λεφτά όταν βγαίνω με άντρες. Τι σε έχω? Αν ήταν έβγαινα και με την Τασούλα!).

Να σκυλοβρίζεις τις γκόμενες που δε σου κάθονται. (Α, σιχτίρ μωρή κάργια /σκαρμούτσα / λινάτσα / πετούγια / λεσβία δε φταίει κανείς, εγώ φταίω που κάθομαι και ασχολούμαι μαζί σου, να περνάει η ώρα γιατί στις 5 έχω οδοντίατρο και βάζω στοίχημα ότι σου αρέσει και η Ντέμι Μουρ, ανώμαλη, που σου κακοπέφτει ο Μπάμπης. Και πρόσεξε, εγώ σου ρίχνω χυλόπιτα, όχι εσύ σε μένα. -- Ιιιιιιιιιιι -- Σπινάρισμα τσατισμένης αποχώρησης. Τελικά όλες π*** είναι -- Εκτός από τη μαμά.)

Να μην έχεις λεφτά να πάρεις μια μηχανή της προκοπής και να οδηγείς «φτιαγμένο». (έτοιμο το παπί, με καρμπυρατέρ από φρεγάτα κύριε Μπάμπη μας. Θα σκίσετε πάλι! Αλήθεια εκείνο το σκέητμπορντ με χειρολαβές από διαστημικό λεωφορείο το έχετε ακόμη ή το δώσατε στο Δημόκριτο να το θάψουν?)

Να έχεις καράφλα και να κολλάς όλο το μαλλί μονόπαντα. (Κλααααατς, άντε χτενιστήκαμε και σήμερα!).

Να δοκιμάζεις με ύφος ειδήμονα σε ταβέρνα, κρασί Δεμέστιχα Ιουνίου 2004 (Μτς, μτς, μτς... -- η γλώσσα πλαταγίζει στον ουρανίσκο - ... από δυτική πλαγιά δεν είναι? --τι να σου πω ρε μάστορα, όπως πας για Λιοσα, όλο ευθεία. --Αρκετά καλό, αν και λίγο -παύση- .. φρουτώδες. Εντάξει παιδί μου, σερβίρισε και την κυρία).

Να πίνεις ουίσκι 12άρι με κόκα-κόλα (γυφτιά? Γιατί ρε παιδιά? Αφού και το ούζο 12 μια ζωή έτσι το έπινα!)

Να φτύνεις το χέρι σου για να μετρήσεις λεφτά. (χρρρρρρκ -- φτουυυυ. 2.000 ευρώ. Χρρρρρκ -- φτουυυυυυ, 2005 ευρώ , Χρρρρρκ -- φτουυυυυυ, 2010 ευρώ. -- κυρ-Γιάννη που το πας το ατμοσίδερο???)

Να φοράς σούπερ επαγγελματικό ρολόι καταδύσεων ενώ κινείσαι στο τρίγωνο Κυψέλη -- Παγκράτι -- Κ. Πετράλωνα. (τούτο δω το πραματάκι που βλέπεις αντέχει μέχρι 800 μέτρα βάθος, 35 ατμόσφαιρες πίεση, 5 εκρήξεις υποθαλάσσιων ηφαιστείων και 2 τρακαρίσματα με πυρηνικό υποβρύχιο, ενώ διαθέτει και φακό για την άβυσσο, ανοιχτήρι για στρείδια, πυροφάνι για καλαμάρια, κλουβί για τα σκυλόψαρα, μπιμπερό για ορφανά φαλαινάκια και άμα δεις, εδώ δεξιά, πατάς ένα κουμπί και φωσφορίζει η φωτογραφία του Κουστώ. Ασε, δε μπορείς να φανταστείς πόσο με έχει βολέψει!).

Να φυλάς σακούλες από ακριβά μαγαζιά στυλ bvlgari, DKNY, Νέο Κατοικείν κλπ και να βάζεις μέσα τα ψώνια του μανάβη. (καλέ τι πήρατε από του Βερσάτσε? --Μπα τίποτα, 3 κιλά γιαρμάδες, ένα πεπόνι και μια θημωνιά άνιθο).

Να είσαι σερβιτόρος ή ταξιτζής και να παριστάνεις ότι ψάχνεις για ψιλά ώσπου να σου πουν «κράτα τα» (λοιπόν, έχω 2 5λεπτα, ένα 10λεπτο, 10λεπτο λεω, τι είναι ένα 10λεπτο μπροστά στην αιωνιότητα, ένα τίποτα. Α,να και ένα 20λεπτο! Που ισούται με 2 10λεπτα ή αλλιώς 4 5λεπτα, που λέτε μανταμ παλιά με τη δραχμή μια χαρά ήμασταν. Με 100 δραχμες παίρναμε έναν τοματοπολτό Κύκνος! -- τι κορνάρεις ρεεεε, δε βλέπεις ότι δίνω ρέστα στην κυρία?)

Να κουνάς την Καϊρ πριν την ανοίξεις. (Χάπι μπερθντει του γιου, Χάπι μπερθντει ντίαρ Πανάγος ... μπαμ, φρρρρρρρρστ -- παναγιά μου βόηθα δραπέτευσε ο Ρωχάμης!)
Στο βυθο της μουσικης συνταξιδευουμε. Στο βυθο της μουσικης τα ιδια πραγματα σ'ακολουθουν μετουσιωμενα. Η ζωη παντου μιμειται τον εαυτο της. Κι εσυ κρατωντας το φωσφορο στην παλαμη σου κυκλοφορεις ασαλευτη μεσα στις ινες της πελωριας τυχης.
- Ελύτης -

CHCOME

  • Επισκέπτης
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #58 στις: 07/09/04, 00:31 »
Στεφανία ολα είναι φοβερά.Γέλασα πολύ.
Να συμπληρώσω και μερικά ακομη που θεωρώ εγώ γυφτιά:

Σε εστιατόρια,καφετέριες ,ταβέρνες κτλ:

-Nα μην αφήνεις μπουρμπουάρ στο σερβιτόρο ή να αφήνεις λίγο.
-Να κοιτάς αναλυτικά το λογαριασμό και με μισό μάτι.
-Να χτυπάς παλαμάκια για να έρθει ο σερβιτόρος.
-Nα φωνάζεις στο τραπέζι και να γελάς με την παρέα σα να μην υπάρχουν άλλοι στο μαγαζί.
-Στην τουαλεττα του μαγαζιού να πετάς το χαρτί κάτω.

Για μια γυναίκα :

-Nα μιλάει στην υπολοιπη παρέα με λεξιλόγιο λιμενεργάτη ή στην καλύτερη των περιπτώσεων μπετατζή.
-Να έχει ξεβαμμένο μανό στα νύχια,καλσόν που να έχει φύγει ο ποντος(και τάχα κανει οτι δεν το βλεπει γιατι που να αλλάζουμε τώρα),αχτένιστα μαλλιά,να φοράει αρώματα των πεντε ευρώ και γενικά να μη σεβεται το γεγονός οτι ειναι γυναίκα και πρεπει πάντα να ειναι καθαρή και περιποιημένη.
-Να ρωτάει με συνωμοτικό τις αλλες γυναίκες της παρέας πως το κανουνε με τον δικό τους και πόσες φορές και το χειρότερο:να απαντάει σε τετοιες ερωτησεις.
-Να παίρνει το φτυάρι και να θαβει ή να ρουφιανεύει τις άλλες εν τη απουσία τους.
-Να μασάει τσίχλα όταν μιλάει.
-Να δέχεται ένα κομπλιμέντο με την παρατήρηση ''αχ,ελα μωρέ, μη με δουλευεις''
-Να αφήνει το παιδί της να αλώνίζει οπου πηγαίνουν γιατί ''ελα μωρέ παιδί ειναι''.

Για έναν αντρα :

-Nα φτύνει κάτω κάνοντας και τα σχετικά ηχητικά εφέ(χρρρρρρ...αφτού).
-Να μιλάει σα να τον έχουν βάλει στην πρίζα και δεν ξέρει ποτε πρέπει να σταματήσει.
-Να φοράει πέδιλο με κάλτσα.
-Να έχει μακριά νύχια ή να φοράει δαχτυλίδι,ειδικά στο μικρο δάχτυλο.
-Να αφήνει τη γυναίκα να πληρώνει-πανω απο μια,δυο φορές-.
-Να της κλείνει την πόρτα στη μούρη οταν μπαινουν κάπου.
-Να φοράει κολώνια απο το σουπερ μαρκετ.
-Να μην  ξέρει να φορέσει το σωστό παπούτσι και να φοράει αλλα αντι άλλων.
-Να φοράει ξεκούμπωτο πουκάμισο μέχρι το στομάχι.
-Να βάζει κρασι πρωτα στο δικό του ποτήρι.
-Να ξεκινάει ολες τις φράσεις του με το ''εγω''.
-Να επιδεικνύει τα λεφτά του (αν έχει).
-Να σου μιλάει στον ενικό με το που σε γνώρισε.
-Να προσπαθεί συνέχεια με διάφορους τρόπους να ''πιάσει'' λίγο ,τάχα μου τυχαία..
-Να απευθυνεται σε όλους τους αλλους οδηγους με τη φράση ''α ρε καραγκιόζη''
-Να καυχιέται για το ότι θεωρει τον εαυτό του τον καλύτερο εραστή των Βαλκανίων( μέχρι να αποδειχθει ότι η μοναδική στάση που γνωρίζει είναι αυτή των λεωφορείων στον Κηφισό).


Αυτά μου ηρθαν προχειρα στο μυαλό περι γυφτιάς..σιγουρα ειναι και πολλά αλλα.

« Τελευταία τροποποίηση: 07/09/04, 01:06 από CHCOME »

Αποσυνδεδεμένος mystic

  • Είμαι Μόρτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 310
  • Φύλο: Άντρας
  • No Pain... No Gain
    • Προφίλ
    • Τουριστικός οδηγός Χαλκιδικής
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #59 στις: 07/09/04, 01:21 »
-Nα μην αφήνεις μπουρμπουάρ στο σερβιτόρο ή να αφήνεις λίγο.
-Να κοιτάς αναλυτικά το λογαριασμό και με μισό μάτι.
-να φοράει αρώματα των πεντε ευρώ

Τα παραπάνω γιατί είναι γυφτιά ; Δεν έχουν όλοι την ίδια οικονομική άνεση... αν δε σου περισσεύουν δεν αφήνεις ούτε πουρμπουάρ ούτε αγοράζεις ακριβή κολόνια ; Τώρα θα μου πεις αφού δεν έχεις λεφτά μην αγοράζεις καθόλου, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα..  

-Να έχει μακριά νύχια

Και αν παίζει κιθάρα ο άνθρωπος τι να κάνει ;  ;D

Με τα υπόλοιπα συμφωνώ, απλά αυτά μου "χτυπήσανε" λίγο παράξενα...



Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #60 στις: 07/09/04, 01:58 »
Κουκλίτσα μου, δεν μου δουλεύει το λινκ... Δεν τις κάνεις κοπυ πειστ σε μήνυμα να γελάσουμε λίγο;
Έχεις δίκιο.... :-[
Αλλά όταν το δημοσίευσα ,το τσέκαρα και δούλευε κανονικά.... :-\
Δε ξέρω τι έπαθε.... :-\
Copy paste,δε μπορώ να το κάνω....είναι πολύ μεγάλο...κρίμα... :(
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #61 στις: 07/09/04, 02:06 »
1.Ξυπνάτε στις 3 το πρωί για να πάτε στην τουαλέτα και σταματάτε να ελέγξετε τα e-mails καθ' οδόν για το κρεβάτι σας.

2.Κάνετε ένα τατουάζ που γράφει: "This body best viewed with Netscape Navigator 1.1 or higher".

3.Ονομάζετε τα παιδιά σας Eudora, Mozilla και Dotcom.

4.Κλείνετε το μόντεμ σας και νιώθετε ένα απαίσιο κενό σαν να τραβήξατε την πρίζα απο την συσκευή υποστήριξης ενός αγαπημένου προσώπου.

5.Περνάτε την περισσότερη ώρα του ταξιδιού σας στο αεροπλάνο, με τον υπολογιστή στα πόδια σας και το παιδί σας στην θέση των αποσκευών.

6.Αποφασίζετε να μείνετε μια ή δύο χρονιές περισσότερο στο Πανεπιστήμιο μόνο και μόνο για την δωρεάν πρόσβαση στο Ιντερνετ.

7.Γελάτε με τους ανθρώπους που έχουν 2400άρια μόντεμς.

8.Αρχίζετε και χρησιμοποιείτε smileys στην χειρόγραφη αλληλογραφία σας.

9.Ο σκληρός σας δίσκος χαλάει. Δεν έχετε συνδεθεί εδώ και δύο ώρες. Αρχίζετε και γίνεστε νευρικός. Σηκώνετε το τηλέφωνο και σχηματίζετε τον αριθμό του provider με το χέρι. Προσπαθείτε να σφυρίξετε για να επικοινωνήσετε με το μόντεμ που απάντησε. Τα καταφέρνετε και συνδέεστε.

10.Πιάνετε τον εαυτό σας να πληκτρολογείτε την λέξη "com" μετά από κάθε τελεία καθώς γράφετε με τον επεξεργαστή κειμένου σας.com

11.Οταν πηγαίνετε στην τουαλέτα για την ανάγκη σας, ανεφέρεστε σε αυτό ότι πάτε για download!

12.Ολοι οι φίλοι σας έχουν ένα @ στο όνομά τους.

13.Ο σκύλος σας έχει την δική του web σελίδα.

14.Δεν μπορείτε να καλέσετε την μητέρα σας. Δεν έχει μοντεμ.

15.Ελέγχετε το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο σας. Λέει "no messages". Ελέγχετε ξανά και ξανά και ξανά.

16.Ο τηλεφωνικός σας λογαριασμός φτάνει στο γραφείο σας σε μεγάλο κουτί.

17.Δεν ξέρετε τι φύλο είναι τρεις από τους καλύτερους φίλους σας επειδή έχουν ουδέτερα nicknames και δεν κάνατε τον κόπο να τους ρωτήσετε.

18.Λέτε στον ταξιτζή ότι μένετε στην http://Leoforos.Amalias.154/Ktirio/3os_orofos.html

19.Γυρίζετε το κεφάλι σας στο πλάι για να χαμογελάσετε :-)
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #62 στις: 07/09/04, 02:21 »
Αποκλειστικά και μόνο για άνδρες ..... ;D
www.geocities.com/ailouros1979/formen.html

 

Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #63 στις: 07/09/04, 03:36 »
-Να έχει ξεβαμμένο μανό στα νύχια,καλσόν που να έχει φύγει ο ποντος(και τάχα κανει οτι δεν το βλεπει γιατι που να αλλάζουμε τώρα),αχτένιστα μαλλιά,να φοράει αρώματα των πεντε ευρώ και γενικά να μη σεβεται το γεγονός οτι ειναι γυναίκα και πρεπει πάντα να ειναι καθαρή και περιποιημένη.
Αυτό,είναι ....η  γυφτιά !!!!!!!!!
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 898
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #64 στις: 07/09/04, 07:18 »
 CHCOME ;D ;D εσυ πρεπει να υποφερεις οταν βγαινεις εξω...
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #65 στις: 07/09/04, 11:26 »
Τί έχει δηλαδή το πέδιλο με κάλτσα ;;;;  ;D ;D ;D
Τέλος πάντων, για μ'ενα δεν έχει σημασία το αν κάποιος είναι γύφτος ή αν έχει το πιο ξενέρωτο χιούμορ του κόσμου. Αν είναι καλός άνθρωπος και έχουμε κοινά (όχι μόνο στις γυφτιές ;) ) ας είναι όσο γύφτος θέλει .. χμ .. εντάξει μάλλον όχι όσο θέλει αλλά μπορεί να είναι και λίγο γύφτος ;)

Αποσυνδεδεμένος maria

  • Η μάνα του παίδαρου
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 320
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καμάρι μου...
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #66 στις: 07/09/04, 12:34 »
Stefania μου ,γέλασα με όσα έχεις γράψει αλλά θεωρώ πως ορισμένα δεν θα τα χαρακτήριζα γυφτιές αλλά νεοπλουτισμό ...

Αυτό ας πούμε ...μόνο κάποιος νεόπλουτος θα το έκανε ...για να επιδείξει πως κάνει και σκι ...πέρα από τις διακοπές του στην Μύκονο ..
Παράθεση
Να αφήνεις τη σχάρα του σκι στο αυτοκίνητο όλο το χρόνο. (διότι δεν ξέρεις καμια φορά, στη Μύκονο είναι και πονηρός ο καιρός).


και αυτό ίσως (με δόση γυφτιάς μέσα ) .Έχω δει άπειρους χοντροκιολαράδες να μετράνε ντάνες τα ευρώπουλα με υφάκι ..."σούζα ρε ..έχω χρήμα και κάνω ό,τι γουστάρω "
Παράθεση
Να φτύνεις το χέρι σου για να μετρήσεις λεφτά. (χρρρρρρκ -- φτουυυυ. 2.000 ευρώ. Χρρρρρκ -- φτουυυυυυ, 2005 ευρώ , Χρρρρρκ -- φτουυυυυυ, 2010 ευρώ. -- κυρ-Γιάννη που το πας το ατμοσίδερο???)

Αυτό σίγουρα ...ένα τέτοιο ρολόι θεωρώ πως τα κάνει τα ευρουλάκια του ...οπότε ....
Παράθεση
Να φοράς σούπερ επαγγελματικό ρολόι καταδύσεων ενώ κινείσαι στο τρίγωνο Κυψέλη -- Παγκράτι -- Κ. Πετράλωνα. (τούτο δω το πραματάκι που βλέπεις αντέχει μέχρι 800 μέτρα βάθος, 35 ατμόσφαιρες πίεση, 5 εκρήξεις υποθαλάσσιων ηφαιστείων και 2 τρακαρίσματα με πυρηνικό υποβρύχιο, ενώ διαθέτει και φακό για την άβυσσο, ανοιχτήρι για στρείδια, πυροφάνι για καλαμάρια, κλουβί για τα σκυλόψαρα, μπιμπερό για ορφανά φαλαινάκια και άμα δεις, εδώ δεξιά, πατάς ένα κουμπί και φωσφορίζει η φωτογραφία του Κουστώ. Ασε, δε μπορείς να φανταστείς πόσο με έχει βολέψει!).




Αποσυνδεδεμένος maria

  • Η μάνα του παίδαρου
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 320
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καμάρι μου...
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #67 στις: 07/09/04, 12:45 »
Εμένα μου το άνοιξε πάντως παιδιά ....σας το αντιγράφω και σας το στέλνω ....(σε δόσεις όμως γιατί παραείναι μεγάλο )

Μοντερνες ασθένειες

Στις μέρες μας η επιστήμη έχει καταφέρει να καταπολεμήσει αρκετές από τις πιο σοβαρές ασθένειες που ταλαιπωρούσαν τους ανθρώπους επί αιώνες. Ωστόσο τελευταία έχουν κάνει την εμφάνισή τους κάποιες νέες επικίνδυνες ασθένειες, κρούσματα των οποίων καταγράφονται ολοένα και συχνότερα και που δυστυχώς η σύγχρονη ιατρική αδυνατεί προς το παρόν να αντιμετωπίσει. Διαβάστε παρακάτω ορισμένα παραδείγματα και δείτε αν παρουσιάζετε κι εσείς τα ανάλογα συμπτώματα.


Κινητοτηλεφωνίτιδα (Cellphonitis SMSis)


Ομάδες κινδύνου: Όλοι. Από το δεκάχρονο ανιψάκι σας, μέχρι την ογδοντάχρονη γιαγιά σας.


Περιγραφή:Νόσος που προκαλείται από την εξάρτηση σε ηλεκτρονικές συσκευές ασύρματης επικοινωνίας, δημιουργώντας αδυναμία αποχωρισμού από το αντικείμενο του πόθου.


Συμπτώματα: Ο ασθενής κινείται, ζει και αναπνέει σε άμεση συνάρτηση με το κινητό του τηλέφωνο. Αλλάζει συνέχεια μοντέλα, τα οποία και επιδεικνύει σε σχετικούς και άσχετους με λιγότερο ή περισσότερο διακριτικό τρόπο.


Επιπτώσεις: Κρίσεις υστερίας και αντιδράσεις μανιάτισσας μοιρολογίστρας αν υποψιαστεί ότι το ξέχασε σπίτι ή (ακόμα χειρότερα) ότι το έχασε. Αγκύλωση στους αντίχειρες από την αποστολή γραπτών μηνυμάτων και πιθανά εγκεφαλικά από τους φουσκωμένους λογαριασμούς.


Θεραπεία: Ο ασθενής αποστέλλεται έπ’ αόριστον εις τις πανέμορφες ζούγκλες του μαγευτικού Κονγκό, όπου και καλείται να επιβιώσει – πάντα έπ’ αόριστον – Χρησιμοποιώντας ένα φραπέ γλυκό με γάλα και ένα Ericsson T10 χωρίς κάρτα SIM.


Οξεία Μπουρναζίτιδα (Bournazitis Tsiftetelius)


Ομάδες κινδύνου: ¶νδρες και γυναίκες από 15 έως 40 ετών (σε πολλές περιπτώσεις και βάλε…).


Περιγραφή: Η ασθένεια είναι ευρέως διαδεδομένη και μεταδίδεται ταχύτατα, κυρίως από θηλυκούς φορείς σε αρσενικούς. Προκαλεί εξάρτηση σε κιθαρισμούς χαμηλής αισθητικής στάθμης και στίχους ανύπαρκτου περιεχομένου.


Συμπτώματα: Στα αρσενικά, κύριο σύμπτωμα αποτελούν τα κολλητά μπλουζάκια και οι συνεχόμενες, κυκλικές περιστροφές γύρω από μία πλατεία με το ηχοσύστημα στην τσίτα. Οι θηλυκοί ασθενείς αναγνωρίζονται από τον ανύπαρκτο ρουχισμό, το bleach μαλλί και τις τριώροφες γόβες.


Επιπτώσεις: Αιμορροΐδες και φλεβίτιδα από την ορθοστασία στις εισόδους των clubs. Στομαχικές διαταραχές από την υπερκατανάλωση σκευασμάτων κηροζίνης (μπόμπες – σφηνάκια), καταστροφή εγκεφαλικών κυττάρων από τα ντεκαπάζ. Στις γυναίκες ίσως παρατηρηθούν κα μητρικά λόγω της έλλειψης ένδυσης στα κάτω άκρα.


Θεραπεία: Ο ασθενής κλείνεται σε ένα ηχομονωμένο δωμάτιο για ένα μήνα και δένεται σε μία καρέκλα. Γύρω του, βρίσκονται τοποθετημένα 8 ηχεία, 4 μόνιτορ, 3 δορυφόρους και 6 sub-woofer από τα οποία και ακούγεται επί 18 ώρες το 24ώρο deathmetal, grindcore, punk, ska, και νορβηγικό black. Τις υπόλοιπες 6 ώρες της ημέρας επαναλαμβάνονται συνεχώς τα 3 πρώτα τραγούδια από το The Wall των Pink Floyd.


Καλπάζουσα Αυτοκινιτίτις (Kavlogazia Irritatia)


Ομάδες κινδύνου: Ως επί το πλείστον άνδρες ανάμεσα στα 18 και τα 50


Περιγραφή: Ταύτιση των γενετικών οργάνων του ασθενούς με το αυτοκίνητο το οποίο οδηγεί ή θα ήθελα να οδηγεί. Σε πιο απλή γλώσσα, the bigger, the better.


Συμπτώματα: Ολική γενετική μετάλλαξη του αυτοκινήτου, το οποίο καταλήγει να ομοιάζει με το τέρας του δόκτορος Frankenstein όταν βγήκε από το καλούπι. Χαμηλώματα, ζάντες, ψευδοροφές, αεροτομές, spoiler, είδη υγιεινής, νιτρομπούκαλα και φυσικά το γνωστό και αγαπητό σε όλους ηχοσύστημα, αγορασμένο απ’ ευθείας από το Privilege μετά την ανακαίνιση.


Επιπτώσεις: Στον ίδιο τον ασθενή παρατηρείται αύξηση τεστοστερόνης και διόγκωση των γενετικών αδένων (κοινώς @@). Η ίδια διόγκωση παρατηρείται και στους γύρω του όταν παπαρολογεί ακατάπαυστα σχετικά με την αμαξάρα που έχει ‘αυτός και κανένας άλλος’ και για τα γκομενάκια που έχει βγάλει με αυτή.


Θεραπεία: Απαλλοτρίωση του εν λόγω αυτοκινήτου το οποίο και μετατρέπεται σε κοτέτσι στα Μέγαρα. Στον οδηγό χορηγείται ποδήλατο άνευ σέλας με τρανζιστοράκι δεμένο στο τιμόνι. Εν συνεχεία υποχρεούται να τρέξει τις ‘24 Ώρες του Λεμάν’ χωρίς στάση.



« Τελευταία τροποποίηση: 07/09/04, 12:45 από maria »

Αποσυνδεδεμένος maria

  • Η μάνα του παίδαρου
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 320
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καμάρι μου...
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #68 στις: 07/09/04, 12:47 »
Και η συνέχεια ....

Γουιντοουσοπινγκίτις η Κοινή (Spasarchidittia Femina)


Ομάδες κινδύνου: Γυναίκες. Τελεία.


Περιγραφή: ¶σκοπη περιήγηση σε αγορές και αναζήτηση της ικανοποίησης μέσα από την κατανάλωση άχρηστων (στην πλειοψηφία τους) αγαθών. Οι ασθενείς συνήθως περιφέρονται σε ομάδες των δύο ατόμων τουλάχιστον. Σε σπάνιες περιπτώσεις, παρευρίσκεται και απηυδισμένος εκπρόσωπος του ανδρικού φύλου.


Συμπτώματα: Πεντάλεπτα – τουλάχιστον – κολλήματα σε οποιαδήποτε βιτρίνα βρεθεί μπροστά της είναι το πρώτο δείγμα. Στη συνέχεια, γίνονται περιστασιακές εξορμήσεις για ψώνια από τις οποίες και επιστρέφει με άδεια χέρια. Τελευταίο στάδιο είναι η έξοδος για ψώνια με φίλες, από την οποία επιστρέφει επίσης άπρακτη.


Επιπτώσεις:Τα μολυσμένα άτομα, υπακούοντας σε ένα εσωτερικό κάλεσμα, (όπως οι φάλαινες όταν μεταναστεύουν) εντοπίζουν το ένα το άλλο και σχηματίζουν αγέλες, οι οποίες λυμαίνονται τα εμπορικά κέντρα, τις Γλυφάδες και τα Κολωνάκια, εισβάλλοντας σε μαγαζιά, δοκιμάζοντας τα πάντα και μην αγοράζοντας τίποτα. Στο αντίθετο φύλο, σε περίπτωση που δεν συμμετέχει, ο αντίκτυπος είναι θετικός, καθώς μετά από μια τέτοια εξόρμηση οι κυρίες έχουν πάντα κέφια. Σε περίπτωση συμμετοχής, ομιλούμε για ολική καταρράκωση της αρσενικής libido. Αποτελεί αιτία διαζυγίου.


Θεραπεία: Στέρηση πιστωτικών καρτών. Εγκλεισμός στο σπίτι και (σύμφωνα με το Μουσουλμανικό έθιμο) ξύλο τρεις φορές την ημέρα, ακολουθούμενο από τρίμηνο εγκλεισμό σε τούρκικες γυναικείες φυλακές. Υποχρεωτική χρήση μπούργκας.


Τηλεκατινίαση (Skoupidarioum TVium)


Ομάδες κινδύνου: ¶νδρες και – κυρίως – γυναίκες όλων των κοινωνικών στρωμάτων και ηλικιών.


Περιγραφή: Καθήλωση έμπροσθεν του χαζοκυτίου (ευρύτερα γνωστό ως τηλεόραση) και παρακολούθηση – μετά θρησκευτικής ευλάβειας – reality shows, εκπομπών γκλαμουριάς, μόδας και κοινωνικού ενδιαφέροντος .


Συμπτώματα: Παύση κοινωνικής ζωής κατά τις βραδινές – κυρίως – ώρες καθώς οι επαφές με τους συνανθρώπους σταματούν και την θέση τους καταλαμβάνουν η Τατιάνα, η Λαμπίρη, Το Fame Story, η Φάρμα ή οποιοδήποτε άλλο από τα τηλεοπτικά αριστουργήματα που πλημμυρίζουν τα τελευταία χρόνια τις τηλεοπτικές οθόνες της χώρας.


Επιπτώσεις: Οι πάσχοντες αναπτύσσουν μία σχέση ταύτισης με τα πρόσωπα και τα θέματα τα οποία παρακολουθούν. Ο Νίνο γίνεται γκόμενός τους, ο Μικρούτσικος κολλητός τους και η Τατιάνα η καλύτερή τους φίλη, με την οποία κουτσομπολεύουν με τις ώρες για το ποίος πηδάει ποια, ποια φοράει τι, ποιος πήγε που, τι πρέπει να φορέσουμε όταν πηγαίνουμε στον μπακάλη για σέσκουλα και γιατί είναι στενοχωρημένη η Στέλλα Μπεζεντάκου. (έτσι γράφεται;;;)


Θεραπεία: Δημιουργία ενός νέου τηλεριάλιτι και ταυτόχρονα ενημερωτικού show, με γενικό τίτλο ‘Το Καλαμποκοχώραφο’. Οι ασθενείς μεταφέρονται στις καταπράσινες πεδιάδες του Αμερικάνικου Νότου (South Carolina) όπου και καλούνται να εργάζονται σε μία βαμβακοφυτεία, ντυμένοι με ένα κομμάτι ύφασμα, 23 ώρες το 24ωρο κάτω από πραγματικές συνθήκες, όμοιες με αυτές των νέγρων δούλων στα 1800. Επιπλέον, σε καθημερινή βάση γνωστοί παρουσιαστές reality θα ανακοινώνουν ποιοι θα μαστιγώνονται, ποιες γυναίκες θα βιάζονται από τους τσιφλικάδες και ποιοι θα καλούνται να αποχωρήσουν (από τον μάταιο τούτο κόσμο).

Αποσυνδεδεμένος Veron

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στο βυθό της μουσικής συνταξιδεύουμε... (Ο.Ε.)
    • Προφίλ
    • Νίκος Καββαδίας
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #69 στις: 07/09/04, 14:14 »
Το 6 αγαπητή μου το σκέφτομαι.... ::) ::)
Όσο για τα smilies, μπορεί να μη γυρίσω το κεφάλι να χαμογελάσω, αλλά μου έχει συμβεί κι αυτό: να λέμε ανέκδοτα στην παρέα, και ξαφνικά ένας τύπος από απέναντι να γελάει με lol.... :P ;D ;D
Πούθ' έρχεσαι; -Απ' τη Βαβυλώνα. Πού πας; -Στο μάτι του κυκλώνα.
Ποιαν αγαπάς; -Κάποια τσιγγάνα. Πώς τη λένε; -Φάτα Μοργκάνα.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #70 στις: 07/09/04, 14:22 »
Αποκλειστικά και μόνο για άνδρες ..... ;D
www.geocities.com/ailouros1979/formen.html


Μ' αρεσει που μας θεωρειται τοσο εξυπνους για να 'χουμε διληματα!  :P
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #71 στις: 07/09/04, 14:34 »
Να μη πω οτι το 6 παραλιγο να το κανω...  ::)

Αλλα T3 γραμμη ηταν αυτη και ηταν και το Napster τοτε...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Anastrianna

  • Το καλικαντζαράκι
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Neenie"
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #72 στις: 07/09/04, 14:36 »
Koita polles fores exei tyxei na xrisimopoio smillies akoma ki otan grafo sto xarti.. Akoma ki otan stelno gramma, alla k sta sms..
Perissotero synitheia apo msn kai chat einai omos para apo email..
Birds fly over the rainbow,
why, oh why can't I?

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #73 στις: 07/09/04, 15:33 »
Εμένα μου το άνοιξε πάντως παιδιά ....σας το αντιγράφω και σας το στέλνω ....(σε δόσεις όμως γιατί παραείναι μεγάλο )
Μπράβο βρε Μαράκι ....μ'έσωσες !!!! :-*
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

CHCOME

  • Επισκέπτης
Απ: Χιουμοριστικά κείμενα V1.1
« Απάντηση #74 στις: 07/09/04, 23:45 »
Τα παραπάνω γιατί είναι γυφτιά ; Δεν έχουν όλοι την ίδια οικονομική άνεση... αν δε σου περισσεύουν δεν αφήνεις ούτε πουρμπουάρ ούτε αγοράζεις ακριβή κολόνια ; Τώρα θα μου πεις αφού δεν έχεις λεφτά μην αγοράζεις καθόλου, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα..  


Aν δεν έχεις την οικονομική άνεση ας μην φας στο εστιατοριο.Απο εκει και πέρα το θεωρώ προσωπικά πολύ γυφτιά να μην αφήνεις μπουρμπουάρ ή να αφήνεις ψιχουλα..Προσωπική γνώμη..Ισως να μην είναι έτσι για άλλους.
Οσο για την κολώνια αν δεν υπάρχουν χρήματα για μια καλή (μία φτάνει)σαπουνάκι του Θεού..Ειναι πολυ προτιμότερη η φρεσκάδα του απο το πατσουλί που αναδίδουν καποιες κολώνιες του πενταεύρω.

sourwtiri
Παράθεση
CHCOME   εσυ πρεπει να υποφερεις οταν βγαινεις εξω...
Τι μου προτείνεις δηλαδη;Να βγαίνω έξω με το μαλλί τζίβα,το ξεχειλωμένο πουλόβερ και το στραβό μολύβι στο μάτι; :P..Καλή ιδεα για τις αποκριες!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
111 Απαντήσεις
99910 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/08, 12:08
από Bekos®
211 Απαντήσεις
159497 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/14, 02:41
από Bangos