Σελίδες:
  • #1 από hipy στις 17 Apr 2011
  • Γεια χαρά.Κάθε χρόνο δουλέυω ώς barman  σε ένα beach bar και φέτος δεν θα έχει dj οπότε θα βάζω εγώ μουσική. Το μπαρ ξεκινά 8 το βράδυ με χαλαρή μουσική συνήθως trip hop και μετά τις 11-12 ανεβάζει ρυθμούς.
    Έχετε να μου προτείνετε καμία συλλογή?

    Σημ . Τα Cafe del mar τα έχει μάθει απ'εξω ο κόσμος
  • #2 από elrich στις 17 Apr 2011
  • Ρέγγε και λακέρδε και σαρδέλες! Εγγυημένη συνταγή για το καλοκαιράκι...
  • #3 από zeoy στις 17 Apr 2011
  • Για πιο cool και καλοκαιρινά θα σου πρότεινα οτιδήποτε από:


    Jazzanova, Kruder&Dorfmeister, Tosca, Madrid de los Austrias με δόσεις jazz (ψαξε συλλογές από Verve), latin, reggae.


    για πιο δυνατές καταστάσεις εξαρτάται ...
    εγώ θα σου πρότεινα Kyuss, Monster Magnet, Fu Manchu, Queens of the Stone Age και Rage against the machine στο τσακίρ κέφι. Δεν ξέρω βέβαια πώς θα το έπαιρναν οι θαμώνες :D


    (Αν θες να το πας προς beat το πράμα εμένα δε θα με χάλαγε να ακούσω ωραίο αυθεντικό house ή deep house από πχ Timewriter, παλιούς Deep Dish, Terry Lee Brown Jr., Masters at Work).


    Α, και καθώς είσαι εκεί κάνε και ένα καλό για την κοινωνία:
    σβήσε όλα τα *vandi*.mp3, *vissi*.mp3, *onirama*.mp3 και τα σχετικά από laptop, USB sticks, Hard disks κλπ  ;D
  • #4 από hipy στις 17 Apr 2011
  • Για πιο cool και καλοκαιρινά θα σου πρότεινα οτιδήποτε από:


    Jazzanova, Kruder&Dorfmeister, Tosca, Madrid de los Austrias με δόσεις jazz (ψαξε συλλογές από Verve), latin, reggae.


    για πιο δυνατές καταστάσεις εξαρτάται ...
    εγώ θα σου πρότεινα Kyuss, Monster Magnet, Fu Manchu, Queens of the Stone Age και Rage against the machine στο τσακίρ κέφι. Δεν ξέρω βέβαια πώς θα το έπαιρναν οι θαμώνες :D


    (Αν θες να το πας προς beat το πράμα εμένα δε θα με χάλαγε να ακούσω ωραίο αυθεντικό house ή deep house από πχ Timewriter, παλιούς Deep Dish, Terry Lee Brown Jr., Masters at Work).


    Α, και καθώς είσαι εκεί κάνε και ένα καλό για την κοινωνία:
    σβήσε όλα τα *vandi*.mp3, *vissi*.mp3, *onirama*.mp3 και τα σχετικά από laptop, USB sticks, Hard disks κλπ  ;D

    xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxxaxxxaxaxa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!θεός
  • #5 από master of puppets στις 17 Apr 2011

  • Jazzanova, Kruder&Dorfmeister, Tosca, Madrid de los Austrias με δόσεις jazz (ψαξε συλλογές από Verve), latin, reggae.

    Εδώ συμφωνώ απόλυτα.....πάντα γούσταρα τα beach-όμπαρα που έχουνε jazz...το beach bar στο κάμπινγκ του αρμενιστή κάθε βράδυ έπαιζε τζαζ και swing και γουστάραμε όλοι....

    Επίσης συμφωνώ με elrich για reggae..

  • #6 από Βραζίλης στις 17 Apr 2011
  • Εγώ προτείνω latin και latin jazz, διαφόρων ειδών (βραζιλιάνικη, κουβανέζικη, κλπ).
    Αν θες, μπορώ να σου προτείνω κάποιες συλλογές, αλλά όχι μεμονωμένους καλλιτέχνες.
  • #7 από Guitarholic_punk στις 20 Apr 2011
  • Κλασσικα ηρεμη μουσικουλα οπως λενε κ τα παιδια cillout music(
    ), reggae, jazz... Flamenco ;)  κ κανενα dj techno οπως
Σελίδες: