Αποστολέας Θέμα: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος  (Αναγνώστηκε 35723 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #25 στις: 02/06/16, 13:51 »
Παρακαλώ για τον στοιχειώδη αλληλοσεβασμό, μεταξύ σας και προς τους υπόλοιπους αναγνώστες του φόρουμ! Μην χαλάτε την καλή εικόνα και φήμη του forum.kithara.gr για τις όμορφες συζητήσεις που γίνονται σε αυτό. Μπορείτε να διαφωνείτε, αλλά σε ήρεμους και πολιτισμένους τόνους. Για όποιον δεν μπορεί να συμπεριφέρεται πολιτισμένα και εξαπολύει προσβολές και ύβρεις επί προσωπικού, τα μηνύματά του θα διαγράφονται, και σε τυχόν υποτροπή ο χρήστης θα αποκλειστεί. Δεν θα υπάρξει άλλη προειδοποίηση!

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #26 στις: 02/06/16, 14:04 »
Για να ξεκαθαρίσω, όταν λέμε αυτοδίδακτος δεν εννοούμε ότι μας κατέβηκε η έμπνευση από το κεφάλι. Εννοούμε ότι ο φίλος μου έδειξε αυτά, εγώ έδειξα σε άλλο φίλο αυτά, ένας τρίτος μας έδειξε σε όλους κάτι καινούργιο. Μετά παίρνουμε και κανά βιβλίο θεωρίας της μουσικής, ένα ταμπλατούρες με ακόρντα, ένα με κλίμακες και συνεχίζουμε, αυτοδίδακτοι.


αυτό που περιγράφεις δεν είναι "αυτοδίδακτος",


αλλά και πάλι ποια είναι η ουσία της συζήτησης; "αυτοδίδακτος ή όχι"
η ουσία είναι να μπορείς να παίζεις αυτά που θέλεις και να είσαι ευχαριστημένος.




αλλά ο LazyRocker έθιξε και ένα αλλο σημαντικό θέμα που εκεί ή το έχεις ή δεν το έχει (αλλά το εξασκείς),
το θέμα της έμπνευσης, βλέπεις 18χρονα παιδιά σε ξένα συγκροτήματα ροκ όχι να παίζουν αλλά να γράφουν δικά τους κομμάτια να γράφουν μουσική να δημιουργούν trends, εκεί το θέμα ξεφεύγει και μιλάμε για έμπνευση, για φυσικό ταλέντο, τα παιδιά αυτά έχουν την μουσική μέσα στο μυαλό τους και απλά ένα όργανο είναι το μέσο να την εκφράσουν,
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/16, 14:10 από Guitar Fan »
I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος LazyRocker

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #27 στις: 02/06/16, 14:23 »
Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή και ας τα βάλουμε στη θέση τους.

Το ποστ ξεκίνησε επειδή διαβάζω διαρκώς "χωρίς δάσκαλο δεν πας πουθενά κλπ". Εγώ όμως πήγα και αν δεν έφτασα στο τέρμα δεν οφείλεται στο ότι δεν πήγα σε δάσκαλο, οφείλεται στο ότι τα υπόλοιπα μέλη "σπάσαν" λόγω δημοσιοϋπαλληλικών, οικογενειακών, εργασιακών και γενικά υποχρεώσεων και εγώ μένω σε μικρή κωμόπολη, δεν μένω στην πρωτεύουσα. Θα μου πεις γιατί δεν πήγες στην πρωτεύουσα, άλλοι καιροί, άλλες ανάγκες, άλλα φράγκα... Τα χρόνια πέρασαν (και πάνε και πίσω δε γυρνάνε :) ) και γω αφού τέλειωσα τις υποχρεώσεις μου με τα προς το ζειν, είπα να ξαναγεμίσω το χρόνο μου με μουσική, από τα παλιά, αλλά και με τα καινούργια. Δεν ευελπιστώ βέβαια να γίνω τώρα Σαντριάνι ή ΒάιΒάι, όμως γνωρίζω τη μουσική και το στίχο, που μπορεί να πουλήσει από τη μία, αλλά να είναι και αξιοπρεπής από την άλλη. Άρα δεν ψάχνω για το πώς θα γίνω εγώ Gary Moore, ψάχνω αυτούς που μπορούν να με συνοδεύσουν σε μια ανάλογη πορεία, στο ελληνικό κατεστημένο με ελληνικό κυρίως στίχο. Τι να το κάνω να δίνω 5-10 λάιβ το χρόνο παίζοντας παπάδες δικούς μου ή διασκευές, αν δεν με συντηρούν οικονομικά για όλο το χρόνο; Ας δώσω λοιπόν 150 λάιβ το χρόνο σε μπαράκια σε όλη την Ελλάδα μήπως και τα καταφέρω. Έτσι, με ενδιαφέρει η σύνθεση, η εμπορικότητα που δεν ξεπέφτει όμως στην ελληνικούρα και αυτοί που θα πιστέψουν σε μένα και στους ευατούς τους.

Τώρα τι μου λέτε για τρόπους παιξίματος, ηχογράφησης, να 'χαμε να λέγαμε... δεν είναι αυτό το ζητούμενό μου.

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #28 στις: 02/06/16, 14:23 »
Πόσο καλύτεροι θα είμασταν όλοι αν μπορούσαμε να αντέχουμε και να αξιοποιούμε την κριτική αντί να αρπαζόμαστε με τη μία ...


@lazy: φίλε, το παίξιμο σου θέλει πολύ βελτίωση. Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος (άκουσα αυτό που έλεγες ότι είναι με δάχτυλα και ένα που βγαίνει στο sig σου) ξεκίνα με το ρυθμό σου. Είναι κάτι σημεία που όχι απλώς δεν γκρουβάρει, δε βγάζει νόημα καν. Δεν πιάνω τα περί αρμονίας/μελωδίας γιατί εκεί πες είναι και θέμα άποψης, ελευθερίας από κανόνες κλπ.
Στα λέει ένας που παίζει 40 χρόνια, με 6-7 χρόνια σπουδές σε κλασική (παιδάκι) και από κει και πέρα αυτοδίδακτος και με γούστα που πάνε από τύπους σαν τον πιτσιρικά που πόσταρα πιο πάνω μέχρι Sonic Youth και Gun Club.
Τώρα άμα εσένα, στους φίλους σου και στις γυναίκες αρέσει το παίξιμό σου και περνάς καλά συνέχισε όπως είσαι. Απλά μην περιμένεις να αρέσει και σε όλους.


ΥΓ: ξαναδιάβασε και ξανασκέψου την πρώτη πρόταση αυτού του post
ΥΓ2: ο Σπύρος που σου πρωτοαπάντησε, κάνοντας σου αρχικά μια ευγενική αλλά ειλικρινή κριτική, μπορεί να κάνει κατιτίς παραπάνω από το να κοπιάρει κορυφαίους κιθαρίστες.

Αποσυνδεδεμένος LazyRocker

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #29 στις: 02/06/16, 14:40 »
ΥΓ2: ο Σπύρος που σου πρωτοαπάντησε, κάνοντας σου αρχικά μια ευγενική αλλά ειλικρινή κριτική, μπορεί να κάνει κατιτίς παραπάνω από το να κοπιάρει κορυφαίους κιθαρίστες.

Εσύ φίλε μου δεν διάβασες την πρώτη δημοσίευση του συμπαθούς Σπύρου. Εγώ τη διάβασα και το επισημαίνω στο πρώτο δικό μου ποστ. Αν τη διάβαζες δεν θα την έβρισκες και τόσο ευγενική. Το μάζεψε μετά οκ, αλλά επανέλαβε την ίδια τακτική σε συνεχόμενες αναρτήσεις του κι εγώ έγραφα να απαντήσω κι αυτός είχε σβήσει τις δημοσιεύσεις που θα απαντούσα, οπότε κάπου καταντάει κουραστικό και εκνευριστικό. Δεν θα βγω εγώ υπαίτιος για την όλη βαβούρα...

Αποσυνδεδεμένος talfarlow

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #30 στις: 02/06/16, 14:54 »
Ο άνθρωπος το λέει ξεκάθαρα.

Ψάχνω κάποιους να δουλεύουν για μένα και να πληρώνομαι γιαυτό.

Τι πήγαινε ή μην πας σε δάσκαλο συζητάμε?

Δεν μας είπες το μισθό που δίνεις όμως.Η' Αλλιώς τα ποσοστά κάποιου που θα κάτσει να σου κάνει ενορχήστρωση, παραγωγή και θα είναι και μουσικός στο σχήμα σου.

Αποσυνδεδεμένος LazyRocker

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #31 στις: 02/06/16, 15:02 »
Τα ποσοστά θα είναι ίσα σε όλους τους συμμετέχοντες συνάδελφε. Μισθό στα μπουζούκια όχι από μένα.

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #32 στις: 02/06/16, 15:06 »
Πάντως @LazyRocker σου βγάζω το καπέλο, έκανες ένα forum να μπει και να ακούσει τα τραγούδια σου.
White noise

Αποσυνδεδεμένος talfarlow

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #33 στις: 02/06/16, 15:23 »
Τι πάει να πει ίδια σε όλους?

Τα ίδια θα πάρει κάποιος που έχει κάνει το 80% της δουλειάς και ό άλλος που θα κάνει το 20%?
Εσύ λες εμένα αυτά δεν με ενδιαφέρουν.Κάντε τα εσείς αλλά θέλεις και ίσο μερίδιο στα κέρδη.
Πάρτε τα, παίξτε τα, κάντε τα να ακούγονται, κάντε τα γνωστά, κάντε τα εμπορικά και ο,τι βγάλουμε στα ίσα.
Πως την έχεις δει?
Σε λίγο θα μας πεις ότι έχεις και μπλοκάκι στην εφορία.
Εκτός από αμαθής στην μουσική είσαι και αμαθής στην επιχειρηματικότητα απ'ότι βλέπω.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/16, 15:25 από talfarlow »

Αποσυνδεδεμένος LazyRocker

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #34 στις: 02/06/16, 15:28 »
Αν ήμουν μαθημένος σαν κι εσένα θα σου ζήταγα 50% για μένα αφού εγώ είμαι το κεφάλι. Αλλά εγώ θέλω αυτούς που θα δίνουν το ίδιο μερίδιο και σε αυτούς που κουβαλάν τα όργανα...

update

Τις groupies πάντως δεν θα τις μοιραζόμαστε στα ίσα, ο καθείς με την αξία του κι όχι με ξένες πλάτες :)
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/16, 15:33 από LazyRocker »

Αποσυνδεδεμένος talfarlow

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #35 στις: 02/06/16, 15:33 »
Αν ήμουν μαθημένος σαν κι εσένα θα σου ζήταγα 50% για μένα αφού εγώ είμαι το κεφάλι. Αλλά εγώ θέλω αυτούς που θα δίνουν το ίδιο μερίδιο και σε αυτούς που κουβαλάν τα όργανα...

Αφού είσαι εσύ το κεφάλι πως είναι όλοι ίσοι?
Α θέλεις να σου κουβαλάνε και τα όργανα..Οσο προχωράς γίνεσαι ολο και πιο αποκαλυπτικός.
Ναι για τις γυναίκες τα είπαμε πιο πριν.
Βλέπω θεωρείς τις γυναίκες αντικείμενο μοιρασιάς!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/16, 15:38 από talfarlow »

Αποσυνδεδεμένος LazyRocker

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #36 στις: 02/06/16, 15:37 »
Αφού είσαι εσύ το κεφάλι πως είναι όλοι ίσοι?

Στα οικονομικά όλοι ίσοι, στα πνευματικά συμπαραστεκόμαστε και στους αδυνάτους...

Αποσυνδεδεμένος talfarlow

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #37 στις: 02/06/16, 15:39 »
Αφού είσαι εσύ το κεφάλι πως είναι όλοι ίσοι?

Στα οικονομικά όλοι ίσοι, στα πνευματικά συμπαραστεκόμαστε και στους αδυνάτους...

Ωραίο το αδιέξοδο που φτάνεις σιγα σιγά.
Σου προτείνω να σταματήσεις εδώ.

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #38 στις: 02/06/16, 15:42 »
Πωπω..κουραστικα..
Αν το ονειρο σου ειναι να παιζεις καθε Σ/Κ και να βγαζεις το μηνιατικο ετσι,τοτε σε προκαλω να το κηνιγισεις.Ψαξε παντου για ατομα (αυτοδιδακτα η μη) με τον ιδιο στοχο και ξεκινηστε.Αν δεν βρισκεις,παιξε μονος σου.


ΥΓ.στα μπουζουκια παιζουν ταλεντα γιατι υπαρχει ανταγωνισμος και αν δεν εισαι καλος τρως πορτα.Και δεν ειναι 2 λαιβ την εβδομαδα,αλλα και 5 μερες προβα στο ενδιαμεσο.Δηλαδη..θελει δουλια,ιδρωτα και πονο
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος LazyRocker

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #39 στις: 02/06/16, 15:43 »
Αφού είσαι εσύ το κεφάλι πως είναι όλοι ίσοι?

Στα οικονομικά όλοι ίσοι, στα πνευματικά συμπαραστεκόμαστε και στους αδυνάτους...

Ωραίο το αδιέξοδο που φτάνεις σιγα σιγά.
Σου προτείνω να σταματήσεις εδώ.

Καλύτερα να σταματήσεις εσύ κι όσοι δεν αντέχουν στα δικά μου "αδιέξοδα" ή στα δικά τους... όπως το βλέπεις κανείς... Δεν σε κάλεσε κανείς νομίζω, άλλοι μπορεί να ενδιαφέρονται.

Αποσυνδεδεμένος talfarlow

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #40 στις: 02/06/16, 15:46 »
Αφού είσαι εσύ το κεφάλι πως είναι όλοι ίσοι?

Στα οικονομικά όλοι ίσοι, στα πνευματικά συμπαραστεκόμαστε και στους αδυνάτους...

Ωραίο το αδιέξοδο που φτάνεις σιγα σιγά.
Σου προτείνω να σταματήσεις εδώ.

Καλύτερα να σταματήσεις εσύ κι όσοι δεν αντέχουν στα δικά μου "αδιέξοδα" ή στα δικά τους... όπως το βλέπεις κανείς... Δεν σε κάλεσε κανείς νομίζω, άλλοι μπορεί να ενδιαφέρονται.

Χαίρομαι ιδιαίτερα που μαθαίνεις γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #41 στις: 02/06/16, 15:46 »
Πωπω..κουραστικα..
Αν το ονειρο σου ειναι να παιζεις καθε Σ/Κ και να βγαζεις το μηνιατικο ετσι,τοτε σε προκαλω να το κηνιγισεις.Ψαξε παντου για ατομα (αυτοδιδακτα η μη) με τον ιδιο στοχο και ξεκινηστε.Αν δεν βρισκεις,παιξε μονος σου.
ΥΓ.στα μπουζουκια παιζουν ταλεντα γιατι υπαρχει ανταγωνισμος και αν δεν εισαι καλος τρως πορτα.Και δεν ειναι 2 λαιβ την εβδομαδα,αλλα και 5 μερες προβα στο ενδιαμεσο.Δηλαδη..θελει δουλια,ιδρωτα και πονο


+1
White noise

Αποσυνδεδεμένος LazyRocker

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #42 στις: 02/06/16, 15:56 »
Πωπω..κουραστικα..
Αν το ονειρο σου ειναι να παιζεις καθε Σ/Κ και να βγαζεις το μηνιατικο ετσι,τοτε σε προκαλω να το κηνιγισεις.Ψαξε παντου για ατομα (αυτοδιδακτα η μη) με τον ιδιο στοχο και ξεκινηστε.Αν δεν βρισκεις,παιξε μονος σου.


ΥΓ.στα μπουζουκια παιζουν ταλεντα γιατι υπαρχει ανταγωνισμος και αν δεν εισαι καλος τρως πορτα.Και δεν ειναι 2 λαιβ την εβδομαδα,αλλα και 5 μερες προβα στο ενδιαμεσο.Δηλαδη..θελει δουλια,ιδρωτα και πονο

anyway... μου είναι αδιάφορο εντελώς τι γίνεται στα μπουζούκια και φυσικά ο πόνος αρμόζει σε αυτούς που τους πρέπει. Εγώ είμαι για άλλες καταστάσεις πιο high κι εδώ θα 'μαστε θα τα λέμε, άλλοι τον πόνο τους, άλλοι τα high τους. no hard feelings νομίζω λέγεται αυτή η κατάσταση...

Αποσυνδεδεμένος talfarlow

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #43 στις: 02/06/16, 16:04 »

anyway... μου είναι αδιάφορο εντελώς τι γίνεται στα μπουζούκια και φυσικά ο πόνος αρμόζει σε αυτούς που τους πρέπει. Εγώ είμαι για άλλες καταστάσεις πιο high κι εδώ θα 'μαστε θα τα λέμε, άλλοι τον πόνο τους, άλλοι τα high τους. no hard feelings νομίζω λέγεται αυτή η κατάσταση...

Φίλε απλώς σταμάτα να ποστάρεις επιτέλους.
Κάθε κουβέντα που λες είναι αλου για αλλού.
Είναι ξεκάθαρο ότι είσαι ψωνισμένος όσο δεν πάει.
Και να σέβεσαι αυτούς που έχουν πονέσει για να μάθουν και να μπορούν να ζουν μόνοι τους από την μουσική και όχι να ψάχνουν άλλους να δουλευουν για αυτούς ή για να τους κουβαλάνε μέχρι και τα όργανα.
Ο καθένας ήδη μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του για σένα.
Είπα ότι χαίρομαι που μαθαίνεις γρήγορα και την επόμενη στιγμή με απογοητεύεις.

Κάτσε και σκέψου σοβαρά τι σου πρότειναν έστω οι υπόλοιποι ποιο ψύχραιμοι απο εμένα.
Σε παρακαλώ μην ανεβάσεις άλλη δημοσίευση.

Αποσυνδεδεμένος LazyRocker

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #44 στις: 02/06/16, 16:10 »

anyway... μου είναι αδιάφορο εντελώς τι γίνεται στα μπουζούκια και φυσικά ο πόνος αρμόζει σε αυτούς που τους πρέπει. Εγώ είμαι για άλλες καταστάσεις πιο high κι εδώ θα 'μαστε θα τα λέμε, άλλοι τον πόνο τους, άλλοι τα high τους. no hard feelings νομίζω λέγεται αυτή η κατάσταση...

Φίλε απλώς σταμάτα να ποστάρεις επιτέλους.
Κάθε κουβέντα που λες είναι αλου για αλλού.
Είναι ξεκάθαρο ότι είσαι ψωνισμένος όσο δεν πάει.
Και να σέβεσαι αυτούς που έχουν πονέσει για να μάθουν και να μπορούν να ζουν μόνοι τους από την μουσική και όχι να ψάχνουν άλλους να δουλευουν για αυτούς ή για να τους κουβαλάνε μέχρι και τα όργανα.
Ο καθένας ήδη μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του για σένα.
Είπα ότι χαίρομαι που μαθαίνεις γρήγορα και την επόμενη στιγμή με απογοητεύεις.

Κάτσε και σκέψου σοβαρά τι σου πρότειναν έστω οι υπόλοιποι ποιο ψύχραιμοι απο εμένα.
Σε παρακαλώ μην ανεβάσεις άλλη δημοσίευση.

Συγνώμη φίλε μου, αλλά εσύ τι είσαι; Δεν είμαι κόσμιος εγώ και είσαι εσύ με την ειρωνεία διαρκώς, να μην αναφέρω τα πρωινά σου... Σε παρακαλώ πολύ. Μην επεμβαίνεις, μην ασχολείσαι κι εσύ και όσοι δεν γουστάρουν κουβέντες μαζί μου. Το είμαι ψωνισμένος ή όχι, δεν θα το κρίνεις εσύ. Δεν θα μου τη λέτε εσείς κι εγώ θα κάνω το μακάκα, έτσι; κούλαρε. Δεν σε έβαλαν δικηγόρο οι άλλοι, έχουν όλοι λόγο και άποψη.

Αποσυνδεδεμένος talfarlow

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #45 στις: 02/06/16, 16:14 »
Δεν θα συμβάλω άλλο στον δημόσιο εξευτελισμό σου ο οποίος πηγάζει από κάθε σου φράση, όχι γιατί δεν σου πρέπει,
αλλά γιατί ήδη έχεις κουράσει όλο τον κόσμο εδώ μέσα.

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #46 στις: 02/06/16, 16:17 »
Το πονος παραπεμπει στην σκληρη εξασκιση.Ποδοσφαιριστες,χορεφτες,ηθοποιοι και οσοι διαπρευσαν μεσα στις τεχνες,δεν επιναν μπιρες και σουβλακια και καθε οποτε τους βαρουσε να κανουν τι κανουν και να βιοποριστουν απο αυτο.Ο κλασικος ροκας φτινει αιμα γιατι κανει βαρια δουλια και το βραδυ βγαζει γουστα.Αν θες μονο τα γουστα χωρις δουλια και το καταφερεις μπραβο σου.Δεν θα ξαφνιαστω αν σε 25 χρονια ακομα ψαχνεις ατομα για να ζησεις το ονειρο σου.Και ναι καλυτερα το πρωι δασκαλα το βραδυ ροκ εν ρολ παρα τις καθημερινες δασκαλα το σκ ροκ εν ρολ.Αγαθα κοπης κτοντε φιλε μου.Και τζαμπα μαγκας δεν γινεσε.Και ξες ποιο ειναι το ωραιο;αν ο καθενας καθοταν μονος του και σε 1 μηνα μαθαινε να παιζει ενα οργανο,δεν θα ειχε γουστο.Γιαυτο το γουσταρω.Γιατι θελω να παιξω κατι και δεν μπορω,το σκεφτομαιστην δουλια,οταν πινω καφε,οταν τρωω,οταν οοδηγαω.Περιμενω στην ουρα στο σουπερ μαρκετ και βαραω σλαπ την ζονη μου για να βγαλω το groove που προσπαθω εδω και 3 μηνες
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος LazyRocker

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #47 στις: 02/06/16, 16:22 »
Σας αρέσει να γαργαλάτε, αλλά όταν σας γαργαλάνε τσιρίζετε...

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #48 στις: 02/06/16, 17:25 »
Μαλον κανεις δεν θα σου απανταει ξανα,αλλα να θυμασαι
Jesus loves you.
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: Εκμάθηση, εύκολος vs δύσκολος τρόπος
« Απάντηση #49 στις: 02/06/16, 20:03 »
πάντως εγώ όταν είδα αυτό το τόπικ χάρηκα και είπα ότι σαν ημιαρχάριος που είμαι θα ακούσω διάφορα ενδιαφέροντα πράγματα,
τελικά έγινε τσακωμός και πήγε χαμένο,



I play the guitar because I like it not because I am good at it

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
4626 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/06, 17:32
από {SLASH}
0 Απαντήσεις
2304 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/06, 02:59
από pbarbalias
9 Απαντήσεις
4176 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/07, 18:52
από Χρυσάνθη
1 Απαντήσεις
3238 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/07, 23:43
από bsiap
6 Απαντήσεις
4568 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/09, 00:02
από Panos the Greek
11 Απαντήσεις
4467 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/11, 15:26
από Korgy
14 Απαντήσεις
6640 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/11, 11:25
από panicX
4 Απαντήσεις
3615 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/13, 03:40
από truepiece
5 Απαντήσεις
17512 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/14, 21:27
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
7425 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/06/16, 13:58
από Βραζίλης