Σελίδες:
  • #1 από saved στις 20 Nov 2017
  • Μιας και πριν λιγες μερες,ειχαμε πει λιγο περι τσιπουρου,και χθες εβραζα τσιπουρο,ειπα να σας βαλω καμια φωτο
    Ειναι το καζανι,τα στεμφιλα(κουμινι τα λεμε στο χωριο),το τραπεζι,και ο ψηστης με τα λουκανικα και τις σεφταλιες (εγω δηλαδη)









  • #2 από panixgr στις 20 Nov 2017
  • αυτά'ειναι!

    φίλε δεν σε ξέχασα, απλά ΚΑΡΑ-τρέχω με την στρατ, και έχω και πρόβα με μια τραγουδίστρια μέσα στην βδομάδα για μια εκδήλωση που θα παίξω, (συν τις 1000+1 δουλιές στο σπίτι, παιδιά, κτλ) οπότε τα έχω ... παίξει...
  • #3 από GVen στις 20 Nov 2017
  • ο αποστακτηρας κάνει για να φτιάξουμε whisky?

  • #4 από saved στις 20 Nov 2017
  • Ναι.ολοι οι αποστακτηρες ειναι ηδιοι
  • #5 από panixgr στις 20 Nov 2017
  • ο αποστακτηρας κάνει για να φτιάξουμε whisky?

    ιεροσυλία.... σαν την καλή ρακί δεν υπάρχει τίποτε άλλο. Μιλάμε για φάρμακο όχι για βραδυνό ποτό. Μιλάμε για 2 γουλιές κάθε χαράματα και μεσημέρι... Η δόση διαφοροποιείται για παιδιά και εγγύους !!.
  • #6 από saved στις 20 Nov 2017
  • Ασχετο.Χθες κοιτουσα τον μετριτη με τα γραδα.
    21 γραδα που το κανω εγω,ειναι 52%vol  0:)
  • #7 από panixgr στις 20 Nov 2017
  • 52!! lol

    μαν ερώτηση κρίσεως, ποιοί είναι πιο αλκοολικοί ? οι μακεδόνες/θρακιώτες ή οι ηπειρώτες? ή οι θεσσαλοί / ρουμελιώτες? ή οι κρητικοί? νομίζω παίζεται μεταξύ θρακών και κρητικών!
  • #8 από saved στις 20 Nov 2017
  • Κοιτα.Οταν λες αλκοολικοι,τι εννοεις;να πιουν μεχρι να γινουν στουπι;να πιουν πολυ ποσοτητα;να πιουν πολυ δινατο ποτο;
    Γενικα,εγω ειμαι της αποψης οτι καλο το ποτο,αλλα ακομα καλυτερο να ξες ποτε να σταματας
  • #9 από mouz στις 21 Nov 2017
  • Ο πατέρας λέει ότι η ρακή πίνεται στα 19 γράδα, να τη χαρείς και λίγο, όχι να γίνεσαι κουρούμπελο με δυο ποτήρια. Τεσπά στην ανάγκη πάμε και στα 21 μην μας πείτε και ακατάδεχτους χεχε
  • #10 από saved στις 21 Nov 2017
  • Βασικα γουστα ειναι αυτα.
    Εγω το θελω 21 γιατι ετσι εμαθα.
    Και παμε εξω για τσιπουρα (ποτε δεν πας για τσιπουρο) και μας φερνουν κατι 17-18 αντε 19 γραδα με το ζορι (γιατι αλλο το μαγαζι να παιρνει με 5-6€ το λιτρο και αλλο με 11-12) και μας νομιζουν για μπεκρουλιακες που λεμε ολο φερε και φερε  0:)
Σελίδες: