Αποστολέας Θέμα: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??  (Αναγνώστηκε 86497 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #250 στις: 28/11/08, 20:12 »
Πέρυσι ήμουν στο τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας του Α.Π στην Θεσσαλονίκη απλώς γραμμένος για τυπικούς λόγους.. Φέτος μετά την δεύτερη φορά που έδωσα βρίσκομαι στο τμήμα Κοινωνικής Ανθρωπολογίας κ Ιστορίας στην Μυτιλήνη(Γκασμαδία), ένα αρκετά καλό κ ενδιαφέρον τμήμα κ κοντά στα ενδιαφέροντά μου..

Κ μιας κ το θίγουμε βρίσκεται κανείς άλλος συγκιθαρωδός στην Μυτιλήνη?? 8)
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #251 στις: 28/11/08, 21:46 »
Κ μιας κ το θίγουμε βρίσκεται κανείς άλλος συγκιθαρωδός στην Μυτιλήνη?? 8)

Mέχρι πριν λίγο καιρό ζούσα στη μυτιλήνη, αλλά τώρα πια όχι. :P
Είχα δηλώσει αυτό το τμήμα στο μηχανογραφικό μου γτ μου φαινόταν ενδιαφέρον, αλλά προς το τέλος, γιατί δεν ήθελα με τίποτα να μείνω εκει...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #252 στις: 07/12/08, 18:32 »
Οικονομικο τμημα βιομηχανικης πειραιως(τωρα πανεπιστημιο πειραιως).
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος annezoo

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Γυναίκα
  • CH3CH(NH2)COOH
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #253 στις: 20/12/08, 23:44 »
loipon πριν λιγο καιρο περασα επιστημη και τεχνολογια υλικων στα ιωαννινα!
μετονομαστικαμε σε μηχανικους υλικων και ειμαστε το πρωτο πολυτεχνικο τμημα των ιωαννινων.ειμαι κατενθουσιασμενη με τη σχολη μου και νιωθω ωρες ωρες οτι η σχολη φτιαχτηκε για μενα αν εξερεσουμε τον προγραμαμτισμο που δε σκαμπαζω μια!σε οσους δινουν και τους αρεσει η χημεια και η φυσικη και οι τεχνολογιες τους το προτινω ανεπιφυλακτα!!!
how i wish you were here

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #254 στις: 21/12/08, 00:12 »
.........αν εξερεσουμε τον προγραμαμτισμο που δε σκαμπαζω μια!...

Ελα ρε συ..σιγα την επιστημη...βρες εναν πληροφορικαριο(ξερεις,κανα ομορφο παλικαρι που το κατεχει ) και πες του να σου πει δυο πραγματα .. ;)
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος annezoo

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Γυναίκα
  • CH3CH(NH2)COOH
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #255 στις: 21/12/08, 00:21 »

Ελα ρε συ..σιγα την επιστημη...βρες εναν πληροφορικαριο(ξερεις,κανα ομορφο παλικαρι που το κατεχει ) και πες του να σου πει δυο πραγματα .. ;)
μα το προβλημα ειναι οτι ειναι και οι τρεις κουκλια και δε ξερω ποιον να διαλεξω
how i wish you were here

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #256 στις: 21/12/08, 00:28 »
μα το προβλημα ειναι οτι ειναι και οι τρεις κουκλια και δε ξερω ποιον να διαλεξω

Σωστοτατη σε βρισκω..αλλα εχεις οντως προβλημα..εμα και συ τρεις βρηκες???????ο ενας δεν σου εφτανε? ;D ;D
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος LILAKI

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Study silence to learn the music
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #257 στις: 02/01/09, 15:59 »
Σπουδάζω Φιλολογία στη Φιλοσοφική σχολή Αθηνών.Μετά ευελπιστώ για ψυχολογία..Σπουδάζει καμία στο μαθηματικό ή φυσικό?Ένα βήμα είμαστε..
« Τελευταία τροποποίηση: 02/01/09, 16:14 από LILAKI »
Στην ανάγκη και οι  θεοί πείθονται.Εδω ολόκληρο F-117 τεχνολογίας Stealth κατασκευάστηκε....

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #258 στις: 06/01/09, 16:20 »
Σπουδάζω Φιλολογία στη Φιλοσοφική σχολή Αθηνών.Μετά ευελπιστώ για ψυχολογία..Σπουδάζει καμία στο μαθηματικό ή φυσικό?Ένα βήμα είμαστε..

ευελπιστώ να μπω φέτος στο τμήμα.Αν μπορεις δωσε μου καποιες πληροφοριες παραπάνω.Κατα τα άλλα έχω τελειωσει απ το τει πειραια ηλεκτρολογος μηχανικός,αλλά τώρα θέλω να σπουδάσω αυτό που ήθελα πάντα.
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος LILAKI

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Study silence to learn the music
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #259 στις: 06/01/09, 20:16 »
Σπουδάζω Φιλολογία στη Φιλοσοφική σχολή Αθηνών.Μετά ευελπιστώ για ψυχολογία..Σπουδάζει καμία στο μαθηματικό ή φυσικό?Ένα βήμα είμαστε..

ευελπιστώ να μπω φέτος στο τμήμα.Αν μπορεις δωσε μου καποιες πληροφοριες παραπάνω.Κατα τα άλλα έχω τελειωσει απ το τει πειραια ηλεκτρολογος μηχανικός,αλλά τώρα θέλω να σπουδάσω αυτό που ήθελα πάντα.

Απ τα συμφραζομενά σου κατάλαβα ότι εννοείς τη φιλολογία,σωστά?Το σκέφτηκες  καλά?Έχει πολύ τρέξιμο...πολλές ώρες παρακολουθήσεων και πολλά μαθήματα.Δηλαδή,το κάθε μάθημα που δίνεις είναι διπλό( τα περισσότερα μαθήματα) ή και τριπλό,π.χ το μάθημα λατινικών Δ' εξαμήνου διδάσκεται απο τρεις καθηγητές και συνεπώς αποτελείται από τρεις  ύλες βιβλίων:Τάκιτος,λυρική ποίηση και θεματογραφία(μεταφέρεις κομμάτια απ τα ελληνικά στα λατινικά και το αντίστροφο).Την ώρα των εξετάσεων σου δίνουν 3 φύλλα θεμάτων και μέσα  στο 3ωρο πρέπει να απαντήσεις και των τριών τα θέματα.Αν τυχόν περάσεις τους δυο καθηγητές του μαθήματος και όχι τον τρίτο,τότε είσαι υποχρεωμένοςννα ξαναδώσεις και τους τρεις,δεν έχεις δηλαδή το δικαίωμα να κρατήσεις τους δύο και να δώσεις μόνο αυτόν που δεν έχεις περάσει. :wallΤο τμήμα χωρίζεται σε τρεις κατευθύνσεις κλασικό,γλωσσολογικό και μ.ν.ε.φ(μεσαιωνικό)ανάλογα με τα ενδιαφεροντά σου και το τι σου αρέσει πιο πολύ.Βρίσκομαι στο μ.ν.ε.φ διότι προτιμώ τη λαογραφία και  τη λογοτεχνία παρά τα αρχαία(αυτό δε συνεπάγεται αυτομάτως ότι δεν κάνω αρχαία,απλώς κάνω λιγότερα αρχαία απ τους κλασικούς και αντίστοιχα οι κλασικοί κάνουν λιγότερη λογοτεχνία).Το λιγότερο βαρύ τμήμα που σχετίζεται  με τη φιλολογία ,είναι το Φ.Π.Ψ(Φιλοσοφίας,Παιδαγωγικής,Ψυχολογίας) το οποίο κάνει λίγο απο όλα και μπορεί να επιλέξει αν σε κάποιο εξάμηνο προτιμά να κάνει π.χ λαογραφία σε σχέση με Όμηρο(αν δεν κάνω λάθος)Γενικά,το τμήμα φιλολογίας είναι ένα ''γερό'' τμήμα και καθόλου υποτιμητικό(πολλοί λένε ότι είναι εύκολο..)και σίγουρα πρέπει να το θες πολύ και να σου αρέσει τρελά..αν και εκείνοι που δεν μπήκαν νομική και δε θέλουν να ξαναδώσουν έρχονται φιλολογία.Ελπίζω να μη σε απογοήτευσα..αφού όμως είναι το όνειρο της ζωής σου,είσαι ήρωας. :up
« Τελευταία τροποποίηση: 06/01/09, 20:22 από LILAKI »
Στην ανάγκη και οι  θεοί πείθονται.Εδω ολόκληρο F-117 τεχνολογίας Stealth κατασκευάστηκε....

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #260 στις: 11/01/09, 23:48 »
*LILAKI

είμαι ανάμεσα σε φιλολογικό, ιστορικό, και Φ.Π.Ψ.(για τομέα φιλοσοφίας) και θέλω να μπορέσω να βρω καποια βιβλια μαθημάτων, ωστε να δώ πως ακριβώς είναι τα μαθήματα κλπ. γιατι στο νετ τα εχει απλα επιγραμματικά.Στη βιβλιοθήκη έχει τα μαθήματα που διδάσκεστε ή έχει μόνο τις πηγές ας πούμε?Δεν με απογοήτευσες καθόλου.Βασικά με κόβω περισσότερο προς ιστορικό αρχικά και μετά φπψ.Αυτά τα λατινικά δεν τα γούσταρα ποτέ μου και το μόνο φρένο είναι αυτό που λες,οτι έχει πολύ λατινικό μέχρι να πάρεις την ειδίκευση( και εμένα ο λογοτεχνικός κύκλος με ενδιαφέρει).
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #261 στις: 12/01/09, 00:05 »
Εγω ειμαι 3ο εξαμηνο στο ιστορικο αρχαιολογικο, περηφανος σκαφτιας 8) (αρχαιολογος δηλαδη :P)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #262 στις: 12/01/09, 00:30 »
Εγω ειμαι 3ο εξαμηνο στο ιστορικο αρχαιολογικο, περηφανος σκαφτιας 8) (αρχαιολογος δηλαδη :P)
Ωραιοοος!!
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος LILAKI

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Study silence to learn the music
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #263 στις: 12/01/09, 12:28 »
*LILAKI

είμαι ανάμεσα σε φιλολογικό, ιστορικό, και Φ.Π.Ψ.(για τομέα φιλοσοφίας) και θέλω να μπορέσω να βρω καποια βιβλια μαθημάτων, ωστε να δώ πως ακριβώς είναι τα μαθήματα κλπ. γιατι στο νετ τα εχει απλα επιγραμματικά.Στη βιβλιοθήκη έχει τα μαθήματα που διδάσκεστε ή έχει μόνο τις πηγές ας πούμε?Δεν με απογοήτευσες καθόλου.Βασικά με κόβω περισσότερο προς ιστορικό αρχικά και μετά φπψ.Αυτά τα λατινικά δεν τα γούσταρα ποτέ μου και το μόνο φρένο είναι αυτό που λες,οτι έχει πολύ λατινικό μέχρι να πάρεις την ειδίκευση( και εμένα ο λογοτεχνικός κύκλος με ενδιαφέρει).

Στη βιβλιοθήκη έχει ορισμένα απ τα μαθήματα που διδάσκονται και πολλές πηγές.Μόνο που τα βιβλία τους δε δανείζονται..τα διαβάζεις μόνο εκεί, αφού δώσεις το τριπτυχό σου.Σχετικά τώρα με τα λατινικά,αφού θες να ακολουθήσεις τον λογοτεχνικό κύκλο, δεν είναι και τόσο δύσκολο καθώς του μ.ν.ε.φ κάνουμε μόνο δύο φορές λατινικά και στα 4 χρόνια-μια στο Α εξάμηνο και άλλη μια στο Δ εξάμηνο,Τάκιτος-διάβασμα θέλει όμως, όπως και όλα τα μαθήματα.Ιστορικό δε θα διάλεγα διότι έχει πολλή ιστορία, απ αυτά που μου έχουν πει.. :zzz
Στην ανάγκη και οι  θεοί πείθονται.Εδω ολόκληρο F-117 τεχνολογίας Stealth κατασκευάστηκε....

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #264 στις: 12/01/09, 20:01 »
Εγω ειμαι 3ο εξαμηνο στο ιστορικο αρχαιολογικο, περηφανος σκαφτιας 8) (αρχαιολογος δηλαδη :P)

H αρχαιολογια ολως περιεργως ηταν το επαγγελμα που ηθελα μικρη να κανω...Που με βρηκα? ???
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #265 στις: 12/01/09, 20:32 »
Εγω ειμαι 3ο εξαμηνο στο ιστορικο αρχαιολογικο, περηφανος σκαφτιας 8) (αρχαιολογος δηλαδη :P)

H αρχαιολογια ολως περιεργως ηταν το επαγγελμα που ηθελα μικρη να κανω...Που με βρηκα? ???
Κι εγω απο πολυ μικρος ηθελα να γινω αρχαιολογος, αλλα παο πολυ μικρος :P (μιλαμε για δημοτικο). Σιγα σιγα τα καταφερνω ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #266 στις: 12/01/09, 20:48 »
]Κι εγω απο πολυ μικρος ηθελα να γινω αρχαιολογος, αλλα παο πολυ μικρος :P (μιλαμε για δημοτικο). Σιγα σιγα τα καταφερνω ::)
Για τετοια εποχη μιλαω και γω...Ημουν μεγαλη φαν της Lara Croft οποτε ειχα πορωθει με την ιδεα της αρχαιολογιας ;D ;D
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Τι σπουδες εχετε κανει ή κανετε??
« Απάντηση #267 στις: 14/01/09, 03:12 »
πωπω, με κανετε και νιωθω παπους, οταν ημουν στο δημοτικο δεν υπηρχε καν ο σινεμας  ;D
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
13768 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/07, 22:05
από Mrs Brightside
8 Απαντήσεις
3729 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/07, 15:21
από delfinaki
3 Απαντήσεις
2696 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/07, 13:55
από Μ.Π
10 Απαντήσεις
6940 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/08, 16:25
από les-makis
8 Απαντήσεις
4607 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/09, 20:23
από JimiDS
0 Απαντήσεις
2486 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/07/12, 23:01
από MrGiO
3 Απαντήσεις
29633 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/10/16, 15:48
από sfanfan
1 Απαντήσεις
5033 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/17, 21:55
από Harpwood
8 Απαντήσεις
13366 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/20, 14:54
από nontasmagi
0 Απαντήσεις
4527 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/18, 20:48
από tolisguitar12