Αποστολέας Θέμα: Γνώμες για Ibanez  (Αναγνώστηκε 91599 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος .:°:. Apollon .:°:.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • St.Gus ♪
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #175 στις: 15/01/08, 00:52 »
Τα PRESTIGE μοντελα για τα λεφτα τους ειναι πραγματι αξιολαγα... απο κει και περα ησυχια... ;D

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #176 στις: 25/03/08, 00:18 »
Επειτα απο κοπο και βασανων κατεληξα στης εξης 2 κιθαρες: IBANEZ RG350 http://www.thomann.de/gr/ibanez_rg350dx_egitarre_wh.htm
                                                                                  IBANEZ RG320 http://www.thomann.de/gr/ibanez_rgr320exrbk.htm

Ποια θεωρειται καλυτερη??Εεγω πιστευω πως για τα λεφτα τους (εως 360) ειναι οι καλυτερες στην κατηγορια τους(βλεπε EMG στην 320 και κοινως edge tremolo 2 και Wizard 2 neck)+τα ξυλα πιστευω πως ειναι πολυ καλα!
Η τριτη επιλογη μου ειναι η LTD MH100 αν και ομορφοτερη απο της 2 πιω πανω πιστευω πως εχει λιγοτερα καλα υλικα...
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #177 στις: 25/03/08, 02:54 »
Καμία δεν θα σου πρότεινα απ'αυτές... Μόνο τα μανίκια αξίζουν. Κατά τ'άλλα... δεεεεεεν!

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #178 στις: 25/03/08, 10:33 »
Καμία δεν θα σου πρότεινα απ'αυτές... Μόνο τα μανίκια αξίζουν. Κατά τ'άλλα... δεεεεεεν!


+1 κ από μένα...

Στα είπαμε κ στο άλλο post...
http://forum.kithara.gr/index.php?topic=62262.new#new

ΥΓ: Νομίζω ο φίλος Gothic μπορεί να σου δηλώσει εμπράκτως τη δεδομένη μεταπωλητική αξία των Jackson, ακόμα κ μία κατηγορία πάνω από αυτές που αναφέρεις ότι σου αρέσουν.  ;D  >:(  ::)  :P
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #179 στις: 25/03/08, 12:31 »
Καμία δεν θα σου πρότεινα απ'αυτές... Μόνο τα μανίκια αξίζουν. Κατά τ'άλλα... δεεεεεεν!


+1 κ από μένα...

Στα είπαμε κ στο άλλο post...
http://forum.kithara.gr/index.php?topic=62262.new#new

ΥΓ: Νομίζω ο φίλος Gothic μπορεί να σου δηλώσει εμπράκτως τη δεδομένη μεταπωλητική αξία των Jackson, ακόμα κ μία κατηγορία πάνω από αυτές που αναφέρεις ότι σου αρέσουν.  ;D  >:(  ::)  :P


Mην τα συζητάς φίλε...  :'(

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #180 στις: 25/03/08, 13:52 »
Εεε ενταξει δεν ειναι στα κριτηρια μου η μεταπωληση ουτε το setup(εχω φιλο που γνωριζει),απλα το μονο που με ενδιαφερει ειναι μια αξιοπρεπης κιθαρα(οσο γινεται αυτο) με υλικα που δεν ειναι και για καυσοξυλα.Με βλεπω στην τελικη μιας και ολες ειναι ιδιες να καταληγω στην 270 που ειναι και 100 ευρω φθηνοτερη ;D :)
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #181 στις: 25/03/08, 13:53 »
Η 270 είναι ακόμα πιο άθλια...

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #182 στις: 25/03/08, 14:08 »
Εεε ενταξει δεν ειναι στα κριτηρια μου η μεταπωληση ουτε το setup(εχω φιλο που γνωριζει),απλα το μονο που με ενδιαφερει ειναι μια αξιοπρεπης κιθαρα(οσο γινεται αυτο) με υλικα που δεν ειναι και για καυσοξυλα.Με βλεπω στην τελικη μιας και ολες ειναι ιδιες να καταληγω στην 270 που ειναι και 100 ευρω φθηνοτερη ;D :)

Πάντως στο αναγνωρίζω, ότι φαίνεται να έχεις κάνει την έρευνα αγοράς σου.
Υπό αυτό το πρίσμα, βουρ στον πατσά που λένε, πάρε όποια γουστάρεις, στην τελική το να ευχαριστιέσαι όταν παίζεις είναι το σημαντικότερο.

Κ πες μας τελικά ποιά αγόρασες, μαζί με ένα μικρό review, ώστε να είναι ολοκληρωμένο το θέμα...
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #183 στις: 25/03/08, 14:16 »
Μιλαμε εχω σαπισει 6-7 ωρες εδω και 1 μηνα τη μερα να ψαχνομαι...στην τελικη αυτο εχω καταλαβει πως αν θες για μια αριστη κιθαρα να σου κρατησει μια ζωη πρεπει να δωσεις πανω απο 800-1000 οποτε κτυπας μια οσο καλη γινεται εως 350-400 και τελειωσε το θεμα!δε γινεται ολη να εχουν ferrari! :D

Ευχαριστω πολυ παιδια απο βδομαδα θα σας πω εντυπωσεις απο οποια κι αν ειναι αυτη που θα παρω! :)
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #184 στις: 04/04/08, 10:22 »
   ...εγω παντως ρε παιδια, οποτε ηταν να παρω μια νεα κιθαρα το ηξερα απο πριν! Τι εννοω? Απο "παιχτηκης" αποψης, η εκαστοτε "πρωην"
κιθαρα μου, μου εδινε "σηματα"! Δεν με βολευε σε νεες τεχνικες που μαθαινα, δεν αισθανομουν ανετα με τα χερια μου. Γενικα εβλεπα
οτι κατι δεν παει καλα! Δοκιμαζα, βεβαια και αλλες κιθαρες ωστε να δω πως τα παω... Οταν έβλεπα οτι παιζω καλλιτερα, ηξερα οτι επρεπε να
αλλαξω οργανο!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #185 στις: 04/04/08, 14:14 »
   ...εγω παντως ρε παιδια, οποτε ηταν να παρω μια νεα κιθαρα το ηξερα απο πριν! Τι εννοω? Απο "παιχτηκης" αποψης, η εκαστοτε "πρωην"
κιθαρα μου, μου εδινε "σηματα"! Δεν με βολευε σε νεες τεχνικες που μαθαινα, δεν αισθανομουν ανετα με τα χερια μου. Γενικα εβλεπα
οτι κατι δεν παει καλα! Δοκιμαζα, βεβαια και αλλες κιθαρες ωστε να δω πως τα παω... Οταν έβλεπα οτι παιζω καλλιτερα, ηξερα οτι επρεπε να
αλλαξω οργανο!

Ακριβώς! Πόσο πιο απλά μπορεί να'ναι τα πράγματα!  :)

Αποσυνδεδεμένος orgik

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #186 στις: 04/04/08, 15:21 »
Εγώ παιδιά έχω την IBANEZ Frank Gambale signature και την Satriani JS100 και μπορω να πώ για την μέν Gambale ότι ειναι η ποιό ευκολόπαιχτη και
ευέλικτη κιθάρα που εχω παίξει και για την Satriani οτι είναι απ τις ποιό καλές κιθάρες σε σχέση τιμής- απόδοσης,ασε που εχει κατα τη γνώμη μου και
απ τις ποιο καλες επαφές σαν σχήμα με το σώμα.Με άλλα λόγια δεν ειναι τούβλο.

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #187 στις: 16/04/08, 02:43 »
Σημερα μου ηρθε η παραγγελια,πηρα την Rg 320 dxfm TG 352euro απο playback.europe....φοβερη κιθαρα απιστευτο χρωμα και ευκολοπαικτα υλικα!!!ειμαι απολυα ικανοποιημενος...ηρθε σετακι με laney lg20r και line 6 pod 2 !!! :)
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #188 στις: 16/04/08, 03:00 »
Σημερα μου ηρθε η παραγγελια,πηρα την Rg 320 dxfm TG 352euro απο playback.europe....φοβερη κιθαρα απιστευτο χρωμα και ευκολοπαικτα υλικα!!!ειμαι απολυα ικανοποιημενος...ηρθε σετακι με laney lg20r και line 6 pod 2 !!! :)

Καλόπαιχτα φίλε!  :)

Αποσυνδεδεμένος papalaiho

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
  • Six Six Sixpounder!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #189 στις: 09/06/08, 10:58 »
Γειά σας ρε παιδιά!!!
Εδώ και κανα μήνα ψάχνομαι για κιθάρα...Είμαι αρχάριος και το στύλ που με ενδιαφέρει να παίζω είναι metal (από Maiden, Metallica, Iced Earth, Guns 'n' Roses μέχρι Children of Bodom [λέμε τώρα] :P και Slayer).
Έχω μπανήσει την Ibanez RG370 DX: Wizard II neck, Basswood body, Large frets, Edge Pro II bridge, PSND1 (H) neck pu, PSNDS (S) mid pu, PSND2 (H) bridge pu.
Τί γνώμη έχετε?Λέει???
Επίσης θέλω και καμια καλή ιδέα για  έναν καλό ενισχυτή μέχρι 250 euro ο οποίος να μην ρίχνει τις αποδόσεις της κιθάρας και να έχει καλά καθαρά!Σκέφτομαι για τον τρινατάρη τον Marshall...

Για όσους θέλουν να δούν την κιθάρα:http://www.liolios.gr/index1.htm

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων!!! :)

Υ.Γ. Άν δε λειτουργεί η ιστοσελίδα (μου έχει τύχει πολλές φορές) μπείτε στο site του Λιόλιου(www.liolios.gr) και ακολουθείστε τη διαδρομη: προϊόντα/ανα κατηγορία/μουσικά όργανα/έγχορδα/κιθάρες ηλεκτρικές/IBANEZ/4η σελίδα η πρώτη κιθάρα.

Ευχαριστώ και πάλι!!!!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #190 στις: 09/06/08, 11:07 »
Έχει ο Λιόλιος κι άλλες κιθάρες εκτός απ'τις μοναδικές ESP? Αααα πάει, χάλασε ο κόσμος...


Δεν είναι και άσχημη η 370 για πρώτη κιθάρα, αλλά το FR δεν είναι κι απ'τα καλύτερα, κι οι μαγνήτες είναι ολίγον τι "λασπουριάρηδες"*. Το μανίκι είναι ωραίο, αλλά όπως πάντα αν επιλέξεις Ibanez μετά θα'ναι δύσκολη η μετάβαση σε άλλα μανίκια, οπότε είναι δίκοπο μαχαίρι. Δοκίμασέ τη πρώτα πάντως, κι άμα σ'αρέσει χτύπα τη. Αν και σίγουρα υπάρχουν καλύτερες λύσεις σ'αυτά τα χρήματα. Δες και τις cort π.χ. ή και καμιά schecter omen/demon κλπ. (Παίζει να'ναι η οχτακοσιοστή φορά που το λέω αυτό εδώ μέσα...  ;D). Άντε καλές αγορές.



*λασπουριάρηδες = βαβουριάρηδες + λασπωμένοι = λασπουριάρηδες  ;)

Αποσυνδεδεμένος papalaiho

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
  • Six Six Sixpounder!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #191 στις: 09/06/08, 11:14 »
Σε ευχαριστώ φίλε Gothic για τη γρήγορη απάντησή σου... :)

Τους μαγνήτες τους έκοψα κι εγώ οτι δεν είναι περιοπής...Αλλα γενικά θέλω ευκολόπαιχτο μανίκι, να γλιστράει το χέρι.Επίσης με προβλημάτισε κι εμένα το αν θα μπορώ να παίζω σε άλλες κιθάρες.Τις cort τις έχω σκεφτεί...όπως και τις Jackson.Γενικά κατι αξιόλογο και αξιαγάπητο (και όχι αξιαγάμητο) μέχρι 500 euro.Ξέρω οτι δεν είναι πολλά αλλά είναι πρώτη μου κιθάρα...Τίποτα άλλες προτάσεις σε αυτά τα λεφτά?Και επίσης καμιά ιδέα για ενισχυτή???

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #192 στις: 09/06/08, 11:21 »
Σε Cort μπορείς να κοιτάξεις τη σειρά X, οι οποίες είναι ουσιαστικά Ibanez (τις φτιάχνει η Cort τις Ibanez ούτως ή άλλως) απλά σε πιο προσιτή τιμή και με καλύτερο hardware. Τα μανίκια μου φάνηκαν απολύτως ίδια (ακόμα και στο δέσιμο). Γενικά πάντως πλέον με 500 ευρώ παίρνεις μια πολύ καλή κιθάρα. ΑΛΛΑ, πάρ'την καλύτερα από κανέναν e-store (thomann, playback κλπ.) για να μη σου έρθει ο κούκος αηδόνι εδώ. Προσωπική μου άποψη, μακριά από φθηνές jackson...

Για ενισχυτή επειδή ακόμα μαθαίνεις, πάρε κάτι μικρό για practice και θα'σαι μια χαρά. Κοίτα τους roland, ακόμα και τα μικροσκοπικά ενισχυτάκια τους είναι αρκετά καλά για practice στο σπίτι. Αργότερα βλέπεις για μεγαλύτερους, λαμπάτους κλπ., θα μπείς στο τριπάκι κάποια στιγμή.  ;)

Αποσυνδεδεμένος papalaiho

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
  • Six Six Sixpounder!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #193 στις: 09/06/08, 14:49 »
Jackson κοίταξα στο site του Ριχάρδου και η ακριβότερη ηταν 220 euro... :P Οπότε τις ψιλοαπέκλισα.Για cort όμως δεν έχς ακούσει και τα καλύτερα....πολλοί τις κατηγορούν.Βέβαια οι μισοί απο αυτούς είναι κολλημένοι στην fender και στη gibson και δεν κοιτάνε παραπέρα, οπότε δεν τους πολυδίνω σημασία.Αξίζει σε αυτά τα λεφτά να κοιτάξω esp ή ltd?Για ενισχυτες, ο rolland cube ο τριαντάρης τί σου λέει?Έχω ακούσει θετικά σχόλια γι' αυτόν...Βασικά με ενδιαφέρουν πολύ τα καθαρά του.Δε θέλω στα πιο καθαρά του να παίζω gorgoroth... :P Προς αποφυγή παρεξήγησης, δεν έχς ΤΙΠΟΤΑ με gorgoroth.

Αποσυνδεδεμένος papalaiho

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
  • Six Six Sixpounder!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #194 στις: 09/06/08, 15:17 »
Φίλε Gothic και οι υπόλοιποι της παρέας,
Έψαξα στο site της cort και βρήκα τις παρακάτω κιθάρες τις οποίες έχει ο Τσέλιος.

http://www.cort.co.kr/english/products/common/view.asp?product_id=105

http://www.cort.co.kr/english/products/common/view.asp?product_id=131

http://www.cort.co.kr/english/products/common/view.asp?product_id=149#;

Ευπρόσδεκτη κάθε γνώμη...Thanx!!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος dhmhtrhs_xm

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • silenceeeeee i'll kill you
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #195 στις: 09/06/08, 15:19 »
Εχω την grg270 της εχω βαλει και δυο emg 85/81. Η κιθαρα ειναι μια χαρα και παρα πολυ καλη για τα λεφτα της.Και σε λαιβ με εχει βγαλει μια χαρα......Αλλα ξαναλεω παρα πολυ καλη για τα λεφτα της
birth is pain,life is pain,death is pain.it's all the same

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #196 στις: 09/06/08, 15:26 »
Kοίτα, γενικώς εγώ σ'αυτά τα χρήματα θα προτιμούσα cort. Οι φθηνές LTD προσωπικά δεν μου λένε τίποτα. Από τις τρείς που παρέθεσες τώρα...

Η K4 είναι ουσιαστικά schecter-οειδής (στο μανίκι), μια χαρά μαγνήτες, αργότερα αν θες τους αλλάζεις. Γενικά μια πολύ αξιοπρεπής (και κάτι παραπάνω) κιθάρα.

Η Χ6 έχει ακουστεί πως βγάζει ορισμένα προβλήματα, και τα'χω δεί κι από κοντά, κυρίως στο floyd rose, αλλά είναι σχετικά σπάνια. Φέρνει περισσότερο σε ibanez το μανίκι. Οι μαγνήτες δεν είναι κι οι καλύτερα αλλά από εργοστασιακούς ibanez (powersound) είναι καλύτεροι.

Η Evl Χ είναι ουσιαστικά η X6 με κάπως καλύτερο hardware και μαγνήτες, αν και οι θέσεις των μαγνητών (πολύ κοντά ο ένας στον άλλο) με χαλάνε κάπως. Αν έχεις παίξει ibanez και σου άρεσε προτίμησε τις X, αλλιώς αν δεν σε πειράζει ένα πιο chunky μανίκι πάρε την K4, είναι αρκετά καλή κιθάρα και σε πολύ λίγα χρήματα ( http://guitare.playback-europe.com/cort-evl-k4_bks-10253.html ).

Τώρα για τον ενισχυτή... Αν δεν παίζεις gorgoroth δεν σου λέω τίποτα!  :P

Ο Cube 30 είναι αρκετά καλός, αλλά και πάλι είναι σχετικά δυνατός για σπίτι. Αν δεν έχεις μεγάλο πρόβλημα με την ένταση και θες να τον ανοίξεις αρκετά σε φάσεις πάρ'τον. Γενικά σε φθηνούς practice ενισχυτές πιστεύω η roland είναι right on the money με τους cube. Αλλά καλά θα κάνεις να δοκιμάσεις πρωτίστως κιθάρες, κι αφού αποφασίσεις ποιά σου κάθεται καλύτερα, μετά με τη συγκεκριμένη κιθάρα πιάσε και δοκίμασε και ενισχυτές και δες τι θα σου κάτσει καλύτερα. Αλλά δεν θα σου πρότεινα να αγοράσεις κάτι τυφλά, γιατί ίσως να σε απογοητεύσει, ή απλά να μη σου ταιριάξει. Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος papalaiho

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
  • Six Six Sixpounder!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #197 στις: 09/06/08, 15:34 »
Να ΄σαι καλά φίλε mhtsako...
Είναι αρκετά φθηνή και πρέπει να είναι πολύ καλή για τα λεφτά της.Την έψαξα στο site της ibanez και την δίνει με edge 3 bridge ενώ στου Λιόλιου με ένα ό,τι να 'ναι.Βέβαια, εφόσον μπορώ να διαθέσω περισσότερα χρήματα, νομίζω οτι είναι καλύτερη λύση η rg370 dx (αν τελικά καταλήξω να πάρω ibanez).

Αποσυνδεδεμένος dhmhtrhs_xm

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • silenceeeeee i'll kill you
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #198 στις: 09/06/08, 16:14 »
τιποτα φιλε μου.απλα την εχω κ επρεπε να σου πω περι τινος προκειται ;D ;)
birth is pain,life is pain,death is pain.it's all the same

Αποσυνδεδεμένος papalaiho

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
  • Six Six Sixpounder!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Γνώμες για Ibanez
« Απάντηση #199 στις: 10/06/08, 12:45 »
Φίλε Gothic όσο και αν σου φανεί περίεργο, τώρα το είδα το μήνυμά σου...Στο λέω αυτό για να μη νομίζεις οτι έχω τίποτα μαζί σου και δε σε ευχαρίστησα για τις συμβουλές σου.

(Στο ψητό τώρα...) Καταρχήν σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου...Ήταν κατι παραπάνω απο χρήσιμες.Μου άρεσε πολύ η EVL-K4 και ειδικά οι μαγνήτες της που είναι emg (αν και δεν πρέπει να είναι απο τους καλύτερους emg...) καθώς και η γέφυρα της που είναι double locking 3!!!Σίγουρα για τα λεφτά της είναι special!!!Το μόνο που μου μένει τώρα είναι να πάω και να τη δοκιμάσω...Στο site της cort για τη συγκεκριμένη κιθάρα έχει 4 samples...Τα άκουσα και μου άρεσε πολύ ο ήχος της!Αν μπορείς "πετάξου" και πάρε μια ιδέα και πες μου τη γνώμη σου...

Όσο για τους gorgoroth....ακούω λίγο και είναι πολύ καλοί!Αλλά αμφιβάλω αν υπάρχει ταμπλατούρα με σωστό κομμάτι τους.Εδώ καλά καλά δεν δημοσιοποιούν τους στίχους τους...Τί παιδιά κι αυτά!Τους είπε ο manager να το παίξουν λίγο μυστήριοι, μυστικιστές και αποκρυφιστές και αυτοί το πήρανε στα σοβαρά!( ειδικά το τελευταίο...) Κρύψανε lyrics, tabs...Ζημιά πάθανε!!! ;D Πέρα απο την πλάκα, ο ιδανικός ενισχυτής θα ήταν αυτός που δεν χρειάζεται να έχεις την ένταση τσίτα για να ακούγεται καλά η κιθάρα σου...Αλλά επειδή με τα λεφτά που διαθέτω για ενισχυτή (μέχρι 300 euro) δεν μπορώ να τα έχω όλα δικά μου (γιατί όχι ρε γ**ώτο...  :'() θέλω έναν αξιοπρεπή, να μή βρομίζει τον ήχο της κιθάρας, να έχει καλά καθαρά!Άλλωστε νομίζω οτι μπορώ να παίζω στο καθαρό κανάλι και να βάλω εκέι την απαιτούμενη παραμόρφωση...έτσι δεν είναι?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
10422 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/13, 13:49
από JP.M
3 Απαντήσεις
3507 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/07, 01:59
από giorgos_z
23 Απαντήσεις
9719 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/08, 20:36
από pureanalog
18 Απαντήσεις
8863 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/08, 15:13
από Crossroad
3 Απαντήσεις
3967 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/08, 12:07
από Απόλλων
12 Απαντήσεις
4876 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/05/09, 18:43
από george_harvey
2 Απαντήσεις
2341 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/09, 16:56
από chrislour96
8 Απαντήσεις
4423 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/11, 16:47
από Maejima
5 Απαντήσεις
3637 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/12, 21:07
από Απόλλων
12 Απαντήσεις
4625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/17, 15:32
από panixgr