Αποστολέας Θέμα: Funny Malmsteen Video !!!! Have Fun!!!! TIME = T - 20 Days  (Αναγνώστηκε 6737 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
http://www.myspace.com/sovolos

Το videaki είναι το πάνω πάνω μετά το Βio …απλά σταματήστε τον audio player …πριν το ανοίξετε … για να μην κολλήσει


 
 ;)

« Τελευταία τροποποίηση: 08/10/06, 21:06 από Stelios Sovolos »

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Funny Malmsteen Video !!!! Have Fun!!!!
« Απάντηση #1 στις: 05/10/06, 12:49 »
παμε αλλη μια τα ιδια...αν γινεται εντελως για την πλακα η  ολη προβολη του video τοτε καλα παμε...στην αντιθετη περιπτωση,παλη απειρα τα λάθη!ομως εδω υπαρχει μια διαφορα..καποια σημεια ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ τα πετυχαινεις σχεδον.......και αυτο ειναι καλο...το ολο συνολο ειναι μετριο..ποσταρε σε παρακαλω κατι ωραιο και ομορφο να καταλαβω τι γινεται...No more ποζεριές! :)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Funny Malmsteen Video !!!! Have Fun!!!!
« Απάντηση #2 στις: 05/10/06, 13:14 »
παμε αλλη μια τα ιδια...αν γινεται εντελως για την πλακα η  ολη προβολη του video τοτε καλα παμε...στην αντιθετη περιπτωση,παλη απειρα τα λάθη!ομως εδω υπαρχει μια διαφορα..καποια σημεια ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ τα πετυχαινεις σχεδον.......και αυτο ειναι καλο...το ολο συνολο ειναι μετριο..ποσταρε σε παρακαλω κατι ωραιο και ομορφο να καταλαβω τι γινεται...No more ποζεριές! :)

Λοιπόν Θοδωρή 19 χρόνων από την Πάτρα… πλέον έχω μια πολιτική να μην απαντάω …σε μηνύματα που …μάλλον δεν είναι ιδιαίτερα καλοπροαίρετα ..αλλά θα σου πω 2-3 πράγματα

1.Ναι τα ανάποδα video τα κάνω για πλάκα γενικά ,αλλά και γιατί γουστάρω τον Michael Angelo, και επίσης ο φίλος μου ο Φλούρος δεν έχει αφήσει και τίποτα να παίξουμε κανονικά τα έχει παίξει όλα LOL

2.Τωρα για τα λάθη που λες …1-2 νότες φεύγουνε γιατί το clip είναι live ..δεν κάθομαι να κάνω editing …

3.Τωρα από πού εσύ οραματίστηκες όλα αυτά που λες .. δεν ξέρω, αλλά μάλλον θα νομίζεις ότι όλα αυτά που παίζω ANAΠΟΔΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΞΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ …μάλλον δεν θα μπορώ να τα παίξω καρφί και χωρίς λάθη τι λες?

4.Aμα θες κάνε και εσύ το Rising force clip κανονικά …να δούμε ποιος έχει τα περισσότερα λάθη !!!!

5.Οσο για την λάσπη που ρίχνεις στο ZIRA σε παρακαλώ να σταματήσεις γιατί είναι από τους κορυφαίους μουσικούς στην Ελλάδα και στο Εξωτερικό και δεν περιμένω να μου πουν στο Forum του Petrucci άμα παίζει ο ZIRA ή όχι ,ακούω και μόνος μου και σου απάντησα και στο άλλο Thread . NO MORE λάσπη!!!

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: Funny Malmsteen Video !!!! Have Fun!!!!
« Απάντηση #3 στις: 05/10/06, 21:31 »
   ..Κι εγω φετος αρχισα να πεταω αεροπλανα αλλα συμφωνα με τα λεγομενα των εκπαιδευτων μου,εχω πολυ καλυτερη αισθηση του χωρου και των κινησεων στα δαχτυλα μου σε σχεση με αλλους που πετανε χρονια!!!Κριμα που δε θα μπορεσω να παρω μερος στους αγωνες που γινονται αυτο το Σ/Κ!  :'( ...Παρεπιπτοντος,μπραβο σου Στελιο.Η τεχνικη να παιζεις αναποδα ειναι παρα πολυ δυσκολη κι εσυ τα καταφερνεις μια χαρα!  ;)
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: Funny Malmsteen Video !!!! Have Fun!!!!
« Απάντηση #4 στις: 06/10/06, 00:10 »
funny malmsteen video? που? εγώ μια διαφήμιση του Myspace είδα και ένα βίντεο που δε θύμιζε malmsteen.θύμιζε κακοποιημένο michaelangelo. ούτε funny malmsteen video είδα ούτε είχα fun.

ΕΔΩ ΕΧΕΙ FUNNY MALMSTEEN VIDEOS!! HAVE FUN HERE!!!




« Τελευταία τροποποίηση: 06/10/06, 00:12 από penoktonos »
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Funny Malmsteen Video !!!! Have Fun!!!!
« Απάντηση #5 στις: 06/10/06, 01:29 »
Ο τίτλος του video στο myspace είναι

Rising force solo main theme and partly improvised ….!!!!!!!

Ελπίζω να καταλαβαίνουμε τι σημαίνει “partly improvised.”

O φίλος μας νομίζει ότι έκανα επανεκτέλεση.

Τώρα στο κύριο θέμα έχει φύγει ένα pull off και μια νότα από ένα τρίφωνο arpeggio στο άλλο απλός κάνω χαβαλέ

Anyway …το νόημα είναι have fun !!!! εγώ αυτό κάνω !!! ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Funny Malmsteen Video !!!! Have Fun!!!!
« Απάντηση #6 στις: 06/10/06, 01:57 »
Τώρα στο κύριο θέμα έχει φύγει ένα pull off και μια νότα από ένα τρίφωνο arpeggio στο άλλο απλός κάνω χαβαλέ

Anyway …το νόημα είναι have fun !!!! εγώ αυτό κάνω !!! ;) ;)

1)ενω το δικαιολογεις πολυ ωραια...αυτο εδω:Τώρα στο κύριο θέμα έχει φύγει ένα pull off και μια νότα από ένα τρίφωνο arpeggio στο άλλο απλός κάνω χαβαλέ --->γιατι το λες?γιατι δεν καταλαβαινεις,οτι μεσα υπαρχουν απειρα λαθη,και πολλες απροσεξιες!ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ? ??? ???
2)Anyway …το νόημα είναι have fun !!!! εγώ αυτό κάνω !!! ;) ;)---->ετσι,ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ,το δεχομαι!και δεν παω να σου σχολιασω τιποτα..αφου εξηγεις πως δεν δειχνεις τιποτα στα σοβαρα,και παιζεις για πλακα,οπως και ενα παιδι με γρηγορο δεξι το οποιο κανει alt.picking χωρις να ξερει τπτ το ιδιαιτερο...
Σου εξηγω ξανα...Το χεις το θεμα,να μην κανουμε πλακα...αλλωστε αυτο ειναι η ζωη σου!ξερεις να sweepαρεις,εχεις καλο alternate,απο βιμπρατο δεν εχεις δειξει τιποτα...αλλα,δεν ειναι πρεπον να ποσταρεις,πραγματα που ενα παιδακι στα 2 χρονια κιθαρας,ποσταρει και χαιρεται...εισαι πολυ πιο ωριμος,οντας και καθηγητης κιθαρας!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Funny Malmsteen Video !!!! Have Fun!!!!
« Απάντηση #7 στις: 06/10/06, 02:12 »
Τώρα στο κύριο θέμα έχει φύγει ένα pull off και μια νότα από ένα τρίφωνο arpeggio στο άλλο απλός κάνω χαβαλέ

Anyway …το νόημα είναι have fun !!!! εγώ αυτό κάνω !!! ;) ;)

1)ενω το δικαιολογεις πολυ ωραια...αυτο εδω:Τώρα στο κύριο θέμα έχει φύγει ένα pull off και μια νότα από ένα τρίφωνο arpeggio στο άλλο απλός κάνω χαβαλέ --->γιατι το λες?γιατι δεν καταλαβαινεις,οτι μεσα υπαρχουν απειρα λαθη,και πολλες απροσεξιες!ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ? ??? ???
2)Anyway …το νόημα είναι have fun !!!! εγώ αυτό κάνω !!! ;) ;)---->ετσι,ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ,το δεχομαι!και δεν παω να σου σχολιασω τιποτα..αφου εξηγεις πως δεν δειχνεις τιποτα στα σοβαρα,και παιζεις για πλακα,οπως και ενα παιδι με γρηγορο δεξι το οποιο κανει alt.picking χωρις να ξερει τπτ το ιδιαιτερο...
Σου εξηγω ξανα...Το χεις το θεμα,να μην κανουμε πλακα...αλλωστε αυτο ειναι η ζωη σου!ξερεις να sweepαρεις,εχεις καλο alternate,απο βιμπρατο δεν εχεις δειξει τιποτα...αλλα,δεν ειναι πρεπον να ποσταρεις,πραγματα που ενα παιδακι στα 2 χρονια κιθαρας,ποσταρει και χαιρεται...εισαι πολυ πιο ωριμος,οντας και καθηγητης κιθαρας!

Στο ξανάλέω δημόσια δεν έχει πλάκα να παίζω solo που έχω βγάλει εδώ και αρκετά χρόνια κανονικά … βαριέμαι, ενώ το ανάποδο με διασκεδάζει !!!!

Μπορεί να κάνω το trilogy suite η κάνα Τheater που σου αρέσουν κιόλας μαζί με τον Αlex άμα δεν βαρεθώ, γιατί για να σας προλάβω όλους μαζί που γράφετε στα thread θέλω 3 μέρες να είμαι online και να γράφω, όποτε καλύτερα να μην απαντάω και να ρίχνω και καμιά μελέτη που την αμελώ τελευταία.

Αποσυνδεδεμένος Slayerman_GR

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Chris Pallas - Myspace Page
Απ: Funny Malmsteen Video !!!! Have Fun!!!!
« Απάντηση #8 στις: 06/10/06, 20:14 »
Θεωρω αναγκη μου να εκφρασω και τη δικη μου αποψη σε ολα οσα γινονται τον τελευταιο καιρο σ'αυτο το forum!

Κατ'αρχην θελω να σχολιασω το video του Στελιου πανω στο Rising Force... Θα προτιμουσα να το δω κανονικα παιγμενο και 100% σωστα παιγμενο κ οχι αναποδα , το αναποδα δεν μου λεει τιποτα ακομα κ οταν το κανει ο Michael Angelo... Για μενα, η κιθαρα φτιαχτηκε για να παιζουμε κανονικα, οταν καποιος μαθει και μπορει να παιξει ΤΑ ΠΑΝΤΑ κανονικα ας αρχισει και τα αναποδα και ο,τι γουσταρει...

Τωρα, οσον αφορα το θεμα του Στελιου, παρολο που δεν ειμαι και ο μεγαλυτερος οπαδος των video που κανει post και της τεχνικης που θελει να επιδειξει, ο Στελιος ηταν ο πρωτος που με πλησιασε στο forum, μου εστειλε βιβλια που με ενδιεφεραν, συζητησαμε και δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε. Μια χαρα ατομακι ειναι οποτε πρεπει να σταματησουμε τα κραξιματα και να κρινουμε λιγο πιο μουσικα το ολο θεμα!

Τωρα βεβαια αν καποιος προσβαλλεται απο τα σχολια που παιρνει για τα video που ανεβαζει τοτε θα του προτεινα να κλειστει σπιτι του για κανα μηνα, να μελετησει αυτο που θελει να γραψει και μετα να παρει μια καμερα να γραψει τον εαυτο του!

Η μονη μου ενσταση σε ολα αυτα ειναι: Ρε συ Στελιο, σωνει κ καλα πρεπει να μας προωθησεις τον Alex σ'αυτο το forum? Ειναι αναιδης (για τα σχολια περι μοναστηρακιου που αφησε στον SpellAlchemist αλλα κ προς εμενα), ισχυρογνωμων χωρις λογο και στην τελικη για να το παρω και τελειως μουσικα το θεμα (παρολο που ενας μουσικος πρωτα απ΄ολα επειδικνυει ΗΘΟΣ και μετα την μουσικη του καταρτιση) o Alex δεν μου λεει ΤΙΠΟΤΑ σαν κιθαριστας-μουσικος! Sorry Alex but that's the truth (MY TRUTH)! Και κακως εκανα και ανοιξα ολοκληρο θεμα για το Far Beyond The Sun που εγραψες που για μενα ηταν μια πατατα κ μιση και πραγματικα δεν υπηρχε θεμα για να συζητηθει!



Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Funny Malmsteen Video !!!! Have Fun!!!!
« Απάντηση #9 στις: 06/10/06, 21:26 »
Παρακαλω στο thread αυτο να διατυπωνονται αποψεις μονο για το εν λογω βιντεο... Η υπολοιπη "συζητηση" μεταφερθηκε στον Καδο και εκει μπορειτε να διατυπωνετε κρισεις περι μελων... μη μελων... αορατων μελων... ανεμων και υδατων...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος spirito

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Funny Malmsteen Video !!!! Have Fun!!!!
« Απάντηση #10 στις: 07/10/06, 11:16 »
Φίλε Στέλιο χαλάρωσε  8)Ανέβασε κατι σοβάρο αν θες να σε πάρουν οι αλλοι στα σοβαρά! Είμαι καινούριος εδώ αλλα ξέρω οτι θα μπορούσες να βάλεις το βιντεάκι στήν κατηγορία διασκέδαση και όχι δίκες μας συνθέσεις.Είσαι σίγουρα ικανός για κατι καλύτερο αλλα σίγουρα δεν είσαι τόσο καλός οσο νομίζεις.Συγνώμη για την άμυνα!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
51 Απαντήσεις
14727 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/06, 00:45
από kostas vretos
105 Απαντήσεις
35406 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/08, 03:08
από Alex Flouros
FUNNY VIDEOS!!!

Ξεκίνησε από penoktonos « 1 2 ... 32 33 » Διασκέδαση

821 Απαντήσεις
202161 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/13, 03:12
από Yet!
Funny PICS!

Ξεκίνησε από Καρχαρίας « 1 2 3 4 » Διασκέδαση

77 Απαντήσεις
36057 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/15, 16:20
από SteliosArgyr
SUPER FUNNY

Ξεκίνησε από lavigne Διασκέδαση

4 Απαντήσεις
2914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/05/09, 15:46
από lavigne
23 Απαντήσεις
7529 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/09, 10:42
από Symeon
6 Απαντήσεις
3269 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/06/09, 13:01
από Snowy
17 Απαντήσεις
6263 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/08/09, 21:31
από gkou
2 Απαντήσεις
2893 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/21, 17:00
από Ioannis Anastassakis
funny picz

Ξεκίνησε από panixgr Διασκέδαση

0 Απαντήσεις
1930 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/21, 14:38
από panixgr