Αποστολέας Θέμα: Tο φοιτητικό τραγούδι για την Πάτρα π σαρώνει στο youtube!  (Αναγνώστηκε 7097 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ee6077

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Τέσσερα νέα παιδιά, η Βιργινία, ο Γιώργος, ο Μίλτος και η Σωτηρία δημιούργησαν ένα πολύ όμορφο τραγούδι σαν εργασία για το μάθημα δημιουργικότητας και καινοτομίας στο μεταπτυχιακό ΜΒΑ που παρακολουθούν!

« Τελευταία τροποποίηση: 05/03/13, 13:43 από ee6077 »

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Σαρωνει?
Με 1553 προβολες?  ???

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Σε πολλα σημεια εχω την αισθηση πως ενω το video εχει αρκετη δουλεια ( για ερασιτεχνικο εννοω ), η μουσικη παραγωγη ειναι τελειως "του ποδιου". Ιδιαιτερα στο ρυθμικο μερος υπαρχουν αρκετα προβληματα μεταξυ drums και ακουστικης κιθαρας. Θα αποφυγω να κανω αναφορα στην ποιοτητα των δειγματων της drums γιατι θα γινω αρκετα κακος!

Συνθετικα, ενα κλασσικο ελληνικο κομματι με στιχο αγαπης. Fair enough, οχι κατι τρομερο, οχι κατι αθλιο! Σιγουρα ουτε για επαγγελματικη ερμηνεια πρεπει να μιλαμε, ουτε για ενα hit που σπαει το "κοντερ". Και δεν το λεω με βαση τους αριθμους ( δεν ξερω καν τι κοινο αντιπροσωπευει ), αλλα με βαση αυτο που ακουω και τις δουλειες ερασιτεχνων που κατα καιρους ακουω στο διαδικτυο!

Ευχομαι καλο βαθμο στο μεταπτυχιακο και καλο θα ηταν την επομενη φορα να υπαρχει μια μετριοφροσυνη στην παρουσιαση της δουλειας σας!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
ee6077, είσαι ένα από αυτά τα 4 παιδιά; Αν όχι, το τραγούδι αυτό δεν θα έπρεπε να είναι στον πίνακα "Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια".

Αποσυνδεδεμένος ee6077

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Ναι εγώ το έχω γράψει. Παιδιά ηλεκτρολόγος μηχανικός είμαι, ούτε τραγουδιστής ούτε συνθέτης, είπαμε είναι ερασιτεχνικό το video, σε 2-3 ώρες ηχογραφήθηκε, με τη μία, σε μία μέρα τραβήχτηκαν όλα τα video του κλιπ, δεν ξέρω αν θα ξαναγράψω τραγούδι, απλά μια εργασία για το μεταπτυχιακό που βγήκε πρώτη ανάμεσα στις υπόλοιπες είναι. Μακάρι να είχα studio να είχα και τέλειο ήχο. Ούτε καν έχω τραγουδήσει ποτέ μπροστά σε κοινό, οπότε λίγη επιείκεια! Το αρχικό κοινό ήταν 50 άτομα. Σας ευχαριστώ για τα σχόλια!
« Τελευταία τροποποίηση: 05/03/13, 11:27 από ee6077 »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Το τραγούδι που σαρώνει στο youtube αναφέρεται  στην Πάτρα όπου και σπούδασε ο Γιώργος που δίνει μια ερμηνεία η οποία θα μπορούσε να χαρακτηριστεί επαγγελματική!


VS.

Ούτε καν έχω τραγουδήσει ποτέ μπροστά σε κοινό, οπότε λίγη επιείκεια! Το αρχικό κοινό ήταν 50 άτομα. Σας ευχαριστώ για τα σχόλια!



Το γεγονος πως εγραψες για τον εαυτο σου στο 3ο προσωπο ( Γιωργος να υποθεσω ) και το παρουσιασες ως επαγγελματικη δουλεια και βιντεο που σαρωνει στο youtube, θα επρεπε να σε κανει να αναλογιστεις τι ακριβως παρουσιασες και τι ακριβως επρεπε να κρινουμε...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος ee6077

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Έκανα copy paste το σχόλιο από ένα site που το είχε δημοσιεύσει, γι'αυτό και το 3ο πρόσωπο και ο χαρακτηρισμός "μια ερμηνεία η οποία θα μπορούσε να χαρακτηριστεί επαγγελματική". Είναι μια καθαρά φοιτητική εργασία, δεν κυκλοφορεί σε cd! Συγγνώμη αν παραπλανήθηκες, το διόρθωσα τώρα.
« Τελευταία τροποποίηση: 05/03/13, 12:41 από ee6077 »

Αποσυνδεδεμένος rodort1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 253
    • Προφίλ
Γιώργο καλώς ήρθες στο kithara.

Ψυχραιμία,είναι η εποχή περίργη και δυστυχώς είμαστε  όλοι στην τσίτα. ;D
Μια χαρά αυτό που άκουσα για το σκοπό που δημιουργήθηκε.

Να παίζετε όσο περισσότερη μουσική μπορείτε όταν ξεκλέβετε χρόνο από το μεταπτυχιακό σας και αν ποτέ θελήσεις να ψαχτείς περισσότερο για τις υπαρκτές
αδυναμίες που  σου επισήμαναν οι προηγούμενοι, εδώ μέσα θα βρεις πολύ κόσμο που έχει την γνώση και την πρόθεση να βοηθήσει.

Μέχρι τότε,καλό διάβασμα και καλές μουσικές. :)

Αποσυνδεδεμένος ee6077

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Αγαπητέ θαμώνα όπως λέει και κάτω από το avatar μου εγώ... ψύχραιμος αλλά περαστικός!! Ευχαρίστως ευπρόσδεκτη όποια βοήθεια από τους ειδικούς για να γίνει πιο επαγγελματικός ο ήχος. Προφανώς δεν διαθέτω επαγγελματικές γνώσεις ηχοληψίας αλλά και τον εξοπλισμό. (Καλώς σας βρήκα! Το επισκέπτομαι πάρα πολλά χρόνια, πριν ακόμα ονομαστεί κιθάρα ;-)  )
« Τελευταία τροποποίηση: 05/03/13, 13:39 από ee6077 »

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
πριν ακόμα ονομαστεί κιθάρα ;-)  )

Να το το λαβράκι! Εϊχε παλιά άλλο όνομα το φόρουμ;;; Για πείτε ρε παιδιά οι παλιοι-παλιοί...

ΥΓ Και μένα μου άρεσε το κομμάτι, δεδομένου του επιπέδου και των αδυναμιών στον εξοπλισμό!  :)

Αποσυνδεδεμένος ee6077

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Το σκρίπτο του νέου κιθαρωδού λεγότανε αν θυμάμαι καλά... σωστά κιθαροσυντονιστές; Μετά έγινε κιθάρα. Και κάποια περίοδο θυμάμαι υπήρχε θέμα με τα πνευματικά δικαιώματα και είχαν αφήσει σε όλα τα τραγούδια μόνο την πρώτη λέξη από κάθε στίχο και μετά τελίτσες!
« Τελευταία τροποποίηση: 16/03/13, 11:08 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Όντως έτσι ήτανε... καλά τα θυμάται ο φίλος. Ηρωικές εποχές!

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
OK, συνθετικά και ερμηνευτικά ήταν σαφως μέτριο, για την Παραγωγή μίλησε ο freemind  ::)
Ο Τίτλος "Tο φοιτητικό τραγούδι για την Πάτρα π σαρώνει στο youtube! " ήταν σαφώς παραπλανητικός, και εντελώς ανάξιος σχετικά με το περιεχόμενο ...
(Γιατί το κάνετε αυτό βρε παιδιά ... απαξιώνετε οι ίδιοι τη δουλειά σας ... )

Μη δικαιολογείστε ... έχουμε κριτήριο και  ακούμε ... άλλοτε μας αρέσουν πράγματα άλλοτε όχι ...  ::)
 
 /Πέτροc  8)
 
 ΥΓ ...  παρακαλώ να έχετε ξεκαθαρίσει ως τι εκτίθεστε ...
 ως Μηχανικοί (συνάδελφοι) που κάνουν και κάτι άλλο στον ελεύθερο χρόνο τους ... (θεμιτό ...)
 ή ως μουσικοί που παρουσιάζουν δείγμα της δουλειάς τους ... (επίσης θεμιτό ...)
 Αν δεν ξεκαθαρίζετε όμως (είμαστε μουσικοί με το ελαφρυντικό του Μηχανικού), κινδυνεύετε να χαρακτηριστείτε άσχημα ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ...  :-\
« Τελευταία τροποποίηση: 06/03/13, 17:29 από Πέτροc »
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος ee6077

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
OK, συνθετικά και ερμηνευτικά ήταν σαφως μέτριο, για την Παραγωγή μίλησε ο freemind  ::)
Ο Τίτλος "Tο φοιτητικό τραγούδι για την Πάτρα π σαρώνει στο youtube! " ήταν σαφώς παραπλανητικός, και εντελώς ανάξιος σχετικά με το περιεχόμενο ...
(Γιατί το κάνετε αυτό βρε παιδιά ... απαξιώνετε οι ίδιοι τη δουλειά σας ... )

Μη δικαιολογείστε ... έχουμε κριτήριο και  ακούμε ... άλλοτε μας αρέσουν πράγματα άλλοτε όχι ...  ::)
 
 /Πέτροc  8)
 
 ΥΓ ...  παρακαλώ να έχετε ξεκαθαρίσει ως τι εκτίθεστε ...
 ως Μηχανικοί (συνάδελφοι) που κάνουν και κάτι άλλο στον ελεύθερο χρόνο τους ... (θεμιτό ...)
 ή ως μουσικοί που παρουσιάζουν δείγμα της δουλειάς τους ... (επίσης θεμιτό ...)
 Αν δεν ξεκαθαρίζετε όμως (είμαστε μουσικοί με το ελαφρυντικό του Μηχανικού), κινδυνεύετε να χαρακτηριστείτε άσχημα ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ...  :-\

Πόσες φορές να το πούμε, δεν είμαστε επαγγελματίες μουσικοί, τα παιδιά τα υπόλοιπα δεν παίζουν καν μουσική, εγώ παίζω μόνο στο σπίτι μου, δεν θέλουμε ελαφρυντικά, δεν κατεβαίνουμε για τη eurovision και τέλος δεν εκτιθέμεθα γενικά! Ούτε γράφουμε τραγούδια κατά συρροή. Το συγκεκριμένο το είχα γράψει κάποτε και το είχα κάνει δώρο σε μια κοπέλα για τα γενέθλιά της. Μας ζητήσαν να φτιάξουμε σαν εργασία ένα βίντεο με θέμα τη δημιουργικότητα. Μας ήρθε η ιδέα να κάνουμε ένα video clip. Και ορίστε το αποτέλεσμα!Σαφώς και έχεις κριτήριο και ακούς, ευπρόσδεκτη η γνώμη σου. Τα υπόλοιπα είναι υποκειμενικά, όπως και το "σαρώνει". Εκτός αν εχεις βρει κάποιο τρόπο να βαθμολογείς τα τραγούδια αντικειμενικά, οπότε περιμένω το βαθμό μου!
« Τελευταία τροποποίηση: 06/03/13, 21:40 από ee6077 »

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Συμπαθητικο το αποτελεσμα.Μου αρεσε το κομματακι γενικα σαν ιδεα και σαν υφος.

Ωστοσο θα συμφωνησω με τα παιδια εδω.Οταν καποιος γενικα παρουσιαζει μια δουλεια χρησιμοποιωντας υπερβολη,η οποια ασφαλως δεν αναλογει στην δουλεια του,τοτε ειναι και φυσικο επακολουθο οι ανθρωποι που γνωριζουν 2-3 πραματα περι μουσικης να τον κρινουν.Επισης ο ανθρωπος που παρουσιαζει μια δουλεια του οπουδηποτε(ποσο μαλλον στο ιντερνετ) ειναι προετοιμασμενος οτι θα δεχθει κριτικη,καλη η κακη.

Οποτε καλε μου φιλε ,εγω θα ελεγα να μην εχεις παραπονα για την κριτικη που δεχεσαι γιατι εσυ ο ιδιος το επελεξες αυτο,οποτε μην μας παρουσιαζεσαι κ θιγμενος.Να εισαι ευγνωμων που ανθρωποι που δεν σε ξερουν αφιερωσαν χρονο να ακουσουν το κομματι και να σου γραψουν και μια γνωμη.Καμια φορα και η αρνητικη κριτικη μπορει να σε κανει καλυτερο,γιατι μαθαινεις τι κανεις λαθος και το διορθωνεις απλα.

"Ιf you can't take the heat...stay out of the kitchen"


It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος ee6077

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Δεν θίχτηκα, όπως βλέπεις από το πρώτο μου comment λέω ευχαριστώ για τα σχόλια ;-)

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εμένα πάντως μου άρεσε το τραγούδι...
Το μόνο που με χάλασε ήταν οι πολλές φωτογραφίες στο βίντεο.

Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Το τραγούδι ούτε αριστούργημα είναι ούτε χάλια. Καλή προσπάθεια θα έλεγα.
Προφανώς η αντιμετώπιση θα ήταν άλλη αν είχες αφιερώσει λίγο χρόνο να το παρουσιάσεις ως αυτό που πραγματικά είναι και είχες αποφύγει το copy-paste, το τρίτο πρόσωπο και τις υπερβολές τύπου "σαρώνει" κλπ.
Καλή συνέχεια ;)

Αποσυνδεδεμένος ee6077

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Εμένα πάντως μου άρεσε το τραγούδι...
Το μόνο που με χάλασε ήταν οι πολλές φωτογραφίες στο βίντεο.

ok! Στο επόμενο μόνο video ;-)

Αποσυνδεδεμένος ee6077

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Το τραγούδι ούτε αριστούργημα είναι ούτε χάλια. Καλή προσπάθεια θα έλεγα.
Προφανώς η αντιμετώπιση θα ήταν άλλη αν είχες αφιερώσει λίγο χρόνο να το παρουσιάσεις ως αυτό που πραγματικά είναι και είχες αποφύγει το copy-paste, το τρίτο πρόσωπο και τις υπερβολές τύπου "σαρώνει" κλπ.
Καλή συνέχεια ;)

thanks!

Αποσυνδεδεμένος sbeksm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ναι εγώ το έχω γράψει. Παιδιά ηλεκτρολόγος μηχανικός είμαι, ούτε τραγουδιστής ούτε συνθέτης, είπαμε είναι ερασιτεχνικό το video, σε 2-3 ώρες ηχογραφήθηκε, με τη μία, σε μία μέρα τραβήχτηκαν όλα τα video του κλιπ, δεν ξέρω αν θα ξαναγράψω τραγούδι, απλά μια εργασία για το μεταπτυχιακό που βγήκε πρώτη ανάμεσα στις υπόλοιπες είναι. Μακάρι να είχα studio να είχα και τέλειο ήχο. Ούτε καν έχω τραγουδήσει ποτέ μπροστά σε κοινό, οπότε λίγη επιείκεια! Το αρχικό κοινό ήταν 50 άτομα. Σας ευχαριστώ για τα σχόλια!


Εμένα μου άρεσε και το τραγούδι και το video ... νομίζω θα το ακούω συχνά!
Επιτρέπετε να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς!

Αποσυνδεδεμένος ee6077

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος agrammatos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Φιλαράκι & Συνάδελφε...


Μπράβο ρε φίλε, εμένα το τραγούδι και το clip μ' άρεσαν και τα δυο εξίσου πολύ... Μία πολύ όμορφη μπαλάντα που δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα από πολλά τραγούδια που έχουν κυκλοφορήσει. Εννοείται πώς αν έμπαινες σε studio το αποτέλεσμα ηχητικά και παιχτικά θα ήταν άλλο. Εμένα όμως αυτό που άκουσα και είδα μ' άρεσε πολύ...

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τέσσερα νέα παιδιά, η Βιργινία, ο Γιώργος, ο Μίλτος και η Σωτηρία
Εγώ είδα μέχρι τα μισά, και δεν είδα ούτε την βιργινία, ούτε τον Μίλτο ούτε την Σωτηρία, μόνο τον Γιώργο, το αμάξι του, το κορίτσι του και την κιθάρα του. Ελπίζω να κέρδισαν κανα δεπτερόλεπτο προβολής στο 2ο μισό.
Edit, οκ, νίμιζα οτι συμμετείχαν στην μουσική, λάθος μου
Αν λείπανε οι υπερβολές από το 'promotion' θα αντιμετωπίζατε ένα πολύ φιλικότερο κλίμα. Ισως επηρεαστήκατε από το μάθημα επιχειρηματικότητας και σας (σου) βγήκε το επιθετικό marketing  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 21/03/13, 23:22 από kopaniamento »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2292 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/02, 18:33
από SKYLLAS
42 Απαντήσεις
13643 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/03, 15:36
από bartatilas
6 Απαντήσεις
3795 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/05, 07:56
από Βραζίλης
20 Απαντήσεις
7284 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/07, 14:47
από teo_gp
7 Απαντήσεις
4822 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/09, 14:32
από Snowy
2 Απαντήσεις
2205 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/09, 18:25
από King Lui
1 Απαντήσεις
3395 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/10, 18:56
από let me know 796
3 Απαντήσεις
2903 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/13, 01:29
από Apostolis1994
2 Απαντήσεις
3175 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/08/13, 15:11
από Μητσάκος
0 Απαντήσεις
6463 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/19, 12:12
από nickolas1