Αποστολέας Θέμα: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...  (Αναγνώστηκε 16010 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Metal Tiger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #25 στις: 11/06/07, 02:06 »
ΔΕΝ ειπα ποτε οτι δεν μπορεις να κρινεις αλλα οτι δεν μπορεις να λες κακοβουλα σχολια για εναν ηθοποιο που εχει παιξει Αριστοφανη και και και... το οτι εχετε συνδυασει καποια ατομα με τις ταινιες του 80 δεν σημαινει οτι ειναι κακοι ηθοποιοι... ΞΑΝΑΛΕΩ να κοιταξετε που εχει παιξει και μετα να λετε οτι θελετε, στο κατω κατω δε με νοιαζει εχουν κριθει οι ανθρωποι απο σοβαρα ατομα του χωρου...
Ας τελειωσει εδω το θεμα δεν εχει νοημα να συνεχιστει ή αν θελετε ανοιξτε αλλο θεμα στον καδο να συνεχισουμε...

Αποσυνδεδεμένος Metal Tiger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #26 στις: 11/06/07, 04:45 »
Δεν ειπε κανεις οτι δεν τον θεωρει αλλα οτι ειναι....
Τεσπα,
Καταρχάς που τα είδες τα κακόβουλα σχόλια?
(Στη συντριπτική πλειοψηφία του έστω) δεν είναι και το καλύτερο δυνατό.

Εδω συμφωνουμε, ποτε δεν ειπα οτι ειναι καλες ή κακες οι ταινιες του 80 που εχει παιξει, οι περισσοτερες δεν ειναι σπουδαιες, ο ιδιος εχει παιξει Αριστοφανη κτλ, δεν γινεται να ειναι τυχαιο αυτο...
Και μην τρελλενομαστε ρε παιδια πριν βγηκαμε λιγο απο τα ορια και ζηταω συγνωμη και εγω γι αυτο, συζητηση κανουμε, ισως να ειμαστε ολοι λιγο υπερβολικοι...

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #27 στις: 11/06/07, 11:36 »
H αξία ενός "καλλιτέχνη" κρίνεται στο "σανίδι". Έτσι του ηθοποιού κρίνεται στο θέατρο και του μουσικού σε ζωντανές συναυλίες. Από εκεί και πέρα όλοι έχουν το δικαίωμα και την υποχρέωση να ασκήσουν κριτική, αλλά ο τρόπος που την ασκούν καθώς και η πηγή των επιχειρημάτων τους δείχνει και το επίπεδό τους.

Συμφωνώ ότι ο Στάθης Ψάλτης είναι ένας από τους αξιότερους ερμηνευτές που έχει να παρουσιάσει αυτή η χώρα και σίγουρα κατά την γνώμη μου ο αξιότερος που έχω γνωρίσει. Η ένδεια όμως σε αναγκάζει κάποτε να κάνεις πράγματα που ίσως δεν επιθυμείς, αλλά ως γνωστόν όλα συγχωρούνται εκτός από την φτώχεια. Για τον Σωτήρη Μουστάκα τι να πω? Αιώνια θα είναι η μνήμη του!

Πόσοι "ροκάδες" δεν έχουν αναγκαστεί να παίξουν σε σχήματα "σκυλάδικων"? Θυμάμαι τους στίχους του τραγουδιού "Νοσταλγός του ροκ εν ρολ": "Κι όταν οι αγρότες εκτονώνονταν και φεύγαν/έπαιζα τα σόλα που γι'αυτά με αποφεύγαν......".
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #28 στις: 11/06/07, 12:10 »


Συμφωνώ ότι ο Στάθης Ψάλτης είναι ένας από τους αξιότερους ερμηνευτές που έχει να παρουσιάσει αυτή η χώρα και σίγουρα κατά την γνώμη μου ο αξιότερος που έχω γνωρίσει. Η ένδεια όμως σε αναγκάζει κάποτε να κάνεις πράγματα που ίσως δεν επιθυμείς, αλλά ως γνωστόν όλα συγχωρούνται εκτός από την φτώχεια.


ας παραμερισει λοιπον κιμουλης,ας παραμερισει ο μιχαλακοπουλος, ας παραμερισει ο αλεξαντρακης για να περασει ο κορυφαιος ολων.......ΕΛΕΟΣ


ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #29 στις: 11/06/07, 12:41 »
ας παραμερισει λοιπον κιμουλης,ας παραμερισει ο μιχαλακοπουλος, ας παραμερισει ο αλεξαντρακης για να περασει ο κορυφαιος ολων.......ΕΛΕΟΣ
[/quote]

Ξέχασες τον Λαζόπουλο.

Φίλε μου, οι παραπάνω που αναφέρεις είναι ηθοποιοί.  :)
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #30 στις: 11/06/07, 12:56 »
εεε ο ψαλτης ηθοποιος δεν θεωρειται???

Αποσυνδεδεμένος Metal Tiger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #31 στις: 11/06/07, 19:44 »
Φιλε μου ο Κιμουλης ειναι πολυ καλος ηθοποιος αλλα δεν ειδα να λες τιποτα για τις τελευταιες του σκηνοθετικες αποπειρες που κραχτηκε απο ολους προφανως γιατι δεν ξερεις τις δουλειες κανενος απο αυτους τους ηθοπποιους και απλα λες μεγαλα λογια...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #32 στις: 11/06/07, 23:28 »
Συμφωνώ ότι ο Στάθης Ψάλτης είναι ένας από τους αξιότερους ερμηνευτές που έχει να παρουσιάσει αυτή η χώρα........

Ok εγω δεν ξαναγραφω οριστικα..Μαλλον πρεπει να δουμε λιγο κινηματογραφο. :o
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #33 στις: 12/06/07, 12:53 »

Όλοι οι άλλοι ηθοποιοί (γιατί δε νομίζω να ήταν μόνο 5-10 σε όλη την Ελλάδα) γιατί δε κάναν τέτοιες ταινίες.
Δεν είδα το Θανάση Βέγγο για παράδειγμα να παίζει σε κάτι τέτοιο.


η επιλεκτικη μνημη εχεις η τοσο πια σε συνεπειρε το κακεντρεχες αρθρο του πανουτσου που δεν ξερεις τι λες.
ο βεγγος το 80 δεν επαιζε σε χειριστου ειδους ταινιες και εκανε τον καραγκιόζη?η βλαχοπουλου δεν εκανε το ιδιο?μηπως ο γκιωνάκης?ο φωτοπουλος???????????????????ελεος πια,λες και μονο ο μουστακας και ο ψαλτης παιζανε το 80.ηταν μια εποχη παρακμης που πηρε σβαρνα πολυ κοσμο.και ο ηθοποιος δεν ειναι εισοδηματιας,θα αναγκαστει να παιξει και σε τετοιες ταινιες για να βγαλει το ψωμι του.
απο την αλλη εχω αλλη μια απορια...ο μουστακας ΚΩΜΙΚΟΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ ητανε(επιτυχημενος μαλιστα) στην εποχη τελοσπαντων που ητανε,επαιξε σε επιθεωρησεις,κινηματογραφο,αριστοφανη,μολιερο,εκανε και βιντεοταινιες δε λεω(στο προγραμμα και αυτες).δλδ τι αλλο να εκανε για να τον παραδεχτεις εσυ και ο πανουτσος ως κωμικο ηθοποιο?μηπως να πηγαινε στο χολιγουντ?
« Τελευταία τροποποίηση: 12/06/07, 12:58 από leytonstone »
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Eve...!!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I' m not here for your entertainment..........
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #34 στις: 12/06/07, 13:02 »
...Έδωσες ρέστα...δεν έχω να προσθέσω τπτ... 8)
Τι να την κάνω τη ζωή μου στο παραμύθι θα τη ρίξω να πνιγεί
Να παραμυθιαστεί η ψυχή μου να σε πιστέψει πάλι από την αρχή
Να σε πιστεύει όταν μ’ αγγίζεις τις νύχτες όταν ψιθυρίζεις
Όταν λες «θα ‘μαι κοντά σου όταν με θες»

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #35 στις: 12/06/07, 13:40 »
Το αν αρεσει κατι η καποιος σε καποιον ειναι καθαρα υποκειμενικο.Τι νοημα εχει να υποβαθμιζουμε ο ενας τα γουστα του αλλου??
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #36 στις: 12/06/07, 19:43 »

Κι αν εμενα με συνεπείρε το αρθρο, εσενα μάλλον σε συνεπείρε το κιτς του 80. Κι αμα το γουσταρεις τόσο με γεια σου με χαρά σου. Εγώ δεν το γουστάρω κι εχω υψηλότερα standards για τον εαυτό μου. Εσυ μπορει να τη βρισκεις με αυτες τις μαλ***ες, δικαιωμα σου. Εγω δε την βρίσκω κι εχω κάθε δικαίωμα να το λεω και να λεω πως δε θεωρω το μουστακα σπουδαιο ηθοποιο.
Ποιο είναι το προβλημα σου ακριβως δηλαδή? Σου προσβάλλαμε το είδωλο και ξεσπάθωσες?
Κι όσο για το Βεγγο, δε νομίζω να επαιξε σε τόσο γελοίες ταινίες όσο ο ψαλτης και η παρεα του.

Αυτα, για να σου απαντησω στον ιδιο τόνο, μια και ησουνα προκλητικος.
Αντε να δεις τώρα το "εγω και το πουλι μου" ,να "διασκεδάσεις".
πρωτα απο ολα ποτε δεν ειπα οτι μ αρεσουν οι ταινιες του 80.εκτος και αν εσυ με χαρακτηρισμους μου ως 'χειριστου ειδους' και 'παρακμη' βγαζεις τετοιο συμπερασμα.οχι φιλε μ κατι που το χαρακτηριζω ετσι δεν ειμαι και φαν του να σαι σιγουρος.
δεν εχω ειδωλο τον μουστακα αλλα με εκνευριζει η επιχειρηματολογια του πανουτσου και κατα προεκταση η δικια σ(εφοσον συμφωνεις με αυτα που λεει).ειναι ακρως κακεντρεχης κατα τη γνωμη μ και δεν αρμοζει σε εναν τετοιο ηθοποιο.
τελος θα ηθελα να σ πω να μην εκνευριζεσαι γιατι τη γνωμη σ μια χαρα τη δεχομαι,λεγε οτι θελεις αυτο π δεν δεχομαι ειναι η επιχειρηματολογια σ ;) και σε αυτη αντιπαραθετω την δικια μ.οσο αντιδημοκρατικο ειναι να λες την αποψη σ και να μη δεχεσαι κριτικη πανω σε αυτη αλλο τοσο ειναι να μη σεβεσαι την αποψη του αλλου.οσο για το βεγγο μη περιμενεις παλι αρθρο του πανουτσου για να δεις σε τι εχει παιξει.ψαξε και δες,δεν νομιζω με την πανουτσεια λογικη να τον τιμουν οι τιτλοι των ταινιων του,αλλα βεβαια αυτος δεν επαιξε στο δελφιναριο για να ειναι αρχοντας του δελφιναριου....
« Τελευταία τροποποίηση: 12/06/07, 19:47 από leytonstone »
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #37 στις: 13/06/07, 13:21 »
αγορια μην τσακωνεσται ...δειτε το παρθενοκυνηγος και ηρεμηστε..

Αποσυνδεδεμένος Metal Tiger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #38 στις: 13/06/07, 15:22 »
Παιδεια εχει ληξει το θεμα αλλα δεν αντεξα να μην το γραψω, μολις το εμαθα, ο Κιμουλης θα παιξει με την Αλεξανδρατου και σκηνοθετης ο Περρακης (το ειπε η ιδια)... ΜΠΡΑΒΟ τι αλλο μπορω να πω, ο σοβαρος ηθοποις που λεγαμε, τον εκτιμουσα μονο σαν ηθοποιο αλλα αν τελικα γινει κατι τετοιο θα εκτιμισω ακομα περισσοτερο τους του 80...

Αποσυνδεδεμένος Eve...!!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I' m not here for your entertainment..........
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #39 στις: 13/06/07, 15:26 »
Απίστευτο.... Δεν έχω να πω κάτι άλλο εκεί που φτάσαμε...........
Τι να την κάνω τη ζωή μου στο παραμύθι θα τη ρίξω να πνιγεί
Να παραμυθιαστεί η ψυχή μου να σε πιστέψει πάλι από την αρχή
Να σε πιστεύει όταν μ’ αγγίζεις τις νύχτες όταν ψιθυρίζεις
Όταν λες «θα ‘μαι κοντά σου όταν με θες»

Αποσυνδεδεμένος juggernot breaker*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Άντρας
  • Eγω+εσυ=τα παντα...Εγω=τιποτα
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/dimitrisbenekos
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #40 στις: 15/06/07, 14:59 »
εχετε πλακα τλκ καποιοι απο δω μεσα...
το θεμα δεν εγινε για να κρινει ο καθενας(που νομιζει οτι ξερει απο τεχνη) τον μουστακα 'η τον ψαλτη 'η δεν ξερω και εγω ποιον....

ηταν ενα μεγαλο μερος της ελληνικης τεχνης που διστυχως εφυγε και αυτος με τη σειρα του....
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΕΡΑΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ?

Αποσυνδεδεμένος Metal Tiger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #41 στις: 15/06/07, 15:13 »
το θεμα δεν εγινε για να κρινει ο καθενας(που νομιζει οτι ξερει απο τεχνη) τον μουστακα 'η τον ψαλτη 'η δεν ξερω και εγω ποιον....

ηταν ενα μεγαλο μερος της ελληνικης τεχνης που διστυχως εφυγε και αυτος με τη σειρα του....

Αυτο ακριβως λεω και εγω αλλα δεν μπορω να μην επιχειρηματολογησω οταν ο καθενας λεει οτι θελει...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #42 στις: 15/06/07, 16:23 »
εχετε πλακα τλκ καποιοι απο δω μεσα...
το θεμα δεν εγινε για να κρινει ο καθενας(που νομιζει οτι ξερει απο τεχνη) τον μουστακα 'η τον ψαλτη 'η δεν ξερω και εγω ποιον...

Ο καθένας δικαιούται να κρίνει ό,τι επιθυμεί και να κριθεί και γι' αυτό. Ανεξάρτητα μάλιστα αν είναι ο Παζολίνι ή κάποιος κάγκουρας που δεν έχει δει μισή ταινία στη ζωή του. Μπορεί να ανήκω σε αυτούς που δεν απαξιώνουν το Μουστάκα, αλλά δεν είμαι διατεθειμένος να φιμώσω κι οποιονδήποτε άλλο που τον θεωρεί ανίκανο ηθοποιό.

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #43 στις: 15/06/07, 17:17 »
εχετε πλακα τλκ καποιοι απο δω μεσα...
το θεμα δεν εγινε για να κρινει ο καθενας(που νομιζει οτι ξερει απο τεχνη) τον μουστακα 'η τον ψαλτη 'η δεν ξερω και εγω ποιον....

ηταν ενα μεγαλο μερος της ελληνικης τεχνης που διστυχως εφυγε και αυτος με τη σειρα του....

πλακα δεν εχει αυτος π λεει την αποψη του,αλλα αυτος που δεν εχει να την στηριξει
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #44 στις: 15/06/07, 19:22 »
Παιδεια εχει ληξει το θεμα αλλα δεν αντεξα να μην το γραψω, μολις το εμαθα, ο Κιμουλης θα παιξει με την Αλεξανδρατου και σκηνοθετης ο Περρακης (το ειπε η ιδια)... ΜΠΡΑΒΟ τι αλλο μπορω να πω, ο σοβαρος ηθοποις που λεγαμε, τον εκτιμουσα μονο σαν ηθοποιο αλλα αν τελικα γινει κατι τετοιο θα εκτιμισω ακομα περισσοτερο τους του 80...
Εδω θα συμφωνησω 100% και γω μολις το εμαθα αυτο αναρωτηθηκα ποσο πιο κατω θα παει ο Περακης ???..Μετα τον ρολο της Καγιας...και τη λουφα και παραλλαγη σε τηλεοπτικη εκδοση εσκασε και αυτο...
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος juggernot breaker*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Άντρας
  • Eγω+εσυ=τα παντα...Εγω=τιποτα
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/dimitrisbenekos
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #45 στις: 16/06/07, 01:15 »
εχετε πλακα τλκ καποιοι απο δω μεσα...
το θεμα δεν εγινε για να κρινει ο καθενας(που νομιζει οτι ξερει απο τεχνη) τον μουστακα 'η τον ψαλτη 'η δεν ξερω και εγω ποιον....

ηταν ενα μεγαλο μερος της ελληνικης τεχνης που διστυχως εφυγε και αυτος με τη σειρα του....


Ναι, όποιος τυχαίνει να έχει άλλα γούστα και γνώμη από τη δική μας (και κάνει και το αμάρτημα να το εκφράσει δημόσια επίσης. Και ειδικά χώρις να παραθέσει κάποια διδακτορική διατριβή που να αποδεικνύει μαθηματικά την ..."ορθότητα του γούστου του" - αντιφατικό ε? Ή είναι η ιδέα μου ::)) έχει πολύ πλάκα.

φυσικα ο καθενας εχει τα γουστα του.ολοι εχουμε δικαιωμα γνωμης και κριτικης απο τη στιγμη που ηταν ηθοποιοσ και δημοσιο προσωπο....
ομως το θεμα δεν λεει πουθενα: ''πειτε τη γνωμη σας για τον Σωτηρη Μουστακα''('η για οποιονδηποτε αλλον).
δεν θελω ντε και καλα να λενε ολοι οτι ο μουστακασ ηταν ο καλυτερος κ.λ.π
απλα δεν εχει νοημα αυτο που γινετε εδω...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΕΡΑΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ?

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Aντίο σε έναν μεγάλο κωμικό...
« Απάντηση #46 στις: 16/06/07, 02:42 »
Χωρίς να έχω διαβάσει κανένα ποστ λέω ότι ο Μουστάκας ήταν μεγάλο ταλέντο και φβερός κωμικός με μνημειώδες ένστικτο του χιούμορ, αλλά στην Ελλάδα με τις βιντεοταινίες το 80' και με τις επιθεωρήσεις της σειράς αρκέστηκε σε ρόλο καραγκιόζη για το λαουτζίκο. Αλλά μην απαξιώνετε τα πάντα. Ξέρετε πόσο δύσκολο και απαιτητικό είναι να τα καταφέρεις ακόμη και σ' αυτό? Δεν εγκρίνω τις επιλογές του, αλλά τουλάχιστον ο άνθρωπος δεν ισχυρίζονταν ότι έκανε μεγάλη τέχνη και ήταν ειλικρινής ως προς αυτό.

RIP
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2250 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/07, 23:42
από noellia
13 Απαντήσεις
4680 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/08, 16:30
από vangelis
12 Απαντήσεις
6633 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/08, 18:22
από Metallos
25 Απαντήσεις
14444 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/08, 11:40
από ερεβος
2 Απαντήσεις
1950 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/08, 19:47
από dramatic_life
2 Απαντήσεις
2390 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/10, 21:11
από Metal_Throne
0 Απαντήσεις
1464 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/12, 14:11
από metalupyourass
12 Απαντήσεις
5067 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/03/12, 01:57
από sta.papad
2 Απαντήσεις
9126 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/15, 22:42
από apopsis
13 Απαντήσεις
7071 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/16, 12:59
από saved