Σελίδες:
  • #1 από Paggaidelic στις 05 Feb 2005
  • Tρία mp3 που υπάρχουν στο site μας www.movastro.com
    Περιμένουμε τα σχόλιά σας.



    http://www.movastro.com/music/danai.zip

    http://www.movastro.com/music/oloi%20oi%20dromoi.zip

    http://www.movastro.com/music/mh%20rwtas.zip


    Φιλικά,
    Μωβάστρο
  • #2 από Sound of Rock στις 05 Feb 2005
  • Ακούω τώρα τα τραγούδια σας. Δεν έχουν κάτι το εντυπωσιακό αλλα μου αρέσουν. Η φωνή του τραγουδιστή είναι λίγο παράξενη νομίζω αλλά και αυτό μου αρέσει. Από μια πρώτη ακρόαση μου αρέσουν τα τραγούδια σας. Θα τα ξανακούσω με περισσότερη προσοχή πιο μετά και θα σας πω κάποια άλλα σχόλια αν έχω. Αλλά keep up the good work ;)
  • #3 από dora στις 05 Feb 2005
  • ακουσα μονο το "Δαναη" ξεκινάει πολυ όμορφα, μετα όμως επαναλαμβανεται και είναι κουραστικό.
    η φωνή ειναι πολύ καλη αν και σε μερικά σημεια δεν ακουγεται
    keep on!
  • #4 από Paggaidelic στις 05 Feb 2005
  • ακουσα μονο το "Δαναη" ξεκινάει πολυ όμορφα, μετα όμως επαναλαμβανεται και είναι κουραστικό.
    η φωνή ειναι πολύ καλη αν και σε μερικά σημεια δεν ακουγεται
    keep on!

    Ευχαριστούμε για τα σχόλια για αυτο ζητάμε κριτική για να γινόμαστε καλήτεροι.
  • #5 από Witchking στις 06 Feb 2005
  • Η Δανάη και οι Δρόμοι θέλουν ένα κλικ παραπάνω τα φωνητικά. Υπάρχουν στιγμές που πρέπει να στήσεις αυτί για να καταλάβεις τον στίχο...Αυτά τα δύο μου άρεσαν αρκετά...Ειδικά η Δανάη μου άρεσε πάρα πολύ θα έλεγα.Δεν με κούρασε σε κανένα σημείο και ρέει όμορφα...
    Το 3ο είναι καλύτερο στην μίξη ( ακούγονται καλύτερα οι στίχοι ) , αλλά προσωπικά δεν μου πολυάρεσε...

    Κιθάρα ο Κώστας και μπάσο ο Τάσος?


    Πάντως το "Δανάη" είναι καμμένο όνομα για το forum!!!!  ;D ;D ;D
  • #6 από bluechild στις 06 Feb 2005
  •   Δανάη - Κλασσική ελληνική ροκ σύνθεση. Στίχος ούτε εκπλητικός, ούτε άσχημος. Εκτέλεση καλή, Μίξη άδεια ! Τα πάντα ακούγονται προς τα δεξιά, στα αριστερά υπάρχει ένα τεράστιο κενό. Γενικά μπορεί να το έπαιζε ο Ατλαντίς ;)

      Όλοι οι δρόμοι - Πάνω κάτω τα ίδια μόνο που τα ντραμς ακούγονται κάπως flat εδώ.
  • #7 από kiseichukan στις 07 Feb 2005
  • Θα διευκόλυνε σαφώς περισσότερο, αν διαθέτατε ευθύς εξαρχής τα κομμάτια σε mp3 κι όχι ζιπαρισμένα. Έτσι θα μπορούσαμε να τα ακούσουμε καθώς κατεβαίνουν, χωρίς να χρειάζεται να κατέβει ολόκληρο.
  • #8 από Σιδηρόπουλος στις 08 Feb 2005
  • 1) Δανάη.. πολύ ωραίο.. ευχάριστο άκουσμα.. θα τραβούσε αρκετή δουλεια ακομα το σόλο.. μπορει να μπει κατι πιο ωραίο εκεί.. και πιο γρήγορο..

    2) ολοι οι δρόμοι.. απο ενορχήστροση θυμίζει ενα μιξ διάφανων (στο πιο σοφτ) και ξύλινα.. χωρίς να δείχνει οτι αντιγράφετε φυσικα.. πολύ ωραίο..

    3) μη ρωτάς.. όμορφο τραγούδι.. πολύ όμορφο..

    γενικά όλα τα 4 που έχω ακούσει (+ το αλλο) ειναι πολύ καλά και φαίνεται πολύ η δουλειά που έχετε βάλει.. (προτιμώ το άλλο που εχει δικο του θρεντ)

    υ.γ φιλε η φωνή σου ειναι καταπληκτική..
  • #9 από Βραζίλης στις 14 Dec 2005
  • Οι συνδεσμοι ειναι ανενεργοι :(
  • #10 από diji grampsas στις 11 Sep 2011
  • Πολύ καλό συγχαρητήρια..μπράβο!
  • #11 από rodort1 στις 11 Sep 2011
  • « Απάντηση #8 στις: 14/12/05, 12:59 »
    Οι συνδεσμοι ειναι ανενεργοι :(

     Απάντηση #9 στις: [/color]Σήμερα στις 10:41
    Πολύ καλό συγχαρητήρια..μπράβο!


      WTF?     :eee
  • #12 από happydreamer στις 15 Sep 2011
  • Παιδιά όντως δεν λειτουργούν οι σύνδεσμοι.Τι παίζει;
  • #13 από freemind στις 15 Sep 2011
  • Δε ξερω τι παιζει, αλλα διαπιστωνω μετα λυπης πως υπαρχουν μελη τα οποια απλως γραφουν ενα καλο λογο για να αποσπασουν μια κριτικη ( θετικη κατα προτιμηση ) στις δικες τους δημιουργιες!

    Προφανως ενα τετοιο μελος ειναι κοντα μας γιατι οχι μονο καταφερε κι ακουσε κομματια στα οποια τα links ειναι ανενεργα αλλα τα βρηκε υπεροχα κιολας!


    Νομιζω πως το μονο που αξιζει σε τετοια μελη ειναι η απομονωση, διοτι εδω δεν ειναι ουτε fb, ουτε twitter, ουτε καποιο soundcloud για να λεμε μονο καλα σχολια και να εισπρατουμε επισης καλα σχολια.

    Ειναι ντροπη για οποιον θελει να λεγεται δημιουργος, καλλιτεχνης, ακροατης, ανθρωπος σκεπτομενος γενικα να κανει μια τετοια ποταπη κινηση για να εισπρατει με τη σειρα του σχολια. Αργα ή γρηγορα θα γινοταν αντιληπτο!

    Το κοινο ερχεται σε σενα αγαπητε "καλλιτεχνη", δεν το φερνεις με το ζορι!
  • #14 από vangelis στις 16 Sep 2011
  • το ειδαμε και αυτο...για να δουμε, αλλο τι θα δουμε...
  • #15 από diji grampsas στις 18 Sep 2011
  • γεια και χαρα στα μελη του κιθαρα!!!!!!!!διαβασα καπια σχολια που δεν μου αρεσαν καθολου!!!!!!!!!!!για το τραγουδι της Δαναης ολοι οι δρομοι!!!συμφωνω απολητα οτι δεν δουλευη κανενας συνδεσμος
    που εχει ανεβαση η Δαναη!!!!!εγω ομως το ειχα ψαξει στο (you tube) και το ειχα ακουση!!!!!!!!!αφου δεν ανοιγε κανενας συνδεσμος.


    εδω μπορειτε να το ακουσετε και εσεις>>>> 


    και αν δειτε τους συνδεσμους της Δαναη το ονομα ειναι.............................................................
    μωβάστρο - όλοι οι δρόμοι. παρακαλω απο τα μελη να ψαχνονται περισοτερο πριν σχολιασουν!!!!!!!!!!!!!!!ευχαριστω
  • #16 από freemind στις 18 Sep 2011
  • Μαλιστα!

    Ζηταω ταπεινα συγνωμη τοτε εκ μερους μου!

    Βεβαια αμφιβαλω για το κατα ποσο ψαχτηκε τοτε το link, αφου οταν γραφτηκε το post σου θα μπορουσες να ειχες γραψει πως τα links δε δουλευουν και θα μας παρεπεμπες σε σωστο link.

    Εξαλλου ενα post πιο πανω ο Βραζιλης ειχε προσεξει το προβλημα στα links.

    Οταν κατι μας αρεσει, το προτεινουμε και στους αλλους, δε γραφουμε απλα ενα ξερο post.

    Κοινως, επετρεψε μου να εχω την αποψη πως τελικα τιποτα δεν ειναι τοσο αθωο, οσο θελουμε να φαινεται ;)
  • #17 από rodort1 στις 18 Sep 2011
  • "Βρήκες" ένα topic του 2005 χωρίς να χρησιμοποιήσεις την αναζήτηση για να το βρεις;
    Πως ακριβώς;
    Γιατί στο section" Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια " τα topic του 2005 βρίσκονται στη σελίδα 31.....
    Εκτός αν κάθισες και διάβασες 30 σελίδες topics  με αρκετές χιλιάδες στίχων...


    Εννοείται πως δεν ζητάω συγνώμη γιατί κάτι τέτοιο θα σήμαινε υποτίμηση της νοήμοσύνης μου.
    Απλό είναι:Γράφω-γράφεις και κρινόμαστε αμφότεροι.
    Και δε με νοιάζει να συνεχίσω καμία αντιπαράθεση, ότι είχα να γράψω το έγραψα...

  • #18 από Alex_Under στις 18 Sep 2011
  • Οου...οου...Παιδιά χαλαρώστε λίγο.
    Οι Μωβάστρο τυχαίνει να ξέρω ότι είναι από Καβάλα.

    Ο diji grampsas βλέπω στο προφίλ του ότι είναι από Ζάκυνθο.
    Μην τρελαίνεστε τόσο.
    Μην αρχίζετε τις θεωρίες συννομωσίας επειδή κάποιοι δεν έχουν την δική σας διαδικτυακή ευθράδεια και internet-ική παιδεία για να ξέρουν αν θα πρέπει να δικαιολογούν κάθε λέξη τους, μην τυχόν και κάποιος τους παρεξηγήσει.

    Υ.Γ. Εμένα π.χ. με έχουν μπανάρει και από 2-3 φόρουμ γιατί παρεξηγήθηκαν τα λεγόμενά μου...Μετά έμαθα ότι στα φορουμ πρέπει να δικαιολογείς τα πάντα πριν καν σου ζητήσουν να τα δικαιολογήσεις.... Τώρα ξέρω :P
Σελίδες: