Αποστολέας Θέμα: Κιθαρα και PC ( συνδεσεις-προβληματα-προτασεις )  (Αναγνώστηκε 71827 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
   ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΜΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΑΚΟΥΣΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟ PC Η ΤΟ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΩΔΙΟ ΚΑΡΦΙ-ΚΑΡΦΙ ΑΛΛΑ Η ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ ΕΙΝΑΙ ON BOARD ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ LINE IN, ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.
 ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
 
 Υ.Γ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ Η ΚΙΘΑΡΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΣΤΟ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ? ΘΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟΣ ΗΧΟΣ? ???
« Τελευταία τροποποίηση: 27/12/02, 18:37 από Ο Νέος Κιθαρωδός »

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Συνήθως οι Onboard έχουν Line-out Line-in Mic. Το line-in είναι η μπλε είσοδος.
Είτε συνδέσεις την κιθάρα στο Line in είτε στο mic δουλεύει φτάνει να ρυθμίσεις τα volume controls της κάρτας σου.
Πρόσεχε να μην είναι mute το line in/mic.
Επίσης αν θες να ηχογραφήσεις ότι παίζεις διάλεξε στο recording properties το line in ή mic (ανάλογα που έχεις βάλει την κιθάρα)
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
   H KAΡΤΑ ΗΧΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ 2 ΕΙΣΟΔΟΥΣ.Η ΜΙΑ ΓΡΑΦΕΙ SPK ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ SPEAKER ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ LINE OUT ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΡΑΦΕΙ MIC.ΕΚΕΙ ΣΥΝΔΕΣΑ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ. ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΙΣΟΔΟΣ ΓΙΑ ΜΙC ΑΣΧΕΤΗ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.

2)ΣΠΥΡΟ ΟΤΑΝ ΛΕΣ "ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΕΙΣ" ΜΕ ΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΩ? ???

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
...ο ηχος δεν θα σε ικανοποιησει πιστευω! Αλλα σαν λυση πρωτης αναγκης ειναι ΟΚ!

sotriani
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
  EYXAΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ,ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΕΛΙΚΑ.ΣΥΝΔΕΣΑ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΣΤΗΝ ΜΠΛΕ ΕΙΣΟΔΟ ΓΙΑ MIC.
ΤΩΡΑ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΩ?
ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ?
ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΩ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΝΩ          Σ'ΑΥΤΟ ΝΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΩ ΑΛΛΟ ΟΡΓΑΝΟ ΚΑΙ ΦΩΝΗ?
ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ. ;)

Αποσυνδεδεμένος mystic

  • Είμαι Μόρτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 310
  • Φύλο: Άντρας
  • No Pain... No Gain
    • Προφίλ
    • Τουριστικός οδηγός Χαλκιδικής
Pane http://www.acoustica.com/mp3-audio-mixer/download.htm kai katebase auto to programma ;-) einai polu aplo kai euxrhsto ! Mporeis k na hxografhseis kai na enwseis polu arxeia hxou.

Αποσυνδεδεμένος DiNoR

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
file Fighter ena apo ta top programmata gia na kaneis tin ixografisi pou theleis einai kai to cool edit! mpes sto kazaa kai bres tin ekdosi cool edit pro 1.2 einai peripou 8 MB kai einai full (spasmeno)! einai ligo diskolo stin arxi na to katalabeis alla an to matheis einai poli kalo! de tha sou protina kapoio programma opws to pro audio 9 giati einai arketa diskolo!!!
Me to cool edit mporeis afou grapseis to kommati sou na to epeksergasteis me filtra kai akoma na to baleis na paizei (na to akous) kai na grafeis kai fwni xwris na epireazete katholou to kommati pou egrapses me ti kithara!

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
(Ωχ, μάλλον με πήρανε χαμπάρι, τι λοξάρα κουβαλάω… 8))
Σ’ ευχαριστώ πάντος Σπύρο, θα προσπαθήσω να φανώ αντάξιος των προσδοκιών… :P
(Αλήθεια μάλλον πρέπει να γράψω ένα αρθράκι για βοήθεια όποιου θέλει να ασχοληθεί με το θέμα.. Τι λες, να το αρχίσω ; :P)

Λοιπόν, φίλε Fighter μπορείς αρχικά να ανατρέξεις στις παρακάτω συζητήσεις του kithara.gr :

http://forum.kithara.gr/yabbse/index.php?board=4;action=display;threadid=2410
http://forum.kithara.gr/yabbse/index.php?board=4;action=display;threadid=2426
και ίσως http://forum.kithara.gr/yabbse/index.php?board=4;action=display;threadid=2524

Τώρα, σχετικά με τη hardware σύνδεση κιθάρας-Υπολογιστή, μελέτησε την απάντηση του Σπύρου σχετικά με τo volume control (recording properties).
Όσο για προγράμματα, και ’γω είμαι οπαδός του cool edit pro. Είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ (entry level) πρόγραμμα, και πιστεύω ότι κάνει για τη δουλειά που το θέλεις. Άρχισε με αυτό και μετά μόλις αρχίσεις να ζητάς περισσότερα, ξανακοίταξε τα σχετικά θέματα του forum.

Τα ’λεμε..
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος adynatos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
ένα πολύ καλο πρόγραμμα για πολικαναλη ηχογράφιση ειναι και τ Ntrack studio

http://www.fasoft.com/

για ρίξε μια ματιά φίλε μου.

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Προσπαθώ να συνδέσω την ηλεκτρική μου στον υπολογιστή μου , εχω δοκιμάσει διάφορα προγραμματάκια για τέτοια δουλιά αλλά δεν καταφέρνω κανέναν αξιοπρεπή ήχο. Χρησιμοποιώ και τα εφέ της SB Live 5.1 και είναι όλα υπέροχα εκτός απο τα  distortion  >:(
Ξέρω οτι υπάρχουν πολλοί που κάνουν την ίδια δουλεια για διάφορους λόγους (δεν παίζουν λεφτα για πεταλιέρα ή ενισχυτη, ηχογράφηση στο PC, ktl) αλλά κανένας απο όσους ξέρω, δεν τα καταφέρνει !!
Όποιος ξέρει κάτι να με βοηθήσει....... :)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Δηλαδη χρησιμοποιεις τα εφφε της καρτας και κανεις ηχογραφηση με το προγραμμα που παρεχει η ιδια η καρτα??
Αντιθετως ξερω πολλους που κανουν αυτο που λες και εχουν μεγαλη επιτυχια..Βεβαια δεν χρησιμοποιουν μονο τις δυνατοτητες της καρτας, αλλα και τις δυνατοτητες των προγραμματων ηχου, οπως Cubase ( για ενα και πολλα καναλια ), Soundforge ( για 1 καναλι ), Wavelab 4 ( για 1 καναλι, και αμα εισαι και παρα πολυ τυχερος για πολλα με την διαδικασια montage ή mix που παρεχει...αρκει να εισαι τρομερα επιτυχης στις συνδεσεις )...Μονο με την καρτα δεν θα καταφερεις τιποτα....
Εξαλλου υπαρχουν και καποια εφφε τα οποια μπορεις να βαζεις με αυτα τα προγραμματα, ετσι ωστε να μπορεις να πετυχαινεις ακομα πιο καλυτερο ηχο...
« Τελευταία τροποποίηση: 07/05/06, 00:56 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

FiGaRo

  • Επισκέπτης
Δεν φτανει μονο αυτο φιλε Θαναση. Το βασικο και μη εξαιρεταιο ειναι η ηλεκτρικη κιθαρα να μπει ενισχυμενη μεσα στο PC. Αυτο επιτυγχανεται ειτε συνδεοντας κιθαρα-ενισχυτης-PC, ειτε απλα παιρνοντας ενα προενισχυτη που θα συνδεθει με την κιθαρα απ τη μια κ απ την αλλη με το PC.
Ακομη υπαρχουν κ κονσολες που στα καναλια τους εχουν προενισχυση. Ετσι μαζι με μια πεταλιερα καταφερνεις εξαλλα πραγματα...! 8)

Αποσυνδεδεμένος toneworks

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Awake Is The Darkest Fiend
    • Προφίλ
Geia  :D Mporeis na deis ayto to forum gia parapanw info

http://forum.kithara.gr/yabbse/index.php?board=13;action=display;threadid=3287

Mporeis na katebaseis to Guitar-FX Box v.2.5. To distortion pou exei einai mallon kako/metrio (gia ta dedomena toy pc) alla einai poly eyxrhsto kai kalytero apo to distortion toy EAX ths Sound Blaster. Epishs mporeis na xrhsimopoihseis to programma san tuner, na kaneis wave me ta effe pou paizeis ktl eykola. Ola ayta se ena kai mono 400kb  :) H diey8ynsh gia na to katebaseis einai:

http://www.edu.physics.uoc.gr/~mst28/guitarfx.exe

To epishmo site toy programmatos gia details einai:

http://www.guitar-fxbox.com/


8a proteina na to katebaseis apo th 1h diey8ynsh k oxi apo to epishmo site:) Gia kati kalytero, 8a xreiasteis anagkastika kapoio apo ta programmata pou proteine o freemind.

Ayta

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 610
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
kala ola auta me tin proenisxisi alla pos tha sundethei i kithara me jack xontro kateutheian pano stin karta ixou? Me metatropeis xanetai i poiotita....

Αποσυνδεδεμένος toneworks

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Awake Is The Darkest Fiend
    • Προφίλ
Aloha  :o Egw exw parei ena bisma pou kanei to psilo -> xontro (sth ki8ara to bazw) kai exw enwsei th ki8ara kai th karta hxou me kalwdio apo mikro se mikro visma.(Syni8ws parembalw kai th petaliera anamesa). To kalwdio to phra 2 eyrw kai kanei kataplhktikh douleia gia ta lefta toy. Dokimasa bisma pou kanei to xontro -> psilo (gia na to balw sth karta hxou) alla einai gia ton pe@@a. An den exete petaliera h enisxyth kai 8elete proenisxysh sto shma, katebaste ena kalo compressor kai noise gate gia kalytera apotelesmata. Na pw 4 xrhsimes parathrhseis mias kai paizw synexeia sto pc ki8ara:

1) th petaliera de th syndeoume pote sto polyprizo toy pc. Xalaei to monitor logw aktinobolias + bgainei epipleon 8orybos.

2) An h ki8ara einai arketa konta sto monitor, to kleinoume (power off) giati epirreazei to magnhtiko pedio stis xordes (= perissoteros 8orybos). Eidika sto mono magnhth ginetai ths pout@@as:P

3) Radio cards, tuners, modems ktl ay3anoun ton 8orybo opote ta kleinoume.

4) Frontizoume h geiwsh toy pc na einai eparkhs.

Na pw k ena asteio peristatiko pou mou eixe tyxei mia fora... enas filos epaize me enan peavy enisxyth kai egw me petaliera kai hxeia. Eixame kai diaforetikes prizes. Eimastan mono sto idio dwmatio. 3afnika ebgala to bisma apo th ki8ara mou kai akouga sta hxeia oti epaize o filos mou ston enisxyth alla mazi me th paramorfwsh ths petalieras mou xwris na einai syndemenh s'ayton!  ??? Asyrmates katastaseis :P Opote prosexte ta magnhtika pedia genikws (kati 3eroyn ta medium ;D )

C ya

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα


Mporeis na katebaseis to Guitar-FX Box v.2.5. To distortion pou exei einai mallon kako/metrio (gia ta dedomena toy pc)


Εγώ αντίθετα το βρίσκω καλύτερο από όσα έχω χρησιμοποιήσει (revalver, amplitube, EAX κλπ) αλλά δυστυχώς δεν συνεργάζεται με προγράμματα ηχογράφησης (SONAR, CUBASE Κλπ)
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος toneworks

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Awake Is The Darkest Fiend
    • Προφίλ
Kala to Revalver oute emena m'aresei idiaitera alla to amplitube einai koryfh file. (skepsoy oti bazw 2 taytoxrona: :D) Mporeis na pas sto site

http://www.amplitube.com

Meta, downloads-> examples, tsekare orismena unprocessed kai processed sounds. Ayta to guitar fx de ta kanei me tipota. Mh soy fainetai oti de ginontai sto amplitube ayta. Gia na pareis 100% tou amplitube 8es proenisxysh h compressora prin to vst. Diabase to manual toy. Me sonar den asxoloumai alla sto cubase to amplitube paizei.

Aytaaaa

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Ναι το amplitube παιζει με το SONAR αλλά δεν μου αρέσει η παραμόρφωση που βγάζει (ή δεν έχω καταφέρει να την φτιάξω ακόμα). Αντίθετα αυτή του FXBOX μου κάνει (θέλω κάτι σε power metal ήχο των 80s)
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας  :)
θα δοκιμάσω το Guitar-FX μιας και δεν με ενδιαφέρει η ηχογράφηση αλλα το real-time παίξιμο.
Προγράμματα σαν το soundForge και το cubase τι ακριβώς κάνουν? τα χρειάζομαι για να συνεργαστουν π.χ με revalver i IK AmpliTube ? Mπορούν να μειώσουν το latency ? Ή απλά βοηθούν στην ηχογράφηση ?(αν είναι έτσι δεν με ενδιαφέρουν  ;D  ).Είδα και ένα παρομοιο topic αλλά δεν εβγαλα άκρη..  :(
Thanks και πάλι :-*

Αποσυνδεδεμένος cadm8

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να ρωτησω κατι αλλα μη βαρατε ;D

Μπορει να συνδεσει κανεις την κιθαρα μ΄ενα μετατροπεα πανω στην καρτα ηχου χωρις παρενεργειες; Καταλαβα λαθος ή οχι; Αν ναι, εχει σημασια η θυρα της 5.1; Και μπορει ενδιαμεσα να παρεμβαλει και τα εφε, πχ ενα distortion και το wah;  ???

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Εγω χρησιμοποιω το Reverb 100 της Yamaha ( φετα ) και το αναλογικο equalizer του synth και τα στελνω ολα αυτα στην καρτα ηχου...για εγγραφη παντα το Wavelab4 ( καλο το soundforge αλλα αργο βρε αδερφε ) και μετα τα Plug ins που εχει....αυτα..Μονο ομως με αρμονιο...κιθαρα δεν εχω δοκιμασει...
« Τελευταία τροποποίηση: 24/06/06, 00:55 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Εγώ συνδέω την κιθάρα (με πετάλι ή χωρίς) στο Line in και το μπάσσο στο Mic και παίζουμε χωρίς πρόβλημα
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Εγώ συνδέω την κιθάρα (με πετάλι ή χωρίς) στο Line in και το μπάσσο στο Mic και παίζουμε χωρίς πρόβλημα
Μπάσο στο mic; μα, η σταθμη σηματος του μπασου ειναι πολυ μεγαλυτερη απο αυτη του μικροφωνου. Νομιζω;
Γιατι δεν το βαζεις στο aux ή στο CD; (αλλα θα πρεπει να κανεις πατεντα ;))

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Δεν ξέρω αν η στάθμη του μπάσου είναι μεγαλύτερη αλλά με τις ρυθμίσεις τα φέρνουμε όλα στη σωστή ένταση (κιθάρα - μπάσο και drums από midi - ολόκληρη ορχήστρα στο pc δηλαδή) και παίζουμε χωρίς πρόβλημα.
CD και AUX δεν έχει η κάρτα ήχου μου
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 610
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Egw exw parei ena bisma pou kanei to psilo -> xontro (sth ki8ara to bazw) kai exw enwsei th ki8ara kai th karta hxou me kalwdio apo mikro se mikro visma.
Η ποιότητα χάνεται γιατί πάλι υπάρχει μετατροπή, θέλω να μάθω αν υπάρχει κάρτα ήχου με υποδοχή jack και όχι minijack... ξέρετε αν υπάρχει τέτοια κάρτα?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
11693 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/11, 09:08
από hot_sauce (φλουτσ)
10 Απαντήσεις
7973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/04/03, 11:42
από kabamaru-x-
136 Απαντήσεις
68783 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/12, 14:29
από geovo
2 Απαντήσεις
26098 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/09, 14:09
από Απόλλων
12 Απαντήσεις
5826 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/09, 09:52
από AtticanSky
1 Απαντήσεις
2888 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/10, 20:33
από Wintermute23
4 Απαντήσεις
4310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/11, 13:56
από diwattos
7 Απαντήσεις
6276 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/12, 16:37
από geopaok
0 Απαντήσεις
34436 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/13, 16:49
από Spyros Delta
4 Απαντήσεις
6300 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/16, 14:30
από neeckos