Σελίδες:
  • #1 από KJP στις 25 Jun 2008
  • Διαβάστε τα σχετικά:

    http://www.peta.org/feat/ChineseFurFarms/index.asp

    Τα πολύ γερά στομάχια, ας δουν και το βίντεο, στο οποίο ζώα γδέρνονται ζωντανά.
  • #2 από newGuitarMan στις 26 Jun 2008
  • Πωωωωωωωω ρε τι είναι αυτοί, είδα λίγο από το βίντεο και με έπιασε το στομάχι μου :-X :-X :-X

    Τι τέρατα υπάρχουν που δε νοιώθουν καθόλου μα καθόλου :( :(

    (ορκίστηκα)
  • #3 από gers στις 26 Jun 2008
  • Σοκαριστικό το video!! :o Και πραγματικά, όταν είδα το πρόσωπο του ζώου στην αρχή, ντράπηκα που είμαι άνθρωπος!! :-[ Είναι δυνατόν?

    Γιατί δεν απαγορεύουν την πώληση γούνας (πλην συνθετικής)? ???  >:( >:( >:(
  • #4 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 26 Jun 2008
  • Καταρχάς, να γίνω  ο σπαστικός και να πώ οτι έχει ξαναμπεί σα θέμα, νομίζω απο τον chorrer.Νομίζω.


    Αυτό όμως που θέλω να τονίσω είναι το αν είναι καλή ιδέα να δημοσιοποιείται ο σύνδεσμος προς τη σελίδα...
  • #5 από KJP στις 26 Jun 2008
  • Καταρχάς, να γίνω  ο σπαστικός και να πώ οτι έχει ξαναμπεί σα θέμα, νομίζω απο τον chorrer.Νομίζω.

    Έκανα αναζήτηση ενός τετάρτου πριν ανοίξω το θέμα και δεν βρήκα τίποτα.
    Ξανακοίταξα όταν είδα το μήνυμά σου, αλλά πάλι δεν εντόπισα κάτι.

    Αυτό όμως που θέλω να τονίσω είναι το αν είναι καλή ιδέα να δημοσιοποιείται ο σύνδεσμος προς τη σελίδα...

    Ποιός ο λόγος; Αν ο ενδοιασμός σου σχετίζεται με το βίντεο, ξεκινάει μόνο αν κάνεις κλικ επάνω του. Και, ούτως ή άλλως, πιστεύω πως δεν κάνει κακό λίγο σοκάρισμα, σε τέτοιες περιπτώσεις. Αλλά, ακόμη και για κάποιον που δεν θέλει να το δει, το σχετικό άρθρο είναι χρήσιμο.
  • #6 από Σταυροφόρος στις 26 Jun 2008
  • Γιατί δεν απαγορεύουν την πώληση γούνας (πλην συνθετικής)? ???  >:( >:( >:(

    Για τον ίδιο λόγο που κάθε μέρα καίγονται δάση, μολύνονται λίμνες, ποτάμια, θάλασσες, σκοτώνονται άνθρωποι και ζώα εξαφανίζονται...

    $$$$$$$$$
  • #7 από GreekDudeCovers στις 26 Jun 2008
  • Κάτι τέτοια βίντεο μου ενεργοποιούν το G.A.S. μου για ανθρώπινα παλτά. Λέω να χρησιμοποιήσω τους τυπάδες στο βίντεο, όπως επίσης και τη μέθοδό τους. Μ*****ς.  >:(
  • #8 από Raz στις 26 Jun 2008
  • Οι ματσωμένοι κύριοι και (κυρίως) οι κυρίες που αγοράζουν αβέρτα τέτοια γουνοειδή έχουν δει αυτό το βίντεο?
    Προσωπικά δεν αηδίασα από τη θέα αυτών των βασανιστηρίων, αλλά από τη συμπεριφορά των ανθρώπων..
    Και όταν σταματάς μια κυρία με γούνα και την ρωτάς "Ξέρετε ότι βασανίστηκαν ζώα για να έχετε εσείς ένα ρούχο?" και σου λέει "Εε... εντάξει τώρα, τί να κάνουμε, έτσι είναι".. Αει στο διάολο..
  • #9 από Minotaur στις 26 Jun 2008
  • Οντως, έχει ξαναμπεί αυτό το θέμα. Οχι ότι είναι κακή η υπενθύμιση δηλαδή...

    Οι "κυρίες" που τις αγοράζουν θέλουν ένα καλό δημόσιο ξύρισμα αλά νόμος 4000.
    Το ίδιο και αυτοί που τους τις δώρισαν.
  • #10 από Raz στις 26 Jun 2008
  • Πιστεύετε ότι θα πρέπει να θεωρούμαι παράνομος αν πετάω έναν κουβά μπογιάς πάνω σε κάθε γούνα που βλέπω?
  • #11 από gers στις 26 Jun 2008
  • Γιατί δεν απαγορεύουν την πώληση γούνας (πλην συνθετικής)? ???  >:( >:( >:(

    Για τον ίδιο λόγο που κάθε μέρα καίγονται δάση, μολύνονται λίμνες, ποτάμια, θάλασσες, σκοτώνονται άνθρωποι και ζώα εξαφανίζονται...

    $$$$$$$$$
    Το θέμα είναι πως όλα αυτά που λες είναι παράνομα... Η πώληση γούνας όμως (αν δεν κάνω τεράστιο λάθος) είναι νομιμότατη!!! >:( >:( >:(
  • #12 από GreekDudeCovers στις 26 Jun 2008
  • H πώληση είναι νόμιμη, όχι ο απάνθρωπος βασανισμός τον ζώων! Όχι πως και η πώληση θα'πρεπε να'ναι νόμιμη, αλλά το γιατί το είπε ο Σταυροφόρος.
  • #13 από 7 στις 26 Jun 2008
  • Πιστεύετε ότι θα πρέπει να θεωρούμαι παράνομος αν πετάω έναν κουβά μπογιάς πάνω σε κάθε γούνα που βλέπω?
    Δυστυχως ναι,αλλα χαλαρα ειναι μια καλη χειρονομια μπας και γινει τιποτα(λεμε τωρα).
    Εδω οι ανθρωποι; τρωνε σκυλους και γατια τι να λεμε τωρα;
    Δεν βαζω τα αλλα ζωα γιατι ειμαι vegan,αλλα πολλοι δεν ειναι οποτε τ'αφηνω απ'εξω.
  • #14 από gers στις 26 Jun 2008
  • H πώληση είναι νόμιμη, όχι ο απάνθρωπος βασανισμός τον ζώων! Όχι πως και η πώληση θα'πρεπε να'ναι νόμιμη, αλλά το γιατί το είπε ο Σταυροφόρος.
    Αυτό λέω, πώς είναι δυνατόν να είναι νόμιμη η πώληση? >:(
  • #15 από Raz στις 26 Jun 2008
  • H πώληση είναι νόμιμη, όχι ο απάνθρωπος βασανισμός τον ζώων! Όχι πως και η πώληση θα'πρεπε να'ναι νόμιμη, αλλά το γιατί το είπε ο Σταυροφόρος.
    Αυτό λέω, πώς είναι δυνατόν να είναι νόμιμη η πώληση? >:(
    Είναι δυνατόν οι μεγαλύτεροι οίκοι μόδας να εκδίδουν κάθε χρόνο τόσα σχέδια με γούνες?
  • #16 από 7 στις 26 Jun 2008
  • Ειναι δυνατον να υπαρχουν τοσοι στοκοι που να τα αγοραζουν;
  • #17 από gers στις 26 Jun 2008
  • Ένας απ τους 3 κρίκους να έσπαγε (παραγωγή-οίκοι-αγοραστές) τα πράγματα θα ήταν καλύτερα... το θέμα είναι πως τα ίδια τα κράτη δεν κάνουν κάτι γι αυτό!!!
  • #18 από Σταυροφόρος στις 26 Jun 2008
  • H πώληση είναι νόμιμη, όχι ο απάνθρωπος βασανισμός τον ζώων! Όχι πως και η πώληση θα'πρεπε να'ναι νόμιμη, αλλά το γιατί το είπε ο Σταυροφόρος.
    Αυτό λέω, πώς είναι δυνατόν να είναι νόμιμη η πώληση? >:(

    Έχουμε φτάσει σε σημείο να λένε στην τηλεόραση χωρίς να ντρέπονται ότι "Θα πληρώσουμε το χρηματικό ποσό που πρέπει για ότι πρόβλημα προξενήσουμε στο περιβάλλον κατά την τάδε εκδήλωσή μας.". Με λίγα λόγια, θα δώσουν σε κάποιον λεφτά για να κάνουν ζημιά στο περιβάλλον με την ησυχία τους. Ε, μήπως θα κοιτάξουν αν θα υποφέρουν και τα ζώα; (Ότι, και καλά, αν πληρώσεις η ζημιά αποκαθίσταται και δεν τρέχει τίποτα...)
    Εγώ που είμαστε, όταν πληρώνεις είσαι νόμιμος. 


    Ειναι δυνατον να υπαρχουν τοσοι στοκοι που να τα αγοραζουν;

    Γιατί; Λίγοι είναι οι ροκάδες - μεταλλάδες - μηχανόβιοι που θέλουν τα δερμάτινα γάντια - μπότες - τζάκετ για να κυκλοφορήσουν; 
  • #19 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 26 Jun 2008
  • Ειναι δυνατον να υπαρχουν τοσοι στοκοι που να τα αγοραζουν;
    Γιατί; Λίγοι είναι οι ροκάδες - μεταλλάδες - μηχανόβιοι που θέλουν τα δερμάτινα γάντια - μπότες - τζάκετ για να κυκλοφορήσουν; 

    Η "διαφορά" βρίσκεται στο ότι αυτά τα δερμάτινα φτιάχνονται απο δέρμα μοσχαριών, ή αρνιών, τα οποία έτσι και αλλιώς σφάζονται.
  • #20 από faser στις 26 Jun 2008
  • Συμφωνώ με Σταυροφόρο.. Πρέπει να φτάσουμε σε ένα σημείο που να μην χρησιμοποιούμε, βασανίζουμε, θανατώνουμε τα ζώα για προσωπικές μας απολαύσεις.. Είμαι σκεπτικός και για το φαγητό μας (αν δλδ θα πρέπει να καταναλώνουμε κρέας αλλά αυτό είναι τεράστια συζήτηση)..

    Δεν είδα το βίντεο.. Γενικά δεν αντέχω να βλέπω βασανισμούς ζώων, διότι το ζωάκι εκείνη την ώρα δεν καταλαβαίνει για ποιο λόγο υποφέρει.. Ο άνθρωπος το ξέρει.. Είτε επειδή γίνεται πόλεμος ή είτε επειδή είχε την ατυχία να πέσει πάνω σε κάποιον εγκληματία ή ψυχάκια.. Τα ζωάκια όμως είναι τόσο αγαθά που δεν γνωρίζουν το γιατί.. Έχω να δω ανάλογο βίντεο από τις κυνομαχίες του Μάκη, αλλά αυτό που πρέπει να περάσει σαν μήνυμα είναι ότι μπορούμε και χωρίς τους θανάτους των ζώων.. Δεν θα πάθουν τίποτα οι Immortal αν βγούνε με συνθετικές ζώνες, καρφιά, συνολάκια, κ.λ.π.. Ας ευαισθητοποιηθούμε πρώτα εμείς, γιατί αν περιμένουμε από τα γύναια του Κολωνακίου σωθήκαμε...
  • #21 από Kiratzoharris στις 26 Jun 2008
  • Απορω πως κανενας δεν εχει μπει να μας την πει επειδη τρωμε κρεας ::)..
    Η αποψη μου ειναι γνωστη..Φωτια και προκα..
    Με την Κινα το ολο θεμα ειναι καπως.Αυτη η  εξελισσομενη υπερδυναμη κανει οτι δηποτε στο ονομα της οικονομικης αναπτυξης(παναθεμα την και αυτην) βαζει παιδακια 5 και 6 χρονων να δουλευουν,γδερνει ζωντανα ζωα..Βεβαια σε ολες τις περιπτωσεις ικανοποιουν εμας του ανεπτυγμενους..Και αν το καλοσκεφτουμε οι πολυεθνικες που επιβαλουν αυτη τη κατασταση δεν ειναι κινεζικες.. ::)..Τροφη για σκεψη..
  • #22 από Σκίρων στις 27 Jun 2008
  • Αισχος .. Ντροπη ..   :'( :'(
  • #23 από Panos-Echidna στις 27 Jun 2008
  • Πω, το βίντεο είναι πραγματικά σοκαριστικό..  :o
  • #24 από Σκίρων στις 04 Jul 2008
  • #25 από Valantis στις 09 Jul 2008
  • παιδια ειδα το βιντεο και σιχαθηκα ειληκρινα.. μια ειναι η λυση.. ανεξυτηλο χρωμα πανω στην γουνα του..
Σελίδες: